Війна в Україні сьогодні: останні новини на 26 квітня 2023 (фото)

427 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Російська федерація продовжує ігнорувати Міжнародне гуманітарне право, завдає ударів, здійснює обстріли не лише по позиціях наших військ, а й по цивільній інфраструктурі населених пунктів, тероризуючи мирних жителів. 

Протягом доби противник завдав 3 ракетних, 31 авіаційного удару та здійснив близько 26 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. Є поранені серед мирного населення, зруйновано та пошкоджено приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Основні зусилля противник зосереджує на веденні наступальних дій на Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом доби було відбито 43 атаки противника. Найзапекліші бої тривають за Бахмут та Мар’їнку. 

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних із Україною районах Брянської, Курської та Бєлгородської областей. Протягом доби здійснив артилерійські та мінометні обстріли населених пунктів Медведівка, Галаганівка, Леонівка, Буда-Вороб’ївська, Грем’яч Чернігівської області; Зноб-Трубчевська, Чернацьке, Середина-Буда, Бачівськ, Сидорівка, Шпиль та Миколаївка Сумської області, а також 

Гур’їв Козачок, Глибоке, Олійникове та Зелене на Харківщині.

На Куп’янському напрямку артилерійських та мінометних обстрілів противника зазнали населені пункти Кам’янка, Красне Перше, Новомлинськ, Лиман Перший, Кислівка, Берестове Харківської області та Новоселівське на Луганщині. 

На Лиманському напрямку противник наступальних дій не проводив. Артилерійських обстрілів зазнали Терни, Торське, Діброва, Білогорівка, Верхньокам’янське, Спірне Донецької області.

На Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступальні дії. Тривають важкі бої за місто Бахмут. До того ж, протягом доби, противник вів безуспішні наступальні дії у напрямку населених пунктів Оріхово-Василівка та Іванівське. Від ворожих обстрілів постраждали Васюківка, Залізнянське, Оріхово-Василівка, Новомаркове, Григорівка, Бахмут, Часів Яр, Іванівське, Предтечине, Костянтинівка, Диліївка, Північне, Південне та Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку противник вів наступальні дії в районах Авдіївки, Сєверного та Первомайського Донецької області, успіху не мав. Здійснив обстріли населених пунктів Новокалинове, Бердичі, Ласточкине, Авдіївка, Водяне, Первомайське, Карлівка та Невельське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку протягом доби нашими захисниками були відбиті числені атаки противника в районі Мар’їнки. Ворожих обстрілів зазнали Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка, Парасковіївка та Новомихайлівка Донецької області.

На Шахтарському напрямку протягом поточної доби ворог наступальних дій не проводив. Здійснив обстріли населених пунктів Богоявленка, Новоукраїнка, Шахтарське, Пречистівка та Вугледар Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує вести  оборонні дії. У той же час, протягом доби, здійснив обстріли понад 30 населених пунктів. Серед них – Времівка, Новопіль Донецької області; Гуляйполе, Залізничне, Мала Токмачка, Новоандріївка та Кам’янське Запорізької області; Берислав, Козацьке, Токарівка, Антонівка, Білозерка, Берегове Херсонської області та місто Херсон. 

Авіація Сил оборони за добу завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Також збито ворожий розвідувальний БпЛА типу “Supercam”.

Україна повернула додому 44 полонених. Про це повідомили в Офісі президента. Серед звільнених військовослужбовців – 36 рядових та сержантів і 6 офіцерів. Це військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки. Також було звільнено 2 цивільних осіб. 

Командувач Повітряних сил Микола Олещук протестував системи Patriot в Україні. З квітня 2023 року ЗРК Patriot – на бойовому чергуванні в Україні.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою КНР Сі Цзіньпіном. Про це Зеленський повідомив у своїх соціальних мережах. У зв’язку з цим КНР відправить спеціального представника уряду з питань Євразії в Україну та інші країни для «поглибленого спілкування з усіма сторонами щодо політичного врегулювання кризи в Україні».

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Щонайменше 17 за ніч і 10 з день населених пунктів Харківської області потрапили під обстріли рф, – повідомили в Генштабі ЗСУ. 

Вдень 26 квітня автобус з жителями Козачої Лопані та волонтерами, які поверталися з Харкова, потрапив під російський обстріл. Про це розповів керівник гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін. Один з набоїв вибухнув в 30 метрах від автобуса. Ніхто з 36 людей не постраждав, але уламок снаряда пошкодив скло автобуса і вибуховою хвилею вибито одне скло.

Пошкоджений автобус волонтерів. Фото: з соцмереж

Протягом минулої доби ворог обстріляв щонайменше 17 прикордонних та прифронтових населених пунктів в Харківському, Куп’янському та Чугуївському районах. Зокрема, під вогнем ворога перебували Куп’янськ, Уди, Ветеринарне, Огірцеве, Гатище, Красне Перше, Новомлинськ, Дворічна та інші населені пункти.

За оновленими даними, внаслідок ракетного удару по Куп’янську загинуло дві жінки 54 та 57 років, 10 людей отримали поранення. З них 4 госпіталізовані, ще 6 мають незначні ушкодження та отримали медичну допомогу на місці. Працівниця міського управління культури, молоді й спорту Ірина Користіна розповіла, що загиблі – директорка музею та її заступниця. 

Роботи з розмінування тривають. За минулу добу піротехнічні підрозділи ДСНС знешкодили 138 вибухонебезпечних предметів.

12-річного жителя Малих Проходів на Дергачівщині ексгумували 26 квітня. За даними прокуратури, минулого року він потрапив під обстріл, коли годував худобу з мамою: снаряд прилетів до їхнього домоволодіння – дитина загинула, мати отримала поранення.

У Свято-Троїцькому храмі у Малій Комишувасі Ізюмського району під час окупації російські військові облаштували польовий шпиталь. По собі у храмі лишили шприці, пропагандистські газети та брудні матраци. 

Донецька область

Основні зусилля російська армія зосереджує на веденні наступів на Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Підрозділи Сил оборони протягом минулої доби відбили 39 атак військових рф на цих ділянках фронту. Найзапекліші бої тривають за Бахмут та Мар’їнку. Про це у ранковому зведенні повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. 

Вдень російські військові обстріляли Дружківку на Донеччині. Є пошкодження та руйнування у приватному секторі. Травмованих та загиблих немає, – повідомив очільник Дружківської МВА Сергій Боєвський.

Військові рф влучили у відділ поліції Дружківки, де отримали поранення троє поліцейських, які виконували службові обов’язки, – повідомили у пресслужбі поліції Донеччини.

Ввечері російські військові обстріляли  Костянтинівську громаду, – розповів очльник МВА Олексій Рослов.

Інформація щодо цивільних, поранених і загиблих внаслідок обстрілів за добу не надходила.

Серед ночі росіяни завдали ракетного удару по Дружківці пошкоджено житловий будинок та адмінбудівлю.

На Волноваському напрямку ворог двічі обстріляв Новоукраїнку і двічі Пречистівку Вугледарської громади.

На Донецькому напрямку пошкоджено 8 будинків у Новогродівці. Протягом ночі відбувалися постійні обстріли Мар’їнки. Один раз під вогонь потрапила Курахівка. Вночі росіяни активно били по Авдіївці: 4 рази ракетами і 3 рази артилерією.

На Горлівському напрямку тричі росіяни обстрілювали Костянтинівку пошкоджено 7 будинків. Зафіксовано обстріли околиць Часовоярської, Соледарської та Іллінівської громад.

На Лисичанському напрямку повністю зруйновано будинок у Сіверську, ще декілька пошкоджені частково. Протягом доби відбувалися обстріли Званівки та Переїзного.

Майже вся територія національного парку “Святі гори” на Донеччині наразі небезпечна. Розмінували 50 гектарів з 44 тисяч, розповів в.о. директора Сергій Приймачук.

В окупованому Маріуполі знайшли нові масові поховання, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За словами радника мера, Новотроїцьке кладовище приблизно до середини липня було зачинене та перебувало під контролем окупантів.

Луганська область

Протягом декількох днів поспіль росіяни не наступають на нашій ділянці фронту. Втім, від цього не стає безпечніше – артилерію вони застосовують із такою ж інтенсивністю, як і раніше. Нікуди не зникли і ворожі авіанальоти. Вони продовжують використовувати авіацію, але це не стало домінуючою складовою наступальних спроможностей противника. Наші військові, у свою чергу, роблять все можливе для максимального ураження ворога.

Артилерійськими обстрілами з боку росіян минулої доби були вражені Новоселівське, Невське, Діброва та Білогорівка.

Окупанти продовжують затримувати місцеве населення, яке має відмінні від них погляди, або просто не сподобалися. 

Українські десантники знищили армійську вантажівку Урал та бойову машину піхоти (БМП-2) російських військових на Луганщині, – повідомили військові 25-тої окремої повітрянодесантної Січеславської бригади.

Мешканців різних національностей з росії переселяють на окуповані території України, зокрема, на Луганщину. Місцеві окупанти новоприбулі родини розселяють, працевлаштовують, надають доступні кредити під житло та бізнес, – повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Жителів окупованої Луганщині, яких окупанти підозрюють у співпраці з Україною, викрадають та вивозять у невідомому напрямку. Зокрема, людей зі Сватівського району утримують на території колишньої звіроферми під Кремінною, – повідомили у Луганській ОВА.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

У Чорнобильській зоні відчуження вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС, яка сталася 37 років тому, 26 квітня 1986 року. Також нагородили працівників, які 35 днів працювали в окупації під час вторгнення рф, – повідомив міністр захисту довкілля Руслан Стрілець. За його словами, ще значна кількість людей, яких забрали з ЧАЕС, перебувають у російському полоні.

Із січня цього року на Чорнобильській АЕС перебуває постійно діюча моніторингова місія МАГАТЕ. Зокрема, вона документує вплив війни на підприємство, вивчає його пріоритетні потреби. Одразу після деокупації МАГАТЕ розпочало надавати допомогу із технічним забезпеченням. Про це повідомив виконуючий обов’язки Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков. За його словами, 12 країн запропонували допомогу Україні через механізм міжнародної мережі аварійної готовності та реагування, це – Австралія, США, Румунія, Угорщина, Франція, Німеччина, Швеція, Ізраїль, Японія, Канада, Швейцарія та Іспанія.

Бородянка та Мощун увійшли до експериментального проєкту з комплексного відновлення. Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, до проєкту потрапили шість населених пунктів, які зазнали страшних руйнувань та будуть відбудовані за принципом “краще, ніж було”. Серед них, Тростянець у Сумській області, Посад-Покровське в Херсонській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області.

Рятувальники Київщини провели планові тактико-спеціальні навчання, головною метою яких було вивчення об’єкта в оперативно-тактичному відношенні та відпрацювання взаємодії всіх підрозділів і служб. Як повідомили в ДСНС області, вогнеборці ставили перед собою завдання вдосконалити навички щодо організації та тактики гасіння пожеж на об’єктах критичної інфраструктури в умовах російської агресії.

Днями на Київщині, за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні пана Мацуда Кунінорі, відбулася передача гуманітарної допомоги для Державної служби України з надзвичайних ситуацій від Японського агентства міжнародного співробітництва “JICA”. Рятувальники отримали вантажівки-крани, металодетектори із комплектами запчастин для них та засоби захисту для піротехніків.

Передача гуманітарної допомоги для ДСНС від Японського агентства міжнародного співробітництва “JICA”. Фото: ДСНС Київщини

Польські партнери нададуть Бучі матеріали на понад три мільйони гривень. Як повідомили в міській раді, їх використають для відновлення дахів будинків, знищених чи пошкоджених через російську військову агресію. Про поставку покрівлі для відбудови домовилися з керівництвом програми ООН Global Compact у Польщі під час 15-го Європейського економічного форуму в Катовіце.

Фонд ООН у галузі народонаселення передав Києву три автомобілі для мобільних бригад, які допомагають постраждалим від насильства, – повідомили в КМДА. Там зазначили, що під час повномасштабного вторгнення зросла кількість звернень щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства.

На Контрактовій площі за сприяння Українського інституту національної памʼяті відкрилася вулична виставка «Союз білого орла та золотого тризуба». Вона проводить паралелі між подіями сторічної давнини, коли польський та український народи обʼєднали зусилля для спільної збройної відсічі агресії більшовицької росії, та сьогоденням. Виставку створив Центр дослідження воєнної історії Збройних сил України.

В Галереї протестного мистецтва Музею Майдану відбувся показ документального фільму “Як вижити, коли тебе вбивають”. Стрічка розповідає про виживання мешканців Гостомеля під час російської окупації. Показ відбувся у межах виставки “Лютий: Грані незламності”, присвяченій боротьбі за Київ наприкінці лютого – на початку березня 2022 року.

Житомирська область

Цикл відкритих уроків з тактичної медицини для випускників 32-х ліцеїв Житомира організував міський департамент освіти за ініціативи Житомирського центру комплектування та соціальної підтримки. Випускники 19-ти навчальних закладів вже пройшли тренінг, до кінця травня практичні заняття з тактичної медицини пройдуть всі випускники.

В Домі української культури обласного центру відкрилася виставка художніх робіт “Вогнетривкі”. Житомирська художниця Анастасія Сладковська близько року втілювала свій творчий задум, який присвятила рятувальникам ДСНС в Житомирській області. 

Сумська область

Протягом минулого дня, 25 квітня, військові рф здійснили обстріли Хотінської, Білопільської, Юнаківської та Есманської прикордонних громад. Зафіксовано 70 ударів з мінометів, артилерії та гранатометів. Внаслідок обстрілів пошкоджено приміщення місцевого підприємства, домогосподарство та лінії електромережі. Про це повідомили в Сумській ОВА. 

Вночі та зранку ворог здійснив обстріли Середино-Будської, Зноб-Новгородської, Білопільської та Есманьської громад – зафіксовано 32 удари. В Середино-Буді пошкоджено будинок, в селі Зноб-Трубчевськ сталося загорання літньої кухні одного з домогосподарств.

Двох цивільних осіб поранено внаслідок обстрілу Юнаківської громади, їм надається кваліфікована медична допомога. Громада постраждала від мінометного обстрілу – зафіксовано 4 удари.

На Лебединщині тракторист під час роботи в полі знайшов боєприпас. Ним виявився небезпечний осколковий елемент від касетного снаряду для “Урагану”. Вибухотехніки поліції, як приїхали на виклик, знищили боєприпас з відстані електропідривом.

Осколковий елемент від «Урагану» знайшов тракторист в полі на Лебединщині. Фото: з соцмереж 

Чернігівська область

Минулого дня під ворожим вогнем опинилися Семенівська, Городнянська та Новгород-Сіверська громади Чернігівщини. Загалом зафіксовано 47 мінометних ударів, – повідомили в ДПСУ.

З вечора 25 квітня та протягом всієї ночі на 26 квітня російські війська обстрілювали прикордоння Чернігівщини, – повідомили в оперативному командуванні “Північ”. Під вогонь потрапили Городнянська, Новгород-Сіверська та Семенівська громади. Загалом зафіксовано 32 удари з мінометів, САУ та РСЗВ.

Противник продовжує систематичні обстріли прикордоння Чернігівської та Сумської областей з артилерії, веде повітряну розвідку з метою завдати вогневі ураження по об’єктах критичної цивільної інфраструктури та викриття нашої системи ППО. Про це повідомив командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв. За його словами, до дій на північному напрямку росіяни залучили два угруповання прикриття державного кордону, які розгорнуті у південній частині білорусі та на територіях брянської й курської областей рф, загальною чисельністю близько 17 тисяч військових. Північне угруповання українських військ продовжує підсилюватись та готувати резерви. 

На Чернігівщині досі не обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів понад 18,4 тисячі гектарів полів, – повідомив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Значна частина з них знаходиться у 20-кілометровій зоні до кордону, де роботи з розмінування наразі неможливі. Загалом, навесні цього року вибухонебезпечні предмети знайшли на 130 гектарах сільськогосподарських земель.

На 37-мі роковини Чорнобильської трагедії в області вшанували пам’ять загиблих працівників АЕС, пожежників, військовослужбовців та цивільних осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Як повідомили в Чернігівській ОВА, 244 населені пункти Чернігівщини віднесені до радіоактивно забруднених, 22% населення постраждало від наслідків аварії, майже 15 тисяч жителів Чернігівщини – є ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Вдень окупаційні війська рф чотири рази обстріляли Нікопольщину – били з важкої артилерії по двох громадах. Ворожі снаряди поцілили по Червоногригорівській та Марганецькій ТГ. В останній пошкоджено будівлю насосної станції. Під ударом опинився і Синельниківський район: тамтешню Великомихайлівську громаду ворог атакував з літака. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Дніпро отримав партію спецавтівок від японського міста-партнера Осаки. Йдеться про шість машин різного типу: вантажівки з кранами, карети “швидкої допомоги” та автобус з рятувальним спорядженням. Про це повідомили у Дніпровській міській раді.

Вінницька область

Серед звільнених з полону є  четверо вінничан. Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

​​​​Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, отримала автівку для оперативного реагування на звернення вінничан. Машину передав Фонд ООН у галузі народонаселення, із яким міськрада плідно співпрацює з 2020 року.

Кіровоградська область

На Кіровоградщину від Конгресу українців Канади, для внутрішньо переміщених осіб, надійшла гуманітарна допомога, а саме, продуктові набори. 

Полтавська область

Команда полтавських спортивних журналістів  розпочала новий сезон серії благодійних матчів на підтримку ЗСУ. Нагадаємо, що минулого року команда провела 16 матчів у межах проєкту, здобула 8 перемог та зібрала на потреби ЗСУ понад 250 тисяч гривень.

Черкаська область

200 тисяч гривень на проєкті “Малюємо Перемогу” зібрали черкаські волонтери для військових. Під час проєкту організатори продавали контейнери для танкових снарядів із зображеними українськими орнаментами. Про це повідомив співорганізатор акції та волонтер Олексій Святенко.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Впродовж минулої доби, 25 квітня, російські війська завдали 67 ударів по 19 мирним громадам із застосуванням авіації, дронів, артилерії та РСЗВ. Цієї ночі росіяни для удару по обласному центру росіяни використовували безпілотні летальні апарати типу «Shahed 136». Ворожі дрони влучили по інфраструктурі міста Запоріжжя. Окрім обласного центру, за минулу добу під обстріл російських військових потрапили такі населені пункти як: Гуляйполе, Оріхів, Залізничне, Новоданилівка, Новоандріївка, Гуляйпільське, Мала Токмачка, Ольгівське, Чарівне, Полтавка, Темирівка, Білогір’я, Затишшя, Малі Щербаки, Кам’янське, Степове та Приморське.

26 квітня 2023 року російська армія вкотре обстріляла місто Оріхів. Унаслідок ворожої атаки загинув 46-річний місцевий мешканець. За процесуального керівництва Пологівської окружної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Миколаївська область

У селищі Партизанське Первомайської ОТГ, що на Миколаївщині, встановлюють модульні будинки для тимчасового проживання людей, які втратили житло внаслідок обстрілів військами рф. В одному будинку можуть жити до 5 людей.

На згадку про події 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС щороку відзначається, як міжнародний День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях та катастрофах. Цій даті було присвячено одноденну виставку, яку провів Миколаївський академічний художній драматичний театр. Вся фотоекспозиція розміщена на вулиці, перед входом до будівлі театру.

Одеська область

На Одещині ніч з 25 на 26 квітня пройшла без сигналів повітряної тривоги та, на  щастя, без обстрілів. Проте для Одеської області небезпека застосування ворогом ракетних ударів та ймовірність дронових атак залишається дуже високою. Бо ввечері  в Чорному морі корабельне угруповання рф збільшено до тринадцяти одиниць, а кількість ракетоносіїв – удвічі.  На бойовому чергуванні перебували два підводних та два надводних ракетоносії, загальний залп яких може сягати до двадцяти чотирьох «калібрів», – повідомили в ОК “Південь”.

Представники росії у Спільному координаційному центрі (СКЦ) у Стамбулі сьогодні втретє цього місяця заблокували інспекції в територіальних водах Туреччини суден, які виконують рейси в межах Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів Одеської області у Чорному морі. Внаслідок цього 4 судна, в тому числі судно Akdeniz M, яке зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP) для доставки пшениці до Ефіопії, наразі не змогли покинути порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» і вимушені чекати невизначений термін на погодження їх проходу.

Сьогодні виповнюється 37 років з дня трагічної події в історії України – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії в Одесі пройшов мітинг-реквієм із покладанням квітів до пам’ятника Одеситам-Чорнобильцям. 

Херсонська область

Сьогодні російська армія обстріляла Антонівський міст, що неподалік Херсона. Один чоловік загинув на місці, отримавши травми несумісні з життям. Також поранення плеча отримав журналіст італійського видання “La Repubblica”. Внаслідок артилерійського удару по Станіславу постраждав чоловік 26 років. 

За минулу добу 25 квітня російські окупанти 75 разів обстріляли мирні населені пункти Херсонщини. Випустили 389 снарядів з артилерії, РСЗВ, мінометів, танків, РПГ, безпілотників та авіації. Херсон росіяни атакували 11 разів, випустивши по місту 33 снаряди. У селі Кізомис Білозерської громади через ворожі обстріли пошкоджено з одинадцять житлових будинків, церква, два магазини, гаражі й автівка. Минулої доби через російську агресію одна людина дістала поранення.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Поліція Херсонської області

За минулу добу поліція відкрила 31 кримінальне провадження за фактами воєнних злочинів армії рф на Херсонщині. Надійшла інформація, що в одному з сіл тимчасово окупованого Каховського району російські військові розстріляли 38-річного чоловіка за його проукраїнську позицію.

Сьогодні воїни мобільних вогневих груп повітряного командування “Південь” знищили 6 ворожих безпілотних літальних апаратів: 5 – ударних БпЛА “Ланцет” та 1 – БпЛА «Мерлін-ВР».

Через масовані артилерійські обстріли і бомбардування російськими військами Кізомису, Білозерська селищна військова адміністрація організувала евакуацію жителів. Родинам з дітьми пропонують виїхати за межі Кізомиського старостату, іншим людям тимчасово переїхати в інші села громади. Всім охочим виїхати треба звернутися до старости або військової адміністрації.

До Херсонщини надійшла чергова партія енергетичного обладнання, яке наданали Литва та Німеччина. До області доставили силові трансформатори, генератори для тимчасового заживлення, спецодяг, матеріали для обладнання повітряних ліній, вимикачі та роз’єднувачі різних класів напруги та трансформаторне мастило.

Американський письменник-фантаст Чарлі Маріно подарує Херсонському обласному художньому музею картини із власної колекції. Письменник написав листа Херсонському музею, в якому зробив пропозицію подарувати картини з власної колекції та закликав поціновувачів мистецтва долучитися до його ініціативи.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Для потреб трьох батальйонів 100-ї бригади тероборони та механізованого батальйону 118 ОМБр, що на 90 % сформований з волинян, силами керівництва, депутатського корпусу обласної ради, комунальних підприємств та у співпраці з волонтерами упродовж кількох тижнів зібрали найнеобхідніше: повнопривідний позашляховик, карета швидкої від волинської «екстренки», генератори різної потужності, сучасні тепловізори, дрони та супутникові модеми Starlink; сухофрукти, продукти тривалого зберігання та засоби особистої гігієни для бійців. Додатково було зібрано медикаменти, фільтри для води, ліхтарики, зарядні пристрої, біноклі, мережеві розгалужувачі, оргтехніку та пальне для далекої поїздки. 

Допомога для ЗСУ від волинської громади. Фото: з соцмереж

Луцька міська територіальна громада отримала від ООН автомобіль для роботи мобільної бригади соціально-психологічної підтримки, що допомагає людям, які зазнали домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Сьогодні відбувся черговий обмін полоненими. Україні вдалося повернути додому 44 людини, серед яких двоє волинян.

До процесу озеленення на Волині приєдналися військовослужбовці з Луганщини. Це бійці 111 окремої бригади територіальної оборони, які допомогли в висадці дерев: дуб, ялинка і модрина. Таким чином вони долучилися до всеукраїнської акції захисту довкілля.

Аграрії на Волині відновили весняно-польові роботи, які на початку квітня були призупинені через погодні умови і підтоплення. Наразі господарства завершують посів ярої пшениці. В області уже посіяно 97% від запланованого – 13 тисяч гектарів ярої пшениці, – повідомив голова обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко.

Закарпатська область

Два броньовані бойові автомобілі “Козак-2” отримала 101 окрема Територіальна бригада оборони Закарпаття. Автомобілі відправили батальйону, який знаходяться на сході України.

Американські медики із організації «International medical response» за підтримки благодійного фонду «Серце до серця», міжнародної організації Zonta Club та Асоціації міст-побратимів Корваліс-Ужгород запускають кілька спільних проєктів на Закарпатті. Основний фокус – на забезпеченні якісного медичного обслуговування для вразливих верств населення, безкоштовних гінекологічних обстеженнях для жінок-переселенок, а також менторстві та тренінгах для студентів-медиків від лікарів зі США.

Екоактивісти із громадської організації CHYSTO.DE влаштували акцію з прибирання Вільшанського водосховища на Закарпатті, присвячену пам’яті Романа Жука, розвідника 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, котрий загинув у бою на Запоріжжі в травні минулого року. У акції взяв учать оркестр бригади, який своїм виступом додатково мотивував волонтерів, що виступають за чистоту Карпатської природи. Паралельно з прибиранням озера волонтери плели маскувальні сітки для бригади, захід вдалося провести з користю і для довкілля, і для військових, і для цивільних людей.

Юні мукачівські художники – учні художньої школи ім.М.Мункачі долучилися до благодійної виставки «Моя Нескорена Україна». Виставка відбудеться в Лондоні в рамках Міжнародної благодійної програми «Kids and Art for Ukraine».

Вже цієї п’ятниці розпочне курсувати новий потяг сполученням Київ – Ужгород і у зворотному напрямку. Про це повідомила Укрзалізниця.

Івано-Франківська область

Восьмирічний франківець Максим Косик зібрав для ЗСУ майже 14 тисяч гривень. На свій день народження хлопчик мав на меті зібрати 10 000 грн для ЗСУ. Йому вдалося зібрати 13 700 грн. Ці гроші він передав волонтерам із ГО “Громадська ініціатива Галичини”, щоб долучитися до збору на дрони Mavic.

Команда та партнери Благодійного фонду «Чисті Серцем» відправили біля 15 тонн гуманітарної допомоги  для ЗСУ. Допомога була сформована завдяки підтримці Китайської Народної Республіки; Руслана Савчука, Пітера Сіфена, БФ «Мережа майдан» м. Райне, Німеччина; Центру української культури у м.Таллінн (Естонія).

В Івано-Франківську логістичний центр проводить збір посилок для відправки на фронт для військових.  Завдяки волонтерам «Спілки волонтерів Прикарпаття» допомога поїде на Запорізький, Донецький та Луганський напрямки.

Львівська область

Мама загиблого захисника Олександра Созанського придбала чотири дрони для 80 окремої десантно-штурмової бригади. Безпілотники купили за майже мільйон гривень. Цю суму перерахували мешканці області, щоб підтримати родину, – повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Представники благодійної організації Croce Viola передали допомогу комунальним закладам Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ» та «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр».

Вчора, 25 квітня, у Львові відбулась передача 13 автомобілів швидкої допомоги для українських лікарень від фонду Help Ukraine Gothenburg, Гетеборг, Швеція. Автомобілі швидкої допомоги відправились до лікареньі у Миколаївській та Херсонській областях та в місті Ізмаїл. Авто на базі Volkswagen їдуть на нульові позиції, а решта будуть працювати на 2 та 3 коліні евакуації.

Сьогодні Львівська ОВА отримала від Благодійної організації «Благодійний фонд «ДІЛ»» два дизельні генератори для військових. Їх потужність 7,5 та 3,5 кВт. Незабаром їх отримають бригади, в яких воюють захисники зі Львівщини.

Зі Львова до Варшави курсує безкоштовний евакуаційний автобус. Ним можна доїхати до Польщі по вівторках та четвергах. Крім того, безкоштовний евакуаційний автобус курсуватиме зі Львова до Перемишля. Ним можна буде скористатися щоденно. Запис на рейс відбуватиметься у волонтерському наметі на львівському залізничному вокзалі. Вирушатиме автобус по мірі заповненості.

Рівненська область

За час війни Рівненська область надала прихисток для більше 86 тисяч ВПО.  Майже 54 тисячі внутрішньо переміщених осіб залишилися проживати на Рівненщині. З них біля 25 тисяч – це жінки, понад 15 тисяч – діти,  більше 7,5 тисячі – люди похилого віку та майже 2 тисячі – особи з інвалідністю.  Про це повідомив Віталій Коваль, очільник Рівненської ОВА.

На Рівненщині створять евакуаційну приймальню для інтеграції переселенців.Це буде єдине місце, куди можуть звернутися переселенці і отримати увесь спектр соціальних послуг. Зокрема, юридичну, психологічну, освітню підтримку, допомогу з пошуком роботи, релокацією бізнесу чи відкриттям власної справи тощо. Наразі триває підготовка приміщення до ремонтно-будівельних робіт.  Проект реалізується за фінансової підтримки Офісу Організації Об’єднаних Націй з координації гуманітарних питань. Працюватимемо у партнерстві з благодійними організаціями «Громадянська мережа «ОПОРА»,  «Мережа 100 відсотків життя Рівне», «Агенція сталого розвитку міста» та «ЦЕНТР ІНТЕГРАЦІЇ». Про це повідомив Віталій Коваль, очільник Рівненської ОВА.

Віталій Коваль, очільник Рівненської ОВА, підписав Меморандум із державним акціонерним холдингом WEGLOKOKS S.A щодо реконструкції мосту на дорозі місцевого значення Острог – Радужне – Точевики у Рівненському районі. Його відбудова спрямована в тому числі на покращення логістики в наданні гуманітарної допомоги.

Тернопільська область

До Тернополя прибув черговий евакуаційний потяг. Людей привезли з Покровська із переломами різних типів, а також з гіпертонічною хворобою.  Машини швидкої допомоги доставили пацієнтів до лікарень області. Про це повідомив керівник Тернопільської ОВА Володимир Труш.

На Тернопільщині навчатимуть новій професії  “оператор наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом (дроном)”. Це стало можливим завдяки спільній роботі МОНУ, Тернопільської ОВА і Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою.  Про це повідомив керівник Тернопільської ОВА Володимир Труш.

Тернопільщина отримала медичну допомогу  на суму понад 16 млн гривень від Уряду Чехії. Це медикаменти, хірургічні інструменти, медичні імпланти, матеріали для протезування, бандажі. Окрім гуманітарної допомоги Чеська Республіка сприяла у створенні модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб у селі Малашівці Тернопільської міської територіальної громади.  Про це повідомив керівник Тернопільської ОВА Володимир Труш.

Хмельницька область

Хмельницькому обласному художньому музеї відкрили виставку плакатів київського художника Миколи Гончарова “(НЕ)ЗАМІСТЬ ЗБРОЇ”. Це мистецька реакція на події Революції Гідності та 9-річної російсько-української війни.

На території дев’яти навчальних закладів Хмельницької громади будуватимуть нові укриття. Наразі визначають геодезію ділянок і складають проєктно-кошторисну документацію.

Чернівецька область

107 окрема бригада ТрО отримала снайперські гвинтівки,оснащені оптичними та тепловізійними прицілами від міського голови.Про це повідомили в Чернівецькій обласній раді.

З 15 травня по 7 червня 15 чернівецьких сімей і родини з числа внутрішньо переміщених осіб зможуть взяти участь у коворкінґу «Оберіг для родини».  Про це повідомили в Чернівецькій обласній раді.

Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк зустрівся із президентом Інституту миру Румунії (PATRIR) Каєм Фрітйофом Бранд-Якобсеном.  Сторони обговорили активізацію студентських і молодіжних рухів у Європі, співпрацю з українською молоддю в умовах війни. Про це повідомили в Чернівецькій обласній раді.

Чергову допомогу від благодійників отримала Чернівецька обласна клінічна лікарня. Доброчинці передали закладу функціональні ліжка, матраци, ковдри та подушки, офісні та м’які меблі, інвалідні візки, засоби медичного призначення, ліки. Новий котел для кухні передали благодійники Черешському психоневрологічному будинку-інтернату. Про це повідомили в Чернівецькій обласній раді.

Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицької громади «Промінь здоров’я» передав вантаж для важкопоранених українських бійців, котрі перебувають у шпиталі Краматорська: ліки, ортези та фіксатори, а також інші речі медичного призначення. Про це повідомили в Чернівецькій обласній раді.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

У Конгресі США представили проєкт резолюції “Перемога України”. Документ презентовано під час пресконференції Гельсінської комісії. 

США приділятимуть пильну увагу ймовірній співпраці росії та Північної Кореї в питанні постачань летальних озброєнь. Про це заявив під час брифінгу в Вашингтоні заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

У Римі проходить українсько-італійська конференція з відбудови України. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з президентом Італії Серджо Маттарелла. Вони обговорили актуальні напрями співпраці у фінансовій та оборонній сферах, а також санкції проти атомної галузі росії й роботу Grain from Ukraine.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк відвідала дунайські порти Рені та Ізмаїл, аби підкреслити підтримку урядом США українського зернового експорту під час розв’язаної росією повномасштабної війни. Про це Брінк повідомила у Твіттері. Як повідомили в пресслужбі посольства США, ініціатива, яка впроваджується, має на меті забезпечити модернізацію та розширення діяльності портів Ізмаїл та Рені на основі спільного вкладення ресурсів з боку USAID, компаній «Кернел» і «Нібулон».

Хаб для ремонту українських Leopard 2 запрацює у Польщі в місті Глівіце в травні. Відповідна угода між Україною, Польщею та Німеччиною підписана минулої п’ятниці у німецькому Рамштайні, – повідомив міністр національної оборони РП Блащак.

Новобранці Сил оборони у Британії відточують навички з ведення траншейних бойових дій. Під керівництвом інструкторів Норвезької національної гвардії відпрацьовується підготовка, захоплення та утримання окопу, траншеї, позиції, – зазначають у Генштабі ЗСУ.

Вже близько тисячі українських воїнів підготували естонські інструктори від початку російської агресії. Про це розповів заступник начальника Генштабу Сил оборони Естонії Март Вендла

Україна буде почесним гостем Міжнародного книжкового ярмарку, що відбудеться 25-28 травня у Варшаві. У ньому візьмуть участь десятки українських видавництв та авторів. Про це повідомили організатори Міжнародного книжкового ярмарку.

Французький художник Крістіан Гемі, відомий також як C215, намалював Лесю Українку в Бородянці. І поділився її віршем “Надія” у перекладі на французьку.

Леся Українка в Бородянці. Фото: з соцмереж

Віднині патріарх московський і всієї русі кирило у списку санкцій Чеської Республіки за підтримку російського вторгнення в Україну. Це означає заборону на в’їзд для патріарха до Чехії та заморожування будь-якого його майна в країні.

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» покажуть українською на великих екранах США і Канади. Про старт кінотеатрального прокату мультфільму англійською буде оголошено окремо. Також прем‘єра «Мавки» відбудеться на діджитал-платформах США і Канади.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган вручив Державну нагороду «За найвищу самопожертву» Україні та працівникам ДСНС за участь у пошуково-рятувальній операції із подолання наслідків потужного землетрусу в Туреччині.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова, Галина Васьків

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska