Війна в Україні сьогодні: останні новини на 30 листопада 2022 (фото)

280 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник зосереджує зусилля на стримуванні дій підрозділів Сил оборони, здійснює інженерне обладнання оборонних рубежів та позицій, на Бахмутському напрямку продовжує вести наступальні дії. Триває переміщення особового складу та військової техніки противника для комплектування підрозділів, що зазнали втрат.

За добу окупантами завдано 2 ракетних удари по цивільних об’єктах населеного пункту Комишуваха Запорізької області. Здійснено 20 авіаударів по позиціях наших військ, а також по населеному пункту Білогір’я Запорізької області. Крім того обстріляли з реактивних систем залпового вогню місто Херсон. 

Продовжує зберігатися  загроза ворожих ракетних ударів по об’єктах енергетичної системи та критичної інфраструктури по всій території України.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. На полігонах республіки білорусь продовжується підготовка окремих підрозділів противника.

На Сіверському напрямку ворог здійснив мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів Середина Буда, Білопілля, Будки і Краснопілля Сумської області.

На Слобожанському напрямку противник продовжує утримувати військові підрозділи в прикордонних районах Бєлгородської області. Обстрілів із мінометів, ствольної та реактивної артилерії зазнали райони населених пунктів Ветеринарне, Козача Лопань, Висока Яруга, Стрілеча, Глибоке, Стариця, Огірцеве, Бударки, Чугунівка, Петро-Іванівка та Дворічна Харківської області.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде оборону. Обстріляв із танків та різнокаліберної артилерії райони населених пунктів Першотравневе, Кислівка, Котлярівка, Табаївка, Крохмальне, Берестове і Дружелюбівка Харківської області та Стельмахівка, Макіївка, Площанка, Невське і Червонопопівка на Луганщині.

На Бахмутському напрямку ворог продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій. Обстрілів зазнали обʼєкти в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Спірне, Виїмка, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Часів Яр, Опитне, Кліщіївка, Північне, Залізне та Нью-Йорк.

На Авдіївському напрямку окупанти намагаються покращити тактичне положення. Вогневого ураження з танків та артилерії різних типів зазнали райони населених пунктів Авдіївка, Водяне, Первомайське, Невельске, Красногорівка, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області.

На Новопавлівському напрямку ворог веде оборонні дії. Артилерійського вогневого ураження зазнали райони населених пунктів Вугледар, Богоявленка, Пречистівка та Велика Новосілка на Донеччині.

На Запорізькому напрямку ворог також обороняється. Обстріляв райони населених пунктів Загірне, Оріхів, Новоандріївка, Малі Щербаки і Плавні Запорізької області. Під безпосереднє вогневе ураження потрапило місто Нікополь Дніпропетровської області.

На Херсонському напрямку ворог веде позиційну оборону. Здійснив обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії по позиціях наших військ. Ворог не припиняє обстрілів передмість та міста Херсон.

З метою поповнення поточних втрат підрозділів російських окупаційних військ, у першому кварталі 2023 року заплановано достроковий випуск курсантів із вищих військових навчальних закладів російської федерації.

Крім того, на території рф тривають підготовчі заходи до проведення чергової хвилі мобілізації, запланованої на січень-лютий 2023 року.

У місті Хрустальний тимчасово окупованої території Луганської області, російська окупаційна влада оголосила про завершення мобілізації. Разом із тим, окупанти продовжують патрулювання міста, на виїздах із населеного пункту проводиться ретельна перевірка всіх охочих виїхати.

Підтверджено ураження підрозділів противника у Запорізькій області протягом 28-29 листопада цього року. Так, у районі населених пунктів Інженерне, Пологи та Токмак втрати противника склали близько 100 осіб пораненими, знищено 5 одиниць військової техніки. 

Авіацією Сил оборони протягом поточної доби завдано 15 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 2 удари по позиціях зенітних ракетних комплексів противника.

Українські ракетники і артилеристи за добу уразили 2 райони зосередження особового складу і ОВТ противника та важливий об’єкт окупантів.

Збройні сили України знищують 80 % повітряних цілей, які запускають російські окупанти. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний. За 9 місяців повномасштабної війни таких цілей було виявлено і супроводжено понад 240 000. “Це сотні тисяч врятованих життів, інфраструктура, що збереглася. І це показник високої майстерності наших воїнів. Вічна пам’ять тим, хто наблизив нас до перемоги, але, на жаль, не розділить її з нами”, — підкреслив генерал.

Українське посольство в Іспанії отримало конверт із вибухівкою. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко. Конверт вибухнув у руках коменданта, який одразу ж був госпіталізований. Після цього інциденту міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба доручив негайно посилити безпеку всіх українських посольств за кордоном, а також закликав іспанського колегу вжити термінових заходів задля розслідування нападу на українську дипустанову. 

російські окупанти примусово вивезли 37 людей з населених пунктів Кінбурнської коси Миколаївської області. Про це повідомив глава Миколаївської ОВА Віталій Кім. Наразі там проводиться операція у режимі інформаційної тиші. Також він додав, що росіяни обстріляли бригаду, яка виїхала ремонтувати пошкоджену внаслідок російських обстрілів інфраструктуру, щоб повернути жителям Миколаєва питну воду.


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Окупанти б’ють з усього спектру артилерії. Ураження зазнали райони населених пунктів Висока Яруга, Стрілеча, Красне, Глибоке, Стариця, Огірцеве, Гатище, Амбарне, Петро-Іванівка та Дворічна, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Також протягом останньої доби під удар потрапили Першотравневе, Орлянське, Кислівка і Табаївка. Протягом доби російська армія обстріляла 18 населених пунктів Харківської області.

У Харкові організують пункти роздачі гарячого харчування з 1 грудня. Пункти з видачею гарячої їжі планують організувати у всіх районах міста, – повідомив речник мерії Юрій Сидоренко. Пункти працюватимуть з 11:00 до 14:00.

Знову під обстрілами Куп’янський район: окупанти протягом доби наносили артилерійські та ракетні удари, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. У Курилівській громаді внаслідок обстрілів горіли господарчі споруди, зруйновані дахи двох будинків, є влучання на території освітнього закладу. 

У Козачій Лопані, що в Харківському районі, обстріли росіян зруйнували 4 квартири багатоквартирного будинку. Жертв та постраждалих немає.

Під обстрілами залишається і Вовчанська громада. Цієї доби без постраждалих. 

Мінна небезпека все ще є високою. 51-річний чоловік у Салтівському районі Харкова знайшов вибухонебезпечний предмет. Постраждалий госпіталізований із вибуховою травмою, стан медики оцінюють як середній. 

Іноземні партнери допоможуть відбудувати Харківський апеляційний суд, пошкоджений внаслідок російських обстрілів Харкова. Українські архітектори готують проєкт відновлення. У березні поряд з Харківським апеляційним судом впала російська авіабомба. Зведена за проєктом харківського архітектора Бекетова будівля є пам’яткою архітектури. 

Донецька область

Понад 720 поранених військових російської армії доставлені на лікування у медичні заклади Донецька. А у Горлівці до поранених окупантів допускають лише медиків, – повідомили у Генштабі. 

У Краматорськ та Слов’янськ почали повертатись люди. У цих містах вже відновили газопостачання у приватні будинки та триває відновлення подачі газу до багатоповерхівок. У Краматорську зараз проживає близько 80 тисяч людей, а у Слов’янську – 40 тисяч. Про це повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Найбільше напередодні постраждав Бахмут – там 2 людини загинули, ще 11 отримали поранення. За попередню добу росіяни знищили а місті дитсадок та щонайменше 3 приватні будинки. Також на цьому напрямку зафіксовано обстріли на околицях Світлодарської та Соледарської громад.

Так виглядає Соледар. Фото: 93-тя ОМБр «Холодний яр»/Facebook

На Волноваському напрямку під артобстрілами – Вугледар та Богоявленка. Пошкоджено адмінбудівлю.

На Донецькому напрямку без жертв, але є руйнування. Курахівська громада зазнала 5 обстрілів – пошкоджено декілька приватних будинків у Кураховому та Курахівці. Вночі тривали обстріли Мар’їнки, на ранок стало гучно на околицях Очеретинської громади. В Авдіївці ніч була відносно тихою, а вранці відбулися 3 обстріли – є влучання у житлові квартали, точні наслідки встановлюємо.

На Лисичанському напрямку 1 людина загинула в Лимані, ще 3 дістали поранення. Не припиняються масові обстріли Торського і Зарічного – там без жертв.

Після обстрілів, Донецька область. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

Минулої доби росіяни поранили одного цивільного на Донеччині у Торському, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

У Донецькій області поліція збільшує кількість автомобільних та пішохідних патрулів. Кожного дня в регіоні понад 700 поліцейських забезпечують порядок у посиленому режимі. Про це повідомили у Національній поліціії Донецької області. Щодня понад 700 поліцейських забезпечують порядок на блокпостах, у поштових відділеннях та “пунктах незламності”. Поліцейські працюють у складі авто- та піших патрулів.

Луганська область

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів поблизу Стельмахівки. Неподалік Макіївки росіяни завдали авіаційних ударів. Вони обороняються на Куп’янському та Лиманському напрямках. Та все ж таки здійснили обстріли з танків та артилерії різних типів по Новоселівському, Стельмахівці, Макіївці, М’ясожарівці, Площанці, Невському, Червонопопівці. – повідомили у Луганській ОВА..

Налагоджено стабільний зв‘язок з деокупованими селами на Сватівщині, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

У зруйнованому російською армією Сєвєродонецьку на Луганщині окупанти не відновили опалення, водопостачання та інші комунальні послуги. Житлові квартали залишаються замінованими, а пошкоджені обстрілами будинки продовжують руйнуватись. Як розповів очільник Сєвєродонецької військової адміністрації Олександр Стрюк, окупанти замінували територію навколо Сєвєродонецька, а в самому місті розмінування вони не проводили.

Стан більшості будинків у Сєвєродонецьку. Фото: з соцмереж

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

До Києва 29 листопада приїхав координатор Державного департаменту США з питань санкцій Джим О’Браєн, щоб обговорити додаткові заходи для посилення тиску на росію. Про це повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк.

Координатор Держдепу США з питань санкцій Джим О’Браєн і посол США в Україні Бріджит Брінк. Фото: Ambassador Bridget A. Brink / Twitter

В Київській області відбуваються екстрені відключення світла. За інформацією ДТЕК, виробники електроенергії забезпечують 73% споживання електроенергії в Україні, дефіцит потужності складає 27%. Проте, потужність генерації поступово зростає, що дозволить дещо зменшити дефіцит в енергосистемі.

За добу в Києві електроенергію відключали для 958 500 клієнтів, обмежуючи її споживання на 560 МВт, – повідомили в YASNO. Там пояснили, що в момент підключення споживається майже вдвічі більше електроенергії ніж зазвичай, тому запобіжники, трансформатори, мережеве обладнання не витримують і знов виникають аварійні ситуації.

Майже 500 населених пунктів Київщини залишаються без світла тривалий період часу, – повідомив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов. Саме тому питання розгортання “пунктів незламності” обговорюється на загальному оперативному штабі і контролюється главою ОВА. 

На Київщині відкрились вже 52 стаціонарних і 14 мобільних “Пунктів незламності” від ДСНС. Місцеві мешканці приходять до них погрітися та зарядити гаджети, приходять вчителі проводити онлайн уроки з дітьми.

До Пункту Незламності в Ірпені завітала мама з дитиною, якій необхідно було зробити інгаляцію. Фото: ДСНС Київщини

З початку відключень електроенергії в 6 разів збільшилася кількість загиблих на дорогах через ДТП, – повідомили в патрульній поліції Києва. Приблизно на 5% збільшилася кількість аварій з постраждалими, вдвічі збільшилася кількість дорожніх інцидентів за участю пішоходів. 

На 19-ти станціях столичного метрополітену облаштували точки з USB-зарядками, де можна підзарядити мобільні телефони та інші гаджети. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко. Мережа точок для підзарядки телефонів на станціях метро буде розширюватися.

Шестеро військових рф погрожували місцевим жителям та грабували їх під час окупації села Богданівка на Київщині у березні 2022 року. Про це повідомили в Офісі генпрокурора. Коли росіяни відступали з області, то вивезли усе награбоване на територію рф – побутову техніку, гаджети, ювелірні вироби, антикваріат, білизну, предмети гігієни та парфуми. Правоохоронці встановили їх особи та повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни – їм загрожує позбавлення волі до 12 років.

114-ій окремій бригаді територіальної оборони Київщини надано фінансову допомогу на відновлення старих автівок для проєкту «Тачка на ТрОкачку», – повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Загалом у межах проєкту планують відновити кілька тисяч автомобілів.

8 станцій кільцевої електрички Києва буде перейменовано, – повідомили в Укрзалізниці. Це полегшить навігацію історичними районами міста, більш точно відповідатиме топоніміці столиці та позбавить транспортну карту застарілих назв радянського періоду. 

Світлина фотографки «Укрзалізниці» Тетяни Довгань перемогла у конкурсі Aline Bastin Photography. Фото було зроблено навесні під час евакуації дітей з Києва. Фотоконкурс 7 Aline Bastin Photography фокусується на світлинах, які висвітлюють тренди моди та стосунки людей в атмосфері вокзалів, потягів чи подорожей.

 

Світлина Тетяни Довгань перемогла у конкурсі Aline Bastin Photography. Фото: з соцмереж

Житомирська область

На Житомирщині проживає понад 70 тисяч внутрішніх переселенців, – повідомили в Департаменті соціального захисту населення Житомирської ОВА. З них майже 20 тисяч – діти.

В Житомирі відкрився «Офіс підтримки» для військовослужбовців та їхніх родин. В офісі будуть надавати не тільки психологічну та юридичну допомогу, а й інформаційну з будь-яких життєвих питань, які виникнуть у сім’ї. 

В обласному центрі заборонили використовувати піротехнічні засоби на період дії воєнного стану на території України. Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що напередодні зимових свят варто нагадати жителям громади, що сьогодні не до феєрверків та салютів, також не треба додавати стресу від вибухів піротехнічних засобів та петард.

13-річний підліток із Житомира подарував військовим свій новий мотоцикл
Міський голова вручив підлітку подарунок. фото з соцмереж: Житомирська міська рада

Молодь та діти Житомира активно беруть участь у допомозі ЗСУ. Нещодавно 13-річний Михайло подарував військовим свій новий гоночний мотоцикл. А житомирський школяр Станіслав власноруч випікав вдома хліб та назбирав 10 тисяч гривень.

Сумська область

Минулої доби за день ворог випустив 150 мін, снарядів та іншої вибухівки по територіях Сумщини. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. Постраждали Новослобідська,Краснопільська, Ворожбянська та Дружбівська громади. Пошкоджено житлові будинки, автівки, склади для зерна та сільськогосподарська техніка, об’єкт критичної інфраструктури, електричні та газові мережі, адмінбудівля. Через обстріли опинилися без електрики населені пункти Дружбівської громади.

Пізно ввечері під мінометний обстріл потрапила і Миропільська громада зафіксовано 16 прильотів. Через пошкодження приватного домогосподарства зайнялася пожежа.

Вранці окупанти гатили з САУ по Білопільській та Краснопільській громадах. Внаслідок обстрілу в Білопіллі загинув 15-річний підліток. Також в місті снаряди потрапили в приміщення прокуратури та у лікарню під час прийому пацієнтів – повністю зруйнована одна зі стін, постраждали стоматологічний та хірургічний кабінети, вибиті майже всі вікна. 

Також ворог обстріляв зі ствольної артилерії село Гаврилову Слободу Середино-Будської громади та селище Бачівськ Есманської громади, де зафіксовано 20 влучень ймовірно з мінометів. Про це повідомили у ОК «Північ». У Есманській громаді зазнали суттєвих руйнувань 9 приватних осель та дитячий садочок.

Чернігівська область

Минулої доби російські загарбники продовжували атакувати прикордоння Чернігівщини з мінометів та ствольної артилерії – під вогнем опинилися Семенівська та Новгород-Сіверська громади. Про це повідомили у ДПСУ України. 7 мін розірвались неподалік селища Залізний Міст і 14 вибухів пролунало у селі Грем’яч.

Наступного дня окупанти знову обстріляли Новгород-Сіверщину – 9 снарядів було випущено по території Грем’яча, – повідомляє ОК «Північ». Вогонь вели з артилерії з території рф.

У Чернігові на 30 листопада заплановані нічні стрільби з використанням автоматичної стрілецької зброї на полігоні. Про це сповістили у Чернігівській ОВА. З 16.30 до 20.00 громадяни могли чути звуки пострілів на околицях міста.

Міська рада Чернігова прийняла звернення щодо заборони церкви Московського патріархату. Про це повідомили у Чернігівській міській організації партії «Європейська солідарність». Відповідне звернення внесла очільниця організації Ірина Соломаха.

Талалаївській громаді передали генератор для місцевої лікарні. Чернігівська ОВА отримала генератори від міжнародних партнерів: один з них відправився до Талалаївки, що на Прилуччині – він вже виконує свої функції у Талалаївській центральній лікарні.

У смт Срібне на Чернігівщині учні Срібнянської школи в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели тематичні заходи. Про це повідомили у газеті «Срібнянщина». Відбулися флешмоб «Мистецтво проти насильства» і тематичні майстер-класи, а психологічна служба школи провела зі старшокласниками тренінгове заняття «Мій вибір – життя без насильства». Також школярі посадили на подвір’ї школи калину як один із символів України.

Срібнянські учні висаджують на подвір’ї школи калину як символ України. Фото: з соцмереж

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Зранку ворог знову кілька разів атакував Нікопольський район.  Близько 5-ї години російські окупанти вдарили по Марганецькій громаді і по Нікополю. Випустили майже три десятки снарядів від «Градів» і важкої артилерії. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Вінницька область

Ситуація в Ладижині стабілізувати ще не вдалось – голова Вінницької ОВА.  18 тисяч мешканців міста залишаються без опалення. Після ракетних ударів 23 листопада Ладижинська ТЕС зупинена. 

Нагадаємо, що це було єдине підприємство, яке надавало тепло у Ладижин. За словами голови ОВА, наразі вирішуються технічні питання щодо нової котельні. 

Чергову допомогу передали з Вінниці для захисників. Це автомобілі, квадрокоптери, генератори. А ще – майже півтори сотні буржуйок, шанцевий інструмент та окопні свічки, зібрані в рамках акції Міжрегіонального гуманітарного координаційного штабу – «Тепло від дому до окопу». Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Допомога для захисників. Фото: Вінницька міська рада

У Вінниці на базі VinSmart Центру відкрили Дитячий Простір. Проєкт розрахований для внутрішньо переміщених дітей та місцевих сімей, які постраждали від військових дій.

Кіровоградська область

На Кіровоградщині у Приютівській громаді облаштовують лoкації з безперебійним зв’язком. Вoни діятимуть 4 об’єктах агрохолдингу “Агрoвіста”. На локаціях інтернет працюватиме навіть за відсутності світла, щo стане можливим завдяки Starlink.

У Кропивницькому працівників освіти навчали надавати психологічну допомогу дітям в умовах війни. В онлайн-навчанні взяли участь понад 100 фахівців органів управління освітою, міських, селищних, сільських рад, закладів освіти обласного підпорядкування, навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти.

Полтавська область

До Полтавської області надійшла допомога для внутрішньо переміщених осіб від Європейської федерації харчових банків (FIBA) та міжнародного союзу “АKТ – Аlliance”. Гуманітарна допомога спрямована насамперед для вразливих категорій серед ВПО – багатодітні родини, літні особи 65+, люди з інвалідністю, вагітні жінки, одинокі матері, родини з дітьми до 3-х років. Про це повідомили у Полтавській ОВА.

Допомога від FIBA. Фото: з соцмереж

Черкаська область

Інтеграційний хаб відкрили у Черкасах на базі колишнього комітету самоорганізації населення “Лісовий”. 

Це місце, де і внутрішньо переміщені особи, і мешканці Черкас зможуть отримати юридичну та психологічну допомогу, консультації фахівців центру зайнятості, провести тренінги чи зустрічі.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За повідомленням Національної поліції за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі 19 населених пунктів. Надійшло 11 повідомлень про руйнування будинків громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф, – повідомили в військовій адміністрації з посиланням на поліцію. Крім того, цієї ночі окупаційні війська здійснили ракетний обстріл виробничого підприємства у Комишувасі.

Наслідки обстрілу в Запорізькій області. Фото: Національна Поліція

Генштаб підтвердив ураження підрозділів противника у Запорізькій області протягом 28-29 листопада цього року. Так, в районі населених пунктів Інженерне, Пологи та Токмак втрати противника склали близько 100 осіб пораненими, знищено 5 одиниць військової техніки.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 26 осіб.

В Оріхові Запорізької області через постійні обстріли росіян залишилось близько 15% цивільного населення, – повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух. За його словами, за останню добу по населеному пункту нанесли 70 ударів артилерією та ракетами, половина з них по цивільній інфраструктурі. Також ударів зазнають і інші громади по лінії зіткнення.

Російський Росенергоатом, який окупанти призначили керуючою компанією для захопленої Запорізької АЕС, заявив про призначення нового “директора” станції Юрія Черничука, який до цього начебто обіймав посаду головного інженера в “Енергоатомі”. Про це пише російський “Интерфакс” із посиланням на заяву радника гендиректора концерну “Росенергоатом” Рената Карчаа. Він стверджує, що Черничук “кілька місяців був ключовою людиною в управлінні станцією, не втрачав зв’язку зі співробітниками АЕС”. Представник російської компанії також стверджує, що керівні посади в управлінні ЗАЕС нібито обіймають представники колишнього колективу, які уклали контракт. 

Миколаївська область

Російські військові вранці завдали удару по території Миколаївщини. Під обстріли потрапила акваторія Очаківської громади. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації. Інформація щодо наслідків уточнюються.

У миколаївських лікарнях станом на 30 листопада продовжують перебувати 255 людей, які отримали травми внаслідок російських обстрілів, – повідомила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.

Один з блоків Південноукраїнської атомної електростанції відновив постачання в мережу, – повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. За його інформацією, енергоблок АЕС ввели в експлуатацію та під’єднали до енергомережі, набір потужності до номінальних параметрів буде здійснюватися протягом 29 годин. 

На території Снігурівської громади тривають роботи з обстеження та розмінування територій від вибухонебезпечних предметів, які лишили російські військові. Вже обстежено понад 300 гектарів, – повідомила пресслужба Головного управління Державної служби України. Станом на 30 листопада фахівці вилучили з території Снігурівської громади 1 365 боєприпасів, з них шість – авіабомби.

Снаряди, які виявили піротехніки та території Снігурівської громади. Фото: ГУ ДСНС

Одеська область

У Чорному морі ворог тримає ракетоносій з вісьма “Калібрами” на борту, – розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. Декілька носіїв крилатих ракет знаходяться у бухтах тимчасово окупованого Севастополя і можуть здійснювати бойові пуски без виходу в море. Тому ймовірність ракетних атак по території Одещини залишається на дуже високому рівні.

З Одеських портів зерновим коридором вийшло вже 12 мільйонів тонн агропродукції. Це результат за 4 місяці від запуску угоди. Про це повідомив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Таку роботу вдалося зробити завдяки підписанню Стамбульських домовленостей між Україною, Туреччиною та ООН. Нагадаємо, що росія майже третій місяць уповільнює інспекційні догляди суден, що прямують до портів Великої Одеси на завантаження. Ще у вересні судна отримували добро на прохід до України за 3-5 днів, а зараз очікування у черзі займає від 2 до 5 тижнів. Кожен день простою зерновозу обходиться судновласнику мінімум у 30 тисяч доларів, і це суттєво впливає на кінцеву вартість зерна, що особливо болюче насамперед для держав, де загрожує голод. 

Турецька суднобудівна компанія Karpowership, яка є виробником, оператором і власником флоту енергосуден, заявила, що веде переговори про відправку плавучих “електростанцій” в Україну. Зейнеп Харезі, член правління Karpowership з комерційних операцій, зазначила, що між Одеською областю та українською енергетичною компанією “Укренерго” обговорюється розміщення трьох суден поблизу Одеси загальною потужністю 300 мегаватів. За її словами, після досягнення домовленостей щодо технічних та комерційних аспектів, “ми повинні визначити параметри, пов’язані з безпекою, з точки зору як наших команд з експлуатації та технічного обслуговування, так і активів”.

Херсонська область

війська рф з «Градів» та важкої артилерії обстріляли Бериславський та Херсонський райони, місто Херсон та передмістя. В Херсоні під ворожим вогнем опинилася обласна клінічна лікарня, багатоповерхові та приватні будинки. Внаслідок ранкового обстрілу Херсона, одна жінка загинула, ще один чоловік отримав поранення.

За минулу добу поліція відкрила 38 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російських військових на Херсонщині. російські окупанти 18 разів обстріляли Херсонщину, снаряди поцілили на територію заводів, медичний заклад, банківські установи в центрі міста, газові труби, приватні та багатоквартирні будинки. Четверо жителів Херсонщини отримали поранення.

На околиці Херсона в селищі Правдине виявили нове масове поховання людей, яких вбили російські військові. Правоохоронці ексгумували тіла семи мирних мешканців, загиблих внаслідок збройної агресії рф. За даними слідства, у квітні 2022 року під час окупації зс рф села Правдине російські військові розстріляли в будинку сімох цивільних. Після цього окупанти підірвали будинок із розстріляними людьми.

Ексгумація тіл в село Правдине. Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом розстрілу російськими військовими у лісосмузі біля міста Нова Каховка священнослужителя та його сина, яких раніше окупанти викрали. 

З тимчасово окупованого населеного пункту у Голопристанській громаді військові рф викрали двох братів та вивезли у невідомому напрямку. Місцеперебування чоловіків невідоме.

Понад 2,5 тисячі людей з Херсонщини вже евакуювались у безпечні регіони. У першу чергу вивозять жінок з дітьми, людей старшого віку, хворих і людей з інвалідністю. Про це повідомила віцепрем’єр міністерка України Ірина Верещук. Також вона повідомила, що перші виплати готівкою люди отримують прямо на вокзалі. Це 2 тис. гривень на дорослого та 3 тис. гривень на дитину або особу з інвалідністю.

З початку робіт по розмінуванню деокупованих територій Херсонщини, піротехніки знайшли та знешкодили 6 тисяч 640 вибухонебезпечних предметів. Роботи тривають.

На сьогодні, 30 листопада, від замінувань розчищено близько 180 кілометрів основних доріг в Херсонській області. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Олександр Кубpаков. За його словами було знищено 17 мостових переправ на основних дорогах. Дві тимчасові переправи вже збудовано і відкрито для проїзду.

 

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Станом на ранок у Волинській області до мережі підключено 51% усіх споживачів. Про це повідомили в Обленерго.

З Волині відправили гуманітарний вантаж військовим на передову. Мова йде про два дрони, генератори, буржуйки, бензопилу, засоби гігієни та сухпайки.

Луцька міська рада виділила 12 млн 500 тисяч грн на закупівлю генераторів. Генератори мають забезпечити безперебійне функціонування об’єктів критичної інфраструктури.

Депутати Луцької міської ради звернулися до Верховної Ради, РНБО, генпрокурора та голови Волинської ОВА щодо визнання української православної церкви московського патріархату посібницею тероризму та співучасницею геноциду.

Ратнівські юні лісові рейнджери провели акцію «Зігрій солдата». В ході цієї акції виготовляли окопні свічки для військових.

У Володимирі, дружині загиблого Героя В’ячеслава Черкова, вручили одразу дві нагороди її чоловіка. Полеглого Героя нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно), а також прижиттєвою відзнакою “20 років сумлінної служби”. Про це повідомили у Володимирській міській раді.

Закарпатська область

ОВА разом з Угорської екуменічної служби допомоги в Україні відправили гуманітарну допомогу у звільнену Херсонську область. Вантаж загальною вагою 30 тонн містить готові до споживання продукти харчування, питну воду та засоби гігієни.

У Закарпатті побудують 33 модульні будиночки для потреб ВПО. Про це повідомили в ОВА.

В Ужгороді пройшов благодійний футбольний матч «Футбол заради перемоги». Зібрані 1 млн грн підуть на підтримку українських військових.

Івано-Франківська область

«Укренерго» надав новий ліміт для Івано-Франківської області – 289 МВт. Він покриває близько 60% необхідного області навантаження.

До Івано-Франківська завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні. Мер міста Русланом Марцінків під час зустрічі з Вальдемарасом Сарапінасом обговорили ситуацію з енергетикою та котельнями у місті.

Відбулося засідання штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду під час воєнного стану. Говорили про стан накопичення природного газу та вугілля. А також розглядали можливість імпорту вугілля та електроенергії.

З Івано-Франківської області відправили фуру гуманітарної допомоги для Борозенської громади (Херсонська область), якою тепер опікується Прикарпаття. Гуманітарний вантаж наповнений продуктами харчування.

Відбувся тематичний онлайн-семінар «Покращення координаційних механізмів для врахуванні потреб осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні». Захід відбувся за підтримки Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю UNPRPD

Всесвітньовідомий гурт з Калуша, який став переможцем цьогорічного пісенного конкурсу «Євробачення»,  передав кошти на відновлення музею Григорія Сковороди, що у селі Сковородинівці на Харківщині. У Міністерстві культури та інформаційної політики України повідомили, що Kalush Orchestra передав понад 300 000 грн.

Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив орденами “За мужність” 69 воїнів Збройних сил України. Серед них – 28 воїнів з Івано-Франківщини.

Львівська область

Депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення про «необхідність заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) Української православної церкви (московського патріархату)» на території Львівської області.

У міській раді відбулась зустріч з директором Міжнародного республіканського інституту в Україні Майклом Дракманом. Мова йшла про ситуацію в місті та можливості для подальшої співпраці.

Бійцям Нацгвардії України передали 2 тисячі бронежилетів, які виготовили на Львівщині. Це бронежилети від ЛОК – Львівський Оборонний Кластер.

Волонтери Благодійного фонду «Інтелект нації» організували допомогу зі США для Стрийської центральної районної лікарні. Із Клівленда (США) до Стрия приїхали 95 лікарняних ліжок.

У Бірківській школі відбувся благодійний ярмарок та аукціон на підтримку ЗСУ. Зібрані майже 70 тисяч грн будуть спрямовані на підтримку 103-ї бригади Сил Територіальної оборони Збройних Сил України.

Рівненська область

До поліції надійшли повідомлення про замінування 4-х торгових центрів Рівного. У кожному з випадків патрульні спільно з адміністрацією закладів та охороною оглянули всі приміщення й обстежили прилеглі території. Жодних підозрілих предметів, які б становили загрозу для населення, виявлено не було.

Голова Рівненської ОВА Віталій Коваль зустрівся з білорусами, які воюють на боці України. З бійцями полку імені Кастуся Каліновського обговорили з військовими ситуацію, яка наразі відбувається в білорусі.

Між Рівненською ОВА, Дубенська районна державна адміністрація, Благодійною організацією Мережа 100 відсотків життя Рівне та Демидівська селищна рада було підписано Меморандум про співпрацю. У рамках проєкту, планують облаштувати простір для проживання ВПО на базі комунального підприємства «Дитячий санаторій «Хрінники» Демидівської селищної громади.

У місті Радивилів на Рівненщині монтують 12 модульних будинків для переселенців. На момент здачі в одному з таких може повноцінно жити родина з чотирьох людей.

Понад 30 родинам, які опікуються сиротами, передали побутову техніку.  Це допомога тим, кому довелося виїхати на Рівненщину через військові дії. Техніку придбали в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг та забезпечення потреб дітей в період воєнного стану», що впроваджується Партнерством «Кожній дитині» за підтримки UNICEF Ukraine.

На Рівненщині для сімей переселенців подарують 150 дитячих візочків. Такі різдвяні подарунки для дітей надійшли від БО “Серце дітям України” / Heart for Children of Ukraine та благодійників Великобританії.

В Острозькому ліцеї відкрили клас безпеки. Тут діти зможуть отримати знання та практичні навички з питань пожежної та мінної безпеки, безпеки життєдіяльності, домедичної допомоги та психологічного розвантаження. Окрема увага приділяється безпечному поводженню з боєприпасами. Зазначимо, що це вже 12-й такий клас в Рівненській області.

Тернопільська область

У Тернополі створили інтерактивну мапу пунктів обігріву. Роботи з розгортання пунктів обігріву тривають у місті, тож мапа наповнюється щодня.

Військовослужбовця з Тернопільщини Назара Мялікгулиєва посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеня. Він був молодшим сержантом Збройних сил України. Загинув чоловік 23 червня під час виконання бойового завдання на Луганщині.

Хмельницька область

З Херсона до Хмельницького курсує щоденний безкоштовний евакопотяг, який має спеціалізовані вагони для евакуації маломобільних осіб. Про це повідомили в ОВА.

Хмельниччина придбала для військових 5 автівок (пікапи, джипи, буси). Наступного тижня автомобілі вже будуть доставлені для військових частин на їхні позиції.

Чернівецька область

Чернівецька міська рада буде частково відшкодовувати вартість генераторів, які управителі придбали для багатоквартирних будинків. Повертатимуть до 80% вартості. Отримати компенсацію можна в розрахунку один генератор на 36 квартир. Тобто йдеться про облаштування загальнобудинкових «пунктів незламності».

Підрозділи територіальної оборони Буковини, які знаходяться в зоні бойових дій, забезпечені зимовою формою на 100%. Про це йшлося під час засідання Ради оборони Чернівецької області.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що до України прибула реактивна система залпового вогню LRU, передана Францією. LRU – це  модернізована версія MLRS M270.

Міноборони Словаччини заявило про передачу Україні 30 бойових машин піхоти БМП1.

Норвегія за сприяння НАТО передала Україні п’ять військових автобусів швидкої допомоги.

США оголосили про виділення $53 млн на підтримку української енергосистеми.

Україна отримає 100 млн євро від Французького агентства розвитку. Кредит надається на пільгових умовах.

Milrem Robotics у співпраці з KMW поставить Україні 14 безпілотників THeMIS, які призначені для перевезення поранених та розчищення маршрутів руху. Закупівлю наземних безпілотників фінансує Міністерство оборони Німеччини.

Євросоюз надасть Україні через механізм цивільного захисту ще 40 генераторів. Про це заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Британія збільшить підтримку України наступного року, а також надасть системи ППО. Про це заявив прем’єр-міністр Ріші Сунак.

Єврокомісія спрямує заморожені у ЄС російські $319 млрд до спеціального фонду на відновлення України після закінчення війни.

Турецька компанія Karpowership направить до України судна-електростанції. Йде обговорення з керівництвом «Укренерго» розміщення поряд з Одесою трьох суден-електростанцій загальною потужністю 300 мегават. За повної потужності можна забезпечити електроенергією до 1 млн абонентів.

рф вперше не потрапила до керівного складу Конвенції про заборону хімічної зброї. Про це розповів посол України в Нідерландах Максим Кононенко.

Глава МЗС Латвії Едгарс Ринкевичс під час зустрічі міністрів НАТО закликав дозволити Україні бити по військових об’єктах на території рф, оскільки та захищає свою критичну інфраструктуру.

Чеські активісти просять відключити посольство росії від електрики, газу та води. Таку петицію на підтримку українців опублікувала місцева громадська ініціатива «Подарунок путіну».

У Литві випустили монету, присвячену українській боротьбі за волю. Колекційна монета номіналом 10 євро. Значну частину коштів, отриманих від продажу монет монет, скерують на допомогу Україні.

Колекційна монета. Фото: з соцмереж

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна


 

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska