Війна в Україні сьогодні: останні новини на 21 березня 2023 (фото)

391 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

російська федерація продовжує збройну агресію проти України, зосередивши основні зусилля на спробах повної окупації Донецької та Луганської областей у межах адміністративних кордонів. Противник продовжує вести наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Найзапекліші бої тривають за Бахмут та на Авдіївському напрямку.

Російський агресор продовжує застосовувати звичну для нього тактику терору цивільного населення, обстрілює житлові квартали, а також об’єкти критичної інфраструктури.

За добу противник завдав 4 ракетних та 24 авіаційних удари, а також здійснив понад 30 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Існує загроза завдання ворогом ударів по всій території України.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без значних змін, формування наступальних угруповань противника не виявлено. Російське керівництво продовжує використовувати інфраструктуру республіки білорусь для підготовки своїх військ. Противник зберігає військову присутність у прикордонних районах. Протягом доби ворог здійснив обстріли районів населених пунктів Хрінівка і Михальчина Слобода Чернігівської області; Атинське, Іскрисківщина, Волфине, Павлівка та Попівка Сумської області; Басове, Козача Лопань, Стрілеча, Глибоке Вовчанськ та Великий Бурлук на Харківщині.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник продовжує спроби зламати нашу оборону. Вів безуспішні наступальні дії у районах населених пунктів Масютівка, Новоселівське, Білогорівка, Верхньокам’янське. Здійснив артилерійські обстріли районів населених пунктів Красне Перше, Дворічна, Куп’янськ, Крохмальне та Берестове Харківської області; Невське і Білогорівка – Луганської області, а також Торське, Спірне та Федорівка на Донеччині.

На Бахмутському напрямку ворог продовжує ведення наступальних дій, проте втрачає наступальний потенціал. Противник не припиняє спроб захопити місто, втрачаючи значну кількість живої сили, озброєння та військової техніки. Наші захисники цілодобово відбивають численні атаки окупантів в районах населених пунктів Оріхово-Василівка, Григорівка та у північній частині Бахмута. Ворожих обстрілів зазнали, зокрема, Васюківка, Міньківка, Оріхово-Василівка, Григорівка, Бахмут, Іванівське, Ступочки, Предтечине, Часів Яр, Курдюмівка, Озарянівка та Північне Донецької області.

На Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках противник здійснив наступальні дії в районах населених пунктів Новобахмутівка, Красногорівка, Авдіївка, Сєверне, Первомайське, Мар’їнка та Побєда – успіху не мав. Ворожих обстрілів зазнали райони населених пунктів Ласточкине, Бердичі, Авдіївка, Тоненьке, Георгіївка, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка та Вугледар Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник веде обороні дії. Обстрілів зазнали райони населених пунктів, що неподалік лінії зіткнення, зокрема: Новопіль Донецької області; Ольгівське, Малинівка, Червоне, Чарівне, Гуляйполе, Мала Токмачка, Новоданилівка і Новоандріївка Запорізької області, а також Антонівка та місто Херсон.

російська федерація не відмовляється від загарбницької війни, не зважаючи  на численні жертви. Постійно вживає заходів для поповнення втрат живої сили. Так, у одній із військових частин, що дислокується у Краснодарському краї, проводиться активна робота зі строковиками, щодо підписання ними контрактів. Військовослужбовцям, які погоджуються на підписання контрактів, прогнозують відрядження до України на серпень 2023 року.

Протягом доби Авіація Сил оборони завдала 5 ударів по районах зосередження загарбників, а наші підрозділи ракетних військ і артилерії уразили склад боєприпасів, 2 зенітно-ракетних комплекси, радіолокаційну станцію та один інший важливий об’єкт противника. 

Вдалося повернути додому ще 15 українських дітей. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець. Це діти з міст Харківської та Херсонської областей. Вони разом із їхніми батьками та законними представниками були окуповані ще на початку війни.

Рада підтримала закон щодо нових умов для прийняття громадянства України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Тепер для того, щоб отримати громадянство потрібно скласти іспити зі знання Конституції, історії України та державної мови.


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Російські війська пробували наступати в районі Масютівки на Харківщині, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Щонайменше 11 населених пунктів Харківської області потрапили під обстріли.

Правоохоронці зареєстрували 13 234 злочини за статтею 438 – порушення законів та звичаїв війни. Про це на брифінгу 21 березня розповів керівник обласної прокуратури Олександр Фільчаков. За його інформацією, 30 військовослужбовцям та двом найманцям з так званої днр повідомили про підозру.

Також він зазначив, щонайменше 1818 жителів Харківщини загинули внаслідок російської агресії протягом повномасштабного вторгнення, серед них 74 дитини. Наймолодшій було 5 місяців.

Нині без світла залишаються близько 100 населених пунктів Харківщини – переважно селища та села, що перебувають під регулярними обстрілами рф: електропостачання там немає від початку повномасштабного вторгнення і заживити їх поки немає можливості.

Російські військові випустили 23 міни по селу Басове: внаслідок обстрілів пошкоджені будинки та автівки, немає електрики, – повідомив голова Золочівської громади Віктор Коваленко. 

До «Фельдман екопарку» повернули пелікана, який втік під час обстрілів звіринця та дістався Сумської області. Загалом внаслідок бойових дій на околицях Харкова екопарк втратив понад 50 таких птахів. 

Пелікан, що вижив під час активних бойових дій. Фото: Олександр Фельдман

Минулої доби окупанти продовжували обстрілювати прикордонні населені пункти Харківської області. Під вогнем окупантів перебувало щонайменше 14 населених пунктів. Зокрема, з артилерії, танків та мінометів ворог бив по Куп’янську, Вовчанську, Дворічній, Стрілечій, Глибокому та ін.

На Куп’янському напрямку ворог намагався безуспішно прорвати оборону наших військ, здійснивши артилерійські обстріли населених пунктів вздовж лінії бойового зіткнення. 

В області тривають роботи з розмінування. Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 27 одиниць вибухонебезпечних предметів. 

Донецька область

Управління верховного комісара ООН вже зафіксувало 3 822 загиблих та 5360 поранених мирних мешканців на Донбасі внаслідок повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року. За даними організації, загалом в Україні є підтверджені дані щодо 22 209 жертв серед цивільного населення.

За добу війська рф у районі Бахмута стріляли 59 разів, всього відбулося 13 боїв. 278 російських військових загинули, ще 325 поранені, – розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він зазначив, що на Бахмутському напрямку російські військові 178 разів стріляли зі ствольної та реактивної артилерій, було 26 боїв та один авіаудар.

Вороги обстріляли Часів Яр поблизу Бахмута. Внаслідок обстрілів пошкоджені більш як два десятки будинків – понад 10 приватних, багатоповерхівки, школа, – повідомив очільник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус. Відомо про одного пораненого мешканця багатоповерхівки та подружню літню пару, яка загинула внаслідок влучання снаряда у їхній будинок, – розповіла речниця Донецької обласної прокуратури Анастасія Мєдвєдєва.

Часів Яр, пошкодження загарбниками. Фото: прокуратура Донеччини

У Костянтинівці внаслідок обстрілу армії рф пошкоджені газогін, водогін та 15 приватних будинків. 

Також армія рф обстріляла Красногорівку та Степове Очеретинської ОТГ на Донеччині. Є загиблий та троє поранених, – розповіла речниця Донецької обласної прокуратури Анастасія Мєдвєдєва.

На Донецькому напрямку 1 людина загинула і 2 поранено в Авдіївці. Місто зазнало двох артобстрілів та ракетного удару – пошкоджено будинки на 4 вулицях, територію АКХЗ та харчове підприємство. Щонайменше 5 будинків пошкоджено в Очеретинській громаді, зокрема, Ласточкине потрапило під артобстріл та ракетний удар. У Мар’їнській громаді відбуваються артобстріли в Мар’їнці, Красногорівці, Максимільянівці та Георгіївці.

На Горлівському напрямку 1 людина загинула і 1 поранена в Бахмуті. У Костянтинівці пошкоджено 3 приватні будинки, дитсадок, газопровід і водопровід. У Соледарській громаді під обстрілами Васюківка і Роздолівка. Зафіксовано хаотичні обстріли Торецької та Часовоярської громад.

На Лисичанському напрямку у Сіверську пошкоджено дитсадок та будинки на двох вулицях, гучно було у Серебрянці.

Наслідки ракетного удару. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

За минулу добу росіяни вбили 2 жителів Донеччини: у Бахмуті та Авдіївці. Ще 3 людини в області дістали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Луганська область

На Куп’янському та Лиманському напрямках росіяни безуспішно намагалися прорвати оборону наших військ, здійснивши артилерійські обстріли Невського, Піщаного, Білогорівки та Діброви. Також минулої доби ворог вів безуспішні наступальні дії у напрямку Новоселівського.

У захопленому Красноріченському Сватівського району Луганської області російські окупанти зняли плити з перону залізничної станції й облаштували їх на річці Красна, зробивши щось на кшталт дамби. Про це повідомили в Луганській ОВА. У військовій адміністрації зазначили, що внаслідок цього річка розлилася й затопила усю низину, зокрема, й розташований там приватний сектор.

Хлопець із Лисичанська звернувся до поліції Луганщини щодо його депортації до рф.  Відповідне звернення від малолітнього лисичанина надійшло на державний портал «Діти війни», спільно створений Національною поліцією з іншими державними органами влади для комунікаційної платформи з громадянами.

Відучора населення так званої «лнр» примусили перекладати документи на російську мову, – повідомили у Луганській ОВА.

На фронті в росіян немає жодних успіхів, хоча їхній тиск не зменшується, – повідомив очільник Сєвєродонецької районної військової адміністрації Роман Власенко. Навколо Кремінної – найбільша концентрація військ рф. 

У Сєвєродонецьку почалися перебої з постачанням електроенергії, тому що лінії передачі росіяни облаштовували без заходів безпеки, – повідомив очільник ВЦА Олександр Стрюк. Він зазначив, що в місті ускладнилася гуманітарна ситуація, із підвищенням температури повітря погіршилася санітарна складова, тому що сміття з дворів окупанти так і не вивезли – там позаводилися гризуни.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

У Київській області протестували систему виявлення мін на основі БПЛА. Тестування відбулось на Білоцерківщині. Представники фонду POSTUP продемонстрували роботу системи сканування мін в умовах тестового полігону.

Президент України взяв участь у вшануванні пам’яті захисників, які загинули у битві за село Мощун на Київщині. На початку весни минулого року селище прийняло на себе одну з найзапекліших битв за Київ. Ворог мав значну чисельну перевагу, але зазнав поразки. Після звільнення від росіян у селі залишились знищені будинки, пограбовані помешкання та гори покинутих ворогом тіл своїх військових.

Президент України Володимир Зеленський вшанував полеглих за селище Мощун на Київщині. Фото: з телеграм-каналу ОП

На Київщині ведуться роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів. Про це повідомили у Вишгородській РВА. Знешкодження вибухівок проходить у Вишгородському та Бучанському районах. Раніше на території Вишгородської громади було виявлено вибухонебезпечну знахідку.

Прем’єр-міністр Японії відвідав Бучу на Київщині. 21 березня прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда приїхав з неанонсованим візитом до України і відвідав місто, яке стало відоме світу через масові вбивства цивільних громадян російськими військовими під час окупації. Наразі в Україні побували всі лідери країн «Великої сімки».

У Бучі відновлюють початкову школу, пошкоджену російськими окупантами. Наразі проводиться утеплення фасаду на заміна покрівлі. Фінансову допомогу надало португальське місто-побратим Бучі Кашкайш. Всього із 35 освітніх закладів Бучанської громади руйнувань зазнали 24.

У селищі Богданівка Броварського району пройде безкоштовна консультація з правових питань для постраждалих від війни. Про це повідомили на сторінці «Трибуна-Бровари». Консультацію нададуть представники неурядової міжнародної гуманітарної організації NRC. 

Житомирська область

У місті Олевськ на Житомирщині проводяться заняття зі стрільб. Про це містян поінформувала Коростенська військова адміністрація. Заняття з практичного виконання навчальних вправ будуть проходити з 21 по 24 березня з 9.00 до 16.00 на стрільбищі.

Житомирська область прийняла 46 маломобільних переселенців Харківщини з інвалідністю. Про це повідомили у Житомирській ОВА. Сьогодні  у 12 інтернатних закладах області знаходиться 296 внутрішньо переміщених осіб.

У Житомирі пройшла зустріч дітей-переселенців з українським казкарем Сашком Лірником, відомим популяризатором української культури. Під час спілкування з казкарем діти мали змогу долучитися до імпровізацій і приміряти на себе образи казкових героїв.

У місті Малині Центр первинної медико-санітарної допомоги отримав грант – він надійшов від Агентства США з міжнародного розвитку. Сума в 50 тисяч доларів США дозволить закладу розширити спектр послуг.

Сумська область

Минулої доби ворог обстріляв три громади Сумщини, завдавши по ним 66 ударів. Про це повідомили у Сумській ОВА. На Білопільщині окупанти здійснили мінометний та артилерійний обстріли, також гатили зі ствольної артилерії та САУ: протягом дня нараховано 49 прильотів. По Юнаківській громаді росіяни випустили 3 міни, по Краснопільській – 10, а також скинули 4 вибухівки типу ВОГ з безпілотника.

Вночі та на ранок російські військові продовжили бити по територіальним громадам Сумщини. Середино-Будщина зазнала мінометного обстрілу – 3 прильоти. По Есманщині ворог стріляв із САУ – 4 прильоти. По Білопільщині окупанти завдали два удари вночі і 6 – зранку, а по Новослобідській громаді було випущено артилерійний снаряд.

Під обстрілами також побувало прикордонне село Демянівка Свеської громади. Про це повідомляють у ОК «Північ». Між 11.05 та 11.25 зафіксовано 12 приходів ймовірно з міномету.

Мешканці Тростянецької громади отримали допомогу на відбудову господарських споруд. Понад 100 жителів отримали ваучери на 12 000 грн на купівлю будівельних матеріалів завдяки ініціативі Продовольчої та сільськогосподарчої організації ООН (ФАО).

Охтирська центральна бібліотека передала за рік на фронт близько 5 000 власноруч виготовлених окопних свічок. Працівники бібліотеки і небайдужі містяни також плетуть у бібліотеці маскувальні сітки для ЗСУ.

Дружина загиблого воїна Юрія Коваленка із Глухова віддала 40 000 грн на ремонт автівки для евакуації поранених. Гроші були зібрані на поховання Юрія, але Оксана Коваленко перерахувала цю суму на двигун для автівки, потрібної ЗСУ, підписавши донат від імені чоловіка.

Чернігівська область

Минулої доби окупанти обстріляли три селища Семенівської громади на Чернігівщині. Про це повідомили у ОК «Південь». Вранці під мінометним вогнем побували села Карповичі та Леонівка, вдень – Тимоновичі. Загалом було нараховано 17 вибухів.

Обстріл прикордоння Чернігівщини продовжується: 21 березня зранку ворог атакував територію селища Михальчина Слобода на Новгород-Сіверщині – 18 приходів ймовірно із САУ. Пізнише росіяни завдали 13 ударів по територіям Сновської та Городнянської громад – ймовірно зі ствольної артилерії.

Відновлено моста біля Чернігова, якого було знищено під час оборони міста минулого року. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури. Повністю відбудований міст через річку Заглай стоїть на дорозі, яка з’єднує північні райони із обласним центром.

Волонтери з міста Мени відвезли допомогу добробату на Чернігівщині. Бійцям добровольчого підрозділу «Права Січ» передали необхідні їм речі, а також домашню випічку та дитячі малюнки. 

Менські волонтери привезли допомогу і дитячі малюнки бійцям добровольчого підрозділу “Права Січ” на Чернігівщині. Фото: з соцмереж

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Надвечір російські окупанти вдарили по Нікопольському району: з важкої артилерії вгатили по Мирівській громаді. Понівечили два приватних будинки, ще чотири господарські споруди, електромережі, автівку. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

У Дніпровській області і провели тактичні навчання для цивільних. Інструкторами були військові та бойові медики.  Людей ознайомили  з основами тактичної медицини, тактикою переміщення та вогневою підготовкою. 

Вінницька область

​​У Вінниці презентували нову поштову марку під назвою «А наш рід був, є і буде!» На ній зображені ляльки-мотанки за мотивами рукотворних шедеврів вінницьких майстринь Валентини Погребняк, Алли Шарікової та Ірини Трибунської. Марки і ляльки можна було придбати до колекції. Частина виручених коштів буде перерахована на потреби ЗСУ. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

У Вінниці діти із сімей військовослужбовців розписували імбирне печиво – смаколики для військових. Також вони виготовляли обереги та окопні свічки для наших Захисників та Захисниць.

Кіровоградська область

Одне з найбільших теплопостачальних підприємств області КП «Теплоенергетик», в рамках співпраці з USAID, отримало сучасну техніку, модульні котельні, потужні генератори, запірну арматуру, важливі складові для заміни та ремонту мереж. Про це повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Полтавська область

Волонтери Кобеляцької громади передали військовим ЗСУ допомогу, а сама: берці, термобілизну, спальні мішки, засоби гігієни, продуктові набори тощо.

Поблизу Полтави з нагоди Міжнародного дня лісу військовослужбовці, молодь та лісівники висадили новий ліс.

Черкаська область

36 воєнних злочинів росіян зафіксував “Черкаський правозахисний центр”. Фіксують поранення, смерть родичів і пошкодження майна. Про це повідомив голова громадської організації Тарас Щербатюк. Далі справи передадуть до Європейського суду. 

8 апаратів штучної вентиляції легень передали лікарням обласного центру. Медичне обладнання надали українські та італійські доброчинники.

У Черкасах провели доброчинний аукціон на підтримку жінок-військовослужбовців. Під час заходу можна було придбати фотографії та творчі роботи, які виготовили вихованці реабілітаційного центру “Жага життя”.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За минулу добу армія рф 73 рази обстріляла населені пункти Запорізької області. Руйнувань зазнали переважно інфраструктурні об’єкти Пологівського та Василівського районів. Загиблих та поранених немає, – про це повідомили у пресслужбі ГУ Нацполіції у Запорізькій області.

Російські окупанти продовжують тероризувати захоплені регіони, цього разу ворог провів обшуки у селах, що розташовані в районі Бердянська. Як повідомляє Центр національного спротиву, напередодні окупанти провели рейд у селі Азовське. За заявами росіян, це були “профілактичні обшуки”. У Центрі повідомляють, що загарбники погрожували українцям, які відмовилися робити російські паспорти.

На окупованій частині Запорізької області загарбники хочуть відкрити новий вищий навчальний заклад “Азовський державний педагогічний університет”. При чому відкривати його будуть на базі двох захоплених бердянських університетів. Зараз окупанти активно шукають викладачів, повідомили в мерії міста.

Російські окупанти планують вивезти морем із тимчасово окупованої частини Запорізької області мільйон тонн українського збіжжя. Аграріїв до співпраці змушують силою, зерно скупляють по цінах втричі нижче ринкових або просто конфісковують. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Запорізькі громади налагоджують зв’язки з Товариством Червоного Хреста України. Михайлівська сільська рада Запорізького району отримала два потужні дизельні генератори на 8 кВт. Це дозволить забезпечити роботу критичної та соціальної сфери громади, де проживає 10 тисяч людей, з яких майже 2 тисячі переселенців, навіть за умов відключень електроенергії через ракетні обстріли. Зокрема, йдеться про Богатирівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. 

Переселенці в Запоріжжі можуть отримати грошову допомогу від чеської громадської організації (ГО) People in Need – приймальня працює в хабі “Запоріжжя. Платформа спільних дій”, відкритому гірничо-металургійною компанією “Метінвест”.

З Німеччини до Запоріжжя волонтери об’єднання «Що ти, дядя» пригнали 8 автівок, які передадуть військовим, що захищають Запорізький напрямок. Це найбільша партія авто, які волонтери завозили до Запоріжжя з початку повномасштабного вторгнення. Вартість партії автомобілів з пригоном в Запоріжжя – близько 40 тисяч євро. Гроші вдалось зібрати завдяки донатам. 

До руху опору “Жовта стрічка” долучилися десятки активістів з Мелітополя. “Наш спротив це постійна протидія окупаційній владі, ми власноруч створюємо листівки, демонструємо українську символіку, поширюємо знак Ї та пісочний годинник, що символізує наближення визволення Мелітополя із рашиської окупації”, йдеться у повідомленні активістів “Жовтої стрічки”. 

Проукраїнські листівки в окупованому Мелітополі. Фото: з соцмереж

У Запоріжжі започаткували щорічний турнір пам’яті воєнного розвідника. Близько сотні спортсменів стали учасниками відкритого турніру з військово-спортивного багатоборства. 18 березня на базі спортивного комплексу Запорізького національного університету відбулись змагання в розділі «бойове двоєборство», присвячені майору Головного управління розвідки України запоріжцю Артему Присяжнюку.

Миколаївська область

Cьогодні на землях Першотравневої сільради Миколаївського району, виїхавши на поле на весняну посівну, підірвався на міні трактор. У кабіні були тракторист та фермер.

Збройні Сили України знищили ремонтну базу російсько-фашистських окупантів, яка розташована на Кінбурнській косі. Кінбурнська коса залишається єдиною територією Миколаївської області, звідки ще не викурили окупантів.

Минулої доби українськими засобами ППО було знищено протирадіолокаційну ракету, яку російські війська запустили по Миколаївщині з літака.

До Миколаївської області надійшла допомога від благодійної організації United Ukrainian American Relief Committee, Inc. (ЗУАДК). Це генератори на 7,5 кВт для забезпечення безперебійної роботи лікарень Миколаївщини  та сотні рушників, які були передані в гуртожитки студентам професійних ліцеїв у Миколаєві, Первомайську, Новій Одесі, Березнегуватому, Надбузькому, тощо.

Сьогодні медики Миколаївської та Херсонської областей отримали 300 бронежилетів від Львівського оборонного кластера та Харківського заводу засобів індивідуального захисту. Загалом, за час своєї діяльності, організація «Львівський оборонний кластер» виготовила і передала до різних регіонів України тисячі бронежилетів. 

У Миколаєві відбулося відкриття Стели пам’яті воїнам-ремонтникам, які загинули під час широкомасштабного вторгнення рф на територію України. 

Одеська область

Станом на сьогодні на 16:00 стало відомо, що рф збільшила корабельне угруповання у Чорному морі до 12 кораблів. Серед них два ракетоносії з 16 “Калібрами”. Загроза ракетних ударів лишається високою, – повідомили в ОК “Південь”.

Кожен тиждень одеські ресторатори відправляють на передову лінію понад 500-600 пакетів з дегідратованими продуктами. Тим самим захисники можуть за 10 хвилин “приготування” насолодитись гарячим смачним борщем. Також у меню гречана каша з куркою та овочами, ячна каша, банош та овочевий суп.

Минулої доби з українських чорноморських портів у рамках “зернової угоди” вийшли три судна з 154 тис. тон агропродукції.

В Одесі в одній із точок продажу вуличного фаст-фуду на вулиці Канатній з’явилася патріотична новинка. Кухарі створили коржі з тіста у кольорах державного прапора України – жовто-блакитні. Що за барвник використовується – таємницю не розкривають, але візуально така шаурма виглядає цікавіше і багатьом хочеться спробувати її на смак.

Патріотична шаурма в Одесі. Фото: з соцмереж

Херсонська область

Окупанти вдарили керованою авіаційною бомбою по Бериславщині. Двічі ворог атакував авіацією. Удар протирадіолокаційною ракетою був спрямований по Миколаївщині. Завдяки ефективній протидії ракета знищена. По одному з підприємств Бериславського району Херсонщини ворог вдарив керованою авіаційною бомбою КАБ-500. Без людських втрат.

Під час стабілізаційних заходів поблизу села Олександрівка Херсонського району на дамбі поліцейські виявили понівечений автомобіль. Всередині – людський кістяк, – повідомила поліція Херсонської області. Поліцейські припускають, що автомобіль розстріляли російські військові, коли на території Олександрівки йшли бої. Наразі правоохоронці встановлюють обставини події та особу загиблої людини, зібрали на її місці всі докази і відправили на експертизу, йдеться в повідомленні.

У лісосмузі за селом Станіслав на російській міні підірвався 18-річний хлопець, –  повідомив  голова Херсонської ОВ Олександр Прокудін. За його словами, через тяжкі травми хлопець загинув на місці. Глава ОВА закликав мешканців не відвідувати місця, де ще не працювали вибухотехніки.

Поліцейські з Дніпропетровщини збили у Бериславі російський дрон, який атакував місто, – повідомила поліція Херсонської області. Росіяни з дрона скинули вибухівку на Берислав близько 11:00. Правоохоронці збили дрон і передали його залишки військовим.

Провокаційні обстріли на лівобережжі Херсонщини російські окупанти здійснюють по населених пунктах, де живуть найменш лояльні до них громади. Військові рф гатять по мирних людях з мінометів, щоб було важко зрозуміти, з якого боку прилетіли снаряди.

На окупованій території Херсонщини продовжується примусова паспортизація жителів, – розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. “Жителям Херсонщини, громадянам України  починають суттєво обмежувати доступ до медичних послуг, якщо нема паспорта рф.

У Посад-Покровському на Херсонщині з початку року працювала бригада ремонтників з Луцька та Рівного, – повідомили в пресслужбі Херсонської ОВА. Так, за підтримки Благодійного фонду “За мирне небо” тарпауліном було накрито 520 понівечених через обстріли будинків.  Місцеві мешканці готували обіди для ремонтної бригади – для цього вони зібрали 30 тис. грн. Також мешканцям отримали 30 переносних портативних газових плит від Червоного хреста та 40 буржуйок від волонтерів Helping Ukraine.

Крім того, на Херсонщині повернули електропостачання в селі Борозенському. До електромережі підключено 589 абонентів. Минулої доби енергетики виконували аварійно-відновлювальні роботи на лініях, що живлять Токареве, Зарічне, Борозенське, Новопетрівку, Нову Кубань, Херсон, Правдине, Комишани, Кірове, Солдатське, Посад–Покровське та Велетенське.

Херсонська міська військова адміністрація весь час взаємодіє із міжнародними благодійними організаціями щодо надання підтримки мешканцям міської територіальної громади. Зокрема, вчора благодійна організація Global Empowerment Mission до селища Садове доставила 500 продуктових наборів. Це вже не перша допомога від цієї організації. Місія готова підтримувати Херсонську міську територіальну громаду й надалі.

Миколаїв отримав 300 бронежилетів для медиків швидкої від партнерів, 250 жилетів відправили колегам у Херсон. Бронежилети першого класу – це жилети з найнижчим рівнем захисту, їхня головна перевага – низька вага (до 2,5 кг). Заступник голови Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров повідомив, що бронежилети безкоштовно надало харківське підприємство.

У Посад-Покровському встановлюють модульні будинки на подвір’ях жителів села, чиї оселі зруйновані. Через активні бойові дії в Посад-Покровському Херсонського району було пошкоджено понад 90% будинків. Частину осель повністю знищено. У березні село отримало конструкції для встановлення тимчасового житла – 328 модульних будиночків. Перші такі будиночки вже встановлені на подвір’ях жителів села, чиї оселі зруйновані.

Встановлення модульного будиночка в Посад-Покровському. Фото: з соцмереж

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

В Луцьку відкрився центр підтримки підприємців Дія.Бізнес. Мета Центру – підтримати бізнес в умовах війни. Про це повідомили в ОВА.

Закарпатська область

Заслужений академічний Закарпатський народний хор візьме участь у міжнародному хоровому флешмобі «Хори за мир» («Choirs for Peace»)  – подія відбудеться у неділю, 26 березня, на площі Театральній в Ужгороді. Молитимуться за мир 27 хорів – 20 із Закарпаття та 7 із інших регіонів України – Одеси, Чернігова, Львова.

Афіша «Хори за мир» («Choirs for Peace»). Фото: Ужгородська міська рада

Івано-Франківська область

В ОВА відбулася координаційна зустріч із представниками міжнародних гуманітарних організацій та донорів. Мета зустрічі – організувати всебічну підтримку ВПО на Прикарпатті.

Львівська область

Троє пацієнтів та команда протезистів Superhumans Center й фахівці з інших областей нашої держави вирушили на тренінг до світових лідерів в галузі протезування – Ottobock, в німецьке місто Дудерштадт. Під час тритижневого навчання кожен пацієнт отримає протези.

В ОВА відбулась зустріч з представниками організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка». Обговорили перспективи співпраці для створення соціальних просторів на території громад Львівщини.

В ОВА відбулась зустріч з представниками італійського Соціального кооперативу Pausa Café. Цей кооператив реалізовує проєкт «Хліб для миру в Україні 2023».

З Львівщини передали чотири «швидкі». Дві броньовані автівки передали спецпідрозділам Збройних сил України та Національної гвардії України. Дві звичайні автівки передали Самбірському районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки. Машини допоможуть пересуватись по бездоріжжю, евакуйовувати поранених та рятувати життя. Про це повідомили в ОВА.

Понад 20 тисяч грн зібрали у Львівському районі під час благодійного заходу Кубка Городка з мініфутболу серед ветеранів. Ці кошти представники «Ліги ветеранів Львівщини» використають, щоб поїхати на передову, до захисників.

У Львові відкриють один із найбільших реабілітаційних центрів України – Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN). Один із семи поверхів центру присвятять литовському місту Вільнюс, яке з нагоди свого 700-річчя пожертвувало для розвитку екосистеми реабілітації 700 тисяч євро. Мер Вільнюса Реміґіюс Шимашюс та мер Львова Андрій Садовий оглянули ремонти, які тривають у приміщенні майбутнього центру, та поспілкувалися із працівниками і пацієнтами, які проходять реабілітацію. 

На Сокальщині 15 дітей з числа ВПО відвідали майстер-клас. Діти власноруч розмальовували та вирізали листівки для воїнів, котрі боронять Батьківщину. Майстер-клас вкотре організували у приміщені Благодійного фонду «Карітас-Сокаль».

Діти власноруч зробили листівки для воїнів. Фото: Львівська ОВА

Рівненська область

У Рівненській ОВА відбулась  нарада з питань безпекового середовища в регіоні. Під час наради йшлося про взаємодію населення громад з Добровольчими формуваннями територіальних громад, військовими та правоохоронцями.

Про культурну деокупацію Маріуполя дискутували у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Учасниками обговорення стали експерти-переселенці. Вони змушені були залишити Маріуполь і знайшли прихисток в нашій області.

У Костополі в Центрі дитячої та юнацької творчості представники інклюзивно-ресурсного центру провели благодійний захід «Ділимося хлібом». До нього долучилися діти, які через війну змушені були залишити рідні домівки і знайшли прихисток у громаді.

Тернопільська область

Міський голова Монастириської громади вступив в лави Збройних сил України. Андрій Старух про своє рішення повідомив під час сесії міської ради. Чоловік вже воював проти росії, брав участь в АТО в 2014.

Хмельницька область

40 викладачів загальноосвітніх дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини отримали по сучасному, потужному ноутбуку. Допомогу надали за сприяння гуманітарної організації “World Vision International”, підтримки Global Business Coalition for Education (GBC-Education), Міністерства освіти та науки України у партнерстві з “HP” і “Microsoft”.

В ОВА пройшла нарада з начальниками районних військових адміністрацій з питань формування підрозділів в рамках проєкту «Гвардія наступу». В ході наради було обговорено ряд питань щодо проходження військово-лікарських комісій добровольцями.

Чернівецька область

Голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк провів чергове засідання Ради оборони. На ньому, зокрема, йшлося про виконання мобілізаційних завдань на Буковині, формування стрілецького батальйону та набір добровольців до бригад «Гвардії наступу».

Новостворений стрілецький батальйон отримав вантажний автомобіль. Допомогу передали завдяки ОВА та ПП «Артон».

Чернівецька ОВА продовжує реалізацію програми компенсації вартості обладнання, що забезпечує акумуляцію і генерацію енергії, для забезпечення роботи суб’єктів підприємництва в умовах енергетичної кризи. Компенсація надається в розмірі 30% вартості обладнання, що забезпечує акумуляцію і генерацію енергії (генератори, акумуляторні батареї, зарядні станції, сонячні панелі, вітрогенератори, теплові насоси тощо), але не більше 50 тисяч гривень одному суб’єкту підприємництва.

У Києві пройшла фінальна конференція проєкту ООН Жінки «Просування ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в межах реформи децентралізації в Україні». Буковина стала однією з 4 пілотних областей.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

ЄС перевела Україні черговий транш у 1,5 млрд євро у рамках програми макрофінансової допомоги,. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України на $350 млн. Новий пакет включає: боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS); артилерійські снаряди калібру 155 мм; боєприпаси калібру 25 мм; високошвидкісні протирадіаційні ракети (HARMs); 81-мм і 60-мм мінометні системи та міномети; комплекси протитанкової зброї АТ-4; гранатомети, стрілецька зброя та боєприпаси до них; підривні боєприпаси та обладнання для прибирання перешкод; обладнання для розмінування; важкі паливні танкери; тепловізійні системи, оптика та лазерні далекоміри; річкові патрульні катери; тестове та діагностичне обладнання для обслуговування та ремонту транспортних засобів; запчастини та інше польове обладнання.

Міністри юстиції понад 40 країн на конференції з питань воєнних злочинів у Лондоні зобов’язались виділити 4,9 млн доларів на підтримку розслідувань Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинів в Україні.

Міністри країн ЄС погодили передачу 1 млн артилерійських боєприпасів калібру 155 мм Україні впродовж року. Для покриття потреб України не виключається залучення третіх країн, зокрема Південної Кореї. Про це заявив Ханно Певкур.

Група депутатів верхньої палати парламенту Японії від опозиційної партії “Відродження” за рахунок відрахувань від своєї зарплати створила фонд 1,2 млн доларів, на які придбала 20 траків Тoyota Hilux і два контейнери корисної продукції для ЗСУ. Про це повідомив посол України в Японії Сергій Корсунський.

Велика Британія передасть Україні снаряди, що містять збіднений уран. Зазначається, що ці боєприпаси підходять для танків Challenger 2 та мають високу ефективність для ураження сучасних танків і бронетехніки.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Обговорили практичну реалізацію української формули миру.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з федеральним канцлером Австрії Карлом Негаммером. Обговорили ключові напрями посилення допомоги, зокрема в лікуванні українців.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Ірландії Лео Варадкаром. Обговорили українську формулу миру, про активізацію співпраці на гуманітарному напрямі.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда уперше від початку повномасштабного вторгнення прибув до Києва. Це другий в історії візит японського посадовця такого рангу до України.

Очільник уряду Польщі Матеуш Моравецький виступив за конфіскацію активів рф на користь України. Він порівняв путіна з Гітлером: “Як умиротворення в 1930-х, заохотило Гітлера до дій, так і поразка України заохотила б путіна діяти далі, переконала б його нічого не боятися”.

У Білому домі заявили, що США можуть поставити Україні танки Аbrams раніше, ніж очікувалося. При цьому в Білому домі зазначили, що досі не розглядають постачання винищувачів, бо фокусуються на озброєнні, яке знадобиться ЗСУ більше.

Туреччина припинила транзит до росії товарів, які перебувають під санкціями західних країн.

“Ми повинні усвідомити, що ця жахлива агресивна війна та її наслідки ще довго триматимуть нас у напрузі і нам доведеться довго розгрібати завали”, – наголосив німецький канцлер Олаф Шольц.

Реактивні пінгвіни, які асоціюються з винищувачами F-16, та символічний напис «Ні, Mars!» прикрасили шеврони українських полярників, котрі днями вирушили в річну експедицію на станцію «Академік Вернадський». Традиційно учасники УАЕ мають на формі чотири шеврони: прапор України, логотип наукового центру, емблему станції та шеврон самої експедиції. Якщо перші три лишаються незмінними, то останній щороку унікальний.

Шеврони українських полярників. Фото: Закарпатська ОВА

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Анна Єфремова, Галина Васьків


 

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska