Юридична варта УЖВ ІНФОРМУЄПРО ЗМІНИ! ПРАВА НА НЕРУХОМІСТЬ

З 01 січня 2016 року запроваджено новий порядок реєстрації прав на нерухомість, яким скасовано видачу свідоцтва про право власності на нерухоме майно, як правовстановлюючого документу.
Відтак, право власності на нерухомість підтверджується рішенням реєстратора чи нотаріуса про реєстрацію права на нерухомість, яке оформлюється в електронному вигляді. За бажанням можна отримати інформаційну довідку з реєстру, як у паперовій формі, так i в електронній (ст.21 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень»). Однак, вона надається без використання спеціальних бланків, підпису та печатки, що не узгоджується із самою природою документу як такого, та його засвідчення.
З одного боку, нововведення стосовно відміни документально підтвердженого правовстановлюючого документу спрощує життя власника, оскільки більше не потрібно отримувати дублікат такого документа, який втрачено чи пошкоджено, а також автоматично вирішується проблема реалізації свого права на розпорядження частиною нерухомості співвласником, у якого правовстановлюючий  документ відсутній. (http://blog.liga.net).
Та питання захисту права власності особи на стороні співвласника, а також всіх, хто пройшов реєстрацію права власності на нерухомість з 01 січня 2016 року – залишається відкритим, оскільки відсутні гарантії на не посягання та збереження дійсних інформаційних даних в електронному реєстрі.
З метою вирішення цієї проблеми, 09 лютого 2016 року у стінах Верховної Ради зареєстрували законопроект № 4043 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення свідоцтва про право власності одним з правовстановлюючих документів на нерухоме майно»,  метою якого є запровадження процедури видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно та державна реєстрація права власності на його підставі. (http://rada.gov.ua/ru, http://law.jkg-portal.com.ua)
Будемо сподіватися на позитивні зміни в законодавстві України, а поки радимо всім власникам нерухомості періодично перевіряти інформацію про свої об’єкти в реєстрі, а якщо відомості про такі об’єкти не внесені до нього, радимо терміново це зробити.
 
 
З повагою і шаною,
Юридична Варта УЖВ