Війна в Україні сьогодні: останні новини на 7 січня 2023 (фото)

318 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Незважаючи на оголошений так званий “режим припинення вогню”, російські окупанти продовжують обстрілювати позиції наших підрозділів із танків, мінометів та ствольної артилерії.

Поряд із цим, протягом доби, противник завдав авіаудару та здійснив 7 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Небезпека ворожих авіаційних та ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури залишається на всій території України. 

Ворог зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському, Авдіївському та Лиманському напрямках та намагається покращити тактичне положення на Куп’янському напрямку. На Новопавлівському, Запорізькому та Херсонському – продовжує вести активну оборону на раніше зайнятих рубежах. 

На Волинському і Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін.

На Слобожанському напрямку загарбниками обстріляно райони населених пунктів Стрілеча, Стариця, Вовчанськ та Огірцеве Харківської області.

На Куп’янському та Лиманському напрямках вогневу активність ворога зафіксовано біля 13 населених пунктів. Зокрема це – Іванівка, Дворічна, Гряниківка, Котлярівка, Берестове і Вишневе на Харківщині та Площанка, Невське, Червонопопівка і Діброва Луганської області.

На Бахмутському напрямку противник обстріляв понад 15 населених пунктів.  Серед них – Верхньокам’янське, Берестове, Білогорівка, Веселе, Красна Гора, Бахмут, Кліщіївка, Біла Гора, Майорськ та Нью-Йорк на Донеччині.

На Авдіївському напрямку ворожого вогневого впливу зазнали Бердичі, Авдіївка, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області.

На Новопавлівському напрямку обстріляно Велику Новосілку, Вугледар, Пречистівку та Микільське Донецької області.

На Запорізькому напрямку під вогневе ураження потрапили райони 16 населених пунктів.  Серед них – Времівка на Донеччині та Ольгівське, Полтавка, Малинівка, Дорожнянка, Залізничне, Лугівське, Щербаки і Степове Запорізької області.

На Херсонському напрямку від мінометних та артилерійських обстрілів постраждала цивільна інфраструктура в районах 17 населених пунктів. Зокрема це – Республіканець, Новоберислав, Бургунка, Херсон, Іванівка, Понятівка, Інгулець, Інженерне, Микільске та Придніпровське.

На тимчасово зайнятих територіях, у місті Мелітополь та населеному пункті Приазовське Запорізької області, окупанти зупинили трансляцію усіх українських телеканалів, транслюється тільки російське телебачення.

Авіація Сил оборони України протягом доби завдала ударів по 21 району зосередження ворога, а також 3 удари по позиціях його зенітно-ракетних комплексів.

А наші ракетники і артилеристи уразили 4 райони зосередження живої сили і 2 склади боєприпасів ворога.


росія обстріляла Бахмут. Про це повідомив Офіс генпрокурора. Під час «різдвяного перемир’я» окупанти обстріляли місто Бахмут. Унаслідок цього загинули 66-річний чоловік та 61-річна жінка. Ще 13 людей отримали мінно-вибухові травми та осколкові поранення.

росія планує чергову хвилю мобілізації. Про це повідомив заступник керівника Головного управління військової розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький. У січні-лютому окупанти можуть відправити на війну до України ще 500 тисяч військових на додаток до 300 тисяч мобілізованих минулої осені.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Куп’янськ, Стрілеча та ще понад десяток населених пунктів потрапили під вогонь окупантів, – повідомили в Генштабі ЗСУ. рф намагається покращити тактичне положення на Куп’янському напрямку. Протягом доби окупанти обстріляли 10 населених пунктів.

Окупанти продовжують терор мирного населення прикордонних міст Харківщини. Минулої доби ворог обстрілював Куп’янськ, Вовчанськ та Дворічну. Також під ворожим вогнем були села Красне, Стрілеча, Зарічне, Кислівка, Котлярівка та інші прикордонні населені пункти Куп’янського, Чугуївського та Харківського районів. Внаслідок обстрілів пошкоджені житлові будинки та господарчі споруди. Обійшлося без жертв та постраждалих.

Донецька область

Українські військові повністю контролюють Соледар. Але російські військові мають часткові успіхи на тому напрямку, зазначив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

Група снайперів прикордонників зупинила атаку російських військ на українські позиції поблизу Бахмута, ліквідувавши командира групи окупантів. Про це повідомила пресслужба Державної прикордонної служби України.

Протягом минулої доби російська армія обстріляла десять населених пунктів Донеччини. По Краматорську вони випустили п’ять ракет “С-300”. У Бахмуті загинула волонтерка, поранення отримали двоє поліцейських.

Краматорськ. Фото: пресслужба поліції Донеччини

 Цієї ночі росіяни продовжували стріляти у центрі та на півночі області.

На Донецькому напрямку найбільше постраждало Курахове 1 людина поранена, пошкоджено 2 житлові багатоповерхівки та будівлю лікарні. Також на території громади під вогнем опинилося Острівське. Зафіксовано періодичні обстріли Мар’їнки без жертв.

На Горлівському напрямку росіяни вбили 2 цивільних у Бахмутській громаді: у Бахмуті та Красній Горі. У місті поранено 5 людей, пошкоджено 5 приватних будинків. Ще 1 людина дістала поранення у Предтечиному Костянтинівської громади.

Наслідки ракетного удару. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

За минулу добу росіяни вбили 2 мирних жителів Донеччині: у Бахмуті та Красній Горі. Ще 7 людей в області дістали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на Донеччині загинули 1292 людини, поранення отримали 2823 людей. Точну кількість загиблих та поранених у Волновасі та Маріуполі встановити неможливо.

Луганська область

Упродовж минулої доби навіть під час оголошеного росіянами так званого «різдвяного перемир’я» самі ж росіяни пішли в атаку в районах Стельмахівки, Макіївки, Діброви і Білогорівки. На Куп’янському та Лиманському напрямках росіяни обстріляли Стельмахівку, Макіївку, Площанку і Діброву.

Просування є, але не швидке: увесь напрямок Сватове-Кремінна росіяни щільно замінували, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. На тимчасово окупованій території Луганської області, біля Щастя, партизани підірвали залізничне полотно сполучення “Луганськ – село Лантратівка”, яким окупанти підвозили техніку та вивозили українське зерно.

У лікарнях окупованої Луганщини все частіше відмовляють хворим у важкому стані, «швидка допомога» виїжджає тільки на виклики військових рф, до москви доправлено на «лікування» 300 дітей з Луганщини та Донеччини, – повідомили у Луганській ОВА.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Безпосередня загроза нападу військ рф з території білорусі на даний момент відсутня. У росіян немає для цього відповідних сил та засобів. Наші сили на північному кордоні стримуються для того, щоб ми не могли перекинути їх на схід. Про це повідомив командувач угруповання Сил та засобів оборони Києва, генерал-лейтенант Олександр Павлюк. На Київщині ситуація контрольована – на кордоні з білоруссю постійно знаходяться підготовлені українські військові угрупування, які добре знають місцевість та постійно тренуються, щоби дати гідну відсіч ворогу.

Біля селища Блиставиця правоохоронці виявили ракету, яка не розірвалась, – повідомили в Бучанській міській ради. Фахівці встановили, що це снаряд реактивної системи залпового вогню “Ураган”. Вибухотехніки оперативно знешкодили небезпечну знахідку.

Нерозірвана ракета системи “Ураган”, яку знайшли на Київщині. Фото: Бучанська міська рада

Київщина від початку повномасштабної війни прийняла понад 300 тисяч переселенців з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. Мешканці області розмістили в себе дома 78,7 тисяч вимушених переселенців за програмою “Прихисток”. Про це повідомив керівник Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба. Комунальні заклади Київщини прийняли 25,8 тисяч переселенців, понад 3 тисячі з них досі перебувають у підготовлених для цього місцях.

На території регіону розгорнуто 13 модульних містечок для тимчасового проживання людей, які залишилися без домівок: у містах Бровари, Фастів, Буча, Ірпінь, Васильків, селищах Бородянка, Макарів, Гостомель, Іванків та селі Кухарі. Першочергово вони передбачені для багатодітних сімей, людей з інвалідністю, літніх людей.

Після закінчення бойових дій на Київщині відремонтовано 78 закладів охорони здоров’я, які були пошкоджені внаслідок російської агресії в Україні. Наразі в області триває робота над забезпеченням медустанов обладнанням та медикаментами.

Селище Макарів отримало чергову допомогу від міста-побратима Вандліца (Німеччина). Мер німецького міста Олівер Борхер особисто привіз вантаж. Про це повідомив макарівський селищний голова Вадим Токар. До гуманітарної допомоги увійшли генератори різної потужності, сміттєвоз, світлові стовпи, технічне обладнання та причіп з двома великими генераторами.

В Бучі відкрили «юрту незламності» за підтримки Посольства Республіки Казахстан в Україні та казахського бізнесу. Під час урочистого відкриття юрти представники Казахстану пригощали мешканців міста традиційним національним пловом, який готувався на місці, смаколиками та гарячим чаєм.

В Бучі відкрилася «юрта незламності». Фото: з соцмереж

Житомирська область

Понад три тонни допомоги від Швейцарії надійшло до Баранівки. Допомогу зібрали артисти Житомирської філармонії Яніна та Олександр Яремчуки спільно зі Швейцарською Асоціацією “Солідарність без кордонів”. Житомирські артисти проводили у Швейцарії благодійні концерти, а швейцарські волонтери паралельно з цим збирали необхідну допомогу – спальники для військових, каски та спецодяг для пожежників, іграшки для дітей та медикаменти.

Попри війну в Житомирі відбудеться традиційний фольклорний фестиваль колядок і щедрівок “Янголи віншують”. Новинкою цього року стане можливість впродовж цілого тижня долучитися до колядування у сучасному форматі, подивитися різдвяне кіно та придбати твори народних майстрів. Для всіх учасників організатори спільно з волонтерським штабом Житомира готують солодкі подарунки.

Сумська область

Протягом доби 6 січня росіяни двічі обстріляли прикордонний район Сумської області. Окупанти застосували самохідну артилерію для нанесення удару по Шалигінській громаді.Жертв і руйнувань не було. Про це повідомляє голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький у Telegram.

Тростянецький «Інклюзивно-ресурсний центр» отримав генератор, теплі пледи та обігрівачі. Це стало можливо завдяки співпраці благодійного фонду «Благомай» та шоколадної фабрики «Монделіс Україна», які надали допомогу тростянецьким дітям з особливими освітніми потребами.

Чернігівська область

У Чернігові для дітей загиблих військових було організовано різдвяне свято за участю волонтерів, представників Чернігівської ОВА та обласної ради, благодійних фондів, керівництва однієї з військових частин. Як вважають організатори, такі заходи треба проводити регулярно. Ідея провести таке свято народилася напередодні Нового року. Це діти загиблих Героїв, піклування про таких дітей повинно бути на особливому рівні. Є ідея проводити подібні заходи системно, навіть створити і певну програму на рік. Серед подарунків — м’які іграшки, повербанки, солодощі, креативні лампи тощо.

Волонтери з усієї України почали відбудовувати будинок чернігівки Юлії Гребнєвої, зруйнований літаком Красноярцева. На нього п’ятого березня впав збитий українськими військовими російський літак. Допомогти чернігівській родині, яка залишилася без дому, відбудувати його з нуля приїхали люди зі Львова, Києва, Полтави, Дніпропетровської та Черкаської областей. Пост Юлії в соцмережі, де вона просила допомоги у відновленні, побачив засновник благодійного фонду Валерій Зубков. До цього вони разом з іншими волонтерами відбудовували Ягідне, будинки в Іванівці, Количівці та Рівнопіллі.  Волонтери планують відбудувати будинок повністю.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

У небі над Кам’янським сили ППО Дніпропетровщини збили російський дрон. Є незначні пошкодження.

У Дніпровській бригаді Нацгвардії служить бельгійська вівчарка Уна. Наприкінці вересня саме вона знайшла загиблих у завалах приватного будинку. Тоді від ракетного удару армії РФ померла ціла родина – мати, бабуся та двоє дітей. За це Уна отримала нагороду “За віддану службу”.

У навчальних закладах Дніпропетровщини волонтери облаштували центри психологічної підтримки дітей в умовах війни. З малечею в ігровій формі працюють психологи, проводять різноманітні заняття для розвитку. Психологічну допомогу надають також і батькам школярів. Наразі в області діють 11 таких центрів, планують облаштувати ще чотири.

Вінницька область

Команда Волонтерського штабу «Українська команда» Вінниччини передала черговий вантаж гуманітарної допомоги у прифронтові зони. Сухі сніданки, вермішель та каші швидкого приготування, овочеві консерви, макарони, фрукти та смаколики – саме те, що виручає військовослужбовців в польових умовах.

Полтавська область

QR-коди із зашифрованими мелодіями вишивають для військових волонтерки у Полтаві. Готові роботи разом з іншими речами відправляють військовим.

QR-коди із зашифрованими мелодіями. Фото: з соцмереж

Черкаська область

Дерматоми, шкірні перфоратори та раневі покриття – таке обладнання  передали черкаським медикам  для лікування постраждалих під час війни. Ротарі-клуб «Черкаси» привіз допомогу у опікове відділення однієї з лікарень міста.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. За минулу добу, 6 січня, окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Гуляйполе, Плавні, Кам’янське, Степове, Павлівка, Дорожнянка, Щербаки, Полтавка, Новоандріївка, Ольгівське, Малинівка, Лугівське, Цвіткове, Залізничне, Малі Щербаки, Степногірськ. До поліції надійшло 13 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Російські загарбники продовжують психологічний та фізичний тиск на цивільне населення тимчасово окупованих та зайнятих територій. Зокрема, в місті Енергодар Запорізької області, російські окупаційні війська примусили близько 3000 працівників Запорізької АЕС отримати так звані російські паспорти. Погрожуючи  підприємцям штрафами та вилученням майна в місті вивели з обігу українську гривню. Значно зросла кількість захоплених окупантами житлових приміщень, що були покинуті вимушеними переселенцями.

На тимчасово зайнятих територіях, в місті Мелітополь та населеному пункті Приазовське, окупанти зупинили трансляцію усіх українських телеканалів, транслюється тільки російське телебачення. Про це повідомили в Генштабі ЗСУ.

У Запоріжжі волонтери, коштом донатів, збудували нове житло для двох родин, чиї домівки були вщент знищені внаслідок ракетного обстрілу у травні 2022. Реалізація проєкту тривала 5 місяців. Вартість проєкту за попередніми підрахунками становила 1 млн 500 тисяч грн. Зводили новий будинок — дуплекс, який розрахований на дві родини, коштом донатів та допомоги спонсорів.

Збудований волонтерами будинок. Фото з соцмереж.

Миколаївська область

Вчора, 6 січня, о 10:20 ворог завдав артилерійських ударів по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає. У м. Миколаїв, Первомайському, Вознесенському та Баштанському районах день та ніч пройшли відносно спокійно.

Тайвань передав Миколаєву допомогу у розмірі 400 тисяч доларів. Ці гроші спрямують для закупівлі необхідного обладнання для опалювального сезону, зокрема генераторів та обігрівачів.

Фонд LUkraine з Люксембурга у рамках глобальної кампанії «Ukraine is calling» передав до Миколаївської області три карети швидкої допомоги. Повністю готовий до експлуатації медичний транспорт отримали Обласна офтальмологічна лікарня та Миколаївський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни. Ще одну карету «швидкої» передали на потреби військових.

Швидкі від Люксембургу. Фото: Миколаївська ОВА.

Одеська область

Станом на 07 січня  в Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації, утримуючи на бойовому чергуванні 2 кораблі. У Середземному морі перебувають 9 ворожих кораблів, з них – 5 носіїв крилатих ракет “Калібр”; загальний залп – 72 ракети.

Біля берегів Одещини знайшли та підірвали дві протикорабельні міни. Про це повідомили Військово-Морські Сили України. Міни, які дрейфували у морі, помітив спостережний пост, потім спеціальна група розмінування знешкодила їх.

Військовослужбовці ОК “Південь” стали донорами крові. Загалом здали понад 17 літрів. Про це повідомили у пресслужбі ОК “Південь”. Військові здають кров щороку.

Військовослужбовці ОК “Південь” здають кров. Фото: Оперативне Командування “Південь”.

Херсонська область

За минулу добу 6 січня російські окупанти 39 разів обстріляли територію Херсонщини. Херсон армія рф обстріляла 9 разів. Снаряди влучили в приватні та багатоквартирні будинки, на територію та у будівлі, підрозділу пожежно-рятувальної частини. Через російські обстріли загинула 1 людина – рятувальник, 7 мешканців Херсонщини дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Поліція відкрила 22 кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів армії рф на Херсонщині. У місті Нова Каховка окупаційна влада «націоналізувала» мережу аптек. Окупанти захопили приміщення та привласнили собі все майно. Законний власник підрахував збитки на суму понад 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Минулої доби, 6 січня бригади енергетики лагодили лінії, що живлять Любимівку, Високопілля, Велику Олександрівку, Берислав, Чорнобаївку, Благодатне та Херсон. Над відновденням електропостачання працювали  26 бригад – це 106 робітників та 37 одиниць техніки.

Над відновленням пошкоджених через російські удари будівель у Херсоні працювали 33 працівники комунальних служб та волонтери. Загалом закрито OSB-листами 42 вікна, завершені роботи в обласній дитячій клінічній лікарні – закрито близько 700 вікон.

Херсонщина постійно отримує гуманітарні вантажі від благодійників та міжнародних організацій. Так,  У Милівську тергромаду від UNICEF доправили генератор потужністю 20 кВт для відновлення водопостачання, спальні мішки, гігієнічні набори, ємності для води, ліхтарі, теплі ковдри та ремонтні комплекти для житла. Чорнобоївській громаді волонтери передали теплі речі та генератор, радіатори опалення, продукти харчування, одяг та взуття. Для дітей з Кочубеївської громади привезли 180 наборів зимового одягу та теплих ковдр від UNICEF.

Гуманітарна допомога для жителів Херсонської області. Фото: Херсонська ОВА.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Мешканці Любешівщини з польським корінням, які  згуртувались у  місцевому відділенні Товариства польської культури на Волині, на днях отримали продуктові набори. Гуманітарна  допомога надійшла від волонтерів із Кракова. У кожному пакунку, крім харчів, була вітальна листівка з нагоди Різдвяних свят і ліхтарик.

Закарпатська область

На початку лютого ВПО зможуть заселитися в модульні будинки, зведені на Закарпатті за проєктами БФ «Карітас» і обласної ради. В ОВА відбулась робоча зустріч представників фонду і керівництва обласної ради, на якій порушувалися питання, які не були передбачені в ПКД (наприклад, облаштування системи опалення у зведених будиночках).

За пілотним проєктом в одному з медзакладів Ужгорода лікують складні ураження кісток у постраждалих від війни. В ОВА зазначили, що в межах ініціативи імпланти для остеосинтезу в країні безоплатно зможуть отримати понад півтори тисячі пацієнтів.

Івано-Франківська область

Місцеві пожежні команди Старолисецької, Олешівської, Косівської, Снятинської та Заболотівської громад отримали гумаітарну допомогу від організації United Help Ukraine. Мова йде про пожежно-рятувальне спорядження та одяг. Зазначимо, На Прикарпатті наразі вже створено 36 таких пожежних команд.

Львівська область

Напередодні Різдва міський голова Львова Андрій Садовий завітав до захисників України, які зараз перебувають на лікуванні у центрі НЕЗЛАМНІ (Перше медичне об’єднання Львова).

В трьох модульних містечка Львова, в яких проживає близько тисячі ВПО, організували традиційну Святу вечерю. Переселенці мали змогу почастувати різними пісними стравами, заколядувати та помолитися за Україну.

З ініціативи міста Катовіце та фундації Wolne Miejsce у Львові відбулось приготування та частування святковими стравами – червоним борщем, варениками, різдвяною випічкою. Частувативали смаколиками мешканців Львова та ВПО, які перебувають у Львові.

Рівненська область

Офіційно Рівненщина прихистила 83 тисячі осіб із півночі, півдня та сходу України. Про це повідомили в ОВА.

Інфографіка області. Фото: з соцмереж

Тернопільська область

На Тернопільщині функціонує 7 мобільних бригад Червоного Хреста, які надають медичну та психологічну допомогу ВПО. З початку війни здійснено 594 виїзди мобільних бригад у місця перебування ВПО та надано медичну допомогу 13 390 особам, в тому числі 1 627 особам надано психологічну допомогу.

Хмельницька область

У Шепетівці відбувся благодійний аукціон на користь ЗСУ. На торги було виставлено біля 50 лотів: картини, прикраси, ляльки мотанки та інші вироби ручної роботи. Окрім того, серед запропонованих речей були воєнні трофеї, які передали бійці з фронту. Зібрані понад 25 тисяч грн скерують на придбання дрону для військових.

Чернівецька область

З Чернівців передали партію гуманітарної допомоги для міста-героя Херсона. А саме 50 генераторів, ліки, дитяче харчування, засоби гігієни та побутову хімію. Також спеціально для дітей передали солодощі та новорічні подарунки. Це все зайняло дві вантажівки та фуру.

«Чернівцітеплокомуненерго» розвезли та змонтували чергову партію резервних генераторів в пункти обігріву. Про це повідомили у міській раді Чернівців.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Пентагон анонсував найбільший пакет військової допомоги Україні на суму близько $2,85 млрд. З них $2.85 млрд негайної допомоги та $225 млн фінансування на подальше нарощування обороноздатності України.

Норвегія доставила в Україну 10 тисяч артилерійських снарядів. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

Німеччина відправить ЗРК Patriot в Україну в I кварталі, а навчання на машинах Marder відбуватиметься в Німеччині і триватиме близько восьми тижнів.

Фінляндія передасть Україні танки Leopard 2, якщо відповідне рішення ухвалять інші країни Європи.

США оголосили про запровадження нового пакету санкцій проти ключових іранських посадовців та організації, причетних до виробництва й передачі росії бойових безпілотників, а також через продовження Тегераном ракетних програм.

У березні в Лондоні відбудеться зустріч з питань воєнних злочинів в Україні. Учасники заслухають прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана. Він проінформує про роботу суду, а також розкаже про роль міжнародної спільноти в сприянні роботі суду.

Володимир Зеленський зустрівся з американськими сенаторами Джеком Рідом і Ангусом Кінгом. Обговорили поточну ситуацію на передовій та ризики можливої ескалації.

Уряд Естонії виділив понад €900 000 на демонтаж та перенесення військових монументів часів срср.

Попри заяви путіна про “різдвяне перемир’я”, рф не зупинила ведення бойових дій на фронті протягом доби 6 січня. Про це заявила заступниця помічника міністра оборони США у росії, Україні та Євразії Лора Купер.

Голова Європейської Ради відреагував на заяви кремля щодо «різдвяного перемир’я». «Є агресор: кремль. І жертва: український народ. Виведення російських військ – єдиний серйозний спосіб відновлення миру та безпеки. Оголошення про одностороннє припинення вогню є таким же фальшивим і лицемірним, як і незаконні і гротескні анексії та супутні референдуми», – написав Шарль Мішель українською мовою у Твіттері.

Президент Польщі Дуда українською мовою привітав із Різдвом вірян, які святкують за юліанським календарем.

Ірландська щоденна газета Irish Independent опублікувала редакційне привітання з Різдвом українською мовою для громадян України, що проживають в Ірландії.

Папа Римський Франциск зустрівся з маріупольським капеланом Генадієм Мохненком у Ватикані. Разом вони разом помолилися за Україну.

Пакет військової допомоги Україні від США на суму близько $2,85 млрд містить:

  • 50 БМП Bradley з 500 протитанковими ракетами TOW і 250 000 набоїв калібру 25 мм;
  • 100 бронетранспортерів M113;
  • 55 протимінних транспортних засобів (MRAP);
  • 138 HMMWV; 18 155-мм самохідних гаубиць і 18 машин забезпечення;
  • 70 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм;
  • 500 високоточних 155-мм артилерійських снарядів;
  • 1 200 155-мм снарядів системи дистанційного протитанкового мінування RAAM;
  • 36 105-мм буксируваних гаубиць та 95 000 105-мм артилерійських снарядів;
  • 10 000 мінометних снарядів калібру 120 мм;
  • додаткові боєприпаси для HIMARS;
  • ракети ППО RIM-7 Sea Sparrow;
  • 4 000 авіаційних ракет Zuni;
  • приблизно 2 000 протитанкових ракет;
  • снайперські гвинтівки, кулемети та набої до гранатометів і стрілецької зброї;
  • протипіхотні міни Claymore;
  • прилади нічного бачення та оптика;
  • запчастини та інше польове обладнання.

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska