Війна в Україні сьогодні: останні новини на 26.10.2022 (фото)

245 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Разом із тим не припиняє вести наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках. 

За добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Бахмутське, Бахмут, Іванград, Андріївка, Соледар, Курдюмівка, Красногорівка, Новомихайлівка, Невельське, Мар’їнка та Кам’янка Донецької області.

Ворог обстрілює позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання позицій на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення. 

Протягом доби противником завдано ракетного удару та здійснено 11 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. 

На Волинському та Поліському ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь і надалі продовжує підтримувати збройну агресію російської федерації проти України. Продовжує зберігатися загроза завдання ракетних ударів та задіяння ударних БпЛА з території республіки білорусь.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Слобожанському напрямку – з використанням мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Бочкове, Вільхуватка, Бударки, Чугунівка, Шевченкове, Стрілеча та Дворічна;

на Куп’янському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Берестове, Кислівка, Котлярівка, Піщане, Першотравневе, Фиголівка та Крохмальне;

на Лиманському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Вишневе, Греківка, Григорівка, Невське, Сергіївка та Зарічне;

на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Бахмут, Бахмутське, Соледар, Іванград, Торецьк, Курдюмівка, Майорськ та Озарянівка;

на Авдіївському напрямку ворожі обстріли зафіксовано в районах населених пунктів Мар’їнка, Водяне, Новомихайлівка, Первомайське, Авдіївка, Красногорівка, Невельське та Новокалинове.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник здійснив артилерійські обстріли у районах населених пунктів Оріхів, Времівка, Вугледар, Гуляйполе, Залізничне, Новопіль, Нескучне та Полтавка.

На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення. Безпосередньо від вогню ворожої реактивної артилерії постраждало місто Нікополь.

Противником продовжуються обладнання оборонних рубежів на лівому березі річки Дніпро.

Російські загарбники обмежують право вільного пересування цивільних на тимчасово зайнятих територіях. Так, місцевим жителям населеного пункту Першотравневе Харківської області, заборонено залишати селище. 

У російській федерації триває робота щодо поповнення бойових втрат. Відзначено вербування представниками приватних військових кампаній увʼязнених у закладах відбування покарання міста Брянськ та Брянській області.

За уточненою інформацією, підтверджено результати вогневого ураження противника протягом останніх днів. Так, у районах населених пунктів Коржове та Миколаївка Луганської області втрати окупантів склали до 60 осіб загиблими, не менше 10 осіб з них – офіцери.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала удару по району зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника.

Підрозділами ракетних військ і артилерією протягом доби уражено 3 пункти управління, 6 районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, 2 склади з боєприпасами та 5 інших важливих військових об’єктів ворога.

Відбувся обмін полоненими. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Із полону було звільнено одного офіцера, 9 рядових і сержантів. Також було передано тіло американського добровольця, ветерана армії США Джошуа Алана Джонса.

Уже ексгумували близько тисячі тіл загиблих військових та цивільних громадян. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Майже 450 в Ізюмі – на місці одного з наймасованіших поховань. Серед загиблих є і діти.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Щонайменше три села та три селища Харківської області протягом минулої доби обстріляла російська армія, – повідомили у Генштабі. Серед них – Шевченкове, Стрілеча, Дворічна. За день під обстріли загарбників потрапили щонайменше 14 населених пунктів Харківської області. Окупанти заборонили жителям Першотравневого на Харківщині виїжджати з селища. 

У Харківській області знайшли масове поховання українських військових. У могилі може бути близько 17 тіл загиблих військовослужбовців. Про це повідомив начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко. Вони загинули у квітні під час відступу. За свідченнями місцевих мешканців, окупанти збирали тіла у дві вантажівки. На кладовищі скинули в яму насипом як дрова. Не зробили жодної позначки про поховання. Селяни самостійно на Пасху поставили хрести і доглядали за могилою як могли.

Протягом минулої доби ворог продовжував обстрілювати розташовані біля лінії зіткнення та кордону з рф населені пункти Куп’янського, Харківського та Чугуївського районів Харківської області.

Зокрема з мінометів, ствольної та реактивної артилерії були обстріляні Вільхуватка, Бударки, Шевченкове, Стрілеча, Дворічна, Берестове, Першотравневе та інші населені пункти.

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, протягом доби внаслідок ворожих обстрілів поранених серед цивільного населення не зафіксовано. В той же час у Харківському районі біля смт Козача Лопань на міні підірвалася 71-річна жінка, яка пасла кіз. Вона госпіталізована з пораненнями.

Сьогодні в Ізюмському районі на ворожу міну, попередньо протитанкову, наїхав автомобіль піротехніків ДСНС. На жаль, одна людина загинула, 5 – отримали поранення. Усі поранені госпіталізовані та отримують усю необхідну медичну допомогу. Стан трьох поранених медики оцінюють як тяжкий, 2 постраждалих мають поранення середнього ступеню тяжкості.

Піротехнічні підрозділи ДСНС продовжують роботи з розмінування територій. За минулу добу знешкоджено 291 вибухонебезпечний предмет. Втім, поки розміновуються тільки об’єкти критичної інфраструктури та основні дороги.

У деокупованому Куп’янську поновила роботу “Укрпошта”. Мешканцям вже почали виплачувати пенсії, накопичені протягом  4 місяців. Крім того, у місті поновлюють зв’язок. У тестовому режимі почав працювати 4G від операторів Vodafone, Kyivstar та Lifecell.

На деокупованій території Харківщини відновлюють автобусні маршрути. На сьогодні перевізники знову здійснюють рейси до населених пунктів 7 звільнених громад. 

Донецька область

Окупаційні війська продовжують штурмові дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Окупанти гатять по позиціях ЗСУ з усіх видів озброєння, але українські військові стримують їхній наступ та завдають ударів у відповідь.

За минулу добу росіяни вбили 1 мирного жителя Донеччини – у Бахмуті. Крім того, правоохоронці виявили тіла 4 цивільних, які загинули під час окупації у Дробишевому. Також за вчора стало відомо про 4 поранених, – повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Близько 3:10 ночі росіяни завдали ракетного удару по Дружківці. За попередньою інформацією, постраждалих немає, але є руйнування: знищено будівлю коледжу та пошкоджено багатоповерхівки. Про це повідомила речниця поліції Донеччини Олександра Гаврилко.

Обстріл Дружківки. Фото: Поліція Донеччини

Також впродовж ночі обстрілів зазнавали прифронтові громади у центрі та на півночі області.

На Донецькому напрямку росіяни стріляли по Первомайському Очеретинської громади та Мар’їнці, Красногорівці і Катеринівці Мар’їнської громади. Інформація про жертв та руйнування не надходила.

На Горлівському напрямку постраждали Часовоярська і Бахмутська громади. У Бахмуті одна людина загинула, вигоріла будівля технікуму, постраждали приватні будинки. Натомість артобстріли по околицях Часовоярської громади, обійшлися без постраждалих та руйнувань. 

У селищах Гостре та Курахівка на Донеччині мобільний оператор “Київстар” відновив зв’язок. Для звільнених населених пунктів діють спеціальні тарифи: безкоштовні дзвінки в мережі, а також пакети мегабайтів та хвилин на інші мережі.

У 120 будинках села Новодмитрівка, що у Костянтинівській громаді на Донеччині, відновили газопостачання.

Луганська область

За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Іванград, Бахмут, Бахмутське, Соледар, Курдюмівка, Красногорівка, Новомихайлівка, Невельське та Тернова.

Є й вдала робота українських артилеристів. Так, у Новоіванівці знищено склад боєприпасів та понад 10 кадирівців. У Сватовому – до 10 окупантів та близько п’яти вантажних автомобілів з боєкомплектом. 

Загалом авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 21 удар. Підтверджено ураження 17 районів зосередження озброєння та військової техніки, 2 опорних пунктів, а також 2 позицій зенітних ракетних комплексів противника. Підрозділи ППО збили 5 ворожих БпЛА.

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили пункт управління, два райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, радіолокаційну станцію та інші важливі військові об’єкти окупантів.

Російська армія минулої доби обстріляла звільнену Білогорівку на Луганщині, загинули двоє людей. Також під обстрілами окупантів опинились Невське, Стельмахівка та Новоєгорівка, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Президент Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало перебуває з робочим візитом у Києві. Це перший лідер африканської держави, який відвідав Київ з початку повномасштабного вторгнення.

Президент Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало з візитом у Києві. Фото: Укрзалізниця

Лише за минулий тиждень на Київщині 13 разів лунала повітряна тривога, – повідомили в Київській ОВА. Сумарно це майже 30 годин. Більше доби українці мали перебувати у сховищах.

В кожній громаді області облаштували 754 пункти обігріву. Як повідомили в Київській обласній військовій адміністрації, вони працюватимуть, коли температура повітря знизиться, а також під час можливих відключень електроенергії та опалення. Пункти обігріву забезпечені приладами резервного живлення та додатково оснащені пічками, електричними обігрівачами, тепловими пушками.

У Ворзелі відновлюють багатоповерхівку, в яку під час окупації влучив снаряд. В ньому повністю зруйнована покрівля та пошкоджені квартири в 6 секціях будинку. Кошти для ремонтних робіт виділені з місцевого бюджету.

Архівам Київщини, які знаходяться на звільнених від окупантів територіях, передали обладнання для сканування. Це відбулось в межах реалізації Угоди про надання фінансової допомоги між Державним архівом Київської області та ALIPH Foundation. Завдяки переданим сканерам впродовж 2022-2025 років планується створити цифрові копії на майже 20 тисяч справ, що зберігаються в архівах.

У Київському метрополітені на станції «Золоті Ворота» відкрили фотовиставку «Герої МВС», яка триватиме 4 тижні. На ній представлені десятки світлин співробітників МВС, які проявили мужність під час вторгнення росії та щодня наближають Перемогу України.

Фотовиставка «Герої МВС», відкрита в Києві на станції метро «Золоті Ворота». Фото: МВС України

Київ отримав потужну пожежну машину з можливістю піногасіння та два сучасних реанімаційних автомобілі від німецьких та українських партнерів, – повідомили в Київській міській державній адміністрації. Також благодійні фонди передали обладнання для рятувальників.

Житомирська область

В Житомирі намагаються відновити роботу електротранспорту. В міській раді повідомили, що на маршрути у міжпікові години вийшла частина тролейбусів та трамваїв – надалі все залежатиме від навантаження на електромережу. Також у місті почали вмикати вуличне освітлення у вечірній та ранковий час, що пов’язано з безпекою пересування.

На Житомирщині безробітні, які не працевлаштувались протягом 30 днів, будуть залучатись до суспільно корисних робіт, – повідомив керівник ОВА Віталій Бунечко. Офіційно зареєстровані безробітні залучатимуться до облаштування блок-постів, заготівлі дров, розбору завалів, відновлення пошкоджених будівель, розвантаження гумдопомоги та ремонту укриттів.

Громадам Житомирщини надали чергову гуманітарну допомогу від UNICEF. 10 територіальних громад області отримали гігієнічні набори. В Житомирі, в межах крос-секторального проєкту UNICEF, відкрито кабінет психологічної допомоги.

В Житомирі родина волонтерів готує “УКРОПський борщ” для українських військових. До приготування сухих борщів долучаються небайдужі житомиряни. За 10 днів на фронт відправлено 64 пакети з сухим вмістом на 320 літрів борщу.

Сумська область

Минулої доби після 21.00 ворог вдруге за добу обстріляв Зноб-Новгородську громаду. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. Зафіксовано 12 прильотів з артилерії, пошкоджено цивільну інфраструктуру.

Окупанти обстріляли громаду на Сумщині з артилерії. Фото: з соцмереж

Протягом дня російська армія 12 разів атакувала громади Сумщини, випустивши 106 снарядів по 7 прикордонним територіям. Ворог задіяв безпілотники з вибухівками, міномети 120 калібру та самохідні артилерійські установки.

На Сумщині перевірили бойову готовність військових частин ЗСУ, сил безпеки, оборону і розвідку – у результаті перевірки зафіксували відсутність ознак утворення ударних формувань рф. Про це повідомив командир оперативно-тактичного угруповання «Суми» Олександр Нестеренко. Він додав, що наразі обстановка є стабільною та контрольованою.

Сумська область одна з перших у Україні налагодила ефективну організацію суспільно-корисних робіт в умовах воєнного стану. Про це зазначила Міністерка економики України Юлія Свириденко. Громадяни, що перебувають на обліку як безробітні, розбирають завали, виконують ремонтні роботи, заготовляють дрова на зиму тощо – і отримують зарплатню. До роботи вже залучено 400 громадян з 23 громад.

Сумські лікарі-офтальмологи Ірина Жукова та Максим Перекрестов на базі медичного центру «Мед-Союз» будуть проводити косметичні операції пацієнтам, які отримали уламкові та опікові травми обличчя. Це стало можливо завдяки благодійній платформі «Заграва», яка координує між собою людей, отримавших подібні травми, та лікарів, які хочуть і можуть їм допомогти.  

У місті Шостка вперше відбудеться суд через обвинувачення у державній зраді. Мешканець міста за допомогою інтернету встановив контакт із представниками ворожої армії і передавав їм інформацію про переміщення українських військових та розташування адмінбудівель.  

Заклади освіти на Сумщині отримали 1774 нових ноутбуки, – повідомив очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Він додав, що в умовах війни головний інструмент вчителя – це ноутбук, і подякував усім працівникам освіти за відданість справі. Ініціатива була проведена за сприянням компанії «Google».

Ямпільська лікарня отримала допомогу із Польщі – до закладу надійшли апарат ЕКГ та мобільний апарат ШВЛ. Сучасне медичне обладнання надали ямпільцям Фонд Міжнародної Солідарності у партнерстві з BGK та Єврокомісією. 

Чернігівська область

На відбудову постраждалих від війни об’єктів інфраструктури Чернігівщини вже пішло 165 млн гривень. Про це повідомили у Чернігівській ОВА. Всього для відновлення громад області із резервного фонду було виділено 250 млн – їх необхідно використати до кінця року. Наразі відновлено 3 багатоповерхівки, адмінбудівлю, 9 об’єктів життєзабезпечення, 9 освітніх та 10 медичних закладів.

Командування «Північ» попередило мешканців міста та району про заплановані на вечір 26 жовтня стрільби з автоматичною стрілецькою зброєю. Місце проведення – полігон на околицях Чернігова.  

На Волині затримали Андрія Бабича, депутата Чернігівської районної ради: чиновнику інкримінують організацію нелегального вивозу громадян за межі країни. Про це повідомили в СБУ. Горе-депутат пропонував призовникам за гроші фальшиві свідоцтва про народження дітей для втечі за кордон під виглядом багатодітних батьків. Послуга коштувала від 3000 доларів.

Мешканці Коропської громади провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Захід відбувся в Центрі дитячої та юнацької творчості. Про це повідомила Коропська селищна рада. Діти та їхні батьки приготували різноманітні смаколики і принесли саморобні прикраси: так вдалося зібрати 8187 гривень для місцевих захисників.

Дітлахи трудяться на ярмарку, допомагаючи ЗСУ. Фото: Коропська громада Чернігівської області

ООН надасть мешканцям Чернігова та внутрішньо переміщеним через війну особам грошову допомогу у розмірі 2200 гривень на місяць протягом півроку. Заявки на допомогу від громадян приймає благодійний фонд «Право на захист у Чернігові.

В листопаді відкриють рух по відновленому мосту в селі Іванівка на під’їзді до Чернігова. Про це повідомили у Службі автомобільних доріг у Чернігівській області. Міст був зруйнований на початку березня, коли окупанти намагались прорватися до Чернігова з боку селища Ягідне. Зараз ведуться роботи з укладання асфальтобетонного покриття і паралельно ремонтуються підходи до мосту. 

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Внаслідок вчорашнього ракетного удару по Дніпру, через який загинула вагітна жінка і працівник АЗС, постраждали чотири особи. Це двоє чоловіків і двоє жінок. На заправці знищено колонки, автомийки, шиномонтаж, дві легкові машини.  Щодо Нікопольщини. Вчора пізно ввечері в районі було збито ворожий дрон-камікадзе «Shahed». Люди не постраждали Окрім цього, ворог вночі атакував Червоногригорівську громаду. Били з «Градів», зачепило лінії електропередач. Постраждалих немає. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: з соцмереж

У Дніпрі розпочав роботу “соціальний ресторан”, де годують внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з окупованих областей, або регіонів, де ведуться бойові дії. Щодня там можуть пообідати півтори тисячі людей. Аби розпочати проєкт, доброчинники зібрали близько 12 мільйонів гривень.

Вінницька область

​​Проєкт «Спільно. Соціальні послуги для сімей в громаді» запустили у Вінниці. Реагуючи на виклики війни, проєкт заснований, щоб розвивати і зміцнювати систему підтримки вразливих сімей. Нещодавно для батьків дітей з інвалідністю провели перший тренінг «Разом ми – сила! Школа громадського активіста».

Півтисячі пар шкарпеток за пʼять років звʼязала для захисників 78-річна Марія Удалова. Чергову партію, а це 60 пар, вінничанка передала волонтерам центру “Шахіна”. 

Кіровоградська область

Під час марафону «Захисник баче – москаль скаче», який провели в Олександрійській громаді, зібрали 123 861 гривню. Кошти збирав Координаційний центр волонтерів. Фінанси використовують для придбання трьох тепловізорів.

Два олександрійських представники – благодійний фонд «Центр допомоги Олександрія» та Міська централізована бібліотечна система пройшли конкурсний відбір на участь у проєкті «Волонтер+». Протягом наступних шести місяців  команди будуть втілювати проєкти із розвитку молодіжного волонтерства. 

Полтавська область

Міжнародні гуманітарні організації та світові промислові гіганти продовжують підтримувати Полтавщину. Сьогодні обласна організація Товариства Червоного Хреста України та компанія «Samsung» передали 6 дороговартісних морозильних камер обласній станції переливання крові, її підрозділам у Кременчуці та Лубнах, а також психлікарні й міському пологовому будинку Полтави. Крім того, партнери передали 25 пральних машин та 51 мікрохвильову пічку для місць масового проживання внутрішньо переміщених осіб, інтернатів, пансіонатів, будинків для літніх людей. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

 

Допомога  від Товариства Червоного Хреста України та компанії «Samsung». Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Полтавщина отримала автомобіль для транспортування вакцин. Він оснащений спеціальним холодильним обладнанням для підтримання температурного режиму +2…+8 С°. Це дасть змогу доставляти необхідний запас вакцин до будь-якого закладу охорони здоров’я в межах області. Авто передав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Черкаська область

270 гігієнічних наборів отримали внутрішньо переміщені особи від благодійного фонду “Допоможи ближньому. Черкаси”. У пакунках передані рушники, пральний порошок, мило, зубну пасту. Набори видавали кожному члену родини. 

У Черкасах медзаклади готуються до аварійних відключень електропостачання. До перебоїв із електрикою готові – розповів головний інженер одного з медзакладів області Олексій Тітченко.  За його словами, генератори забезпечать лікарню живленням на 8 годин.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив  обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення, повідомили в ЗОВА. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Залізничне, Новоандріївка, Малинівка, Полтавка, Дорожнянка, Преображенка, Степове, Малі Щербаки, Оріхів, Гуляйполе, Новоданилівка, Ольгівське, Білогір’я, Мала Токмачка, Червоне.

Надійшло 21 повідомлення про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 94 особи, з них 13 діти.

Радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення, повідомили в  ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Вночі минулої доби окупант наніс два авіаційні удари, випустив 48 артилерійських снарядів та застосував 14 реактивних систем залпового вогню, в тому числі – із запалювальними боєприпасами. Внаслідок десятки зруйнованих та понівечених будинків, пошкодження об’єкту інфраструктури та транспортних засобів мирного населення. Найбільше від бойових дій наразі страждає місто Оріхів, яке зруйновано майже на 2/3.

До масштабної пожежі в центрі Оріхова призвело влучання ворожого снаряду в багатоповерхівку. Полум’ям знищено 6 квартир та пошкоджено поряд розташовані домоволодіння. 

Також загарбники накрили вогнем Гуляйполе і прилеглі села, що призвело до часткової або повної руйнації житлових будинків, господарчих споруд, гаражів та транспортних засобів. В результаті агресії окупантів загинуло дві цивільних особи та ще дві поранені. Інформація щодо постраждалих уточнюється.

В Енергодарі продовжується терор та постійний тиск на людей, мародерство окупантів, повідомили в ЗОВА. Крім цього, загарбники активно поширюють фейки про створення “брудної бомби” із перероблених ядерних матеріалів, які, до речі, знаходились під постійним контролем військових рф з моменту окупації 3 березня. Ця інформація не відповідає дійсності. До того ж окупант обмежив виїзд на підконтрольну Україні територію: за минулу добу виїхати змогли лише 96 осіб.

Крім цього, 208 наших громадян продовжують перебувати у заручниках, всього через тортури та тиск пройшло 540 осіб.

Миколаївська область

Тривають обстріли території та прилеглих населених пунктів Березнегуватської громади, що знаходяться на лінії розмежування. Так, вчора орієнтовно о 18:31 ворогом було завдано ударів по окраїні одного з населених пунктів громади.  Інформація щодо постраждалих та пошкоджень уточнюється.

Сьогодні близько 03:30 та 05:40 обстрілів зазнала Широківська громада, влучання зафіксовано поза межами населеного пункту. Постраждалих та руйнувань немає. Про це повідомили у військовій адміністрації Баштанського району.

З метою стабілізації електромережі по Миколаївській області зранку електрики були  змушені відключити всі 10 груп споживачів. 

На Миколаївщині від початку повномасштабного вторгнення російська армія станом на 26 жовтня пошкодила або повністю знищила 12 712 цивільних будівель. Відновлення будівель сповільнюють російські обстріли, розповів очільник ОВА Віталій Кім.

У Миколаєві вже змонтовано понад 60 осмотичних установок для очищення води. Найближчим часом очікується встановлення ще кілька одиниць такого обладнання.

Міський голова Олександр Сєнкевич розповів, що відновити централізовану подачу питної води можна буде через 3 тижні після звільнення Херсону від російських окупантів. Фахівці міської ради вже розробили план ремонтних робіт.

Волонтери з “Волонтерської сотні” при Херсонській обласній адміністрації та благодійний фонд “Support Херсон” організували допомогу для жителів села Лупареве, Миколаївського району. Роздали протягом дня понад тисячу пайків.Також у  Миколаєві 50 переселенців з Херсонщини отримали продуктові набори від БФ “Support Херсон”.

Допомога для жителів села Лупареве. Фото: з соцмереж

Миколаївська громадська організація ”Діалог” у рамках реалізації інклюзивного проєкту представила документальну виставу “Моє майбутнє після війни”. Над постановкою працював херсонський режисер Андрій Май. Прем’єра відбулася в жовтні у Німеччині.

У Миколаєві розпочався перший етап українсько-данського проєкту “МикоМрії”. 175 молодих людей подали заявки на участь у проєкті та з 25 жовтня слухають лекції онлайн.

Одеська область

Під час війни в Одесі був створений підрозділ добровільного цивільного захисту. Для відпрацювання навичок реагування в умовах воєнного часу вчора в Одесі пройшли масштабні навчання для добровольців, повідомляє пресслужба мерії. У навчаннях взяли участь Рятувально-водолазна служба Одеської міської ради, Червоний Хрест, Асоціація пожежників-добровольців України, кінологи, а також психологи ДСНС.

Масштабні навчання для волонтерів цивільного захисту пройшли В Одесі. Фото: з соцмереж

В Одеській мерії відбулося засідання історико-топономічної комісії, метою якого було розглянути та узгодити список назв одеських вулиць, пов’язаних із державою-агресором росією. Назви, пов’язані з географією рф, а також з російськими діячами – Байкальська, Брестська, Орловська, Олександра Невського, Шишкіна, – будуть перейменовані на ті, що пов’язані з українською або світовою культурою. Таким чином, Одеса поступово прибирає зв’язки з фашисткою державою росія, яка вбила десятки тисяч українців.

В  міському саду Одеси триває фотовиставка, присвячена загиблим журналістам внаслідок війни. Виставка організована за підтримки Українського ПЕН, Інституту Масової Інформації, Центру прав людини ZMINA, Національного музею Революції Гідності, Львівського Медіафоруму, Премії імені Георгія Ґонґадзе, Одеської міської ради та присвячена працівникам медіасфери. За статистичними даними, під час широкомасштабної війни росії проти України загинуло 40 українських і закордонних журналістів.

Фотовиставка, присвячена загиблим журналістам. Фото: з соцмереж

Херсонська область

Ситуація на Херсонщині залишається надзвичайно складною, тривають активні бойові дії. Поки ЗСУ нищить ворога на фронті, армія рф продовжує воювати з мирним населенням, завдає вогневого ураження нашим військам із авіації, РСЗВ, ствольної артилерії, мінометів вздовж лінії зіткнення. 

Під ворожим вогнем знову опинилися мирні населені пункти області, – повідомили у Генштабі ЗСУ. Вогневого ураження зазнали райони населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення. Противник продовжує обладнання оборонних рубежів на лівому березі річки Дніпро.

Ворог двічі намагався прорвати нашу оборону. Успіху не мав, із втратами відступив. 

Окупанти з танку обстріляли нещодавно звільнену Трифонівку. Є пошкодження житлових будинків, поранено одну цивільну особу. 

Нашою авіацією тричі завдано удару по районах зосередження живої сили, озброєння та техніки. Ракетно-артилерійськими підрозділами виконано 217 вогневих завдань.

Підтверджені втрати ворога на півдні – 26 рашистів, 4 міномети, ЗРК «ТОР», 6 одиниць автобронетехніки та склад з боєприпасами. Також над Херсонщиною збито 2 ворожих дрони-камікадзе.

Поліція відкрила 43 кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів армії рф на Херсонщині.

Ворог вкотре обстріляв населені пункти Бериславського району. Поранено цивільних мешканців, пошкоджено та зруйновано житлові будинки, магазини, аптеки, фермерські господарства та автомобілі. 

У Скадовську представники силових структур рф захопили офісне приміщення нотаріуса, змінивши замки та привласнивши майно й документацію, та спільно з місцевими колаборантами захопили будівлю готелю.  У Каховському районі військові рф викрали чотирьох людей, нині їх місце перебування невідоме. З Олешок та Генічеського району продовжують надходити повідомлення від місцевих жителів, що до їхніх квартир та будинків заселяються військові рф. Також окупанти привласнюють собі аптеки та магазини. У Білозерці з приміщення ветлікарні окупанти викрали майно, документацію та службовий автомобіль.

З нещодавно звільнених територій надходять повідомлення від людей, які повернулися до своїх будинків, про факти мародерства російськими військовими, – повідомив очільник ОВА Ярослав Янушевич. За час окупації селищ військові рф викрали та вивезли з будинків все майно, забрали легкові та вантажні автомобілі, розграбували фермерські господарства та зернотоки, звідки вивезли врожай, селітру та дизельне пальне.

На звільнені території Херсонщини повертається «ПриватБанк». Тепер жителі Нововоронцовки можуть зняти готівку на касах магазинів, а у Високопіллі працює банкомат. 

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

З початку повномасштабної війни в Україні на Волині допомогли з прихистком 74 763 вимушено евакуйованим особам з інших областей. Статус ВПО мають 60 293 людини, серед яких 18 232 – діти, 2 274 осіб з інвалідністю, 7 757 пенсіонерів, 68 багатодітних сімей, 9 сімей батьків-одинаків.

Станом на 25 жовтня на Волині вручили більше 32 тисяч повісток. Водночас на території області мобілізували близько 20 тисяч чоловік і понад 1 500 техніки. Про це повідомив начальник сектора мобілізаційно-оборонної роботи, полковник Павло Свадовський.

На Волині спостерігається перевантаження електромереж, саме тому введені графіки обмежень використання електроенергії (аварійні відключення). Зокрема, найскладніша ситуація в адміністративному центрі області. Про це повідомив гендиректор «Волиньобленерго» Сергій Севідов.

На території Луцької громади триває підготовка до опалювального сезону та подолання надзвичайних ситуацій. За грантові кошти місто отримає модульні котельні. Окрім того, до міста вже прямують дизельні генератори, печі, обігрівачі, намети тощо. Про це повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Закарпатська область

Усі реанімаційні, операційні та пологові відділення медичних закладів області забезпечені генераторами. Про це повідомили в ОВА.

Івано-Франківська область

Представники ОВА взяли участь в онлайн-нараді під головуванням віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної. Мова йшла про підготовку до засідання українсько-словацької змішаної комісії з питань промислового і науково-технічного співробітництва.

З Польщі передали гуманітарний вантаж для ВПО, котрі проживають у 8 громадах Івано-Франківського району. Гуманітарна допомога включає продукти харчування. А також пледи (20 палет), памперси (4 палети), засоби гігієни (4 палети), рушники паперові (2,5 палет) тощо.

З Івано-Франківська відправили допомогу для 10-ої бригади 109 батальйону. В основному це продукти харчування, засоби особистої гігієни, ліки, свічки та ковдри.

На Городенківщину прибула партія верхнього зимового одягу, взуття та іншої амуніції для військових. Про це повідомили в Городенківській міській раді. Все це вдалося придбати коштом одноденного заробітку працівників міської ради та за фінансової підтримки Ради товаровиробників.

Львівська область

Відбулася українська частина Українсько-Словацької Змішаної Комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва. До заходу онлайн долучились представники Львівської ОВА. Мова йшла про міжрегіональне співробітництво.

В області активно впроваджують фінансову підтримку в межах Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів. Вже спрямували понад 182 млн грн із запланованих 279 млн грн. Зокрема, впродовж поточного тижня надали 5,3 млн грн на проведення поточних та капітальних ремонтів 5 гуртожитків для розміщення та проживання ВПО та 2 закладів соціального та медичного обслуговування.  

Львівська ОВА підписала Меморандум про співпрацю з БФ «Support Аzоv», який підтримує «азовців». Під час зустрічі передали від благодійників два авто (одне – для БФ «Support Аzоv», інше – для продовольчої служби «Азову»). Автівки наповнили старлінками, акумуляторними батареями, взуттям, препаратами тощо.

В межах ініціативи «1000 автомобілів свободи» військовим передали 11 автівок. Усі транспортні засоби укомплектували маскувальними сітками для автомобілів, каністрами дизпалива та запасними шинами для автівок.

Благодійна організація «Благодійний фонд «ДІЛ»» передала гуманітарний вантаж для бійців на передову. 70 спальників та 60 аптечок незабаром отримають бригади, в яких воюють захисники з Львівщини.

Компанія «Uber» надає безкоштовні промокоди на поїздки для медичних працівників. У межах ініціативи компанії «Uber», яка триватиме до кінця листопада 2022 року, щомісяця лікарням надають близько 35 000 промокодів на поїздки.

У Львівській ОВА оголосили збір україномовних книжок, щоб підтримати українців в Польщі. Зазначимо, у польському місті Гданськ на базі благодійної організації Fundacja RC діє бібліотека української літератури. Станом на сьогодні книжковий фонд налічує більше ніж 1 000 книг. 

З нагоди 31-ї річниці Незалежності України жителі Львівщини, представники Луганської та Львівської ОВА розписали картину «Незалежні». Картину продали на благодійному аукціоні. Кошти, виручені з продажу, пішли на HOPEBOXES для родин в херсонській області, які потребують підтримки чи допомоги. А картина знаходиться у ліцеї № 1 Зимноводнівської громади. 

Картина у ліцеї. Фото: Львівська ОВА

Під час шкільного ярмарку на Яворівщині зібрали більше 20 тисяч грн на підтримку ЗСУ. Усі зібрані кошти були передані в ГО «Спілка ветеранів АТО «Янів»» на потреби захисників.

Рівненська область

Рівненщина об’єднала на форумі представників бізнесу, митної служби, податківців та експертів з Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Рівненської та Чернівецької областей. Головною метою форуму є сприяння налагодженню конструктивного діалогу між владою та бізнесом щодо експортної діяльності в умовах війни.

У Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі відбулась Міжнародна науково-практична конференція. Головною темою конференції були етапи реабілітації, стан соціальної адаптації військових тощо.

Рівне отримало 500 мобільних будинків від Swedish Civil Contingencies Agency (MSB). Загалом MSB надасть Україні 4 000 мобільних павільйонів-будинків для тимчасового перебування.

Органам соціального захисту населення Рівненської області передали гуманітарну допомогу, а саме 15 ноутбуків. Допомогу надало Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Серед 10-ти українських військовослужбовців, яких нещодавно звільнили, є уродженець смт Володимирець, солдат Іван Саков. Він потрапив до полону наприкінці вересня.

Звільнені захисники. Фото: з соцмереж

Тернопільська область

У тернопільських садочках увімкнуть опалення. Як тільки середньодобова температура знизиться, опалення увімкнуть по всьому місту.

У зв’язку зі зниженням потужностей об’єктів живлення, в області застосовані аварійні відключення. Наразі вимкнено понад 800 населених пунктів.

У Тернополі частково відновлюють вуличне освітлення. Світло на вулицях міста подаватимуть до 21.00.

ТОВ «Лісова техніка» передали для тернопільських захисників з територіальної оборони та Нацгвардії п’ять далекомірів.

Хмельницька область

В ОВА відбулося перше засідання оновленої Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання. Про це повідомили в ОВА.

Ввечері Хмельниччина знизила електроспоживання на 15%. Це один з найбільших показників серед областей України. Про це повідомили в Укренерго.

З Хмельницького бійцям на фронт передали 2 квадрокоптера DJ Mavik 3. Загалом за цей час для різних військових та силових підрозділів з Хмельницька передали понад 130 квадрокоптерів та дронів різних моделей та модифікацій.

Чернівецька область

У Чернівцях провели інтерактивний захід для ВПО. Дорослим та дітям влаштували показ спецтехніки та продемонстрували макети вибухонебезпечних предметів. Також присутнім розповіли, як надати першу допомогу потерпілому. Про це інформує Головне управління Державної Служби Надзвичайних Ситуацій України у Чернівецькій області.

Інтерактивний захід. Фото: ГУ ДСНС України у Чернівецькій області

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Євросоюз виділить Україні 1 млрд євро екстреної допомоги для відновлення енергопостачання. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

США передали два перші зенітні ракетні комплекси NASAMS Україні. Про це повідомив Грег Хейєс, генеральний директор Raytheon Technologies, яка виробляє цей тип озброєння.

Німеччина надасть Україні 2 установки MARS і чотири гаубиці Panzerhaubitze 2000. Про це заявив президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Цього місяця перша партія з 10 американських безпілотників Switchblade може надійти в Україну. Про це заявив Олексій Резніков.

В Україні розпочали використання ізраїльської системи Smartshooter, яка допоможе перехоплювати дрони-камікадзе.

Ізраїль передасть США докази використання іранських безпілотників в Україні.

З грудня Естонія повністю заборонить імпорт російської нафти.

Грузія ще на пів року продовжила програму допомоги українським біженцям. Про це заявив міністр охорони здоров’я Грузії Зураб Азарашвілі.

Mercedes-Benz йде з росії та продає свій завод. Компанія стала третім великим автоконцерном, після Renault і Nissan, який заявив про вихід з рф.

Сенат Польщі ухвалив резолюцію про визнання влади рф терористичним режимом. За резолюцію проголосували всі присутні сенатори.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новим прем‘єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Мова йшла про співпрацю між Україною та Великою Британією.

Прем’єрка Італії Джорджія Мелоні заявила, що Рим не піддасться на енергетичний шантаж путіна і залишиться партнером хороброго українського народу, який протистоїть російській агресії.

Прем’єр-міністр Великобританії, Ріші Сунак, у своїй першій промові звинуватив росію в дестабілізації енергетичних ринків, на тлі економічних наслідків пандемії коронавірусу.

Українські рятувальники отримали IV транш допомоги від Республіки Франції. Державній службі України з надзвичайних ситуацій передали, зокрема, 7 пожежних автомобілів, пересувний медпункт із радіологічним обладнанням, санітарний автомобіль, 6 легкових спеціалізованих авто та 7 причепів з човнами, пожежно-рятувальне спорядження, одяг та добові харчові набори загальною масою понад 70 тисяч кг.

Допомога від Франції. Фото: Чернівецька ОВА

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska