Війна в Україні сьогодні: останні новини на 23 березня 2023 (фото)

393 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби противник завдав 2 авіаційних та 2 ракетних ударів, а також здійснив 18 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. 

Високим залишається рівень ракетної загрози по всій території України.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Водночас, противник продовжує інженерне обладнання місцевості у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Також, на території Бєлгородської області, зс рф тримають угруповання військ для проведення демонстративних дій щодо недопущення перекидання наших підрозділів на інші напрямки. Протягом доби ворог здійснив обстріли районів населених пунктів Басівка та Волфине Сумської області; Архипівка та Клюси Чернігівської області, а також  Глибоке, Землянки, Комісарове, Вільхуватка, Амбарне, Бологівка, Дворічна, Западне, Кам’янка та Крейдянка Харківської області. 

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник також зберігає свою військову присутність у прикордонних із Україною районах для недопущення перекидання наших підрозділів на інші напрямки. Протягом доби, що триває, противник безуспішно намагався прорвати оборону наших військ в районах населених пунктів Синьківка Харківської та Макіївка Луганської областей. Вчергове артилерійських обстрілів зазнали низка населених пунктів вздовж лінії бойового зіткнення, а саме: Гряниківка, Куп’янськ та Крохмальне Харківської області; Новоселівське, Невське, Піщане та Білогорівка на Луганщині, а також Верхньокам’янське, Сіверськ та Колодязі Донецької області. 

На Бахмутському напрямку ворог не полишає спроб захопити місто Бахмут, де тривають постійні позиційні бої. У той же час наші захисники відбили атаки противника в районах населених пунктів Олександро-Шультине та Васюківка. Ворожих обстрілів зазнали Васюківка, Міньківка, Оріхоро-Василівка, Новомаркове, Бахмут, Григорівка, Іванівське, Залізне та Нью Йорк Донецької області.

На Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках противник здійснив безуспішні наступальні дії в напрямку населених пунктів Новокалинове, Степове, Авдіївка та Сєверне на Донеччині. Ворожих обстрілів зазнали, зокрема, Авдіївка, Бердичі, Ласточкине, Невельське, Красногорівка,  Георгіївка, Мар’їнка, Богоявленка, Вугледар та Велика Новосілка Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник веде обороні дії. Обстрілів зазнали райони населених пунктів Ольгівське, Малинівка, Затишшя, Гуляйполе, Залізничне, Білогір’я, Мала Токмачка, Новоданилівка, Новоандріївка,  Кам’янське Запорізької області; Времівка, Новопіль і Новосілка – Донецької, а також Веселе, Козацьке, Миколаївка, Іванівка, Новотягинка, Молодіжне, Антонівка, Білозерка, Дніпровське та Кізомис та Херсон.

Станом на 22 березня 2023 року всі підрозділи армії окупанта, які були розміщені в населеному пункті Нова Каховка Херсонської області залишили місто. Цьому передував обхід найближчих помешкань місцевого населення з метою наживи. Окупанти “конфісковували” у цивільного населення у великих кількостях побутову та електронну техніку, коштовності, елементи одягу та мобільні телефони. 

Також у низці населених пунктів тимчасово захопленої лівобережної частини Херсонської області загарбники почали пошуки громадян із проукраїнською позицією. Для цього вони використовують списки учасників АТО, військових пенсіонерів та списки тих осіб, які проходили службу в правоохоронних органах України. 

Авіація Сил оборони за добу завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. 

З початком повномасштабного вторгнення росії загинуло 465 дітей. Про це повідомлено на платформі «Діти війни». Понад 940 дітей отримали поранення різного ступеню тяжкості. Також стало відомо, що минулої доби внаслідок атаки росією безпілотним апаратом «Shahed» загинув 17-річний хлопець.

В Україні буде відкрито представництво Міжнародного кримінального суду. Про це повідомили в Офісі генпрокурора. Угоду про відкриття вже підписано секретарем МКС Люїсом та генпрокурором Костіним. «Це лише початок, але вагомий. Переконаний, ми не зупинимося, допоки всі винні у міжнародних злочинах, скоєних проти України, не будуть притягнуті до відповідальності. Включно з вищим військово-політичним керівництвом злочинного режиму рф», – зауважив Костін.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Росіяни безуспішно намагалися прорвати оборону українських військ в районі Синьківки Харківської області, – повідомили в Генштабі ЗСУ. 

Починаючи з 6 березня, 33 дитини та 216 дорослих вивезли з прифронтових громад Харківської області. Про це розповів координатор евакуації Єдиного координаційного гуманітарного центру Олег Іванов.

Росія частково відновила контроль над безпосередніми підступами до міста Кремінна. Вочевидь, військові рф також прагнуть повернути логістичний вузол – Куп’янськ. Про це повідомили в Міністерстві оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки. «Російське командування, ймовірно, намагається розширити зону безпеки на захід від лінії оборони, яку вони підготували, вздовж більш високих ділянок місцевості, а також використати природну перешкоду – річку Оскіл», – йдеться у повідомленні.

Сьогодні близько 16:00 у лісосмузі біля с. Григорівка Куп’янського району на російській міні підірвався 46-річний місцевий мешканець, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Від отриманих поранень він загинув на місці.

Російські загарбники обстріляли село Морозова Долина на Харківщині: пошкоджені два будинки, відсутнє електропостачання.

Минулої доби ворог обстрілював прикордонні населені пункти Куп’янського, Чугуївського, Ізюмського та Харківського районів області.

У селі Чернещина Ізюмського району внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено будівлю храму та зайнялася трава на відкритій території.

У смт Вільча та с. Вовчанські хутори Чугуївського району обстрілами пошкоджено щонайменше 4 житлові будинки.

У с. Вільхуватка Куп’янського району внаслідок мінометних обстрілів зруйновано приватний будинок, ще 2 пошкоджено.

За минулу добу внаслідок обстрілів постраждалих немає.

В області тривають заходи з розмінування. Протягом минулої доби піротехнічні підрозділи ДСНС обстежили більше 5,5 га території та знешкодили ще 193 вибухонебезпечні предмети. 

Донецька область

Через війну в Україні збитки від втрати видобутку вугілля на Донбасі можуть сягати понад 300 мільйонів доларів. Про це, посилаючись на дані Світового банку, заявив заступник міністра енергетики Ярослав Демченков.

Росіяни мають намір оточити Авдіївку, яка тримає оборону від початку повномасштабного вторгнення. Протягом минулої доби росіяни втратили в боях на цьому напрямку близько 350 військових та важку техніку.

За минулу добу на Лимансько-Куп’янському напрямку Сили Оборони знищиличотири сучасних російських танка Т-90, та іншу важку техніку. Цей напрямок наразі другий за напруженістю на всій ділянці фронту. Про це повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

Серед ночі росіяни обстріляли Краматорськ та околиці міста – пошкоджено щонайменше 3 будинки, котельня та гаражі.

На Донецькому напрямку 2 людини загинули в Авдіївці. Місто зазнало авіаракетного удару – три ракети поцілили на територію АКХЗ. Щонайменше 7 будинків пошкоджено в Очеретинській громаді – під обстрілами Орлівка, Ласточкине, Тоненьке, Бердичі, Уманське, Новокалинове, Сєверне і Нетайлове. У Мар’їнській громаді потерпають Мар’їнка, Красногорівка та Новомихайлівка.

На Горлівському напрямку пошкоджено 4 житлові будинки та господарчу будівлю у місті Часів Яр, поодинокі обстріли відбувались у Торецькій та Соледарській громадах.

На Лисичанському напрямку під ворожим вогнем Торське, Зарічне, Ямпіль і Терни Лиманської громади, Сіверськ та Серебрянка Сіверської громади.

За минулу добу росіяни вбили 2 жителів Донеччини в Авдіївці. Ще 4 людини в області дістали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Луганська область

На Куп’янському та Лиманському напрямках російська армія намагалась прорвати оборону в районі Макіївки Луганської області, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Під обстрілами були Новоселівське, Невське, Білогорівка.

В районі траси Кремінна-Сватове знищено російську техніку. Скорегували операцію бійці спецпідрозділу аеророзвідки “Дикі Бджоли” 518 ОБСпП 1-ї окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна.

Жінки подають анкети на вступ до штурмових бригад «Гвардії наступу» та успішно проходять етапи відбору. Про це заявила заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.  За її словами, більшість звернень надходить саме від цивільних без бойового досвіду. 

Окупанти вимагають паспортизувати педагогів до 1 червня, в аптеках та медзакладах так званої «лнр» нестача ліків, – повідомили у Луганській ОВА.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Кількість загиблих внаслідок російської атаки дронами на Ржищів зросла до 9-ти. Роботи по розбору завалів на території професійного ліцею завершено, – повідомили в ДСНС. 9 людей отримали поранення, 20 – звернулися до лікарні з незначними травмами. На місці події було залучено 116 чоловік особового складу та 27 одиниць техніки.

Рятувальники долають наслідки російської атаки дронами по Ржищеву. Фото: ДСНС

Військовослужбовцю рф єфрейтору Саяну Ільярову заочно повідомили про підозру за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, поєднаного з умисним вбивством. За даними слідства, 2 березня 2022 року військовослужбовці рф без будь-яких попереджень розстріляли зі снайперської гвинтівки волонтера, який розвозив продуктові набори по селах Бучанського району, а тіло постраждалого заховали в каналізаційному колодязі. Як повідомили в Нацполіції, переважна більшість особового складу батальйонної тактичної групи 5-ї окремої танкової бригади, які скоювали воєнні злочини на Київщині, ідентифікована. Слідчі дії тривають.

Литва допоможе відбудувати зруйновані школи на деокупованих територіях, – повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури. Литовське центральне управління проєктами вже залучене до відбудови шкіл в Авдіївці та Бородянці. Цього року досвід співпраці може бути масштабованим на 11 ключових регіонів, які найбільше постраждали від війни.

Бучанська громада отримала 47 млн грн з обласного бюджету, які планують використати на відновлення зруйнованого або пошкодженого під час російського вторгнення житла. Про це повідомили в міській раді. Другу дотацію в понад 16 млн грн спрямують на відновлення житлового фонду та створення меморіалу “Прапор” на в’їзді Ворзель-Буча.

Представництво ЄС в Україні підписало угоду на понад €15 мільйонів для відбудови Макарова на Київщині. Про це повідомив Макарівський голова Вадим Токар. Гроші спрямують на будівництво двох зруйнованих садочків, капітального ремонту Макарівського ліцею № 2, терапевтичного та поліклінічного корпусів місцевої лікарні – будівлі, пошкоджені під час російського вторгнення.

В Ірпені розпочалася відбудова ліцею N3, який був пошкоджений внаслідок російської військової агресії. Відновлення буде здійснено за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Про це повідомив ірпінський міський голова Олександр Маркушин. Він нагадав, що за програмою фінансової підтримки ЮНІСЕФ були облаштовані укриття у десяти освітніх закладах Ірпінської громади.

Київрада затвердила міську цільову програму «Підтримка киян – захисників та захисниць України» на 2023-2025 роки. Як повідомив міський голова Віталій Кличко програма забезпечить підтримку та комплексну допомогу киянам і киянкам, які сьогодні боронять Україну від російського агресора, а також членам їхніх сімей та сімей загиблих.

В Києві представили платформу, створену для моніторингу надання, отримання та розподілу гуманітарної допомоги. Презентація вебресурсу Aidmonitor.org відбулася в Укрінформі. Платформа призначена як для великих міжнародних організацій, так і для невеликих благодійних організацій та волонтерських штабів.

Київрада перейменувала ще 16 вулиць, провулків, проспектів та бульвар, назви яких пов’язані з росією, – повідомили в Київраді. Процес дерусифікації в Києві триває – загалом у столиці вже перейменували 288 міських об’єктів.

Житомирська область

Триває посилення глибоко ешелонованої системи оборони кордону, до складу якої входять опорні пункти Сил оборони, довгочасні вогневі споруди із залізобетону, вогневі позиції, спеціально обладнані захисні споруди для особового складу. Про це повідомив очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко. Також вздовж кордону облаштовано протитанкові рови, мінні поля, протипіхотні загороджувальні паркани, камери та вишки спостереження.

На Житомирщині продовжує діяти заборона перебування цивільного населення на території в безпосередній близькості до Державного кордону, а також у лісах поряд з дев’ятьма населеними пунктами, які були деокуповані на початку квітня. В області триває обмеження комендантської години з 00:00 до 05:00, а також впроваджені посилені вимоги до безпеки людей під час повітряних тривог на виробництві та в освітніх закладах.

З 24 лютого 2022 року кількість облаштованих укриттів в області збільшено у 6 разів – до 4 400 захисних приміщень. Держава, обласна влада разом з місцевими громадами, благодійниками та міжнародними організаціями виділили на їх облаштування понад 400 млн грн.

Естонія спрямувала понад один мільйон євро на будівництво дитячого садочка в Овручі на Житомирщині. Про це повідомив очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко. Також Естонія планує долучитися до відбудови зруйнованого мосту в Малині, будівництва бомбосховищ в освітніх закладах, двох дитячих будинків сімейного типу та реалізації інших проєктів.

Медобладнання для лікування травм кінцівок отримала Житомирська обласна клінічна лікарня імені Гербачевського. Як повідомили в медичному закладі, за допомогою цього обладнання можна надати допомогу 50 бійцям. Допомогу передали представники Фонду громади Житомира та волонтери з США.

Сумська область

Минулої доби ворог здійснив обстріли територій чотирьох громад області, – повідомили в Сумській ОВА. Під мінометним вогнем опинилися Юнаківська, Білопільська та Есманська громади – загалом зафіксовано 20 ударів. На території Краснопільської громади військові рф скинули з БПЛА вибуховий пристрій.

Після деокупації Сумщини та Чернігівщини росія здійснила 3100 обстрілів прикордоння цих областей. Переважна більшість обстрілів здійснювалася з мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Про це повідомили в ДПСУ. Зазначається, що робоча група офіцерів Адміністрації Держприкордонслужби перевірила стан службово-бойової діяльності Чернігівського і Сумського прикордонних загонів, готовність прикордонних підрозділів у взаємодії з іншими складовими Сил оборони України до дій із захисту державного кордону.

Комендантська година на Сумщині лишиться з 23:00 до 4:00, – повідомили в ОТУ “Суми”. Такий захід дозволяє забезпечити безпеку громадян, враховуючи загальну ситуацію та відстань до кордону з державою-агресором. 

Кролевецька яблуня-колонія з Сумщини увійшла до трійки переможців у голосуванні за звання Європейського дерева 2023 року. Таке онлайн-голосування щороку в лютому місяці організовує Асоціація екологічного партнерства (EPA). Яблуня-колонія – ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Дерево унікальне тим, що в нього вже давно немає її первісного материнського стовбура, але на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів – її “дітей”, “онуків” чи “правнуків”. Неперевершеною в світі є здатність цієї яблуні до самостійного укорінення гілками та до продовження життя.

Унікальна пам’ятка природи України – яблуня-колонія з міста Кролевець на Сумщині. Фото: з соцмереж 

Чернігівська область

Минулого дня під ворожим вогнем опинилися Семенівська та Сновська громади області, – повідомили в ДПСУ. Ворог наносив вогневі ураження із застосуванням мінометів. Загалом зафіксовано 24 вибухи.

Ворог продовжує завдавати ударів по території Семенівської громади. Як повідомили в ОК “Північ”, в районі населеного пункту Тимоновичі зафіксовано 10 ударів зі ствольної артилерії.

Міцна фортеця Чернігів – в місті напрацьовують ефективну програму оборони області, головна мета якої створити надійну систему захисту та заходів, які будуть актуальними на протязі мінімум 5-ти років. Про це повідомив очільник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

В Чернігові демонтують дві багатоповерхівки та дві школи, які були пошкоджені внаслідок російських бомбардувань, – повідомив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Ці будівлі увійшли до переліку аварійно небезпечних об’єктів на території міста, який був ухвалений на засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Агресор знову атакував область з дронів і важкої артилерії. Постраждав чоловік. 

П’ять атак – по Нікопольському району. Окупанти накрили вогнем Червоногригорівську, Мирівську громади та сам Нікополь. В місті внаслідок обстрілу постраждав 73-річний чоловік, його госпіталізували. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

З Дніпропетровщини передали гуманітарку двом районам області – Дніпровському і прифронтовій Нікопольщині. Її отримають внутрішньо переміщені особи і місцеві мешканці.

Загалом 200 великих соціальних боксів.  Окремо у вантажі сухі сніданки, супи, протеїнові батончики, дитячі соки та вода. Для працівників ДСНС – три сотні вогнегасників. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

ДСНСникам передали дрони Mavic 3, вони допоможуть і в розмінуванні територій, і у пошуку людей.  Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Допомога для ДСНС. Фото: голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак

Вінницька область

​​Деокупована Балаклія отримала черговий гуманітарний вантаж від Вінниці Місту-другу передали понад 4 тонни харчів тривалого зберігання: рибні та м’ясні продукти, консерви, макаронні вироби, бакалія та інше. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Кіровоградська область

У Кропивницькому відбулося відкриття виставки стрілецького батальйону Національної гвардії України «Шлях мужності і відваги». Виставка презентована з нагоди Дня Національної гвардії України. 

На Кіровоградщині під час виставки, творчим майстрам вдалось зібрати понад  22 тисяч гривень для придбання автомобіля військовим медикам 193 батальйону 124 бригади територіальної оборони.

Полтавська область

Полтавщина отримала масштабну гуманітарну допомогу для медичних закладів. Її надали громадські організації «Elevate Ukraine» і «Брати Волонтери». Це медичне обладнання і 20 тонн інвентарю. Гуманітарний вантаж включає апарати ЕКГ й УЗД, СІПАП-терапії, монітори пацієнта. Також серед отриманого – інвалідні візки різних характеристик, хірургічний інвентар і засоби медичної гігієни. Про це повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

У ДСНС Полтавщини з’явився перший робот. Він призначений для дистанційного гасіння пожеж на місцях, де є загроза життю і здоров’ю рятувальників.

Черкаська область

Американський журналіст Денієл Сміт приїхав на Черкащину, аби розповісти світові про війну в Україні. Він збирає історії про українців, які постраждали через повномасштабне вторгнення.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Станом на сьогодні на 16:40 внаслідок влучання ворожої ракети між двома дев’ятиповерхівками у Запоріжжі постраждали 34 людини. Госпіталізовані до лікарень 29 постраждалих, з них 3 дітей. Пʼятьом людям надана допомога на місці. Одна людина загинула. Силами підрозділів ДСНС вдалося врятувати 6 громадян і двох собак. Наразі тривають аварійно-рятувальні роботи. На місці події від ДСНС працює 66 рятувальників та 14 одиниць техніки.

Впродовж доби сапери ДСНС вилучили 7 касетних елементів системи залпового вогню «Ураган», 2 одиниці залишків реактивного снаряду, 4 касетних кумулятивно-уламкових елементів, виявлені у населених пунктах Запорізького та Пологівського районів. Усі вибухонебезпечні предмети знищені відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками.

За даними Генштабу, в населеному пункті Веселе, на території будівлі дитячого садочка російські окупаційні війська облаштували військовий шпиталь. Міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі національного телемарафону новин сказав, що за останній тиждень відкрились щонайменше два таких шпиталі (села  Веселе, Василівка). Також він додав, що на окуповані території заїхала “партія” лікарів з рф. Попередньо, мова йде про 250 лікарів та медсестер.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що йому не вдалося створити демілітаризовану зону навколо Запорізької атомної електростанції. Від ідеї установа відмовилася. Тепер мова буде йти про припинення бойових дій біля ЗАЕС.

Миколаївська область 

Після триденної перерви військові російської армії завдали артилерійського удару по акваторії Очаківської громади у Миколаївському районі. Поранених немає, – повідомили у пресслужбі Миколаївської обласної військової адміністрації.

У Миколаєві від початку повномасштабного вторгнення довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО) видали 34 тисячам людей, – розповів директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Сергій Василенко.

Обстріл території бази відпочинку «Волоська коса» на Миколаївщині спричинив пожежу на 1200 квадратних метрів. В атмосферне повітря потрапило 950,4 тонни діоксиду вуглецю. Збитки екології оцінили у 2,2 мільйони. Ця інформація внесена до загального реєстру збитків, завданих навколишньому середовищу внаслідок вторгнення окупантів.

Від Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS Ukraine) Миколаївська область отримала допомогу у вигляді 296 генераторів різної потужності, – повідомили  в пресслужбі Миколаївської ОВА.

Днями французька волонтерська організація “Federation Nationale de Protection Civile” передала Миколаєву твердопаливні печі та їх комплектуючі. Про це повідомили в Департаменті енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради. Печі передадуть громадянам, чиї домівки зазнали руйнувань через обстріли.

Миколаїв підписав Партнерський меморандум із містом Сент-Гелієр (Бейлівік Джерсі, Британські острови). Документ передбачає співпрацю у різних галузях, зокрема економіки, культури, спорту й туризму, а також проведення низки спільних заходів. Нові партнери готують для Миколаєва партію допомоги, зокрема медичне обладнання та генератори великої потужності. Міста працюють разом і над питаннями відбудови Миколаєва.

Одеська область

Під час ранкової тривоги сьогодні у Чорному морі зросла кількість російських ракетоносіїв до чотирьох. Наразі на бойовому чергуванні перебуває 15 кораблів, серед яких чотири носії: два надводні та два підводні. Загальний залп може складати до 24 “Калібрів”.

«Зернова Ініціатива»: 17-те судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН, вийшло із порту Одеси. Балкер DENIZ M доставить 30 тисяч тонн гуманітарної пшениці до Ефіопії. Під егідою ВПП ООН уже понад півмільйона тонн українськоі пшениці було доставлено до нужденних країн Африки та Азії.

На Одещині 9 закладів охорони здоров’я отримали потужні генератори. Міжнародний благодійний фонд «Ваше Місто» при сприянні благодійної організації «Blau-Gelbes Kreuz» та німецьких меценатів надав 20 генераторів, потужністю 5 кВт, медичним закладам охорони здоров’я Одещини. Загальна вартість генераторів – близько 1,5 млн грн.

Юні волонтери з Одещини відправили на фронт супутникову систему Starlink. Кошти на Старлінк були зібрані в ході проведення пісенного онлайн-конкурсу «Голос Іванівщини», в якому була номінація «юний волонтер». 

У закладах освіти Одеси триває відкриття класів безпеки.  Кабінети оснащені усіма необхідними матеріалами, облаштовані за принципом зональності, мають локації: пожежна безпека, мінна безпека, безпека дорожнього руху, надання домедичної допомоги та ігрова.

До акваторії Чорного моря повернулися перші дельфіни. На Одещині співробітники національного природного парку “Тузлівські лимани” помітили зграю дельфінів-афалінів. Це перші дельфіни, які, попри війну, повернулися після зимівлі.

Херсонська область

За минулу добу російські окупанти здійснили 54 обстріли Херсонщини, випустивши 319 снарядів із важкої артилерії та “Градів”. Одна людина загинула. Ще двоє осіб дістали поранення. Херсон ворог обстріляв п’ять разів. 19 російських снарядів влучили у житлові квартали, приватні й багатоквартирні будинки, – повідомили у Херсонській ОВА.

На тимчасово окупованих територіях російські військові продовжують займатися мародерством. Так в одному з селищ Скадовського району окупанти незаконно відібрали у місцевого жителя автомобіль «ВАЗ-21099», який у подальшому передали своїм посіпакам. А в одному з сіл Каховського району російські провели рейд та викрали у місцевого населення мисливську зброю.

Минулої доби у мережі українська артилерія вдало відпрацювала по окупованій частині Херсонщині: знешкодили два плавзасоби, які використовували окупаційні війська. Бійці ЗСУ показали, як спільна праця артилерії та аеророзвідки дає можливість успішно діставати армію рф аж у плавнях Дніпра на лівобережжі Херсонщини.

Минулої доби росіяни обстріляли місто Берислав, де ворог частково зруйнував адміністративну будівлю, поцілив у житловий будинок, краєзнавчий музей та місцеву редакцію газети, також снаряди падали на територію парку та церкви. Людей російські боєприпаси не зачепили. Але центр міста на Херсонщині, ще зранку гарний і затишний, понівечений підступним ударом російських військ.

Вночі війська держави-агресора здійснили черговий обстріл середмістя Херсона та смт Антонівка. Внаслідок цього поблизу домоволодіння загинула 50-річна жінка, ще одна жінка отримала поранення, її госпіталізовано. Ворожі снаряди також влучили у лікувальний заклад  КНП “Херсонський обласний кардіологічний центр”. Пошкоджено житлові будинки, газопровід та лінії електропередач.

Внаслідок нічного обстрілу Херсону загинула жінка. Фото: ОК “Південь”

На Херсонщині почали весняну сівбу. Сільгосподарські роботи проводять 40 агропідприємств на 50 тис. га, ще 450 тис. га заміновані.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї, ВПО в Харкові отримали 403 продуктових набори. Це вдалося зробити завдяки спільній роботі благодійних фондів «Безпечне небо», «Шведський центр допомоги», «Community chest of Corea «GOOD NEIGHBORS» та Волинської ОВА.

Закарпатська область

Громади Закарпатської області отримали зарядні станції. Допомога в регіон надійшла за сприяння Уряду Японії та UDPN. Про це повідомили в ОВА.

На Закарпатті, багатодітний батько вступив до штурмової бригади «Лють». В’ячеслав Сорочинський – батько сімох дітей (шість синів і одна донька), серед яких 19-ти та 23-річні сини, які вже є захисниками України. Про це розповіли у «Гвардії наступу».

В Ужгороді на площі Жупанатській два рази на тиждень проводять навчання з надання домедичної допомоги. Тренінги організовує міська організація Товариства Червоного Хреста України.

Івано-Франківська область

Івано-Франківська ОВА та Ощадбанк підписали меморандум про співпрацю. Ций документ допоможе місцевому та релокованому бізнесу Прикарпаття пройти важкі часи під час повномасштабної війни.

В ОВА відбулась зустріч з представниками швейцарської благодійної організації «Terre des hommes». Обговорили актуальні потреби ВПО та механізми надання їм необхідної допомоги.

В Івано-Франківську відбулася стратегічна сесія «Розбудова потенціалу закладів професійно-технічної освіти в умовах воєнного стану». Захід пройшов у рамках проєкту спільної Програми ЄС та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Мова йшла про функціонування закладів професійної (професійно-технічної) освіти та підготовка робітничих кадрів для відбудови України в післявоєнний період.

За підтримки команди проєкту «КО-ХАТИ» в Івано-Франківську облаштували прихисток для ВПО. У приміщенні колишнього готелю облаштували 32 кімнати, щоб забезпечити житлом понад 80 ВПО. Про це повідомили в ОВА.

Під час виконкому родичам полеглого військового Юрія Чопика передали державну нагороду. За мужність, самовідданість у захисті України та вірність військовій присязі полеглого воїна нагороджено Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Львівська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками японської неурядової організації Peace Winds Japan та БФ «Право на захист». Мова йшла про співпрацю у сферах соціального захисту та допомоги ВПО.

Естонські волонтери з United Delivery Mission за сприяння Спілки підприємців Самбірщини та Самбірської районної військової адміністрації передали 10 автомобілів, які згодом вирушать на передову.Зазначимо, від початку повномасштабної війни естонці передали для Збройних сил України 200 машин.

Заклади освіти Пустомитівської громади отримали 10 генераторів потужністю 7,5 кВт. Допомогу надали Lions Club International MD103 FRANCE. Вартість одного такого пристрою – 75 тисяч грн.

«Бродитеплоенерго» отримало когенераційну установку, яка працює на газі та здатна виробляти 363 кВт електроенергії і 498 кВт тепла. Вартість цього обладнання у Німеччині становить 300 тисяч євро. Його безкоштовно передали енергетичний концерн EAM Naturenergie GMbH, доктор Бастіан та професор Бюшер.

Молодь з Яворівської громади відправила на передову 3 тисячі окопних свічок. Діти зі села Глиниці у свій вільний час приходять у місцевий Народний дім та разом з друзями й однокласниками виготовляють свічки на фронт.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагородили солдата Дмитра Полов’яна. Зазначимо, захисник нещодавно повернувся з російського полону.

Рівненська область

Область отримала 140 зарядних станцій у рамках співпраці Рівненської ОВА із Програмою розвитку ООН та Уряду Японії. Прилади розподілили між громадами області, котрі брали участь у проєкті.

Президент України Володимир Зеленський вручив нагороди лікарям із Рівненщини. Це відбулося під час вчорашнього візиту Глави держави на Схід України.

На Рівненщині 9-річна дівчинка-волонтерка купила дрон для військових. Щоб назбирати необхідну суму, Марта Пилипчук малювала та продавала картини за номерами. Тим часом Марта має нову мету – хоче назбирати кошти на купівлю тепловізора.

Юна волонтерка. Фото: Рівненська ОВА

Тернопільська область

Для родин та дітей Героїв Тернопільської громади діє «телефон довіри», за яким можно отримати кваліфіковану психологічну допомогу та необхідні консультації. На сьогодні вже більше 100 сімей отримали інформаційну або соціальну допомогу.

Хмельницька область

95 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Хмельницької області отримали по сучасному ноутбуку. Допомогу надали міжнародні гуманітарні організації. Про це повідомили в ОВА.

Чернівецька область

Чернівецька ОВА уклала меморандум про співробітництво з Громадською спілкою «Пожежні – рятувальники України» та Головним управлінням ДСНС у Чернівецькій області. Мета меморандуму – залучення громадян до членства в підрозділах добровільної пожежної охорони.

Чернівці отримали гуманітарну допомогу від польських партнерів. З найважливішого – 32 генератори різної потужності. Про це повідомили у міській раді.

Разом з Благодійним фондом «Спільними зусиллями» буковинські газовики придбали 2 автомобільні цифрові рації Motorola та 10 зарядних станцій до них вартістю більше ніж 150 тисяч грн. Допомога вже прямує на передову.

У приміщенні військово-лікарської комісії Чернівців зробили ремонт та оновили апаратуру. Про це повідомили у міській раді.

У БФ Карітас Чернівці стартувала видача продуктових наборів для вразливих категорій ВПО. Зазначимо, що з перших днів війни благодійний фонд видав понад 16 тисяч продуктових наборів людям, які потребували підтримки.

Допомога для ВПО. Фото: Чернівецька ОВА

У Чернівцях розпочався триденний семінар на тему: «Інклюзія людей з інвалідністю. Безбар’єрність: підходи та інструменти». Захід проходить за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Школярі та вихованці Вікнянської громади долучилися до акції «Посади дерево Перемоги». Кожне посаджене дерево є символом життя, незламності духу та віри в Перемогу.

Акція «Посади дерево Перемоги». Фото: Чернівецька ОВА

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Європейський суд з прав людини призначив на 8 листопада 2023 року слухання в міждержавній справі “Україна проти росії” щодо порушення прав людини з боку окупаційної влади Криму.

На відбудову України необхідно $411 млрд доларів. Про це повідомив Світовий банк.Ця сума становить 2,6 річних ВВП української держави за 2022 рік. Для порівняння: за оцінкою світового банку у вересні, сума збитків, завданих збройною агресією Московії, становила $349 млрд доларів. Світовий банк вже надав близько $20,6 млрд доларів для відновлення інфраструктури.

У 2022 році Польща допомогла Україні та громадянам на майже 30 млрд злотих, що сягає до $7 млрд. Це близько 1% ВВП країни.

Іспанія приєдналася до угоди ЄС із постачання боєприпасів в Україну. Зазначимо, угоду вже підписали Австрія, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словаччина, Швеція та Норвегія.

Словаччина передала Україні перші чотири винищувачі МіГ-29. Про це повідомив міністр оборони Ярослав Надь. Загалом Словаччина обіцяла Україні 13 таких літаків. Надь заявив, що решту передадуть найближчими тижнями.

Фінляндії схвалила 14-й пакет військової допомоги Києву, що включає три танки «Leopard 2». Про це повідомили у Міністерстві оборони країни.

США запропонували Словаччині 12 ударних гелікоптерів Bell AH-1Z Viper та понад 500 ракет AGM-114 Hellfire “повітря-земля”, як компенсацію за радянські винищувачі МіГ-29 та ЗРК, які Братислава віддає Україні.

МАГАТЕ відмовилось від створення демілітаризованої зони на ЗАЕС. Тепер МАГАТЕ вимагатиме припинення бойових дій навколо атомної електростанції.

Ісландія визнала Голодомор геноцидом українського народу. Про це повідомив очільник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Канада продовжила на рік дію програми підтримки українських біженців. Про це повідомив уряд Канади.

Чехія продовжила до 31 березня 2024 року заборону на видачу віз громадянам рф та білорусі.

Данська рада у справах біженців (DRC) за фінансової підтримки уряду Швейцарії, наданої через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва, і уряду Великої Британії реалізовує програму бізнес-партнерства спрямованого на підтримку аграрного сектору та харчового виробництва в Україні.

В Гаазі Генеральний прокурор України Андрій Костін підписав угоду про відкриття представництва Міжнародного кримінального суду в Україні з секретарем МКС Пітером Льюїсом. Ця угода сприятиме прискоренню притягнення до відповідальності всіх винних у міжнародних злочинах, скоєних проти України. Зокрема, й керівництво злочинного режиму рф.

У Міжнародному кримінальному суді відреагували на російські погрози через ордер на арешт путіна. “Президія висловлює жаль з приводу цих спроб перешкодити міжнародним зусиллям забезпечити відповідальність за дії, які заборонені загальним міжнародним правом”, – йдеться у повідомленні.

У Вірменії з’явиться право заарештувати путіна за ордером Міжнародного кримінального суду. Єреван розпочав процес ратифікації Римського статуту, на основі якого працює МКС у Гаазі, який видав ордер на арешт президента рф. «Ми розпочали процес ратифікації Римського статуту два-три місяці тому, до ухвалення рішення Гаазьким судом», — заявив речник вірменського парламенту Ален Симонян.

“Українські солдати вражають і абсолютно швидко навчаються. Завдяки їхнім широким знанням у галузі протиповітряної оборони та досвіду роботи в зоні бойових дій їм було легше – хоча це ніколи не буває легко – опанувати систему Patriot”, – зазначив бригадний генерал США Шейн Морган. Він додав, що українці – “найкращі з найкращих у тому, як забезпечують протиповітряну оборону України”.

США припускають, що росіяни 22 березня навмисно завдали удару по мирних людях у Запоріжжі. “Очевидно, що це російський сценарій – завдавати ударів по цивільній інфраструктурі і не приділяти уваги тому, щоб уникнути ударів по цивільних особах”, – сказав координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.

Україна використовує від 4 до 7 тисяч артилерійських снарядів на день проти 20 тисяч російських. Про це повідомив Столтенберг. Генсек НАТО заявив, що російський президент веде війну на виснаження. Так, посадовець висловив побажання, щоб на наступному саміті Альянсу в столиці Литви Вільнюсі члени НАТО погодилися витрачати на оборону як мінімум 2% ВВП.

У США порадили росії вивести танки з України, якщо її турбує постачання снарядів зі збідненим ураном. “Якщо росія глибоко занепокоєна здоров’ям своїх танків і своїх танкістів, то найбезпечніший для них варіант – перемістити їх через кордон і вивезти з України”, – сказав  координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.

Принц Вільям та Маріуш Блащак відвідали 3-тю Підкарпатську бригаду територіальної оборони.Крім того, принц Вільям поїхав до пункту розміщення біженців у Варшаві, щоб на власні очі побачити, як відбувається гуманітарна діяльність та якою є підтримка поляків українцям, які тікають від війни.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова, Галина Васьків

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska