Війна в Україні сьогодні: останні новини на 24.10.2022 (фото)

243 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, покращити тактичне положення, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках, разом із тим веде наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках. 

Протягом поточної доби Сили оборони України відбили атаки ворога в районах населених пунктів Спірне, Соледар, Бахмут, Андріївка, Мар’їнка та Первомайське. Завдяки успішним діям, наші війська витіснили ворога з населених пунктів Кармазинівка, М’ясожарівка і Невське Луганської області та Новосадове на Донеччині.

За наявною інформацією, російська федерація продовжує підготовку частини мобілізованих осіб на загальновійськових полігонах та в підрозділах підготовки фахівців окремих спеціальностей. Під час проведення зазначених заходів підготовки противник має суттєві проблеми через некомплект офіцерських та сержантських посад інструкторсько-викладацького складу навчальних частин (полігонів, центрів підготовки). Це спричинено загибеллю більшості таких спеціалістів під час бойових дій, а також через надмірну кількість мобілізованих. Непоодинокими є випадки призначення на подібні посади осіб рядового складу, які щойно підписали контракт та мають хоч якийсь бойовий досвід.

Командування російських окупаційних військ намагається підняти рівень морально-психологічного стану військовослужбовців за рахунок відрядження до бойових підрозділів на територію України служителів російської православної церкви з Самарської області. Але більшість з них відмовляються від поїздок в район ведення бойових дій у зв’язку з небезпекою та відсутністю засобів захисту.

Ворог обстрілює позиції наших військ вздовж лінії зіткнення та веде повітряну розвідку. Протягом поточної доби противник завдав ракетних та авіаційних ударів по інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Загалом, за поточну добу, окупантами завдано три ракетних та сім авіаційних ударів, здійснено три обстріли з реактивних систем залпового вогню. 

Ворожих ударів зазнали об’єкти цивільної інфраструктури у Куп’янську Харківської області, Вугледарі та Соледарі Донецької області та місті Миколаєві.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Продовжує зберігатися загроза завдання ракетних та авіаційних ударів по об’єктах критичної інфраструктури України з території республіки білорусь. Зокрема і ударними БпЛА іранського виробництва.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Слобожанському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Красне, Огірцеве, Стариця та Чугунівка;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з танків та артилерії різних типів, у районах населених пунктів Берестове, Кислівка, Кам’янка, Дронівка, Зарічне, Надія та Білогорівка;

на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Бахмутське, Бахмут, Білогорівка, Веселе, Зеленопілля, Кліщіївка, Курдюмівка, Верхньокам’янське, Озарянівка, Опитне, Соледар, Спірне та Яковлівка;

на Авдіївському напрямку – з танків та різнокаліберної артилерії, у районах населених пунктів Авдіївка, Бердичі, Водяне, Невельське, Красногорівка, Костянтинівка, Новомихайлівка, Мар’їнка та Первомайське;

на Новопавлівському та Запорізькому напрямках – з танків та усього спектру артилерії, у районах населених пунктів Велика Новосілка, Времівка, Вугледар, Гуляйполе, Залізничне, Малинівка, Микільське, Ольгівське, Павлівка та Шевченко.

На Південнобузькому напрямку ворог вів обстріли, зокрема, у райони Квітневого, Благодатного, Білогірки, Правдиного, Партизанського, Давидового Броду та Трифонівки.

З метою уповільнення контрнаступу наших підрозділів окупанти продовжують мінувати мости та переправи на шляхах відступу в Миколаївській та Херсонській областях.

Російські окупаційні війська для поповнення поточних втрат продовжують активно вербувати ув’язнених як на території росії, так і на тимчасово окупованих територіях. Так, із виправної колонії № 90 в місті Херсон, після так званих бесід із представниками федеральної служби безпеки російської федерації, було звільнено більшість злочинців. У той же час, окупанти продовжують евакуацію поранених на тимчасово окуповану територію автономної республіки Крим.

Авіація Сил оборони, протягом поточної доби, завдала сімнадцять ударів. Підтверджено ураження тринадцяти районів зосередження озброєння та військової техніки ворога та чотирьох позицій зенітних ракетних комплексів. Крім того, підрозділи протиповітряної оборони на різних напрямках збили два гелікоптери.

Українськими ракетними військами й артилерією за поточну добу уражено чотири пункти управління, десять районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, шість складів боєприпасів, зенітний ракетний комплекс, район вогневих позицій артилерії та три інші важливі об’єкти противника.

Унаслідок повномасштабного вторгнення росії станом на 23 жовтня в Україні постраждало вже понад 1250 дітей. Про це повідомив Офіс генерального прокурора. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 430 дітей загинуло та понад 820 отримали поранення різного ступеню тяжкості. Також наголошується, що ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їхнього встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях. Відомо, що найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 419, Харківській – 260, Київській – 116, Миколаївській – 77, Запорізькій – 69, Чернігівській – 68, Луганській – 64, Херсонській – 57, Дніпропетровській – 31.

На Херсонщині деокуповано понад 90 населених пунктів, у яких мешкають приблизно 12 тисяч людей. Про це повідомило Міністерство оборони України. Наразі там реалізуються комплекси стабілізаційних заходів. 

росіяни не повернули дітей, яких вивезли з захопленого Енергодару в «літній табір». Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров. Діти знаходяться у Краснодарському краї, а їхнім батькам повідомляють, що вони повернуться у невизначений термін. Він додав, що до цього гауляйтери Мелітополя теж намагались відправити дітей до Криму, Краснодару, Тули і Волгограду, проте спротив батьків не дав їм це зробити.   

Останні події війни на сході України

Харківська область 

На Харківщині українські військові відбили атаки окупантів поблизу сіл Землянки та Чугунівки. Російські загарбники обстріляли щонайменше 9 населених пунктів регіону, – повідомили у Генштабі.

Уже близько 15 тисяч мешканців з 62 деокупованих населених пунктів області отримали по 1200 гривень разової грошової допомоги. Загалом людям виплачено 18 млн грн. Кошти уже видаються жителям громад Харківського, Чугуївського та Куп’янського районів, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. На деокупованих територіях тривають роботи з відновлення критичної інфраструктури. Наразі уже відновлено електропостачання для майже 75% та газопостачання для 25% населення звільнених територій області.

Армія рф обстріляла прикордонні села Золочівської громади, – повідомив голова громади Віктор Коваленко. Тракторист дістав поранення.

Окупанти випустили ракету по деокупованому місту Куп’янськ, – повідомила Харківська обласна прокуратура. Поранених немає. Попередньо встановлено, що ворог обстріляв місто ракетами С-300. Одна з адміністративних будівель частково зруйнована. З місця події вилучили уламки ракет.

Наслідки обстрілів у Куп’янську. Фото: Харківська обласна прокуратура

Протягом минулої доби ворог обстрілював населені пункти Куп’янського, Чугуївського, Ізюмського та Богодухівського Харківщини, що розташовані біля лінії зіткнення та кордону з рф.

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, протягом минулої доби випадків отримання поранень цивільним населенням не зафіксовано. В м. Харків та Куп’янському районі до медиків звернулися 3 чоловіків, що отримали поранення напередодні.

На звільнених територіях області триває розмінування. За добу піротехніки ДСНС знешкодили ще 418 вибухонебезпечних предметів.

Донецька область

Українські військові витіснили окупантів з Новосадового на Донеччині, повідомили у Генштабі.

У Лиманській громаді триває перепоховання цивільних, які загинули під час окупації. З моменту деокупації міста та прилеглих сіл вже ексгумовано 184 загиблих цивільних.

За минулу добу стало відомо про 6 мирних жителів Донеччини, убитих росіянами: 3 у Курдюмівці, 2 у Великій Новосілці та 1 у Бахмуті. Ще 5 людей за вчора отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі росіяни вели обстріли на ділянках фронту від Мар’їнської до Лиманської громади.

На Донецькому напрямку зафіксовано прильоти у Красногорівці, Костянтинівці та Єлизаветівці Мар’їнської громади без жертв та руйнувань.

На Горлівському напрямку найбільше постраждала Щербинівка Торецької громади ракетою зруйновано місцеву їдальню. Також протягом ночі були обстріли по околицях Світлодарської та Соледарської громад без жертв.

На Лисичанському напрямку тривають масовані обстріли Лиманської громади найбільше потерпають Торське і Зарічне. У Зарічному одна людина загинула.

Бійці Дніпровської бригади Нацгвардії знешкодили дрон російських військових на Донецькому напрямку. Про це повідомили у Національній гвардії України.

У Маріуполі російські окупанти знищили вже 15 об’єктів культурної спадщини. 

Луганська область

Українські військові витіснили окупантів з населених пунктів Кармазинівка, М’ясожарівка і Невське Луганської області, повідомили у Генштабі.

У Рубіжному окупанти, військові рф та колаборанти з числа місцевих жителів заселяються у порожнє житло людей, що поїхали з Луганщини в евакуацію. Про це йдеться у повідомленні Луганської ОВА. За даними військової адміністрації, окупаційна влада доручила склати реєстр таких “звільнених” квартир і будинків. У першу чергу до переліку потрапляють покинуті оселі людей, про яких відомо, що вони поїхали надовго.

Українські військові звільнили три населені пункти Луганщини, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Як зазначили у Генштабі ЗСУ, це:

  • село М’ясожарівка Коломийчиської сільської громади Сватівського району;
  • село Кармазинівка Коломийчиської сільської громади Сватівського району;
  • село Неське Красноріченської селищної громади Сватівського району.

За словами Гайдая, все йде за планом, як і задумувало командування, обладміністрація готова й чекає на команду від військових, щоб заходити в деокуповані населені пункти: є домовленості з «Укрпоштою» щодо розгортання мобільних відділень, з «Укрзалізницею», сформовані медичні бригади, мобільні ЦНАПи тощо.

Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала 11 ударів. Підтверджено ураження 11 районів зосередження озброєння та військової техніки ворога. Підрозділи протиповітряної оборони збили 12 БпЛА «Shahed-136».

Українські ракетні війська та артилерія за минулу добу уразили чотири пункти управління, п’ять районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, чотири склади боєприпасів, зенітний ракетний комплекс, район вогневих позицій артилерії та інші важливі об’єкти противника.

За минулу добу відбиті атаки окупантів в районах населених пунктів Землянки і Чугунівка, Соледар, Бахмут, Андріївка, Кліщіївка, Новомихайлівка, Мар’їнка, Невельське, Первомайське та Авдіївка.

Із різних видів озброєння росіяни обстріляли наступні населені пункти:

  • на Куп’янському та Лиманському напрямках: Берестове, Греківка, Зарічне, Ковалівка, Макіївка, Ямполівка, Кам’янка та Білогорівка;
  • на Бахмутському напрямку: Бахмутське, Бахмут, Білогорівка, Веселе, Зеленопілля, Кліщіївка, Курдюмівка, Нью-Йорк, Озарянівка, Опитне, Соледар, Спірне та Яковлівка.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

У лісах Київщини продовжують знаходити тіла вбитих росіянами мирних жителів. Як повідомив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов, тіло ще одного загиблого знайшли місцеві жителі неподалік місця, де кілька днів тому працівники поліції вже виявили вбиту загарбниками людину. Під час огляду трупа поліцейські встановили, що чоловік загинув під час захоплення Бучанського району.

Володимир Зеленський призначив очільником Київської міської військової адміністрації Сергія Попка. На цій посаді він замінить Миколу Жирнова. Зеленський висловив переконання, що бойовий досвід Сергія Попка сприятиме зміцненню оборони й безпеки столиці.

У Києві з початку повномасштабної війни поліцейські зареєстрували 1 517 проваджень, пов’язаних із воєнними злочинами російських військових у столиці. Про це повідомив очільник поліції міста Іван Виговський. Лише за останні три тижні через російські обстріли в Києві загинуло 12 людей, ще 60 травмовано. Постраждали житлові будинки, об’єкти критичної інфраструктури, пошкоджені та знищені близько ста автомобілів.

Рятувальники на місці ракетного обстрілу російськими військами центра Києва. 10 жовтня 2022. Фото: AP

З резервного фонду державного бюджету України виділять 36,9 млн грн для ліквідації наслідків ракетних обстрілів Києва, які сталися 10 жовтня 2022 року, та відновлення пошкоджених об’єктів. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів, опублікованому на Урядовому порталі.

На Київщині поблизу села Заворичі відновлюють міст через річку Трубіж, – повідомили в Київській ОВА. Його зруйнували загарбники під час окупації області. На час здійснення ремонтних робіт навколо моста зробили тимчасовий об’їзд.

6 234 підписів зібрала петиція до київської влади щодо перейменування площі Перемоги в Києві на історичну назву – Галицька. На місці обеліску, встановленого за радянських часів, кияни пропонують створити сквер, а сам обеліск знести, так як він не має ані історичної, ані естетичної цінності.

В Ірпені облаштовують ще одне модульне містечко, – повідомив мер міста Олександр Маркушин. Планується встановити 88 житлових модулів для людей, які втратили оселю через російську військову агресію. У встановленні модульного містечка допомагає уряд Польщі.

Візуалізація модульного містечка в Ірпені. Фото: з соцмереж

В кінотеатрах проходить презентація фільму «Область героїв». В сюжеті стрічки – події, які відбувалися під час російської окупації в Бучі, Ворзелі, Гостомелі, Ірпені та інших містах і селах. Це фільм про героїв, які ризикують власним життям, щоб допомогти іншим, волонтерять, готують їжу для бійців, пліч-о-пліч із військовими звільняють від ворога наші землі. 

Житомирська область

Місцеві жителі виявили уламки російської ракети в полі між селами Саверцями та Парипсами, – повідомили в Нацполіції області. Уламки боєприпаса потрапила туди внаслідок обстрілів російськими військами. Як зазначають в поліції, станом на 24 жовтня правоохоронці розпочали 1 193 кримінальних проваджень за фактами вчинення воєнних злочинів російським агресором на території Житомирщини.

Від початку повномасштабного вторгнення житомирські вибухотехніки знешкодили майже 8 тисяч вибухонебезпечних предметів. Загалом від різних боєприпасів та їх залишків очищено вже понад 600 гектарів території області та понад 230 об’єктів житлового фонду та інфраструктури.

Розмінування на території Житомирщини. Фото: ДСНС

Шість днів у Житомирі не працює електротранспорт. Як повідомили в міській адміністрації, доки що робота енергосистеми міста не дозволяє випустити на дороги тролейбуси, проте на маршрутах працює 136 автобусів, якими можуть користуватися житомиряни у разі потреби.

З міського бюджету Житомира виділили 450 тисяч гривень на поповнення місцевого матеріального резерву для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Ще 400 тисяч гривень спрямують на забезпечення медичного огляду особового складу добровольчих формувань територіальної оборони.

Обласний центр придбає потужні генератори, на закупівлю яких виділено 65 млн грн з резервного фонду бюджету міської громади. Мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що кожна районна котельня має отримати генератор потужністю 500 кВт.

Бригада комунальників з Житомира поїхала допомагати Миколаєву закривати вибиті внаслідок обстрілів вікна. Про це повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. За словами керівника бригади, 8 чоловік добровільно погодилися вирушити на допомогу місту, яке знаходиться під постійними обстрілами російської армії.

Сумська область

Вранці російські окупанти вчергове обстрілювали прикордоння Сумщини. Про це повідомили у ОК «Північ». По території селища Рожковичі було випущено 7 мін. Обстріл вели з мінометів 120 калібру. Під вогнем побувало селище Соснівка: зафіксовано 10 прильотів зі ствольної артилерії.

Минулої доби ворог обстріляв 6 громад Сумської області з мінометів, реактивної та ствольної артилерії. Внаслідок цього 68-річна жінка отримала осколкове поранення.

Двоє російських окупантів, які прицільно обстріляли з танку лікарню у місті Тростянець, заочно постануть перед судом. Про це повідомили у Сумській обласній прокуратурі. Злочин було скоєно 18 березня цього року: розслідування виявило особи членів екіпажу. Місцеперебування звинувачених наразі встановлюється.

Тростянецька лікарня, обстріляна з танку російськими військовими у березні 2022 року. Фото: з соцмереж

До 12,6 млн гривень збитків призвели воєнні дії шляхом через засмічення річки Боромля. Про це повідомили у Держекоінспекції Сумської області. Після руйнації мосту біля селища Олексине Тростянецької громади 57,5 тонн конструкцій опинилися в річці, що і спричинило шкоду, зафіксовану екоінспекторами.

У Тростянецькій громаді стартував проект з відновлення пошкодженого житла для соціально незахищених верств населення. Запустила його чеська організація «Людина в біді» за підтримки Європейського Союзу. Допомогу отримають найбільш постраждалі у громаді населені пункти: місто Тростянець, селища Станова, Білка та Солдатське.

Охтирські бібліотекарі збирають кошти на парафін для виготовлення окопних свічок, які потім відправляють на фронт захисникам. Про повідомила керівниця Охтирської центральної бібліотеки Наталія Журавель в себе на сторінці. Воїни на передовій вже отримали 169 свічок від бібліотеки.

Діти, прикордонники і військові Сумщини висадили разом яблуневий сад. Відеоролик з цією акцією розмістили Sumy Life. 140 яблунь було посаджено в одному з лісництв Сумської області у рамках акції «Створюємо ліс разом».

Чернігівська область

На ранок ворог знову атакував прикордонні території Чернігівської області. Про це повідомили у ОК «Північ». Цього разу обстрілів зазнало селище Сеньківка: обстріл тривав 10 хвилин, зафіксовано 5 приходів з мінометів 120 калібру. Попередньо без жертв та руйнувань.

На території Чернігівської області вилучено 40 тіл воєнних ворожої армії. Про це повідомив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Тіла противника віддадуть для обміну на загиблих воїнів ЗСУ.

Поліцейські у Чернігові вилучили у порушника комендантської години ручну гранату. Про це стало відомо від Патрульної поліції Чернігівщини. 30-річний мешканець міста не зміг пояснити правоохоронцям причину перебування на вулиці у заборонений час, а під час перевірки у кишені чоловіка знайшли вибухонебезпечний предмет.

Правоохоронці Чернігова вилучили ручну гранату у порушника комендантської години. Фото: патрульна поліція Чернігівської області

В рамках акції «Познач себе на дорозі» поліцейські Корюківського районного відділу роздавали місцевим мешканцям світловідбиваючі елементи, які видно здалеку. Про це повідомили у поліції Чернігівської області. Правоохоронці зазначили, що темніти починає раніше, до того ж на вулицях не включають освітленні – отже, пішоходи мусять подбати про свою безпеку. Зокрема важливо, щоб світловідбиваючі елементи були на одязі дітей.

У Чернігові пройшла презентація нової книги українського письменника Василя Іванини «Сонце на Лемеші». Зустріч відбулась в межах проекту «Видатні жінки Чернігівщини». На зустрічі мова йшла про історичну постать Наталії Розумихи, матір гетьмана Кирила Розумовського – саме вона є головною героїнею цього історичного твору.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Ніч на Дніпропетровщині минула спокійно. Ворожих обстрілів не зафіксовано в жодному з районів області.  Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

До Дніпра прибули п’ять великих пасажирських автобусів від Рівненщини. Вони курсуватимуть замість транспорту, понівеченого під час ракетного удару по місту у ніч на 30 вересня.

У Дніпрі діти, які евакуювалися  з Луганської області та хворіють на діабет, можуть безоплатно отримати глюкометри та тест-смужки “Accu Chek”. 

Вінницька область

Дитячий духовий оркестр Браїлівського Будинку культури придбав автомобіль ВАЗ 2104 для українських захисників. Завдяки благодійним концертам учасникам оркестру вдалося зібрати уже 460 тисяч гривень для ЗСУ.

Автомобіль від дитячого духового оркестру. Фото: з соцмереж

Понад дві тисячі енергетичних батончиків приготували та відправили захисникам на Донецькому, Миколаївському та Херсонському напрямках жительки села Конева Могилів-Подільського району. Організувала усіх Тетяна Адамчук, яка разом з родиною виїхала до села уже під час окупації із Каланчацького району Херсонщини.

Кіровоградська область

Кіровоградщина прийняла вже 32 евакопотяги з Донецької області.Про це сьогодні повідомили  під час селектора з віце-прем’єр-міністром Іриною Верещук. Область – перша в Україні проводить прийом і розселення біженців в рамках обов’язкової евакуації. Громади вже прихистили 3714 осіб. З яких 849 дітей, 167 маломобільних. Про це повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Райкович.

Онуфріївська громада на Кіровоградщині виділяє 2 мільйона гривень на компенсацію збитків від падіння ракети.  За словами голови громади Віталія Берези, серйозних пошкоджень зазнали п’ять з 50 будинків. А також приміщення селищної ради, школи, дитячо-юнацького центру і будівля спортивного залу. 

У Кропивницькому відбувся Кубок пам’яті захисників України з таеквондо. В змаганнях взяли участь 120 спортсменів. Переможницею турніру стала Вероніка Яриш з Кропивницького.

Полтавська область

На Полтавщині захисникам передали чотири автівки. Зокрема передали автомобілі полтавським десантникам, один – Всеукраїнській спілці ветеранів війни. Це авто обладнане підйомником, ним зможуть користуватися ветерани з інвалідністю.  Про це повідомив голова Полтавської  ОДА Дмитро Лунін.

Автомобілі для захисників. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Черкаська область

На Черкащині  передали із чергового автопідсилення для захисників: ще + 2 авто. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

В Умані відновили електроенергію у більшій частині міста. Як повідомили у пресслужбі Уманської міської ради, потреба міста забезпечена на 50%. Поки не завершаться ремонтні роботи, будуть працювати графіки аварійного увімкнення електроенергії.

На Черкащині  затримали чоловіка, який знімав на відео наслідки влучань російських ракет. Чоловіка передали працівникам Служби безпеки України. 

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Упродовж двох діб окупанти продовжували обстрілювати населені пункти Запорізької області. Ворог вів вогонь з артилерії, танків, РСЗВ та мінометів.

22 жовтня війська нанесли 3 ракетних удари по селу Зарічне. Обійшлося без потерпілих. Два ракетних удари з С-300 були нанесені по спортивному майданчику сільської школи. Ще один «приліт» з С-300 зафіксований по зеленій зоні в центрі села Зарічне. Внаслідок, ударною хвилею та уламками ракети пошкоджено крамницю та довколишні будинки.

Армія рф атакувала міста Гуляйполе, Оріхів, смт. Степногірськ, села Приморське, Степове, Малі Щербаки Василівського району, село Зарічне Запорізького району, смт. Залізничне, Темирівка, Щербаки, Дорожнянка, Новоданилівка, Ольгівське, Білогір’я, Новоандріївка, Чарівне, Малинівка, Полтавка, Мала Токмачка, Затишшя Пологівського району.  У результаті обстрілів деякі будинки зруйновані вщент, пошкоджені дитячі садки, школи, крамниці, приватні домоволодіння, квартири, автомобілі.

22 жовтня в місті Оріхів під завалами будинку загинув його 56-річний власник. Цього ж дня в смт Залізничному під час обстрілу касетними боєприпасами військовослужбовцями рф за місцем мешкання смертельно поранено 64-річного місцевого мешканця.

Яма від ракетного обстрілу. Фото: Національна Поліція

За уточненою інформацією, підтверджено знищення трьох реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град”, а також евакуацію близько сімдесяти поранених військовослужбовців противника 22 жовтня поточного року в районі населеного пункту Михайлівка Запорізької області.

У місті Енергодар російські окупанти здійснили ротацію особового складу на АЕС. Й далі фіксуються факти здійснення фізичного та морального тиску на працівників Запорізької АЕС з метою примушення їх до підписання контрактів з корпорацією “росатом”. Крім того, загарбники заборонили працівникам електростанції виїзд на територію, підконтрольну українській владі.

З міста Гуляйполе відновили рух евакуаційних автобусів для тих, хто бажає евакуюватися до Запоріжжя. Автобус до Запоріжжя курсуватиме тричі на тиждень: у понеділок, середу та п’ятницю. Планова евакуація проводитиметься цього тижня. З наступного тижня – тільки за зверненням місцевих жителів.

Миколаївська область

Вночі керованими ракетами системи С-300 ворог вдарив по об’єктах цивільної інфраструктури в Баштанському районі. Один із боєприпасів влучив неподалік школи в Інгульській громаді. Пошкоджено 3 приватні будинки, навчальний заклад та лінію електропередач. Постраждалих та загиблих немає.

Зранку, рашисти гатили по території Шевченківської громади в Миколаївському районі. Пошкоджено автівки та нежитлові споруди. Без втрат.

Російські військові атакували дронами-камікадзе село Шевченкове, яке розташоване на лінії фронту. Це перше застосування дронів “Shahed-136” на лінії фронту, а не удари в тилу. Дрони іранського виробництва двічі вдарили по Шевченковому.

Наслідки атаки дронами в селі Шевченкове. Фото: з соцмереж

У Миколаєві протягом тижня, з 17-го по 23 жовтня, у 59-ти багатоповерхівках закрили вікна, котрі вибило внаслідок обстрілів російськими військами. Це орієнтовно 2 594 квадратні метри. Для робіт використовували OSB-плити. Також протягом тижня ремонтні бригади встигли відновити 25 покрівель загальною площею орієнтовно 3 166 квадратних метрів.

Одеська область

У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебувають 2 носії крилатих ракет. Сумарний залп – 16 «Калібрів». Корабельне угруповання у Чорному морі нараховує 11 кораблів та катерів, у тому числі 3 великих десантні кораблі, які знаходяться на чергуванні та маневрують уздовж узбережжя Криму.

За повідомленням Міністерства інфраструктури України,  росія штучно затримує інспекцію суден в Босфорі. Зараз понад 170 суден стоять у черзі. Через це українські порти змушені працювати лише на 25-30% своїх потужностей. Сьогодні у  рамках «зернової ініціативи» 6 суден вийшли з портів Великої Одеси. На борту вони везуть 227 тис. тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи.

Кінологічна служба Одещини Подільський прикордонний загін отримала від небайдужих українців бронежилети та намордники для захисту службових собак, навчених на пошук та виявлення мін й інших вибухонебезпечних предметів.

Службова собака у бронежилеті. Фото: Південне регіональне управління Державної прикордонної служби України

Херсонська область

Обстановка у операційній зоні південнобузького напрямку динамічна та стабільно напружена, але контрольована. Частини та підрозділи Сил оборони продовжують утримувати займані позиції та наносити вогневе ураження ворогу.

На Херсонщині сили оборони Півдня звільнили понад 90 населених пунктів, в яких мешкають понад 12 тисяч осіб. У звільнених селах реалізуються комплекси стабілізаційних заходів.

Основні зусилля противник зосереджує на веденні активної оборони та намаганні утримати зайняті рубежі. Протягом ночі обстрілював позиції наших підрозділів та прилеглі територіальні громади уздовж лінії бойового зіткнення. 

Російські окупаційні війська для поповнення поточних втрат активно вербують ув’язнених на тимчасово окупованих територіях. Так, з виправної колонії № 90 в місті Херсон, після так званих бесід з представниками федеральної служби безпеки російської федерації, було звільнено більшість злочинців. 

Окупанти продовжують евакуацію поранених на тимчасово окуповану територію автономної республіки Крим.

Наша авіація вночі атакувала пункти розгортання ворожих позицій протиповітряної оборони у Бериславському районі. А наші ракетно-артилерійські підрозділи завдавали ударів по позиціях ворога, районах зосередження живої сили та техніки. Втрати противника дорозвідуються.

За минулу добу поліція відкрила 12 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів армії рф у Херсонській області. Ворог обстріляв із мінометів та артилерії  прифронтові та нещодавно звільнені населені пункти Бериславського району. Є жертви серед мирного населення. 

З Херсона надходять повідомлення про зникнення людей. Вони не виходять на зв’язок із рідними, а через деякий час з їх телефонів родичам надходять повідомлення підозрілого змісту. 

Продовжується фіксація фактів мародерства російськими військовими на деокупованих територіях. У місцевого населення окупанти відбирали мопеди та автомобілі з причепами. З магазинів викрадали термінали та гроші, з будинків вивозили все майно, від посуду, килимів до побутової техніки та меблів. Що не вдавалося забрати, армія мародерів трощила та знищувала.

Знищена техніка окупантів. Фото: Поліція Херсонської області

У одному з деокупованих населених пунктів Херсонської області прокурори знайшли докази воєнних злочинів військовослужбовців російської армії. Їх виявили на місці дислокації військових РФ в місцевому навчальному закладі.

У Херсоні російські окупанти демонтували два пам’ятники – Суворову та Ушакову. Про це повідомляють в обласній раді. У пропагандистських ЗМІ з’явився перелік об’єктів та цінностей, які російські окупанти збираються вивезти з Херсона. В ньому, крім пам’ятників Ушакова та Суворова, пам’ятник Потьомкіну, цінності краєзнавчого, художнього музеїв, драматичного та лялькового театрів та інші.

Колаж: пустий постамент пам’ятника Ушакову та місце, де стояв пам’ятник Суворову. Фото: з соцмереж

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

З лютого за кордон через волинські пункти пропуску виїхало 1,6 млн українців. Про це повідомили у 6-му прикордонному Волинському загоні.

З бюджету Луцької міської ради виділили 1 млн грн на ремонт пошкоджених будинків. Йдеться про 12 приватних будинків, які зазнали різних ушкоджень через уламки ракети та ударну хвилю від вибуху.

У Ковелі не вдається стабілізувати подачу електроенергії. У місті наразі змушені відключати електроенергію. Причина – альтернативній системі бракує потужності.

Луцька міська рада та Фонд «Тільки разом» на умовах співфінансування виділили 47 млн грн на придбання 5 тисяч комплектів зимової форми та пар взуття для воїнів Збройних сил України.

Автослюсар-волонтер Іван Булдаков виготовляє металеві печі для військових з дисків для автомобільних коліс. На одну піч потрібно чотири диски та два дні роботи, – каже чоловік.

Металева піч. Фото: з соцмереж

У Локачах, вихованці та педагоги місцевого ліцею зібрали кошти та придбали користувацький термінал Starlink. Систему зв’язку вже передали на передову.

Закарпатська область

На Закарпатті стартувала реалізація благодійного проєкту «Надання допомоги людям, які знайшли прихисток у Мукачеві» від Благодійного фонду «Зміни одне життя». Проєкт полягає у наданні ВПО гуманітарної допомоги, зокрема, продуктів харчування, спеціального дитячого харчування, засобів гігієни, медикаментів тощо. Допомогу надають за фінансової підтримки ЕС.

Івано-Франківська область

15 прикарпатських територіальних громад отримають 2 000 гігієнічних наборів для сімей ВПО.  Гуманітарну допомогу надали громадам, які прихистили найбільше переселенців. Допомога надійшла від Міжнародної організації з міграції ООН.

Діти-пільговики та поранені військові з Коломийської громади зможуть безоплатно оздоровлюватися у басейнах. Допомога для оздоровлення у басейнах буде надаватись один раз у рік. Про це повідомили у Коломийській міській раді.

Львівська область

За час війни понад 110 тисяч українців отримали медичну допомогу у Львові. Про це повідомили у Львівській міській раді.

За кошти обласного бюджету у театрі імені Юрія Дрогобича модернізують систему опалення та відремонтують укриття. Вартість проєкту близько 3,7 млн грн.

Мальтійська служба допомоги в Україні передала шкільний автобус для потреб Стрілківської територіальної громади, що на Самбірщині. Бус придбали небайдужі європейці, які співпрацюють з Мальтійською службою. Вони особисто його привезли зі Швейцарії.

У Красненській громаді відбувся благодійний фестиваль-ярмарок та футбольний турнір для дітей та дорослих. Зібрані понад 400 тисяч грн підуть на підтримку захисників та захисниць України.

Рівненська область

Ушкодження енергетичної інфраструктури, пов’язані з ракетними ударами – усунуті. Водночас постачання електроенергії за графіком продовжуватиметься. Про це повідомив голова ОВА Віталій Коваль.

У Рівному у Нацполіцію надійшло повідомлення про замінування будівлі суду. Відповідні служби провели перевірку – вибухівки не знайдено. Про це повідомили в Головному управлінні Нацполіції

Тернопільська область

Тернопільський обласний центр контролю профілактики хвороб МОЗ України отримав автомобіль-рефрижератор для перевезення вакцин. Допомогу надав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Хмельницька область

В місті Нетішин ще не відновили електроенергію після російських ракетних ударів. Водовозки об’ємом 30 кубів (30 тис літрів) допомагають забезпечувати питною і технічною водою мешканців міста. У дворах люди встановлюють буржуйки, аби готувати їжу та гріти воду. У місті обладнали локації, де можно зарядити гаджети.

Чернівецька область

Котельні Буковини на 100% готові до опалювального сезону. Такий же показник по житлових будинках області.

У Чернівцях запрацював табір «Я – українець». Його учасниками стали 30 вимушених переселенців віком від 14 до 20 років. Його організували Управління молоді та спорту, Департамент освіти і науки та управлінням культури Чернівецької ОВА.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Німеччина найближчим часом передасть Україні ще три системи ППО Iris-T.

Нідерланди нададуть Україні додаткові €500 млн на військове обладнання в рамках шостого пакета допомоги Про це повідомило Міністерство оборони Нідерландів.

Ілон Маск не вимкне Starlink в Україні, навіть якщо Міністерство оборони відмовиться надати фінансування.

Повідомлення Ілона Маска. Фото: з соцмереж

Україна стала повноправним членом Європейської організації публічного права (ЄОПП.). Зазначимо, що ЄОПП – міжнародна організація, створена у 2004 році в Афінах (Греція). Метою Організації є поширення знань у галузі публічного права та просування європейських цінностей через публічне право.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директоркою Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою.

Нідерланди відправляють вже другу групу слідчих в Україну для розслідування воєнних злочинів рф. Слідчі працюватимуть на місцях масових поховань на деокупованих територіях.

США, Франція й Велика Британія відкидають будь-який привід рф для ескалації війни. Про це йдеться у спільній заяві на офіційному сайті Держдепу США.

Олаф Шольц й Урсула фон дер Ляєн закликали створити “план Маршалла” для відбудови України, де ЄС відіграватиме важливу роль.

Українці самі мають вирішувати, коли необхідно повертатися до переговорів з росією. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон.

На Франкфуртському книжковому ярмарку німецькі книгарі вручили Премію Миру українському письменнику Сергію Жадану.

У Празі (Чехія) відкрили виставку «Нездолані» від львівського мистецького проєкту «Ми і Світ». На експозиції представили твори живопису, кераміки та скульптури художників з різних регіонів України, зокрема окупованих. Загалом тут розмістили 50 робіт 26 українських митців, які більшу частину власних творів віддають на благодійність.

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska