Війна в Україні сьогодні: останні новини на 17 січня 2023 (фото)

328 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Російські окупанти продовжують вести повномасштабну збройну агресію проти нашої держави.

Не мавши значних досягнень на полі бою, противник завдає ударів по мирним населеним пунктам. Російський агресор продовжує знищувати інфраструктуру та оселі цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Протягом доби противник завдав 4 ракетних удари, 2 з яких по цивільному об’єкту міста Краматорськ Донецької області. Також ворог завдав 13 авіаційних ударів. Здійснив 23 обстріли з реактивних систем залпового вогню. 

Загроза завдання авіаційних та ракетних ударів російською федерацією по цивільних об’єктах залишається високою на всій території України.

Противник не відмовляється від своїх намірів захопити Донецьку область в межах адміністративних кордонів. Основні зусилля зосереджує на веденні наступу на Бахмутському напрямку. Веде безуспішні наступальні дії на Авдіївському напрямку.

На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог намагається покращити тактичне положення, на Новопавлівському, Запорізькому та Херсонському напрямках веде оборону. 

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без суттєвих змін, наступальних угруповань противника не виявлено. Республіка білорусь продовжує підтримувати російську збройну агресію, триває ротація російських підрозділів, що проходять підготовку на території республіки білорусі. 

Мінометних та артилерійських обстрілів зазнали райони населених пунктів Миколаївка Чернігівської області; Атинське Сумської області; Ветеринарне, Лук’янці, Стариця, Гатище, Вовчанськ, Рибалкине, Нестерне, Землянки, Бологівка, Кам’янка, Дворічна Харківської області.

На Куп’янському напрямку противник здійснив обстріли районів населених пунктів Кислівка, Котлярівка, Іванівка Харківської області, а також Новоселівське, Андріївка Луганської області.

На Лиманському напрямку ворог обстріляв із усього спектру артилерії райони населених пунктів Площанка, Червонопопівка, Кремінна, Діброва Луганської області; Терни і Ямполівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку вогневого ураження від ворожої артилерії зазнали райони населених пунктів Верхньокам’янське, Виїмка, Білогорівка, Веселе, Соледар, Красна Гора, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Дружба, Залізне, Нью-Йорк Донецької області. 

На Авдіївському напрямку під ворожий вогонь потрапили Авдіївка, Водяне, Невельське, Георгіївка, Мар’їнка і Новомихайлівка на Донеччині.

На Новопавлівському напрямку противник здійснив обстріли з артилерії та мінометів райони населених пунктів Вугледар, Микільські Дачі та Пречистівка Донецької області.

На Запорізькому напрямку від артилерійського вогню постраждали понад 10 населених пунктів, зокрема, Времівка, Новопіль на Донеччині та Темирівка, Полтавка, Малинівка, Гуляйполе, Мала Токмачка, Новоандріївка, Щербаки, Степове, Кам’янське і Плавні Запорізької області.

На Херсонському напрямку окупанти не припиняють терор цивільного населення. Зокрема, обстрілів із реактивних систем залпового вогню зазнали Антонівка та Херсон, постраждали мирні мешканці.

Російські окупанти намагаються ізолювати цивільне населення на тимчасово окупованих територіях Херсонської області від доступу до альтернативних джерел інформації. Поряд із зупинкою трансляції усіх українських телеканалів, загарбники зробили доступним мобільний зв’язок лише російських операторів.

За наявною інформацію російські окупанти посилюють пошукові заходи своїх дезертирів на тимчасово захоплених територіях. Під приводом пошуку українських диверсантів, загарбники здійснюють рейди по населеним пунктам Херсонської області.

Авіація Сил оборони України протягом доби завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Протягом доби нашими захисниками знищено ворожий літак Су-25.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за добу уразили 2 пункти управління, а також район зосередження окупантів, склад боєприпасів, станцію радіоелектронної боротьби та радіолокаційну станцію.


Завершилися пошуково-рятувальні роботи у Дніпрі. Про це повідомили ДСНС та очільник Національної поліції Ігор Клименко. Врятовано 39 осіб, 45 – загинули. Наразі зниклих безвісті вважається 20 осіб, четверо з них – діти. Тіла 15 осіб залишаються неідентифікованими.

З початку повномасштабного вторгнення  росії в Україну кількість загиблих серед цивільного насадження перевищила сім тисяч. Про це повідомила міжнародна організація ООН. Наразі цифра становить 7031, 11327 осіб зазнали поранень. Фахівці повідомили, що тільки з початку 2023 року загинуло 104 особи, 284 були поранені. Також вони зазначили, що реальне число жертв може бути набагато більшим.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

За ніч обстріляно 13 населених пунктів області. Вовчанськ, Дворічну та ще з десяток населених пунктів Харківщини обстріляли військові рф протягом дня, – повідомили в Генштабі ЗСУ.

Понад 16 тисяч судових експертиз стосовно зруйнованих або пошкоджених обстрілами будівель на Харківщині завершені. Про це розповів заступник директора національного наукового центру Інститут судових експертиз імені Бокаріуса Ігор Богданюк. За його словами, 80% руйнувань зафіксовані в житлових будинках.

Днями Обласний гуманітарний штаб отримав 8 фур допомоги від гуманітарної місії ООН, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Минулого тижня до міста Куп’янськ від ООН прибули 10 фур із будматеріалами, наборами для швидкого ремонту, медикаментами, одягом, засобами гігієни, обігрівачами та іншими необхідними речами.

Окупанти знову обстріляли Куп’янськ: близько 14:30 ворожа ракета С-300 влучила у Куп’янський автотранспортний фаховий коледж. За попередньою інформацією, обійшлося без постраждалих. Однак приміщення навчального закладу майже повністю зруйновано.

Куп’янськ. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

Минулої доби ворог продовжував терор мирного населення прифронтових населених пунктів Куп’янського, Чугуївського та Харківського районів області.

У Куп’янську обстрілами пошкоджено 2 п’ятиповерхових багатоквартирних будинки, 7 приватних домоволодінь. Поранення отримали 41-річний чоловік та жінка 65 років. 

У Вовчанську Чугуївського району від обстрілів постраждала будівля Центральної районної лікарні, пошкоджено 7 приватних будинків. 

У смт Білий Колодязь Вовчанської громади пошкоджено 3 приватних будинки та об’єкт цивільної промисловості.

Руйнування у Харківській області. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

Донецька область

За минулу добу Сили оборони відбили атаки в районах понад 20 населених пунктів, повідомили у Генштабі. Також вони уразили 11 районів зосередження військ рф.

Упродовж доби російська армія обстріляла 13 населених пунктів Донецької області: Авдіївку, Бахмут, Краматорськ, Часів Яр, Велику Новосілку, Комишівку, Бердичі, Красногорівку, Веселе, Ягідне, Времівку, Карлівку, Сєверне. Били з ракетних систем, “Градів”, артилерії, танків. Армія рф завдала 36 ударів по Донеччині, з яких 21 по Авдіївці.

Упродовж минулої доби українські прикордонники відбили штурм російської армії на одному з передових опорних пунктів окупантів поблизу Бахмута, повідомили у Державній прикордонній службі. Військові вдарили по російських штурмовиках зі стрілецької зброї, мінометів та гранатними скидами з дронів. 

Українські військові знаходяться у Соледарі та дають відсіч російській армії. Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

У звільненому Святогірську Донецької області піротехніки ДСНС розміновують території навколо ліній електропередач. У місті після деокупації знайшли понад 11 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Вночі росіяни продовжували стріляти на по прифронтовим і тиловим містам.

Близько півночі ворог обстріляв Краматорськ поцілив у промислове підприємство. Пошкоджена велика територія. Ніхто не постраждав.

На Волноваському напрямку 5 будинків пошкоджено у Вугледарі, також під обстріл потрапила Новоукраїнка без жертв.

На Донецькому напрямку 1 людина загинула у Сєверному Очеретинської громади. Зафіксовано поодинокі обстріли Авдіївки, Мар’їнки та околиць Курахівської громади, а зранку обстріл Курахівки з РСЗВ.

На Горлівському напрямку 1 людина загинула у Бахмуті. У місті пошкоджено 2 приватні будинки та багатоповерхівка. В Калиновому Іллінівської громади пошкоджено будинок. Напружена ситуація у Соледарській громаді під обстрілами Соледар, Парасковіївка, Роздолівка і Федорівка.

На Лисичанському напрямку пошкоджено будинок у Лимані, також під вогнем Сіверськ.

Наслідки ракетного удару. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

За минулу добу росіяни вбили 2 мирних жителів Донеччини: у Бахмуті та Сєверному. Ще 1 людина в області дістала поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Луганська область

Упродовж минулої доби підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районі Білогорівки. На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог обстріляв Новоселівське, Невське, Стельмахівку, Андріївку, Макіївку, Кремінну та Діброву.

Біля Кремінної та Сватового ситуація стабільна – наші війська просуваються вперед, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Також стало відомо, що російські десантники, яких прислали до Кремінної, намагаються закріпитися і втримати місто. Окупанти пробують контратакувати поблизу Білогорівки та на Сватівському й Кремінському напрямках.

У Хрустальному окупантами закриті всі шахти та розібрані дахи будинків, деякі міста так званої «лнр» росіяни збираються перетворити на смт, за отримання громадянства рф іноземцю пропонують «віддати борг новій батьківщині», – повідомили у Луганській ОВА.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Про зустріч з віце-канцлером – міністром економіки Німеччини Робертом Хабеком в Давосі повідомив мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Йшлося про подальшу підтримку і допомогу Україні, зокрема, передачу озброєння. Віталій Кличко зазначив, що проводить багато зустрічей з іноземними партнерами, на яких обговорює можливість економічної та гуманітарної допомоги Україні та Києву.

Віталій та Володимир Клички зустрінуться з Президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо, візьмуть участь у стратегічній сесії “Відбудова України” та в неформальній зустрічі лідерів світової економіки “Підготовка до нової геополітичної ери”, де обговорять відновлення миру та порядку, а також необхідну допомогу Україні. Про це повідомили в КМДА.

Відзнаки Міністерства оборони України – нагрудні «Знаки Пошани» та Грамоти Міністерства оборони України отримали лікарі, комунальники, рятувальники, водії, волонтери, охоронці та громадські діячі області. Нагороди вручав особисто Міністр оборони Олексій Резніков. Як повідомив очільник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко, державними нагородами відзначили людей, які з перших днів війни активно допомагали обороні столиці та Київщини.

Дефіцит електроенергії у столиці становить близько 30%, – повідомив мер Києва Віталій Кличко в інтерв’ю Reuters. За його словами, нові ракетні атаки росії можуть призвести до руйнації енергетичної інфраструктури в Києві.

В селі Нові Петрівці Вишгородського району працівник комунального підприємства виявив гранату. Про це повідомили в ГУ Нацполіції Київської області. Зазначається, що про свою знахідку чоловік повідомив до поліції – на місце відразу виїхали правоохоронці Вишгородського управління та вибухотехніки області.

В Бучі завершили ремонт дахів по вулиці Водопровідній, – повідомив міський голова Анатолій Федорук. 16 багатоповерхівок тепер мають оновлене перекриття, в будинках утеплені горища, повністю замінені вікна та віконні конструкції.

До Національного заповідника “Софія Київська” прибув 21-й гуманітарний вантаж з Німеччини, який отримають вітчизняні музеї. Він призначений для збереження національної культурної спадщини, яка опинилася під загрозою знищення внаслідок повномасштабної російської агресії. У складі вантажу – 72 потужних генератори, осушувачі та зволожувачі повітря, гігрометри, павербанки, набори інструментів, пакувальні матеріали та інше обладнання.

Оновлену виставку “Назустріч свободі” про події Майдану представили в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану. Як передає Укрінформ, в експозиції представлено каски, які мистецьки переосмислили українські художники у пам’ять про майданівців, артефакти побуту та символи протестувальників. Про перебіг подій на Майдані відвідувачів поінформують інформаційні стенди, світлини та відео з протесту. 

Експозиція з виставки “Назустріч свободі” про події Майдану. Фото: Національний музей Революції Гідності

Житомирська область

На Житомирщині знайшли прихисток понад 35,6 тисяч родин внутрішніх переселенців, в тому числі 515 багатодітних сімей. На території областей, які знаходяться біля лінії фронту, постійно існує ризик потрапити під обстріли, тому люди вимушені покидати свої домівки та шукати прихисток в більш безпечних областях України, – повідомили в Житомирській ОВА. З початку повномасштабного вторгнення росії до України область прийняла майже 112 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Цього року масових заходів на Водохреще не буде, – повідомили в Житомирській міській раді. Таке рішення пов’язано з воєнним станом та забороною на проведення заходів зі скупченням людей.

Чотири електрогенератори, 20 печей-буржуйок та п’ять тонн круп отримали Пункти Незламності, заклади освіти та комунальники Житомира. Гуманітарну допомогу доставили до міста в межах підписаного меморандуму між Житомирською міською радою та благодійним фондом Геннадія Буткевича.

В Житомирі міська рада збирає металеві бляшанки та гаптокартон для виготовлення окопних свічок. Для цього встановили жовті контейнери поблизу Центру надання адміністративних послуг та кінотеатру «Жовтень». Виготовлятимуть окопні свічки для захисників працівники комунальних підприємств міста.

В Олевській громаді на Житомирщині під час благодійних концертів зібрали 150 тисяч гривень. За ці кошти придбали автомобіль для ЗСУ та відправили його на фронт. Також на передову передали теплий одяг, ковдри, продукти харчування, засоби гігієни та генератор.

Сумська область

Протягом минулого дня ворог обстріляв дві громади Сумщини, – повідомили у військовій адміністрації області. По Шалигинській громаді російські військові відкривали 7 черг зі стрілецької зброї, Дружбівську громаду обстріляли з мінометів – зафіксовано 9 ударів.

В області розроблений та діє регламент роботи, згідно з яким будівельні матеріали у достатній кількості та в найкоротші терміни надходять до постраждалих від обстрілів домогосподарств. Про це повідомив очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Він зазначив, що мішенями російських терористів, в першу чергу, стають будинки мирних мешканців прикордоння, школи, дитсадки та лікарні.

Прикордонники Сумщини, Чернігівщини та Київщини отримали чергову партію автівок від благодійного фонду «Нестримні». Як повідомили в МВС, Загалом від початку співпраці фонд передав прикордонникам Сумщини 28 авто.

В селі Паліївка Шосткинського району виготовляють теплі речі для військових. Вовну для цих виробів прядуть самі за старовинною місцевою методикою. До процесу створення теплих речей для фронту приєдналися майже всі мешканці Паліївки, а це близько 250 людей.

В селі Паліївка прядуть вовну та виготовляють теплі речі захисникам, Сумщина. Фото: з соцмереж

Чернігівська область

Ворог продовжує обстрілювати прикордонні населені пункти Чернігівщини, – повідомили в ОК «Північ». Зранку окупанти завдали мінометних ударів в районі населеного пункту Миколаївка. Зафіксовано 7 вибухів.

На Чернігівщині відкрили 526 проваджень за статтею “Порушення законів та звичаїв війни”. Як повідомили в Чернігівській обласній прокуратурі, йдеться про злочини, які скоювали російські військові під час окупації частини Чернігівської області з 24 лютого 2022 року. Суди першої інстанції винесли 7 вироків у справах російських військових. Найбільше злочинів зафіксовано в Чернігові – 200, в Ягідному – 26, в селах Слобода і Лукашівка – 16.

Мирні жителі, яких утримували російські військові в підвалі школи села Ягідне, Чернігівщина. Фото: Ольга Меняйло, фейсбук

На Чернігівщині 116 генераторів малої потужності спрямовано до громад області. В обласній військовій адміністрації повідомили, що генератори планують установити в Пунктах Незламності. Допомогу надали Об’єднані Арабські Емірати за участі благодійного фонду UAIM.

460 тисяч адміністративних послуг отримали жителі Чернігівщини протягом минулого року в ЦНАПах, попри те, що чимало реєстрів під час дії воєнного стану були закриті або працювали з перебоями. Про це повідомили в Чернігівській ОВА. Найбільше послуг отримали: з реєстрації місця проживання – біля 120 тисяч та соціального характеру (в тому числі, послуги для ВПО) – понад 100 тисяч. Наразі в області працює 37 ЦНАПів.

В Новобілоуській громаді встановлено два однотипних модульних містечка, – повідомив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. В одному з них ключі отримали 14 родин з села Старий Білоус, в іншому – 11 родин з Рівнопілля. Найближчим часом в громаді встановлять постійний міст, який передала Франція.

400 окопних свічок і теплий одяг передали чернігівці для захисників області. Для їх виробництва місцевий житель Іван Груда облаштував свій гараж. Допомагають йому в цьому рідні та друзі, долучаються волонтери та навчальні заклади. Вже днями допомога поїде на фронт, – повідомили в оперативному командуванні «Північ».

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Завершені пошуково-рятувальні роботи на місці ракетного удару у Дніпрі.

– Врятовано 39 осіб, з них 6 дітей, 

– загинуло 44 особи, з них 5 дітей, 

– травмовано 79 осіб, з них 16 дітей, 

– отримано 47 повідомлень про безвісно зниклих осіб, з яких 23 особи встановлено загиблими, 4 особи знайдені живими у родичів, в лікарнях.

Нікопольський район знову потерпав від терору росіян. Починаючи зі вчорашнього вечора, ворог з важкої артилерії обстріляв три тамтешні громади: Покровську, Червоногригорівську та сам Нікополь. Понад два десятки снарядів прилетіли у мирні населені пункти. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

У Дніпрі біля зруйнованого 14 січня будинку пройшла акція. Учасники звернулися до міжнародної спільноти з проханням надати Україні системи ППО.

Звернення дніпрян до міжнародної спільноти. Фото: з соцмереж

Вінницька область

​​Музичні інструменти, книги, ґаджети та понад 100 коробочок з подарунками для дітей відправить у деокуповану Балаклію культурна спільнота Вінниці.

Крім того, для балаклійців виступлять вінницькі музиканти та актори вінницького камерного театру. Планують також провести уроки з вивчення української мови та майстер-класи для дітей. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Прилад нічного бачення, теплі речі, смаколики – черговий вантаж для захисників зібрали наші освітяни. Для цього провели благодійний спортивний турнір серед педагогів. Підтримали ініціативу і шкільні колективи разом з батьківською спільнотою. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Полтавська область

38 закладів освіти області, в яких із перших днів війни проживають внутрішньо переміщені особи, отримають продукти харчування для приготування їжі. Відповідно до заявок закладам передають базові продукти: м’ясо, рибу, крупи, макарони, масло, олію, цибулю, моркву, картоплю, сир твердий, згущене молоко, чай, печиво. Загалом понад 61 тонну продукції. Її придбали за кошти обласного бюджету. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Черкаська область

У межах Програми територіальної оборони Черкаської області закупили понад пів тисячі комплектів демісезонного одягу, майже тисячу – зимового.  Також військовим закупили розкладні польові ліжка. Щоб хлопці мали змогу перепочити у зручних умовах. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

Допомога для військових. Фото: голова Черкаської ОДА Ігор Табурець

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За минулу  добу, 16 січня, російські окупанти завдали 95 ударів по території Запорізької області. Про це повідомляє поліція Запорізької області. Від збройної агресії окупаційних військ постраждали Запоріжжя, Малокатеринівка, Біленьке, Гуляйполе, Оріхів, Залізничне, Новоандріївка, Червоне, Чарівне, Темирівка, Ольгівське, Щербаки, Новоданилівка, Мала Токмачка, Білогір’я, Стараукраїнка, Малинівка, Новопавлівка, Степногірськ, Степове, Кам’янське, Плавні, Малі Щербаки. Надійшло повідомлення про руйнування  64 житлових будівель та  об’єктів цивільної інфраструктури.

На Запорізькій АЕС відбувається постійний тиск на людей. Ворог не отримав очікуваних результатів щодо підписаних контрактів. Також ситуація погіршується і з технічної точки зору: станція не працює, лише отримує енергію з українського боку. Експерти з МАГАТЕ намагаються пояснити окупантам, що необхідно,  щоб працювало хоч кілька блоків. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

На тимчасово окупованих територіях українці змушені отримувати російські номерні знаки, але вони відмовляються це робити. Російські окупанти також змушують розміщувати на номерних знаках наклейки TVR (“Таврійська губернія”) замість UA. Це може допомогти уникнути штрафів з боку окупантів. На російських пунктах пропуску українці також змушені перереєструвати автомобіль за законодавством рф. 

Миколаївська область

Вчора, 16 січня, о 22:53 ворог завдавав артилерійські удари по населенному пункту Очаківської громади. Внаслідок чого одна людина загинула. Пошкоджено об’єкт соціальної інфраструктури та житлові будинки. Про це повідомили в Миколаївській ОВА. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за добу уразили пункт управління, 11 районів зосередження окупантів, склад пально-мастильних матеріалів та склад боєприпасів ворога. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. 

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії прибула на Південноукраїнську атомну станцію в Миколаївській області. Прапор МАГАТЕ у присутності його гендиректора, очільника місії МАГАТЕ Рафаеля Гроссі підняли на території станції 16 січня. Як зазначив Гроссі, ця місія вкрай необхідна через воєнну ситуацію в Україні. “Я щасливий бути тут. Після Запорізької АЕС ми розширюємо свою присутність на інших атомних станціях України. Сьогодні — перший крок, і ми продовжимо працювати у цьому напрямі”, — сказав він.

Одеська область

У Чорному морі перебувають шість ворожих ракетоносіїв, загальний залп яких може становити до 44 «калібрів». Це свідчить про те, що росія має намір продовжувати ракетні атаки по Одеській області. Про це сьогодні, 17 січня, розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

Ізмаїл отримав від міста-побратима Влоцлавек (Республіка Польща) стільці та генератори для обладнання шкільних укриттів. Про це на своїй сторінці в Фейсбук  повідомив мер Ізмаїла Андрій Абрамченко.

Херсонська область

російські загарбники 102 рази атакували Херсонщину. Гатили з артилерії, РСЗВ, мінометів, танків та БПЛА. Херсон росіяни обстріляли 36 разів – під вогнем окупантів вкотре опинилися житлові квартали міста. Ворожі снаряди поцілили в будівлю інтернату, лікарню,  академічний обласний театр ляльок, міську топографію та житлові будинки. Через російські обстріли 1 людина загинула, 2 жителі Херсонщини дістали поранення різного ступеня тяжкості. Про це повідомили у Херсонській ОВА.

російські окупанти вночі 17 січня обстріляли Каховку. Внаслідок обстрілів отримала поранення дитина і загинули її батьки. Про це повідомив мер Каховки Віталій Немерець. Через обстріл також зруйнований будинок, де проживала постраждала сім’я.

Зруйнований будинок у Каховці. Фото: з соцмереж

16 січня, зі звільнених від російської окупації селищ Веселе і Козацьке Новокаховської міської територіальної громади було евакуйовано 7 жителів. Благодійна організація “HelpPeople. Евакуація. Гуманітарна допомога” допомогла людям виїхати з населених пунктів, які знаходяться під постійним обстрілом ворога, в більш безпечне місце. Мешканці, що залишилися в своїх домівках, отримали від  благодійників лікарські препарати, в тому числі інсулін.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Волинь отримала 4 спеціалізованих вантажівки із потужними генераторами. Допомогу надали шведські волонтери. Про це повідомили в ОВА.

Військовослужбовцям 14-ї окремої механізованої бригади передали 2 000 пар зимового взуття та стільки ж комплектів зимової форми. Військовий одяг складається зі штанів вітровологозахисних, куртки вітровологозахисної та утеплювача куртки. Форма відповідає всім стандартам Збройних сил України.

У Луцькій громаді у медичному Центрі реабілітації учасників бойових дій відновлюють здоров’я після поранень, ампутацій та контузій 80 воїнів. Курс лікування триває від двох тижнів.

У селі біля Луцька благодійний вертеп зібрав 27 тисяч грн для ЗСУ. Про це повідомили у Боратинській громаді.

Закарпатська область

Для ужгородського водоканалу придбали потужний генератор. Пристрій дозволить працювати  очисним спорудам у випадку відключення електроенергії. Кошти виділено із бюджету громади.

В Іршаві відбувся благодійний забіг “Зігрій Героя” для допомоги військовим. Зібрані 40 тисяч грн будуть спрямовані на закупівлю комплектів теплого одягу (рукавички, шапки, бафи) для захисників із 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Івано-Франківська область

Диспетчером НЕК «Укренерго» доведений нічний ліміт для області 201,1 МВт. Денний ліміт становить 269 МВт.

На Прикарпатті продовжуються військові навчання. Про це повідомили в ОВА.

Вперше в Івано-Франківську відбувся всеукраїнський благодійний фестиваль “Різдво нескореної України”. Зібрані під час фестивалю кошти будуть використані для придбання банно-прального комплексу для захисників і захисниць.

З Івано-Франківська передали гуманітарну допомогу захисникам 24 бригади. Мова йде про автомобіль та смаколики.

У Дубовецькій територіальній громаді облаштували шелтер для ВПО. Про це повідомили в ОВА.

600 тисяч лампочок видаватимуть прикарпатцям на Укрпошті. Одна людина зможе обміняти 5 справних лампочок на нові енергозберігаючі на вибір з цоколем Е27 та Е14.

Львівська область

Диспетчером НЕК «Укренерго» встановлено ліміт споживання для Львівщини на рівні 518,4 мегавати, що на 12,1 мегават менше, ніж учора.

В ОВА відбулась зустріч з Віцемаршалком Люблінського Воєводства Республіки Польща Збігнєвом Войцеховським. Головною темою було залізничне сполучення Львівської області з Варшавою та транскордонне співробітництво.

Одна із лікарень Львова отримала генератор. Прилад привезла Віцеспікер Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвська. Під час зустрічі з мером Львова Андрієм Садовим вона наголосила на готовності допомагати і іншим містам України, які постраждали від ракетних обстрілів.

У міській раді відбулась зустріч з засновниками благодійного фонду «Ангели для України». Мова йшла про підтримку проєкту НЕЗЛАМНІ.

Зі Львова передали 24-тій окремій механізованій бригаді імені короля Данила п’ять терміналів Starlink, десять дронів та автомобіль. Про це повідомили у міській раді.

Рівненська область

У Рівному починають реалізацію “Адмінсервісу “Ветеран”. Впровадження цього сервісу має спростити надання адміністративних послуг ветеранам та членам їхніх сімей.

UNICEF Ukraine передала 35 бойлерів для переселенців, які проживають на Рівненщині. Про це розповіли в Головному управлінні Національної соціальної служби у Рівненській області, додавши що ці необхідні побутові прилади вже отримали в 7 місцях компактного проживання області.

8-річний школяр Корецького ліцею Марк Осипчук на Різдво вирішив допомогти військовим. Наколядовані 7,5 тисяч грн він передав на потреби ЗСУ.

Юний благодійник. Фото: Рівненська ОВА

Тернопільська область

У Тернополі пункти тимчасового проживання людей розгорнуть по всьому місту в дванадцяти освітніх закладах. Для того, щоб школи могли, у разі потреби, терміново надавати прихисток, їх вже починають забезпечувати усім необхідним.

Хмельницька область

У Хмельницькому ВПО надають безкоштовні гарячі обіди. Реєстрацію на отримання такої допомоги відновили в благодійній організації «Карітас. Хмельницький».

Чернівецька область

Буковинський державний медичний університет отримав бензиновий генератор. Пристрій надала Чернівецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України.

Інтернатним закладам Буковини передали гуманітарну допомогу. Мова йде про продукти харчування, смаколики, ігри та теплі речі. Допомогу їм надали за фінансової підтримки благодійної німецької організації Schüler Helfen Leben.

В Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей малеча власноруч виготовляє подарунки для воїнів. Йдеться про окопні свічки, маскувальні костюми, ляльки-мотанки, ангелики тощо. Згодом їх передадуть захисникам.

Юні волонтери. Фото: Чернівецька ОВА

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Велика Британія надасть Україні “найзначніший на сьогоднішній день пакет бойової допомоги”. Він включає в себе ескадрилью танків “Challenger 2”, 8 гармат AS90, 100 одиниць бронетехніки, включаючи БТР “Бульдог”, десятки БпЛА, 100 тисяч артилерійських снарядів, 100 “вдосконалених ракет”, запасні частини для підтримки українських танків і броньованих машин. Про це повідомив Міністр оборони Бен Воллес.

Цьогоріч Великобританія вишколить ще 20 тисяч українських військових. Про це повідомив Міністр оборони Бен Воллес.

Словаччина передала Україні ще одну (восьму) гаубицю Zuzana 2. Про це повідомив голова Міноборони країни Ярослав Надь.

Генсек НАТО Столтенберг анонсував двосторонню зустріч із Міністром оборони Резніковим на авіабазі «Рамштайн» 20 січня. Головним питанням зустрічі, яку проводить міністр оборони США Ллойд Остін, буде війна в Україні та пов’язані з нею проблеми безпеки, з якими стикаються члени НАТО та партнери.

20 січня на зустрічі союзників України на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині на порядку денному буде питання постачання ЗСУ основних бойових танків Leopard. Про це повідомив міністр оборони Фінляндії Мікко Савола.

Олена Зеленська представила Українську формулу миру на Всесвітньому економічному форумі у Давосі Раніше формулу вже озвучував лідерам G19 Президент України.

Валерій Залужний у Польщі вперше зустрівся зі своїм американським колегою генералом Міллі. Залужний окреслив генералу Міллі нагальні потреби Збройних Сил України, задоволення яких прискорить перемогу.

Володимир Зеленський зустрівся з головою ОБСЄ, очільником МЗС Північної Македонії Буяром Османі. Обговорили потребу збільшення уваги ОБСЄ до порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

Міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце прибула із першим візитом до України після призначення на посаду.

Державний секретар США Ентоні Блінкен 5-6 лютого здійснить візит до Пекіна та зустрінеться з новим Міністром закордонних справ Китаю Цінь Ганом. Серед питань порядку денного буде війна в Україні.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш засудив російський ракетний удар по житловій багатоповерхівці в Дніпрі. Антоніу Гутерреш назвав ракетний удар “черговим прикладом порушення законів війни”.

В ЄС розцінюють ракетний удар по житловій багатоповерхівці в Дніпрі як ознаку ескалації з боку кремля і обговорюють свою можливу відповідь на це. Про це заявив речник Євросоюзу Петер Стано.

За словами Міністра економіки Німеччини Роберта Хабека, рішення про передачу танків стане першим на порядку денному нового міністра оборони Бориса Пісторіуса.

Очільниця МЗС Німеччини Бербок закликала створити спецтрибунал для розслідування злочинів керівництва РФ в Україні.

Президент Литви, Гітанас Науседа, висловив сподівання, що на саміті НАТО в липні Україні дадуть більш чіткі сигнали щодо членства.

Голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі відвідав дві бази в Німеччині, які американські військові використовували для вдосконалення бойових навичок українських воїнів.

Влада Норвегії підтвердила, що росіянин Андрій Медведєв, який є колишнім високопоставленим членом ПВК “Вагнера”, незаконно перетнув кордон та попросив про притулок.

За даними ООН, з 1 по 15 січня 2023 року в Україні внаслідок російської агресії загинуло 36 чоловіків, 21 жінка, 1 дівчина і 2 хлопчики. Також загинуло 44 дорослих, стать яких наразі невідома. Крім того, від початку 2023 року постраждало щонайменше 284 людини.

росіяни за час від початку повномасштабного вторгнення вкрали в Україні десятки тисяч предметів мистецтва, зокрема ті артефакти, вік яких сягає кількох тисяч років. Про це повідомило видання The New York Times. За словами експертів, це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу.

В Україні відновлюють пасажирське залізничне сполучення з Румунією. Перший потяг за маршрутом Рахів – Валя-Вішеулуй – Рахів після тривалої перерви вирушить вже 18 січня.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна


Інформація підготовлена в рамках проєкту “Інформаційна діяльність з протидії дезінформації на територіях, підконтрольних Україні” За підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska