Війна в Україні сьогодні: останні новини на 25.10.2022 (фото)

244 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Разом з тим не полишає спроб вести наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках. 

Ворог обстрілює позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання місцевості на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення. 

Протягом поточної доби противником завдано 3 ракетних та 11 авіаційних ударів, здійснено понад 25 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. 

Ворожих ударів зазнали райони 25 населених пунктів. Серед них – Нікополь Дніпропетровської області, Бахмутське і Вугледар Донецької області та Нова Кам’янка на Херсонщині.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь і надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України. Продовжує зберігатися загроза завдання ракетних ударів та застосування ударних БпЛА по українській території.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, у межах населених пунктів Сеньківка і Кам’янська Слобода Чернігівської області та Рожковичі, Басівка і Попівка Сумської області. Застосовував ударні БпЛА;

на Слобожанському напрямку – з використанням мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Дворічна, Красне, Огірцеве та Стрілеча;

на Куп’янському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Вишневе, Кислівка та Стельмахівка;

на Лиманському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Новоєгорівка, Терни, Зарічне та Ямполівка;

на Бахмутському напрямку – з озброєння танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Бахмутське, Іванград, Білогорівка, Майорськ, Соледар та Опитне;

на Авдіївському напрямку противник обстрілював з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Авдіївка, Водяне, Красногорівка, Мар’їнка та Первомайське. 

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог активних наступальних дій не вів. Завдав обстрілів по позиціях Сил оборони та цивільній інфраструктурі у районах понад 20 населених пунктів вздовж всієї лінії зіткнення.

На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони понад 30 населених пунктів. Російські окупанти продовжують здійснювати мінування ділянок місцевості вздовж берегової лінії річки Дніпро. Намагаються відновити уражені понтонно-мостові переправи. Для ведення повітряної розвідки ворог здійснив до 55 вильотів БпЛА різних типів. 

Російські окупаційні війська для поповнення поточних втрат продовжують заходи примусової мобілізації. У тимчасово окупованому населеному пункті Хрустальний Луганської області “мобільні групи” затримують та доправляють до військкомату всіх чоловіків. За наявною інформацією, для поповнення підрозділів приватних військових кампаній до Станиці Луганської з території росії приїхала чергова партія ув’язнених. Місцевим так званим “правоохоронцям” заборонено втручатись у разі виявлення порушень з боку прибулих найманців.

Для поповнення втрат на Запорізькому напрямку до населеного пункту Вовківка прибула чергова партія російських військовослужбовців, які хаотично пересуваються вулицями, вишукують у місцевого населення їжу та можливість помитись.

За уточненою інформацією, підтверджено наслідки вогневого ураження противника.

У результаті точкових ударів артилерії Сил оборони, в населеному пункті Каїри Херсонської області, знищено до 30 окупантів, а під завалами залишилось понад сто військовослужбовців противника. У населеному пункті Горностаївка, після детонації складу боєприпасів, спостерігався рух великої кількості машин швидкої допомоги. Втрати ретельно приховуються ворогом. 

Авіація Сил оборони протягом поточної доби завдала 15 ударів. Підтверджено ураження 12 районів зосередження озброєння та військової техніки, 2 опорних пунктів, а також позиції зенітного ракетного комплексу противника. Підрозділи протиповітряної оборони збили БпЛА.

Воїнами ракетних військ і артилерією уражено пункт управління, 8 районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, склад боєприпасів та інші важливі військові об’єкти окупантів.

Справжній мир, який закінчить війну в Україні – це повернення Криму. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час онлайн-виступу на першому парламентському саміті Кримської платформи. “З нього (Криму) все почалося. Його повернення означатиме відродження справжнього миру. російський потенціал агресії буде знищений до кореня, коли український прапор буде знову на своєму законному місці у містах і селах Криму. Крим має бути звільнений від використання росією як плацдарм. Тоді світ відчує, що втрат більше не буде, а люди відчують, що світ стає безпечнішим”, – зауважив президент. Також він запропонував створити на основі Кримської платформи подібні майданчики для деокупації Придністров’я та Абхазії.

Безробітні українці будуть залучені до відновлення країни. Про це повідомили в  Мінекономіки. Через війну великий відсоток громадян залишився без роботи, тому уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах. Відомо, що безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Армія рф обстрілює населені пункти в районах Куп’янська та Вовчанська на Харківщині, – повідомили у Генштабі. За добу під вогонь окупантів потрапили не менше семи населених пунктів області.

Українські військові звільнили селище Дворічанське на Харківщині, – повідомили у Харківській ОВА з посиланням на в.о. голови Куп’янської РВА Андрія Канашевича. Генеральний штаб ЗСУ звільнення селища поки не підтвердив.

У Берліні відкрили парк, названий на честь Харкова. Він знаходиться у районі Штегліц-Целендорф. Про це повідомив голова району Марен Шелленберг, зазначивши, що ім’я “Харків-парк” дали на знак солідарності з харків’янами. Штегліц-Целєндорф – це район-побратим харківського Індустріального району з 1990 року. У новому харківському парку також увічнять пам’ять  96-річного харків’янина Бориса Романченка, який пережив німецький концтабір, але 18 березня загинув від російського обстрілу у своїй квартирі на Північній Салтівці.

Відкриття .”Харків-парк” у Берліні. Фото: з соцмереж

Протягом минулої доби ворог продовжував терор цивільного населення Харківщини. Зокрема, окупанти обстріляли міста Куп’янськ та Вовчанськ, а також населені пункти Куп’янського, Чугуївського, Харківського, Богодухівського та Ізюмського районів.

У Куп’янську внаслідок ракетного удару, попередньо ракетами С-300, пошкоджено адміністративну будівлю. У Дворічанській громаді пошкоджено житловий будинок, сталася пожежа. Без постраждалих.

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, в Золочівській громаді Богодухівського району з пораненням госпіталізований 36-річний тракторист. В Куп’янському районі госпіталізовані 3 людей, що отримали поранення напередодні.

Триває розмінування звільнених від окупантів територій. За добу піротехнічними підрозділами ДСНС знешкоджено 455 вибухонебезпечних предметів.

У деокупованому Куп’янську розпочали підключення газу. За минулу добу природний газ отримали майже 2,3 тисячі домоволодінь у звільнених громадах Ізюмського, Куп‘янського, Чугуївського, Харківського районів області.

Міський голова Ігор Терехов вручив нагороди військовослужбовцям Сил спеціальних операцій “Азов Харків”. Бійців нагородили почесними грамотами виконкому, – повідомили у Харківській міській раді.

Донецька область

Військові рф обстрілюють звільнені населені пункти Донеччини й Луганщини. Зокрема, під обстріл потрапили: Торське, Невське, Зарічне, Терни, Стельмахівка, Берестове, Білогорівка, повідомили у Генштабі. ЗСУ відбили атаки окупантів поблизу Бахмута, Білогорівки, Верхньокам’янського, Іванграда, Кліщіївки, Спірного, Соледара, Мар’їнки й Невельського Донецької області.

За минулу добу стало відомо про 7 мирних жителів Донеччини, убитих росіянами у Бахмуті. Крім того, правоохоронці виявили тіла 3 цивільних, які загинули під час окупації: 2 у Дробишевому та 1 у Ставках. Ще 3 людини за вчора отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Російські військові продовжують обстрілювати Бахмут з мінометів, “Градів”, артилерії. У місті продовжує горіти будівля залізничного технікуму внаслідок обстрілів армії рф.

З Маріуполя російські окупанти вивезли до росії понад 1300 дітей, повідомив радник міського голови Петро Андрющенко. 136 багатоквартирних будинків та споруд окупанти планують знести у Маріуполі. Квартал у Лівобережному районі знесуть повністю.

Луганська область

ЗСУ продовжують звільняти населені пункти Луганщини. Втім росіяни нещадно накривають вогнем ті райони, де самі нещодавно базувалися. Дістається селам на Куп’янському та Лиманському напрямках. Із танків та артилерії окупантами розстрілюються Невське, Стельмахівка, Надія та Білогорівка. Відбиті атаки противника в районі Білогорівки. А зовсім поряд, у Лисичанську, росіяни вивозять майно містян.

Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала понад 30 ударів. Підтверджено ураження 22 районів зосередження озброєння та військової техніки ворога, 5 складів боєприпасів та позицій 9 зенітних ракетних комплексів ворога.

На різних напрямках наші підрозділи протиповітряної оборони збили 3 гелікоптери Ка-52 «Алігатор», бомбардувальник Су-24М, 2 БпЛА «Орлан-10» та БпЛА «Shahed-131» противника.

Ракетні війська і артилерія за минулу добу уразили 6 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 2 склади боєприпасів, зенітний ракетний комплекс, радіолокаційну станцію «Зоопарк» та 2 інші важливі об’єкти противника. 

На захопленій частині Луганської області далі від лінії фронту російські окупанти продовжують розбудовувати “лінію Вагнера”. Укріплення біля тимчасово окупованого міста Гірське. Також вони активізували набір людей, які б вели будівництво. Про це заявив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

До Києва прибув президент Німеччини Франк-Вольтер Штайнмаєр. Це його перший візит із моменту повномасштабного вторгнення. Він планує зустрітися з Володимиром Зеленським та обговорити поточну ситуацію в Україні.

Президент Німеччини Франк-Вольтер Штайнмаєр в Києві. Фото: Укрзалізниця

З початку повномасштабного вторгнення майже 67 тисяч жителів Київщини надали житло вимушеним переселенцям за програмою «Прихисток». Люди з Херсонської, Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Миколаївської областей знайшли домівки у всіх 69 громадах Київщини.

З початку року в Києві на міську цілодобову службу телефону довіри звернулося майже 10 тисяч людей, – повідомили в КМДА. Психологи на лінії надають допомогу та консультації з будь-яких питань, але після повномасштабного російського вторгнення люди почали звертатися з переживаннями через війну, страх загинути, втратити близьких. 7 480 таких звернень отримали в Центрі (6 216 – від жінок, 1 264 – від чоловіків).

26 жовтня всі заклади освіти Київської області можуть продовжити навчання в очному та змішаному форматах, – повідомили в Київській ОВА. Ситуація в області дає змогу відновити освітній процес в навчальних установах за умови наявного облаштованого укриття.

В Києві почали відновлювати дитячий майданчик в парку Шевченка, який було пошкоджено внаслідок ракетного обстрілу міста з боку рф. Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації. Роботи проводяться за кошти міського бюджету, а до модернізації планують залучити меценатів. 

В «Детектор медіа» спростували фейк про те, що Україна «приховує» список загиблих у Бучі, про що пишуть російські медіа з посиланням на міністра закордонних справ росії. Списки загиблих були у відкритому доступі ще навесні, їх публікував та періодично оновлював Інформаційний центр Ритуальної служби Бучанської міської ради. За повідомленнями місцевої влади, 76 мешканців Бучі та Бучанського району похоронили неідентифікованими. 

Житомирська область

Правоохоронці розпочали 1 193 кримінальних проваджень за фактами вчинення воєнних злочинів російським агресором на території Житомирщини, – повідомили в поліції області. Зазначається, що з них 328 фактів стосуються порушення законів і звичаїв війни, у 787 випадках дії ворога кваліфікуються, як посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

В Житомирі виділили землю під будівництво для містян, які втратили житло внаслідок обстрілів російськими військами. Таке рішення прийняте на засіданні міської ради. Гроші на будівництво житла планують отримати від Єврокомісії, до якої вже подано відповідну заявку.

Зруйновані російськими обстрілами будинки житомирчан. Фото: Анжеліка Нестерчук

Понад 30 людей навчилися розпізнавати вибухонебезпечні предмети на тренінгу “Мінно-вибухові пристрої. Правила безпеки та принцип дії”, а також дізналися як себе поводити у разі їх виявлення. В межах проєкту «Центр готовності цивільних» таке навчання в Житомирі провели військові, які брали участь у бойових діях.

В Житомирі збирають допомогу для Куп’янська в межах проєкту «Разом». За словами місцевих мешканців, сила українців – в єдності, тому житомиряни підтримають мешканців сходу країни. Передають велосипеди, теплі речі, книги та послання з теплими словами.

Сумська область

За минулу добу по прикордонню Сумщини ворог наносив вогневі ураження із застосуванням мінометів та ствольної артилерії, – повідомили в ДПСУ. Під ворожим вогнем опинилися Великописарівська, Шалигинська, Середино-Будська і Краснопільська громади.

Армія ворога продовжує обстрілювати область з території рф. За інформацією ОК «Північ», зафіксовано 7 ударів з міномету 82 мм в районі населеного пункту Старікове. Втрат серед особового складу та техніки немає.

До оновленого переліку територій, де тривають бойові дії, на Сумщині ввійшли 20 громад. Список оприлюднили на сайті Мінреінтеграції. Путивльська міська громада Конотопського району та Садівська сільська громада Сумського району цього разу не увійшли до списку.

Через російські ракетні удари 10 жовтня по енергетичному об’єкту на Конотопщині, екології завдано збитків на понад 4,4 млн грн. Про це повідомили в Державній екологічній інспекції Сумщини. Забруднення атмосферного повітря сталося через вибух на інфраструктурному об’єкті, який спричинив витік і горіння понад 150 тонн трансформаторного мастила.

Наслідки російських ракетних ударів по енергетичному об’єкту на Конотопщині. Фото: ДСНС

Відкрито після ремонту приміщення Охтирського міськрайонного суду, яке постраждало внаслідок двох російських авіаударів. Будівлю відновлено за кошти резервного фонду державного бюджету. 

Ямпільські волонтери в’яжуть теплі речі на зиму для земляків-військових. У місцевій бібліотеці організували волонтерський центр, де також виготовляють кікімори та окопні свічки. Долучаються до волонтерства всі охочі, а у кого немає часу – допомагають матеріалами.

Чернігівська область

Під ворожим мінометним вогнем опинилася Городнянська громада Чернігівщини, – повідомили в Держприкордонслужбі. Обстріл вівся з району населеного пункту чорноземний городок, зафіксовано 5 вибухів.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр відвідав місто Корюківка Чернігівської області. Під час свого візиту він був змушений півтори години перебувати у бомбосховищі під час повітряної тривоги. В укритті Штайнмаєр провів спонтанну розмову з місцевим населенням. Він зазначив, що ця подія дала особливо чітке уявлення про те, в яких умовах живуть люди в Україні.

Президент Німеччини Франк-Вольтер Штайнмаєр – в українському бомбосховищі через повітряну тривогу. Фото: Michael Kappeler

На Чернігівщині ухвалені рішення про організацію суспільно корисних громадських робіт у Прилуцькій, Козелецькій та Дмитрівській громадах. Це один із варіантів вирішення питання безробіття, а також значний внесок у відбудову постраждалих територій України, – повідомили в Чернігівській ОВА. В таких роботах вже взяли участь 47 осіб, невдовзі долучаються до них – ще понад 30.

Мешканці села Новий Биків Новобасанської громади, які втратили свої оселі через війну, житимуть у новому модульному містечку. Це вже третє містечко на Чернігівщині та дванадцяте – в Україні. До модулів підведені всі комунікації, облаштована прилегла територія, встановлено дитячий майданчик. Модульні конструкції передано Урядом Польщі на безкоштовній основі.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Російські окупанти тероризували Нікопольщину. Ворог бив по Нікопольському району з «Градів» і важкої артилерії. Скерували й дрон-камікадзе. Під удар потрапили Нікопольська, Марганецька та Мирівська громади. Попередньо – люди неушкоджені. Зачепило підприємство, житлові будинки, авто, водогін. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук

В Апостоловому на Дніпропетровщині почали усувати наслідки ударів крилатих ракет рф. У липні вони зруйнували три навчальні заклади. Директори шкіл розповіли: матеріальні збитки перевищують 150 мільйонів гривень. Усього в Криворізькому районі російські війська повністю або частково зруйнували п’ять навчальних закладів.

Вінницька область

Майбутнє місто-побратим Карлсруе допоможе Вінниці з генераторами та наметами для обігріву. Вінницький міський голова Сергій Моргунов обговорив це питання з обербургомістром Франком Ментрупом під час зустрічі у рамках німецько-української конференції. 

Понад чотири тисячі гривень зібрали під час благодійного відкритого волейбольного турніру у Вінниці. Гроші передали внутрішньо переміщеним особам, які мешкають на базі одного з училищ міста.

​​У межах проєкту «Разом» Центр реабілітації «Гармонія» збирає гуманітарну допомогу для жителів деокупованої Балаклії. Вінничани та всі небайдужі можуть приносять теплий одяг, ковдри, грілки, спальники та солодощі. Першу партію гумдопомоги у Балаклію планують відправити вже за тиждень.

Допомога для жителів деокупованої Балаклії. Фото: з соцмереж

Кіровоградська область

Цієї доби Кіровоградщина зустріла черговий евакуаційний потяг з Донеччини. Глодоси прихистили 67 внутрішньо переміщених осіб, з яких 20 дітей. Про це повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Райкович.

У Кіровоградській області облаштують 120 пунктів обігріву. Їх забезпечать телефонним зв’язком, електропостачанням та опаленням, повідомили в Кіровоградській військовій адміністрації.

У Кіровоградській області продовжують відключати електроенергію в аварійному режимі. Це роблять з 07:00 до 23:00 на дві-чотири години. Про це повідомила  речниця “Кіровоградобленерго” Олена Данильченко.

Полтавська область

На Полтавщині сформували нову бойову частину Повітряних сил ЗСУ на східному напрямку. Про це повідомило Повітряне командування «Схід». Полк сформували для прикриття угруповань військ, об’єктів критичної інфраструктури та інших важливих державних об’єктів на сході України, йдеться у повідомленні.

ЮНІСЕФ доставив на Полтавщину найбільшу за час війни партію гуманітарної допомоги. Для потреб понад пів мільйона внутрішньо переміщених осіб і жителів області. Це 340 тонн важливої та різної гумдопомоги на $800 тис. Велика частина вантажу – для медицини: від акушерських наборів до портативних апаратів ультразвукової діагностики. Їх розподілять на 35 лікарень області. Також допомога від ЮНІСЕФ містить шкільні набори, підгузки, високопоживне печиво та протеїн. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Допомога від ЮНІСЕФ. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Черкаська область

У Черкасах у сміттєвому контейнері знайшли предмет схожий на міну та два патрони. Поліцейські викликали слідчо-оперативну групу і вибухотехніків та забезпечили охорону місця події.

У Черкасах гуманітарний хаб з Попасної щодня приймає до 250 луганчан. Внутрішньо переміщеним особам надають продуктові набори, одяг, засоби гігієни, а незабаром планують відновити відвідини до людей поважного віку. 

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Минулої доби до органів поліції надійшло 23 повідомлення про руйнування. Під ворожий вогонь російських загарбників потрапили Гуляйполе, Оріхів, Преображенка, Чарівне, Дорожнянка, Червоне, Новоданилівка, Полтавка, Новоандріївка, Малинівка, Шевченкове, Успенівка, Ольгівське, Білогір’я, Новоандріївка, Зарічне, Приморське, Малі Щербаки, Степове, Кам’янське.

Упродовж доби окупанти обстрілювали територію Василівського району. Значних пошкоджень зазнали житлові будинки мешканців села Приморського. Під час обстрілу отримав поранення 12-річний хлопчик, його доставлено до дитячої лікарні.

В Оріхові, Преображенці та Гуляйполі ворожі снаряди пошкодили оселі та прибудинкову територію місцевих жителів. Внаслідок артилерійського обстрілу осколкових поранень зазнала 58-річна жителька Гуляйполя.

За попередніми даними, у тимчасово окупованому місті Мелітополь, біля будівлі, яка належить ватажку колаборантів Євгенію Баліцькому, вибухнуло авто. В цьому приміщені знаходиться відділення ФСБ рф, а також один зі штабів пропагандистів Кремля. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Вибухи у Мелітополі. Фото: з соцмереж

Внутрішньо переміщені особи мають змогу отримати консультативну, лікувальну і діагностичну допомога у Просторі єдності Пологівського району “Допомога поруч” в Запоріжжі. До лікарів можуть звернутися не тільки переселенці з Пологівського району, а й з інших областей України. Простір єдності Пологівського району “Допомога поруч” співпрацює з Оріхівською багатопрофільною лікарнею і з Оріхівським центром надання первинної медико-санітарної допомоги.

Миколаївська область

Ворог здійснював атаки по тилових громадах Миколаївського району, де пошкодив панелі сонячних батарей, без людських втрат. Також по по Баштанському району ворог спрямував дрон-камікадзе. Дрон влучив по відкритих територіях, без втрат. 

Вчора, 24 жовтня, під ворожим вогнем перебували території Баштанської, Інгульської, Широківської та Шевченківської громад. Поліцейські задокументували пошкодження п’ятьох приватних житлових будинків, п’ять вантажних автомобілів на території фермерського господарства, приміщення господарських споруд, дитсадка та навчального закладу.

Станом на 25 жовтня через бойові дії 90 населених пунктів Миколаївського та Баштанського районів області залишаються без електропостачання. Газ до власних помешкань не отримують 6 611 споживачів. Про це інформує Миколаївська обласна військова адміністрація.

У Миколаївській області 25 жовтня “Миколаївобленерго” розпочало стабілізаційне відключення електроенергії. У понад 150-ти населених пунктах відключили електропостачання.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України аграрії вже посіяли 3,6 млн га озимих зернових. Одним з лідерів  стала МИколаївщина. Там засіяли 150 тис. га.

Одеська область

В Чорному морі вороже корабельне угруповання з 12 кораблів маневрує в звичному для себе районі, ховаючись за Кримом. Спорядженість та готовність до застосування мають два надводних ракетоносії з шістнадцятьма «Калібрами». В чергуванні також 3 великих десантних кораблі. 

25 жовтня з портів Одещини вийшли чотири судна з понад 107 тисячами тонн продовольства для країн Європи. Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури України.

Одещина потрапила до лідерів серед регіонів у посівній кампанії. В області аграрії засіяли зерновими культурами 150 тисяч гектарів.

На Одещині працівники Ізмаїльського судноремонтного заводу конструюють окопні буржуйки для військових ЗСУ. На заводі виготовляють мобільні буржуйки, на виготовлення однієї йде дві-три години. Мобільні буржуйки вже отримали бійці на Луганщині, Харківщині, Херсонщині та Миколаївщині. На черзі партія в Донецьку область. Виготовлення пічок здійснюють за кошти благодійного фонду. Зупиняти виробництво не планують, робитимуть доки є попит.

Виготовлення мобільної буржуйки. Фото: з соцмереж

На Одеському залізничному вокзалі встановлять генератор, який дозволить забезпечити його безперебійну роботу. Про це повідомляють в Укрзалізниці. Генератор був наданий  Товариством Червоного Хреста України. Загалом Укразаліниця отримала 35 генераторів від благодійної організації.

Херсонська область

Обстановка на південнобузькому напряму залишається напруженою із динамічним розвитком на різних напрямках. Сили оборони тримають контроль та ініціативу. Противник веде оборонні дії з метою утримання захоплених територій та стримування розвитку наступу наших підрозділів.

Двічі за день силами до взводу і до відділення, відповідно, на двох різних напрямках ворог намагався провести наступальні дії. Під вогневим впливом артилерії і в ході стрілецького бою зазнав втрат і відступив.

Проведення повітряної розвідки противником зазнало невдачі в Бериславському районі – безпілотний шпигун типу «Орлан-10» був знищений під час виконання задачі.

4 рази ворожа авіація як армійська, так і штурмова, наносила удари по позиціях вздовж лінії зіткнення. Наші зенітно-ракетні підрозділи збили 3 ударних гелікоптери Ка-52 протягом бойового дня. Ворог спробував застосувати дрон-камікадзе по наших позиціях в Херсонському районі, але «Shahed-131» був збитий.

Нашою авіацією відпрацьовано 5 атак по позиціях ворожої протиповітряної оборони, по опорному пункту та скупченню ворога, його озброєння та техніки. Ракетно-артилерійські підрозділи виконали 246 вогневих завдань, зокрема і по мінометних та артилерійських позиціях ворога.

На Херсонщині силами мобільного підрозділу Курта 28 омбр та підрозділу Нацгвардії було знищено 13 цілей окупантів. Серед них 2 склади з боєкомплектом, танк, МТ-ЛБ, 6 одиниць військової автомобільної техніки, зокрема 4 джипи та 2 бліндажі, де переховувався особовий склад.

російська армія вкотре атакувала населені пункти Бериславського району. Мирні села ворог обстрілював ракетами та артилерією. Через влучання снаряду пошкоджено будівлю дошкільного навчального закладу. Серед місцевого населення є загиблі та поранені. 

З Бериславського, Скадовського та Генічеського районів в поліцію надходять заяви місцевих жителів, що в їх будинки та квартири заселяються російські військові, щонайменше по 10 чоловік в одну оселю. У смт Білозерка представники окупаційної влади за силової підтримки військових рф захопили приміщення виконавчої служби. З нещодавно деокупованих територій до поліції щодня надходять заяви про факти мародерства російськими військовими.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Поліція Херсонської області

На Херсонщині військові рф обстріляли цивільне авто. Загинули батько та 14-річний хлопець. 5-річна дитина, яка також була в машині знаходиться в лікарні. Про це повідомив Олешківський міський голова Євген Рищук.

Окупанти фактично припинили пропускати евакуаційний транспорт з Херсонської та Запорізької областей. Вони чинять будь-які перепони: вимагають ліцензії у перевізників, застосовують процедуру зняття відбитків пальців, перевіряють усі документи, телефони, автомобілі тощо. Як результат – майже за місяць з Херсонщини евакуювалися понад 1,3 тисячі осіб, із Запорізької області – близько 1,4 тисячі громадян.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

На Волині обмежили використання електроенергії для промислових споживачів. Обмеження ввели щоб зберегти баланс в енергосистемі та пришвидшити відновлення електромереж. Про це повідомили у «Волиньобленерго».

У Гірці Полонці, що у Боратинській громаді, волонтери плетуть кікімори, які називають «Гіркополонківська примара». Від 1 серпня, коли стартувала акція «Допоможи воїну», вже сплели та передали бійцям понад 200 кікімор.

Закарпатська область

В ОВА відбулась зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Міхаелем Бродським, Почесним консулом України в угорському Сегеді, Алексом Ровтом та Головою Єврейського національного фонду в Україні Йонатаном Бен Дором. На порядку денному – питання налагодження взаємодії між Посольством та ОВА, підтримки проєктів розвитку економіки краю, ВПО й реабілітації військових, котрі отримали поранення в зоні ведення бойових дій.

Голова ОВА Віктор Микита з плановою робочою поїздкою завітав на Рахівщину і Тячівщину, де продовжується відновлення залізничного сполучення між Україною та Румунією. Віктор Микита під час візиту зустрівся з префектом повіту Марамуреш Рудольфом Штаудером та консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву.

На Закарпатті будуть працювати мобільні групи, які перевірятимуть виконання вимог економії електроенергії. До складу груп увійдуть представники Нацполіції, Закарпаттяобленерго, місцевого самоврядування та інші.

Івано-Франківська область

В області почалися віялові аварійні вимкнення. Вони відрізняються від планових тим, що коли вони відбудуться та скільки триватимуть важко спрогнозувати. Тому немає окремого графіка із часом та населеним пунктом, де не буде електроенергії. Про це повідомила голова ОВА Світлана Онищук.

Львівська область

Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що на території області запровадили віялові відключення для населення. Їх ввели в усіх районах області та частково у Львові, орієнтовно 3% від загальної потужності.

Львівська мерія, завдяки податкам містян, передала партію зимової форми 125-й бригаді територіальної оборони Львова. Загалом мерія вже передала понад тисячу комплектів зимової форми військовим. 

Міжнародна неурядова організація «Save the Children» передала 1 000 наплічників з канцтоварами, серед яких скетчбуки, блокноти, альбоми для малювання та кольоровий папір. Наплічники розподілять між учнями 65 закладів освіти області.

До рятувальників Львівщини з гуманітарною місією завітали німецькі колеги з Feuerwehr Delbrück. В якості гуманітарної допомоги львівські надзвичайники отримали автодрабину IVECO, вантажний автомобіль Merсedes, Sprinter Merсedes та автомобіль Volkswagen T4. Крім того, колеги предали шоломи пожежні, спеціальний одяг, краги, комплектуючі для апаратів Drager.

Рівненська область

Усі населені пункти Рівненщини – з електропостачанням, але з тимчасовими відключеннями. Рівнеобленерго розробило графік планових віялових відключень в населених пунктах усіх територіальних громадах області. 

Якщо Рівному вистачатиме потужностей запустити котельні та з наступного тижня подати тепло у навчальні заклади, то канікули продовжувати не будуть. Про це повідомив мер Олександр Третяк. Зазначимо, що у місті майже 33 тисячі дітей шкільного віку, близько трьох тисяч з них перебувають за кордоном.

У Рівному на площі Перемоги монтують намет площею понад 500 квадратних метрів. Його надала організація Remar S.O.S. Намет встановлюють для того, щоб за потреби містяни і ВПО могли зігрітися, зарядити телефони і павербанки, а також поїсти.

У Вараській громаді безоплатно харчуватимуть дітей військовослужбовців, які служать за призовом під час мобілізації або перебувають у добровольчих формуваннях територіальної оборони. Таке рішення ухвалила Вараська міська рада.

Рівненська область отримала гуманітарну допомогу від Туреччини – продукти харчування та засоби гігієни. Гуманітарний вантаж передала компанія «Байкар» – виробник байрактарів, які захищають повітряний простір України.

Гуманітарна допомога від Туреччини. Фото: Рівненська ОВА

Рокитнівська громада передала автомобіль на передову. Кошти збирали на ярмарку, на якому жителі продавали власну випічку, солодощі, різноманітні вироби, співали пісні.

Тернопільська область

Представники Тернопільської ОВА взяли участь в онлайн-нараді Міністерки економіки України Юлії Свириденко. Під час зустрічі обговорили питання щодо організації суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.  

В деяких населених пунктах Тернопільської області віялові відключення електроенергії. Таке розпорядження компанії “Укренерго”. Рішення про відключення ліній електропостачання приймають через зниження потужності мережі.

Навантаження на енергосистему зростає, тому на Тернопільщині вже 500 населених пунктів без світла. Про це зазначив голова Тернопільської ОВА Володимир Труш.

У восьми громадах Тернопільщини вже подали тепло до лікарень, шкіл і дитячих садків.

У Тернополі відкрився заклад швидкого харчування  МакДональдс. Про це повідомили на офіційній сторінці мережі закладів

Хмельницька область

З Хмельниччини бійцям на передову передали дрон. Безпілотний літальний апарат придбала громадське об’єднання “Спілка підприємців теле та кіноіндустрії”.

Чернівецька область

У Чернівцях відкрили гуманітарний хаб для переселенців з Луганщини. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав автомобіль для транспортування вакцин. Автівку передав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Буковина отримала додаткові кошти на реабілітацію дітей з інвалідністю. Йдеться про 700 тисяч грн. Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОВА.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділить до 3 млрд євро протягом 2022-2023 років, щоб допомогти українському бізнесу та економіці продовжувати функціонувати.

Німеччина виділить Україні € 20 млн на закупівлю резервного обладнання, яке допоможе бути готовими реагувати на терористичні атаки на критичну інфраструктуру. Про це повідомив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Євросоюз виділить Україні 1 млрд євро екстреної допомоги для відновлення енергопостачання. Про це заявила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

ЗСУ отримають 11 комплексів безпілотників PUMA-LE вартістю понад 540 млн грн. Дрони придбають у межах проєкту «Армія дронів» за донати через фандрейзингову платформу UNITED24.

В Берліні (Німеччина) розпочалась Міжнародна конференція з відновлення України. Участь у конференції візьме Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

З 25 жовтня Чехія забороняє в’їзд росіянам за туристичними шенгенськими візами. Відтак Чехія приєднується до країн Балтії, Польщі та Фінляндії, які раніше вже закрили свої кордони для громадян рф.

У Київ приїхав президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Це його перший візит в Україну з початку повномасштабної війни. У вагоні, яким їхав Штайнмаєр, «Укрзалізниця» поставила букет ірисів і розклала листівки із системою ППО Iris-T. Саме на цю систему Україна чекає від ФРН.

Вагон, у якому їхав Франк-Вальтер Штайнмаєр. Фото: Укрзалізниця

Під час робочого візиту в Берлін (Німеччина) Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з Віце-канцлером, Федеральним міністром економіки та захисту клімату Німеччини Робертом Габеком, а також із Федеральним міністром економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свеньєю Шульце. Мова йшла про обстріли росією енергетичної інфраструктури України, фінансову та технічну допомогу у проходженні зимового періоду.

Захід розглядає ідею відновлення України за рахунок російських грошей в західних банках. «Наша мета – не лише заморозити, але й вилучити російські активи», – заявила Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Тайвань, разом із Польщею та Чехією планує відбудовувати Україну. Таку заяву зробив Міністр закордонних справ республіки Тайвань Джосеф Ву.

Польща готова прийняти нову хвилю українських біженців. Про це повідомила маршалок Сейму Польщі Елжбєта Вітек.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер підтримав збільшення допомоги Україні у 2023 році. На думку Лінднера, допомогу Україні потрібно збільшити з близько 800 млн доларів, закладених зараз у бюджеті на наступний рік, до принаймні 2 млрд доларів.

Італія продовжить надійне партнерство з НАТО та підтримуватиме Україну. Про це заявила новий Прем’єр Італії Джорджа Мелоні.

У Франції наголошують на необхідності створення об’єднаного фронту підтримки України. Про це заявила перша віце-президентка Національних зборів Франції Валері Рабо.

 

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska