Війна в Україні сьогодні: останні новини на 27 грудня 2022 (фото)

307 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Загроза завдання ворогом авіаційних та ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури залишається на всій території України. 

Противник, попри значні втрати у живій силі, не припиняє наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Намагається покращити тактичне положення на Лиманському напрямку.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка залишається стабільною, ворог зберігає військову присутність у прикордонних районах, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. 

На Сіверському та Слобожанському напрямках артилерійських та мінометних обстрілів зазнали райони населених пунктів Мефедівка та Вовківка Сумської області, а також Глибоке, Стариця, Огірцеве і Вовчанськ на Харківщині. 

На Куп’янському напрямку ворог обстріляв райони населених пунктів Новомлинськ, Дворічне, Куп’янськ, Крохмальне, Берестове і Першотравневе Харківської області та Новоселівське, Стельмахівка і Коломийчиха – Луганської.

На Лиманському напрямку ворожий вогонь фіксувався біля Площанки і Діброви на Луганщині та Ямполівки і Григорівки Донецької області.

На Бахмутському напрямку обстріляно райони населених пунктів Спірне, Білогорівка, Соледар, Бахмут, Часів Яр, Опитне, Кліщіївка, Андріївка, Біла Гора, Олександро-Шультине, Озарянівка, Майорськ та Нью-Йорк Донецької області. 

На Авдіївському напрямку під вогневий вплив потрапили Водяне, Первомайське, Мар’їнка та Новомихайлівка на Донеччині.

На Новопавлівському напрямку артилерійського ураження зазнали райони Вугледара, Пречистівки, Времівки та Великої Новосілки  Донецької області.

На Запорізькому напрямку ворог здійснив обстріли з танків та ствольної артилерії по районах Темирівки, Полтавки, Дорожнянки, Новоандріївки, Кам’янського та Плавнів Запорізької області.

На Херсонському напрямку, знову, від російських обстрілів постраждала цивільна інфраструктура Антонівки Херсонської області та міста Херсона. Є постраждалі серед мирних жителів. 

У звʼязку зі значними втратами особового складу, у Луганській області відзначається збільшення випадків дезертирства російських військовослужбовців та залишення ними бойових позицій. З метою утримання контролю над ситуацією, російське військове керівництво збільшило кількість патрулів для затримання та повернення дезертирів до підрозділів. 

Підрозділами ракетних військ і артилерією Сил оборони України за добу уражено пункт управління, 6 районів зосередження живої сили та військової техніки противника, склад боєприпасів, а також один інший важливий військовий об’єкт.

Україні вдалося повернути тіла 42 загиблих військовослужбовців. Про це повідомила пресслужба Мінреінтеграції. Операція з передачі тіл проводилася офісом Уповноваженого зі зниклих безвісти Олега Котенко та силовими структурами. Загалом Уповноваженому зі зниклих безвісти від моменту його призначення вдалося повернути додому тіла 869 захисників.

Міністерство культури та інформаційної політики буде рекомендувати не продовжувати з УПЦ МП оренду двох храмів Києво-Печерської лаври. Про це повідомив голова Мінкульту Олександр Ткаченко. Також він зазначив, що було створено міжвідомчу урядову комісію щодо використання майна Лаври, тому поки триватиме перевірка, ці приміщення не використовуватимуть.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Окупанти обстріляли 12 населених пунктів на території Харківської області, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Щонайменше 10 населених пунктів області опинилися вдень під обстрілами російської артилерії та мінометів.

Під російською окупацією залишається 1,6% Харківської області – це 29 населених пунктів, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Внаслідок збройної агресії рф у Харківській області частково або повністю зруйновані 14 630 об’єктів. З них повністю зруйновано 1 266 об’єктів, значно пошкоджено (до 50%) – 3 863 об’єкти, частково пошкоджено (до 25%) – 9 501 об’єкт. 8 000 – це житлові об’єкти, з них 3000 – це багатоповерхівки, 4 000 – це приватний житловий фонд. У Харкові на грудень 2022 року живуть 1,1 млн людей. 

Від початку повномасштабного вторгнення триває забезпечення населення Харківщини гуманітарною допомогою. За цей період мешканці Харківщини отримали більше 35 тис. тонн гуманітарних вантажів та 1,3 млн продуктових наборів. Для максимально ефективної допомоги людям створено обласний гуманітарний штаб. Згодом – Раду волонтерів, до роботи якої залучено 64 волонтерські організації. Крім того, був створений Єдиний координаційно-гуманітарний центр, який координує роботу 155 волонтерських організацій та благодійних фондів. Також була організована евакуація з зони бойових дій більше 22 тис людей, більше 3 тис евакуйованих отримали допомогу в забезпеченні житлом.

Окупанти зруйнували місто Куп’янськ, що на Харківщині, майже на 30%. Таку цифру висловив очільник Куп’янської МВА Андрій Бєсєдін. Окупанти обстрілюють Куп’янську громаду щодня, місто функціонує в стабільно-важкому режимі. Бєсєдін пов’язує це зокрема із близькою відстанню до лінії фронту.

Роботи з консервації розбитого ракетними ударами Будинку Рад у Харкові тривають, їх робитимуть у декілька етапів. За словами Олега Синєгубова, очільника ОВА, загалом окупанти завдали 13 ракетних ударів в районі Будинку Рад. 

Прилеглі до кордону з рф та лінії зіткнення території Харківщини продовжують потерпати від ворожих обстрілів. Найбільше страждає Куп’янський район. Також під ворожим вогнем минулої доби опинялися населені пункти Харківського та Чугуївського районів.

Внаслідок ворожих обстрілів в селищах Дворічна та Куп’янськ-Вузловий Куп’янського району пошкоджено житлові будинки, сталися пожежі. На щастя, ніхто не постраждав попри усі намагання ворога завдати більшої шкоди. Особлива подяка за ефективну роботу – нашій ППО.

Триває розмінування деокупованих районів області. Протягом доби піротехніки ДСНС знешкодили 43 вибухонебезпечні предмети.

Донецька область

За добу росія втратила 620 військових, найбільше на Бахмутському та Лиманському напрямках. Від 24 лютого загальні втрати рф становлять більше 103 тисяч. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Сили оборони відбили атаки російських окупантів поблизу вісьмох населених пунктів на Луганщині та Донеччині.

Ймовірно, росія перекинула на навчання у білорусь частини першої гвардійської танкової армії, вважають у британській розвідці. Також там зазначили, що протягом останніх 48 годин бойові дії зосереджуються навкола Бахмутського напрямку Донецької області та поблизу Сватового на Луганщині.

Російські армійці від початку доби з артилерії, РСЗВ, танків 175 разів обстріляли Бахмут. У боях під Бахмутом українські військові ліквідували 77 військових рф й 125 поранили. Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Впродовж ночі росіяни здійснювали поодинокі обстріли на різних ділянках лінії фронту.

На Донецькому напрямку вночі під вогнем опинилося Острівське Курахівської громади пошкоджено заклад культури, крамницю та 5 приватних будинків. Зранку росіяни обстріляли Авдіївку з Градів без жертв, обсяги руйнувань встановлюються.

На Горлівському напрямку 1 людина поранена в Іванівському Бахмутської громади. По Бахмуту армія рф вдарила артилерією, там пошкоджено крамницю, у Часовому Яру гараж.

На Лисичанському напрямку зафіксовано обстріли на околицях Сіверської громади, також були прильоти по Торському і Зарічному Лиманської громади. Без постраждалих.

Наслідки ракетного удару. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка 

За минулу добу стало відомо про 2 цивільних на Донеччині, поранених росіянами: у Великій Новосілці та Іванівському, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Населення у тимчасово окупованому Маріуполі, за приблизними підрахунками, скоротилось у більш ніж у три рази: наразі в місті близько 110-120 тисяч людей.

На Донеччині усі котельні, які працюють на газу, призупинили свою роботу. Пошкодження магістрального газогону на Харківщині стало причиною аварійного відключення котелень, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Луганська область

Упродовж минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Новоселівського і Стельмахівки. На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог обстрілював з танків, ствольної та реактивної артилерії райони Новоселівського, Стельмахівки, Коломийчихи, Діброви і Площанки. Авіація Сил оборони протягом доби завдала удару по району зосередження окупантів.

Біля Кремінної тривають важкі бої. Окупаційні війська стягують туди величезну кількість резервів та техніки. Бойовики гинуть там сотнями. Вони розуміють, що в разі втрати Кремінної вся лінія оборони росіян на Луганщині буде порушена, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його словами, успіх на цій ділянці фронту на боці ЗСУ. Кремінна – стратегічний населений пункт в ланці оборони армії рф, бо в разі поразки їх угрупування буде розбите на дві частини. Росіяни позаймали всі лісосмуги і все навколо себе замінували. Більшість мінувань відбувалося дистанційно, тож карти мінувань навіть в них немає. Важка ситуація в Білогорівці. Після багаточасових артилерійських обстрілів по 10-20 окупантів регулярно намагаються йти там в наступ, але ЗСУ відбивають всі ці наміри росіян.

П’ятьом фермерам з нещодавно деокупованих селищ Невське та Макіївка вже спрямовано 327 тис. гривень безповоротної державної підтримки.

Поранених росіян завозять до Первомайського ліцею, де в них ще один шпиталь, окупанти пов’язують нерентабельність шахт лише зі зниженням видобутку наполовину, в Рубіжному можна отримати зарплату виключно за колабораційну діяльність – іншим доводиться виживати, – повідомили у Луганській ОВА. За підсумками цього року видобуток вугілля на окупованих територіях Луганщини та Донеччини знизився на 42 %, тобто фактично наполовину.

Кремінську громаду буде забезпечено мобільною амбулаторією, яка надаватиме медичні послуги на деокупованій території. У ній зможуть працювати терапевт, кардіолог, хірург, гінеколог, стоматолог. Амбулаторія облаштована усім необхідним обладнанням. Медики громади вже готові працювати вдома – у Кремінній, коли ЗСУ її звільнять. Це близько 50 лікарів, 170 медичних сестер, санітарки та інший медперсонал.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Українська будівельна компанія Товариство «Відважних» розмістила низку бордів зі словами вдячності світовим лідерам, які підтримують Україну. Більшість із них відвідали Ірпінь після його звільнення від окупантів. За 10 місяців близько 100 відомих усьому світові людей відвідали Ірпінь. Ірпінь став для іноземних гостей символом незламності ціною руйнувань. Подяку за підтримку України та ЗСУ було висловлено британському політику, колишньому Прем’єр-міністру Борису Джонсону, Президенту США Джо Байдену, Президенту Польщі Анджею Дуді, Прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо, Президентці Європейського парламенту Роберті Метсолі та Президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн. На бордах розміщені їхні портрети і напис «Світ відважних людей! #Дякуємозапідтримку».

Борди з подякої світовим лідерам розмістили в Ірпені. Фото: з соцмереж

На одному із головних в’їздів в Ірпінь буде встановлено меморіальну стелу «Ірпінь місто-герой». Про це повідомив мер міста Олександр Маркушин у Telegram-каналі. Рішення про підготовку місця під стелу було ухвалено на засіданні виконавчого комітету Ірпінської міської ради. «Зараз цим шляхом в Ірпінь заїжджають гості з різних куточків світу, а головне – повертаються додому з далеких країв ірпінці, які не змогли проміняти рідний Ірпінь на жодне інше місто планети», – наголосив мер. Відомо, що на виконання цього проєкту не будуть використані кошти з місцевого бюджету. У Ірпінській міській раді оголосять конкурс на кращий проект стели.

Канадський волонтерський благодійний фонд «Кленова Надія» переслав для України медичне обладнання та витратні матеріали для проведення операцій дітям із вадами серця. Партію гуманітарної допомоги на суму понад 100 000 канадських доларів (2,7 мільйона гривень) передали у Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Серед обладнання також стенти та різні витратні матеріали.

Житомирська область

На Житомирщині готують житло для переселенців. З початку 2023 року у місті Звягелі почнуть реконструювати дві будівлі під соціальні квартири для переселенців. Один проект – на базі будівлі колишньої станції переливання крові. Інший – у приміщенні колишнього шкірвендиспансеру. Окрім того, у Гульську, на дачному масиві, близько 50 будинків готують аби поселити переселенців.

Сумська область

Російські окупанти обстріляли з САУ територію Середино-Будської громади пізно ввечері 26 грудня та Зноб-Новгородську громаду вранці 27 грудня. Про це голова Сумської ОВА Дмитро Живицький повідомив у Telegram. В обох випадках обійшлося без жертв і руйнувань.

До поліції надійшло повідомлення від громадян про те, що неподалік одного з населених пунктів Сумського району було знайдено частину ракети. Про це повідомив начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Олег Євлаш. Прибувши на місце і оглянувши знахідку, вибухотехніки поліції класифікували її як головну (бойову) частину ракети «повітря – земля», або ж протитанкової керованої ракети. Снаряд був вкрай небезпечний, тож його було знищено на місці виявлення шляхом підриву.

13 територіальних громад Сумщини сьогодні отримали 15 нових шкільних  автобусів. Про це повідомляє голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. “Кожна дитина має отримати якісну освіту, незалежно від того, де вона мешкає: у обласному центрі, місті чи найвіддаленішому селі. Шкільні автобуси – один з інструментів, який дозволяє це забезпечити”, – зазначив він.

Громади Сумщини отримали шкільні автобуси від Сумської ОВА. Фото: Telegram-канал голови Сумської ОВА Дмитра Живицького

Чернігівська область

26 грудня російська армія знову обстріляла Новгород-Сіверську громаду. Про це повідомили у Держприкордонслужбі України. Прикордонники зафіксували три вибухи. Постріли велися з боку російських населених пунктів погар і случевськ. 

27 грудня Чернігівщина отримала від данської компанії ROCKWOOL нову партію благодійної допомоги. На цей раз компанія надала 10 повністю укомплектованих наметів для Головного управління ДСНС в області. Виготовили їх у Норвегії. Намети можуть використовуватися у будь-яку пору року, та мають високі температурні пороги. Зі збиранням конструкції може впоратися 2-3 особи, адже вона досить проста, та не має закріплених частин, необхідних для налаштування. Заміну повітряних балок, чи будь-який ремонт можна здійснити при мінімальному наборі інструментів. Один намет вміщує до 40 осіб. Про це повідомили в Чернігівській ОВА.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Армія рф п’ять разів вдарили по району з важкої артилерії і «Градів», накривши вогнем Нікопольську, Марганецьку й Червоногригорівську громади. Всього – близько 40 снарядів. В самому Нікополі потрощено три приватні будинки, стільки ж господарських споруд, електромережі. В Червоногригорівській громаді під ворожий вогонь також потрапили житлові будинки, теплиці, універмаг, газогони і лінії електропередач. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Вінницька область

До Вінниці прибув вантаж від Міністерства закордонних справ Німеччини та Посольства Німеччини в Києві. Як зазначив міський голова Сергій Моргунов , його головне призначення – допомогти громаді пережити складну зиму. Це перша частина допомоги. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Допомога для Вінниччини. Фото: Вінницька міська рада

У Вінниці стартував благодійний аукціон транспортних моделей на підтримку ЗСУ. Лоти – моделі різдвяного автомобіля 90-х років та знаменитого літака «Boing 727».

Кіровоградська область

Загиблій парамедикині з Кропивницького Наталії Фраушер присвятили автобус для евакуації поранених. Сім років жінка жила в Австрії, після повномасштабного російського вторгнення в Україну повернулась, щоб рятувати поранених на передовій. Реанімаційний автобус назвали позивним, який мала жінка.

Полтавська область

В Полтаву привезли гуманітарну допомогу із Польщі та Великобританії — це модульні будинки для людей, які були змушені покинути свої домівки через повномасштабну війну росії проти України.

Черкаська область

На Черкащині завдяки громадській організації «Січ.Сміла» спільно з Смілянським міським головою передали військовим пічки-буржуйки для обігріву та приготування їжі.  Обладнання працює на дровах, тому придатне для використання там, де відсутнє електропостачання.

На Черкащину міжнародна організація Дитячий фонд ООН UNICEF. доставила партію з 306 комплектів освітніх матеріалів «Ранній розвиток дитини». До освітніх наборів входять альбоми для малювання, зошити, ручки, олівці, пластилін, книжки-іграшки, ляльки, іграшкові розвиваючі набори та ігри, пазли, м’ячі, конструктори, спортивний інвентар тощо.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За повідомленням Національної поліції, у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі 15 населених пунктів. Надійшло 8 повідомлень про руйнування будинків громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф. У населеному пункті Токмак Запорізької області російські загарбники посилили адміністративно-поліцейські заходи. Військовослужбовці, разом із місцевими колаборантами, вишукують патріотично налаштованих українських громадян, проводять перевірки особистих ноутбуків, телефонів та обшукують помешкання.

Загалом за минулий тиждень російські окупанти здійснили по території Запорізької області 590 атак, зруйнувавши 150 об’єктів, – повідомив голова ОВА Олександр Старух. Деякі об’єкти критичної інфраструктури були відновлені невідкладно та енергопостачання було відновлено в день завдавання ударів. А деякі об’єкти, за словами посадовця, вимагають досить тривалого часу на відновлення. Наприклад, на замовлення потужного автотрансформатора навіть за наявності грошей, може піти 4-6 місяців.

Окупанти позбавили жителів тимчасово окупованих територій останньої можливості отримати якісну медичну допомогу, – заявив мер Мелітополя Іван Федоров. За його словами, у всіх лікарнях розміщують тільки поранених російських військових. Також наразі з окупованої території загарбники не випускають жителів евакуюватися. Таким чином, наразі найближчі лікарні, де надають медичну допомогу, знаходяться тільки в Криму. Проте можливості для її отримання у цивільних з інших окупованих територій суттєво обмежені, оскільки там не діють призначення та рецепти, виписані в окупованій частині Запорізької області, допомогу надають тільки за наявності російської медичної страховки, яку можна оформити лише за російським паспортом.

Окупанти готують вивезення жителів окупованого Енергодару до Криму, – заявили в Центрі національного спротиву. За їхніми даними, росіяни навмисно ініціюють гуманітарні кризи на тимчасово окупованих територіях, вивозячи звідти держустанови, закриваючи лікарні та аптеки, аби зробити після цього життя місцевих нестерпним. Натомість мешканцям пропонують виїхати й обіцяють грошову компенсацію. Насправді ж росіяни мають на меті змінити демографічний склад населення, а також створити пропагандистську картинку про тих, хто “тікає від України”, пояснює Центр національного спротиву.

Миколаївська область

Росіяни завдавали артилерійських ударів по акваторії Очаківської громади, – заявив голова ОВА Віталій Кім. Загалом станом на сьогодні за даними Миколаївської ОВА з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 14 439 цивільних об’єктів.

У Коблевому шторм прибив до берега морську міну й вона вибухнула, – повідомив глава поліції області Сергій Шайхет. Це вже не перша морська міна, яка вибухнула в Коблевому. У липні голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомляв, що на одному з пляжів села на морській міні підірвалося двоє людей. Після початку повномасштабного вторгнення дрейфувальні міни неодноразово знешкоджували українські військові, їх виявляли в Босфорській протоці, біля берегів Болгарії й Румунії.

Тіла 7 людей ексгумували правоохоронці на звільненій території. За повідомленням Національної поліції, поліцейські ексгумували тіла цивільних людей, які направили на судово-медичну експертизу, а після встановлення остаточної причини смерті були повернуті родичам для перепоховання. Попередньо відомо, що російський снаряд влучив у подвір’ї 82-річної жінки, яка померла від числених міно-вибухових травм вона померла. Через окупацію селища, рідні поховали родичку поміж дерев у садку прямо на території домоволодіння. Також на городі приватного будинку у селі Вавілове правоохоронці виявили поховання ще однієї 64-річної місцевої мешканки, яка померла через хворобу, та родичі поховали її самостійно на території домогосподарства. Провели ексгумацію місцевого мешканця, що загинув через ворожі обстріли у селі Любомирівка. Дружина поховала його на подвір’ї. Після проведення експертизи тіла повернуть родичам для перепоховання за усіма звичаями.

Аграрії Миколаївщини протягом 2022 року зібрали орієнтовно два мільйони тонн зернових та зернобобових культур, це майже вдвічі менше ніж минулого року, – розповів перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов. За його словами, основна причина такого падіння – це обстріли російських військ та окупація певних територій під час збиральної кампанії. Він також зазначив, що посівна кампанія на території області зірвана на 30%. В деяких фермерських господарствах поля усіяні боєприпасами та мінами, тому її неможливо підготувати для оброблення. 

Миколаєву передали 15 генераторів у межах проєкту “Зміцнення громадської довіри”, що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Про це повідомила Миколаївська міська рада. Зазначається, що 8 генераторів отримали пункти обігріву, а 7 – Миколаївоблтеплоенерго, яке використовуватиме їх для забезпечення водопостачання в умовах відключення електроенергії.

Одеська область

У Чорному морі станом на 26 грудня, за інформацією ВМС ЗС України, на бойовому чергуванні перебувало до десяти ворожих кораблів. Серед них – три носії ракет “Калібр”, загальний залп яких складає до шістнадцяти ракет. Речник ОВА Сергій Братчук наголосив, що росія особливо зацікавлена в Одеській області, тому атаки будуть продовжуватись з багатьох напрямків.

За 2 дні з портів Одеси вийшли 9 суден з 390 тис. тонн агропродукції для Африки, Азії та Європи. Серед них балкери з 68 тис. тонн пшениці для Єгипту та Індонезії, а також танкер з 45 тис. тонн олії для Індії. Про це повідомили у пресслужбі Адміністрації морських портів України. Порти також завантажують понад 860 тис. тонн агропродукції на 24 судна. Далі – очікування на інспекцію Спільного Координаційного центру. Сьогодні в Босфорі очікують інспекції 95 суден, деякі з них очікують у водах Туреччини понад місяць. “Це є результатом цілеспрямованих дій делегації рф, мета яких – сповільнити процес інспекцій суден. Спочатку вони скоротили кількість інспекційних груп до 3, тепер почали затягувати час самих інспекцій. Представники рф почали перевіряти навіть показники, які не передбачені документами Спільного координаційного центру та не мають жодного відношення до предмета перевірки (наприклад, чи добре працюють судові агрегати, скільки палива і таке інше). При такому алгоритмі перевірка одного судна займає від 4 годин. Це непродуктивно і сприяє збільшенню черги. Збільшення черги – це зменшення обсягу експорту агропродукції з портів і мільйонні збитки для вантажовласників через простої”, – зазначив Юрій Васьков, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. 

Служба безпеки України виявила та заблокувала активи представників прокремлівських корпорацій, які причетні до фінансування війни проти України. Спільно з детективами Бюро економічної безпеки встановлено місцезнаходження підпільних складів рф на території декількох морських портів, де зберігали понад 160 тис. тонн української залізної руди. Про це повідомили у пресслужбі СБУ. Загальна вартість вилучених корисних копалин становить майже 2 млрд грн. Встановлено, що знайдена партія залізної руди належить компанії російського олігарха Алішера Усманова, на якого накладено санкції РНБО України, США та Євросоюзу. За оперативною інформацією, приховану сировину представники країни-агресора намагались нелегально переправити морськими суднами на територію росії. Після цього корисні копалини планували передати на потреби металургійної галузі та воєнно-промислового комплексу рф для забезпечення потреб російських окупаційних угруповань. За матеріалами СБУ, на вилучене майно накладено арешт та вирішується питання щодо його передачі до Національне агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Херсонська область

Російські окупанти 40 разів обстріляли територію Херсонщини. Били з артилерії, РСЗВ, мінометів та танків, – повідомив Ярослав Янушевич, голова ОВА. Місто Херсон ворог атакував 11 разів. Поцілили в завод, приватні та багатоквартирні будинки. Минулої доби через російські обстріли одна людина дістала поранення. Нагадаємо, що 24.12 росіяни обстріляли ринок в центрі Херсона. Внаслідок цих ударів російськими окупантами міста загинули 10 людей, 68 поранено. Також ДСНС зазначила, що протягом минулої доби на Херсонщині ліквідовано 6 пожеж, що виникли внаслідок ворожих обстрілів. 

Наслідки осколкових уражень від російських обстрілів. Фото: Національна поліція

Загалом унаслідок обстрілів російськими окупантами Херсонської міської територіальної громади пошкоджено 33 об’єкти інфраструктури, – повідомили в Міськраді. Зокрема, окупанти пошкодили 22 об’єкти водопостачання і водовідведення, шість – теплопостачання, два – дорожньої інфраструктури, два – електропостачання й один об’єкт газопостачання. Окрім того, російські війська обстріляли 41 будівлю навчальних закладів, 7 закладів охорони здоров’я та 708 житлових будинків.

До Херсонщини прибув гуманітарний вантаж від Crucea Roșie Vrancea (Філіал Червоного Хреста Румунії). Було передано два потужних генератори на 225 кВт, які забезпечуватимуть безперебійну роботу медзакладів Херсона. До населених пунктів області також передали найнеобхідніше: медикаменти, засоби гігієни, питну воду та харчові продукти, за інформацією Херсонської ОВА.

Волонтери передають гуманітарний вантаж. Фото: Херсонська ОВА

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

 На Волині розмістили майже 20 тисяч переселенців за програмою «Прихисток». Загалом, станом на сьогодні на Волині прийнято 78 824 ВПО. Про це повідомили в  ОВА.

Створено Центр підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісті. Мета Центру – надання правової та психологічної допомоги членам сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти внаслідок збройної агресії проти України.

У Луцьку стартував триденний марафон зі здачі крові. Волонтери запрошують охочих долучитися до акції та отримати подарунок.

Закарпатська область

За рішенням Ради оборони області  заборонено петарди, салюти та іншу піротехніку. Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив, що це питання перебуває під особливим контролем правоохоронців.

В області у новорічну ніч скасовують комендантськ годину.Таке рішення прийнала Рада оборони області.

З Закарпаття передали мобільний лазне-пральний комплекс для 68-го батальйону 101-ї закарпатської бригади Територіальної оборони. Комплекс відповідає сучасним гігієнічним та санітарним нормам. Він обладнаний дизельною установкою, електричним бойлером, чотирма пральними машинами та сушкою для одягу. Також має душові й парну лазню.

В Ужгороді продовжили благодійну акцію. В центрі Боздоського парку в обідню частину доби у попередньо визначені дні діятиме польова кухня. Організатори – громадська організація «Фонд «Якість Життя» разом із Ужгородською міською радою та аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення ГУ ДСНС у Закарпатській області.

В Ужгороді відкрили мандрівну виставку документальної дитячої фотографії «Якби не війна…». Для виставки обрали два десятки кращих учнівських робіт із 63, які надійшли від ужгородських школярів та дітей-ВПО. Автори висвітлили жахи сьогодення, з якими їм довелося зіштовхнутись через війну.

Виставка «Якби не війна…». Фото: Ужгородська міська рада

Івано-Франківська область

В Івано-Франківській області скоротили комендантську годину на новорічні свята. З 31.12.22 по 10.01.23 комендантська година триватиме з 00:00 до 05:00. Далі – як і раніше з 23:00 до 05:00.

В ОВА відбулась нарада з керівниками профільних структурних підрозділів ОВА, а також територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Під час наради йшлося про урядові соціальні програми для ВПО.

У міській раді Івано-Франківська відбулась оперативна нарада. Обговорили питання електроенергії та тепла.

Асоціація “Інформаційні технології України” надала понад 100 одиниць персональних комп’ютерів високої потужності освітнім закладам Івано-Франківської області. Про це повідомили в ОВА.

В Івано-Франківську урочисто відкрили приміщення тимчасового прихистку для ВПО. Понад 140 осіб тепер мають свій прихисток. Реалізувати ідею проекту КО-ХАТИ допомогли волонтери METALAB у співпраці з владою.

У головному управлінні ДСНС України в Івано-Франківській області повідомляють про відкриття підрозділу добровільної пожежної команди у селі Перерісль на Надвірнянщині. Ця пожежна команда стала десятою на Прикарпатті.

Львівська область

Лише за останню добу на лінію «102» ГУ Нацполіції Львівщини надійшло з десяток повідомлень про замінування різних об’єктів на теренах області. На місцях можливого замінування працювали сили та засоби цивільного захисту. Вибухонебезпечних предметів та речовин не знайдено.

Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) прозвітував про результати 10 місяців роботи, усі реалізовані проєкти та плани на наступний рік. Зазначимо, МШДУ спільно з донорами та партнерами організував 8 гуманітарних місій на передову. Зусиллями штабу для потреб українців за цей період передали майже 25 тисяч продуктових наборів, понад 1 700 вантажівок з гуманітарною допомогою вдалось відправити у різні регіони України.

В ОВА відбулась зустріч з військовослужбовцями з Харківщини. Мова йшла про допомогу військовим.

У Першому медоб’єднанні Львова відбувся дводенний воркшоп «Сучасна практика організації реабілітації в медичних закладах України». Мета заходу – побудувати систему реабілітації, яка дозволить потурбуватися про кожного українця, який потребує допомоги.

Представники благодійного фонду «ПіПл Дій» завітали з подарунками і вітаннями до Буського дитячого будинку «Добре серце» та Золочівського дитячого будинку «Рідний дім». Благодійники передали дітям від української діаспори Республіки Польща понад 60 комплектів подарунків – іграшки (новорічних песиків) та цукерки, а діти навзаєм підготували новорічні концерти.

У Львові відкрилась виставка мистецького проєкту «АртБроня» (ArtArmor). Бронеплити отримали тут друге життя у вигляді арт-об’єктів. Зібрані кошти від їх реалізації волонтери спрямують на купівлю нового захисту.

Виставка мистецького проєкту. Фото: Львівська міська рада

У Львові загалом навчання у школі в цьому семестрі тривало 78 днів. Якщо взяти до уваги середній час перебування дитини в школі, то відбулось приблизно 546 уроків. Якщо порахували кількість повітряних тривог, які були впродовж цього семестру, то через них були відмінено 50 уроків. Тобто через повітряні тривоги у школах Львова не відбулось всього 10% уроків. Про це повідомив керівник управління освіти Львова Андрій Закалюк.

Рівненська область

Область отримала гуманітарну допомогу від Вармінсько-Мазурського воєводства. Мова йде про 10 генераторів, 100 комплектів термобілизни, 100 теплих спальних мішків та 120 термосів для бійців. Крім того, приїхала 1 тонна продуктів (976 готових страв і супів, 500 супів швидкого приготування, 1 448 шт інших страв, кава, чай, 900 шоколадок і святкових батончиків).

Родини загиблих та зниклих безвісти українських військових із Рівненщини побували у зимових Карпатах. Це була вже третя тижнева мандрівка-реабілітація для дітей, їхніх мам і бабусь. Загалом у цій мандрівці побували 50 людей. Організатор поїздок – КЗ «Ветеранський простір».

Тернопільська область

У Тернополі ті, хто отримують державну допомогу, з 1 січня 2023 року мають поновити документи на їх отримання. Автоматичне нарахування всіх видів державних допомог продовжено лише для людей, які проживають на окупованих територіях, або де ведуться бойові дії. Про це повідомив мер міста Сергій Надал.

Хмельницька область

Задля підтримки одного із закладів охорони здоров’я області волонтери передали швидку марки «Ford». Авто попередньо пройшло техобслуговування, тож медики одразу зможуть використовувати транспортний засіб для переміщення хворих між медичними закладами.

На Хмельниччині дітей військових привітали з новорічними святами. Загалом підготували 3 000 подарунків. У святкових пакунках – солодощі.

Чернівецька область

З Чернівців передали на фронт чергову партію допомоги. Йдеться про автівки, тепловізор, квадрокоптер, окопні свічки та медикаменти.

У Чернівецькій міській раді відбулися новорічно-різдвяні заходи для дітей пільгових категорій, у тому числі для дітей учасників бойових дій та дітей з сімей ВПО. Святий Миколай вмикав чарівний генератор, коли вимикали світло, а коли пролунала тривога – діти отримали подарунки  у бомбосховищі.

З фасаду Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської демонтували бюст російського поета Олександра Пушкіна. Щоб отримати дозвіл на демонтаж управління культури Чернівецької ОВА зверталось до Міністерства культури та інформаційної політики України.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

З початку війни агентства ООН та їхні партнери надали гуманітарну допомогу на загальну суму більш ніж 3 млрд доларів. Третина цих коштів була виплачена у формі грошової допомоги. Її отримали понад 5 млн українців.

Єврокомісія перерахувала €66 млн до бюджету України на реконструкцію зруйнованих та пошкоджених росіянами шкіл. Про це повідомила Катаріна Матернова, заступник гендиректора Генерального директорату ЄК із політики добросусідства та переговорів про розширення.

США виділило понад $53 млн на підтримку електромережі України.

Німеччина виділила €35 млн допомоги дітям в Україні.

Швеція додатково виділила Україні понад $19 млн. Кошти будуть спрямовані у Міжнародний фонд підтримки України під керівництвом Британії і використані для зміцнення військового потенціалу України.

США передали Україні першу партію обладнання для ремонту електромереж.

США розробили спецплан підготовки ЗРК «Patriot» для України значно менш ніж за шість місяців. Про це повідомив глава МЗС України Кулеба.

Литва виготовлятиме ліжка для українських польових шпиталів. Таке ліжко в польових умовах можна буде зібрати менше ніж за 2 хв і без додаткових інструментів. Наразі українська влада вже замовила виробництво 30 тисяч одиниць.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Мова йшла про формулу миру та про участь Індії у її реалізації.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єром Італії Джорджою Мелоні. Обговорили формулу миру. Крім того, Джорджа Мелоні повідомила про розгляд надання систем ППО для захисту українського неба.

Президент Чехії Земан назвав повномасштабне вторгнення рф до України найбільшою проблемою року, що минає. Іншою важливою проблемою цього року він назвав енергетичну кризу, якій зокрема сприяло російське вторгнення в Україну.

Фінська авіакомпанія пропонує українцям знижку в 95% на квитки до Гельсінкі. Українці зможуть вилетіти зі знижкою з Варшави, Кракова, Будапешта та Праги, але не пізніше 28 лютого 2023 року.

Компанія Apple, яка в березні 2022 року заявила про вихід з російського ринку, заборонила адаптувати iPhone 14 під мережі місцевих операторів звʼязку  на території рф.

У Фінляндії скасували традиційну зустріч Йоулупуккі з російським Дідом Морозом. Причиною цього став напад росії на Україну.

Президент Ісландії Гвюдні Йоуганнессон прийняв українських дітей. Різдвяний візит відбувся у межах ініціативи «Підтримай Україну в Ісландії». Цей проект допомагає біженцям адаптуватися до життя в чужій країні. На знак вдячності за підтримку ісландського народу діти принесли президенту виготовлені власноруч сувеніри.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska