ЗСУ днями залишиться без дизпалива

В Збройних силах дизельного палива літніх сортів залишилося на 3 доби.
 
Про це свідчить офіційне звернення начальника Тилу ЗСУ. В документі вказується, що в армії склалася “критична ситуація із забезпеченням дизпаливом літніх сортів”.
 
Зазначається, що в разі не надходження такого палива до 20 квітня, заправлятися будуть дизельним арктичним пальним. При цьому, як йдеться у документі, будуть повністю використані “непорушні запаси дизпалива”.
 
Цю інформацію також підтвердила Тетяна Доманова з числа  “волонтерського десанту” у ЗСУ, яка є одним із розробників законопроекту №4288 щодо закупівель в армію. За її словами його прийняття допоможе вирішити проблему.
 
Доманова зазначила, що 1 квітня закінчився експеримент, за яким “Міноборони здійснювало закупівлю на експериментальній основі через електронні торги і електронний аукціон”.
Вона нагадала, що в кінці минулого року був прийнятий закон “Про державні закупівлі”. Проте, за її словами, наразі закупівлі на армію через систему “Prozzoro”, яка почала повноцінно діяти з 1 квітня, не можуть здійснюватися.
“Ми передбачили в цьому законі (4288 – ред.), що Міністерство оборони буде мати окремий закон для закупівель”, – сказала вона.
 
Як відомо, 1 квітня всі міністерства, відомства і найбільші державні компанії перевели закупівлі в електронну систему ProZorro у зв’язку з набранням чинності закону “Про публічні закупівлі”.
 
Джерело
 
Відділ моніторингу «Української Жіночої Варти»
 
 

Comments are closed.