Як сім’ям загиблих військовослужбовців отримати гарантовані законом пільги

Одним із обов’язків держави є допомога сім’ям, які втратили свою опору, своїх годувальників на війні – членам сімей загиблих військовослужбовців. Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Закон України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців» передбачають пільги для сімей військовослужбовців, партизанів, підпільників або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів.
Перелік пільг визначений у статті 15 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», серед них: безплатне одержання ліків, лікарських засобів, 50-процентна знижка плати за користування житлом, комунальними послугами, першочерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир тощо.
Що необхідно, аби отримати ці пільги, і хто може їх отримувати? Членами сім’ї загиблого вважаються: утриманці загиблого, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія; батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге; діти, які не мали (і не мають) своїх сімей; діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до повноліття; діти, обоє батьків яких загинули або пропали безвісти.
Для того, щоб отримати статус члена сім’ї загиблого потрібно підготувати пакет документів, подати його разом із заявою про отримання статусу члена сім’ї загиблого до департаменту управління з питань праці та соціального захисту населення міських та районних рад.
Необхідними документами є: довідка з військкомату, яка підтверджує участь у бойових діях; довідка МСЕК померлого; посвідчення учасника бойових дій або ветерана війни; свідоцтво про смерть військовослужбовця; довідка про склад сім’ї; довідка МСЕК про інвалідність (у разі інвалідності заявника); довідка з навчального закладу (для дітей загиблих, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів); паспорт заявника; свідоцтво про народження заявника (якщо заява в інтересах дітей загиблого); свідоцтва про народження дітей заявника, свідоцтво про народження померлого (якщо заявник – батьки); свідоцтво про одруження; фотографія заявника.
Посвідчення члена сім’ї загиблого є тим документом, на підставі якого сім’ї загиблих отримуватимуть допомогу від держави.
З турботою про Вас, Юридична Варта УЖВ