Війна в Україні сьогодні: останні новини на 29 листопада 2022 (фото)

279 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Російські окупанти продовжують збройну агресію проти нашої держави, не припиняють завдавати ударів по об’єктах цивільної інфраструктури. Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій підрозділів Сил оборони України, здійснює інженерне обладнання оборонних рубежів та позицій, на окремих напрямках продовжує вести наступальні дії.

Триває переміщення особового складу та військової техніки противника для комплектування підрозділів, що зазнали втрат, а також формування нових частин та підрозділів. 

За добу противник завдав ракетного удару по цивільних об’єктах населеного пункту Ківшарівка Харківської області, здійснив 26 авіаційних ударів та 10 обстрілів з реактивних систем залпового вогню позицій наших військ. 

Продовжує зберігатися загроза завдання противником ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури в глибині території України.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено.

Республіка білорусь продовжує підтримувати збройну агресію російської федерації проти України, надає свою територію та повітряний простір для завдання ракетних та авіаційних ударів. 

На Сіверському напрямку у прикордонних районах Брянської та Курської областей підрозділи противника ведуть демонстраційні і провокаційних дії на російсько-українському кордоні. Ворог здійснив обстріли з мінометів та ствольної артилерії, зокрема в районах населених пунктів Янжулівка, Миколаївка, Галаганівка Чернігівської області та Вільна Слобода Сумської області.

На Слобожанському напрямку, у прикордонних районах Бєлгородської області, противник продовжує утримувати угруповання своїх військ. Здійснив обстріли з танків, мінометів та ствольної артилерії районів населених пунктів Стрілеча, Глибоке, Зелене, Стариця, Огірцеве, Вовчанськ, Бударки, Амбарне Харківської області. У районах населених пунктів Зелене та Бударки противник  застосував ударні безпілотні літальні апарати. 

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде оборону. Здійснив обстріли з танків та всього спектру артилерії районів населених пунктів Орлянське, Кислівка, Котлярівка, Табаївка, Піщане Харківської області та  Новоселівське, Стельмахівка, М’ясожарівка, Макіївка, Невське Луганської області, а також Ямполівка, Торське, Озерне Донецької області.

На Бахмутському та Авдіївському напрямках противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій. Здійснив обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Сіверськ, Верхньокам’янське, Спірне, Берестове, Білогорівка, Яковлівка, Бахмутське, Соледар, Андріївка, Водяне, Красногорівка, Мар’їнка, Новомихайлівка Донецької області.

На Новопавлівському напрямку ворог здійснив обстріли з артилерії різних типів позицій Сил оборони України та районів населених пунктів Вугледар, Нескучне та Пречистівка Донецької області.

На Запорізькому напрямку ворог веде оборонні дії. Здійснив обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії позицій Сил оборони України та районів населених пунктів Новопіль Донецької області; Ольгівське, Дорожнянка, Чарівне, Гуляйпільське, Мала Токмачка, Малі Щербаки Запорізької області, а також Времіївка, Червоне Херсонської області. У районі населених пунктів Новопіль та Времівка Донецької області противник  застосував ударний БпЛА.

На Криворізькому та Херсонському напрямках противник веде позиційну оборону. Не припиняє артилерійські обстріли підрозділів українських військ і населених пунктів на правому березі річки Дніпро, зокрема міста Херсон.

Підтверджено вогневе ураження 27 листопада районів зосередження живої сили російських окупантів в населених пунктах Пологи, Токмак і Басань Запорізької області та Лутугине на Луганщині. Втрати противника склали до 470 осіб пораненими, знищено близько 50 одиниць військової техніки різних типів та склад боєприпасів.

Авіацією Сил оборони України протягом поточної доби завдано 9 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, позиції зенітно-ракетного комплексу російських окупантів.


Зустріч міністрів юстиції країн G7 за участі України завершилася ухваленням Берлінської декларації і домовленістю тісно координувати співпрацю заради розслідування воєнних злочинів в Україні та притягнення винних до відповідальності. Було домовлено координувати діяльність слідчих і прокурорських органів, уникати дублювання. Також вирішено створити центральний національний контактний пункт для переслідування міжнародних злочинців у кожній державі. У зустрічі взяли участь міністри юстиції Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США, а також міністр юстиції і генпрокурор України, комісар ЄС з питань юстиції, генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду тощо. «Ми зустрілися вперше. Злочинна загарбницька війна путіна проти України катапультувала нас у нову еру. Ми протидіємо історичній несправедливості єдністю та рішучістю», – заявив за результатами господар зустрічі, міністр юстиції ФРН Марко Бушман.

МАГАТЕ посилить свою присутність на всіх АЕС України. Про це повідомив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Також він додав, що продовжується спільна робота з главою МЗС України Дмитром Кулебою щодо створення зони ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС. 

Виробництво електроенергії в Україні наразі покриває 70 % від потреб у споживанні, 30 % – дефіцит. Про це повідомив прем’єр міністр Денис Шмигаль. Наразі ситуація дозволяє, щоб вмикати світло в оселях на 5-6 годин на день. 


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Російські військові обстріляли 12 населених пунктів Харківщини, – повідомили в Генштабі ЗСУ. 

Окупанти розстріляли письменника Володимира Вакуленко з пістолета Макарова. Слідчі вилучили з тіла загиблого дві кулі. Про це повідомив очільник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов. Поліції відомо, що тіло Вакуленка пролежало на вулиці після вбивства більше місяця. В Ізюмі хочуть перейменувати одну з вулиць на честь вбитого окупантами письменника. Про це повідомив заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін. Питання з перейменуванням вулиці на честь Вакуленка планують вирішити протягом 30 днів. «Видавництво Старого Лева» перевидасть «Татусеву книгу» Володимира Вакуленка та направить увесь прибуток від продажу збірки родині вбитого окупантами письменника.

В області вже працює 297 Пунктів Незламності, 40 із них – на базі освітніх закладів. Також 72 пункти відкрила ДСНС України у Харківській області, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Також він зазначив, що було ухвалено рішення продовжувати евакуацію. Ситуація в деяких регіонах області залишається складною. Міста Куп’янськ, Вовчанськ та інші населені пункти, розташовані поблизу лінії зіткнення та кордону з росією знаходяться під постійними обстрілами.

Окупанти продовжують наносити удари по Куп‘янщині. Є влучання у приватні домоволодіння, гаражі, автомобілі, виникли кілька пожеж. Без постраждалих. 

У Липецькій громаді Харківського району внаслідок обстрілу росіян також виникла пожежа господарчої споруди. 

В Ізюмському районі 40-річний чоловік отримав вибухову травму, наступивши на узбіччі дороги на вибухонебезпечний предмет. Стан постраждалого середній. 

За добу піротехніки ліквідували 64 вибухонебезпечні предмети. З початку вересня фахівці знищили більше 44 тисяч мін. Гуманітарне розмінування в області триває.. 

Гурт Kalush Orchestra передав понад 300 тис. гривень на відновлення музею Сковороди на Харківщині, який у травні зруйнувала російська ракета. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики. Музиканти зібрали гроші, продавши свій контрабас під час туру в США та Канаді. 

Донецька область

Близько 300 тисяч жителів Донецької області вже мають опалення у домівках. Газопостачання та централізоване опалення відсутні у прифронтових громадах. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Армія рф обстріляла Лиман у Донеччині з реактивних систем залпового вогню. На цей час відомо, що одна людина загинула. 

Також окупанти обстріляли два мікрорайони у Слов’янську, повідомив очільник Слов’янської МВА Вадим Лях.

В Бахмуті постійно тривають вибухи, повідомила речниця Донецької ОВА Тетяна Ігнатченко.

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ збили 28 листопада два російські літаки на Бахмутському та Лисичанському напрямках.

Вночі та вранці росіяни вели обстріли по всій лінії фронту.

На Волноваському напрямку тривають періодичні артобстріли Вугледара та околиць без жертв.

На Донецькому напрямку під обстріли потрапили Мар’їнка, Красногорівка і Костянтинівка у Мар’їнській громаді, а також Курахове. Інформація про постраждалих не надходила.

На Горлівському напрямку пошкоджено 2 будинки: у Північному Торецької громади та Миколаївці Костянтинівської громади. Також під обстрілами околиці Часового Яру, Парасковіївка, Яковлівка і Бахмутське Соледарської громади та станція Майорськ Світлодарської громади.

Уламки зруйнованого будинку після авіаудару росії в Часовому Яру, Донецька область. Фото: з соцмереж

На Лисичанському напрямку одна людина поранена у Сіверській громаді.

Минулої доби росіяни поранили одного цивільного на Донеччині у Торському, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Луганська область

Минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районі Новоселівського та Білогорівки. Ворог зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій. Здійснив обстріли з артилерії по районах Макіївки, Невського та Білогорівки на Лиманському напрямку.

У Сватовому уражено пункт дислокації росіян – 20 військових загинули, ще 30 – поранені, – повідомили у Луганській ОВА. Проте на захоплених територіях Луганщини окупанти організували націоналізацію майна агропромислових підприємств. Зокрема, у Білокуракиному вони продовжують вивозити урожай та техніку з місцевих агрофірм.

ЗСУ потроху просуваються в бік Сватового та Кремінної, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

Евакуація з Луганщини триває, людей вивозять вглиб країни у відносно мирні області. За домовленістю з міжнародними партнерами є можливість відправляти людей з різними хворобами на лікування в Чехію. Зараз формується список на від’їзд.

Базу російських окупантів ЗСУ уразили в Лутугиному – багато поранених бойовиків та  знищеної техніки. Підтверджено втрати росіян унаслідок вогневих уражень, що сталися 27 листопада. Зокрема, під вогонь потрапили зосередження живої сили російських окупантів в населених пунктах Пологи, Токмак і Басань Запорізької області та Лутугине. Втрати противника склали до 470 осіб пораненими, знищено близько 50 одиниць військової техніки різних типів та склад боєприпасів, – повідомили у Генштабі ЗСУ.

У Луганській області створять групи для проведення розмінування, доставки гуманітарних вантажів та розгортання, за необхідності, пунктів обігріву населення на звільнених населених пунктах регіону. Про це повідомила Луганська ОВА. Наразі в області деокуповано 12 населених пунктів.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Міністр оборони України Олексій Резніков та міністр оборони Словенії Мар’ян Шарець зустрілися в Києві. Йшлося про безпекову ситуацію та військово-технічну допомогу українській армії.

Міністр оборони України Олексій Резніков та міністр оборони Словенії Мар’ян Шарець під час зустрічі в Києві. Фото: з соцмереж

В Києві та Київській області тривають екстрені вимкнення електроенергії – складна ситуація спричинена ударами країни-терориста по енергосистемі країни. Енергетики продовжують відновлювати мережі, щоб повернутися до стабілізаційних вимкнень з графіками.

Від початку широкомасштабної війни в Києві загинуло понад 150 мирних мешканців, із них четверо дітей. Внаслідок російських терористичних атак пошкоджено або зруйновано понад 678 об’єктів, зокрема, критичної інфраструктури. Про це повідомив міський голова Віталій Кличко на відкритті Київського інвестиційного форуму в Брюсселі.

Наслідки атаки дронами-камікадзе житлового будинку в Києві 17 жовтня. Фото: Єлизавета Серватинська

Київ уклав декларацію з 11 містами про об’єднання зусиль для відбудови міста та прилеглих територій. Це – Брюссель, Париж, Рим, Гельсінкі, Познань, Подгориця, Берлін, Ліон, Рига, Сараєво та Вільнюс. Міста домовились про взаємну підтримку у кризових ситуаціях і допомогу гуманітарного та технічного характеру. Також столиця підписала меморандум з Європейським інвестиційним банком, який допомагатиме залучати фінансові ресурси на першочергову підтримку критичної інфраструктури.

Французьке місто Лібурн та місто Кагарлик на Київщині стали партнерами завдяки ініціативі «Мости довіри» від Програми «U-LEAD з Європою». Ця ініціатива спрямована на налагодження співпраці між українськими та європейськими муніципалітетами. На зустрічі мерів йшлося про актуальні потреби населення українського міста перед важкою зимою.

«Укрінформ» в своєму офісі відкрив коворкінг для журналістів, в якому стабільно є електроенергія, наявний зв’язок та вільні місця для роботи. Журналісти матимуть можливість зарядити електронні пристрої, підключитися до Інтернету, виконати свої завдання та відправити матеріали вчасно. На випадок повітряної тривоги у приміщенні облаштоване бомбосховище.

Нещодавно «Репортери без кордонів» та Інститут масової інформації оголосили, що приймають заявки від медіа на обладнання для енергопостачання. Отримати обладнання зможуть лише медіа, які працюють в Україні й потерпають від знеструмлення, спричиненого російськими обстрілами.

З Німеччини в Ірпінь доставили 74 дров’яні печі для приготування їжі та обігріву, – повідомив ірпінський міський голова Олександр Маркушин. За його словами, пічки передадуть об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, які не мають буржуйок, на випадок довготривалого вимкнення електроенергії в місті.

У Києві передбачена альтернативна можливість виклику карети “швидкої”, якщо номер телефону 103 буде недоступним через перебої зі зв’язком, – повідомили в КМДА. Жителі міста зможуть викликати медиків за допомогою смс-повідомлень, скористатися резервними стаціонарними номерами, відправити листа на електронну пошту, а також звернутися до пункту базування бригад екстреної медичної допомоги, поліції, ДСНС та пунктів обігріву.

Створено проєкт «Лінгвоцид», в межах якого на різних локаціях в центрі Києва можна ознайомитися з утисками української мови. Меморіал складається з серії графічних табличок, розміщених в пішій доступності одна від іншої та застосунку для смартфона, який зв’язує їх між собою. Таблички розташовані поблизу шкіл, бібліотек, церков та ілюструють заборони української мови, книжок, шкіл, пов’язаних з цими локаціями. 

«Тваринний Червоний хрест» планує відкрити в Ірпені пункт обігріву для тварин. В ньому можна буде зарядити телефон, випити гарячий напій, погодувати та зігріти свого улюбленця, а також залишити власного чотирилапого за попереднім записом.

Житомирська область

Мер Житомира Сергій Сухомлин зустрівся з Послом США в Україні Бріджит Енн Брінк. Йшлося про допомогу в ліквідації наслідків терору росії та потреби, з якими зіткнувся Житомир після ворожих обстрілів інфраструктури. В Посольстві Сполучених Штатів Америки пообіцяли забезпечити передачу Житомиру генераторів та трансформаторів.

Область отримала мобільну лабораторію із сучасним обладнанням для тестувань та проведення діагностики інфекційних хвороб. Медична допомога надійшла від Уряду США, за фінансової підтримки USAID. Обладнання лабораторії дозволяє проводити за добу декілька тисяч тестувань різної складності.

У Сінгурах під Житомиром жителі села блокували місцеву церкву. Близько сотні жителів зібралися з вимогою переходу Хрестовоздвиженської церкви до Православної Церкви України.

Люди зібралися біля церкви в селі Сінгури та вимагали її переходу до УПЦ. Фото: Ірина Остапчук

Піротехніки Житомирщини отримали від волонтерів квадрокоптер, який використовуватимуть під час розмінування територій по всій Україні, – повідомили в ДСНС області. Наразі піротехнічна група Житомирщини складає 16 людей, які виконують великий обсяг робіт та долучаються до роботи на півдні і сході України. 

Житель села Іванківці Бердичівської громади, 70-річний Микола Шеретун, за один день сконструював генератор, за шість днів – пересувний дровокол, який назвав “Байрактар”. Над створенням дровоколу замислився, бо колоти дрова сокирою займає багато часу, а періодичні відключення електроенергії змусили чоловіка зробити генератор. Запчастини для своїх винаходів чоловік купує на металобазі, куди люди здають металобрухт.

Дровокол, сконструйований жителем села Іванківці Миколою Шеретуном. Фото: Анжеліка Нестерчук

Сумська область

За минулу добу під ворожим вогнем опинилася Середино-Будська та Глухівська громади Сумщини, – повідомили в ДПСУ. Ворог наносив вогневі ураження із застосуванням мінометів, гранатометів та ствольної артилерії. Зафіксовано понад 100 ударів.

Противник продовжує злочинні удари по прикордонню Сумщини, – повідомив керівник Сумської ОВА. Внаслідок обстрілу Новослобідської громади постраждало агропідприємство, зруйновано три склади із зерном, пошкоджено 2 трактори, 3 автомобілі, вікна та дроти адмінбудівлі.

Ворожбянську громаду російські військові обстріляли зі ствольної артилерії – пошкоджено щонайменше 6 будинків місцевих мешканців, чотири – мають значні руйнування. Зафіксовано 30 ударів по центральній частині міста.

Через ворожі обстріли прикордоння пошкоджено електролінії в 4-х громадах Сумщини – Ямпільській, Глухівській, Краснопільській та Білопільській. Жителі цих населених пунктів залишилися без електропостачання. На місці пошкоджень працюють енергетики.

Мешканці Ворожбянської громади наводять лад після російської атаки. Фото: Сумська ОВА

Попри війну, Сумщина продовжує співпрацю з 79 країнами світу. В обласній військовий адміністрації повідомили, що цьогоріч експортовано продукції на понад 200 млн доларів. Основа експорту – продукція агропромислового комплексу, харчової та машинобудівної промисловості.

Внаслідок російської агресії на Сумщині постраждали 124 об’єкти освіти, – повідомили в Сумській ОВА. Наразі триває відновлення інфраструктури – за кошти резервного фонду державного бюджету будівельні бригади відремонтували коледж в Лебедині.

Окремому стрілецькому батальйону та добровольчому формуванню Сумщини, за допомоги благодійників, передано антидронові рушниці, – повідомили в Сумській ОВА. Це спеціальна рушниця, яка по суті є засобом радіоелектронної боротьби – за її допомогою можна назавжди «приземлити» ворожий дрон. 

В Сумах відкрилася виставка ілюстрацій-візуалізацій, присвячених Перемозі. В сумській галереї KosTur свої роботи представила дизайнерка Марина Мельник. За задумом авторки, роботи мають викликати відчуття радості та перемоги. На її картинах перемога летить, біжить, йде до нас великими кроками. Кошти, отримані від продажу, перерахують на потреби Збройних сил України.

Картини з виставки Марини Мельник “Перемога”, Суми. Фото: з соцмереж

Чернігівська область

Минулої доби під ворожим вогнем опинилася Городнянська громада Чернігівщини, – повідомили в ДПСУ. Зафіксовано 5 мінометних ударів.

Противник продовжує обстрілювати прикордоння області. В ОК «Північ» повідомили про 7 ударів з міномета 120 мм в районі населеного пункту Залізний Міст.

Ворог не залишає стратегію масованих ракетних ударів – відповідно, ймовірність блекауту теж висока, – повідомив керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Тільки за минулий тиждень зафіксовано 11 обстрілів (60 вибухів) 8-ми населених пунктів Чернігівщини.

Дві партії обладнання, отриманого від міжнародних партнерів для розміщення на об’єктах критичної інфраструктури, розподілено по громадах. Невдовзі надійде третя партія генераторів. Триває робота з налаштування безперебійного електропостачання в модульних містечках, адже без електрики там знаходитися складно.

На Чернігівщині засуджено ще одного військового рф до 11 років позбавлення волі. За матеріалами СБУ суд виніс заочний вирок за фактом жорстокого поводження із мирними мешканцями під час окупації одного з сіл Ніжинського району. Розслідуванням встановлено, що він у березні 2022 року із групою інших озброєних окупантів вдерся до будинку, в якому знаходилась сім’я з 4 неповнолітніми дітьми та намагався вчинити дії сексуального характеру над 16-річною дівчинкою в той час, як інші тримали дорослих під прицілом автомату, погрожуючи розстрілом.

На 80 об’єктах вже виконано роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури області, – повідомили в Чернігівській ОВА. Наразі тривають роботи в комунальному закладі «Чернігівський ліцей», в центрі соціально-психологічної реабілітації та будівлі Чернігівської районної ради. Також відбувається капітальний ремонт однієї з трансформаторних підстанцій та лінії електропередачі.

Корюківська, Сосницька, Малодівицька, Сухополов’янська громади вже користуються генераторами, які надійшли до обласної військової адміністрації від міжнародних партнерів.

Тонни провізії від Ніжинського району, зокрема від релігійної громади, нещодавно доправлено до звільненого Херсону – свіжі овочі та фрукти, консервація, сушка та багато іншого. Місцеві підприємці подбали про найнеобхідніші ліки.

Допомога від Ніжинської громади для Херсону. Фото: з соцмереж

В Національному університеті «Чернігівська політехніка» працюють освітні хаби для студентів, які не мають можливості вдома брати участь в освітньому процесі. В навчальному закладі повідомляють, що в будівлі є укриття, де можна перечекати повітряну тривогу. Аудиторії університету оснащені ПК, інтернетом, навушниками з мікрофонами.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Внаслідок вчорашньої атаки чотирма ракетами у Дніпрі зруйновано виробничі приміщення приватного підприємства. Також понівечено автомобільну техніку.

У Нікопольському районі окупанти двічі протягом ночі били по Червоногригорівській громаді з важкої артилерії і РСЗВ. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих атак. Фото: з соцмереж

Вінницька область

​​Вінничани збирають другу партію гумдопомоги для звільненої Балаклії, яка в рамках проєкту «Разом!» стала містом-другом для Вінниці. Для балаклійців збирають теплі речі, україномовні книги, канцтовари, іграшки, медикаменти для літніх людей, теплі ковдри, музичні інструменти та ін.

​​У Вінниці облаштували укриття в дитячому садочку № 30, де можуть сховатися понад 300 відвідувачів дитячого закладу. Нещодавно тут виконали ремонт підвального приміщення, яке зараз виконує функцію найпростішого укриття. Наразі воно оснащене усім необхідним та відповідає вимогам ДСНС

Кіровоградська область

Під головуванням начальника Кіровоградської ОВА Андрія Райковича пройшла робоча зустріч з паном Салімом Муссою, керівником офісу ВПП у місті Дніпро та представниками продовольчої програми ООН.

Полтавська область

Крупи, макарони, борошно, чай, м’ясні та рибні консерви  такі продуктові набори передають на Полтавщині внутрішньо переміщеним особам, які проживають у Полтаві. Разом із Федерацією роботодавців України та компанією «Астарта-Київ» підготували понад 2 тисячі наборів, по 14 кг кожен. 

На Полтавщині волонтери та місцева влада передали захисникам ще чотири автівки. Це повнопривідні дизельні буси та позашляховики. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Черкаська область

В Умані Черкаської області склалася критична ситуація з енергозабезпеченням через зупинку енергоблоків Южноукраїнської АЕС. Про це повідомила у мер Умані Ірина Плетньова. За її словами, електроенергії бракує навіть на заживлення критичної інфраструктури.

Черкащина доправила черговий вантаж підтримки на Херсонщину. До Нововоронцовської тергромади, над якою Черкащина область взяла шефство, цього разу  привезли майже 215 тонн допомоги: продовольство, дрова, буржуйки, пальне та решту необхідного.  До збору долучились усі райони Черкащини. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів.

За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Щербаки, Чарівне, Малинівка, Залізничне, Мала Токмачка, Малі Щербаки, Гуляйполе, Дорожнянка, Ольгівське, Новоданилівка, Червоне, Новоандріївка, Степове, Кам’янське. До поліції надійшло 16 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

За попередній тиждень ворог здійснив 442 обстріли по території Запорізької області. Троє людей загинули, семеро отримали поранення.

За повідомленням керівника Запорізької ОВА, Олександра Старуха, за минулі сім днів із Запоріжжя до більш безпечних регіонів виїхало 5854 людини, з них 675 дітей. З окупованих територій вдалося  евакуюватися 438 особам, з яких 67 діти.

Генштаб повідомляє про вогневе ураження 27 листопада районів зосередження живої сили російських окупантів в населених пунктах Пологи, Токмак і Басань Запорізької області та Лутугине на Луганщині. Втрати противника склали до 470 осіб пораненими, знищено близько 50 одиниць військової техніки різних типів та склад боєприпасів.

Станом на 29 листопада у Запорізькій області працюють 97 “Пунктів незламності”, 22 мобільних пункти розгорнули ДСНС. Протягом трьох діб їх послугами скористалися 1250 людей. Наразі “Пункти незламності” розраховані на 8 тисяч осіб. Однак у разі повторного блекауту буде створено ще тисячу додаткових місць.

Миколаївська область

У Миколаєві триває відновлення житлових будинків та комунальних установ, пошкоджених російськими обстрілами. Станом на 29 листопада відремонтували 143 дахи із 244 зруйнованих. Протягом тижня, з 21-го до 27 листопада, будівельні бригади відремонтували 15 покрівель та зашили вікна у 55 багатоповерхівках.

У листопаді 2022 року Німеччина закупила та передала до Миколаївської області 20 дизельних генераторів, десять свердловинних насосів, а також мініекскаватор для відновлення пошкоджених водогонів. Про це повідомляє Посольство Німеччини в Україні.

Благодійники з Великої Британії передали 240 коробок з продуктами для жителів Миколаєва та області. Допомогу роздають внутрішньо переміщеним особам, людям пільгових категорій та соціально незахищеним верствам населення.

Люди в черзі за гуманітарною допомогою. Фото: з соцмереж

Одеська область

Перехід на стабілізаційні відключення за графіками в Одеській області не планується. Це можливо лише після відновлення “деяких об’єктів електроенергетики”, які дадуть змогу під’єднати електромережі. Про це повідомив Генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор‘єв.

У Міжнародному бюро виставок президент Володимир Зеленський разом з українською командою представив кандидатуру Одеси для участі у міжнародній технологічній виставці Експо-2030. Експо – міжнародна виставка, яка є символом індустріалізації та відкритим майданчиком для демонстрації технічних і технологічних досягнень. Вона триватиме з 26 квітня по 14 жовтня у 2030 році. Одеса стала кандидатом на проведення міжнародної технологічної виставки Експо-2030 до початку повномасштабного вторгнення. Зараз місто лишається фаворитом у боротьбі за участь в події, яка зможе залучити до 30 мільйонів туристів та мільярдні інвестиції.

Родичі екіпажів катерів “Слов’янськ” та “Станіслав”, які затопили російська армія у Чорному морі на Одещині, просять уряд та міжнародні організації докласти зусиль для пошуку зниклих військових. Про це заявили під час брифінгу у Media Center Ukraine – Odesa 29 листопада.

Херсонська область

На Херсонському напрямку окупанти ведуть позиційну оборону. Ворог не припиняє артилерійських обстрілів підрозділів українських військ і населених пунктів на правому березі річки Дніпро у тому числі міста Херсон.

Протягом минулої доби росіяни 21 раз обстріляли територію Херсонської області. Снаряди влучили в приватні та багатоквартирні будинки. Військові рф обстріляли Дар’ївку, Микільське, Садове, Токарівку, Станіслав, Олександрівку, Інженерне та територію поблизу УКРНІОЗу. Під вогнем знову опинилися житлові квартали Херсона. У Бериславському районі російські окупанти обстріляли Берислав, Новокаїри, Новоберислав та Шляхове.

Станом на 14 годину, війська рф 8 разів обстріляли Херсонську громаду. Через обстріли подекуди виникли пожежі, одна людина знаходиться під завалами будинку.

За минулу добу поліція відкрила 19 кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських окупантів на Херсонщині. Надходять заяви від херсонців, що в їх будинках чи квартах проживали російські військові, люди виявляють характерні ознаки їх перебування: сміття, потрощені меблі, відсутність побутової техніки, продукти їх життєдіяльності у кімнатах та залишки від сухпайків.

В смт Високопілля, сіл Миролюбівка, Нововознесенське та Любимівка пошкоджені будинки, гаражі, господарські будівлі, склади та господарську техніку внаслідок артилерійських обстрілів російськими окупантами.

У тимчасово окупованій смт Горностаївка російські військові викрали оргтехніку з будівлі комунальної установи селищної ради.

У Херсоні створили електронну мапу бомбосховищ. Також на мапі зазначені адреси “Пунктів незламності” на Херсонщині. Це спеціально облаштовані місця аби зігрітися, підзарядити свої гаджети та скористатися інтернетом.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

У Луцьку вільний залишок бюджетних коштів у сумі 500 тисяч грн спрямують на укріплення кордону з білоруссю. Крім того, військовій частині А0959 нададуть 300 тисяч грн на капітальний ремонт будинку висотного спорядження.

У Волинській ОВА відбулося засідання комісії щодо збереження культурної спадщини та музейних експонатів в умовах тривалого відключення електроенергії. 

У Луцькій міській раді пройшла зустріч з дружинами полонених захисників “Азовсталі”. Мова йшла про інформаційну кампанію з підтримки полонених та надання необхідної допомоги їхнім родинам.

У громадських місцях Луцька встановлять «Старлінки». На придбання обладнання для забезпечення населення мобільним зв’язком та інтернетом з міського бюджету планують виділити 500 тисяч грн.

У Луцьку запустили кампанію на підтримку полонених захисників Маріуполя  Перші  плакати з підтримкою полонених уже з’явилися на семи LED-екранах міста.

Підтримка полонених. Фото: з соцмереж

Закарпатська область

Благодійний фонд “Карітас Чеської Республіки” виділив близько 1 млн євро на ремонт приміщень для потреб ВПО. Про це повідомили в обласній раді.

Дефіцит потужності електроенергії, доведений для Закарпаття, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %.

Патрульні Закарпаття впродовж тижня, будуть здійснювати відпрацювання, яке спрямоване на контроль за дотриманням громадської безпеки.

Івано-Франківська область

Бригада електриків «Прикарпаттяобленерго» вирушила на Південь України відновлювати зруйновану війною енергосистему.  Цього разу це працівники ВДЕМ-2 Печеніжинської дільниці служби ліній.

Львівська область

В ОВА пройшла онлайн-зустріч з представниками благодійної організації «Карітас» у Польщі, Німеччині, Австрії, Норвегії, Литві та Італії. Обговорили напрямки співпраці в умовах війни.

Відбулась зустріч керівництва профільних департаментів Львівської ОВА з Генеральним консулом Чеської Республіки Давідом Нови у Львові та представниками чеських компаній. Темами для обговорення стали питання щодо співпраці в енергетичній сфері та сфері охорони здоров’я.

Дитсадки та школи Львівщини отримають близько 1 000 роутерів та точок доступу до інтернету, щоб забезпечити учнів і вчителів зв’язком в укриттях. Це стане можливим завдяки Львівському ІТ Кластеру.

На засіданні виконконавчого комітету Львівської міської ради затвердили перелік локацій для продажу хлібобулочних виробів на території Львівської громади у разі надзвичайної ситуації.

У Львові з бюджету міста повертатимуть закладам харчування та продуктовим магазинам 50% вартості генераторів.

Рівненська область

У Рівненській ОВА провели зустріч із керівниками найбільших мереж автозаправних станцій Рівненщини. Мова йшла про забезпечення заправок альтернативними джерелами електропостачання.

В Рівненській області є 139 заправок великих мережевих АЗС. Із них 76 – вже мають генератори.

Тролейбуси у Рівному вийшли на маршрут. Але їх кількість зменшена до 30.

Тернопільська область

В ОВА разом з міжнародними партнерами презентували першу в Україні комунікаційну платформу для гуманітарної підтримки громад Тернопільщини, які приймають людей з постраждалих територій. На платформі органи місцевого самоврядування подають запити про потреби, а міжнародні донори, розглянувши заявку, інформують про наявні ресурси.

В ОВА відбулась нарада з кібербезпеки державних органів виконавчої влади.Мова йшла про захист об’єктів критичної інфраструктури.

Благодійний фонд «Покрова» передав 15 тонн гуманітарної допомоги для тернопільських рятувальників . Вантажівку відправили до підрозділів ДСНС, які наразі працюють на сході та півдні України.

У Тернополі міська рада буде компенсовувати половину вартості генераторів для потреб енергозабезпечення багатоповерхових житлових будинків.

Поки не стабілізується ситуація з електроенергією, всі школи Тернополя будуть навчатись в межах світлового дня до 16 години. Про це повідомили у міській раді Тернополя.

Щоб підключити до струму дитячий інгалятор, батьки привезли дівчинку у “Пункт незламності” у Тернополі.

Дитина з інгалятором. Фото: ГУ ДСНС у Тернопільській області

Хмельницька область

Хмельницький отримав допомогу для комунальних підприємств. Мова йде про екскаватор JCB та три дизель-генератори потужністю 12 і 16 кВт. Допомогу надало американське агентство USAID.

40 дітей військовослужбовців, які загинули захищаючи Україну поїхали у подорож до Франції. Це вже третя група дітей віком від 10 до 17 років, які завдяки співпраці ОВА із французькими друзями та представниками неурядової ініціативи “Європейський прихисток” мають можливість відпочити.

Чернівецька область

Хотинська громада отримала допомогу від французького міста Ла Курон. Благодійники доправили медичні багатофункціональні ліжка, столики для роздачі ліків та інше приладдя. Передали також електроприлади, обігрівачі, фарби, будівельну техніку тощо.

У Чернівцях відбулась акція проти існування московського патріархату. Активісти вийшли на вулиці міста, щоб закликали заборонити діяльність УПЦ мп на території України.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Глава МЗС Швеції, Тобіас Біллстрьом, повідомив найбільший пакет допомоги. До пакету допомоги увійшли наземні системи ППО, боєприпаси, транспортні засоби, різне зимове обладнання та однострої, панцерники і 270 млн євро. Це на 100 млн більше, ніж усі попередні.

Словаччина передала Україні бойові машини піхоти. Про це повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

Україна отримає новий пакет допомоги для української енергосистеми від США.

Естонія готує до відправки генератори для України. Також Естонія шукає трансформатори, які можна надіслати для підтримки пошкодженої російськими атаками енергетичної системи.

Посли країн G7 з головою Національного банку Андрієм Пишним обговорили підтримку України та роль управління в банках.

МАГАТЕ проінспектували Чорнобильську АЕС Зауважень з боку інспекторів немає, повідомили в Держатомрегулювання.

Делегація ООН відвідала деокупований Херсон. Представники запевнили у гуманітарній підтримці мешканців області.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з міністрами закордонних справ Естонії, Латвії, Литви, Ісландії, Норвегії, Швеції та Фінляндії у розширеному форматі. Вони обговорили наявну допомогу Україні зі сторони європейських партнерів та нагальні подальші пріоритети. 

Міністр закордонних справ Литви, Габріелюс Ландсбергіс закликав колег по Альянсу надати Україні танки.

Повідомлення міністра закордонних справ Литви. Фото: з соцмереж

Міністр закордонних справ Естонії, Урмас Рейнсалу, заявив що основним завданням країн західного товариства є негайне постачання Україні ракет великої дальності.

У Швеції відбудеться форум вільних народів пост-росії. Він пройде у формі міжнародної конференції з мирної деколонізації, реконструкції та територіального устрою держав постросійського простору.

Олена Зеленська прибула із робочим візитом до Великої Британії.

На церемонії International Opera Awards у Мадриді Львівському національному академічному театру опери та балету та Одеському національному академічному театру опери та балету вручили нагороду “Найкращий оперний театр”.

У коміксі DC “Stormwatch” з’явиться перший супергерой-українець – Павло Ступка, з позивним “Ядро”.

Під час матчу ЧС-2022 з футболу на поле вибіг чоловік у футболці з написом Save Ukraine.

Чоловік, який вибіг на поле. Фото: з соцмереж

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska