Війна в Україні сьогодні: останні новини на 29.10.2022 (фото)

248 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні Сил оборони на окремих напрямках, не припиняє ведення наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках. 

Ворог продовжує обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Завдає ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Протягом доби противником було завдано 5 ракетних та 7 авіаційних ударів, здійснено понад 29 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. 

Ворожих ударів зазнали райони більш як 15 населених пунктів. Зокрема, Словʼянськ і Сіверськ Донецької області та Новоолександрівка на Херсонщині.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь і надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України. Продовжує зберігатися загроза завдання ракетних ударів та застосування ударних БпЛА з території республіки білорусь.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів, у районах населених пунктів Рожковичі та Будки Сумської області;

на Слобожанському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Вовчанськ, Ветеринарне, Вільхуватка, Гатище, Григорівка, Дворічна, Стариця, Огірцеве, Стрілеча та Чугунівка;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Кислівка, Табаївка, Берестове, Невське, Ольгівка, Новоєгорівка та Ямполівка;

на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Андріївка, Бахмут, Бахмутське, Білогорівка, Званівка, Сіверськ, Соледар, Зарічне, Нью-Йорк, Васюківка та Серебрянка;

на Авдіївському напрямку противник завдавав вогневого ураження в райони населених пунктів Авдіївка, Невельське, Веселе, Водяне, Мар’їнка, Новомихайлівка, Первомайське та Опитне.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках окупанти активних наступальних дій не вели. Зафіксовано обстріли з мінометів, ствольної та реактивної артилерії у районах населених пунктів Вугледар, Велика Новосілка, Времівка, Гуляйполе, Залізничне, Павлівка, Ольгівське та Червоне.

На Південнобузькому напрямку від вогню реактивної та ствольної артилерії безпосередньо постраждали Нікополь та Вищетарасівка Дніпропетровської області.

Транспортні засоби, що знаходились у комунальній власності міста Херсон, переміщено загарбниками до тимчасово окупованого Криму. Підтверджується інформація щодо вивезення медичних препаратів з більшості аптек міста. З 26 жовтня цього року окупаційна влада відсторонила від роботи медичний персонал кількох міських лікарень, медичне обладнання з яких російські окупанти вивезли.

Під приводом проведення підготовки до оборони міста Нова Каховка російські військові проводять примусову евакуацію місцевого населення з вулиць, що знаходяться на узбережжі річки Дніпро.

За наявною інформацією, у незаконних збройних формуваннях тимчасово окупованої території Луганської області значні проблеми з грошовим забезпечення. Бойовики не отримують призначених виплат.

Авіація Сил оборони України протягом доби завдала по ворогу 17 ударів. 11 із них  – по районах зосередження озброєння та військової техніки, 3 – по взводних опорних пунктах, а також 3 – по позиціях комплексів протиповітряної оборони противника. На різних напрямках українська протиповітряна оборона збила авіаційну керовану ракету Х-59 та 2 БпЛА “Орлан -10” ворога.

Підрозділами ракетних військ і артилерією за поточну добу уражено 4 райони зосередження озброєння та військової техніки, 2 склади боєприпасів, зенітну ракетну установку та 6 інших важливих військових об’єктів окупантів.


Відбувся черговий обмін полоненими. Про це повідомив очільник Офісу президента Андрій Єрмак. Було звільнено 52 наших захисників. Серед них – 12 бійців НГУ, включно з двома “Азовцями”, 18 з ВМС, 8 з ДПСУ, 9 із ТРо, 3 воїнів ЗСУ та 2 цивільних. Загалом, від початку повномасштабної війни було звільнено понад тисячу українців. 

росія вийшла із зернової угоди. Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба. «Тепер москва під надуманим приводом блокує зерновий коридор, який забезпечує продовольчу безпеку мільйонів людей. Закликаю всі держави вимагати від рф припинити голодні ігри та повернутися до своїх зобов’язань», – закликав він. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Військові рф обстріляли населені пункти Харківщини на Слобожанському та Куп’янському напрямках, – повідомили у Генштабі. Вовчанськ, Дворічну та ще 11 населених пунктів Харківської області обстріляла російська армія протягом дня.

На Харківщині виявили тіла 765 загиблих під час війни, 453 з них ідентифікували. Такі дані на 29 жовтня повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Правоохоронці оглянули медичний коледж у звільненому Вовчанську. Слідчі знайшли докази того, як окупанти намагалися впроваджувати освіту рф на території Харківщини.

Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі. Серед знайдених речей: освітня програма за стандартами рф, бухгалтерські відомості по виплатах заробітньої плати викладацькому складу у рублях, список персоналу для отримання російських SIM-карт, дипломи зразка рф. Ці докази допоможуть розслідувати російські злочини, повідомили у прокуратурі.

У селі Федорівка Лозівської громади на подвір’ї будинку, в якому жила родина з дитиною, вибухнув невідомий предмет, загинула жінка, – повідомив голова громади Сергій Зеленський.

Протягом минулої доби ворог обстрілював населені пункти Чугуївського, Харківського та Куп’янського районів Харківської області, – повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. У м. Вовчанськ внаслідок обстрілів пошкоджено господарчу споруду, в смт Дворічна – житлові будинки, сталися пожежі.

Обстріл Харківщини. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, в Куп’янському районі поранення отримали 2 жінки 43 та 40 років, а також 60-річний чоловік.

На звільнених від ворога територіях триває розмінування. За добу піротехнічні підрозділи ДСНС знешкодили 413 вибухонебезпечних предметів.

Донецька область

За минулу добу  росіяни вбили 3 мирних жителів Донеччини: 2 у Курдюмівці та 1 у Північному. Також за вчора стало відомо про 8 поранених, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Найбільшу активність цієї ночі росіяни виявили на Донецькому напрямку.

Авдіївка зазнала численних обстрілів по старій та центральній частині міста. Інформацію щодо постраждалих та обсягів руйнувань уточнюємо. В Очеретинській громаді були обстріли в районі Водяного, Невельського і Первомайського — в останньому пошкоджено щонайменше 2 будинки. Також росіяни стріляли по околицях Мар’їнської громади без жертв.

На Лисичанському напрямку знову масовані обстріли Торського і Зарічного в Лиманській громаді. Наслідки обстрілів встановлюються.

З 2 листопада жителі Донеччини, які потребують розселення, можуть евакуюватися на Тернопільщину. Про це повідомив очільник Слов’янської МВА Вадим Лях.

12,5-14,5 млрд доларів це попередня сума збитків, яких завдали окупанти Маріуполю, повідомив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Луганська область

На Луганщині російські війська продовжують обстріл звільнених населених пунктів. 28 жовтня постраждали, зокрема, Невське, Новоєгорівка, Білогорівка та Стельмахівка на Куп’янському та Лиманському напрямках.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 24 удари по районах зосередження озброєння та військової техніки, а також позиціях комплексів ППО противника.

На різних напрямках наші підрозділи протиповітряної оборони збили два штурмовики Су-25, один гелікоптер Мі-8 та один БпЛА ворога.

Воїни ракетних військ і артилерії за поточну добу уразили позиції батареї самохідних артилерійських установок та інші важливі військові об’єкти противника.

Вогневий контроль над трасою Сватове – Кремінна, який встановили ЗСУ, дуже важливий, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.  Він зазначив, що це основна траса, якою пересувалася техніка ворога між цими населеними пунктами. Крім того, зі Сватового можна було рухатися до Троїцького і Старобільська, з Кремінної – на Рубіжне.

Стало відомо, що група «Кедр» Головного Управління Розвідки Міністерства Оборони України 23 жовтня за участі 5 роти 66 Бригади Збройних Сил України звільнила селище Невське Луганської області. У ході блискавичної наступальної операції українські оборонці розбили переважаючі сили окупантів. Знищено 34 ворожих стрільця та 3 кулеметні розрахунки. Вцілілі загарбники покинули бронетехніку та відступили з селища. Про це повідомили у ГУР Міністерства оборони України.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

В Київській обласній військовій адміністрації створено телефон “Гарячої лінії”, на який пропонують звертатися за допомогою, з приводу надзвичайних ситуацій чи випадків на території області, а також за консультаціями щодо роботи структурних підрозділів ОВА. Також створено штаб оперативного реагування на надзвичайні ситуації під час опалювального сезону, який працює цілодобово.

Ризики повторного наступу на Київ все ще існують, тому в столиці працюють над удосконаленням оборони, – повідомив керівник Київської міської військової адміністрації Сергій Попков. В столиці посилюють системи протиповітряної оборони та продовжують готуватися до будь-якого виду загроз, зокрема масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі.

В Київській області у зв’язку з економією електроенергії на вулицях тимчасово вимикають освітлення у вечірній і нічний час. Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Він закликав людей дотримуватись правил безпеки на дорозі, носити одяг помітного кольору та мати на ньому світловідбиваючі елементи.

Економія електроенергії в Києві може вплинути на роботу деяких видів транспорту, зокрема тролейбусів та трамваїв, – повідомив мер столиці Віталій Кличко. Проте метро не зупинятимуть, тому що це ключова транспортна артерія міста.

Вечірній Київ до ворожих атак. Фото: з соцмереж
Вечірній Київ після ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі. Фото: Ukraїner

Модульне містечко для проживання 352 людей відкрили у Василькові, – повідомили в Мінрегіоні. Це 12-те тимчасове модульне містечко, відкрите завдяки міцній співпраці з польським урядом. В ньому житимуть внутрішньо переміщені особи та мешканці багатоквартирного будинку у Василькові, який було зруйновано російським авіаударом.

Родина переселенців у Київській області прихистила 8-річного Богдана, батьки якого загинули в Бахмуті декілька днів тому. Хлопчика евакуювали із зони обстрілу військові. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Також благодійники передали хлопчику, комп’ютер, щоб він міг продовжити навчатися в школі онлайн.

Правоохоронці Бориспільського району поглибили навички з тактичної медицини. Як повідомили в поліції Київщини, заняття згідно міжнародної програми «Stop the bleed» провів інструктор – бойовий фельдшер.

В київському Urban Park на ВДНГ відбулися спортивні змагання під назвою «Ідея Нації». Захід організувала Асоціація родин захисників «Азовсталі» з метою підтримки тих героїв, які досі перебувають у полоні. Зібрані кошти у повному обсязі перераховуються до Фонду підтримки родин захисників на потреби проекту «Нарешті ти вдома».

Житомирська область

Житомирщина готова до можливого вторгнення ворога, – повідомив керівник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко. За його словами, якщо ворог зайде на територію України через Житомирську область – його очікує справжнє пекло. Оборона на півночі області нарощується кожного дня з початку повномасштабної війни.

За час війни область збільшила зовнішньоторговельні операції зі Словаччиною, – повідомили в Житомирській ОВА. Зокрема, впродовж 8-ми місяців 2022 року підприємствами області було здійснено зовнішньоторговельні операції із суб’єктами господарювання Словаччини на суму 33 млн дол. США. Серед перспективних напрямків співпраці – міжрегіональне співробітництво та долучення словацької сторони до процесу відбудови зруйнованих внаслідок російської агресії об’єктів інфраструктури.

Жителі села Базар під час збирання грибів в лісових масивах знайшли ступені від ракет Х-31. Як повідомили в Народицькій селищній військовій адміністрації, піротехніки провели ідентифікацію та вилучення залишків вибухонебезпечних предметів.

Ступінь від ракети Х-31, знайдена місцевими жителями під час збирання грибів. Фото: з соцмереж

В Житомирі започаткували щотижневі мистецькі зустрічі, на яких розповідають про українських композиторів та виконують українську класичну музику. За словами автора ініціативи Надії Тішкової, метою цих зустрічей є знайомство з музикою українських композиторів різних часів, а також збір коштів на потреби військових.

Сумська область

За минулу добу російська армія обстріляла три прикордонні громади на Сумщині, випустивши по ним 40 боєприпасів із мінометів, гранатометів та артилерії. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

Двічі за день від ворожого вогню потерпала Есманська громада – 6 вибухів через артилерійський обстріл вдень та 17 пізно ввечері. По одному з прикордонних селищ Білопільщини стріляли з міномету – 15 мін, а у Зноб-Новгородській громаді зафіксовано 9 приходів із САУ та близько 10 пострілів з гранатомету. На щастя, обійшлось без жертв.

29 жовтня вранці ворог знову почав обстрілювати Білопільську громаду. Про це повідомив міський голова Юрій Зарко.

Троє захисників із Сумщини повернула Україна із полону. Про це повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Двоє молодих воїнів – з «Азовсталі», і одного було взято в полон в боях під Волновахою. Всього під час цього обміну було звільнено 52 людини.

Захисники України повернулись додому із полону. Фото: Андрій Єрмак

Зранку на Сумщині велись роботи по знищенню вибухівок. Про це повідомили у Сумській ОВА. Піротехніки працювали в селищі Боголюбове Тростянецької громади та селі Дубинка Дубовязівської громади.

Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере привіз до Сум гуманітарну допомогу від компанії «Байкар»: вантажівку з продуктами харчування та гігієни. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. На сьогодні від Туреччини надійшло більше 100 вантажівок допомоги Україні.

Відбулась зустріч керівництва Сумської ОВА з Надзвичайним та Повноважним послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою. Обговорювали питання відновлення та розвитку Сумщини. Першочергово приділили увагу відновленню об’єктів енергетичної та соціальної інфраструктури.

Командувач ОТУ «Суми» генерал-майор Олександр Нестеренко привітав переможців та учасників змагань з військового двобор’я, які пройшли на Сумщині. Воїни з різних областей країни взяли участь у турнірі – захід був присвячений Дню захисників і захисниць України. 

Чернігівська область

Протягом минулої доби ворог вкотре обстрілював прикордоння Чернігівщини: майже цілий день лунали постріли. Під вогнем побували Новгород-Сіверська, Городнянська, Сновська та Семенівська громади. Про це повідомила речниця Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова.

Новгород-Сіверська громаду обстрілювали чотири рази: вранці вогонь вели з мінометів, з території російського села Погар, зафіксовано 3 вибухи. Майже зразу після того ворог застосував артилерію – на цей раз стріляли з російського села Случовськ, 5 прильотів. Вдень та ввечері ворог відкрив мінометний вогонь, знову з Погар – ще 12 вибухів.

Семенівську громаду обстріляли двічі за день з мінометів: 14 прильотів з боку російського села Курковичи. 7 мін було випущено вдень по Городнянській громаді, і сім вибухів пролунало через артилерійний обстріл у Сновській – обидва рази атакували з російського селища Чорноземний городок.

На Сіверському напрямку збито ворожого безпілотника, який виконував функцію розвідки. Про це повідомила Державна прикордонна служба України. За допомогою цьог БПлА ворог шукав підступи до позиції українських військових.

Також з настанням темряви дві групи наземної розвідки окупантів намагалися підійти до спостережних постів з українськими прикордонниками, але воїни ДПСУ зупинили їх зосередженим вогнем.

Воїни ДПСУ охороняють безпеку українських кордонів. Фото: Державна прикордонна служба України

Президент Німеччини Штайнмаєр у своєму зверненні до нації розказав про свій досвід перебування у бомбосховищі в Корюківці. У промові, яку переклало видання «Європейська правда», німецький лідер переказує історії, почуті від українців у бомбосховищі під час повітряної тривоги. Він проголошує настання нового часу і нових відносин зі світом, а також повторює слова прем’єр-міністра Естонії: «Газ може бути дорогим, але свобода – безцінна».

Медичне обладнання та устаткування, препарати та розхідники на суму близько 350 тисяч доларів отримала Чернігівська обласна лікарня від благодійного фонду Projectcure. США. Про це повідомив голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус. Фонд вже відправив в Україну 8 таких контейнерів, 2 з них – на Чернігівщину.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Напружена ніч із обстрілами. Постраждала одна людина. Вночі ворог бив по Нікопольському району. Окупанти вдарили по Нікополю, внаслідок чого поранення дістав чоловік 1983 року народження. Його госпіталізували  в стані середньої тяжкості.  В місті понівечено з десяток житлових будинків і господарських споруд, газогін, електромережі. Через обстріли також пошкоджено підприємства, шиномонтаж, готель, магазини, заправку. На АЗС одну будівлю знищено. Також окупаційні війська рф відкрили вогонь по Мирівській та Марганецькій громадам. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих обстрілів на Дніпропетровщині. Фото: з соцмереж

Кіровоградська область

Вночі Кіровоградщина зустріла 34-й потяг — останній в рамках обов‘язкової евакуації населення з Донеччини. Про це повідомив голова Кіровоградської  ОВА Андрій Райкович. Новоукраїнка і Смоліне прихистили 84 людини, серед яких 10 дітей. Нагадаємо, що за весь час обов‘язкової евакуації область прийняла майже 3900 внутрішньо переміщених осіб.

У Кропивницькому готуються перейменувати 57 вулиць, назва яких пов’язана з державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологами, про це розповів  керівник пресслужби міськради Сергій Якунін.

Полтавська область

Лікарні Полтавщини отримали обладнання на понад 22 млн грн. Придбали його завдяки фандрейзинговій платформі United24. За п’ять місяців роботи фандрейзингової платформи на підтримку України було зібрано понад 5 млрд грн зі 110 країн світу. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Черкаська область

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та підтримки ВООЗ World Health Organization (WHO) в Україні почали формувати команди Медицини катастроф відповідно до міжнародних стандартів. Зокрема, представники Черкаського центру ЕМД спільно з ДЗ «УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України» виїхали в Кочубеївську громаду на Херсонщині, де провели прийом громадян.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область 

В області було зафіксовано 65 обстрілів по 12 населених пунктах, внаслідок яких поранено двох людей та зруйновано 14 будинків, повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація

За повідомленням ГУ Національної поліції у Запорізькій області російські війська вкотре обстріляли з реактивних систем залпового вогню і важкої артилерії цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Дорожнянка, Малі Щербаки, Гуляйполе, Залізничне, Ольгівське, Червоне, Степове, Новоандріївка, Чарівне, Полтавка, Новоданилівка, Малинівка. Зазнали руйнувань близько 20 житлових будинків і квартир, поранені двоє цивільних. 

Наслідки руйнувань 29 жовтня. Фото: Національна поліція

Також в управлінні звітували про евакуацію цивільного населення з тимчасово окупованої території, хоча й темпи евакуації сповільнюються через ворожі обстріли. Евакуйовано 223 особу, з них 35 –  діти. Також з міста Запоріжжя до міст Львів, Чоп та Ковель евакуйовано 1109 осіб, з них –  266 дітей.

Служба безпеки України оголосила про підозру мешканцю Маріуполя, який добровільно погодився на посаду “голови військово-цивільної адміністрації” тимчасово окуповано міста Приморськ Запорізької області. Про це повідомила Запорізька ОВА. 

На тимчасово окупованій частині Запорізької області досі відсутнє газопостачання, через що окупанти втричі підвищили ціну на дрова та вирубують лісові посадки. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. 

Окупаційне “керівництво” Запорізької АЕС продовжує тиснути на працівників станції підписати контракт з російською компанією “Росатом”, йдеться і повідомленні Центру національного спротиву. Після створення нової компанії для керування захопленою ЗАЕС, росіянам не вдається налагодити роботу станції. У тому числі через те, що працівники АЕС відмовляються підписувати договори із “Росатомом”. Попри тиск з боку окупантів, персонал ЗАЕС контролює стан енергоблоків та забезпечує їхню експлуатацію.

Миколаївська область 

На Миколаївщині через обстріли російських військ пошкоджено або знищено 44 цивільні об’єкти. Серед них – 14 житлових будинків, два об’єкти газопостачання та 28 інших цивільних споруд.

Зокрема ворог обстріляв населений пункт Галицинівської громади, чотири людини отримали поранення. Також пошкоджено лінію електропередач. 

Тривають обстріли населених пунктів Березнегуватської громади, що знаходяться на лінії розмежування. Інформація щодо постраждалих та пошкоджень ще уточнюється. Зазнала обстрілів також і Широківська громада, постраждалих немає. Джерела інформації  – районні військові адміністрації та Оперативне командування «Південь».

У ДСНС повідомили, що піротехніки Миколаївщини проводять роботи з розмінування територій. Групи спеціалістів працювали у Миколаївському та Баштанському районах області та обстежили 7,1 га території. Загалом було виявлено 18 боєприпасів, які було знищено шляхом контрольованого підриву.

Миколаїв долучився до міжнародного проєкту відбудови міст України від Європейської економічної комісії ООН (UNECE), йдеться на сайті міської ради. Координує роботу італійська дизайнерська та архітектурна компанія «One Works». Іноземні та миколаївські фахівці проводять збір та аналіз матеріалів чинних планувальних документів, досліджують економічні спроможності міста. 

Також почалася робота з аналізу 5 пілотних проєктів для Миколаєва, які будуть включені до Генерального плану. З метою забезпечення прозорості UNECE планує запустити спільний сайт для Харкова та Миколаєва, де максимально детально інформуватиме всі етапи розробки.

Одеська область

Ніч на Одещині пройшла без сигналів повітряної тривоги та без обстрілів. Ситуація в області повністю контрольована та сили оборони продовжують виконувати поставлені бойові завдання. Про це розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук. 

За даними ОК «Південь», у Чорному морі чисельність угруповання рф становить 9 кораблів та катерів, у тому числі один великий десантний корабель, два надводних і один підводний носії 20 високоточних крилатих ракет «Калібр». Однак через міжнародні гарантії забезпечення функціонування зернових коридорів, кораблі не наважуються виходити за межі миса Тарханкут, побоюючись українських засобів ураження.

Проте у міноборони росії заявили, що дія «зернової угоди», за якою з трьох портів Одеської області вивозилася сільськогосподарська продукція, призупинено на невизначений термін. Приводом до такої заяви стала атака на флот росії в бухті Севастополя. 

Наразі немає реакції на цю заяву від Туреччини та ООН. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав це рішення “примітивним шантажем”.

У морських портах Одеської області ввели електронну чергу для суден. Про це повідомляє Адміністрація морських портів України. Це передбачає більш прозорі та сприятливі умови для бізнесу. Тепер в портах допустимі зміни черговості судів. Наприклад, йдеться про неготовність судна до огляду чи інше.

Херсонська область 

На Херсонщині тривають активні бойові дії, – повідомив керівник ОВА Ярослав Янушевич. Ворог продовжує обстрілювати мирні населені пункти. Під вогнем російських військ, в результаті якого було пошкоджено цивільну інфраструктуру, опинилися населені пункти Бериславського району. Від жителів Генічеського району продовжують надходити повідомлення, що в їхні домівки самовільно заселяються військові рф та викрадають речі. У Херсоні та Нижньосірогозькій громаді загарбники незаконно заволоділи майном агропромислових підприємств.

Окупанти викрали з Херсона комунальні автомобілі та перевозять їх до окупованого Криму. Також підтверджується інформація про вивезення медичних препаратів з аптек. Окупанти відсторонили від роботи медперсонал кількох лікарень, медичне обладнання з яких вивезено росіянами. Крім того російські військові проводять примусову депортацію місцевого населення з територій, що знаходяться на узбережжі річки Дніпро.

ОК “Південь” повідомляє, що неподалік Херсона окупанти примусово висилають місцевих з їх осель. На шляхах до Криму військами рф встановлено додаткові блокпости, де проводиться ретельний огляд цивільних.

Російські військові активно займають курортні заклади відпочинку та приватні будинки у Скадовську Херсонської області. Про це повідомив міський голова Скадовська Олександр Яковлєв. Водночас є факти мародерства і у будинках місцевих мешканців, які не покинули місто. Також окупаційні війська вивезли майно зі школи та лікарні. 

Загалом сьогодні поліція Херсонщини відкрила 20 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів армії рф.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

У Луцьку виступив духовий оркестр Волинського коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. Зібрані гроші передали на потреби бійців 14-ої окремої механізованої бригади імені Романа Великого.

Закарпатська область

З Закарпатської області передали на фронт пікап для транспортування бойових груп та евакуації поранених, а також модуль Starlink. Допомогу отримали бійці Карпатської Січі.

Закарпатські рятувальники провели тактико-спеціальні навчання на підприємстві легкої промисловості. Тренуючись, рятувальники підсилюють свою готовність до виконання дій за призначенням.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську вшанували пам’ять Героїв, які віддали свої життя в російсько-українській війні. Меморіальному сквері пом‘янули Героїв хвилиною мовчання та помолилися за душі загиблих разом зі священнослужителями.

Вшанування Героїв. Фото: фейсбук-сторінка голови ОВА Світлани Онищук

Львівська область

У Львівській ОВА відбулась зустріч із представниками Консультативної місії ЄС в Україні. Йшлось про роботу правоохоронних та прикордонних служб в умовах воєнного стану, а також про підтримку та інтеграцію ВПО.

В ОВА, в ході візиту заступника міністра охорони здоров’я Олексія Яременка відбулася нарада з керівниками закладів охорони здоров’я. Основним питанням було розвиток закладів охорони здоров’я в умовах війни.

“Львівський медіафорум” створив додаток для міжнародної співпраці медійників та медійниць. Він має назву Nibly. Тут можна знайти віддалену чи full-time-роботу в Україні чи за кордоном, а також дізнатись про програми, гранти, тендери для медійників.

Понад 20 працівників освіти з інших міст, які вимушено переїхали до Львова і працюють у львівських школах, відвідали Музейно-культурний комплекс пивної історії «Львіварня». Зазначимо, цей комплекс є партнером міського проєкту взаємопідтримки «Підвішена послуга».

Рівненська область

​​Енергетичні системи вдалося стабілізувати. Відключення електроенергії на Рівненщині не буде. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

У Рівному переселенців консультуватимуть у ЦНАПі. Безкоштовні індивідуальні консультації буде проводити мобільна група «Благодійний Фонд «РОКАДА».

У центрі Рівного волонтери провели акцію “Зимові шини для бандеромобілів”. На ній збирали вживану гуму, диски та гроші, аби передати необхідне військовим на передову. Організували подію учасники благодійної спільноти Відповідальні Українці.

Тернопільська область

Для ВПО з Маріуполя, які тимчасово проживають на Тернопільщині, Департамент культури та туризму обласної військової адміністрації організував екскурсію локальними туристичними маршрутами патріотично-релігійного спрямування. Метою екскурсії було ознайомити з роллю Української греко-католицької церкви у становленні української державності.

Військові з 128 гірсько-штурмової бригади отримали листи від учнів однієї зі шкіл Тернопільщини та подякували за їхні побажання та підтримку.

Військові з дитячими малюнками. Фото: з соцмереж

Хмельницька область

В Хмельницькій області розпочали діяти мобільні медичні команди. В межах проєкту бригади лікарів виїздять у віддалені райони Шепетівщини, де надають первинну медичну допомогу населенню. Крім оглядів, медики можуть у разі потреби призначити лікування та забезпечити хворих безкоштовними ліками.

У Хотині триває облаштування хостелу для переселенців. Хостел облаштовують завдяки партнерам з гуманітарних і міжнародних організацій – ACTED та МОМ, меблями забезпечує USAID. Частину коштів також виділили з міського бюджету Хотина. Наразі на будівлі перекривають дах. Про це повідомили у Чернівецькій обласній раді.

Чернівецька область

Група у складі 21 працівника житлово-комунального господарства Чернівців поїхала до Миколаєва. Комунальники допомагатимуть місту-герою відновлювати інфраструктуру.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Пентагон оголосив про новий пакет військової допомоги для України на $275 млн. У пакеті – боєприпаси для HIMARS, 500 снарядів високоточної керованої артилерії, системи дистанційного протитанкового мінування, легкі транспортери HMMWV, стрілецька зброя та боєприпаси. А також понад 2,75 мільйона боєприпасів для стрілецької зброї та антени супутникового зв’язку.

Від початку вторгнення рф в Україну ЄС запровадив вісім пакетів санкцій проти росії та заморозив російські активи на €17 млрд. Про це повідомив єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс.

МЗС Тайваню назвав Україну зразком наслідування для країни. Державна установа Тайваню надішле пожертвування Україні у розмірі $56 млн, призначених для відновлення шкіл, лікарень та іншої інфраструктури. Також обговорюється можливість відкриття стипендій для українців у тайванських вишах.

Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив, що Оттава випустить державні облігації на підтримку України. Гроші спрямують безпосередньо в Україну через Міжнародний валютний фонд.

Литва відремонтує для України 12 гаубиць, пошкоджених на війні. Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас зазначив, що дві гаубиці PzH 2000 вже на шляху до України після ремонту.

З 1 січня 2023 року Велика Британія припиняє весь імпорт російського скрапленого природного газу та підтримує країни в усьому світі в зниженні їхньої власної залежності. «Ми позбавляємо путіна коштів для його незаконної війни», – повідомили у британському МЗС.

Велика Британія припиняє імпорт російського газу. Фото: з соцмереж

Канада запроваджує санкції проти 35 фізичних і шести юридичних осіб росії з метою посилення тиску на режим путіна.

9 країн покинули Альянс незалежних пресрад Європи через присутність рф. З Альянсу вийшли пресради Вірменії, Данії, Естонії, Фінляндії, Грузії, Ірландії, Молдови, Норвегії та Швеції. До цього Альянс вже покинула Україна.

Влада Польщі прийняла рішення скасувати спрощену процедуру працевлаштування для росіян. Причиною для цього стала війна рф проти України. Про це заявила Міністерка з питань сім’ї та соціальної політики Польщі Марлена Малаг.

Посол України Вадим Пристайко повідомив, що посольство України у Великій Британії вже працює з урядом Королівства над візитом нового премʼєр-міністра Ріші Сунака до України.

Швеція, Норвегія та Фінляндія повинні створити спільну армію після вступу в НАТО на фоні напруженості у відносинах із рф. Про це заявив ексголова Міноборони Швеції та керівник комітету з питань оборони Швеції Петер Хультквіст.

Польща має намір вимагати від рф репарації за Другу світову. У заяві зазначається, що будуть проведені розрахунки за таким же механізмом, за яким раніше було зроблено звіт про збитки, завдані Німеччиною під час окупації у 1939 – 1945 роках.

Президент України Володимир Зеленський надав Празі звання “Місто-рятівник”. Прага стала третім містом після польських Жешува й Перемишля, яке отримало цю почесну відзнаку.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska