Війна в Україні сьогодні: останні новини на 11 листопада 2022 (фото)

261 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Сили оборони продовжують звільнення українських земель на Херсонському напрямку. У ході успішних наступальних дій передові підрозділи наших військ у деяких місцях вже дійшли до правого берега Дніпра. Тривають заходи з виявлення та знищення противника в низці населених пунктів. З міркувань безпеки операції офіційне оприлюднення результатів буде надано згодом.

Противник зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках, удосконалює фортифікаційне обладнання оборонних рубежів на лівому березі Дніпра та на півночі тимчасово окупованої території АР Крим. Водночас, веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Протягом поточної доби противником завдано 3 ракетних та 9 авіаційних ударів, здійснено понад 10 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Ворожих ударів зазнали райони населених пунктів Харківської, Донецької, Вінницької, Херсонської та Миколаївської областей.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь й надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України, надаючи їй інфраструктуру, територію та повітряний простір. Триває формування російсько-білоруського угруповання військ на території республіки білорусь. Продовжує зберігатися загроза завдання противником ракетних, а також авіаційних ударів із території та повітряного простору цієї країни.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Слобожанському напрямку – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Анискине, Бологівка, Вільхуватка, Огірцеве та Стрілеча Харківської області;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з танків та різнокаліберної артилерії, у районах населених пунктів Берестове Харківської області та М’ясожарівка, Новоселівське, Невське і Стельмахівка на Луганщині;

на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Андріївка, Бахмут, Бахмутське, Білогорівка, Майорськ, Нью-Йорк та Яковлівка Донецької області;

на Авдіївському напрямку – з танків та всього спектру артилерії, у районах населених пунктів Авдіївка, Веселе, Красногорівка, Мар’їнка, Невельське та Первомайське Донецької області;

на Новопавлівському та Запорізькому напрямках – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах понад 30 населених пунктів. Серед них Богоявленка, Велика Новосілка, Водяне, Вугледар і Новопіль на Донеччині та Гуляйполе, Малі Щербаки і Ольгівське Запорізької області.

За уточненою інформацією, у районі населеного пункту Дніпровка Запорізької області підтверджено знищення ворожого гелікоптера Мі-8. 

У районі міста Енергодар уражено пункт управління ворога – загинуло понад 50 окупантів а більш як 40 – поранено. Також знищено гелікоптер Ка-52.

У результаті точних ударів Сил оборони по штабу російських окупаційних військ у населеному пункті Червоний Маяк Херсонської області понад 30 окупантів загинуло, знищено 2 танки та 4 вантажівки.

Українська авіація протягом поточної доби завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки ворога. 

Воїнами ракетних військ і артилерією Сил оборони за поточну добу уражено пункт управління, 2 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, 2 склади боєприпасів та 3 інші важливі військові об’єкти противника.

Вдалося повернути 45 українських захисників та тіла двох полеглих воїнів. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. “Відбувся черговий обмін – вдалося звільнити 45 воїнів ЗСУ. Серед них солдати та сержанти, які у боях захищали нашу державу. Також вдалося повернути два тіла загиблих захисників. Ми повернемо додому всіх українців”, – зауважив він. 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України закликає російських військових, які залишилися в Херсоні, здаватися в полон. Про це вони повідомили у своєму зверненні російською мовою. “…Херсон повертається під контроль України, до міста заходять частини ЗСУ. Шляхи відступу російських окупантів – під вогневим контролем української армії. Будь-які спроби протидіяти Збройним силам України буде припинено. Кожен російський військовослужбовець, який чинитиме опір, буде знищений.Ви маєте єдиний шанс уникнути загибелі – негайно здатися в полон. У разі добровільної здачі в полон Україна гарантує вам збереження життя та безпеку”, – зауважили вони. 

На північному кордоні України зводять стіну. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. Роботи тривають на Волині, у Рівненській і в Житомирській областях. Наразі облаштовано близько 3 км кордону. 

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Сьогодні у Салтівському районі Харкова на невідомому вибуховому пристрої підірвалися двоє дітей, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Двоє хлопчиків 12 та 15 років у кущах біля дому знайшли невідомий предмет, який детонував. Внаслідок вибуху діти отримали осколкові поранення та були госпіталізовані. Зараз лікарі надають постраждалим дітям усю необхідну допомогу.

Протягом минулої доби окупанти продовжили обстріли населених пунктів Харківщини, розташованих вздовж державного кордону з рф та лінією зіткнення. Зокрема, з мінометів, реактивної та ствольної артилерії ворог обстрілював міста і села Харківського, Чугуївського та Куп’янського районів.

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, в Куп’янському районі з пораненням госпіталізований 42-річний чоловік. Крім того, чоловік 76 років звернувся до медиків з пораненням отриманим напередодні.

В області тривають роботи з гуманітарного розмінування. За добу знешкоджено 412 вибухонебезпечних предметів.

Втім мінна небезпека в області ще дуже висока. Сьогодні зранку біля села Погонівка Барвінківської громади Ізюмського району на міні підірвався трактор, що працював у полі. Тракторист отримав поранення.

Донецька область

У звільнених населених пунктах Донеччини продовжується пошук поховань та ідентифікація загиблих і вбитих місцевих жителів та військових. Як повідомили у пресслужбі Донеччини, на 10 листопада правоохоронці виявили 120 поховань. Це на 37 більше, ніж було відомо на 27 жовтня. Зі 120 стихійних поховань, про які відомо поліцейським, 33 в Святогірську, 87 у Лимані, три поховання масові. “На сьогодні ексгумовано тіла 268 людей, з них 208 – вже ідентифіковано”, назвали дані в поліції.

За минулу добу стало відомо про двох цивільних, убитих росіянами на Донеччині: у Бахмуті та Авдіївці. Крім того, правоохоронці виявили тіла 6 убитих росіянами під час окупації: 4 у Дробишевому та 2 у Яровій. Ще 5 людей в області отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

На Донецькому напрямку без жертв, але є руйнування. Вночі росіяни обстріляли Курахове – пошкодили високовольтну мережу. Також уночі були поодинокі прильоти по Авдіївці, а на ранок місто зазнало масованого артобстрілу – наслідки встановлюють.

На Горлівському напрямку найбільше постраждав Бахмут: 1 людина загинула, 2 поранені, пошкоджено 3 приватні будинки. Впродовж ночі були інтенсивні обстріли околиць Торецької та Світлодарської громад, поодинокі обстріли у Соледарській громаді – без жертв.

На Лисичанському напрямку не припиняється вогонь по Торському і Зарічному у Лиманській громаді – за попередню добу було понад 50 прильотів. За попередньою інформацією, без постраждалих, обсяги руйнувань встановлюються.

Загарбники намагаються зайти в Бахмут або обійти це місто, зазнають величезних втрат, але спроб не припиняють. Не маючи успіху і відходячи на попередні позиції, ворог фактично знищує прифронтові населенні пункти.

“Вся лінія фронту від півдня до півночі – Мар’їнка, Красногорівка, Вугледарський напрямок, Авдіївка, Торецьк, Бахмут, Соледар, частково Сіверська громада – потрапляють під постійні обстріли», – заявив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. Він зазначив, що руйнація інфраструктури у регіоні дуже велика, вже понад 60% у Бахмуті зруйновано.

Проєкт з відбудови Маріуполя “Mariupol Reborn” після деокупації презентувати у Києві. За попередніми підрахунками, на відновлення міста знадобиться не менше 14,5 мільярдів доларів США. Ініціативу погодились підтримати USAID, ЄБРР, Світовий банк, а також компанії SCM та Метінвест.

Понад 47 тисяч маріупольців подали заявки на відшкодування знищеного майна через сервіс “Дія”. Про це повідомила Маріупольська міська рада.

Зруйнований житловий будинок у Маріуполі. Фото: з соцмереж

Луганська область

Упродовж 10 листопада підрозділи Сил оборони яких відбили атаки окупантів в районах Новоселівського, М’ясожарівки, Макіївки і Білогорівки. Із танків та різнокаліберної артилерії росіяни обстріляли Стельмахівку, М’ясожарівку, Новоселівське, Макіївку та Невське на Куп’янському і Лиманському напрямках. 

На тимчасово окуповану територію прожують надходити частково мобілізовані. Відправлення груп загарбників відбувається без теплих речей, екіпірування, засобів захисту та зброї – їх обіцяють видати безпосередньо в районі ведення бойових дій. Про це повідомили у Луганській ОВА. 

У Сєвєродонецькій громаді посилилися фільтраційні заходи – деякі люди зникли. Про це повідомив очільник ВЦА Олександр Стрюк. Він  додав, що можливості масового завозу продуктів харчування із навколишніх сіл до Сєвєродонецька зменшуються. Централізованого постачання росіяни так і не налагодили. Ніхто з окупантів не дослуховується до місцевого населення – розселяються в тих квартирах, які сподобалися. Також стало відомо, що дороговартісне обладнання з місцевої лікарні росіяни вивезли. В Сєвєродонецьку залишається близько 7 % медичних працівників від довоєнної кількості.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Київщину відвідала литовська парламентська делегація на чолі з головою Сейму Вікторією Чмілітє-Нільсен. Під час перебування в області делегація побувала в Бородянці, Бучі та Ірпені – побачили на власні очі місце масового поховання мирних жителів в Бучі та зруйнований обстрілами росіян дитячий садок в Ірпені. В Київській ОВА зазначили, що Литва активно допомагає у відбудові інфраструктури України та з перших днів повномасштабної війни підтримує Україну на політичному, економічному та безпековому рівнях.

Литовська парламентська делегація на Київщині. Фото: Київська ОВА

На Київщині продовжують виявляти та знешкоджувати можливі диверсійні групи, постійно діють стаціонарні та мобільні блок-пости, на яких здійснюється перевірка документів та огляд автомобілів. Про це повідомили в пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ. Силами угрупування оборони Києва також проводиться пошук та знешкодження мінно-вибухових предметів, боєприпасів та інших небезпечних предметів, які залишились на території області.

В компанії YASNO повідомили про запровадження екстрених відключень світла в Києві та області внаслідок нових обстрілів енергооб’єктів на території України. Проте вже о 12:00 скасували аварійні графіки відключень та зазначили, що дякувати треба «магам-енергетикам, які на кожній ділянці роблять свою роботу”.

На Київщині заборонили святкову ілюмінацію, – таке рішення було прийнято на Оперативному штабі ради оборони Київської області. Заборона використання гірлянд та світлових декорацій стосується як комерційної, так і комунальної та державної власності.

В Києві на зупинках наземного громадського транспорту встановлюватимуть конструкції цивільного захисту, – повідомили в Київській міській державній адміністрації. Укриття мають сприяти підвищенню рівня захисту громадян під час ворожих обстрілів та авіаатак. Протягом місяця планують розробити перелік зупинок міського автотранспорту із найбільшим скупченням пасажирів.

У столиці повністю виключили російську мову з навчальних програм закладів дошкільної та загальної середньої освіти, – повідомили в КМДА. Зазначається, що в умовах війни з рф недоцільно проводити навчальний процес на мові агресора та вивчати російську мову в закладах освіти.

В Макарові співробітники Бучанського управління соціального захисту відновлюють документи в тимчасово пристосованому приміщенні Центру дитячої творчості. Як повідомили в Київській ОВА, під час бойових дій заклад Управління було повністю знищено, а також всю техніку та 63 тисячі особових справ людей, які отримували соціальну допомогу.

Канадське містечко Піктон, в якому проживає 4 700 людей, зібрало понад $70 тисяч на відбудову Київщини. Ці кошти громада містечка пожертвує на відновлення української школи та закупівлю медичних засобів.

Київ передав прикордонникам 50 мікроавтобусів, які отримав від іноземних партнерів. Їх отримають бойові підрозділи, що охороняють держкордон на півночі Київської області та на сході України, – повідомив мер міста Віталій Кличко. У липні столиця вже передавала прикордонникам 35 аналогічних авто.

В суботу в Гостомелі стартує благодійний забіг “Марафон незламних”, мета якого зібрати кошти для створення “Центру психологічної допомоги та реабілітації для військових” на Харківщині. Забіг стартує в Гостомельському аеропорту та пролягатиме через Гостомель, Бучу, Ірпінь до нещодавно відновленого Стоянського мосту. Бігтиме півмарафон ветеран-десантник Максим Пасічник. За час забігу очікують зібрати 300 тисяч гривень, які допоможуть відкрити Центр.

Дитячий вокальний ансамбль «Джерельце» з Броварщини зібрав 40 тисяч гривень для ЗСУ. Гроші передали Благодійному фонду Сергія Притули, для якого також заспівали “Ой, у лузі червона калина”.

Дитячий ансамбль «Джерельце» передає кошти на допомогу ЗСУ. Фото: з соцмереж

Житомирська область

У Житомирі демонтували погруддя російському письменнику Олександру Пушкіну. Працівники одного з комунальних підприємств розпочали роботи о п’ятій ранку та протягом 15 хвилин зняли з постаменту бюст письменника та демонтували напис.

Майже три тижні у Житомирському кінотеатрі імені Івана Франка збирали допомогу для жителів міста-друга Куп’янська, що на Харківщині. Місто пробуло в окупації з 27 лютого до 10 вересня. Найближчими днями всі зібрані речі – дитячі іграшки та одяг, теплі ковдри, книжки, велосипеди, продукти та засоби гігієни – поїдуть до тих, хто цього дуже потребує.

До вихованців одного з садочків Житомирщини приїхали рятувальники. Під час «Безпечної годинки» гості розповіли про небезпеку різноманітних боєприпасів та як поводитися під час сигналу “Повітряна тривога”, а психологи ДСНС провели з малюками іграшкову терапію. Навчальні ігри, розмальовки, зошити та книжечки від UNICEF дітям подарували на завершення зустрічі.

Рятувальники проводять заняття з дошкільниками Житомирщини. Фото: ДСНС

Сумська область

Минулої доби ворог двічі обстріляв з мінометів Хотиньску громаду. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. Вдень на території селища пролунало 42 вибухи, а ближче до вечора зафіксовано ще 7 «прильотів».

Шосткинська центральна районна лікарня отримала потужний генератор. Завдяки програмі ООН, незалежними від перебоїв з електроенергією стали відділення невідкладної допомоги, операційні, реанімаційне відділення, ліфти та рентгенкабінет. У разі потреби в лікарні буде обладнано один з пунктів обігріву, де можна буде зарядити гаджети та зігрітись.

У Білопіллі вчителі, волонтери та інші мешканці міста готують сухі супи для ЗСУ. Жителі роблять пакунки, в які кладуть сухі овочі – картопля, морква, цибуля – а також гречку і сухарики. Суп з такого пакунку, розрахованого на 5-10 літрів готової страви, можна зробити за 20 хвилин. Від початку війни захисникам передали 7400 таких супів. У кожну посилку волонтери додають малюнки і інші зроблені руками вироби від білопільских дітей.

Виготовлені власноруч сухі супи, які жителі Білопілля передають українських захисникам. Фото: з соцмереж

Відділення інтенсивної терапії новонароджених Обласної дитячої клінічної лікарні отримало сучасне обладнання. Кошти були зібрані завдяки традиційній всеукраїнській акції «Серце до серця», в якій взяло участь також управління молоді та спорту Сумської ОВА. Серед подарунків – система обігріву для немовлят, чотирнадцять спеціальних ліжечок, пульсоксиметр та електрокардіограф.

Польські побратими з міста Мішленіце подарували мешканцям села Підлипне Конотопського району спеціалізований повнопривідний автомобіль Renault. Про це повідомив мер Конотопу Артем Семеніхін. Тепер у селищі знову працюватиме власна пожежна станція, як це було до війни.

Чернігівська область

Вдень окупанти вчергове обстріляли прикордоння Чернігівської області. Про це повідомили у ОК «Північ». Гучно було у Миколаївці: зафіксовано 9 «приходів» , ймовірно зі ствольної артилерії 122 калібру.

Мешканець Семенівської громади, військовослужбовець ЗСУ Микола Железняк, повернувся додому з російського полону. Про це повідомили у спільноті «Рідна Семенівка». В рамках обміну полоненими 11 листопада було звільнено 45 українських захисників. Воїна чекає реабілітація у госпіталі.

Звільнено 45 українських захисників, серед яких – мешканець Семенівської громади. Фото: телеграм-канал керівника офісу Президента Андрія Єрмака

Датська компанія ROCKWOOL відправить до Чернігівщині вантаж з генераторами, тентами та іншими матеріалами, призначеними підтримати цивільне населення під час енергетичної війни. Про це повідомив голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус. Ця допомога буде спрямована також на облаштування пунктів обігріву.

Поліція продовжує проводити безпекові відпрацювання у громадах, що знаходяться біля російського та білоруського кордонів. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції у Чернігівській області. Участь у профілактичних заходах беруть вибухотехніки та кінологи зі службовими собаками. Ситуація біля кордонів контрольована і стабільна.

У Чернігівському Молодіжному театрі покажуть виставу «Рубікон» про воєнні події на Чернігівщині. Режисер-постановник – Олексій Биш, заслужений артист України. У постановці бере участь ще одна заслужена артистка України – Любов Веселова.

Фрагмент з постановки “Рубікон” про воєнні події на Чернігівщині. Фото: з соцмереж

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Нікопольщина знову всю ніч здригалася від ворожих обстрілів. Окупанти обстрілювали з важкої артилерії і «Градів» Нікопольську, Марганецьку й Мирівську громади.  В Марганці внаслідок атаки росіян сталася пожежа в дачному будинку. В Нікополі зачепило коледж. 

Вдень російські окупанти з РСЗВ кілька разів обстріляли Марганецьку громаду, що на Нікопольщині. Постраждали двоє місцевих мешканців 1954 і 1987 років народження: один чоловік дістав уламкове поранення, в іншого – мінно-вибухова травма і струс мозку. Чоловіків госпіталізували. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

Поранений внаслідок удару дронами-камікадзе по Дніпру чоловік отримав ампутацію правої ноги. Разом з ним було поранено його рідного брата.

У Дніпрі відкрили виставку “Мирне небо над Україною”. Авторка картин – дніпрянка Альона Ларіна,  свої роботи дівчина представила вперше. Виставку влаштувала, для того щоб зібрати гроші на гуманітарну допомогу деокупованим територіям.

Вінницька область

В ОВА повідомили про те, що вночі армія рф влучила в один із об’єктів критичної інфраструктури у Вінницькій області. 

“Два міста – одне серце”. Унікальну марку, присвячену Кельце, погасили сьогодні у Вінниці, в Музеї марки. Це перша ластівка з тематичної серії «Побратими», яку започаткували на знак подяки дружнім містам.  Сьогодні символічно приурочили церемонію до Дня незалежності Польщі. Маркований конверт разом з листівкою вже відправили до Кельце. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Марка “Два міста – одне серце”. Фото: Вінницька міська рада

​​Вінницькі бібліотеки спільно із ГО «Дівчата» продовжують реалізацію циклу заходів із соціальної реабілітації в рамках проєкту «Підтримка ВПО в Україні». Так, на базі Центральної бібліотеки для дітей та юнацтва та Центральної міської бібліотеки ім. І. Бевза функціонують арт-терапевтичні майстерні, розмовний клуб англійської мови, гурток в’язання, заняття з казкотерапії. 

Кіровоградська область

В галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» –  відділу Музей мистецтв – відкрилася виставка малюнків жителя Маріуполя – Василя Муля «Ми – українці: Кропивницький – Маріуполь». На виставці представили більше 40 робіт.

Полтавська область

На Полтавщині передали чергову партію теплого одягу, закупленого за кошти обласного бюджету. Ще 400 одиниць, а разом це вже 1300 штук. Їх отримають бійці 116-ї бригади ТрО. Також ще 4 машини їдуть з Полтави до військових. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Допомога для військових. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

У Полтаві діє центр підтримки для людей, які через війну переїхали з Волноваського району Донецької області в інші регіони України. Про це повідомила адміністраторка центру Людмила Кодберг. 60 жителів із Волноваського району звернулись до центру підтримки для внутрішньо переміщених осіб у Полтаві. Мета цього центру – адаптувати людей, які переїхали зі своїх домівок до Полтавської області та надати соціальні послуги.

Черкаська область

Черкаси отримали гуманітарну допомогу, зокрема, ліхтарі для забезпечення аварійного освітлення в укриттях міста. Про це повідомили в пресслужбі Черкаської міської ради. У міськраді також зазначають: у тих районах Черкас, де відстань до укриттів становить кілька кварталів, визначають альтернативні приміщення, які можна використовувати як сховища.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За повідомленням управління поліції окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі 20 населених пунктів області. Надійшло 13 повідомлень про руйнування будинків громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військами рф. Росіяни обстрілювали регіон ракетами та авіацією, крили залповим вогнем і артилерією, запускали безпілотні летальні апарати. Осколкових поранень зазнала цивільна жінка.

Піротехніки ДСНС виявили 15 касетних боєприпасів, 2 одиниці запальних елементів, 2 одиниці залишків від снарядів реактивних систем залпового вогню “Смерч” та 16 кумулятивно-уламкових бойових елементів, випущених росіянами. Внаслідок обстрілів військами рф в Оріхові сталося загоряння ринку на загальній площі 130 кв. м. 

Ринок в Оріхові після пожежі внаслідок обстрілів військами рф. Фото: Головне управління поліції

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 232 особи, з них 38 – діти.

На вільній території області, щоб пережити зиму під обстрілами військами рф об’єктів критичної інфраструктури, заплановано розгортання близько 200 стаціонарних пунктів обігріву, повідомив очільник військової ОВА Олександр Старух. Крім цього, працівники ДСНС у разі потреби зможуть розгорнути наметове містечко з системами опалення, душем та туалетами. Зазначимо, що через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання знаходяться понад 25 тисяч споживачів у 72 населених пунктах Запорізької області. За інформацією ПАТ “Запоріжжяобленерго”, працівники підприємства усунули пошкодження та відновили енергопостачання 5 950 місцевих домогосподарств.

Забезпечення ядерної та радіаційної безпеки на окупованій російськими військами Запорізькій АЕС стало одним із головних питань пленарного засідання Західноєвропейської асоціації ядерних регуляторів (WENRA). Учасники висловили підтримку пропозицій щодо згортання співпраці з російськими підприємствами ядерної галузі до повної деокупації, демілітаризації та повернення Запорізької АЕС під повний контроль української влади, повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України. Як поінформували в інспекції, одним із головних питань пленарного засідання WENRA було гарантування ядерної та радіаційної безпеки на окупованій російськими військами ЗАЕС, на якій російські загарбники зберігають військову техніку, вибухівку, боєприпаси та зброю. 

Миколаївська область

У Миколаєві російські війська завдали удару із зенітно-реактивної системи С-300 по п’ятиповерховому житловому будинку, повідомили у ДСНС. Внаслідок влучання сталося руйнування з п’ятого по перший поверх. Кількість жертв на цей час збільшилась до семи тіла шістьох загиблих витягли з-під завалів, ще одна людина померла в лікарні. 

Також під ворожими обстрілами опинилися населені пункти Шевченківської, Березнегуватської громад. В Мішково-Погорілівській громаді війська рф вдарили по об’єкту промислової інфраструктури. Наслідки уточнюються. 

Руйнування будинку внаслідок ударів росіян по Миколаєву. Фото: ДСНС

Територія Миколаївської області станом на 11 листопада не повністю звільнена від російських військ. Під контролем армії рф тимчасово перебуває Кінбурнська коса, зазначив очільник Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім. Нагадаємо, що напередодні сили оборони України звільнили Снігурівку, яка була в окупації з 19 березня. Зі слів Кіма, військова адміністрація готує гуманітарну допомогу для жителів звільнених територій, на яких росіяни залишили велику кількість мін.

Діти вітають українські сили оборони у звільненій Снігурівці. Фото: Donbas Frontliner

Одеська область

В Одеській області вночі лунали сигнали повітряної тривоги. Противник намагається активізувати повітряну розвідку, але не має успіху, повідомив речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. За даними ОК “Південь”, у Чорному морі продовжує маневрувати корабельне угруповання ворожого флоту в кількості 17 одиниць. На бойове чергування виведено 2 ракетоносії з 16-ма ракетами “Калібр”.

Також очільник ОВА зазначив, що з портів Одеси вийшли 3 суховантажі з соєвими бобами та пшеницею. Судно Brave Leader вирушило до Тунісу з 21,6 тис. тонн пшениці. Суховантаж Bahar K доставить до Італії 7,9 тис. тонн соєвих бобів, суховантажне судно Sally M перевозить до Лівану 6 850 тонн. Крім того, в одеські порти направляються 5 суден, які 10 листопада пройшли морським гуманітарним коридором у рамках зернової угоди.

Крім того, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про розширення акваторії морських портів на Дунаї, заявив прем’єр Денис Шмигаль. За словами посадовця, за останні півроку Україні вдалося збільшити вантажообіг 3 портів на Дунаї з 30 тисяч тонн на місяць до 1,7 млн тонн, що становить більш ніж у 50 разів. Завдяки відкриттю нових пунктів пропуску та розширенню акваторії дунайських портів Україна зможе наростити експорт та посилити економічну стабільність.

Одеська область отримала 5 генераторів та партію продовольчих наборів від організації Global Empowerment Mission з США, повідомили в Одеській ОВА. Продовольчі набори відразу направили до пункту роздачі гуманітарної допомоги в один з районів Одеси. А генераторами забезпечать пункти обігріву в області. Як зазначає заступник Начальника Одеської ОВА Роман Григоришин, за останній місяць росія знищила близько 40% об’єктів української енергетичної інфраструктури. Тому підтримка цього сектору наразі вкрай важлива, враховуючи зимовий період і труднощі, з якими можуть зіткнутися громади по всій Україні. 

Генератори від Global Empowerment Mission для Одеської області.  Фото: Одеська ОВА

Херсонська область

Херсон повертається під контроль ЗСУ. За повідомленням ГУР, українські військові вже зайшли до міста, а шляхи відступу російських окупантів знаходяться під вогневим контролем української армії. 

Херсонці зустрічають ЗСУ, 11 листопада 2022 р.  Фото: з соцмереж

За інформацією від Херсонської обласної ради, захисники України проводять зачистку у Херсоні від залишків російських військ і закликають місцевих жителів не покидати свої домівки.

Генштаб повідомив, що в ході успішних наступальних дій наших військ на Херсонському напрямку, 9 листопада цього року, було звільнено 12 населених пунктів: Дудчани, П’ятихатки, Борозенське, Садок, Безводне, Іщенка, Костромка, Краснолюбецьк, Калинівське, Бобровий Кут, Безіменне і Благодатне. 

Рука українського військового з прапором на фоні зруйнованого мосту в Херсонській області. Фото: телеграм-канал Кирила Тимошенка

Російські загарбники продовжують грабувати населені пункти, з яких відступають. Ворог також намагається максимально пошкодити лінії електропередач, інші елементи транспортної та критичної інфраструктури Херсонської області.

Триває примусове виселення місцевих жителів з окремих населених пунктів на тимчасово зайнятих противником територіях Херсонщини. У селищі Зеленівка противник заборонив жителям будь-які переміщення по населеному пункту та здійснює дообладнання системи оборонних рубежів. У Тягинці та Козацькому окупанти замінували дороги та елементи інфраструктури, є факти підривів цивільного населення.

10 листопада під час відводу військ з Херсона росіяни підірвали теплові котельні у місті. Про це повідомив голова обласної ради Олександр Самойленко. За його словами, російські військові підірвали чотири прибудинкові котельні у Шуменському, Таврійському мікрорайонах та на Житлоселищі. 

Центр національного спротиву повідомляє, що у Херсоні залишаються військові після відступу російської армії на лівий берег. Вони перевдягаються у цивільне і переховуються. У Центрі вважають, що росіяни можуть спробувати створити картинку, як місцеве населення відбивається від ЗСУ. Насправді ці солдати – це просто смертники, яким командування пообіцяло “шляхи відходу”.

Поліція відкрила 53 кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів військових рф та їх поплічників на Херсонщині. Ворог обстрілював Новоолександрівку з лівого берега системою «Град». Зруйновано один приватний будинок та пошкоджено ще кілька приватних обійсть. Без людських втрат. Також внаслідок обстрілів сіл Бериславського району знищено фермерське господарство та сільськогосподарську техніку (комбайн, дев’ять тракторів, три автомобілі, чотири причепи до трактору та інша господарча техніка).

Поліція продовжує документувати злочини армії рф, які обкрадають місцеве населення і грабують підприємства. Так, у Каховському районі у місцевого населення військові рф викрадають мисливську зброю, у Херсоні викрали плавзасоби та привласнили підприємства з переробки овочевих культур та з виготовлення металопластикових вікон.

У Генічеському районі військові рф викрали жителя смт Іванівка, який намагався евакуюватися на підконтрольну територію України. Надійшло повідомлення з с.Качкарівка, що наприкінці жовтня військові рф кинули міну у двір приватного будинку, внаслідок чого загинув 70-річний місцевий житель.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

На Волині зводять стіну на кордоні з білоруссю. Вже облаштовано близько 3 км кордону, роботи тривають. Про це повідомляє Офіс Президента.

Стіна на кордоні з білоруссю. Фото: з соцмереж

Відбувся черговий обмін військовополоненими з рф. Серед звільнених із полону – волинянин Роман Феєр. Військовослужбовець родом із Луцька, у лави ЗСУ був призваний на Закарпатті. Довгий час вважався зниклим безвісти.

У громаді на Волині відшиють ще 80 комплектів зимової форми для військових. Вже найближчим часом форми доставлять військовим.

У Нововолинську провели благодійний марафон. На підтримку ЗСУ нововолинці ярмаркували та плели маскувальні сітки. Зібрані кошти та сплетені сітки передадуть на потреби військовим.

Закарпатська область

Від початку повномасштабної війни через митні пости зони діяльності Закарпатської митниці в Україну надійшло понад 120 тисяч тонн гуманітарних вантажів. Найбільше гуманітарної місії надійшло з Італії, Словаччини, Німеччини, Угорщини та Чехії. Про це повідомили у Закарпатській митниці.

У межах проєкту ПРООН та Євросоюзу «Мери за економічне зростання» закарпатські центри розміщення вимушених переселенців отримали 15 обігрівачів. Раніше ПРООН надали 60 ліжок з матрацами й комплектами постільної білизни для ВПО. Надалі шелтери також планують забезпечити необхідною побутовою технікою.

В Ужгороді відбулися урочисті збори Громадської організації «Товариства польської культури Закарпаття імені Гнєви Волосєвич» з нагоди Дня Незалежності Польщі. Серед запрошених консул Генерального Консульства Республiки Польща у Львові Томаш Коваль.

Івано-Франківська область

Делегація Прикарпатських рятувальників з робочою поїздкою відвідала Опольське воєводство Республіки Польща. Під час поїздки делегації рятувальників передали дев’ять дефібриляторів, які будуть використовуватися гірськими рятувальниками для проведення невідкладних реанімаційних дій у гірській місцевості. Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС України в Івано-Франківській області.

Печеніжинська громада передала три медичні автомобілі для потреб Збройних сил України. Автівки оснащені сучасним обладнанням та забезпечені ліками для своєчасного надання першої медичної допомоги під час транспортування до лікарні. Авто були придбані за сприянням громадської організації HumanitäreHilfeUkraine.e.V та місцевих жителів.

Калуська територіальна громада переобладнала приміщення колишньої початкової школи у селі Мостище для зручного тимчасового проживання ВПО. Цей прихисток облаштований для 29 переселенців – соціально незахищених верств населення.

Львівська область

Мальтійська служба допомоги в Україні розпочала новий спеціальний проєкт «Зимова програма», в межах якого рятувальникам Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській та Харківській областях передали мобільні сонячні генератори. Генератори мають вигляд мобільних контейнерів з сонячними батареями, акумуляторами та резервним джерелом енергії – дизельним генератором. Вартість одного близько 3 млн грн.

Генератор від Мальтійської служби допомоги. Фото: Львівська ОВА 

У Львові стартував II Осінній медсестринський форум з міжнародною участю. Тема цьогорічного заходу  – «Невідкладна допомога в медсестринстві: випробування війною».

На Львівщині організували реабілітаційно-спортивні збори для ветеранів. Впродовж десяти днів ветерани мали змогу вдосконалювати загальну фізичну підготовку та навички стрільби з луку у Західному реабілітаційно-спортивному центрі.

З Дрогобицького району передали понад 6 тонн борошна на потреби ВПО. Борошно передали для Благодійного Фонду «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ для потреб ВПО, які проживають та волонтерять у притулках місцевого «Карітасу».

Понад 2 тисячі львівських медиків пройшли тренінги щодо навичок психологічної стійкості та надання першої психологічної допомоги. Це особливо актуально, тому що місто активно працює над створенням центрів психічного здоров’я у міських медичних закладах.

Рівненська область

На Рівненщині з теплом вже 90% соціальних закладів. Повністю підключені до опалення лікарні, на 89% – школи та дитсадки. Також теплоносій подали до понад 95% житлових будинків з централізованим опаленням. Процес підключення триває по всій області. Про це повідомили в ОВА.

Тернопільська область

Черговий евакуаційний потяг з Донеччини прибув до Тернополя. Більше півсотні дорослих та дітей зустріли тернопільські рятувальники. Спільно з рятувальниками працювали психологи ДСНС.

У Тернопільську міську лікарню №2 доставили нове обладнання для проведення фототерапії у новонароджених. Придбали необхідне обладнання у рамках ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».

Працівники Служби автомобільних доріг (САД) у Тернопільській області організували аукціон. Завдяки продажу 4 картин українських художників та художниць САД отримали майже 140 тисяч грн. Ці кошти передали на благодійну ініціативу «Об’єднані заради перемоги» Укравтодору.

У Тернополі встановлять укриття на зупинках громадського транспорту. «Виробником стане одна з тернопільських компаній. На даний момент розробляється проектна документація», – зазначив мер Тернополя Сергій Надал.

Хмельницька область

Представникам військових частин, що дислокуються на Хмельниччині, передали 300 “буржуйок”. Про це повідомив голова ОВА Сергій Гамалій.

Мер міста Хмельницький Олександр Симчишин спільно з Послом України у Польщі Василем Зваричем відвідали місто-побратим Чеханов та зустрілись з представниками влади міста. Мова йшла про подальшу допомогу від громади Чеханова.

Місто-побратим Чеханов (Польща) передав вже десятий гуманітарний вантаж. Цього разу це 23 генератори різної потужності, квадрокоптери Dji Mavic 3, медичні аптечки та ін. Загальна вартість вантажу понад 1,5 млн грн.

Чернівецька область

У Чернівецькій ОВА відбулася онлайн-нарада з очільниками інших областей за головування Прем’єр-міністра України Денис Шмигаль. Зокрема, йшлося про поточну ситуацію проходження опалювального сезону, роботу об’єднаної енергетичної системи України та заходи, спрямовані на забезпечення першочергових потреб ВПО.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Пентагон розкрив деталі нового пакету військової допомоги Україні на $400 млн. Зазначається, що до складу нового пакету входять ракети для систем ППО HAWK, чотири зенітно-ракетні комплекси Avenger та ракети Stinger, додаткові боєприпаси для HIMARS, артилерійські снаряди, мінометні міни, 100 високомобільних багатоцільових колісних машин (HMMWV), 400 гранатометів,стрілецька зброя, оптика та понад 20 млн набоїв до стрілецької зброї, підривна техніка для розчищення загороджень та засоби захисту від холоду.

Велика Британія надасть Україні 1 000 ракет для ППО та 25 тисяч комплектів зимової форми для ЗСУ. Про це повідомляє Міноборони Британії.

З Німеччини до України направлено додатковий пакет військової допомоги, до якого, зокрема, увійшло 18 розвідувальних безпілотників.

Іспанія передасть Україні ще 2 системи протиповітряної оборони HAWK.

Україна отримає від Франції ще 6 САУ Caesar. “Ми доставимо їх найближчими тижнями. Поки що ми поставили інші види артилерії попереднього покоління – гаубиці TRF1”, – сказав Міністр оборони Франції Лекорню. Він додав, що Париж виконає обіцянку поставити Україні 24 САУ Caesar.

Українські партнери передали ЗСУ шведські комплекси розмінування “Minröjningsorm”. “Minröjningsorm” – це спеціальний протимінний пристрій для прокладання проходів через мінні поля.

Болгарська сторона візьметься за підготовку бойових медиків в рамках European Union Military Assistance Mission in Ukraine (EUMAM UA).

Сьомий “Рамштайн” пройде наступного тижня. Про це заявили у Пентагоні.

Британський уряд заморозив активи, які належать російським олігархам, іншим фізичним та юридичним особам, що перебувають під санкціями за вторгнення рф в Україну, на загальну суму 18 млрд фунтів стерлінгів ($ 20,5 млрд).

Місія МВФ розпочинає роботу в Україні. Вже розпочались онлайн-дискусії з представниками України щодо нової програми кредитування. Про це повідомив Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Ваграма Степаняна.

Amnesty International звинуватила рф у злочинах проти людяності. Про це йдеться у звіті Amnesty Internationa. У доповіді детально розповідається про те, як російські сили насильно переміщували цивільних осіб з окупованої України у росію.

Microsoft звинуватив російських хакерів у причетності до кібератак на Україну та Польщу. Зазначають, що за зломами стоїть група хакерів, які працюють від імені ГУР росії. Саме вона спричинила відключення електроенергії в деяких частинах України у 2015-2016 роках.

У Республіканській партії США закликали Байдена передати Україні ракети ATACMS. Конгресмен Майкл Маккол заявив, що ЗСУ з “правильною зброєю” зможе звільнити всі окуповані території.

“Ми твердо віддані Україні, тому що розуміємо, що вона реалізує своє законне право на оборону, ставши жертвою вторгнення та жорстокої війни”, – заявила Міністерка оборони Іспанії, Маргарита Роблес.

На КПП «Красноїльськ» оформили першу вантажівку із зерном на виїзд з України. Натомість ввезли генератори та гуманітарну допомогу із Румунії. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska