Війна в Україні сьогодні: останні новини на 27 січня 2023 (фото)

338 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Відзначається нарощування активності застосування авіації противника на всіх напрямках.

Російські окупанти протягом доби завдали 24 авіаційних та 7 ракетних ударів. Також здійснили понад 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Внаслідок ударів російської федерації по цивільній інфраструктурі міст Кіндрашівка Харківської області, Часів Яр Донецької області, селища Камишани та міста Херсон є загиблі та поранені серед мирного населення. Пошкоджено будівлі обласної цивільної інфекційної лікарні в Херсоні. 

Не зважаючи на значні втрати, з метою покращити тактичне положення противник продовжує наступальні дії на Бахмутському, Лиманському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На Куп’янському, Запорізькому та Херсонському – обороняється.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без змін, наступальних угруповань противника не виявлено. Обстрілів із танків, мінометів та артилерії зазнали райони населених пунктів Сеньківка і Тимоновичі Чернігівської області; Волфине і Тимофіївка – Сумської; а також понад 15 населених пунктів на Харківщині, зокрема, Ветеринарне, Козача Лопань, Веселе, Вовчанськ, Варварівка, Бударки, Білий Колодязь, Мілове, Новомлинськ та Дворічна. 

На Куп’янському напрямку противник здійснив мінометні та артилерійські обстріли районів населених пунктів Дворічне, Синьківка, Кучерівка, Іванівка, Котлярівка і Берестове Харківської області та Новоселівське, Стельмахівка і М’ясожарівка на Луганщині.

На Лиманському напрямку під вогневий вплив потрапили Макіївка, Невське і Діброва Луганської області.

На Бахмутському напрямку вогневого ураження зазнали райони понад 20 населених пунктів. Серед них – Веселе, Білогорівка, Благодатне, Бахмут, Часів Яр, Кліщіївка, Біла Гора, Дружба, Залізне і Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку під ворожий вогонь потрапили Бердичі, Авдіївка, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка і Новомихайлівка.

На Новопавлівському напрямку противник знову обстріляв Богоявленку, Вугледар та Золоту Ниву Донецької області.

На Запорізькому напрямку постраждали, зокрема, Залізне, Іллінка, Времівка і Зелене Поле на Доннечині, а також Ольгівське, Малинівка, Мала Токмачка, Малі Щербаки, Кам’янське і Плавні Запорізької області. Загалом 20 населених пунктів.

На Херсонському напрямку обстрілів із реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів зазнали райони населених пунктів Золота Балка, Гаврилівка, Дудчани, Червоний Маяк, Монастирське, Томарине, Бургунка, Тягинка, Станіслав та Херсон.

Ворог продовжує використовувати мережу цивільних закладів охорони здоров’я на тимчасово окупованій території для лікування своїх поранених військових. Так, у місті Хрустальний Ровеньківського району Луганської області, в приміщені міської лікарні окупанти розгорнули “польовий шпиталь”, де лікують російських військовослужбовців та найманців ПВК “вагнер”. Разом із тим, у Каїрах Каховського району Херсонської області, на базі Каїрського психоневрологічного інтернату, також лікуються російські окупанти.

росія продовжує грабувати. За наявною інформацією, в Енергодарі, з 2 лютого, ворог створює на атомній електростанції комісію для перевірки двох ліній електроживлення по 750 КВт із метою планування відновлювальних робіт та подачі живлення для транзиту електроенергії із Запорізької АЕС до росії.

У тимчасово зайнятому курортному селищі Залізний Порт Скадовського району Херсонської області, російська так звана “адміністрація” здійснює перепис та конфіскацію в українських громадян не перереєстрованого за російським законодавством бізнесу (пансіонати, кафе, ресторани).

Авіація Сил оборони завдала 7 ударів по районах зосередження окупантів, а також удар по позиціях зенітно-ракетних комплексів. Протягом поточної доби підрозділи зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗСУ збили російський Су-25 та вертоліт Мі-8.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України в той же час уразили 2 райони зосередження живої сили загарбників.


Формуються перші у світі роти безпілотників. Про це повідомило Міністерство оборони України. Наразі створено Координаційний штаб із ключовими міністерствами та службами задля повноцінної реалізації проєкту. Це робиться, щоб мати змогу втілити низку ключових реформ, масштабувань виробництва БпЛА задля забезпечення української армії.

Схвалено постанову щодо невиїзду чиновників за кордон без поважних причин. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Тепер чиновники мають можливість виїхати за кордон тільки у зв’язку з лікуванням, відрядженням та доглядом за неповнолітніми дітьми. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Щонайменше 20 населених пунктів Харківщини обстріляла рф протягом доби, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Під удар потрапили села Харківського, Чугуївського та Куп’янського районів.

На Харківщині 28 дітей стали повними сиротами внаслідок війни, – повідомили у пресслужбі обладміністрації. Також в регіоні проживають понад 80 тисяч вимушено переміщених дітей.

Прикордонні громади Харківщини перебувають під обстрілами, однак ситуацію українські військові контролюють, – повідомив командир 127-ї бригади Роман Грищенко. Запитів на евакуацію з Вовчанської громади та Куп’янщини за останні два тижні побільшало.

У Харківській області сапери вилучили понад 50 тис. боєприпасів, якими російська армія замінувала регіон, – зазначив начальник частини Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування ДСНС Ігор Овчарук. Нині сапери мають понад 2 тис. заявок від жителів області на розмінування.

717 хромбуків, які надійшли від ЮНЕСКО, передані закладам освіти, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Уночі рф завдала ракетного удару по Кіндрашівському ліцею на Куп’янщині, у будівлі закладу пошкоджені вікна та стіни. Про це розказав очільник адміністрації Куп’янського району Андрій Канашевич.

Під час звільнення Куп’янська на Харківщині військові знайшли біля російського танку, що палав, триметрового тигрового пітона. Військовий доніс змію до сховища, а після привіз до обласного центру. Пітону дали ім’я на честь звільненого міста. Зараз він відгодовується у Харкові.

Врятований пітон Куп’янськ. Фото: з соцмереж

Минулої доби ворог масовано обстрілював Куп’янський, Харківський та Чугуївський райони. Під вогнем були Куп’янськ, Вовчанськ, Стрілеча, Дворічна та інші населені пункти.

Сьогодні зранку ворог обстріляв Куп’янськ. Снаряди влучили у відкриту місцевість біля житлового будинку. Горіли гаражі. Попередньо – без постраждалих.

Вчора у Дворічній Куп’янського району загинули 2 цивільних – чоловік та жінка. У смт Козача Лопань Харківського району незначних ушкоджень зазнала та була госпіталізована 70-річна жінка, у Вовчанську поранена жінка 60 років.

Напередодні між селами Червоне та Велика Комишуваха Ізюмського району на невідомому вибуховому пристрої у полі підірвалися двоє чоловіків 40 та 35 років. Медики оцінюють стан одного з поранених як важкий, іншого – середньої тяжкості.

Донецька область

Росіяни намагаються виснажити Сили оборони та прорватись вглиб українських позицій на Вугледарському та Бахмутському напрямках. За добу було 58 боєзіткнень, повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Сили оборони України збили російський вертоліт на околицях Бахмута. Про це повідомили у Національній гвардії України.

Протягом дня російські окупаційні війська 33 рази обстріляли 17 населених пунктів Донеччини. По Авдіївці вони гатили з “Градів” та авіації. Місто пережило дев’ять атак. Званівку вони обстріляли фосфорними снарядами.

Увечері Часів Яр знову під вогнем російських реактивних систем залпового вогню. Росіяни завдали удару по житловому масиву. Горить тамтешня школа, багатоквартирні та приватні будинки. Про постраждалих інформація на даний час не надходила.

Наслідки ракетного удару. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

Дві людини загинули і щонайменше п’ять поранено під час ранкового російського обстрілу міста Часів Яр.

Обстріл розпочався близько 9-ї ранку і тривав понад півтори години. Постраждали з десяток будинків, приміщення й будівлі установ та державної служби, автівки.

Крім того, на цю годину зафіксовані обстріли по Авдіївці, Торецьку, Олександрополю та Богоявленці.

В Авдіївці росіяни близько 9 ранку обстріляли центральну частину міста з артилерії, а кількома годинами пізніше застосували Гради  з касетними  елементами. Інформація щодо постраждалих не надходила.

Минув без жертв обстріл Неліпівки Торецької ТГ. Там постраждали будинки та господарські споруди.

Олександропіль Очеретинської громади та Богоявленку, що поблизу Вугледара, росіяни обстріляли із РСЗВ. Інформація про наслідки цих обстрілів уточнюється.

На Волноваському напрямку тривають активні обстріли Вугледара: у місті пошкоджено 7 будинків і 2 школи. На території громади 2 людини загинули і 1 поранена у Богоявленці; зафіксовано обстріли Новоукраїнки.

На Донецькому напрямку вночі відбулися 2 масовані артобстріли Авдіївки є пошкодження, обсяги шкоди встановлюється.

На Горлівському напрямку 1 людина поранена і 1 будинок пошкоджено у Бахмуті. Напередодні вдень росіяни пошкодили 3 будинки і дитсадок у Торецьку, тримали під вогнем околиці громади. Ще 3 будинки пошкоджено в Катеринівці Іллінівської громади без жертв. Гучно ніч минула у селах Соледарської громади.

На Лисичанському напрямку в Лиманській громаді під обстрілами Торське, Зарічне і Ямпіль, у Званівській громаді пошкоджено 3 будинки у Переїзному, околиці Званівки потрапили під обстріл фосфорними зарядами. Також неспокійно було в Сіверську обстріли тривали протягом доби, прямим влучанням зруйновано приватний будинок.

З початку року жителі окупованого Маріуполя, які не мають російського паспорта, не можуть отримати пенсії та інші виплати. Таким чином окупаційна влада змушує людей отримувати російське громадянство. Про це розповів радник маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

За минулу добу росіяни вбили 6 жителів Донеччини: 2 в Очеретиному, 2 в Богоявленці, 1 в Авдіївці та 1 у Парасковіївці. Ще 9 людей в області зазнали поранень, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Луганська область

Упродовж минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів поблизу Площанки, Невського і Червонопопівки. На Куп’янському напрямку противник обстріляв Стельмахівку. На Лиманському напрямку під вогонь ворога потрапили райони Макіївки, Невського, Червонопопівки, Кремінної, Діброви та Кузьминого.

Сім в’язниць створять росіяни на Луганщині – залякуватимуть місцевих і саджатимуть туди тих, хто відмовився воювати, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

Мобільні оператори рф не планують розбудовувати власну мережу на окупованій Луганщині, на меткомбінат в Алчевську приймають виключно із паспортом росії, обладнання картонно-тарного комбінату в Рубіжного демонтують і вивозять на кубань, – повідомили у Луганській ОВА.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Під час масованої ракетної атаки 26 січня росія використала гіперзвукові ракети «Кинджал» для ударів по об’єктах у Києві та Запоріжжі. Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат. За його словами, Україна наразі не має обладнання, яке здатне знищувати такий тип гіперзвукових ракет. Для їх ураження потрібні зенітно-ракетні системи, які автоматично будуть збивати балістичні ракети.

На Київщині фіксують руйнування та долають наслідки обстрілів, спричинених російськими військами 26 січня, – повідомили в Київській ОВА. В одному з населених пунктів, який найбільше постраждав під час російської повітряної атаки, вибуховою хвилею пошкоджено понад 30 приватних будинків – дві оселі мають серйозні руйнування, у решти будівель пошкоджені покрівлі, вибиті вікна, двері.

Наслідки російського обстрілу 26 січня 2023 року на Київщині. Фото: Київська ОВА

Наразі правоохоронці знаходять частини снарядів на території області, фіксують та документують наслідки, а відповідні спеціалісти встановлюють вид ворожого об’єкту, – повідомили в Поліції Київщини.

Під Києвом знайшли уламки ракети Х-55 з імітатором ядерної бойової частини. За інформацією Defense Express, така ракета була знищена на підльоті до Києва з південно-східного напрямку, її уламки знайдено в районі Борисполя. Це вже щонайменше четвертий випадок, коли ворог застосував такий вид крилатої ракети для відволікання сил ППО.

На Київщині знайшли уламки ракети Х-55, яку 26 січня запустила рф. Фото: Андрій Нєбитов / Telegram

2 лютого до Києва прибудуть єврокомісари та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн для проведення міжурядових консультацій, – повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, відбудуться практичні перемовини про допомогу Україні, запровадження реформ та прискорення шляху до ЄС.

В столиці вшанували пам’ять жертв Голокосту на території історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”. Там відбулася пам’ятна церемонія, організована Федерацією європейських громад України. Участь у заході взяли Президент Володимир Зеленський та представники дипломатичного корпусу європейських країн, США та Канади.

В Києві відбувся марш пам’яті героям Білорусі, які загинули у війні проти росії, воюючи у лавах Збройних сил України. Марш відбувся по тому ж маршруту, яким проводжали в останній шлях героя-білоруса Михайла Жизневського, який загинув 22 січня 2014 року під час Революції Гідності. Вшанувати памʼять героїв прийшли не тільки українці, але й багато білорусів, які переїхали в Україну після політичних подій в Білорусі у 2021 році.

Рятувальники нагородили чотирьох Броварських старшокласників – Андрія Даценка, Антона Прищепу, Віктора Комісарова та Гліба Касьяна, які у перші хвилини після авіакатастрофи 18 січня у Броварах допомагали під час евакуації дітей з дитсадка. Про це повідомили в ДСНС. Школярі заспокоювали дітей, надавали їм необхідну допомогу, розшукували їхніх батьків.

Презентація книги Петра Щербини “Битва за Ірпінь” відбулася в Музеї історії Києва. Автор під час презентації зазначив, що книга є хронологією подій, які відбувалися наприкінці лютого – у березі минулого року в Ірпені. Під час презентації зазначалося, що в боях за Ірпінь загинули 39 членів територіальної оборони, які не покинули своє рідне місто та стали на його захист.

Ірпінь. Фото: Укрінформ

На столичному іподромі 28 січня пройде благодійний турнір з конкуру. Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації. Зазначається, що Київський іподром з перших днів війни не припиняв своєї діяльності та працював у штатному режимі, співробітники були поруч з конями, стежили за їхнім станом здоров’я та проводили тренування тварин. Всі кошти, зібрані зі стартових внесків та донатів від глядачів, будуть спрямовані на потреби Збройних сил України. 

Житомирська область

За час повномасштабної війни Житомирщина спрямувала на допомогу українським військовим понад 840 млн грн. Про це повідомив очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко. За ці кошти, зібрані спільними зусиллями держави, обласної влади, громад, волонтерів та благодійників, захисникам було відправлено сотні пікапів, автомобілів, безпілотників, тисячі бронежилетів, комплектів військової форми, медичних аптечок та інше спорядження, необхідне на полі бою. 

Поліцейські вибухотехніки області працюють на Херсонщині, – повідомили в Нацполіції Житомирщини. Правоохоронці у складі зведеного загону звільняють деокуповані території від смертельних пасток, залишених окупантами. 

На Житомирщині вже 419 вчителів з 26 територіальних громад додатково займаються з дітьми в «catch up-класах», аби допомогти їм надолужити пропущений навчальний матеріал. Класи функціонують в межах крос-секторального проєкту Ін Тач Юкрейн Фундейшн за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Головна мета – створити максимум можливостей для навчання та розвитку дітей, які в умовах війни часто мають обмежений доступ до освітнього процесу. 

До Милівської громади Херсонської області вирушив черговий вантаж – дві фури з лісоматеріалами від лісівників Житомирщини. Як повідомили в обласній військовій адміністрації, загалом було відправлено 60 кубометрів дров. Жителям Куп’янську Харківської області Гуманітарний штаб Житомирської ОВА відправив допомогу у вигляді засобів гігієни, одягу та продуктів харчування.

Сумська область

Протягом дня війська рф понад 38 разів обстріляли прикордоння Сумщини – повідомили в ОК “Північ”. Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати місцевого населення та пошкодження інфраструктури інформації не надходило.

Газовики Сумщини обстежили 700 км мереж в зоні бойових дій за допомогою сучасних витокошукачів, – розповів головний інженер АТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.

У Сумах відбувся мітинг-реквієм до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Учасниками вшанування стали представники місцевої влади та єврейської громади міста, – повідомили в Сумській обласній раді.

Жителі Сумщини, які проживають на прикордонних з рф територіях (Дернівського старостату Тростянецькій ОТГ, сіл Рябівка та Дернове) отримали гуманітарні набори від Міжнародного Червоного Хреста з продуктами тривалого зберігання та предметами гігієни.

Словацька Республіка передала Сумській міській ТГ гуманітарну допомогу – генератори та прилади для обігріву приміщень, та звернулася з пропозицією щодо співпраці, – повідомив інфопортал Сумської міськради.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні надав 105 теплиць для постраждалого сільського населення та дитячих будинків сімейного типу області. З них 8 теплиць передали в ДБСТ Сумської, Кролевецької, Липоводолинської, Недригайлівської та Річківської громад, решту теплиць отримають мешканці постраждалих територій з Боромлянської та Краснопільської громад, – зазначили в Сумській ОВА.

Чернігівська область

Протягом дня окупаційні війська знову обстрілювали прикордоння Чернігівщини з різних видів озброєння. Під ворожим вогнем опинилися села Семенівської та Новгород-Сіверської громад, – повідомили в ОК “Північ”. Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати місцевого населення та пошкодження інфраструктури інформації не надходило.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) збирає заявки від громад на участь у проєкті «Людський вимір: Ефективне управління за допомогою даних та залучення громади». Фінансується проєкт урядовими установами Канади, –  зазначили в Чернігівській ОВА.

Представники Міжнародного фонду «Партнерство за сильну Україну» включили до проєкту «Раннє відновлення» 26 об’єктів соціальної та критичної інфраструктури області. У 5 тергромадах – Чернігівській, Київській, Киселівській, Іванівській та Новобасанській –  надали допомогу у відновленні приміщень та облаштуванні укриттів у 12 школах та садочках, 5 адміністративних будівлях, 4 будинках культури, 2 ФАПах та геріатричному центрі. Допомогли генераторами модульним містечкам та обладнанням для системи водопостачання у Новоселівці. 

“Укравтодор” розпочав у Чернігівській області монтаж другого модульного мосту, отриманого від партнерів з Франції, які передали гуманітарну допомогу – 3 мости. Першу конструкцію вже змонтували. У розпалі – збирання другої, – повідомив ЦТС з посиланням на інформацію Держагентства автодоріг.

Учні, батьки та вчителі Сокирянського ліцею уже тривалий час працюють над плетінням маскувальних сіток, виготовленням окопних свічок, приготуванням їжі, випічкою смаколиків та збором необхідних речей для воїнів, – повідомили у Сокирянській міській раді.

Волонтери «Благодійного фонду молодіжної ініціативи Надія» організували збір допомоги в мікрорайоні «Масани». Всі зібрані продукти харчування, одяг, павербанки, рукавички, шкарпетки, цигарки для українських воїнів будуть відвезені на передову, зокрема на Бахмутський напрямок, – розповів керівник фонду Сергій Тепляков.

У Чернігові зводять двоповерхові модульні будинки для осіб, які втратили житло внаслідок російського вторгнення, – повідомив керівник напрямку відновлення житла національного комітету Червоного Хреста України Микита Ільїн. За його словами, вартість будинків, якими займався Червоний хрест, складає приблизно 156 мільйонів гривень. Планують до осені звести 7 будинків і укомплектувати їх необхідними меблями. Проєкт реалізують разом з міськрадою.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Мирівську громаду окупанти атакували кілька разів поспіль з РСЗВ, випустивши по ній півсотні снарядів. Через обстріли пошкоджено магазин, пекарню, салон краси. Також зачепило з десяток житлових будинків та господарських споруд, газогони, лінії електропостачання. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

За сприянням Програми розвитку ООН в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу,  у Дніпрі відкрився хаб громадських ініціатив Сєвєродонецької громади. На сьогодні у хабі громадських ініціатив вже облаштували безпечний простір для сімей внутрішньо переміщених осіб. Із дітьми працює психолог.

Вінницька область

​​У Вінницю надійшов вантаж допомоги від Aгентства ООН у справах біженців в Україні. У ПТНЗ № 1, на базі якого є колективний центр проживання внутрішньо переміщених осіб, привезли меблі: ліжка, приліжкові тумби, комоди, шафи, столи, табурети, дзеркала, прасувальні дошки, сушарки для речей тощо. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Кіровоградська область

У Кропивницькому військовим  допомагають реабілітуватися коні, кози, вівці, віслюк, коти й собаки. Це спільний проєкт обласного госпіталю й місцевого реабілітаційного центру. Про це повідомила психологиня госпіталю Ганна Колєва.  Під час сеансів бійці відпочивають і тренують м’язи та нервову систему. 

Полтавська область

660 ліжок із матрацами для місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб отримали цього тижня від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Перша частина цієї допомоги надійшла раніше, інша теж уже прибула в область. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Допомога від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Черкаська область

З Черкащини відправили новий автотраш від Всеукраїнської аграрної ради. Цього разу він  поїхав до прикордонників. Це +4 пікапи, які допоможуть їм бути мобільнішими. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець. 

Автівки для прикордонників. Фото: голова Черкаської ОДА Ігор Табурець

Ліки та медичні “розхідники” привезли волонтери з Черкащини у Бахмут для стабілізаційного пункту, куди привозять поранених військових. Місцевим жителям доставили їжу та акумулятори.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 148 обстрілів позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Значкове, Дерезівка, Мала Токмачка, Ольгівське, Гуляйполе, Залізничне, Червоне, Шевченко, Плавні, Малі Щербаки, Кам’янське, Новоандріївка, Новоданилівка, Чарівне, Малинівка, Щербаки, Темирівка, Білогір’я, Полтавка, Степове.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Національна Поліція

До поліції надійшло 14 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Генштаб повідомив, що в Енергодарі, з 2 лютого, ворог створює на атомній електростанції комісію для перевірки двох ліній електроживлення по 750 КВт з метою планування відновлювальних робіт та подачі живлення для транзиту електроенергії із Запорізької АЕС до росії.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомив, що за межами Запорізькій атомній електростанції сталися потужні вибухи. Місія на ЗАЕС фіксує вибухи другий день поспіль. Генеральний директор МАГАТЕ наполягає на якомога швидкому погодженні зони ядерної безпеки навколо атомної станції.

Росіяни привезли до тимчасово окупованого Мелітополя 800 додаткових поліцейських з Ростовської області та Краснодарського краю. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. На його думку, додаткові поліцейські сили можуть бути використані для посилення терору на тимчасово окупованих територіях.

Миколаївська область

Вчора під час чергового масованого ракетного удару над Миколаївщиною було знищено 13 крилатих ракет.

Напередодні зранку ворог завдав ударів по береговій смузі Очаківської громади. Постраждалих немає. Також вчора  внаслідок ворожих обстрілів в Куцурубській громаді зруйновано житловий будинок. Постраждалих немає.

Починаючи з 24 лютого минулого року фахівці Головного управління ДСНС України у Миколаївській області 5275 разів залучались до проведення ідентифікації та знищення боєприпасів та їх уламків, виявлених на території Миколаївщини. Загалом вилучено 8794 одиниці вибухонебезпечних предметів. Лише за одну добу, 26 січня, надзвичайники вилучили 58 боєприпасів.

Вилучені боєприпаси на території Миколаївської області. Фото: ДСНС України у Миколаївській області

Одеська область

Станом на 27 січня в Чорному морі на бойовому чергуванні знаходиться 12 ворожих кораблів, серед яких 2 носії крилатих ракет “Калібр” з близько 12 ракетами на борту. В Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації утримуючи на бойовому чергуванні 2 кораблі. У Середземному морі перебуває 10 ворожих кораблів, з них 5 носіїв крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – 72 ракети.

Внаслідок ракетної атаки минулої доби енергетична інфраструктура Одеської області зазнала значних пошкоджень. Роботи з відновлення триватимуть щонайменше до кінця січня. До їхнього завершення Одещина не зможе повернутись до стабілізаційних графіків. Наразі енергетики намагаються давати світло жителям Одеси та прилеглих населених пунктів хоча б по декілька годин на добу. Менш складна ситуація з електропостачанням в Ізмаїльському, Болградському, Білгород-Дністровському, Роздільнянському, Березівському та Подільському районах. Там вдається давати світло приблизно чотири години на добу.

Кількість суден, що виходять з портів Одеси, упродовж січня трималась на рівні двох-трьох на добу. Це один із найнижчих показників за всі місяці існування “зернової ініціативи”. Це зумовлено штучним блокуванням роботи зернового коридору з боку російських інспекторів. “Зерновим коридором” за перший місяць нового року вивезли 2,4 млн тонн збіжжя, тоді як у вересні та жовтні понад 4 млн тонн.

Міністр Європи та закордонних справ Французької Республіки Катрін Колонна відвідала Одеську область  з офіційним візитом. Французький міністр повідомила, що Франція надасть другу ДНК-лабораторію, призначену для виявлення та ідентифікації жертв війни на деокупованих територіях, яку Україна отримає вже у квітні. Також Катрін Колонна оголосила про надання 3 млн євро на розгортання місії експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на українських АЕС.

Катрін Колонна та Дмитро Кулеба, Одеська область. Фото: Одеська ОВА

Херсонська область

Армія рф вкотре обстріляла житлові квартали Херсона та Херсонського району. Уламками від російського снаряду у Суворовському районі понівечений автомобіль, у салоні якого були чоловік та жінка. Жінка загинула на місці, чоловіка з пораненням доставили в лікарню. Внаслідок обстрілу Комишан загинула 25-річна дівчина, троє людей отримали поранення. Таким чином,  27 січня на Херсонщині внаслідок російських обстрілів загинуло двоє людей та та щонайменше п’ятеро отримали поранення.

За минулу добу російські загарбники 38 разів обстріляли територію Херсонщини. Херсон армія рф обстріляла 3 рази – пошкоджено житлові будинки. Минулої доби через російські обстріли 2 людини загинули, 7 жителів Херсонщини дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Поліція Херсонської області

У тимчасово зайнятому курортному селищі Залізний Порт Скадовського району Херсонської області, російські окупанти здійснюють перепис та конфіскацію в українських громадян не перереєстрованого за російським законодавством бізнесу (пансіонати, кафе, ресторани).

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Для ефективного реагування на випадки пожеж та дорожньо-транспортних пригод рятувальники підрозділів 1-го Державного пожежно-рятувального загону навчались алгоритму застосування новітнього спеціального обладнання. Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Волинській області.

На благодійному концерті під назвою «Мир в долонях дитини» у Рожищі зібрали понад 12 тисяч грн для ЗСУ. Про це повідомили у міській раді.

Закарпатська область

У центрі гуманітарної допомоги «Совине гніздо» цього тижня благодійну допомогу  отримали  вимушені переселенці, які зареєстровані в Ужгороді. Мова йде про 100 продуктових наборів, 80 пакетів із необхідними речами для дітей до 2 років, 50 гігієнічних наборів, 50  наборів постільної білизни, рушників, подушок та ковдр.

В Ужгороді з лютого працюватиме група психологічної підтримки для родин військових, які втратили близьких внаслідок воєнних дій. Про це повідомили у міській раді.

Івано-Франківська область

Завдяки коштам обласного бюджету та старанням німецьких благодійників амбулаторія в Матеївецькій громаді отримала апарат УЗД Phillips IE 33 та автоматичний гематологічний аналізатор Mindray BC-20s. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я ОВА.

Львівська область

У Львові зафіксували рекорд України – благодійники придбали й завезли з-за кордону 1 263 генератори. Зробили це за місяць. Закуповували та привозили генератори благодійний фонд «Razom for Ukraine» та фонд «Nova Ukraine», за підтримки Львівської ОВА і Міжнародного штабу допомоги українцям. Кошти для придбання пристроїв жертвували жителі США та американські компанії.

Норвезька рада у справах біженців передала безкоштовну допомогу 30 сім’ям з числа ВПО, які проживають у Яворівському районі. Сім’ї отримали розкладні ліжка, матраци, ковдри, простирадла, подушки, рушники. Крім цього, охочі отримали ще консультацію юриста від благодійної організації.

Львівводоканал передав допомогу своїм колегам із Херсонводоканалу. Мова йде про автомобілі, насос, модулі для очистки води, 40 ноутбуків та 10 IP-телефонів, що прибули гуманітарним конвоєм з Німеччини в межах ініціативи Water4Ukraine.

У межах проєкту «Поліцейський офіцер громади» запрацювала поліцейська станція у селищі Дашава Стрийської громади. Станція забезпечена службовим транспортом, зброєю, засобами зв’язку та всім необхідним для несення служби.

Рівненська область

Торік за прихисток переселенців жителі Рівненщини отримали майже 27 млн грн компенсації. Про це повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль та додав, що ці кошти виплатили в рамках проєкту «Прихисток».

Тернопільська область

Дитячі будинки сімейного типу в селах Бриків та Залісці отримали генератори. Благодійну допомогу надала Церква християн віри євангельської Вишнівець.

У міжнародний день пам’яті в Тернопільській обласній універсальній бібліотеці відкрили виставку книжок «Трагедія. Історія. Пам’ять». Це видання та збірки українських й зарубіжних авторів, які описали трагічні події тих часів.

Хмельницька область

Громади області отримали 35 станцій супутникового зв’язку Starlink для Пунктів Незламності. Обладнання вдалося придбати за сприяння Міністерства цифрової трансформації України та БО «Благодійний Фонд «+380».

У Хмельницькому пройде благодійний показ фільму «Крути 1918» у межах національного туру «КІНО ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ”. Це український історичний фільм-екшн режисера Олексія Шапарєва, який вийшов у прокат 7 лютого 2019 року.

Чернівецька область

Сокирянська громада закупила генератори для адміністративних приміщень. Крім того, два генератори передали для потреб військових Збройних сил України, зокрема на Харківський напрямок.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Перші легкі танки AMX10-RC будуть доставлені в Україну в лютому. Про це повідомив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

Польський журналіст, літературознавець та соціолог Славомір Сєраковський у липні 2022 року зібрав понад 22,5 млн злотих на Bayraktar. Нещодавно Славомір повідомив, що безпілотник вже в Україні.

Канада передасть Україні 4 танки Leopard 2. Про це повідомила міністерка оборони Канади Аніта Ананд.

Польща планує передати Україні, окрім роти Leopard 2, 60 своїх основних бойових танків PT-91 Twardy. Про це повідомив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Італійський уряд вирішив передати Україні ЗРК SAMP-T, Aspide, а також артилерію та дрони ізраїльського зразка. Це буде зроблено впродовж двох тижнів.

Уряд Франції надасть €3 млн на ядерну безпеку для України.

Швеція виділить Україні 2 млн доларів на зміцнення ядерної безпеки. Зазначається, що підвищення безпеки на атомних електростанціях і навколо них позитивно позначиться на електропостачанні в Україні.

Бельгія виділить новий пакет військової допомоги Україні. До нього увійдуть системи ППО та протитанкова зброя, а також боєприпаси. Про це заявила міністерка оборони Людивін Дедондер.

Україна планує замовити у Словаччини ще 11 самохідних колісних гаубиць Zuzana 2. Про це повідомив міністр оборони країни Надь.

У Німеччину прибули перші українські військові для навчання на БМП Marder. Їхня підготовка має розпочатися найближчим часом.

Нідерланди передали Україні 300 тонн обладнання для відновлення енергопостачання. Про це повідомили в Міненерго. Серед обладнання, яке надали партнери, – трансформатори, елегазові вимикачі, заземлювачі, роз’єднувачі, обмежувачі перенапруги, електричні кабелі та заземлення, арматура повітряних ліній.

Туреччина підписала меморандум про передачу Україні плавучих електростанцій – Anadolu Agency. Станції потужністю 500 МВт зможуть покрити потреби одного мільйона українських домогосподарств. Розмістити їх планують у портах Молдови та Румунії.

Естонія просить Німеччину дозволити передачу Україні касетних боєприпасів. Про це повідомив міністр оборони Ханно Певкур.

Олексій Резніков провів телефонну розмову з Ллойдом Остіном. Обговорили результати Ramstein 8, подальше зміцнення ЗСУ, включаючи поставку танків та обслуговування нового озброєння.

Влітку 2023 року може почати свою роботу Міжнародний трибунал, чи його аналог, для притягнення рф до відповідальності за скоєні воєнні злочини в Україні. Про це заявила заступниця державного секретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд.

Європейський суд з прав людини 25 січня визнав прийнятною до розгляду міждержавну справу «Україна та Нідерланди проти росії».

Сполучені Штати вводять нові санкції проти російських юридичних та фізичних осіб. У списку судноремонтні підприємства, структури та фізособи, пов’язані з групою «вагнер» та її головою пригожиним.

Японський уряд запровадив новий пакет санкцій проти рф. Зазначають, що санкції ввели проти 49 російських компаній, три організації та 22 приватні фізичні особи, які вважаються безпосередньо причетними до анексії АР Крим та дестабілізації ситуації в Україні.

ЄС відкрив у Польщі енергетичний хаб для екстреної допомоги Україні. Цей хаб використовуватиметься для доставки електрогенераторів в Україну. На купівлю генераторів для хаба вже виділили 114 млн євро, а на першому етапі в Україну планують доставити 1 000 нових генераторів.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska