Війна в Україні сьогодні: останні новини на 25 листопада 2022 (фото)

275 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Головне фото: сьогодні Краматорськ, адмінбудівля після обстрілу ворогом

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби окупантами завдано 4 ракетних удари по Комишувасі Запорізької області, здійснено 7 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено.

Республіка білорусь продовжує підтримувати збройну агресію російської федерації проти України, надаючи їй інфраструктуру, територію та повітряний простір.

На Сіверському напрямку, у прикордонних районах Брянської та Курської областей противник продовжує виконувати завдання з прикриття ділянки російсько-українського кордону, проведення демонстраційних і провокаційних дій.

На Слобожанському напрямку ворог завдав вогневого ураження з мінометів, ствольної та реактивної артилерії по районах населених пунктів Висока Яруга, Стрілеча, Стариця, Огірцеве, Вовчанськ, Амбарне, Фиголівка та Дворічна Харківської області.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде активну оборону на захоплених раніше рубежах, здійснює обстріли з танків та ствольної артилерії, зокрема, в районах населених пунктів Берестове, Кислівка, Табаївка і Вишневе на Харківщині; Новоселівське, Стельмахівка, Макіївка і Площанка Луганської області та Торське на Донеччині.

На Бахмутському та Авдіївському напрямках ворог зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій.  Обстріляв із танків та всього спектру артилерії райони населених пунктів Верхньокам’янське, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Андріївка, Красногорівка, Бердичі, Авдіївка, Первомайське, Невельське та Мар’їнка Донецької області.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог веде активну оборону. Здійснив обстріли з танків та різнокаліберної артилерії позицій Сил оборони та районів населених пунктів Вугледар, Пречистівка, Нескучне, Времівка, Новопіль і Зелене Поле Донецької області та Ольгівське, Гуляйполе, Гуляйпільське і Чарівне на Запоріжжі.

На Криворізькому та Херсонському напрямках окупанти не припиняють обстрілів по районах населених пунктів Зміївка, Берислав, Токарівка, Микільске, Антонівка, Чорнобаївка, Білозерка, Велетенське Херсонської області та міста Херсон.

Противник продовжує зазнавати втрат, зокрема і в центрах підготовки перед відправкою в район ведення бойових дій на території України. Так, зокрема, у населеному пункті Деревная Брестської області республіки білорусь, 22 листопада, внаслідок порушення заходів безпеки в нічний час один окупант загинув та один отримав поранення.

У населеному пункті Чаплинка Херсонської області загарбники шукають родичів військовослужбовців-учасників АТО/ООС та працівників силових структур. Крім того, триває пошук залишених житлових будинків для розквартирування особового складу підрозділів російських окупаційних військ.

Противник продовжує тиск на працівників Запорізької АЕС. За наявною інформацією, окремих працівників, які відмовляються співпрацювати з окупаційною владою, не допускають до робочих місць.

У Сімферополі окупаційна влада проводить заходи інформування населення про дії у разі повітряної тривоги, а також хімічної та бактеріологічної небезпеки.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника, а також 3 удари по позиціях ворожих зенітно-ракетних комплексів.

Воїнами ракетних військ і артилерією за поточну добу уражено пункт управління та 5 районів зосередження особового складу і ОВТ ворога.


В Україні зберігається суттєвий дефіцит в енергосистемі. Про це повідомив НЕК «Укренерго». Наразі дефіцит становить 30 % від потреби споживання. Ремонтні бригади працюють цілодобово. Обсяг наявних у системі потужностей достатній для того, щоб чергувати обмеження споживачів у кожній області та м. Києві.

Чотири чинні атомні електростанції України, включно з окупованою росіянами ЗАЕС, підключили до національної енергосистеми. Про це повідомили у МАГАТЕ. Окремо сьогодні генеральний директор МАГАТЕ заявив, що МАГАТЕ завершило тижневу місію експертів з ядерної та фізичної безпеки у Чорнобилі, у тому числі в зоні відчуження, яка була створена навколо станції після аварії 1986 року. Місія допоможе з модернізацією та вдосконаленням систем ядерної безпеки станції”, – йдеться у повідомленні.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Дворічна, Вовчанськ та щонайменше 6 сіл Харківської області обстріляли російські військові, – повідомили в Генштабі ЗСУ. На Куп’янському напрямку окупант веде оборону на захоплених раніше рубежах, повідомили у вечірньому зведенні Генштабу. За добу російські військові обстріляли щонайменше 12 населених пунктів Харківщини.

Окупанти продовжують обстрілювати з артилерії населені пункти Куп’янського, Харківського, Чугуївського районів. Ударили артилерією по Вовчанську, пошкоджено житловий будинок. Госпіталізований із пораненням чоловік 66 років. 

Вночі та зранку росіяни завдали ударів ракетами С-300 по Куп’янську. Є влучання на території дитячого садка та медичної установи. Без постраждалих. 

Вовчанськ сьогодні. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

У Вовчанську 69-річний чоловік підірвався на міні, госпіталізований із осколковими пораненнями.

Щодо електропостачання: усі споживачі Харкова вже зі світлом, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. По області залишаються частково без електрики близько 100 тисяч споживачів: частина жителів Ізюмської, Куп‘янської, Борівської громад, а також частина Зміївської, Балаклійської і Шевченківської. Їх енергетики планують заживити протягом дня. Процес відновлення триває, на зараз по області та Харкову введені графіки з можливим збільшенням часу відключень для стабілізації системи. 

У Первомайському на Харківщині не було електроенергії майже 40 годин. Про це повідомив Первомайській міській голова Микола Бакшеєв.

Донецька область

Посеред дня росіяни відкрили вогонь по Краматорську. Поцілили у промислову територію і пошкодили дві адмінбудівлі. Одна людина, 71-річний чоловік, поранена внаслідок обстрілу. Про це повідомив голова Краматорської міськради Олександр Гончаренко.

Зруйновані будівлі у Краматорську. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

Розпочав роботу сайт, де збирають свідчення та докази проти колаборантів та злочинців з тимчасово окупованого Маріуполя. Про це повідомляє Маріупольська міська рада. Внести відомості про людей, які співпрацюють з окупаційною владою, можуть усі охочі. 

Минулої доби росіяни поранили 3 цивільних на Донеччині: у Бахмуті, Вугледарі та Красногорівці, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі росіяни стріляли по лінії фронту та містах у відносному тилу.

На Волноваському напрямку під обстріли потрапили селища Шевченко та Комишуваха Комарської громади без жертв.

На Донецькому напрямку напередодні росіяни завдали авіаудару з гелікоптерів по житловому кварталу Авдіївки.

На Горлівському напрямку одна людина поранена у Бахмуті. Також обстрілів зазнали околиці Соледара, Торецької та Світлодарської громад без постраждалих.

На Лисичанському напрямку зруйновано 2 будинки у Дробишевому, під обстрілами Торське і Зарічне Лиманської громади та околиці Сіверська. Інформація про постраждалих не надходила.

Крім того, вчора росіяни завдали удару по Слов’янську з С-300. Без жертв та великих руйнувань.

До електропостачання у звільненому Лимані підключені три з половиною тисячі будинків. Місто було знеструмлене під час окупації російськими силами. Зараз енергетики намагаються полагодити електромережі.

Луганська область

В районах двох населених пунктів відбиті атаки росіян на наші позиції 24 листопада – поблизу Діброви та Стельмахівки. На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде оборону. Вогневого ураження від росіян зазнали райони Макіївки, Новоселівського, Стельмахівки і Площанки. Поблизу Новоселівського окупанти застосували ударний БпЛА.

Окупанти посилено вручають повістки у Хрустальному, Антрациті, Ровеньках, Сорокиному, Довжанську, намагаючись швидко заповнити утворені вакантні місця на фронті, – повідомили у Луганській ОВА.

Російські військові намагаються контратакувати українських військових на Луганському напрямку, щоб сповільнити українське просування. Але не мають успіхів і зазнають великих втрати. Про це повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

У Білогорівці тривають постійні атаки окупантів – наші хлопці упевнено тримають оборону, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його інформацією, обстріли постійні, тож триває евакуація з деокупованих населених пунктів Луганщини. Волонтери та поліція підвозять гумдопомогу і кличуть їхати в безпеку.

Стан більшості будинків на деокупованих територіях Луганщини. Фото: Луганська ОВА

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Кількість жертв унаслідок російської ракетної атаки по Київщині зросла до семи. У реанімації померла ще одна людина, – повідомив керівник ОВА Олексій Кулеба. Загалом постраждало 30 людей.

Ситуація в енергосистемі після чергового терористичного удару росії є вкрай складною. Близько ста бригад працюють цілодобово над її відновленням. Без електрики залишається 70% мешканців Київщини.

Наслідки терористичного ракетного удару росії 23 листопада по житловій інфраструктурі Київщини. Фото: Київська ОВА

В Києві світло вмикатимуть на 2-3 години, доки не збільшиться обсяг електроенергії, яка надходить до столиці ,– повідомили в ДТЕК.

50% житлового фонду Києва працює в режимі аварійного відключення. Фахівці продовжують відновлювати теплопостачання в столиці – третина будинків вже з опаленням. Водопостачання в Києві відновлено повністю.

На Київщині вже відкрилося 259 Пунктів Незламності. Доки енергетики працюють над відновленням електропостачання, жителі області приходять, щоб зігрітися, підключитися до Wi-fi та підзарядити телефони.

Люди гріються та «підживлюються» в Пунктах Незламності. Фото: Київська ОВА

Київрада схвалила рішення про присвоєння великому другу України Борису Джонсону звання Почесного громадянина Києва, – повідомив мер міста Віталій Кличко. Він зазначив, що Борис Джонсон неодноразово відвідував українську столицю – і в мирний, і в найдраматичніший час нашої боротьби проти російського агресора.

215 млн грн виділено рішенням Київради на відбудову шістьох громад України. Кошти отримають чотири громади Чернігівщині та Чернігів, дві громади Київщини та Херсон. Використати їх можна буде лише на відбудову зруйнованого росіянами у 2022 році.

Одноразові виплати отримають добровольці, які обороняли Київ з 24 лютого. На це виділено з міського бюджета міста 100 мільйонів гривень. Фінансову допомогу в розмірі 13,4 тисячі гривень отримають 10 тисяч добровольців.

Навчання в школах Києва відбувається в звичайному режимі – за бажанням батьків в очному, змішаному або дистанційному форматі. В режимі офлайн діти навчатимуться у світловий проміжок дня – з 09:00 до 16:00, для дітей початкових класів до уроків та після них працюватимуть групи подовженого дня.

Всіх школярів столиці забезпечать світловідбивними жилетами, які закуплять за рахунок міського бюджету. 

Житомирська область

В Житомирській області близько 500 тисяч людей залишаються без світла, найважча ситуація в північних громадах, – повідомив керівник ОВА Віталій Бунечко. Відбувається поступове підключення критичної інфраструктури та споживачів.

В Житомирі за минулу добу водопостачання відновлено на 90%. Об’єми електричної енергії недостатні, в деяких районах електропостачання відсутнє, – повідомив мер Житомира Сергій Сухомлин.

Житомир отримав першу партію генераторів – частину з них передали водоканалу, інші розподілять між Пунктами Незламності. Найближчим часом очікується друга партія генераторів великої потужності, які надійдуть з Туреччини.

В області офіційно почали роботу ще 3 дитячі точки «Спільно». Відтепер, дітлахи Баранівки, Олевська та Ємільчиного зможуть з користю проводити дозвілля, а батьки – поспілкуватися з психологами та відпочити від домашніх турбот. Такий проєкт вже успішно реалізований в Житомирі та Бердичеві.

Сумська область

Минулої доби близько 22:00 окупанти двічі обстріляли Середино-Будську громаду – спочатку з артилерії, потім з мінометів. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. Загалом нараховано 11 вибухів. Снаряди розірвалися біля двох житлових будинків, двох-  і пятиповерхівки. Вибиті вікна, пошкоджено дах, балкони і фундамент. Мешканці будинків встигли сховатися в укриття.

Протягом дня ворог атакував Зноб-Новгородську та Шалигінську громади: зафіксовано 74 прильоти на прикордонні Сумщини, повідомляє очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Стріляли з АГС та РСЗВ.

Пошкоджений росіянами будинок у Середино-Будській громаді. Фото: з тг-каналу голови Сумської ОВА Дмитра Живицького

У Роменському районі на Сумщині міжнародні інструктори тренують собак з кінологічного центру рятувати людей з-під завалів і відшукувати їх у природному середовищі. Міжнародна організація пошуково-рятувальних собак працює понад 40 років і має 130 представництв у світі, наразі кілька спеціалістів – з Австрії, Німеччини та інших країн –  приїхали в Україну провести 10-денне тренування.

Тренування службових собак на локації, яка імітує зруйнований торгівельний комплекс із завалами. Фото: з соцмереж

Сумська громада відправила допомогу Херсонщину: питну воду, сіль, свічки, цвяхи, дитяче харчування і теплий одяг, – повідомляє очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Гуманітарний вантаж був привезений до міста Берислав, два тижні тому звільнений від окупантів. Суми також допомагають Миколаївщині: до Снігурівки відправиться автомобіль швидкої допомоги на базі Renault Master з необхідним обладнанням і укомплектовані рюкзаки для парамедиків. 

У Сумах відкрито онлайн-виставку, присвячену Голодомору, що стався рівно 90 років тому. Виставка розміщена на сайті Держархіву у розділі «Інформаційна діяльність», рубрика «Виставки on-line». Представлені офіційні документи від центральних органів влади того часу, спогади очевидців, актові записи про смерть мешканців Сумщини із зазначенням діагнозів, які підтверджують, що велика частина населення Сумщини у 1932-33 роках вмирала від голоду.

Чернігівська область

Уряд Латвії надав 50 тисяч євро для відновлення вікон у чернігівському філіалі товариства глухих. Підприємство постраждало в березні від російської авіабомби, яка впала на стадіон. На отримані гроші встановлено 75 вікон. Посол Латвії особисто відвідав чернігівське УТОГ і запевнив, що латвійський уряд буде і надалі допомагати Чернігівщині.

Російський військовий отримав 10 років ув’язнення за знущання з мешканців Старого Бикова. Про це повідомили у Чернігівській обласній прокуратурі. Чоловік відбирав у людей гроші та вимагав дані про місцезнаходження українських військових, погрожуючи громадянам розстрілом.

Правоохоронці на Чернігівщині сповіщатимуть людей про повітряну тривогу за допомогою гучномовців. Про це повідомили у Національній поліції Чернігівської області. Такі оголошення будуть лунати під час відсутності світла.

58 селищ на Чернігівщині залишились без електроенергії через обледеніння дротів. Про це повідомили у «Чернігівобленерго». Без світла через погодні умови залишились понад 13 тисяч громадян. Тривають відновлюючі роботи.

Восьмирічний чернігівець Сергій Мороз передав машину для військових ОК «Північ». Автомобіль обійшовся у 261 тисячу гривень – школяр назбирав на нього, співаючі пісні. Хлопець передав ключі від автомобіля командувачу «Півночі» Віктору Ніколюку і заспівав йому пісню. На збір коштів Сергію знадобилося 25 днів.

Школяр із Чернігова Сергій Мороз передав захисникам ОК «Північ» автомобіль, на який зібрав гроші за допомогою співу. Фото: з соцмереж

Вдруге за тиждень Чернігів отримав потужні генератори з Данії. Про це повідомив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Допомогу вже переправлено у громади з найбільш критичною ситуацією: в першу чергу її отримали «Пункти незламності» та пункти медично-соціальної допомоги. До кінця року має приїхати ще один вантаж з тентами та генераторами.

Два монаха з Нідерландів приїхали до Чернігова відновлювати зруйновані будинки. Один з чоловіків, абат Леопольд, вже втретє відвідав Україну з метою допомоги. Цього разу він привіз ще одного монаха – брата Джона. Разом з організацією «Бо можемо» чоловіки будуть відбудовувати оселю сім’ї, що мешкає у Старому Білоусі, селищі Чернігівського району. Будинок постраждав ще у лютому від підриву мосту під час наступу окупантів.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Цієї ночі ворог знову обстрілював Нікопольщину. Окупанти випустили по району близько 80 снарядів від РСЗВ і важкої артилерії.  Під ворожий вогонь потрапили Марганецька громада і місто Нікополь.  Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

На Дніпропетровщині  вже заживили усю критичну інфраструктуру області та більшість осель. І продовжують повертати людям електрику. Для заощадження електрики у Дніпрі та Кривому Розі тимчасово призупинена робота електротранспорту. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Вінницька область

Вінницька громада передає 10 млн грн для відновлення Балаклії – рішення сесії міськради. Кошти спрямують для відновлення об’єктів житлово-комунального господарства, соцсфери міста та підготовки громади до опалювального сезону.

​​У Вінницю з Карлсруе прибув гуманітарний вантаж з наметами та необхідним обладнанням для пунктів обігріву. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Допомога з Карлсруе. Фото: Вінницька міська рада.

Кіровоградська область

Перший гумконвой із Кіровоградщини, який сформували Кропивницька міська рада і громади Новоукраїнського району, отримало Калинівське Херсонської області.  Доставили 30 тонн будматеріалів, харчів, медикаментів. Привезли навіть дрова. Про це повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Райкович.

Ситуація із забезпеченням електроенергією населення Кіровоградської області поступово покращується, сказав перший заступник голова Кіровоградської ОВА Павло Конопко. Сьогодні ввечері очікуємо збільшення мегават електроенергії на третину.

Полтавська область

На Полтавщині захисникам передали 100 буржуйок, які виготовили за кошти кременчужан. Кременчужани зібрали 89 тис. 106 гривень. Цих коштів вистачило, аби розрахуватися за виготовлення   буржуйок.

У Гадяцькому ліцеї №3 імені Івана Виговського Гадяцької міської ради виготовляють окопні свічки для українських воїнів. Вже передали першу партію волонтерам.

Черкаська область

На Черкащині передали чергову партію дронів бойовим підрозділам.  Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

Дрони для військових. Фото: голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Ворог завдав чергових ударів у передмісті Запоріжжя, – повідомив очільник ОВА Олександр Старух. Касетні боєприпаси розірвалися поблизу лікарні з психічно хворими пацієнтами: під загрозою опинилися 270 людей та 60 лікарів, яких наразі евакуюють. За кілька годин до того російські війська вщент розбили ракетами станцію техобслуговування. Голова Кушугумської громади Володимир Сосуновський розповів, що знищене підприємство забезпечувало 30% доходу селищному бюджету.

Наслідки обстрілів Запоріжжя 25 листопада. Фото: ОВА

Захоплену з березня ЗАЕС продовжує живити українська енергомережа, оскільки окупанти не дають можливості запустити енергоблоки, щоб забезпечити потреби самої станції та дати тепло місту. Ворог продовжує підступно обстрілювати ядерний об’єкт, через що вчора знову в аварійному режимі увімкнули генератори, – зазначив Старух. Також Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська продовжують перешкоджати роботі працівників Запорізької АЕС. Фахівців не допускають до робочих місць через відмову співпрацювати із загарбниками. 

На окупованій території Токмацького району російські окупанти змушують населення переоформлювати нерухомість і землю за законодавством російської федерації. Про це повідомили у зведенні Генштабу ЗСУ. Уточнюється, що в разі відмови, росіяни погрожують “націоналізувати”, тобто просто забрати це нерухоме майно.

Через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання знаходяться понад 31 тисяча споживачів у 79 населених пунктах Запорізької області, – повідомили у військовій адміністрації. За інформацією АТ “Запоріжгаз” на сьогодні по області без газопостачання знаходиться понад 150 тисяч абонентів у 206 населених пунктах. Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 199 населених пунктів. За наявною інформацією на сьогодні на підконтрольних територіях області внаслідок бойових дій та обстрілів без централізованого водопостачання залишаються 33 населені пункти. 

Області передали 9 генераторів в рамках Проєкту Енергетичної Безпеки, що фінансується USAID, – повідомили в ОВА. Вантаж передав уповноважений представник компанії Tetra Tech ES. Ці 8 бензинових генераторів отримає обласна клінічна лікарня, ще 1 дизель-генератор у разі відсутності електропостачання допоможе мешканцям Біленьківської сільської громади. В ОВА зазначили, що найближчим часом будуть отримані наступні партії приладів. Всього в рамках угоди запланована передача 97 електрогенераторів, які забезпечать енергоживлення в закладах охорони здоров’я та у громадах.

Отримання 9 дизель-генераторів для області. Фото: ОВА

Миколаївська область

У військовій адміністрації повідомили, що з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 13 640 цивільних об’єктів. Наразі в області тривають роботи з відновлення газо- та електропостачання у населених пунктах, які постраждали внаслідок війни. Натепер без газопостачання понад 6 тисяч споживачів. Припинено електропостачання, водопостачання, водовідведення у 87 населених пунктах області. За чергову добу для ліквідації наслідків російської терористичної агресії підрозділи ДСНС залучались 9 разів для ідентифікації та вилучення 29 вибухонебезпечних предметів. В області проводиться добровільна евакуація. Загалом із Миколаївської області евакуйовано 27 663 особи. 

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що експерти агентства попрямують на Південно-Українську АЕС наступного тижня. Нагадаємо, що 24 листопада після масованих обстрілів росією, вперше в історії доступ до зовнішнього енергопостачання одночасно втратили Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Південно-Українська АЕС.

Одеська область

У Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають до 11 ворожих кораблів та катерів, серед яких не було зафіксовано жодного носія крилатих ракет типу “Калібр”, – розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук з посиланням на ВМС. Він також зазначив, що через чергові обстріли енергетичної інфраструктури України на Одещині відбуваються екстрені відключення світла. Однак станом на сьогоднішній ранок в області критична інфраструктура приєднана до енергосистеми, відповідні служби намагаються під’єднати побутових споживачів, аби вони хоча б на декілька годин були зі світлом.

Перша леді України Олена Зеленська домовилася з дружиною президента Туреччини Еміне Ердоган про евакуацію двох дитячих будинків з Одеської області. Про це вона розповіла в інтерв’ю російській службі BBC. Йдеться про дітей до трьох років, які за кілька тижнів поїдуть до Туреччини. Олена Зеленська також зазначила, що наразі розвивається багато проєктів, серед яких гуманітарна допомога, евакуація дітей з України тощо. 

Херсонська область

Російські війська за минулу добу 49 разів обстріляли територію Херсонщини, – повідомив глава військової адміністрації. У місті росіяни поцілили в приватні та багатоквартирні будинки, суднобудівний завод, будівлю на території школи, газові труби. Також ворог обстріляв три населені пункти району. Також російські окупанти обстріляли й Берислав, пошкоджено приватні будинки. В Міськраді уточнили, що від ворожих обстрілів 15 херсонців загинули, 35 постраждали, серед яких одна дитина. Також довелося терміново евакуювати 58 людей, серед них 22 дитини. Усі вони отримали гаряче харчування, притулок на ніч та необхідну медичну допомогу. 

Триває евакуація з міста. Дітей, що проходили лікування у Херсонській обласній клінічній лікарні, перевезли до Миколаєва. Пацієнти закладу з надання психіатричної допомоги також евакуйовані з міста. 100 людей лікуватимуться в Одесі, допоки в Херсоні повторюватимуться ворожі удари.

На Херсонщині для розмінування деокупованих територій залучено 450 людей, це піротехніки, інженерні, аварійно-відновлювальні підрозділи, пожежно-рятувальні, медики та близько 120 одиниць техніки. Про це на брифінгу у Military Media Center повідомив речник Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий. За його словами, ситуація на Херсонщині складна, адже російські військові замінували території щільно та з використанням різних видів вибухівки. Піротехніки працюють на 9 тис. кв км деокупованої Херсонщини. Наразі знешкоджено понад 4 кв км території. Як заявив радник глави МВС Ростислав Смірнов в ефірі телемарафону, під час відступу з Херсона, російські окупанти замінували безліч обʼєктів та речей, навіть дитячі іграшки.

Херсонські комунальні підприємства отримали техніку від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Водоканалу надали 4 генератори та 2 дизельних помпи для каналізації. У Обленерго доставили 10 трансформаторів різної потужності. 

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

24 листопада 2022 року з російського полону звільнили 50 українських воїнів. Серед них волинянин – Юрій Кузьмінський. Про це повідомив Юрій Погуляйко, голова Волинської ОДА.

Закарпатська область

У Закарпатській ОВА повідомили про відправлення продуктів харчування, ковдр, одягу, камінів, ліків, засобів гігієни, дров та питної води до Тягинської громади Херсонськї області.  2 вантажівки були надані громадами  Берегівщини, Мукачівщини, одна БО «Yarema foundation» та вантаж БО «Берегівська районна Мальтійська служба допомоги».

У Закарпатській ОВА повідомили, що на Закарпатті графік погодинних відключень  електроенергії застосовано у повному обсязі.  Енергетики не мають можливості чергувати лінії для вимкнення, тож зараз забезпечують безперебійне електропостачання об’єктів критичної інфраструктури.  Також з учорашнього вечора скасовані Спеціальні графіки аварійних відключень у Тячівському та Рахівському районах. 

Пункти Незламності функціонують та приймають громадян по всій території Закарпаття. 

Івано-Франківська область

Ще один день в житті мешканців області в режимі вимкнень електроенергії без чіткого розуміння графіків. Від диспетчера НЕК «Укренерго» Прикарпаття отримало обсяг дозволеної потужності 220 мВт. Першочергово “Прикарпаттяобленерго” забезпечує живленням об’єкти критичної інфраструктури. Решту дозволеної потужності будуть розподілені на величину трьох черг, які чередуватимуться з інтервалом у чотири години з увімкненням на одну годину. Про це розповіла Голова Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук.

В області проводили військові навчання. Про можливі звуки вибухів не під час повітряної тривоги розповіла Голова Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук.

Львівська область

70% споживачів області без живлення. 30% – можуть споживати електроенергію. Це пов’язано з тим, що область отримує живлення в обхід підстанції, яку вразили ворожі ракети.  Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Через перебої із подачею електроенергії, на Львівщині поліцейські будуть сповіщати про повітряну тривогу із гучномовців.

Рівненська область

Рівненщина передала гуманітарну допомогу для Херсонської області. Про це  повідомив очільник ОВА Ярослав Янушевич у Telegram-каналі. Херсонщині передали харчові продукти, засоби гігієни, ліки, теплий одяг, генератори, будівельні матеріали і інструменти. Також Рівненська область взяла під опіку та допомагатиме Білозерській і Станіславській громадам Херсонщини.

До Варашу передали допомогу від організації Товариство Червоного Хреста України. Школи міста забезпечують розкладними ліжками, матрацами, ковдрами, спальними мішками, дитячими продуктовими та гігієнічними наборами. Усе це використають для облаштування найпростішого укриття в одному з ліцеїв громади.

Така допомога сприятиме продовженню навчального процесу навіть в умовах небезпеки, коли існує загроза ракетного удару і діти повинні прослідувати в укриття.

Тернопільська область

На відновлення України очікується виділення суми орієнтовно в понад $ 800 млрд. Про це оголосив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, підводячи підсумками бізнес-конференції Rebuild Ukraine, що відбулася у Канаді. Одним із питань, які зараз широко обговорюються, є відбудова країни. Oбговорювалися можливості, які отримають українські громади після нашої перемоги,  а також шляхи економічного співробітництва між країнами. Було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Канадсько-українською торговою палатою. Метою якого  є формування привабливого іміджу України, зокрема Тернопільської області, серед бізнес-спільноти в Канаді, а також створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в громади Тернопільщини.

У Зборові створили Bavovna Hub. Це простір підтримки родин військових, де будуть проводитись камерні заходи для жінок, дітей та молоді, у родинах яких є українські військові. Авторами проекту є Благодійний фонд «Сила дії молоді» у партнерстві з іншими соціальними організаціями Зборівської громади. Проєкт реалізовано у рамках гранту «Діалоги Перемоги», що реалізується у партнерстві із Міністерством молоді та спорту України та фінансується МЗС Данії. На базі простору можна безкоштовно випити каву чи чай, наявні ігри для дітей різного віку, іграшки та інше. Зараз команда займається видачею допомоги військовим чи їх родинам.

Хмельницька область

На Хмельниччині значна кількість споживачів залишається без світла. Станом на кінець минулої доби область лише отримувала 35 відсотків від необхідних потужностей. Cтаном на 8-му ранку 25 листопада електроенергію за графіками відключено у 698 населених пунктах області. Без електропостачання залишилось 221 тисяча споживачів. Крім того, з технічних причин знеструмлено 298 населених пунктів області. Як наслідок, там без світла перебувають 46 тисяч 925 споживачів. Про це повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій у Telegram-каналі.

Станом на 8:00 експлуатація основного та допоміжного обладнання на Хмельницькій АЕС відповідає режиму роботи енергоблоків та проводиться згідно з вимогами  регламентів та експлуатаційної документації, обидва енергоблоки ХАЕС працюють в об’єднаній  енергетичній системі (ОЕС) України. Порушень умов безпечної експлуатації енергоблоків немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на ВП ХАЕС та у зоні спостереження не змінювався та перебуває у межах норми. Радіаційний фон на промисловому майданчику Хмельницької атомної електростанції та у Зоні спостереження не перевищує допустимих норм. Показники знаходяться на рівні, який відповідає нормальній експлуатації енергоблоків та не перевищують природних фонових значень.

Чернівецька область

На Буковині діятимуть планові відключення світла. Але через напружену ситуацію в енергосистемі України сформувати графіки фахівці поки що не можуть, повідомив голова ОВА Руслан Запаранюк. Про це йшлося під час наради в АТ “Чернівціобленерго”, у якій взяли участь начальник ЧОВА Руслан Запаранюк та Чернівецький міський голова Роман Клічук. Фахівці АТ зазначили, що як тільки регулятор надасть команду обленерго збільшити ліміти потужності і застосувати графіки стабілізаційних відключень – їх розмістять на сайті у рубриці інформація про відключення.

На Буковині планують створити Раду з питань безпеки в громадах. Над цим у краї працюватимуть спеціальні робочі групи. Про це інформує Чернівецька ОВА. Особливості впровадження такого проєкту у регіоні Андрій Кучерявий, заступник начальника Чернівецької ОВА з оборонних питань,  обговорив з представниками Мобільного підрозділу Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України. Вони, зокрема, зазначили, що основна мета такої структури – посилення безпеки в громадах області з урахуванням їхніх особливостей і потреб. До цього проекту буде залучено усіх відповідних фахівців.

На двох котельнях міста встановлять потужні генератори, які Чернівці отримали від міста Ясси. Генератори потужні, 120 і 160 кВт, тож легко справляться з живленням котелень двох мікрорайонів міста у випадку надзвичайної ситуації. Водночас зроблено запаси альтернативного палива. Якщо будуть проблеми з газом, можуть бути запущені резервні твердопаливні котли. Про це повідомляє Чернівцітеплокомуненерго. 

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Європарламент проголосував за невизнання паспортів рф, виданих на окупованих територіях. Про це повідомляє пресслужба органу. Європарламент ухвалив рішення не приймати паспорти рф, які росіяни видали на окупованих територіях України. Тепер Єврокомісія має провести консультації з країнами-членами ЄС і скласти список російських документів, які приймати не будуть. Зазначається, що біженці з України все одно зможуть потрапити до держав Євросоюзу з гуманітарних міркувань.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський союз веде роботу над дев’ятим пакетом санкцій щодо рф через розв’язану нею війну в Україні. Голова Єврокомісії також переконана, що ЄС вже зовсім скоро затвердить глобальне обмеження цін на російську нафту. “Ми не заспокоїмося, поки Україна не переможе путіна та його незаконну варварську війну”, – додала вона.

У наступний, дев’ятий, пакет санкцій Європейського Союзу проти росії має увійти відключення решти банків від SWIFT, обмеження ціни або заборона на експорт газу, заборона заходу суден у російські порти та на видачу віз росіянам. На цьому наголошує заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква. Санкції також мають розширюватися і щодо Білорусі.

Сьогодні на засіданні уряду Ірландії депутати засудили геноцид українців у 30-х роках минулого століття. “Воістину історичне рішення Шенад Ерен про визнання Голодомору 1932 – 1933 років в Україні геноцидом українського народу. Ірландія належить до числа наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами”, – йдеться в повідомленні.

Ізраїль почав боротьбу з поставками Іраном зброї в росію. Ізраїльський уряд останнім часом передав багатьом західним державам та високопоставленим представникам НАТО досьє про постачання іранської зброї до росії. Ізраїль сподівається, що надана інформація допоможе посилити тиск Заходу на Тегеран.

Міністерка цифрових технологій Тайваню Одрі Тан в ексклюзивному інтерв’ю Еспресо розповіла як тайванські учні навчаються працювати з інформацією та який досвід України в інформаційній сфері став для Тайваню повчальним.

Американська компанія з виробництва ЗРК Stinger повернула на свій складальний завод пенсіонерів, щоб наростити постачання в Україну, – The Wall Street Journal. Інша корпорація Lockheed Martin подвоює виробництво протитанкових ракет Javelin, які вона виробляє спільно з Raytheon, а також на 60% збільшує виробництво ракетних установок Himars і ракети GMLRS. А німецька компанія Rheinmetall подвоїла річний обсяг виробництва боєприпасів для танків із приблизно 70 тисяч до 140 тисяч одиниць на рік.

Фінляндія допоможе Україні подолати енергетичну кризу, надавши обладнання, необхідне для стабілізації системи. Про це повідомила прем’єр-міністр країни Санна Марін.

Обсяг підтримки,  наданої Литвою Україні, становитиме приблизно від 600 до 700 млн євро. Про це повідомила прем’єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте. Проте, в підрахунку є певна складність, особливо коли йдеться про військову допомогу, що складає близько третини від загальної суми. За її словами, Литва робить максимум, не змагаючись з іншими країнами в обсягах допомоги. “Усе, що ми можемо дати Україні сьогодні, ми даємо”, – підкреслила Шимоніте.

Уряд Хорватії ухвалив рішення про навчання українських військових у Хорватії.

Сучасна, добре навчена армія з могутніми партнерами точно переможе зграю російських вбивць, мародерів і ґвалтівників”, – заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Міністр оборони Британії закликав українські війська зберігати темп і продовжувати стрімкі атаки на окупантів. «З огляду на перевагу, яка є в українців у навчанні та в якості їхнього особового складу порівняно з деморалізованими, погано навченими та екіпірованими росіянами, в інтересах України було б зберегти протягом зими набраний темп», – сказав Бен Воллес.

Чорногорія підтримує Україну на шляху до НАТО. Про це повідомляє Міноборони країни. За словами голови МВС та виконуючого обов’язки Міністра оборони Чорногорії Філіпа Аджича, Чорногорія є другом для України і буде адвокатом для неї  не тільки на Балканах, а і в Альянсі та Європі.

Міністр закордонних справ Великої Британії Клеверлі відвідав Київ та анонсував новий пакет підтримки на 50 мільйонів фунтів стерлінгів. Про це повідомляє ВВС. Окрім 24 карет швидкої допомоги, у нього увійдуть ще 11 машин екстреної допомоги, й 6 броньованих автомобілів. Пакет також включатиме 3 млн фунтів стерлінгів на допомогу у відновленні інфраструктури.

Прага передає сотні одиниць обладнання, щоб забезпечувати тепло і світло для Києва й Миколаєва. Це 626 обігрівачів – 400 для Києва, 226 для Миколаєва, і 18 агрегатів – 10 для Києва, 8 для Миколаєва, а також медичне обладнання на 22 млн чеських крон для Центру громадського здоров’я та Міністерства охорони здоров’я. Мер Праги Зденек Гржиб повідомив, що Чехія буде підтримувати  Україну до її перемоги, і далі – під час повоєнної відбудови.

USAID надає Україні 80 генераторів - посол США
фото з соцмереж – Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає Україні 80 генераторів, повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк.

USAID надає Україні 80 генераторів. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає Україні 80 генераторів, повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк. Ця допомога є лише частиною відповіді США на жорстокі та постійні атаки росії на критичну інфраструктуру України, тоді як ми продовжуємо стояти з Україною”, – заявила Брінк.

Південна Корея також надасть України високопотужні генератори.За даними посла України в Республіці Корея Дмитра Пономаренка, з корейською стороною домовилися про передачу Україні як гумдопомогу 20 генераторів потужністю 450-500 кВт, а також п’яти мініекскаваторів DOOSAN DX17Z.

Глава МЗС Франції Катрін Колонна заявила, що її країна спрямувала до України 100 потужних генераторів, щоб допомогти впоратися з наслідками ударів рф по енергетичній інфраструктурі. “100 французьких генераторів вже на шляху до України. Нагадуємо, що удари по цивільній інфраструктурі є воєнними злочинами”, – повідомила Колонна.

У МАГАТЕ назвали зупинку всіх українських АЕС “безпрецедентною” і “надзвичайно тривожною”. Там заявили, що повна та одночасна втрата потужності за межами майданчика для атомних електростанцій України свідчить про те, що ситуація з ядерною безпекою і безпекою в країні стає все більш хиткою, складною і потенційно небезпечною.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska