Війна в Україні сьогодні: останні новини на 13.10.2022 (фото)

232 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Агресор продовжує зосереджувати зусилля на спробах реалізації своїх планів з виходу на адміністративний кордон Донецької області, а також утриманні захоплених районів Херсонської, Харківської, Запорізької та Миколаївської областей. Противник продовжує чинити опір, підтягує резерви, проводить мобілізацію.

Окупанти обстрілюють позиції наших військ вздовж усієї лінії зіткнення, здійснюють інженерне обладнання позицій на окремих напрямках та ведуть повітряну розвідку. 

Ворог продовжує уражати критичну інфраструктуру та цивільні об’єкти України. Зокрема, постраждали об’єкти та мирні громадяни населених пунктів Наливайківка Київської області, Миколаїв та Нікополь. Для ударів противник використав крилаті, авіаційні, зенітні керовані ракети та безпілотні літальні апарати іранського виробництва. 

Загалом, за поточну добу, окупанти завдали 1 ракетний та 15 авіаційних ударів, здійснили 22 обстріли з РСЗВ. 

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Продовжує зберігатися загроза завдання ракетних та авіаційних ударів з повітряного простору та території республіки білорусь.

На інших напрямках противник здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, в районах населених пунктів Атинське та Велика Рибиця; 

на Слобожанському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Гряниківка, Гатище та Стрілеча; 

на Краматорському напрямку – з танків та артилерії різних типів, вздовж всієї лінії зіткнення. Зокрема, в районах населених пунктів Білогорівка, Терни та Ямполівка;

на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Бахмут, Бахмутське, Зеленопілля, Соледар, Майорськ, Іванград та Яковлівка;

на Авдіївському напрямку – з танків та різнокаліберної  артилерії, в районах Мар’їнки, Невельського, Первомайського та Золотої Ниви.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник наступальних дій не проводив. Обстрілів зазнали населені пункти Степногірськ, Оріхів та Комишуваха.

На Південнобузькому напрямку обстрілам з реактивних систем залпового вогню піддано Нікополь. 

Російські окупанти продовжують вивозити українських дітей з тимчасово зайнятих територій. Так, з початку жовтня, за наявною інформацією, з міста Херсон вивезено близько 170 дітей.

Представники приватних військових компаній ворога продовжують вербувати ув’язнених для війни на території нашої країни. За наявною інформацією, 11-12 жовтня, у виправній колонії №16 міста Салават республіки Башкортостан, було завербовано 385 в’язнів.

Противник щоденно зазнає втрат. Авіація Сил оборони протягом доби завдала 19 ударів. Підтверджено ураження більш як 13 місць зосередження озброєння та військової техніки, а також 6 зенітних ракетних комплексів противника. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони збили 8 БпЛА. Шість із них – “Shahed -136”.

Ракетними військами й артилерією за поточну добу уражено 2 пункти управління, 3 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки і 2 склади боєприпасів.

Крім того, підтверджено вогневе ураження, 12 жовтня поточного року, двох ворожих військових об’єктів в районі населеного пункту Бурчак Запорізької області. Втрати окупантів уточнюються.

Україні вдалося повернути з полону ще 20 військовополонених. Про це повідомив Офіс президента. Серед них – 14 воїнів ЗСУ, 4 бійця ТРо, а також один нацгвардієць та військовослужбовець ВМС. Полонених окупанти утримували в Оленівці та на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей.

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за резолюцію, що визнає росію терористичним режимом. Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Резолюція ПАРЄ, повідомляють оглядачі, визнає необхідність надати Україні зброю а також підтримує створення міжнародного трибуналу і виступає проти перебування росії в Раді Безпеки ООН.

Україна має лише 10 % систем протиповітряної оборони від загальної потреби. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський на сесії ПАРЄ. Також він підкреслив, що Україна протистоїть росії, яка переважає нашу країну як за військовою технікою, так і за кількістю ракет, якими окупанти б’ють. Тому Україна хоче мати більше протиповітряної оборони задля захисту власного неба. 


Останні події війни на сході України

Харківська область 

Військові рф продовжують обстрілювати Харківщину з артилерії. Протягом останньої доби окупанти обстріляли Бугруватку, Гряниківку, Дворічну, Нову Вовчу, Стрілечу, Уди та Червону Зорю, – повідомили у Генштабі ЗСУ. 

На Харківщину привезли 150 комплектів Starlink, частина з них призначена для мобільних операторів та інтернет-провайдерів. Про це повідомило Мінреінтеграції.

У Куп’янську внаслідок російського обстрілу вдень горіли три магазини, поранених немає.

Увечері окупанти завдали щонайменше двох ударів по Харкову, в деяких районах є проблеми з електроенергією,  – повідомив міський голова Ігор Терехов.

Протягом минулої доби ворог продовжив терор мирного населення Харківщини, обстрілюючи населені пункти, розташовані недалеко від кордону з рф та лінії зіткнення. 

Ворог обстріляв м. Вовчанськ, а також населені пункти Чугуївського, Харківського, Куп’янського та Богодухівського районів.

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, протягом доби з пораненнями госпіталізовано 62-річного чоловіка в Ізюмському районі та 59-річного в Куп’янському.

Піротехнічні підрозділи ДСНС продовжують розмінування області, за добу знешкоджено 523 вибухонебезпечні предмети. Під час виконання дорожніх робіт в Ізюмському районі загинули, підірвавшись на міні, двоє працівників 21 та 28 років. Крім того, там отримали поранення, наступивши на міну, 55-річний та 62-річний чоловіки. 

Мешканці тих районів Харківщини, що розташовані поруч із зонами бойових дій, безкоштовно отримають дрова, аби мати можливість обігріти свої будинки взимку, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Він зазначив, що уряд України схвалив виділення Харківщині 66,6 мільйонів гривень на закупівлю та доставку дров до споживача. Безоплатні дрова в першу чергу будуть надаватися людям, чиє житло постраждало від обстрілів та соціально незахищеним верствам населення.

В Ізюмі для 10 000 споживачів відновлено електропостачання. Практично повністю відновлено живлення у Балаклії – світло мають 15 000 споживачів. У Куп’янську світло вже є у 4 000 мешканців.

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили 7 мирних жителів Донеччини в Авдіївці. Крім того, у Лимані виявили ще 4 цивільних, убитих росіянами під час окупації. Ще 13 людей за вчора отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

Цієї ночі росіяни вели обстріли на ділянках фронту в Покровському та Бахмутському районах.

У Покровському районі найбільше постраждала Курахівська громада: 4 рази була обстріляна Іллінка, 2 рази — Ганнівка. Пошкоджено 5 будинків та лінії електропередач. Також були поодинокі прильоти по старій частині Авдіївки. Без жертв.

У Бахмутському районі росіяни стріляли по околицях сіл Торецької, Соледарської та Світлодарської громад. Інформація щодо постраждалих та руйнувань не надходила.

Вдень російські військові завдали два авіаудари по Бахмуту. Постраждалих немає. Внаслідок ударів пошкоджені: будівля центрального вокзалу, парк з атракціонами й заклад харчування. Про це повідомив перший заступник міського голови Бахмута Олександр Марченко. За його даними, загиблих і поранених немає. Він сказав, що у Бахмуті ситуація напружена. Хаотичні обстріли міста тривають щодня.

Бахмут сьогодні. Фото: з соцмереж

У Донецькій області російські підрозділи почали отримувати розпорядження від вищого керівництва щодо тимчасового припинення наступальних дій. За даними Генштабу, основною причиною такого рішення є вкрай низький морально-психологічний стан поповнення, численні факти дезертирства з-поміж мобілізованих та невиконання бойових наказів.

На деокупованих територіях Донеччини зруйнована цивільна інфраструктура. У майже 50 населених пунктах Святогірської та Лиманської громадах зруйновано понад 80% житлового фонду, особливо приватні будинки, які не підлягають відновленню. 

За даними начальника Донецької ОВА Павла Кириленка, на ранок минулої доби кількість поранених внаслідок вчорашнього обстрілу ринку в Авдіївці зросла до тринадцяти.

У небі над Донеччиною український дрон ліквідував російський безпілотний літальний апарат.

В окупованому росією Маріуполі “адміністрація” оприлюднила список квартир маріупольців, які окупаційна влада збирається визнати своєю власністю. Привласнити збираються понад 700 квартир, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Луганська область

Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала 32 удари. Підтверджено ураження більш як 25 районів зосередження озброєння та військової техніки, а також 7 зенітних ракетних комплексів противника. 

Крім того, наші підрозділи ППО збили 4 вертольоти ворога та 26 БпЛА.

Ракетні війська і артилерія ЗСУ за минулу добу уразили 6 пунктів управління, 7 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 4 склади боєприпасів. В зону вогневого ураження також потрапили позиції ворожої артилерії, РЕБ та інші військові цілі.

Відбито атаки окупантів в районах населених пунктів Бахмутське, Озарянівка, Іванград, Бахмут та Мар’їнка.

Із різних видів озброєння росіяни відкривали вогонь:

  • на Краматорському напрямку: в бік Білогорівки, Зарічного, Новоєгорівки, Серебрянки, Спірного, Тернів, Торського, Ямполівки, Греківки;
  • на Бахмутському напрямку: в бік Бахмута, Бахмутського, Зеленопілля, Соледару, Майорська, Нью-Йорка, Яковлівки, Залізного.

Офіційно поки що можна говорити про звільнення семи населених пунктів: вільного доступу до цих сіл нема, бо окупанти продовжують їх обстрілювати із танків та реактивної артилерії, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Також він зазначив, що по Греківці бомбили з танків.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Під атаку іранських дронів-камікадзе армії рф потрапила Макарівська громада Бучанського району. Було здійснено три обстріли об’єктів інфраструктури. Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Внаслідок ударів здійнялася пожежа, до локалізації якої залучалося 43 особи та 12 одиниць техніки ДСНС.

Уламок іранського дрона, який атакував Макарівську громаду. Фото: Андрій Нєбитов

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі завітав до Києва залізницею, щоб зустрітись з міністром іноземних справ України Дмитром Кулебою та продовжити обговорення створення зони ядерної безпеки навколо Запорізької атомної електростанції.

Мер Києва Віталій Кличко взяв участь в форматі онлайн у зустрічі мерів-учасників асоціації Eurocities з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Віталій Кличко наголосив, що масована атака на столицю 10 жовтня вкотре свідчить про прагнення росії знищити критичну інфраструктуру, залякати українців, вчинити геноцид українського народу.

В Києві та центральних областях стабілізували енергоживлення, – повідомило «Укренерго». Проте українців просять й надалі обмежувати використання електроприладів у ранкові та вечірні години, щоб знизити навантаження на мережі та полегшити роботу енергетиків.

Парк імені Тараса Шевченка зазнав збитків на понад 2 млн грн внаслідок ракетного удару, який завдала росія по центру столиці 10 жовтня. Про це повідомив керівник “Київзеленбуду” Олексій Король. Були знищені дерева, газон та дитячий майданчик.

Наслідки ворожого обстрілу парка Шевченка в Києві. Фото: з соцмереж

Наслідки російських обстрілів в інтенсивному режимі та надскладних умовах долали близько 200 дорожників і транспортників, понад 60 рятувальників столичної служби порятунку, – повідомив київський міський голова Віталій Кличко. До роботи задіяно понад 40 одиниць спецтехніки.

Медики Київщини пройшли навчання з надання екстреної медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі. У тренінгу взяли участь 16 лікарів та 24 медсестри із закладів охорони здоров’я Броварів та Борисполя.

В столиці відкрили Центр допомоги переселенцям з Краматорську, – повідомили в КМДА. Це вже другий хаб створений в Києві для переселенців: перший відкрили для маріупольців. В Центрі здійснюється реєстрація мешканців та допомога з працевлаштуванням, надаються інформаційно-консультаційні послуги юриста та психолога, гуманітарна допомога, працює дитячий центр.

Біля села Бабинці російські військові замінували вулик – примотали одна до іншої дві гранати та закріпили їх в середині. Вибух повинен був здійснитися після відкриття кришки вулику, але бджоли залили запалювачі медом, врятувавши себе та господарів, які повернулися додому після окупації.

Замінований російськими окупантами вулик. Фото: з соцмереж

Житомирська область

На Житомирщині ввели аварійні відключення електроенергії, – повідомив керівник “Житомиробленерго” Олексій Шекета. Електропостачання обмежують, в першу чергу, в північній частині області, це – Коростень, Овруч, Народичі, Олевськ, Лугини.

В трьох освітніх закладах Житомира, постраждалих від російського обстрілу, тривають ремонтні роботи – замінюють пошкоджені вибуховою хвилею вікна. Під час ракетного обстрілу в житомирському коледжі відбувався навчальний процес, але студенти та педагогічні працівники знаходилися в укритті та не постраждали.

Гуманітарний хаб “Житомир” передав українським десантникам 320 тактичних аптечок стандарту IFAK. До складу однієї аптечки входять кровоспинні засоби, турнікети, перев’язувальні матеріали, засоби для обробки ран та ще майже 20 медичних компонентів, потрібних для надання першої допомоги. Вартість однієї аптечки – 100-110 доларів США.

Сумська область

12 ворожих обстрілів та понад 100 прильотів зазнали населені пункти області за минулу добу, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Під вогнем противника опинилися Миропільська, Середино-Будська, Хотінська, Шалигінська та Білопільська громади.

На Сумщині за три дні через російськи обстріли зруйновано 3 електростанції. Як повідомили в обласній військовій адміністрації, на протязі дня тривали аварійні відключення, але енергосистему області вдалося стабілізувати. Наразі запущено роботу ліфтів у багатоквартирних будинках, вуличне освітлення планують повернути відзавтра.

Відновлювальні роботи на пошкоджених електростанціях. Фото: Сумська ОВА

На Сумщині знешкоджено 7 086 різноманітних ворожих боєприпасів, – повідомили в ДСНС. Наразі піротехніки активно очищають від вибухонебезпечних предметів територію району ведення бойових дій у селі Градське Охтирського району. Рятувальники вкотре закликають громадян не з’їжджати на узбіччя доріг та не ігнорувати знаки мінної небезпеки.

Відновлено ще один мостовий перехід на Конотопщині, який довелось зруйнувати під час окупації, щоб зупинити ворога. Як повідомили в Сумській ОВА, швидко та якісно ремонт мосту здійснила Державна спеціальна служба транспорту. Кошти на матеріали виділила Попівська громада.

Попри наслідки окупації Тростянецька громада створює колективний центр допомоги переселенцям. Як повідомили у Програмі «U-LEAD з Європою», громада приймає понад 1,2 тисячі переселенців та шукає ресурси для їх облаштування та інтеграції. 

Чернігівська область

Під ворожим вогнем знов опинилися прикордонні громади Чернігівщини, – повідомили в ДПСУ. За минулу добу безпілотні літальні апарати противника скинули 2 вибухові пристрої на територію Новгород-Сіверської громади, по території Семенівської громади зафіксовано 6 мінометних ударів.

Обстріли, розвідка, дрони: що відбувається на Чернігівщині поблизу кордону з росією та білоруссю повідомили в ДПСУ. Участь в обороні північних кордонів тепер приймають і військовослужбовці Держприкордонслужби. Вони перебувають під постійними обстрілами російської артилерії та активно готуються до можливих спроб повторного наступу ворога.

Про співпрацю у відновленні енергетики області та проходження опалювального сезону йшлося на онлайн-зустрічі із представниками французької організації «Electriciens sans frontières» («Електрики без кордонів»). Про це повідомив керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Обговорювали можливість надання допомоги у відновленні Чернігівської ТЕЦ, комплекс якої зазнав пошкоджень та руйнувань внаслідок обстрілів російських агресорів навесні.

Талалаївська громада придбала для ЗСУ 15 комплектів бензопил. Кошти зібрали на благодійному ярмарку, присвяченому Дню селища. Це вже другий такий збір коштів – на першому благодійному марафоні «Сильні. Незламні. Вільні» зібрали понад 125 тисяч гривень, які перерахували до Благодійного фонду Сергія Притули.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Нікопольщину знову тероризували російські окупаційні війська. Били з важкої артилерії і «Градів». Нікополь протягом ночі накривали з РСЗВ кілька разів поспіль в різний час. Внаслідок обстрілів один 59-річний чоловік дістав поранення, він у лікарні під наглядом медиків.  В місті понівечено майже три десятки житлових будинків, лікарню, музей, дитсадок, будівлю собору, фабрику, газогони і лінії передач. Кілька тисяч родин, поки що без світла. В приватному будинку сталася пожежа. Дві господарські споруди розбиті. Також обстріляли Марганецьку громаду. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Вінницька область

На Вінниччині запрацювало ще одне релоковане підприємство — “Anabel Arto” із Харкова. До міста швейний цех переїхав наприкінці літа. Про це розповіла власниця Анастасія Дуліна.

Перевезли частину обладнання. Ще частина разом із персоналом залишились в Харкові, де відшивають військовий і домашній одяг. Переїжджати через війну, за словами власниці, довелося уже вдруге.

«Україна. Війна та опір»: Музей Вінниці анонсує фотовиставку про повномасштабне російське вторгнення. Вінничанам просто неба представлять серію робіт американських та українських фотографів про героїзм українських захисників та захисниць, спротив цивільного населення, воєнні злочини російських військових та ін.

Фотовиставка «Україна. Війна та опір». Фото: із соцмереж

Кіровоградська область

Вночі, в рамках обов’язкової евакуації, на Кіровоградщині зустріли ще 75 жителів Донецької області. З них — 15 дітей. Усіх прихистили Ганнівська і Злинська громади. Про це повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Райкович.

На Кіровоградщині обласний осередок Товариства Червоного Хреста передав побутову техніку 12 дитячим будинкам сімейного типу, чотирьом лікарням, спецшколі, будинку-інтернату, кропивницькому соціальному гуртожитку та центру тимчасового перебування безпритульних. За інформацією голови організації Валерія Юрченка, з червня по жовтень роздали 20 холодильників, 25 мікрохвильових печей, 24 пральні машини та чотири морозильні камери. 

Полтавська область

На Полтавщині впали два українських літаки. Це сталося у Шишацькій громаді. Подробиць не розголошують. Про це 13 жовтня під час відеоконференції повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. За його словами, травмованих чи загиблих серед цивільного населення немає.

Черкаська область

Родини черкаських азовців відкрили фотовиставку полеглих бійців полку. Щоб ніхто не забував, якою ціною дістається перемога, про це розповіла мама полеглого бійця Оксана Коцуконь.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Вкотре ворог ударив ракетами Запорвжжю та прилеглим населеним пунктам. Під прицілом окупантів також опинилися жителі Пологівського та Василівського районів. Є втрати серед мирного населення.

За минулу добу працівники поліції зареєстрували 37 повідомлень про руйнування. Учора вночі ракетного обстрілу зазнав обласний центр і передмістя Запоріжжя. Пошкоджень зазнала житлова та цивільна інфраструктура міста та прилеглих селищних пунктів. Крім того, агресор застосував РСВЗ та артилерію проти мирних жителів Степногірська, Приморського, Кам’янського, Степового, Щербаків, Оріхова, Гуляйполя, Залізничного, Преображенки, Дорожнянки, Чарівного, Новоданилівки, Полтавки, Малинівки, Ольгівського, Білогір’я, Новоандріївки, Новояковлівки.

За добу поліцейські зафіксували понад десяток зруйнованих осель в Оріхові. У результаті рашистських обстрілів смертельних осколкових ушкоджень зазнала жителька Преображенки. Інших громадян, які отримали поранення під час обстрілу Оріхівщини, доставлено до лікарень.

У багатоповерхівці, підʼїзд якої 9 жовтня зруйнував ракетний удар, під завалами знайшли ще одного загиблого. Загальна кількість загиблих, внаслідок ракетного удару по цій багатоповерхівці, сягнула 13 людей

Рятувальники розбирають завали багатоповерхівки. Фото: з соцмереж

Заяви росіян, про те, що Запорізька атомна електростанція, яка знаходиться у тимчасово окупованому Енергодарі, потребуватиме російського ядерного палива – не відповідає дійсності. На ЗАЕС достатньо запасів свіжого ядерного палива. Про це повідомив президент НАЕК “Енергоатом” Павло Котін. Він зазначив, що тільки для того, щоб підготуватися до переходу від одного постачальника до іншого, потрібно близько трьох років.

Електромережі Запоріжжя мають витримати навантаження взимку, якщо буде наявне централізоване опалення. Якщо ж електроенергія буде єдиним джерелом тепла — велике навантаження на електромережі спровокує їхнє пошкодження. Про цеповідомили в  “Запоріжжяобленерго”. Наразі готовність до осінньо-зимового періоду на 100%, втім, в умовах війни, гарантувати безпереривне енергопостачання неможливо.

Миколаївська область

Вночі 8 ракет зенітно-реактивної системи С-300 влучили по об’єктах цивільної інфраструктури та житлових кварталах Миколаєва. Пошкоджено адміністративну будівлю навчального закладу та човникової станції. Там з під завалів дістали загиблого співробітника. Вщент зруйновано 2 поверхи п’ятиповерхового житлового будинку. З під завалів дістали дитину, триває пошук іще сімох мешканців. Ліквідація наслідків ворожої атаки триває.

Серед ночі ворог атакував з моря ударними дронами-камікадзе типу «Sahed-136» південні регіони. Силами протиповітряної оборони 2 дрони збито над Миколаївщиною.

Пошкоджена багатоповерхівка. Фото: Миколаївська ОВА

Загалом на місці працює 4 одиниці техніки та 16 рятувальників.

У Миколаєві в ніч проти 13 жовтня одна з російських ракет влучила в будівлю рятувальної станції Державної служби з надзвичайних ситуацій. Під час виконання службових обов’язків загинув рятувальник Павло Кацан.

Вчора, 12 жовтня, під ворожим вогнем перебували території Березнегуватської та Куцурубської громад. Поліцейські задокументували дев’ять пошкоджених приватних житлових будинків, транспортні засоби, господарські споруди.

Ракетно-артилерійські підрозділи Сил оборони продовжують виконувати вогневі завдання по позиціях ворога, районах зосередження його сил і засобів. Зокрема, нанесено артилерійські удари по пункту розгортання мінометної батареї та батареї реактивних систем залпового вогню противника в Миколаївському районі.

Завдяки допомозі міжнародних організацій, зокрема IOM Ukraine та Global Empowerment Mission, управлінню культури, національностей та релігій отримало будівельні матеріали для підготовки закладів культури до зимового періоду. Надані OSB-плити вже використовуються для утеплення будівель, що зазнали пошкоджень від російських обстрілів. В першу чергу це стосується Миколаївського академічного художнього драматичного театру. 

9-10 жовтня на запрошення  місто Миколаїв та Миколаївську область відвідала делегація із видатних діячів Чехії. Під час поїздки делегація з Чехії проїхалась Миколаєвом, відвідали Миколаївський міжнародний аеропорт, Миколаївський зоопарк. Для Миколаївської області було передано 10 тепловізорів, 8 дронів та тактичні аптечки.

Представники Чеської делегації під час візиту до Миколаєва. Фото: Миколаївська ОВА

Одеська область

Над Одещиною силами протиповітряної оборони  знищено ракету типу “Калібр”. Нею ворог атакував Україну з акваторії Чорного моря.

Серед ночі ворог атакував з моря ударними дронами-камікадзе типу «Sahed-136» південні регіони. Сили протиповітряної оборони збили 4 дрони над Одещиною.

У Чорному морі чисельність корабельного угруповання ворога складає 12 кораблів та катерів, які маневрують уздовж узбережжя Криму. Серед них 5 ворожих великих десантних кораблів та 2 носія крилатих ракет з сумарним залпом – 16 «Калібрів».

13 жовтня з портів Одеської області “зерновим коридором” вийшло до країн Азії та Європи шість суден зі 154 тисячами тонн агропродукції. Про це повідомили в Адміністрації морських портів України.

Херсонська область

Обстановка на південнобузькому напрямку залишається складною, але контрольованою. Тривають бої. Ворог продовжує оборонні дії на знову зайнятих позиціях після відступу та наносить ракетно-артилерійські удари по позиціях наших підрозділів.

Вдень противник силами до взводу проводив штурмові дії в напрямку Костромки, і Сухого Ставку. Зазнавши втрат, відступив.

Понад вечір противник силами до мотострілецького взводу проводив наступальні дії на наші позиції. За підтримкою мінометної батареї, противнику нанесено уражень, в результаті чого він відійшов на раніше зайняті позиції.

4 рази ворог атакував з повітря наші підрозділи та мирних жителів вздовж лінії фронту.

Нашою авіацією відпрацьовано 14  ударів по розгортанням систем ворожої протиповітряної оборони та по районах зосередження озброєння, техніка і живої сили ворога.

Російські війська вкотре обстріляли населені пункти Бериславського району. армія рф атакувала мирне населення з важкої артилерії та безпілотників. Знищені та пошкоджені цивільні об‘єкти: житлові будинки, елеватор та склади з сільськогосподарською технікою, є поранені місцеві жителі. Через потрапляння снарядів сталися загоряння будинків та господарських споруд.

З тимчасово окупованого смт Чаплинка надійшло повідомлення, що після викрадення військовими рф 62-річного чоловіка його знайшли мертвим зі слідами насильницької смерті. Обставини злочину встановлюються.

Під час роботи на нещодавно деокупованих територіях поліція виявляє нові факти воєнних злочинів російських військових. Надійшла інформація, що під час окупації смт Високопілля військовослужбовці рф розстріляли двох місцевих жителів. 

Бериславському районі військовослужбовці рф викрали з території сільськогосподарського підприємства техніку, лабораторні прилади, транспорт, оргтехніку, побутову техніку та інше майно.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Західні області

Волинська область

Десять квартальних луцьких котелень модернізовано спеціалістами французької компанії “ЕНЕРТЕКС” в рамках співпраці Луцької міської ради, підприємства “Луцьктепло” та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Чотирьом волинським громадам передали мобільні цифрові валізи для ЦНАПів. «Мобільні валізи» призначені для надання адміністративних послуг у віддалених населених пунктах області, що особливо актуально під час війни.

«Мобільні валізи». Фото: Волинська ОВА

45 волинських шкіл отримають по 3 тисячі доларів на ремонт та покращення освітнього процесу. Допомогу надасть Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям при ООН (ЮНІСЕФ).

Закарпатська область

Делегація Ужгородської міської ради бере участь у німецько-українській конференції партнерств, яка триває в Аусбургу. Зміцнення німецько-українських відносин загалом і на муніципальному рівні зокрема є основною темою п’ятої німецько-української конференції партнерств.

За ініціативи Першої леді України на Берегівщині облаштовують шелтер для одиноких матерів з дітьми. У межах робочої поїздки хід робіт на об’єкті оглянув голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Після початку повномасштабного вторгнення рф на території України працює незалежна міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів». Її спеціалісти базуються у двох областях – Закарпатській та Івано-Франківській. Про це повідомили у Закарпатській ОВА.

Івано-Франківська область

Під час повітряної тривоги над Городенківською громадою на Івано-Франківщині спрацювала ППО. Про це повідомив голова громади Богдан Кобилянський.

Представники ОВА взяли участь у онлайн-засіданні «Соціальний захист, надання окремих статусів Захисникам/Захисницям України та членам їх сімей, членам сімей загиблих/померлих Захисників/Захисниць України», який організував комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної ради України.

З метою забезпечення безпеки громадян, проведення масових заходів на території області можливе лише за умови їх письмового погодження з органами місцевого самоврядування. Про це повідомила голова ОВА Світлана Онищук.

В рамках проекту «Криза в Україні – Регіональна гуманітарна допомога» (Ukraine Crisis – Regional Humanitarian Response)  та за підтримки Global Affairs Canada, Ministry of Foreign Affairs of Denmark – DANIDA, RTL-Foundation, СОС Дитячі Містечка надає пакунок малюка для жінок, які на даний час проживають на території Івано-Франківської області, мають статус ВПО та виховують дітей від 0 до 6 місяців.

У селі Росохач на Городенківщині відкрили підрозділ добровільної пожежної команди. Цей підрозділ створено завдяки участі у проєкті «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні» фонду Міжнародної солідарності Польщі в Україні у рамках програми «U-LEAD з Європою».

Представники Сучавського регіонального бюро транскордонного співробітництва (Румунія) привезли в Болехівський ліцей 100 наборів шкільного приладдя для ліцеїстів.

Львівська область

Під час повітряної тривоги росія випустила 6 ракет по Львівській області. Чотири ворожих ракети збили сили ППО, дві інші – влучили у військовий об‘єкт у Золочівському районі. Це повторне влучання у цей об‘єкт. Знищене військове майно, жертв немає. Про це повідомив голова ОВА Максим Козицькій.

З перших днів війни і станом на 13 жовтня сигнали оповіщення на Львівщині повідомили про 207 повітряних тривог.

З серпня у всіх районах Львівщини працюють 10 консультативно-координаційних центрів. Для психологічної підтримки ВПО до роботи у центрах залучені понад 100 психологів. За цей час допомогу отримали понад 3 тисячі ВПО.

На Львівщині перебуває міністр міжнародного розвитку Канади, колишній міністр національної оборони цієї країни – Харджит Саджан. Обговорили безпекову та соціально-економічну ситуацію у Львівській області.

Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові передало українським бійцям гуманітарну допомогу. Зокрема, мова йде про одяг, взуття, дощовики, спальники тощо.

Мер Львова Андрій Садовий закликав мешканців міста організовувати у своїх будинках пункти обігріву із буржуйками на дровах. А також зберігати постійний запас води.

Працівники харчової промисловості Львівщини передали воїнам 103 окремої бригади Сил Територіальної оборони ЗСУ гуманітарну допомогу. Мова йде про 1 600 кілограмів продуктів харчування, зокрема, консерви, каші, солодощі тощо.

Митрополит Львівський і Сокальський Православної Церкви України Владика Димитрій (Рудюк) відвідав філію Грушківського психоневрологічного інтернату та Підбузький геріатричний пансіонат. Митрополит привіз у ці заклади благодійну допомогу, придбану за фінансової підтримки International Orthodox Christian Charities. Для підопічних Грушківського інтернату надали сушильну шафу, телевізори, праски та  електрочайники, а в Підбуж привезли морозильну шафу. 

Голова Львівщини Максим Козицький отримав пам’ятний знак від управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Очільник обласного управління Держспецзв’язку, Сергій Жук, подякував голові Львівської ОВА за сприяння у роботі.

Під час концерту у Львівському органному залі раптово зникла електроенергія. Проте, музиканти та працівники залу не розгубилися і продовжили грати під світло ліхтарів.

Концерт у Львівському органному залі. Фото: Львівська міська рада
Концерт у Львівському органному залі. Фото: Львівська міська рада

Рівненська область

Під час повітряної тривоги на півночі Рівненщини було збито ворожу ціль. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Результат роботи ППО. Фото: телеграм-канал голови ОВА Віталія Коваля

У Рівному було повідомлення про замінування трьох ТРЦ. Спеціальні служби провели перевірку. Вибухівки не знайдено. Про це повідомив мер міста Олександр Третяк.

Серед 20 звільнених полонених, є військовий з Рівненщини. Дмитро Полов’яна, уродженець Квасилова був солдатом-розвідником. Про повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Опорні школи Рівненщини отримають допомогу від ЮНІСЕФ в еквіваленті 3 тисячі доларів. На Рівненщині такий статус має 34 заклади освіти. Там навчається понад 17 тисяч учнів.

14 жовтня біля пам’ятного знаку в урочищі Гутвин, що на Костопільщині, вшанують воїнів-повстанців. Нагадаємо, саме звідси розпочалася історія Української повстанської армії.

14 жовтня у Рівному відкриється Міжнародний салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову-2022». Його тема – «Війна в Україні. Світ проти війни в Україні». Особливістю є те, що всі представлені світлини зроблені після 24 лютого.

Фотовернісаж на Покрову-2022. Фото: Рівненська ОВА

Тернопільська область

У Тернопільській області спрацювали ППО. На місце виїхали спеціалісти. Про це повідомив голова ОВА Володимир Труш.

У Тернополі було повідомлення про замінування ТРЦ «Новус». Спеціальні служби проводять перевірку. Вибухівки не знайдено.

Електропостачання в області відновлене в усіх населених пунктах. Про це повідомив голова ОВА Володимир Труш.

У Тернополі відновили роботу ліфтів у багатоповерхівках. Про це повідомив міській голова Сергій Надал.

Вуличне освітлення на Тернопільщині будуть вмикати лише 50% до комендантської години. Про це повідомили в ОВА.

Хмельницька область

У Хмельницькій області оголосили тендерів на придбання генераторів на суму понад 20 млн грн. Генератори забезпечать роботу критичної інфраструктури у випадках проблем з електропостачанням.

На території Державної пожежно-рятувальної частини у місті Хмельницькому, висадили алею фруктових дерев на честь загиблого вогнеборця Петра Сибіги. Одночасно Алея стане Алеєю захисників і захисниць України.

Чернівецька область

У Чернівецькій області під час повітряної тривоги спрацювала ППО. Про це повідомив голова ОВА Руслан Запаранюк.

Чернівці отримали два Starlink. Їх передали дитячій та центральній лікарням. Про це повідомили у Чернівецькій міській раді.

На Буковині 30 водіїв швидких стали екстреними медичними техніками. Тепер вони також можуть надавати допомогу пацієнтам при невідкладних станах. Про це повідомив Чернівецький центр екстреної медичної допомоги.

На Буковині провели захід для жінок-переселенок. У ньому взяли участь близько сотні ВПО, які проживають у колективних центрах Чернівецької області. Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОВА.

 Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Генасамблея ООН схвалила резолюцію, засуджуючу анексію Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей. «За» проголосували 143 країни зі 193.

Результати голосування. Фото: з соцмереж

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним. Крім цього, у документі говориться про те, що перебування росії у Радбезі ООН – не є легальним, тобто немає юридичних підстав бути рф в організації.

Україна отримала другий транш в розмірі 550 млн євро в межах пакета екстреного реагування від Європейського інвестиційного банку на 1,59 млрд євро.

В Україну надійшли $1,3 млрд додаткового екстреного фінансування Міжнародного валютного фонду. Кошти спрямують на посилення обороноздатності країни, виплату пенсій, соціальні програми та підтримку економіки. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Штати нададуть Україні системи ППО настільки швидко, наскільки це можливо. Про це заявив очільник міноборони США Остін.

Німеччина найближчими тижнями передасть Україні чергову партію озброєнь: самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000 та реактивні системи залпового вогню Mars-2. Про це повідомило Міноборони ФРН.

Великобританія передасть Україні ракети середньої дальності AMRAAM для NASAMS. Також будуть передані сотні додаткових ракет для ППО інших типів, велика кількість безпілотних літальних апаратів та ще 18 гаубиць.

Литва передасть Україні самохідні міномети Panzermörser M113 на базі американського бронетранспортера М113, міномет має калібр 120 мм та модернізовану цифрову систему наведення.

Нідерланди передадуть Україні зенітних ракет на 15 млн євро для посилення захисту неба. Про це заявили у Міністерстві оборони Нідерландів.

Канада оголосила про пакет допомоги Україні на $47 млн. Пакет включатиме – 500 тисяч одиниць зимового військового одягу, артилерійські снаряди на суму 15,2 млн доларів, забезпечення супутникового зв’язку на суму 2 млн доларів.

ЄС надав Україні додаткові €550 млн на ремонт енергетичної інфраструктури. Про це повідомив Денис Шмигаль.

Чехія протягом трьох років виділятиме по €20,2 млн на допомогу Україні. За словами міністра закордонних справ Яна Липавського, загалом 60,6 млн євро буде використано для надання Україні гуманітарної та стабілізаційної допомоги.

Міністр оборони України Олексій Резніков та міністр оборони Франції Себастьян Лекорню підписали Угоду про надання Україні грантів у секторі безпеки та оборони. Угода дозволяє Франції поставляти зброю Україні.

Швейцарія наклала санкції на 30 людей, причетних до псевдореферендумів на окупованих територіях України.

Судна, зареєстровані в російському реєстрі, позбавляються права заходити в естонські порти. Таке рішення ухвалив Департамент транспорту Естонії.

З 25 жовтня Чехія заборонить в’їзд росіянам за туристичними і студентськими візами.

10 тисяч українських солдатів закінчили військову підготовку у Великій Британії і повертаються в Україну. Це вже друга група військовослужбовців, яка завершила навчання у Великій Британії.

Посли ЄС погодилися створити військову місію щодо надання допомоги Україні. 17 жовтня міністри закордонних справ будуть схвалювати її створення.

Напередодні зустрічі країн НАТО у штаб-квартирі у Брюсселі, міністри підписали заяву про спільну систему захисту від балістичних ракет та повітряних загроз. Ініціатором заяви є канцлер Німеччини Олаф Шольц. Його підтримали Бельгія, Болгарія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Норвегія, Литва, Латвія, Румунія, Словаччина, Словенія та Нідерланди.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів розмову в режимі відеозв’язку з керівником кабінету Президента Європейської комісії Бйорном Зайбертом. Сторони обговорили питання фінансової підтримки відбудови та макрофінансової допомоги Україні.

ЕС погодив невизнання паспортів росії, виданих на окупованих територіях України та Грузії.

У ЄС продовжать тимчасовий захист для українських біженців ще на рік. Про це заявила Комісарка ЄС з внутрішніх справ Ілва Йоханссон.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі має намір цього тижня знову зустрітися з Володимиром Зеленським для обговорення ситуації навколо ЗАЕС.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska