ЖІНКА НА ВІЙНІ


У сучасному світі тема «жінка на війні» доволі дискусійна. Досі побутують стереотипи про те, що жінкам там не місце; що захищати Батьківщину – це завдання чоловіків. Більшість аргументів тримаються на твердженні, що жінки є фізично слабшими, і неефективно діють у бойовій ситуації. Хоча численні дослідження переконливо стверджують, що, незважаючи на об’єктивну фізичну слабкість порівняно з чоловіком, жінки більш витривалі, при тривалих навантаженнях можуть, наприклад, довше залишатися на дистанції та продовжувати біг, вони дійсно вправніші стрільці та медики через розвиненішу дрібну моторику. Часом дивно чути нарочите захоплення сміливістю і витримкою жінок – особливо на противагу чоловікам. Справа в тому, що чоловіки та жінки однаково здатні або нездатні бути військовими. Для України на сьогодні важливо мати якісну армію не розділяючи на стать.    Проте все ж жіноча пам’ять охоплює той материк людських почуттів на війні, що звичайно вислизає від чоловічої уваги, якщо чоловіка війна захоплює, як дія, то жінка почуває й переносить її інакше в силу своєї жіночої психології: бомбування, смерть, страждання — для неї ще не вся війна. Жінка сильніше відчуває, знов-таки в силу своїх психологічних і фізіологічних особливостей, перевантаження війни — фізичні й моральні, вона сутужніше переносить «чоловічий» побут війни». По суті, те, що довелося побачити, пережити й робити на війні жінці, було дивовижним протиріччям її жіночому єству.
«Жінка-солдат, жінка , що несе смерть». Здається, така характеристика для тендітної частини людства не є природною, не є характерною. Не суміжність цих понять викликає навіть обурення, адже жінка – це перш за все мати, що дає життя, що випромінює тепло та зігріває. Що ж спонукає їх руйнувати стереотипи, котрі жили віками?  Страх за мирне існування майбутніх поколінь, в котрій житимуть її діти, честь та відвага, що пронизує свідомість та підштовхує вперед, змушує боротися за справедливість.
 
Використані джерела: http://gvizdivtsi.org., http://www.korydor.in.ua/ua/equality/zhinka-na-vijni-fantaziyi-pro-nevydimij-dosvid.html, http://ur.co.ua/34/221-1-zhenshina-na-voiyne-fenomen-xx-veka.html
на фото: Bilozerska.info
Прес-служба УЖВ