Врятувати життя під силу кожному! Медичні вишколи для жінок та дівчат.

ГО “УКРАЇНСЬКА ЖІНОЧА ВАРТА” ТА УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВО-МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ КАФЕДРА ОРГАНІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ ПРОВОДЯТЬ ВИШКІЛ ДЛЯ ЖІНОК І ДІВЧАТ!
Врятувати життя під силу кожному.
Цієї суботи небайдужі  українки пройшли військово-медичний вишкіл в Ірпінському військовому шпиталі.  Правильне надання домедичної допомоги в умовах бойових дій є запорукою врятованого життя.  Вісімдесят відсотків поранених бійців помирають саме від шоку або втрати крові, кажуть військові інструктори.
Жінки навчились проводити серцево-легеневу реанімацію у разі відсутності дихання, правильно накладати пов’язки при пораненнях в кінцівки, грудну клітину та очі. Окрім того, оволоділи  навичками застосування джгута і навчилися накладати його собі. Звичайно, більше кількох хвилин витримати його на собі дівчата не могли, але, як пояснили інструктори, біль від джгута – це «квіточки» порівняно з болем від вогнепального поранення. Найголовніше, на чому акцентували  увагу: джгут не можна тримати накладеним більше години, адже  можна назавжди втратити руку або ногу.
На полі бою всі рівні.  Тож тендітні дівчата навчилися самостійно евакуювати поранених бійців (разом з десятикілограмовим бронежилетом!) з поля бою.  Кожен побув в ролі пораненого і рятівника. Синці та  подряпини – такі результати  навчань, однак це дрібниці порівняно з тим, що може трапитися на полі бою.
Навички допомоги пораненим можуть знадобитись у житті усім. Десять хвилин – за стільки в середньому карета швидкої доїжджає до потерпілого.  За цей відтинок часу при зупинці дихання шанси хворого на життя  зменшується до п’яти відсотків.  Вчасно надана  медична допомога щороку може врятувати  п’ятдесят тисяч життів українців.
В нашій державі   до десяти відсотків людей, які не мають медичної освіти,  вміють надавати кваліфіковану домедичну допомогу. Голова Громадської організації Олена Білецька впевнена, що знання в домедичній допомозі в умовах бойових дій на сьогодні в Україні є дуже потрібними і необхідними.Сподіваємось, що отримані знання не знадобляться.Однак їх важко переоцінити, якщо  кожен з нас врятує хоч одне життя.
Велика подяка від Голови ГО “Українська Жіноча Варта” та учасниць жіночої варти, інструкторам, що проводили зайняття та начальнику Української медично-військової академії, доктору медичних наук, професору, полковнику медичної служби Савицькому Валерію Леонідовичу та начальнику кафедри організації медичного забезпечення збройних сил, доктору медичних наук, професору, лауреату Державної премії в галузі науки і техніки, полковнику медичної служби Бадюку Михайлу Івановичу.