Війна в Україні сьогодні: останні новини на 21 листопада 2022 (фото)

271 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник продовжує збройну агресію проти нашої держави, не припиняє завдавати ударів по об’єктах промисловості. Намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони, здійснює обладнання в інженерному відношенні лінії оборони, на окремих напрямках продовжує вести наступальні дії. Веде повітряну розвідку.

За поточну добу противником завдано 1 авіаційний, 2 ракетні удари та здійснено понад 10 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ вздовж лінії зіткнення.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація суттєво не змінилась, ознак формування наступальних угруповань не виявлено.

У прикордонних районах Брянської та Курської областей противник продовжує утримувати окремі підрозділи своїх військ.

На Слобожанському напрямку ворог здійснив обстріли в районах населених пунктів Ветеринарне, Стрілеча, Глибоке, Стариця, Огірцеве, Зарубинка, Амбарне та Дворічна  Харківської області.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде оборону, здійснив обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів, Котлярівка, Табаївка, Піщане і Крохмальне Харківської області; Новоселівське, Стельмахівка, Площанка і Макіївка на Луганщині та Ямполівка, Торське і Берестове  Донецької області. 

На Бахмутському на Авдіївському напрямках противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій. 

На Новопавлівському напрямку противник веде активну оборону на захоплених рубежах. Проводить обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії обʼєктів в районах 21 населеного пункту. Серед них – Бахмут, Бахмутське, Білогорівка, Водяне, Вугледар, Соледар, Майорськ, Мар’їнка та Первомайське Донецької області.

На Запорізькому напрямку ворог обороняється. Здійснив обстріли наших позицій з мінометів, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню. Від артилерійського вогню противника постраждали райони 9 населених пунктів.

На Криворізькому та Херсонському напрямках противник створює ешелоновану систему оборони, удосконалює фортифікаційне обладнання та логістичне забезпечення передових підрозділів, не припиняє артилерійські обстріли позицій наших військ і населених пунктів на правому березі річки Дніпро. Вів вогонь з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії по районах населених пунктів Осокорівка, Гаврилівка, Милове, Шляхове, Веселе, Висунці, Велетенське, Станіслав та Херсон. 

На тимчасово окупованій території АР Крим тривають заходи прихованої мобілізації до лав російських окупаційних військ. Зокрема, у місті Сімферополь, 19 листопада поточного року, відбулась нарада за участі так званих керівників силових структур із представниками управління міста та головами селищних рад. Головним питанням цього збіговиська було невиконання визначених кількісних показників мобілізації.

З метою вирішення зазначеної проблеми, з 21 листопада 2022 року представники так званих військових комісаріатів та поліції на зазначеній тимчасово окупованій території розпочали вручення повісток під підпис.

Українська авіація протягом поточної доби завдала удару по району зосередження противника. Підрозділами ракетних військ і артилерією Сил оборони, у свою чергу, уражено пункт управління, склад паливно-мастильних матеріалів та район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки.

Парламентська асамблея НАТО визнала російську федерацію та її режим терористичним. Про це повідомив голова постійної делегації України у ПА НАТО Єгор Черньов. Відповідна резолюція була ухвалена одноголосно на щорічній сесії в Мадриді. Резолюція закликає до заснування спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності цього режиму за жахливі воєнні злочини. Також Черньов додав, що таким чином можна засудити не тільки безпосередніх виконавців військових злочинів, але і вище керівництво рф. 

На Кінбурнській косі Миколаївської області триває військова операція в режимі тиші. Про це повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.”Специфіка ситуації полягає у тому, що це географічні особливості. Підтягування туди сил ворог здійснює з тієї території, яка тимчасово окупована, тому він може собі дозволяти поновляти резерви навіть після того, як ми наносимо ураження…Тим не менш, ми продовжуємо бойову роботу. Щойно буде результат, ми про нього прозвітуємо. Наразі це військова операція в режимі тиші”, – зауважила Гуменюк. 


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Російські військові обстріляли не менше восьми населених пунктів Харківщини, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Протягом дня обстрілювали населені пункти області поблизу державного кордону та в районі Куп’янська. На кордоні з рф окупанти влаштовують провокації. 

На півночі Харківщини поблизу кордону з рф українські військові виявили мінний коридор. На заміновану місцевість вказали жителі сіл Шопіно, Токарівка та Гоптівка, коли там проходили фільтраційні заходи, повідомляє Східне оперативно-територіальне об’єднання Нацгвардії. Окупанти замінували місцевість мінами МОН-90, МОН-50, Фугасами та ОЗМ-72. На думку військових, якби мінний коридор спрацював, могли б бути поранені серед цивільного населення.

Міни на півночі Харківської області. Фото: з соцмереж

Уже працює 98% запланованих до включення котелень. Під’єднані до тепла більше 97% багатоквартирних будинків, більше 98% об’єктів соціальної інфраструктури. Це стосується в тому числі і Ізюма, Куп’янська та інших звільнених населених пунктів, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Механіки-волонтери з Харкова Кирило та Андрій зробили для розвідників електромобіль із радянського позашляховика, створеного 50 років тому. Тепер автівка здатна проїхати до 200 км на зарядженій батареї. Замість рідного бензинового двигуна під капотом електричний, тож машина майже безшумна та невидима.

Російська армія ввечері обстріляла деокуповане місто Вовчанськ. Поранення отримали двоє людей, підтвердив директор Центру екстреної меддопомоги Віктор Забашта. За його словами, 60-річного чоловіка та 57-річну жінку доправили до лікарні. Вовчанськ обстріляли з реактивних систем залпового вогню, – повідомила речниця Харківської ОВА Олена Шаповал.

Вчора ввечері ворог завдав ракетного удару системою С-300 по смт Шевченкове Куп’янського району. Ракета влучила у 2-поверховий багатоквартирний будинок. Пошкоджено також житловий будинок поруч. Загинула 38-річна жінка, щонайменше двоє людей отримали поранення. Рятувальники ще розбирають завали.

Крім того, окупанти з мінометів та артилерії обстрілювали райони населених пунктів Куп’янського, Харківського та Чугуївського районів.

У м. Куп’янськ обстрілами пошкоджено складські приміщення, об’єкти цивільної промисловості. Сталися пожежі. 

Тривають роботи з розмінування територій області. За добу знешкоджено 86 вибухонебезпечних предметів.

Донецька область

Поліція вивезла з Бахмуту пораненого чоловіка та його доньку. Під час евакуації почався обстріл. Про це повідомили в Головному управління Нацполіції Донецької області. Батька та доньку поліцейські забрали з вулиці міста, по якій проходить лінія фронту, розповіли у пресслужбі. Родина перебувала у підвалі будинку. Поранення чоловік отримав раніше.

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали зносити Будинок зв’язку, на стіні якого унікальна мозаїка “Підкорювачі космосу” авторства маріупольця Віктора Арнаутова, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, назва мозаїки найімовірніше не належить авторові, але прижилася через зображену ракету. Справжня назва “Зв’язківці”. Це друга за величиною мозаїка Арнаутова у світі.

Мозаїка “Підкорювачі космосу”. Фото: Маріупольська міська рада

За минулу добу  стало відомо про 3 цивільних, поранених росіянами:  2 у Бахмуті та 1 у селі Костянтинівка, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі росіяни здійснювали обстріли на різних ділянках фронту у центрі та на півночі Донеччини.

На Волноваському напрямку без жертв, хоча під вогонь потрапили Вугледар, околиці Пречистівки і Водяного.

На Донецькому напрямку гучно було у Курахівській громаді. За попередньою інформацією, без постраждалих, обсяги руйнувань встановлюємо.

На Горлівському напрямку росіяни знову вдарили по Бахмуту – поцілили в одну зі шкіл. Також були прильоти по околицях Торецької, Часовоярської, Соледарської громад та поблизу Сіверська.

На Лисичанському напрямку – знову під обстрілами опинилися Торське та Зарічне Лиманської громади. Кількість руйнувань уточнюється.

Луганська область

Росіяни примусово переселили до тимчасово окупованого Луганська жителів Біловодська, повідомили у Генштабі ЗСУ.

На напрямку Сватове-Кремінна ЗСУ поступово рухаються вперед. З боку Білогорівки – там більше оборонні дії, росіяне не припиняють атакувати населений пункт, розглядають село і як власний плацдарм для наступу, так і загрозу просування ЗСУ до Лисичанська. За уточненою інформацією, знищено колону ворожої техніки у Сиротиному (Сватівський р-н). Деокуповані населені пункти досі обстрілюються ворогом. Макіївка зруйнована вщент, люди постійно знаходяться в підвалах.

Зима піде на користь нашим військовим, бо зараз на напрямках Сватового та Кремінної через негоду під ногами утворилося суцільне «болото», – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його інформацією, окупанти практично зруйнували Білогорівку, Попасну, Макіївку, Тошківку, Новотошківське, втім люди чекають, коли туди можна буде повернутися.

Голови сільрад, які залишалися в окупації, після звільнення населених пунктів пройшли всі перевірки в правоохоронних органах, що вони не співпрацювали з росіянами, – повідомили у Луганській ОВА.

Минулої доби українські військові відбили атаки окупантів в районах Білогорівки та Стельмахівки. На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде оборону на зайнятих раніше рубежах. Зафіксовано ворожі артилерійські обстріли, зокрема, в районах Макіївки, Невського, Новоселівського, Площанки і Стельмахівки.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Цього року заходи до Дня Гідності та Свободи відбувалися під гаслом “Вистояли на Майдані – переможемо у війні”. Зранку в Києві в екуменічному храмі Архистратига Михаїла відбулася міжконфесійна молитва за Україну та борців за її свободу, Музей Майдану організував виставку “Війна за ідентичність”, а ввечері на Алеї Героїв Небесної Сотні та біля Стіни пам’яті на Михайлівській площі – традиційне покладання квітів та запалення лампадок.

У пам’ять про загиблих учасників Євромайдану та військових пролунав Дзвін Гідності. Фото: Анна Хорошун

З Києва до Херсону вирушила допомога від столичної громади. Як повідомили в Київській ОВА, передають найнеобхідніше – 5 пасажирських автобусів, 4 вантажних авто, сміттєвоз, екскаватор, 2 карети швидкої, 11 генераторів, медичне обладнання, будівельні матеріали, а також продукти харчування, теплі ковдри та одяг. 

В Бучі запустили перші стаціонарні пункти обігріву, обладнані генераторами, – повідомили в міській раді. Загалом в Київській області підготовлено 754 пункти обігріву на випадок тривалої відсутності електропостачання й пошкоджень системи опалення. В Києві планують організувати тисячу пунктів обігріву – по 100 в кожному з районів.

Пункт обігріву на Київській площі в Бучі. Фото: міська рада

Київ закупить пересувні котельні – в «Київтеплоенерго» оголосили тендер на їхню закупівлю в системі Prozzoro. Згідно з тендером, дизельні пересувні котельні закуплять для восьми районів міста. Загалом планують закупити 35 пересувних котелень на суму в майже 272 млн грн. 

На Київщині проведуть поточні ремонти для трьох тисяч домівок, пошкоджених внаслідок повномасштабного вторгнення рф, – повідомили в Київській ОВА. Це стало можливим завдяки проєкту «Житлова та фінансова допомога для вразливих домогосподарств в Україні», який реалізує благодійний фонд «Карітас-Київ» у співпраці з Бюро гуманітарної допомоги за фінансової підтримки Католицької служби допомоги.

В Гостомелі, який зазнав жахливих руйнувань під час бойових дій в області, відновлюють зруйноване житло. Ремонтні бригади працюють за багатьма адресами селища. Наразі, відновлюють зруйноване житло на вулиці Свято-Покровській та ремонтують дах на одній з багатоповерхівок.

Зимовий дитячий одяг почали видавати в Київській області для переселенців. Комплекти розподіляють згідно раніше отриманих заявок через Мінреінтеграції. Вже видано 74 комплекти, в кожному – куртка, светор, термобілизна, брюки, шкарпетки, ботинки, шапка та рукавички. 

Тренінги з домедичної допомоги на станціях метро Києва, з огляду на попит, проводитимуть кожну третю п’ятницю місяця. На останніх навчаннях понад 2 600 містян навчилися основним прийомам порятунку життя. За словами інструкторів, їх вразило, як люди вишукувалися біля тренувальних пунктів ще перед початком роботи. Багато містян нотували алгоритм надання того чи іншого виду допомоги або знімали увесь процес на відео.

Житомирська область

З Житомира відправлять п’ять фур в деокуповані населені пункти Херсонської області – це 165 тонн гуманітарної допомоги. Частину допомоги виділено з резервів Житомирщини, частину зібрали волонтери. Крім того, дві фури з лісом передадуть військовим.

Через повномасштабну війну об’єднують потужності в єдине восково-вощинне підприємство харківська та житомирська компанії. За словами директора харківської компанії “Бджолопродукт” Дениса Солдатова, рішення про переміщення підприємства до житомирського ТОВ “Агрофірма “Бджоловод” було непростим, але в умовах війни головне – зберегти українську бджільницьку галузь, а також унікальні технології та напрацювання.

“Фонд громади Житомира” організував безкоштовну зустріч-консультацію вагітних переселенок та житомирянок з акушером-гінекологом. Завдяки проєкту “Змістовні посиденьки”, який запустили в травні, бажаючі вже мали змогу поспілкуватися з юристами, психологами, косметологами та навіть разом спробували свої зусилля у спільному катанні на драгонботах.

Сумська область

Минулої доби ворог тричі обстріляв прикордоння Сумщини: під обстрілами побували Есманська, Шалигінська та Білопільська громади. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. Вогонь вели з артилерійної зброї та мінометів. Під час мінометного обстрілу села Рижівка Білопільської громади російські військові зруйнували будинок культури, магазин і пекарню. Також пошкодили електролінії та газогін.

Магазин у селищі Рижівка після російських обстрілів. Фото: з тг-каналу голови Сумської ОВА Дмитра Живицького

Сьогодні окупанти здійснили чергову атаку на Сумщину, випустивши 10 мін по селищу Рожковичі Середино-Будської громади. Про це повідомили у ОК «Північ».

Через аварії на лініях електромережі без світла залишились 14987 абонентів, – повідомляє очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Без електропостачання перебувають мешканці Буринської, Юнаківської, Білопільської, Роменської та Недригайлівської громад.

У Тростянецькій публічній бібліотеці відбувся воркшоп «Управління стресом: основи самодопомоги у важкі часи». Захід відбувся за підтримки швейцарської компанії MedAir. Його мета – передати людям знання про стрес, надати першу психологічну допомогу, навчити механізмам самодопомоги у кризових ситуаціях.

У Сумах з’явився новий арт-об’єкт під назвою «Чекаємо мирну весну». 12 шпаківень – результат спільної творчої роботи галереї «Костур», музею «Причал Одіссея» та однієї із сумських церков. Символ весни і життя буде розміщений у арт-дворику на Воскресенській.

«Чекаємо мирну весну»: у Сумах встановлено новий арт-об’єкт. Фото: з соцмереж

У Шостці відбувся благодійний Михайлівський ярмарок. Організували захід бджолярі Шосткинської громади з благодійним фондом «Медик-У». Відвідувачі мали змогу придбати предмети бджільництва і почастувати смачних страв, зварених на вогнищі. Виручені кошти призначені для підтримки українських захисників.

Чернігівська область

На Чернігівщині судитимуть окупанта, який на початку вторгнення розстріляв цивільний автомобіль з родиною. Про це повідомляють у Чернігівській обласній прокуратурі. Трагедія сталася 26 лютого у селищі Крупичполе Прилуцького району. Автомобіль з сім’єю було розстріляно в той час, як він стояв, пропускаючи ворожу техніку. В машині знаходились подружня пара з дочкою і зятем. Після обстрілу обвинувачений зі своїми спільниками-військовими залишив місце злочину. Старша жінка загинула, інші члени сім’ї отримали поранення різного ступеню.

Родини 19 загиблих військовослужбовців Чернігівщини отримали ордени Богдана Хмельницького та «За мужність». Про це повідомили у Чернігівській ОВА. Державні нагороди родинам загиблих захисників передали керівник Чернігівської ОВА Вячеслав Чаус та командувач військ ОК «Північ» Віктор Ніколюк.

У Чернігові на благодійному турнірі збирали кошти на спецтехніку для ЗСУ. Турнір став спільним проектом мережі фітнес-клубів XLINE та міжнародного фонду «Ми з України». Проходили змагання з гирьового спорту, кросфіту та армрестлінгу: кожен учасник зробив внесок на техніку для ОК «Північ».

Майстер із Прилук Володимир Дубровський виготовляє та передає військовим на фронт буржуйки, свічники та сковорідки. Сировиною слугують залишки матеріалів для довоєнних замовлень і різноманітні непотрібні шматки металу. Зараз чоловік розробляє новий тип пічки: така буржуйка зможе обігріти будівлю площею до 200 м².

Інноваційна буржуйка для ВСУ від прилуцького майстра Володимира Дубровського. Фото: з соцмереж

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Вночі окупанти знову обстрілювали мирні громади Дніпропетровщини. На жаль, є постраждалий. У Нікополі, по якому армія рф била з важкої артилерії, поранення дістав чоловік 1944 року народження. Через ворожі атаки в місті понівечено чотири житлові будинки, авто і човен. Також з РСЗВ росіяни били по Марганецькій і Мирівській громадах на Нікопольщині. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Вінницька область

Сім тонн гуманітарного вантажу для українських захисників зібрали в обласній станції юних натуралістів. Передають вареники, голубці, налисники, сало, тушкованки та згущенку, квашення, овочі та фрукти, а ще вітамінізовану пасту та засоби особистої гігієни. Вантаж повезуть на Донеччину, розповіла голова ГО “Подільська ластівка” Оксана Іванькова.

Ножі для українських військових виготовляє майстер Олександр з Вінниці. Із початку повномасштабного вторгнення рф  в Україну передав бійцям понад 300 виробів.

​​На базі Вінницьких бібліотек, шкіл та підліткових клубів облаштували вже 30 муніципальних пунктів обігріву. Ще понад 20 закладів готують. Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Сьогодні очільник громади говорив з керівниками торговельних центрів про можливість розгортання таких пунктів і в приміщеннях ТРЦ.

Кіровоградська область

У  Херсон відправили черговий волонтерський вантаж. Крім продовольства  – оргтехніка, побутова техніка, гігієна та інше. ОВА комунікує з Мінреінтеграції щодо прийому внутрішньо переміщених осіб  з Херсонщини в громади Голованівського району. З районів області вже зібрано практично 50 тонн продовольства і в громади Херсонщини.  Про це повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Райкович.

Полтавська область

До Чорнобаївської громади, що на Херсонщині, із Полтавщини привезли гуманітарну допомогу. Для жителів Чорнобаївської громади, яка перебувала в окупації понад вісім місяців, доставили гуманітарну допомогу у п’яти вантажівках. Привезли, зокрема, продукти харчування, питну воду, теплі ковдри, пічки для обігріву. Також – засоби гігієни та підгузки для малюків. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Допомога для Херсонщини. Фото: з соцмереж

Черкаська область

Волонтери з Черкащини відвезли допомогу звільненим херсонцям.

Зібрали продуктові набори, питну воду, предмети дитячої гігієни тощо.

Медики  із Черкащини одними з перших почали надавати допомогу на деокупованих територіях Херсонщини. До бригад медиків із Черкащини за допомогою звернулися 320 осіб з різними хворобами – від критичних станів до максимального загострення хронічних хвороб, зокрема і від психологічного навантаження.

Про це повідомила речниця обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ірина Назарок.

Медики надають допомогу жителям Херсонщини. Фото: з соцмереж

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Цієї ночі російські військові обстріляли два села однієї з громад Запорізького району ракетами С- 300. Вибухами зруйновані і пошкоджені житлові будинки.

Наслідки обстрілів у Запорізькому районі. Фото: Запорізька ОВА

За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Новоданилівка, Малинівка, Щербаки, Ольгівське, Кам’янське, Комишуваха, Білогір’я, Доожнянка, Залізничне, Гуляйполе, Оріхів, Малі Щербаки, Степногірськ. Поліція отримала 23 повідомлення про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Вчора ввечері, 20 листопада, у тимчасово окупованому селищі Веселому Мелітопольського району було зафіксовано три вибухи. За словами міського голови Мелітополя Івана Федорова, там спалахнула військова база окупантів. Місцеві жителі повідомили про суттєві руйнування, наразі уточнюється інформація щодо кількості паранених окупантів.

В рамках загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, Кушугумська громада у Запорізькому районі у отримала деревину для опалення. У громаду вже доставили 180 м.куб, яку передали 60 домогосподарствам.

Місцева жительна з деревиною для опалення. Фото Запорізька ОВА.

Миколаївська область

На Кінбурнській косі триває військова операція в режимі тиші. За словами керівниці об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталії Гуменюк, бойова робота на єдиній окупованій частині Миколаївської області станом на 21 листопада продовжується. Через те, що коса поєднана сушею із тимчасово окупованою територією, російські війська мають змогу доставляти туди боєприпаси та підтягувати резерви. Попри географічне положення, а саме оточення з трьох сторін водою, та погодні умови ускладнять оборонні дії для окупантів. Деокупація Кінбурнської коси потрібна для того, щоб доєднати Миколаївський порт до зернової угоди.

Вчора, 20 листопада, ворог завдавав ударів з РСЗВ по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає.

З 21 листопада у Снігурівці запрацював поліцейський відділок. Зараз зусилля поліцейських спрямовані на фіксацію та документування всіх злочинів, що були вчинені військовими РФ. Вони не мають строку давності. З моменту деокупації Снігурівської громади слідчі зареєстрували вже 1️75 правопорушень, вчинених російськими військовими.

На території Снігурівської міської територіальної громади з 21 листопада запроваджують комендантську годину. Вона триватиме з 18:00 до 07:00.

У Миколаївській області сільськогосподарські підприємства безплатно отримали 1400 тон насіння пшениці завдяки підтримці FAO. Баштанська громада та дві громади Вознесенського району отримали 710,5 тонни, громади Миколаївського району отримали 691 тонну 600 кг. Аграрії Миколаївщини отримали насіння дев’яти сортів. Зерно було прокаліброване, протравлене та фасоване у мішки.

У Миколаєві на зупинці громадського транспорту  встановили залізобетонне укриття. Це вже друге укриття в місті, яке встановили за ініціативою проєкту SafePlaceUA. Споруда має десять місць для сидіння, загалом розрахована на 18 людей. Усередині є лави, розетки та освітлення. Розписав споруду місцевий художник Дмитро Слєпуха.

Залізобетонне укриття на зупинці в Миколаєві. Фото з соцмереж.

Одеська область

В Одеській області відбуваються екстрені відключення світла. Графіки стабілізаційних відключень наразі не діють. 

Одеський окружний адміністративний суд запрошує тих, у кого немає електропостачання, приходити підзарядити свої пристрої чи працювати з ноутбуком. На першому та другому поверхах суду є вільні до підключення розетки. До суду можна потрапити, надавши документ, що посвідчує особу.

Одеський клуб в’язання власноруч робить речі для військових. Серед них шкарпетки та в’язані шапки. Об’єднання з’явилося до початку повномасштабного вторгнення, але після 24 лютого кількадесят охочих об’єдналися, аби передавати теплі речі ручної роботи ЗСУ. За час існування проєкту волонтерки відправили в’язані речі до Миколаєва, Херсону, на Донеччину та Одещину. До кожної пари шкарпеток жінки прив’язують листівки з побажаннями.

Волонтери за роботою. Фото з соцмереж

Херсонська область

На Херсонському напрямку противник створює ешелоновану систему оборони, удосконалює фортифікаційне обладнання та логістичне забезпечення передових підрозділів. Російські війська продовжують обстрілювати позиції наших військ і населені пункти на правому березі річки Дніпро. Зокрема, ворог обстріляв з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії по районах населених пунктів Осокорівка, Гаврилівка, Милове, Шляхове, Веселе, Висунці, Велетенське, Станіслав та Херсон. 

Після обстрілів російськими військами Херсона до обласної лікарні доставили чотирьох людей, які отримали травми. Під час госпіталізації одна людина померла.

Співробітники прокуратури встановили місця катівень у чотирьох будівлях у Херсоні. Наразі там повели огляди і зібрали докази, які свідчать про злочини військових та спецслужбовців рф. Експерти вилучили частини гумових кийків, дерев’яну биту, апарат, яким окупанти катували херсонців струмом, лампу розжарювання та кулі зі стін. Наразі встановлюють всіх потерпілих.

Населені пункти Бериславського району російські війська цілодобово обстрілюють з «градів», ствольної артилерії та мінометів, цілять в об’єкти інфраструктури та по будинках мирних мешканців, є загиблі та поранені. У Білозерській селищній громаді після ворожого обстрілу виникла пожежа, розгерметизація та загоряння газопроводу. У с.Львове Бериславського району після обстрілу армією рф постраждав дитячий садок, де загорівся 2 поверх, постраждалих немає.

Наслідки ворожих обстрілів у Херсонській області. Фото: Поліція Херсонської області.

За минулі дві доби поліція відкрила 130 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів армії рф на Херсонщині. У Бериславському районі місцевий житель, який повернувся у деокуповане село, виявив нещодавнє захоронення своїх рідних: батька та бабусі. Люди загинули внаслідок військової агресії рф. У Нововоронцовській громаді через постійні обстріли російською армією зірвана посівна кампанія під врожай 2023 року на площі 40,77 га та не отримано цьогорічний врожай.

Поліція фіксує злочини про пограбування музеїв, комунальних підприємств, аптек, складів на окупованих територіях. У будинки місцевих продовжують заселятись російські солдати. Такрж надходять повідомлення про викрадення та побиття та катування місцевих жителів.

Перші включення електрики у Херсоні почнуться за тиждень. За словами депутата Херсонської обласної ради Сергія Хланя, повністю забезпечити місто електрикою і водою можливо десь за місяць. Перше електроживлення відновлюють ремонтні бригади, які працюють цілодобово на Миколаївському та Криворізькому напрямках. Водопостачання відновлять після подачі електрики.

У звільненому Херсоні на площі Свободи Нацбанк України презентував першу пам’ятну медаль із серії, присвяченої містам-героям. Вона називається “Херсон — місто героїв”. У серії також заплановано випуск медалей, присвячених містам героїв – Харкову, Маріуполю, розстріляній Київщині (Бучі, Гостомелю, Ірпеню) та іншим містам.

Медаль “Херсон — місто героїв”. Фото: НБУ

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Волинські сапери розміновують деокуповані території. З квітня вони позмінно працювали на Чернігівщині, нині – у Донецькій області. Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС у Волинській області.

Підприємство теплових мереж «Ковельтепло» отримало 7 дизельних генераторів як резервні джерела живлення для безперебійної роботи в умовах енергетичної кризи. Про це повідомив міський голова Ігор Чайка.

Архівний відділ Луцької міської ради спільно з бібліотекою-філією для дорослих організували виставку документів, присвячену Дню Гідності та Свободи під назвою: «Незламний дух нескореної нації». Там представлені копії архівних документів, добірка книг та газетних публікацій, які відображають найважливіші історичні моменти Революції Гідності в Україні.

Закарпатська область

7,5 млн грн із бюджету Ужгорода передадуть до бюджету Херсонської області. Гроші підуть на проведення аварійно-ремонтних робіт на пошкоджених внаслідок бойових дій об’єктів житлової та іншої інфраструктури.

Закарпатські поліцейські доставили теплий одяг мешканцям однієї з громад на Харківщині. Про це повідомили у поліції Закарпатської області.

Івано-Франківська область

У Калуші відбувся концерт духовної музики «Боже, Україну збережи». На заході нагородили волонтерів та збирали гроші на підтримку військових. 

Львівська область

Воїни 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила отримали старлінки, щоб мати надійний зв’язок, звичайні і протиударні ноутбуки, які можна використовувати у польових умовах, дрони та 3D принтери. Це техніка від Львівського ІТ Кластера.

Прихистки Дрогобицького району отримали комплекти теплих речей для ВПО. «UNICEF» та Міжнародний медичний корпус передали для прихистків району 3 986 подарункових наборів нового теплого одягу для дітей, 700 ковдр та 175 обігрівачів.

Ювенальні поліцейські Львівщини долучилися до всеукраїнської національно-патріотичної акції «Ми – українці». З цієї нагоди поліцейські разом з дітьми розписали прапор України патріотичними гаслами. Цей стяг передали правоохоронцям колеги з Волинської області, опісля його передали поліцейським інших областей.

Харківська школа архітектури відкриває у Львові читацький клуб. «Бібліотека ХША вже майже укомплектована, отже саме час для відкриття читацького клубу!» – повідомили в закладі.

Рівненська область

Енергетики Рівненщини продовжуть допомагати відновлювати Херсонщину. Зокрема вже близько тижня електромонтери та інженери Рівнеобленерго працюють над відновленням лінії 35 кВ Нововоронцовка-Осокорівка. Також в цьому процесі задіяна відповідна техніка із Рівненської області.

В ОВА відбулась зустріч з ініціативною групою голів ОСББ області. Зокрема, обговорили можливість підтримки тепла в квартирах, незважаючи на відсутність електроенергії.

Органи соцзахисту спільно з Рівненським фаховим коледжем Національного університету біоресурсів та природокористування України розробили програму спеціалізованих курсів професійної адаптації  для військових та їх сімей. Навчатимуть відкривати власну справу.

Безкоштовні курси профадаптації. Фото: Рівненська ОВА

У клубах Бабинської громади працюють волонтерські штаби. У ціх штабах плетуть, шиють, готують, ярмаркують – роблять усе для підтримки ЗСУ та переселенців. Зазначимо, з початку повномасштабного вторгнення тут вже сплели 1,7 тисяч квадратів маскувальних сіток. У них навіть є свій рекорд – найбільша маскувальна сітка розміром 9 на 3 метри. 

У Головинському ліцеї, що у Рівненському районі, місцеві жителі влаштували благодійний ярмарок. Долучилися до заходу військові, діти та сім’ї загиблих героїв.На ярмарку вдалося зібрати понад 105 тисяч грн на потреби бійців.

У Рівному запрацювала фотовиставка ​​«Янголи Спорту». На ній представлені історії 100 спортсменів, які віддали свої життя на полі бою за Україну.

​​«Янголи Спорту». Фото: Рівненська ОВА

Тернопільська область

У зв’язку з критичною ситуацією в енергосистемі України внаслідок ракетних обстрілів, графік погодинних вимкнень споживачів в Тернопільській області діятиме цілодобово з 22 листопада. Про це повідомили в Тернопільобленерго.

Поліція Тернопільської області передала своїм колегам на Херсонщину службовий автомобіль. Про це повідомили в ОВА.

Світловідбивні стрічки отримають майже вісім тисяч дітей з Тернополя. В першу чергу – це діти, чиї батьки зараз на фронті, діти учасників бойових дій, діти з інвалідністю, діти, сім’ї яких перебувають в складних життєвих обставинах та інші. Стрічки роздаватимуть в освітніх закладах.

Хмельницька область

У Нетішині, місті-супутнику Хмельницької АЕС, підготовлено опорні пункти зі стабільним електропостачанням для перебування у них місцевих жителів. Про це повідомив міський голова Олександр Супрунюк.

У Ізяславі при свічках відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ. Завершився тематичний захід спільним виконанням Гімну України. Зібрані від благодійного концерту кошти передадуть на потреби воїнів-земляків.

Чернівецька область

Спеціальний автомобіль «Nissan Terrano» отримали рятувальники Вижниччини від колег із Польщі. Його для потреб 4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС у Чернівецькій області передала добровільна пожежна команда з Легіоново. Про це повідомили у Чернівецькій обласній раді.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Німеччина передала Україні чергову партію допомоги для фронту. А саме, боєприпаси для MARS II, великовантажні напівпричепи M1070 Oshkosh, автомобілі для прикордонної служби, датчики захисту від дронів, деталі та запчастини до різної техніки тощо.

Люксембург надає Україні позашляховики HMMWV. Міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш заявив, що це зміцнить Україну в здійсненні її права на самозахист.

Повідомлення Міністра оборони Люксембургу. Фото: з соцмереж

Німеччина допоможе відремонтувати українські об’єкти інфраструктури. Про це заявила міністерка розвитку ФРН Свенья Шульце.

Норвегія надасть Україні $195 млн на закупівлю газу на зиму. Гроші є частиною пакету допомоги в розмірі 10 млрд крон. Вони повинні надійти через Європейський банк реконструкції та розвитку.

Ізраїль пообіцяв поставити Україні високоточні балістичні ракети у випадку, якщо Іран розпочне поставляти власні ракети росії. Про це повідомив голова ради нацбезпеки Ізраїлю Еяль Хулат.

Італія хоче продовжити декрет про постачання зброї Україні на весь 2023 рік. Про це повідомив очільник Міністерства оборони Італії Гвідо Крозетто.

Іспанські поліцейські прибудуть в Україну для допомоги у розслідуваннях російських злочинів Про це заявив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

“Заморожені кошти росіян мають бути використані на користь українців”, – заявив Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

ОБСЄ та Thomson Reuters розпочали кампанію «Будьте в безпеці» проти експлуатації українських біженців. Кампанія спрямована на надання життєво важливої інформації та порад, які допоможуть українцям зрозуміти ризики торгівлі людьми і шляхи отримання допомоги.

Україна та Велика Британія співпрацюватимуть у сфері психічного здоров’я. Про це йшлося під час круглого столу, присвяченого досвіду Великої Британії у розвитку системи охорони психічного здоров’я. 

В місті Брюссель відбулося Перше засідання Спільного комітету ЄС-Україна з питань науки та інновацій. Сторони домовились посилювати спільну просвітницьку діяльність та вивчати цільову допомогу, спрямовану на розширення науково-дослідницьких мереж українських організацій.

Пес Патрон став першою в історії собакою, яка отримала титул Пса доброї волі від UNICEF Ukraine. Меморандум про співпрацю підписали у Всесвітній день дитини.

У Молдові влаштували автопробіг під гаслом “Слава Україні!” Під час руху автомобілі несли прапори Молдови, Європейського Союзу, НАТО та України.

У Кишиневі (Молдова) до посольства рф принесли десятки пар взуття на згадку про вбитих окупантами дітей в Україні.

Десятки пар дитячого взуття перед посольством росії у Кишиневі. Фото: з соцмереж

Андрій Кальков, з Луцька, створив мурал у Берліні. Хлопець став одним із запрошених художників проєкту The Wall – Murals Across Europe and the Middle East.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska