Війна в Україні сьогодні: останні новини на 8 березня 2023 (фото)

378 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

російська федерація не відмовляється від своїх намірів щодо окупації України та продовжує вести повномасштабну збройну агресію. 

Основні зусилля зосереджує на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. 

Ворог й надалі порушує норми Міжнародного гуманітарного права, продовжує завдавати ударів, здійснювати артилерійські обстріли цивільних об’єктів та будинків мирного населення. 

Протягом доби противник завдав 22 авіаційних удари, а також здійснив 29 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. Зокрема, ворог використав 1 БпЛА типу Шахед-136. Дрон ліквідовано. 

Загроза ракетних ударів залишається по всій території України.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Формування наступальних угруповань не виявлено. Протягом поточної доби ворог обстріляв райони населених пунктів Сеньківка Чернігівської області; Харківка та Атинське Сумської області та Стрілеча, Тернова, Вільча, Кам’янка, Дворічна та Голубівка на Харківщині.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник продовжує спроби прориву оборони наших військ. Вів безуспішні наступальні дії у напрямках Гряниківки, Спірного та Білогорівки. Здійснив артилерійські обстріли низки населених пунктів. Серед них – Вільшана, Куп’янськ, Кислівка та Першотравневе Харківської області; Стельмахівка, Невське і Червонопопівка – Луганської, а також Новоселівка, Колодязі, Діброва та Берестове на Донеччині.  

На Бахмутському напрямку ворог продовжує наступати. Не припиняє штурму міста Бахмут. Наші захисники відбили атаки в районах Оріхово-Василівки, Дубово-Василівки, Бахмута та Іванівського. Ворожих обстрілів зазнали Залізнянське, Григорівка, Богданівка, Бахмут, Костянтинівка, Курдюмівка, Озарянівка, Диліївка, Дружба та Нью-Йорк Донецької області. 

На Авдіївському та Шахтарському напрямках противник здійснив безуспішні наступальні дії в напрямку населених пунктів Кам’янка, Сєверне, Первомайське, Невельське та Новомихайлівка  Донецької області. Ворожих обстрілів зазнали понад 15 населених пунктів, зокрема, Олександропіль, Ласточкине, Авдіївка, Водяне,  Первомайське, Карлівка, Георгіївка, Вугледар, Золота Нива і Велика Новосілка Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник веде обороні дії. Обстрілів зазнали райони більше ніж 30 населених пунктів, що неподалік лінії зіткнення. Серед них – Времівка, Новосілка та Новопіль Донецької області, Гуляйполе, Залізничне, Білогір’я, Мала Токмачка, Оріхів, Новоандріївка і Кам’янське на Запоріжжі, а також Зміївка, Веселе, Миколаївка, Ольгівка, Львове, Понятівка, Микільське, Антонівка, Зеленівка та Дніпровське Херсонської області. 

У населеному пункті Кремінна Луганської області фіксується різке збільшення випадків виселення місцевих жителів з власних приватних будинків представниками місцевої окупаційної так званої “влади” за підтримки загарбників-військовослужбовців для додаткового розміщення новоприбулих представників збройних сил рф. 

Відзначається різке зростання рівня невдоволення діями керівного складу серед мобілізованих до збройних сил рф.  Основною причиною невдоволення є збільшення кількості фактів використання в якості штурмовиків тих окупантів, які проходили попередню підготовку для проходження служби в лавах підрозділів забезпечення та не мають бойового досвіду. Це призводить до різкого збільшення кількості втрат, а “тиловики” не згодні йти на смерть.

Авіація Сил оборони України за добу завдала 11 ударів по районах зосередження окупантів та 1 удару по позиції зенітно-ракетного комплексу противника. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили командний пункт загарбників.


Економічна активність поступово відновлюється. Про це свідчать оперативні оцінки Міністерства економіки України. Загалом, у лютому падіння ВВП України становило 26 %, у січні – 32 %.

За перші два місяці цього року в Україні зафіксували 455 звернень громадян про порушення мовного закону, зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Найбільше повідомлень про порушення надійшло з Києва – 159 звернень, Одеської області – 66, Харківської – 47. А з Київщини отримали 20 скарг. Порушники отримають штраф.

25 днів відсутній дефіцит в енергосистемі. Про це повідомила пресслужба НЕК «Укренерго». «Наразі працюють всі види електростанцій в енергосистемі – генерації електроенергії в енергосистемі країни достатньо для покриття споживання. Імпорт електроенергії незначний», – зауважили вони.

У мобільному додатку «Дія» за тиждень було подано 1100 заяв на реєстрацію шлюбу. Про це повідомив керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік. “Також можна одразу вибрати місце, час, формат і зал, де пройде церемонія”, – пояснили у Мінцифри.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Окупаційна армія продовжує зосереджуватись на веденні наступальних дій на Куп’янському напрямку, – повідомили в Генштабі ЗСУ. На Слобожанському оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.  Також під обстріли російських військових потрапили 10 населених пунктів.

Ворог намагався йти в наступ у районі Гряниківки, але відступив із втратами, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Зі 100% мереж вуличного освітлення у Харкові включили близько 30%, сказав директор комунального підприємства «Міськсвітло» Олексій Куян. За його словами, під час тестового включення напередодні комунальники виявили 10% дефектів, їх усувають.

До кінця березня комунальники планують реконструювати магістраль, яка постачатиме тепло на Північну Салтівку та до центру Харкова. Про це розповів перший заступник технічного директора «Харківських теплових мереж» Олексій Лука. Теплотраса резервна, останні 10 років її майже не використовували.

У центрі Харкова 8 березня пройшла виставка українських дизайнерок про ролі жінок під час війни. Ці роботи відображають настрої жіноцтва, – розповіла співзасновниця громадської організації «Сфера» Анна Шаригіна.

Минулої доби окупанти обстріляли щонайменше 18 населених пунктів у Харківському, Чугуївському та Куп’янському районах області. Протягом дня під інтенсивним ворожим вогнем з мінометів, РСЗВ танків та бойової авіації перебували смт Дворічна Куп’янського району та м. Вовчанськ Чугуївського району. Внаслідок обстрілів постраждалих серед цивільних не було. 

За добу піротехніки ДСНС знешкодили 73 вибухонебезпечні предмети. Втім, мінна небезпека в області все ще дуже висока. 

Донецька область

Від початку повномасштабного вторгнення у росію примусово вивезли 119 900 жителів Донеччини та Луганщини, з них 10 859 діти, повідомили в національному центрі розбудови миру. За даними центру, жителів України депортують до ростовської, смоленської, московської областей, а також у казань. 60 дітей вдалося повернути в Україну.

Стабілізація фронту навколо Бахмута означає, що ворогу не вдається розвинути успіх під час штурмів. При цьому по росіянах завдають ударів і не дають їм просуватись далі. Про це в ефірі телемарафону розповів речник східного угрупування військ Сергій Череватий.

Зранку окупаційні війська обстріляли адміністративну будівлю Авдіївського коксохімічного заводу. Про це повідомив очільник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш. “У сховищах на території заводу від обстрілів ховаються 80 людей. Сьогодні під час обстрілу поранення отримали троє людей”, розказав Барабаш.

Попередня доба стала першою з 24 лютого 2022 року, коли на Донеччині не постраждало жодного цивільного. Але ситуація залишається напруженою.

Протягом 7 березня російські окупаційні війська п’ять разів обстріляли Костянтинівку.  Протягом минулої доби російські окупаційні війська завдали 20 авіаударів по населених пунктах Покровського району. Загалом на Донеччині за добу обстрілами пошкоджені 28 цивільних об’єктів. Зранку 8 березня вони двічі гатили по Авдіївці.

На Донецькому напрямку вночі росіяни завдали ракетного удару по Мемрику Новогродівської ТГ пошкодили 3 будинки. Зранку двічі під обстріл потрапила Авдіївка: снаряди влучили на територію трьох вулиць та на околиці АКХЗ. В Очеретинській громаді під вогнем опинилися Красногорівка і Кам’янка, в Курахівській Курахове і Курахівка.

На Горлівському напрямку росіяни інтенсивно стріляли по Костянтинівці: внаслідок 5 обстрілів пошкоджено 18 будинків та школу. Гучно було на околицях Часовоярської і Торецької громад. У Соледарській громаді пошкоджено 5 будинків у Васюківці та 4 у Федорівці.

На Лисичанському напрямку зафіксовано 10 прильотів по Торському і Зарічному Лиманської громади.

В районі Бахмута вночі 6 березня нацгвардійці бригади “Спартан” збили російський штурмовик СУ-25. Українські військові уразили російський літак на відстані чотирьох кілометрів з ПЗРК “Перун”.

Луганська область

На Куп’янському та Лиманському напрямках минулої доби росіяни вели безуспішні наступальні дії у напрямку Білогорівки та Невського. Здійснили артилерійські обстріли районів Новоселівського, Стельмахівки, Невського, Червонопопівки і Діброви.

За останній час на фронті Луганщини – найважча ситуація, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Росіяни намагаються продавити нашу оборону в Білогорівці та поблизу Кремінної. Атаки окупантів та їхні артилерійські обстріли не вщухають. Втім, ситуація повністю під контролем Сил оборони України, успіху ворог не має. Також окупанти штурмують в напрямку Стельмахівки на Сватівщині. Українські захисники зберігають контроль над цим селом. Ще тривають бої в напрямку Макіївки-Невського та Куземівки-Новоселівського.

Оператори БПЛА вистежили позиції росіян, а прикордонники-мінометники накрили їх вогнем. Від вибуху виникла пожежа, яка знищила ворожий бліндаж з трьома загарбниками.

Через нестачу койко-ліжок в лікарнях Луганщини окупанти будують модульні пункти швидкої допомоги, комунальники Рубіжного більше трьох місяців не бачать коштів, найближчий пункт для оформлення нових документів – за 60-70 км, – повідомили у Луганській ОВА.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

До Києва приїхав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Під час спільної пресконференції Президент України Володимир Зеленський заявив, що продовження дії Чорноморської зернової ініціативи погоджено. Глава держави наголосив на важливості продовження роботи заради гуманітарної ініціативи “Зерно з України”, нагадавши, що в її межах вже залучено майже 200 млн доларів США та відправлено понад 140 тисяч тонн українського збіжжя до Європи, Кенії, Ефіопії, Сомалі, країн, що страждають від голоду.

У Києві вчора прощалися з двома Героями-льотчиками – 22-річним Ігорем Соломенніковим та 55-річним Віктором Волинцем. Обидва проходили службу в 7-й бригаді тактичної авіації ПС ЗСУ та від початку повномасштабного вторгнення виконали не один бойовий виліт в складі одного екіпажу. Вони загинули на Донбасі під час виконання бойового завдання – екіпаж був уражений винищувачем ворога.

Прощання в Києві з льотчиками-героями Ігорем Соломенніковим та Віктором Волинцем, які загинули на Донбасі. Фото: з соцмереж

На Київщині щотижня відновлюють 200-300 об’єктів інфраструктури, пошкоджених внаслідок російської військової агресії. Загалом після деокупації регіону було відремонтовано понад 10 тисяч об’єктів, – повідомили в Київській ОВА. Через бойові дії в області було повністю зруйновано або пошкоджено понад 27 тисяч об’єктів інфраструктури, із них переважна більшість – житлові будинки. Станом на сьогодні вже відновлено 10 700 об’єктів.

В Київській ОВА презентували Центр координації міжнародної допомоги і відновлення пристоличного регіону. Головна мета його функціонування – об’єднати зусилля ОВА, органів місцевого самоврядування та закордонних партнерів для відновлення регіону. Своєчасна повна та актуальна інформація про всі пошкоджені об’єкти, чітке розуміння потреб, здійснення прозорої звітності та аудит наданої допомоги – головні складові відновлення Київщини.

В межах реалізації програми “ВідновиДІМ” до 7,2 млн грн буде спрямовано на відбудову і ремонт будинків у Бучі, які зазнали ушкоджень внаслідок вторгнення росії. Як зазначив мер Бучі Анатолій Федорук, 147 будинків можна буде відновити за цією програмою. Мова йде про стовідсоткову грантову програму, учасниками якої можуть стали лише об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Банк довгострокового зберігання еритроцитів створили на базі Київського міського центру крові, – повідомили в КМДА. Це перший подібний банк в Україні – компоненти крові зможуть зберігатися в ньому до 30 років. Досі максимальний термін зберігання еритроцитів в Україні складав 42 доби.

Житомирська область

Ще п’ять громад Житомирщини приєдналися до реалізації загальнодержавного проєкту «Поліцейський офіцер громади» – Білокоровицька, Чоповицька, Гришковецька, Ярунська та Дубрівська. Основна мета ініціативи – забезпечити кожну територіальну громаду офіцером, який буде дбати про безпеку та правопорядок виключно на її території, стане повноправним представником громади та буде орієнтуватися на потреби місцевого населення.

У Черняхівській лікарні встановили потужний генератор. Відтепер робота лікувального закладу не буде залежати від стану загальної енергетичної системи, яку постійно атакує країна-терорист. Автономне джерело живлення дозволить забезпечити освітлення закладу, роботу котлів, які опалюють медичний заклад, функціонування всіх відділень та роботу техніки.

На Житомирщині завершився перший етап гуманітарної ініціативи «Важливий кожен», в межах якої фонд «Чисті серцем» та Благодійний фонд BGV Charity Fund забезпечили комплексними продуктовими наборами людей поважного віку, які потребують сьогодні особливої уваги. Фондами було доставлено допомогу до 58-ми громад Житомирщини.

Сумська область

Протягом минулого дня військові рф здійснили обстріли двох громад області, – повідомили в Сумській ОВА. Територію Білопільської громади ворог обстріляв з мінометів, завдавши 8 ударів. На території Есманської громади зафіксовано 27 ударів з артилерії та 10 – з мінометів. Близько 22.00 силами оборони Сумщини на півночі області були зафіксовані прольоти двох ворожих БпЛА типу «Шахед», один з яких був збитий.

Оперативна обстановка на прикордонні Сумщини контрольована. Формування ворожих наступальних угруповань поблизу державного кордону не виявлено, – повідомили в обласній військовій адміністрації. Підрозділи Сил оборони продовжують виконувати завдання на визначених рубежах оборони вздовж державного кордону.

В сумській церкві апостола Андрія Первозванного відспівали солдата Дениса Бондаренка, який загинув під час оборони Маріуполя 1 травня. Йому було 18 років. Весь цей час родина чекала, доки тривали ДНК-тести й сподівалася, що військовий живий. За словами родичів, він сам виявив бажання служити народу України та стверджував, що краще померти, аніж не жити в Україні.

Сумчани зустрічають процесію з загиблим 18-річним героєм. Фото: з соцмереж

Чернігівська область

Вночі військовослужбовці Національної гвардії України, які входять до складу Сил Оборони Сіверщини, знищили ворожий дрон-камікадзе «Shahed». Про це повідомили в ОК «Північ».

На Півночі військовослужбовці НГУ збили ворожий «Шахед». Фото: ОК «Північ»

На Чернігівщині продовжується процес фіксування воєнних злочинів росіян. Як повідомив прокурор Чернігівської окружної прокуратури Сергій Хамайко, наразі зафіксовано понад тисячу кримінальних проваджень, найбільше з них – за порушення звичаїв та законів війни. Це мародерство, знищення цивільної інфраструктури, катування та вбивства. 

Військового рф, який знущався з цивільних та грабував їх у селі Ягідне, засудили до 12 років позбавлення волі, – повідомили в Чернігівській обласній прокуратурі. Слідство довело, що росіянин під час окупації села Ягідне викрав мобільний телефон, ноутбук та 11 тисяч доларів США, погрожував розстрілом місцевим жителям у разі, якщо вони не віддадуть свої речі. Засуджений – уродженець республіки Туви Магавала Бурун-Чергала, перебування якого наразі невідоме.

Надавати домедичну допомогу вчилися чернігівці на безкоштовному тренінгу від ГО «Агенція міських ініціатив»: як зупинити масивну кровотечу, як правильно накладати турнікет та робити тампонування рани, як діяти в разі пошкодження грудної клітки та запобігти гіпотермії. Навчання в межах проєкту «Безпека під час війни» орієнтоване насамперед на освітян, молодь, представників місцевої влади, активних громадян та журналістів. 

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Майже 9 годин повітряної тривоги через загрозу артобстрілу в Нікопольському районі. Вранці російські окупанти з важкої артилерії поцілили по тамтешній Марганецькій громаді.

Вдень через ворожі обстріли поранено 5 мирних жителів. Серед них – двоє дітей. Загалом за день ворог тричі обстріляв Нікопольщину. Артилерією били по Марганецькій громаді. «Градами» окупанти стріляли по Червоногригорівській ОТГ. 

Надвечір поцілили по Нікополю. Поранення отримали троє дорослих жінок, дівчинка 2011 року народження доставлена до лікарні із пошкодженням руки. 10-річний хлопчик отримав осколкові поранення та контузію.

Через артилерійський обстріл у Нікополі виникла пожежа у житловому будинку. Пошкоджено 24 приватних будинка, 7 господарчих споруд, 20 сонячних панелей, 2 газопроводи та 4 лінії електропередачі. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

У Дніпрі завод газового обладнання виробляє та передає військовим пічки. Їх модифікували для потреб фронту – вогонь не видно з російських позицій, на пічці можна готувати та сушити одяг. Також підприємство виготовляє тактичні ліжка.

Вінницька область

​​Жмеринчанин Марк Нартовський — один із військових, якого повернули з російського полону. Про це повідомила мама хлопця Олена Нартовська. 20-річний жмеринчанин з перших днів повномасштабного вторгнення на території України служить у ЗСУ. Марк перебував в полоні впродовж 10 місяців.

Чергова допомога з міста-побратима Кельце — майже 9 тонн продуктів та засобів гігієни. Акція «Кельце для Вінниці» об’єднала понад півсотні організацій з усього Свентокшиського воєводства. Ініціаторами стали мерія Кельце спільно з фондом KAGANEK та товариством Integration Europe-East.  Команда Гуманітарного штабу доправить допомогу у прифронтові громади та для родин ВПО. У тому числі для внутрішньо переміщених осібмз Бахмута, які переїхали на Вінниччину разом зі своїм підприємством.   

Кіровоградська область

Серед 130 звільнених, додому повернули четверо військовополонених з Кіровоградщини. Вони стояли за Маріуполь. Серед звільнених: Андрій Косатов Владислав Пастушенко, Микита Подскальнюк, Станіслав Зімарєв. Про це повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Кропивницький отримав пересувну модульну котельню для опалення на випадок аварій. Вона перша з п’яти, яка надійшла в рамках проєкту енергетичної безпеки як гуманітарна міжнародна допомога. Про це повідомив керівник комунального підприємства “Теплоенергетик” Олександр Чельник.

Полтавська область

У Гадячі відбувся благодійний концерт “Вінок материнства”, під час заходу зібрали 10 тисяч гривень. На захід запросили дітей та батьків, які вимушено покинули свої домівки через російську агресію. Зібрані кошти будуть спрямовані на ремонт автомобілів, які відправлять  на передову та на придбання рацій захисникам.

Черкаська область

Черкащина передала черговий транш автівок різного функціоналу захисникам. Поїдуть не порожніми, а з необхідними речами та дарунками від вихованців закладів. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Допомога для військових. Фото: голова Черкаської ОВА Ігор Табурець

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 106 обстрілів позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Гуляйполе, Чарівне, Темирівка, Комишуваха, Оріхів, Залізничне, Новоданилівка, Білогір’я, Новоандріївка, Ольгівське, Мала Токмачка, Щербаки, Преображенка, Червоне, Кам’янське, Степове, Степногірськ. До поліції надійшло 25 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

За повідомленням Генштабу в тимчасово окупованому населеному пункті Улянівка Васильківського району, за наказом російських окупантів до місцевого ангару звозять збіжжя зернових культур з прилеглих сільських господарств та ферм району. Окупанти, під виглядом купівлі по значно занижених цінах, просто конфіскують зернові.

За словами гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, поблизу Запорізької АЕС посилилися військові дії, а на самій станції збільшилася кількість російських військових. На думку гендиректора МАГАТЕ, нинішня ситуація на Запорізькій АЕС загострилася, тому нагально необхідно створити демілітаризовану зону навколо станції.

Миколаївська область

Минулої доби російські окупанти з артилерії обстріляли Очаківську громаду Миколаївської області. У Миколаєві обійшлось без обстрілів. Постраждалих немає, – повідомили у Миколаївській ОВА.

Миколаїв відвідала делегація Всесвітньої продовольчої програми – гуманітарної організації ООН, яка надає продовольчу допомогу у вигляді грошових переказів, ваучерів (сертифікатів) та/або харчових продуктів постраждалим українцям. На зустрічі обговорили нагальні питання регіону: розмінування територій, що дозволить відродити в області агронапрямок; теми допомоги малому та середньому бізнесу й створення робочих місць; розглянули можливість включення Миколаївського порту до зернового коридору.

Бригада розвідки ЗСУ отримала від благодійного фонду «Люди Ікс» амуніцію, хімічні грілки та продукти харчування. Менш ніж за місяць на рахунок фонду перерахували 200 тисяч доларів для купівлі найнеобхіднішого. До масштабного збору коштів приєдналися журналісти Південноукраїнського Медіа Холдингу. Спільними зусиллями було зібрано 400 тисяч гривень та передано благодійній організації «Люди Ікс». Загалом до фонду надійшло донатів на 200 тисяч доларів, які пішли на закупівлю 200 комплектів тактичних шоломів, 200 плитоносок та 400 бронеплит. Крім того, цих коштів вистачило ще на хімічні грілки та продукти харчування для Збройних Сил України.

Минулої доби у Миколаєві відзначили жінок-військовослужбовців військової частини А1080, Миколаївського зонального відділу Військової служби правопорядку, 19-го Миколаївського полку охорони громадського порядку Національної гвардії України, працівниць ГУ ДСНС у Миколаївській області та управління патрульної поліції у Миколаївській області.

Одеська область

Одеські жіночі громадські організації потрапили до Forbes, бо стали тим гучним голосом, який почув увесь світ. Щороку на початку березня в 45 країнах світу проходять наставницькі жіночі прогулянки, які організовує американська громадська організація Vital Voices, заснована першою леді США Гілларі Клінтон понад 25 років тому. Попри війну в Україні, нинішній рік для одеських жіночих організацій не став винятком, учасниці організації вийшли на свій марш. А Vital Voices виділила фінансову підтримку на допомогу українським жінкам, які зазнали гендерного насильства, пов’язаного з війною. Один із проєктів «Тепло сердець» реалізується в Одесі громадським рухом «Віра, Надія, Любов».

Графіті на честь розстріляного окупантами полоненого українського військового з’явилося на огорожі неподалік торговельного центру “Середньофонтанський” в Одесі. Мурал намалювали вуличні художники з команди LBWS, відомі одеситам за колоритними патріотичними котиками, які стали одним із символів незламності міста та загалом українського народу.

У перші три місяці 2023 року вихованці та педагоги одеського Палацу дитячої та юнацької творчості “Біла акація” приєдналися до виготовлення окопних свічок для військових. Вони грітимуть захисників у гарячих точках. Спільними зусиллями було зроблено понад 300 окопних свічок. Їх відправили захисникам Вугледара, Бахмута та мешканцям окупованих територій у Херсонській області. На кожній зі свічок старшокласники наклеїли наліпки “Нашим рідненьким – щоб було тепленько!”

Виготовлення окопних свічок школярами Одеси. Фото: з соцмереж

Херсонська область

За минулу добу російські загарбники 61 раз обстріляли Херсонську область. По мирних населених пунктах області випустили майже 360 снарядів з мінометів, РСЗВ, артилерії, танків та БПЛА. Через російські обстріли 1 людина дістала поранення.

Наслідки російських обстрілів у Херсонській області. Фото: Поліція Херсонської області

За минулу добу поліція відкрила 31 кримінальне провадження за фактами воєнних злочинів армії рф на Херсонщині. Зі звільнених сіл до поліції продовжують надходити заяви про факти мародерства армією рф. Під час окупації Херсона наприкінці липня минулого року військовослужбовці рф викрали 51-річного місцевого жителя, нині його місцеперебування невідоме. Приблизно у квітні минулого року в Херсоні на причалі Карантинного острову  російські військові підірвали та повністю знищили два суховантажі, викрали дві вантажні баржі, буксир-штовхач та один суховантаж. Суму збитків власник оцінив у понад 300 мільйонів гривень.  

Поблизу села Трифонівка Великоолександрівської громади здетонувала російська вибухівка. 7 березня 41-річний місцевий мешканець підняв знайдений у полі боєприпас. Внаслідок вибуху чоловік дістав поранення руки. Його шпиталізували.

В Генштабі повідомили, що в населеному пункті Стрілкове Геніческого району в місцевих закладах початкової освіти вчителі та вихователі окупаційної так званої “влади” змушують учнів і батьків залишатися після занять та вивчати  конституцію та законодавчі акти російської федерації, а також ворожу історію та літературу. Під час перерв дітей примушують вчити та співати російський гімн. 

На Херсонському напрямку Сили оборони за добу 7 березня знищили два склади з боєприпасами та чотири човни з ДРГ. Про це розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

За повідомленням Херсонської ОВА, Херсонгаз відновив розподіл газу на понад 12 тисяч об’єктів на деокупованих територіях Херсонщини. Газопостачання повернули у населені пункти Високопільської та Великоолександрівської громад Бериславського району та у Херсонський район. Енергетики подали напругу до села Нововознесенське Високопільської територіальної громади. До мережі підʼєднали 61 абонента. 

Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI надала обладнання херсонській лікарні ім. Є. Карабелеша. Медики отримали апарат штучної вентиляції легень та  електрокардіограф «Mortara». У Херсонську міську клінічну лікарню ім. Лучанського передали «швидку допомогу» від Української греко-католицької церкви. Це одна з 12-ти автівок, котрі закупили в Австрії на кошти, зібрані парафіянами та українськими громадами за кордоном. Крім автомобіля, у медзаклад привезли ліки.

Школярі з Калинівської тергромади Бериславського району взяли участь у японсько-українському проєкті «Війна очима дітей». Мета проєкту – привернути увагу японського суспільства до життя постраждалих від війни дітей з України, збільшити напрями допомоги маленьким українцям. Учасниками проєкту можуть стати діти з усіх деокупованих та прифронтових територій. Вони мають відобразити свої переживання в малюнках.

Школярі з Калинівської тергромади. Фото: Херсонська ОВА

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Представники ОВА разом із командувачем оперативного угрупування військ «Волинь» Василем Зубаничем провели спільну нараду із головами територіальним громад. Обговорили оборону області.

Після обміну, що нещодавно відбувся, додому повернуться три волинянина. Усі були оборонцями Маріуполя. Вадим Горбань, Олександр Мерчук та Вадим Сущик – перебували у полоні з травня минулого року.

Закарпатська область

На Закарпатті ВПО і вразливим місцевим жителям безоплатно надають дрова. Таку підтримку отримали близько 600 домогосподарств. Допомогу надає міжнародна гуманітарна організація «Людина в біді Словацька Республіка» вже.

Обласному клінічному центру кардіології та кардіохірургії передали потужний аналізатор крові. Спеціальне обладнання для закладу охорони здоров’я придбала благодійна організація «ІОСС-Україна». 

Пункти Незламності області отримали 35 терміналів Starlink. Допомогу надали завдяки команді Мінцифри.

Івано-Франківська область

Одна з військових частин області отримала гуманітарну допомогу. Серед переданого – морозильні камери, холодильники та планшети. Загальна вартість переданого складає 300 867 грн.

У боях за Україну під Бахмутом загинув Герой України, 27-річний боєць 67-й окремої механізованої бригади, відомий під позивним “Да Вінчі”, Дмитро Коцюбайло. Герой народився в селі Задністрянське Бурштинської громади.

78 батальйон територіальної оборони отримав дрон з тепловізором Мавік 3Т. Крім того 52 стрілецький батальйон, в якому служить багато військових з Івано-Франківська, отримав рації та дрон з тепловізором Мавік 3Т. Про це повідомили у міській раді Івано-Франківська.

Львівська область

Львівський обласний центр екстреної медицини підписав меморандум про співпрацю з Львівською митницею. Ключовими напрямами укладеного документа є співробітництво між службами, зокрема, в питаннях порятунку життя.

Перінатальний центр отримав сучасний кювез. Допомогу надали Університетський медичний центр кантону Во (Швейцарія) та некомерційна організація HelpUACH.

У Львівську обласну дитячу клінічну лікарню «Охматдит» прибудуть 10 лікарів зі США. Вони спільно з львівськими спеціалістами консультуватимуть і оперуватимуть діток з важкими вродженими вадами.

П’ятеро земляків повернулися додому в результаті обміну полоненими, який відбувся нещодавно. Усі військові з Червоноградського району. Вони виконували бойові завдання під Маріуполем.

На території Львівщини, діє Обласна робоча група з питань декомунізації. Аналогічні робочі групи створили також і при районних військових адміністраціях області. За минулий тиждень на Львівщині демонтували ще шість об’єктів монументальної пропаганди країни агресора.

Рівненська область

Місто-супутник Рівненської АЕС Вараш та фінське місто Ловійса підписали угоду про побратимство. Завдяки цій співпраці Вараш гармонійно долучиться до спільноти європейських міст-супутників АЕС, які разом вирішують проблемні питання, дбають про розвиток. 

На Рівненщині продовжується  набір до штурмових бригад «Гвардія наступу». Основу цих загонів складають люди, які мають бойовий досвід 2014-2015 років. Про це повідомив начальник служби кадрової роботи підрозділу Національної гвардії України у Рівному капітан Олександр. За його словами, середній віковий поріг добровольців на Рівненщині становить 35 років. 

Тернопільська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками Норвезької ради у справах біженців на Тернопільщині (NRC). На зустрічі представники організацій презентували свої досягнення у 2022 році щодо ВПО та анонсували плани на 2023 рік.

З полону повернувся 23-річний військовослужбовець Тарас Копачівський. Він житель Великогаївської громади. Востаннє хлопець виходив на зв’язок з рідними на початку червня 2022 року.

Морський піхотинець з Тернополя, захисник Маріуполя Михайло Діанов передав 2,5 млн грн на операцію Євгена Ларченка в Ізраїлі. Зазначимо, ці гроші Діанову зібрали на лікування небайдужі люди, однак витрати на його лікування взяв на себе ФК «Шахтар».

Хмельницька область

Хмельниччина отримала 20 нових апаратів штучної вентиляції легень. Допомогу надали італійські благодійні організації та українська діаспора в Італії. Загальна вартість апаратів штучної вентиляції легень складає понад 20 млн грн.

Хмельницький отримав 45 генераторів від міста Штунгарт. Про це повідомили у міській раді.

Чернівецька область

Хотин отримав від благодійників генератор потужністю 85 кВт. Допомогу надали благодійники з Австрії.

6 спеціальних шкіл та інклюзивно-ресурсний центр Чернівецької області отримали 7 рекреаційних наборів для роботи з дітьми з інвалідністю від організації Save the Children. Про це повідомили в ОВА.

Стрілецькому батальйону передали тепловізор, електричну зарядну станцію, сонячні панелі, рації, аптечки, турнікети, ізраїльські бандажі, маскувальні костюми тощо. Допомогу надали представники німецької неурядової організації «Lebensfahrten e. V.» з міста Майсен.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Уряд Німеччини передав новий пакет допомоги для ЗСУ, який включає: дві самохідні зенітні установки Gepard та близько 6 тисяч боєприпасів, дві патрульні машини для  прикордонників, шість мобільних антенних систем, 13 мостоукладних танків BEAVER і 500 пістолетів SFP9.

Посли ЄС узгодили виділення додаткових 2 млрд євро для фонду, який фінансує військову допомогу Україні. “Це рішення є чітким сигналом про незмінну відданість ЄС військовій підтримці України та інших партнерів”, – повідомляє шведське головування в ЄС.

Валерій Залужний провів зустріч із Верховним головнокомандувачем Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, Командувачем Збройних сил США в Європі генералом США Крістофером Каволі; начальником Штабу оборони Великої Британії адміралом Тоні Радакіним; начальником Генерального штабу Збройних Сил Республіки Польщі генералом Раймундом Анджейчаком та командувачем Групи сприяння безпеці України генерал-лейтенантом Антоніо А. Агуто. Обговорювали ситуацію на полі бою, постачання озброєння та боєприпасів, надання далекобійної зброї, підготовку українських військових тощо.

Зустріч військових США, Великої Британії, Польщі та України. Фото: з соцмереж

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш прибув до Києва. Очільник ООН зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським, аби обговорити продовження зернової угоди, яка має закінчитися 18 березня.

Створення міжнародного трибуналу для росії підтримали вже 30 країн. «Приєдналася Греція до цієї групи. У вихідні було 29 країн», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Латвія передала ЗСУ та українським лікарням 8 авто, конфіскованих у п’яних водіїв.

В Афінах пройшов благодійний вечір на підтримку України. Під час події, яку відвідало понад 1 000 гостей з усього світу, відбувся аукціон, на якому вдалося зібрати 1,74 млн грн для купівлі машин швидкої допомоги.

Україна отримає 21 танк Leopard від Німеччини та Португалії до кінця березня. Про це повідомив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

Міноборони Угорщини заявило, що країна надає допомогу в лікуванні поранених українських солдатів та бере участь у підготовці військових медиків з України.

Південна Корея дозволила Польщі постачати Україні САУ Krab зі своїми деталями. Про це повідомив Кім Хьонг Чхоль, директор відділу Європи та Азії Бюро міжнародного співробітництва.

Німеччина готова допомагати Україні в проведенні розслідування всіх воєнних злочинів, скоєних російською армією. Про це заявив речник МЗС Крістіан Вагнер.

Конституційний суд Болгарії визнав конституційною військову допомогу Україні. Суд відхилив клопотання проросійських депутатів, які вимагали заблокувати рішення парламенту про надання такої допомоги.

В Італії проходить виставка картин українських живописців. Серед робіт, картини боєця Фрайкору Артема Азарова (позивний “Художник”), який загинув у березні 2022, захищаючи рідний Харків. «Колись Відродження починалося на півночі Італії. Зараз воно наступає з Українського сходу», — додали у Фрайкорі.

Виставка в Італії. Фото: з соцмереж

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska