Війна в Україні сьогодні: останні новини на 22 лютого 2023 (фото)

364 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Російська федерація продовжує вести повномасштабну збройну агресію проти України. Основні зусилля зосереджує на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках, збільшує чисельність особового складу.

Протягом доби противник завдав 9 ракетних, 4 з яких – по місту Харкову, та 10 авіаційних ударів. Здійснив понад 20 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Загроза завдання ракетних ударів залишається високою по всій території України.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін. Противник і надалі зберігає військову присутність поблизу державного кордону України, проте ознак формування його наступальних угруповань не виявлено. 

Ворог здійснив мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів Михальчина Слобода Чернігівської області; Кореньок, Бояро-Лежачі, Рижівка і Басівка Сумської області, а також 15 районів населених пунктів на Харківщині. Серед них – Тимофіївка, Стариця, Вовчанськ,  Бударки, Амбарне та Бологівка. 

У районі Бологівки було виявлено ворожу диверсійно-розвідувальну групу. У результаті вогневого впливу підрозділів Сил оборони противник відійшов на територію російської федерації.

На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог провів декілька безуспішних наступальних дій. Також здійснив спробу проникнення диверсійно-розвідувальної групи в районі Фиголівки. Обстріляв з артилерії райони населених пунктів Кам’янка, Гряниківка, Котлярівка і Берестове Харківської області; Невське, Кремінна, Кузьмине, Діброва, Білогорівка на Луганщині та Іванівка і Ямполівка Донецької області. 

На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати позиції наших військ поблизу населених пунктів Оріхово-Василівка, Дубово-Василівка, Берхівка, Ягідне і Бахмут. Ворог активно веде повітряну розвідку для коригування вогню артилерії. Обстрілів зазнали райони 18 населених пунктів. Серед них – Спірне, Веселе, Дубово-Василівка, Берхівка, Ягідне, Бахмут і Озарянівка. 

На Авдіївському та Шахтарському напрямках окупанти вели безуспішний наступ поблизу Новобахмутівки, Водяного, Невельського, Мар’їнки та Пречистівки. Здійснили артилерійські обстріли по близько 20 районах населених пунктів. Зокрема це – Новобахмутівка, Авдіївка, Первомайське, Водяне, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка, Парасковіївка, Новомихайлівка, Вугледар, Велика Новосілка Донецької області.

На Запорізькому напрямку вогневого ураження зазнали райони населених пунктів Времівка, Новосілка, Новопіль Донецької області; Малинівка, Гуляйполе, Залізничне, Новоданилівка, Кам’янське Запорізької області та Вищетарасівка на Дніпропетровщині.

На Херсонському напрямку від артилерійського вогню російських окупаційних військ постраждали населені пункти Херсонської області, що знаходяться на правому березі річки Дніпро. Зокрема, Новотягинка, Антонівка та Чорнобаївка. 

Російські окупанти використовують місцеву інфраструктуру на тимчасово зайнятій частині Запорізької області у власних цілях, зокрема, з метою власного збагачення. Так, на одній із станцій технічного обслуговування у місті Токмак, загарбники не лише обслуговують свою військову техніку, а й розбирають на запчастини викрадені у місцевого населення автомобілі для подальшого продажу.

Авіація Сил оборони за добу завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. А підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 райони зосередження живої сили противника.

Внаслідок повномасштабної війни росії в Україну загинуло понад 8 тисяч цивільних. Про це повідомив Верховний комісар ООН із прав людини Фолькер Тюрк. Ще 13 287 осіб зазнали поранень, і це не остаточні цифри. Зазначено, що 90,3 % жертв серед населення спричиненні застосуванням росією зброї великої дальності, включно з артилерійськими снарядами, крилатими й балістичними, авіаударними ракетами.

росія 255 разів поцілила в 112 об’єктів критичної цивільної інфраструктури. Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін. Загалом, із початком повномасштабної війни було зруйновано або пошкоджено понад 81 тисяч цивільних об’єктів з яких 62 тисячі житлових будинків, понад 2,3 тис. навчальних та виховних закладів та понад 450 медичних закладів.


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Війська рф обстріляли понад 20 районів населених пунктів на слобожанському напрямку, – повідомили в Генштабі ЗСУ.

Російські диверсійно-розвідувальні групи намагалися увійти до двох сіл Дворічанської громади Харківщини – Фиголівки та Бологівки, – повідомили у Генштабі. Українські сили знешкодили окупантів. 

Зранку ворог завдав 4 ракетні удари по об’єктах промислової інфраструктури в Київському районі Харкова. Роботи з ліквідації наслідків ударів тривають.

Під час удару по Харкову поранення дістали 46- та 57-річний чоловіки, вони мають легкі ушкодження, їх ушпиталили, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. За його словами, удари по місту рф могла завдати ракетами С-300 або Х-59.

Протягом дня ворог знову обстрілював північ області. У Вовчанській громаді пошкоджено щонайменше 6 приватних житлових будинків. В с. Нестерне пошкоджено господарські споруди та будівлі фермерського господарства. У Куп’янському районі постраждала освітня інфраструктура. Пошкоджено приватний будинок. Поранення отримав 40-річний цивільний чоловік. Сьогодні вивезли з Куп’янської громади ще 30 цивільних людей. 

Протягом доби рятувальники загасили пожежу у селищі Вільча Вовчанської громади, яка сталася внаслідок обстрілів рф, – повідомили у ДСНС Харківщини.

Окупанти з мінометів двічі обстріляли село Червона Зоря, – повідомив голова Золочівської громади Віктор Коваленко.

Мінна небезпека на Харківщині залишається дуже високою. В Ізюмі цивільний чоловік 55 років наступив на міну “Пелюстка”. Госпіталізований з вибуховим пораненням. Наразі медики надають йому медичну допомогу. 

В евакуйованих до Полтави шотландських корів з харківського екопарку Фельдмана народилося  теля. 

Народжене теля евакуйованої шотландської корови. Фото: фейсбук Олександра Фельдмана

Минулої доби ворог обстріляв щонайменше 20 прикордонних населених пунктів в Чугуївському, Куп’янському та Харківському районах області.

У Куп’янську ракетним обстрілом пошкоджено футбольне поле та трибуну стадіону, будівлю дитячого садка та 5-поверховий будинок. Також ворог бив і по житловому сектору. Поранення зазнав цивільний чоловік. Госпіталізований у стані середньої тяжкості. 

Протягом дня під обстрілом перебували Вовчанськ та смт Вільча Вовчанської громади. Пошкоджені кілька житлових будинків, сталися пожежі.  

У смт Дворічна Куп’янського району зафіксоване пряме влучання ворожого снаряда в житловий будинок.

Чотири мости з Норвегії встановлять у Харківській області. Перша партія мостів прибула 22 лютого, – повідомили у Службі автодоріг регіону. 

Донецька область

Зранку російські військові обстріляли Курахове Донецької області, повідомив очільник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун. Один з обстрілів був здійснений касетними боєприпасами.

На одному з напрямків у Донецькій області 21 лютого був бій за опорний пункт, де оборону тримають українські прикордонники. Про це повідомили у пресслужбі Державної прикордонної служби. Всі атаки російських військ були відбиті українськими військовими. Загинули десять вагнерівців.

Попри щоденні обстріли Часового Яру на Донеччині місцеві жителі не хочуть виїжджати з міста. Газопостачання та опалення у населеному пункті немає.  Світло та вода  частково, розповів очільник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус.

За минулу добу армія рф обстріляла 12 населених пунктів Донеччини з “Градів”, “С-300”, танків та артилерії. Російські військові били по Торецьку ракетою “С-300” та поцілили в приватний будинок та “Градами” вдарили по Покровському району.

Упродовж доби російські війська чотири рази обстріляли населені пункти Курахівської громади тричі обстріляли Курахівку та один раз вдарили по околицях Гірника.

Внаслідок обстрілів пошкоджені електричні мережі: без електрики залишаються понад чотири сотні жителів. Також пошкоджені два приватних будинки з господарськими спорудами у Курахівці.

За минулу добу росіяни вбили 1 жителя Донеччини в Іванівському. Ще 1 людина в області дістала поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на Донеччині загинули 1382 людей, поранення отримали 3076 людей.

Луганська область

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів поблизу Куземівки і Діброви. На Куп’янському та Лиманському напрямках противник здійснив обстріли по районах Стельмахівки, Невського, Червонопопівки, Діброви і Білогорівки.

Загалом Лиманський напрямок залишається зосередженням контрударів ворога. За минулу добу росіяни здійснили там 445 артилерійських обстрілів. Як повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ, на цій ділянці фронту відбулося 12 бойових зіткнень, унаслідок чого 84 окупанти загинули, 68 отримали поранення. Техніку противник втрачає там практично щодоби. 

Учора біля Кремінної ворог намагався зробити прорив, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Уперед пішли рота піхоти і рота танків окупантів. Бій був дуже важким – наші хлопці знищили декілька танків росіян. Їхній наступ захлинувся. Ситуація там стабілізувалася. На Сватівському напрямку вчора окупанти евакуйовували вбитих та поранених. Бо напередодні теж понесли значні втрати при намаганні прорватися.

Також очільник ОВА зазначив, що полонені кадирівці – «золотий» фонд обміну. Росіяни погоджуються міняти одного кадирівця на десять українських військових, іноді навіть більше.

Знищено два танки та дві артустановки ворога на Луганщині, на окупованих територіях максимально спростять та прискорять примусові мобілізаційні заходи, знайти мобільне покриття в регіоні можна десь під Новоайдаром, – повідомили у Луганській ОВА.

Місцеві окупаційні адміністрації Луганщини отримали наказ командувача військ південного військового округу мо рф щодо прискорення мобілізаційних заходів.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Під час окупації російська армія скоїла в Бучанському районі Київщини понад 9 тисяч воєнних злочинів, більше 1 700 цивільних людей загинуло, із них близько 700 у Бучі. Про це Генеральний прокурор Андрій Костін розповів американським конгресменам Майклу Макколу, Дарреллу Іссу, Кіту Селфу, Джейку Еллзу і Максу Міллеру під час відвідування міста. Делегація оглянула місця масових поховань та зустрілася з людьми, які пережили російську окупацію. Наразі ідентифіковано 91 військового рф, причетних до цих злочинів. Триває робота щодо притягнення до відповідальності всіх причетних.

Делегація американських конгресменів в Бучі. Фото: Офіс Генпрокурора

В Києві будуть проводити випробування ізраїльської системи раннього оповіщення про загрозу наближення ракет або дронів. Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук. В Ізраїлі сирену вмикають лише секторально в певному місці, завдяки роботі радарів, які визначають напрямок польоту ракети. Також сирена дає спеціальний сигнал, який вказує скільки є часу у людей, щоб пройти в укриття.

В Києві СБУ затримала російського блогера, який переховувався від правосуддя на території Свято-Благовіщенського чоловічого монастиря УПЦ (МП). Пропагандист публічно виправдовував російську збройну агресію проти України. Це засновник так званого “руського клубу”, який за грошову винагороду займався підготовкою замовних публікацій для підсанкційних інформагентств країни-агресора. Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Мер французького міста Канни, президент Асоціації мерів міст Франції Давід Ліснар відвідав Ірпінь. Про це повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин. За його словами, з паном Ліснаром минулого року в Парижі підписано меморандум про партнерство між Ірпінською міськрадою та Асоціацією міст Франції. Наразі обговорюється реалізація спільних проєктів.

Президент Асоціації мерів міст Франції Давід Ліснар відвідав Ірпінь. Фото: Олександр Маркушин / Telegram

Освітні та медичні заклади Київщини отримали 70 генераторів, – повідомили в Київській ОВА. Придбання джерел автономного живлення відбулося завдяки міжнародній компанії Solvd у співпраці з Генеральним консульством України в Сан-Франциско (США).

В Києві відбулась презентація документального аудіосеріалу «Опір», який оповідає історії українців, які після 24 лютого стали до лав ЗСУ для захисту Ірпеня від російської навали. В «Опорі» звучать чотири реальні історії та голоси бійців ЗСУ, які розповідають про життя і службу під час оборони міста навесні 2022-го. Послухати «Опір» можна у мобільному застосунку MEGOGO, згодом  випуски мають з’явитися на всіх популярних майданчиках для подкастів. 

Житомирська область

Понад 112 тисяч переселенців офіційно зареєстровано на Житомирщині від початку повномасштабної війни. Про це повідомили в Житомирській ОВА. Станом на кінець січня 2023 року в області проживали 68,5 тисяч осіб зі статусом ВПО. Найбільше внутрішньо переміщених осіб прибуло з Донецької області, також в області знайшли прихисток жителі Луганської, Харківської і Херсонської областей, які були вимушені через бойові дії залишити свої домівки.

Протягом 22-24 лютого заклади освіти Житомира працюватимуть у штатному режимі, а більшість шкіл області – дистанційно. У Департаменті освіти Житомира повідомили, що заклади забезпечують безпечні умови перебування дітей у межах існуючих укриттів, які облаштовані та забезпечені всім необхідним.

На Житомирщині перейменували майже всі вулиці Пулинської територіальної громади. Рішення про перейменування прийняли на сесії селищної ради. Загалом змінено 23 назви – 19-ти вулиць та чотирьох провулків в 11 населених пунктах.

Сумська область

Протягом минулого дня ворог здійснив обстріли 5 громад області – Краснопільської, Есманьської, Білопільської, Новослобідської та Ворожбянської. Загалом зафіксовано 78 ударів з мінометів та артилерії. Внаслідок обстрілу села Грабовське Краснопільської громади пошкоджено приватний будинок та господарську будівлю.

В повітряному просторі Сум спрацювали сили протиповітряної оборони Збройних сил України. О 01.32 силами ППО поблизу міста Суми збито ракету рф, – повідомили в Сумській ОВА.

Ворожі міномети вчергове поцілили по прикордонню Сумщини, – повідомили в ОК «Північ». В районі населених пунктів Кореньок, Бояро-Лежачі та Сопич загалом зафіксовано 18 ударів. Внаслідок обстрілу пошкоджено дорожнє покриття, сільськогосподарські та житлові будівлі на місцевих подвір’ях.

У Сумах працівники КП “Електроавтотранс” придбали автівку Ford Ranger для військових з Бахмуту. Загальна сума збору – понад 330 тисяч гривень, які збирали всім колективом на протязі трьох місяців. Щоб авто відповідало вимогам військових, працівники перебрали ходову, перевірили всі вузли та агрегати, посилили кузов. За словами директора підприємства, колектив із початку повномасштабного вторгнення відремонтував і підготував для ЗСУ понад 30 автомобілів та вантажних авто, і навіть один танк.

Нещодавно до Тростянця надійшов черговий вантаж з гуманітарною допомогою від міжнародного Благодійного фонду AICM (Франція – Україна). Найбільш вразливі категорії жителів отримують продуктові набори. Крім цього, мешканці громади, у яких пошкоджене чи зруйноване житло, можуть отримати пічки-буржуйки, за допомогою яких можна не тільки опалювати приміщення, а й готувати їжу. 

Чернігівська область

Ворог продовжує обстрілювати прикордонні громади Чернігівщини, – повідомили в ОК «Північ». Військові зафіксували 30 ударів з самохідних артилерійських установок в районі села Михальчина Слобода (Новгород-Сіверська громада).

На Чернігівщині засудили до 12 років позбавлення волі військовослужбовця рф, – повідомили в Офісі генерального прокурора. Правоохоронці встановили, що в березні 2022 року під час захоплення села Терехівка Чернігівського району обвинувачений спільно з іншими військовими рф упродовж чотирьох діб силоміць утримував пораненого цивільного в приміщенні магазину та катував його. «Катування здійснювалися з інтервалами, що виключали можливість сну. Потерпілий був позбавлений необхідної медичної допомоги, їжі та води», – йдеться у повідомленні.

28 шкіл Чернігова з 22 до 24 лютого перейшли на дистанційне навчання, у трьох школах освітній процес відбудеться у змішаному форматі. Про це повідомили в Чернігівській ОВА. Як буде відбуватися освітній процес в ці дні кожна школа вирішувала самостійно на педагогічних радах. Змінити формат навчання вирішили через загрозу обстрілів з боку рф.

В Чернігові перейменують 37 вулиць та провулків. Таке рішення ухвалене на засіданні міської ради. Крім того, до 400-річчя надання Чернігову Магдебурзького права, сквер Попудренка перейменували на Сквер Магдебурзького права.

8 громад Чернігівщини отримали вживані меблі для закладів освіти. Допомогу надала Республіка Фінляндія в межах співпраці з МОН України. Про це повідомив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Він нагадав, що через військову агресію в регіоні пошкоджено або зруйновано 51 садок та 70 шкіл, 3 заклади вищої освіти та 5 – фахової передвищої освіти.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Зранку російські окупанти вдарили по Марганецькій громаді, що на Нікопольщині. З важкої артилерії ворог випустив близько півтора десятка снарядів. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

 

Біля зруйнованого ракетним ударом будинку в Дніпрі провели панахиду за загиблими. Минуло 40 днів трагедії. Нагадаємо, що через ракетний удар, який завдала армія рф загинуло 46 людей, 80 – дістали поранення.

Вінницька область

​​6 000 хімічних грілок та 15 пічок-буржуйок – чергова допомога для воїнів «Азову». Разом з засобами обігріву передали також продукти та кавові напої.  Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Медичні заклади Вінниччини отримали дві вантажівки гуманітарної допомоги від Міжнародної організації з міграції (МОМ).  Це одні з міжнародних партнерів, які системно підтримують Вінницьку область майже від початку повномасштабної війни. Про це повідомив Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

Кіровоградська область

Американське видання The New York Times опублікувало статтю про Ольгу та Тараса Мельстерів, подружжя з Кропивницького. Вони з перших днів повномасштабного вторгнення рф, разом пішли на фронт та загинули в один день.

Полтавська область

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся благодійний вебінар «Якість вищої освіти – світовий досвід». Під час вебінару зібрали 61200 гривень для ЗСУ.

Працівники виконавчого апарату, Управління майном та Комунальної установи з експлуатації адміністративних будівель Полтавської обласної ради передали військовим черговий Starlink.

Черкаська область

Черкаські фермери відправили вісім повнопривідних автівок та автобус-автопідсилення для ЗСУ відправили на фронт аграрії Черкаського району. Про це повідомили у пресслужбі Черкаської ОВА.

На артефактах війни учні та вчителі Черкаської санаторної школи зобразили «життя». Розмальовані тубуси від снарядів, гільзи та ящики для патронів представили на благодійному аукціоні. Загалом вдалося зібрати понад 53 тисячі гривень. Усі кошти спрямовані на підтримку ЗСУ.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 59 обстрілів позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Червоне, Білогір’я, Залізничне, Чарівне, Ольгівське, Новоданилівка, Малинівка, Гуляйполе, Оріхів, Кам’янське, Степове, Комишуваха. Надійшло 12 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Російські окупанти використовують місцеву інфраструктуру на тимчасово зайнятій частині Запорізької області у власних цілях, зокрема, з метою власного збагачення. Так, на одній із станцій технічного обслуговування у місті Токмак,  загарбники не лише обслуговують свою військову техніку, а й розбирають на запчастини викрадені у місцевого населення автомобілі для подальшого продажу.

Миколаївська область

Минулої доби на території Миколаївського району знов було зафіксовано російські обстріли: населеного пункту Очаківської громади (одна людина зазнала важких поранень) та населеного пункту Куцурубської громади (постраждалих та руйнувань немає),  повідомили у Миколаївській ОВА.

На одному з об’єктів ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” відбулася урочиста церемонія погашення поштових марок, присвячених роботі працівників комунальної сфери України, які 24/7 працюють над відновленням пошкоджених рф об’єктів.

У Миколаєві погасили поштові марки, присвячені комунальникам. Фото: з соцмереж

Одеська область

Одеська область отримала 50 генераторів від Представництва ЄС в Україні. За рішенням керівництва Одеської ОВА генератори розподілено серед закладів охорони здоров’я, об’єктів критичної та адміністративної інфраструктури, – повідомили у пресслужбі Одеської ОВА.

На Одещині порт Ізмаїл уперше у своїй історії та новітній історії України обробив вантаж технічної солі. Як повідомили в місцевій філії Адміністрації морських портів України, гавань прийняла судно з Єгипту. Сіль призначається для дорожніх служб України.

Одеський залізничний вокзал отримав зручні напувалки для тварин. Дозатори питної води встановили для тварин, що подорожують поїздами.

Херсонська область

За минулу добу російські окупанти 51 раз атакували мирні населені пункти Херсонщини. Ворог 4 рази атакував Херсон. Пообіді російські війська завдали масованого удару з «Градів» по місту. Ворожі снаряди влучили в зупинку громадського транспорту, медичний заклад, автотранспортне підприємство, будівлю “Херсонтеплоенерго”, завод та житлові будинки. 5 мирних людей загинули, 21 житель Херсонщини дістав поранення різного ступеня тяжкості.

Херсон, зупинка громадського транспорту після обстрілів російських військ. Фото з соцмереж.

На тимчасово захопленій частині Херсонської області противник продовжує насильницьку паспортизацію населення. Російські окупаційні війська, разом з поліцією, посилили перевірки на блокпостах і погрожують виселенням з початку березня всім громадянам, які не отримають російський паспорт.

З 23 по 25 лютого на деокупованій території Херсонської області впроваджуються додаткові заходи безпеки. Підприємства та установи комунальної форми власності, за виключенням об’єктів критичної інфраструктури, переходять на дистанційну форму роботи; буде обмежена видача гуманітарної допомоги, грошових виплат у відділеннях «Укрпошти», тощо. Правоохоронці посилено патрулюватимуть місця можливого скупчення людей, пункти незламності працюватимуть цілодобово.

Завершено облаштування тимчасового мосту через річку Інгулець, що сполучає селище Калинівське та село Краснолюбецьк. У травні минулого року російські окупанти знищили нещодавно відновлений міст.  Військовослужбовці почали облаштовувати тимчасовий міст, довжиною 37 метрів, на початку січня, і вже вчора роботи завершили. Над цим працювали 30 людей і більш як 10 одиниць техніки. Основний міст планують почати реконструювати цьогоріч.

Американська організація «Ukraine Rises» та благодійний фонд «ДАР» надали понад 500 бронежилетів працівникам комунальних підприємств, органів місцевого самоврядування та волонтерам. Цілодобово працівники критичної інфраструктури Херсонщини виїжджають на виклики, представники місцевої влади працюють за будь-яких умов, люди доброї волі роздають гуманітарну допомогу.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Відбулося розширене засідання колегії управління освіти та науки Волинської ОВА. Підсумували рік роботи в умовах повномасштабної війни та обговорили завдання щодо реалізації освітньої політики в умовах воєнного стану на 2023 рік.

З Волині передали дві вантажівки з генераторами, пічками-буржуйками та необхідним інвентарем волинським підрозділам Збройних сил України. Крім того, для військових Державної прикордонної служби, Нацгвардії та бригади територіальної оборони в області передали позашляховик. Допомогу надали завдяки благодійному фонду «Разом у майбутнє ЮА».

Закарпатська область

Ужгородська міська рада співпрацюватиме з Міжнародною благодійною організацією «СОС Дитячі Містечка». Сторони вже підписали відповідний Меморандум.

На Закарпатті запустили проєкт «Книги перемоги». Всі бажаючі можуть підписувати свої улюблені книги та передавати їх для військових на передову. Про це повідомили в ОВА.

На Закарпатті стартував тренінг із координації та управління колективними центрами розміщення ВПО. Про це повідомили в ОВА.

Івано-Франківська область

В ОВА відбулась нарада з головами районних військових адміністрацій та територіальних громад. Обговорили виконання і реалізацію національної рекрутингової кампанії “Гвардії наступу” на Прикарпатті.

1 000 ортопедичних рюкзаків наповнених канцелярією отримали прикарпатські школярі. Ця допомога надійшла від міжнародної організації “Save the Children” за фінансування Міністерства закордонних справ Норвегії (NMFA).

Львівська область

В ОВА відбулась зустріч з директором центру Європейських проєктів Лешеком Буллером. Обговорювали транскордонне співробітництво з Польщею.

Львівська ОВА та Ощадбанк підписали Меморандум про співпрацю. Цей документ має допомогти бізнесу Львівської області, як місцевому, так і релокованому, пройти важкі часи воєнного стану.

Дрогобицький район отримав новий пожежний автомобіль вартістю понад 3 млн грн. Допомогу надали брати Римо-Католицької Церкви ордену Братів Боніфратрів.

«Міжнародний медичний корпус» передав у санаторій в Трускавці, де проживає понад 250 ВПО, генератор потужністю 100 кВт. Про це повідомили в ОВА.

9 спеціалістів зі США консультуватимуть та оперуватимуть дітей разом з фахівцями Львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит». Вже запланували 10 надскладних оперативних втручань з приводу вроджених та набутих вад щелепно-лицевої ділянки.

Поліцейські із Львівщини, які відновлюють правопорядок на деокупованій території Харківщини, повернули місцевим учням шкільний автобус, який викрали окупанти. Коли правоохоронці знайшли «школярик», він був понівечений. Вони власними силами його відремонтували та повернули відділу освіти Балаклійської міської ради.

Рівненська область

На Рівненщині придбали дві автівки для ЗСУ. Наразі обидва транспортні засоби вже у зоні бойових дій. Кошти зібрали жителі Повчанської та Бокіймівської громад (Дубенщина).

Тернопільська область

У Тернополі в управлінні соціальної політики розпочав роботу спеціаліст у питаннях комунікації з родинами та близькими Захисників та Захисниць України, які потрапили в полон або зникли безвісти. Про це повідомили у міській раді.

Область передала для тернопільських танкістів шоломофони. Вони виготовлені із дотриманням державних стандартів та з урахуванням рекомендацій Збройних сил України. Радіопристрій шоломофона не виходить з ладу навіть під водою. Про це повідомили в ОВА.

Тернопільщина отримала генератор потужністю 200 кВт від управління Верховного комісаріату ООН у справах біженців. Цей пристрій буде забезпечувати потреби одного з підприємств теплопостачання області.

Хмельницька область

У Хмельницькому відбувся допрем’єрний показ фільму “Мирний 21”. «Мирний-21» – це фільм-присвята прикордонникам, які першими дають відсіч ворогу, а також усім захисникам та захисницям. В основі сюжету стрічки – реальні події 2014 року, початок вторгнення окупаційних військ росії на Луганщині.

Художник із Хмельницького Олександр Канюка створює реалістичні чорно-білі портрети. За словами художника, він малює їх на білому папері високої якості формату А3, використовуючи лише вугільний та графітовий олівці. На створення однієї роботи витрачає до 80 годин.

Портрет Головнокомандувача Збройних сил України. Фото: з соцмереж

Чернівецька область

Представники Чернівецької ОВА відвідали Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни. Мова йшла про створення на його базі реабілітаційного відділення.

Два медичні заклади Чернівців отримали генератори. Їх громаді передав американець Роберт Локхед та благодійна організація August Mission. Про це повідомили у міській раді.

Буковинські рятувальники, які виконували аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи на Херсонщині, отримали нагороди. За роботу їм подякував начальник Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області Сергій Михайлюк.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Володимир Зеленський зустрівся з делегацією Палати представників Конгресу США на чолі з Головою Комітету із закордонних справ Майклом Макколом. Мова йшла про підтримку України.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Пакистану д-ром Аріфом Алві. Відзначили важливість принципів територіальної цілісності та суверенітету держав, поваги до Статуту ООН. Окрему увагу приділили українській зерновій ініціативі.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Естонії Аларом Карісом. Мова йшла про липневий саміт НАТО у Вільнюсі.

Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні анонсувала шостий пакет допомоги. До нього увійдуть системи ППО: SAMP-T та системи Skyguard Aspide. Мелоні також додала, що уряди Італії та Франції разом працюють над рішеннями для захисту критичної інфраструктури. Крім зазначеного, Італія надасть підтримку з розмінування деокупованих територій.

Іспанія передасть Україні 6 відремонтованих танків Leopard. Також міністерка оборони Маргарита Роблес відзначила, що можливі й подальші поставки танків у майбутньому, “якщо це буде необхідно”.

Литва бойкотуватиме зимову сесію ПА ОБСЄ у Відні після того, як Австрія допустила російську делегацію до участі. Про це заявила голова литовської парламентської делегації Вілія Алекнайте-Абрамікене.

У Мілані відбувся благодійний вечір UNITED FOR UKRAINE. Серед лотів був прапор із підписом Президента України, який продали за 110 000 євро. Загалом на вечері зібрали 150 000 євро. Усі кошти перекажуть через UNITED24 на відбудову стадіону в Ірпен.

Понад 300 компаній з 22 країн взяли участь у форумі ReBuild Ukraine у столиці Польщі. За підрахунками на лютий 2023-го, на повну відбудову інфраструктури України піде до 750 млрд доларів.

У румунському повіті Сату Маре відбулася фінальна конференція транскордонного проєкту “Розвиток та модернізація інфраструктури доступу до румунсько-українського пункту пропуску Хижа (Україна) – Тарна Маре (Румунія)”.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова


Інформація підготовлена в рамках проєкту “Інформаційна діяльність з протидії дезінформації на територіях, підконтрольних Україні” За підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska