Війна в Україні сьогодні: останні новини на 10 листопада 2022 (фото)

260 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

За словами Головнокомандувача Збройних Сил України, протягом минулої доби на напрямку Петропавлівка-Новорайськ підрозділи Сил оборони України просунулись на 7 кілометрів та взяли під контроль 6 населених пунктів. Схожа ситуація і на напрямку Первомайське-Херсон, де наші війська теж взяли під контроль 6 населених пунктів. 

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках, продовжує обладнання оборонних рубежів на лівому березі річки Дніпро. Водночас веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Ударів ворога зазнали райони населених пунктів Донецької, Луганської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь й надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України, надаючи їй інфраструктуру, територію та повітряний простір. Триває формування російсько-білоруського угруповання військ на території республіки білорусь. 

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів, у районі населеного пункту Грем’яч Чернігівської області;

на Слобожанському напрямку – з мінометів, реактивної та ствольної артилерії, у районах населених пунктів Стрілеча, Тернова, Стариця, Огірцеве, Вовчанськ та Колодязне;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Кислівка, Табаївка, Берестове, Лісна Стінка, Стельмахівка, М’ясожарівка, Макіївка, Невське, Ямполівка та Лиман;

на Бахмутському напрямку – з танків та усього спектру артилерії, у районах населених пунктів Роздолівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Курдюмівка, Торецьк, Нью-Йорк та Майорськ;

на Авдіївському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Авдіївка, Опитне, Водяне, Первомайське, Невельське, Мар’їнка, Парасковіївка та Новомихайлівка;

на Новопавлівському та Запорізькому напрямках – з танків та різнокаліберної артилерії, у районах населених пунктів Вугледар, Павлівка, Новосілка, Нескучне, Новопіль, Темирівка, Ольгівське, Успенівка, Червоне, Гуляйполе, Залізничне, Гуляйпільське, Чарівне, Оріхів та Степове.

На Південнобузькому напрямку артилерійських обстрілів безпосередньо зазнали Мусіївка, Іллінка та Новокиївка Дніпропетровської області.

З метою недопущення просування підрозділів Сил оборони окупаційні війська нарощують фортифікаційне обладнання позицій на тимчасово зайнятій території Запорізької області. Для пришвидшення темпів виконання інженерних робіт окупанти намагаються долучити цивільне місцеве населення.

Для поповнення поточних втрат та посилення угруповання окупантів на Херсонському напрямку, на тимчасово окупованій території Донецької області проводиться пошук та затримка військовослужбовців, які відступили з Харківського напрямку. Як особливість, відзначається відправка груп загарбників без теплих речей, екіпірування, засобів захисту та зброї –  їх обіцяють видати безпосередньо в районі ведення бойових дій.

Триває підготовка мобілізованих у військових навчальних закладах на території російської федерації. Так, за наявною інформацією, очікується відправка чергової партії зазначеної категорії осіб у другій декаді листопада зі Смоленська. Зазначена група проходили підготовку на базі військової академії протиповітряної оборони збройних сил російської федерації.

Авіація Сил оборони України протягом поточної доби завдала по ворогу 8 ударів. Під ураження потрапили 7 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також позиція засобів протиповітряної оборони противника.

Воїнами ракетних військ і артилерією за добу уражено пункт управління, 8 районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, 2 склади боєприпасів, 5 засобів протиповітряної оборони та інші важливі військові об’єкти російських окупантів.


Загалом на півдні України звільнено 41 населений пункт, – повідомив президент України Володимир Зеленський.

Понад 2 тисячі загиблих не можна ідентифікувати внаслідок російського вторгнення. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян. Величезну увагу приділяють ДНК-експертизам та розвитку криміналістичних лабораторій. Також вона підкреслила, що Україна потребує ще кілька десятків таких лабораторій, щоб вчасно реагувати та швидше робити аналізи.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

На Слобожанському напрямку окупанти били з артилерії різних типів. Під ударом опинилися: Григорівка, Колодязне, Стрілеча, Вовчанськ, Огірцеве та Тернова. На Куп’янському та Лиманському напрямках окупанти били по українській території з мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Військові РФ обстріляли Площанку, Берестове, Стельмахівку, М’ясожарівку, Спірне, Білогорівку, Макіївку, Невське та Кислівку, – повідомили у Генштабі.

Загалом по області заплановані аварійно-відновлювальні роботи на 307 об’єктах. З них 170 – багатоповерхівки Харкова та області, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

У Куп’янському району після російської окупації правоохоронці ексгумували тіла чотирьох людей. Про наслідки російських обстрілів повідомили в Харківській обласній прокуратурі. Серед тіл – подружжя, яке загинуло у власному будинку, тіло ще одного чоловіка знайшли без голови та з пошкодженими кінцівками. Внаслідок обстрілу села Сенькове 9 листопада зруйновано Будинок культури.

Минулої доби ворог обстрілював мирне населення міст і сіл Харківщини, що розташовані недалеко від лінії зіткнення та кордону з рф. Зокрема, були обстріляні міста Куп’янськ та Вовчанськ, смт Дворічна та інші населені пункти Куп’янського, Чугуївського та Харківського районів. 

У Вовчанську пошкоджено інфраструктурний об’єкт, у Куп’янську внаслідок обстрілу сталася пожежа в будівлі магазину. З пораненням госпіталізований 36-річний мешканець Куп’янська.

На звільнених територіях області триває розмінування. За добу піротехніки ДСНС знешкодили 238 вибухонебезпечних предметів.

Донецька область

Російська армія вдарила ракетою по Вугледару, авіацією обстріляла Вугледар, Соледар, Бахмут, Мар’їнку, Новомихайлівку та Невельське. 

План повоєнної відбудови Маріуполя презентували сьогодні у Києві. Головне   напрацювати підходи та загальну філософію відбудови, зазначив очільник Донецької ОВА  Павло Кириленко.

За минулу добу стало відомо про 3 цивільних, убитих росіянами на Донеччині: 2 у Бахмуті та 1 у Павлівці. Крім того, правоохоронці виявили тіла 5 убитих росіянами під час окупації у Яровій. Ще 12 людей в області отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі росіяни стріляли по цивільним об’єктам на ділянках фронту від Вугледара до Соледара.

На Волноваському напрямку 1 людина загинула у Павлівці, також під інтенсивними обстрілами – Вугледар.

На Донецькому напрямку напередодні ввечері та вночі були поодинокі прильоти по Авдіївці – є 1 загиблий. Також обстріли зафіксовано у Мар’їнській громаді – інформація про жертв та руйнування не надходила.

На Горлівському напрямку найбільше постраждав Бахмут: за попередню добу в місті вбито 1 цивільного, поранено ще 2; пошкоджено 4 приватних будинки та адмінбудівля. Під обстрілами вночі опинилися околиці Торецької, Світлодарської та Соледарської громад – там без жертв.

Населені пункти Донеччини. Фото: Національна поліція 

Луганська область

Підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Новоселівського і Макіївки. Росіяни із різних видів озброєння обстріляли на Куп’янському та Лиманському напрямках Площанку, Стельмахівку, М’ясожарівку, Білогорівку, Макіївку, Невське, Білогорівку.

За добу ЗСУ просунулись на Луганщині на два кілометри. Про це повідомив  заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов на брифінгу.

Від Макіївки та Новоселівського відбито атаки росіян. Про це повідомили у Луганській ОВА. Також стало відомо, що в деяких громадах Луганщини фільтраційні заходи лише посилюються. Зрадники шукають неблагонадійних серед зрадників. Тим часом у пологовий будинок Новопскову завезли велику кількість поранених окупантів зі Сватівського напрямку, де ЗСУ просувається майже щодня.

Окупанти вивозять награбоване майно та викрадені автомобілі із Сєвєродонецька – забирають те, що залишилося. Мародерство відбувається під прикриттям представників так званих органів державної безпеки. У місті десятки тисяч квартир без господарів, які евакуювалися, чим і користуються окупанти.

Біля Сватового і Кремінної ситуація важка – росіяни накопичили там багато резервів, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Також він зазначив, що там є газ в половині міста – де розподільча система залишилася неушкодженою. У тих районах, де її росіяни зруйнували ще навесні, подачу блакитного палива ніхто не відновлював – минуло більше ніж півроку.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

На Київщині тривають роботи з посилення обороноздатності регіону та вдосконалення багатоешелонової системи оборони на випадок повторного наступу російських військ. Про це  повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. За його словами, триває робота над забезпеченням військових усім необхідним оснащенням, технікою, спецзасобами. 

Поблизу столиці провели заняття з удосконалення протиповітряної оборони міста, – повідомив керівник КМВА Сергій Попко. Заняття відвідали представники військового командування та органів військового управління.

Архітектурна компанія Gensler допоможе відбудувати місто Ірпінь, яке зазнало руйнувань на початку повномасштабного вторгнення росії. Як повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин, американська компанія сприятиме залученню до відбудови міста найкращих міжнародних фахівців та експертів, надаватиме консультації щодо розробки детального плану реконструкції з урахуванням інфраструктурних, транспортних, спортивних, освітніх, екологічних та інших потреб громади.

У столиці триває відновлення пішохідно-велосипедного мосту, який було пошкоджено однією з російських ракет 10 жовтня. На мосту вже встановлюють нові скляні елементи замість пошкоджених вибухом та ремонтують освітлення перил, – повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Пам’ятники більшовицькому ватажку Миколі Щорсу та радянському воєначальнику Миколі Ватутіну в Києві знесуть, – повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики. Вони будуть демонтовані та виведені з публічного простору до музейного. Також в Києві перейменовано ще 11 вулиць, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим, загалом вже – 204 міські об’єкти, – повідомили в КМДА.

Активісти облили пам’ятник Ватутину червоною фарбою та додали напис: «Слава воїнам УПА за ліквідацію червоного ката!». Фото: з соцмереж

У Києві відкрили Центр допомоги врятованим, де люди зможуть отримати комплексну соціально-психологічну та інформаційну підтримку. В КМДА повідомили, що заклад стане початковим пунктом надання багатьох послуг для вимушених переселенців, які залишили домівки через війну – в столиці таких людей вже 200 тисяч.

Обухівська громада отримала ковдри, спальні мішки, світлодіодні лампи, індивідуальні гігієнічні набори для облаштування пунктів обігріву, – повідомили в районній військовій адміністрації. Загалом мобільних та стаціонарних пунктів обігріву на Обухівщині більше 100.

В селі Горенка Бучанського району розпочалися монтажні роботи з встановлення перших секцій модульних будинків, – повідомили в Гостомельській сільській військовій адміністрації. Тимчасове житло отримають переселенці та ті, хто втратив домівку під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Американська телеведуча та письменниця Мітці Пердью виставить на аукціон старовинний колумбійський смарагд, а виручені кошти передасть на підтримку жінкам України, які постраждали від російської агресії. Про це повідомив керівник Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов. Таке рішення вона прийняла, коли відвідала Ірпінь, Бородянку та Макарів після деокупації Київщини.

Черговий мурал, присвячений рятувальникам, з’явився в столиці. Стінопис розміщено на паркані та стіні будівлі Державної пожежно-рятувальної частини. Зображені малюнки уособлюють збірний образ рятувальників та їхній героїзм, відвагу і сміливість.

Мурал в Києві, присвячений героям-рятувальникам. Фото: ДСНС

Житомирська область

Фермери Житомирщини завершують збір зернових. Попри війну, обмолотили вже 70 відсотків площ – це більше мільйона тонн збіжжя. Через морську блокаду росіян більшість цьогорічного і частина минулорічного врожаю лежить на складах. Нагадаємо, для збереження врожаю область отримала від міжнародних донорів більше двох тисяч рукавів, які розподілять між господарствами області.

УЖитомирі вибирають подальшу долю для пам’ятника Пушкіну. Свого часу цей пам’ятник був виготовлений скульптором з Житомирщини – Генріхом Олішкевичем. Мер міста Сергій Сухомлин звернувся до мешканців міста з проханням прийняти рішення.

“Говоримо українською” – такий освітній проєкт для дітей-переселенців зі сходу стартував у Житомирі. Клуб спрямований на “живе” спілкування, дітям весело та цікаво взаємодіяти з носіями української мови, адже всі заняття проходять в ігровій формі.

В Житомирі провели відкритий благодійний аукціон “Україна очима дітей”. На аукціоні розіграли 48 лотів картин з символікою України. Серед них картина, яка увійшла до Національного реєстру рекордів України – 412 дітей долучилися до її написання, на ній зображено 277 символів України. 140 тисяч гривень, зібрані на аукціоні, передали на потреби української армії.

Сумська область

За минулу добу 190 снарядів та мін спрямували росіяни на прикордоння Сумщини, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Під обстрілами опинилися Зноб-Новгородська, Хотінська, Краснопільська, Есманьська, Миропільська, Шалигинська та Середино-Будська громади.

В Охтирку приїхав вантаж від міжнародної гуманітарної організації “Людина в біді”, – повідомили в міській раді. Це допомога будівельними матеріалами для людей, у яких через війну пошкоджене житло.

Сумщина отримала понад 2,5 тисячі комплектів одягу для дітей з родин внутрішніх переселенців, – повідомили в Сумській ОВА. Комплекти для дітей віком від двох до 14 років розраховані на використання в зимових умовах. Їхня кількість формувалась відповідно до запитів громад.

Групове заняття з арт-терапії відбулося в сумському молодіжному центрі “Романтика”. Присутні за допомогою творчості долали внутрішні конфлікти й боролися зі страхами. За словами організаторів, такі сеанси арттерапії планують проводити щотижня.

Чернігівська область

Прикордоння Городнянської громади російські війська обстріляли зі ствольної артилерії та РСЗВ – зафіксовано 16 вибухів. Про це повідомили в Держприкордонслужбі.  

Щодня росія обстрілює прикордоння Чернігівщини – під постійним вогнем росіян знаходяться Новгород-Сіверський, Городня, Семенівка та Сновськ. Противник завдає ударів з використанням мінометів, артилерії та РСЗВ. Про це повідомив керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. З цих населених пунктів через постійні обстріли вже виїхало 1,5 тисячі людей.

Триває відновлення Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у Чернігові, приміщення якого сильно постраждало від російських обстрілів. На ремонтні роботи з державного резервного фонду виділено 3 млн грн.

У Чернігів прибула гуманітарна допомога від Благодійного фонду «Чистий Київ». Надійшли вироби медичного призначення для потреб маломобільних верств населення – для ортопедії, хірургії та реанімації. Все це буде розподілене серед медичних закладів області.

Військові в одній з прикордонних громад Чернігівщини провели заняття з мінної безпеки для місцевих мешканців. Як зазначають організатори, метою є донесення до людей інформації про потенційно небезпечні території, види загроз і, головне, – правильні дії в разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Такі заходи проводять регулярно зі всіма категоріями населення від дітлахів до людей похилого віку.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Постраждала жінка, понівечені будинки і лінії електропередач – такі наслідки нічних ворожих атак по території Дніпропетровщини. Війська рф били по Нікопольському району. Під ворожим вогнем опинилися Марганецька, Червоногригорівська та Нікопольська громади. 

В самому Нікополі через обстріл міста з РСЗВ постраждала пенсіонерка 1942 року народження. Жінка перебуває у стресовому стані. Пошкоджено з десяток житлових будинків, АЗС, газогін та електромережі. В Червоногригорівській громаді, по якій били з РСЗВ, зачепило чотири житлові будинки і лінії електропередач. 

Неспокійно було на Нікопольщині: вдень російські окупаційні війська вдарили по Червоногригорівській громаді з РСЗВ. В Широківській громаді, що у Криворізькому районі, на подвір’ї приватного будинку виявлено вирву, орієнтовно – від реактивної системи залпового вогню «Смерч».  Піротехніки Дніпропетровщини знищили в регіоні 46 вибухонебезпечних предметів, з них одна одиниця – бойова частина ракети, яка напередодні вибухнула у передмісті Кривого Рогу. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Вінницька область

Донецький дитячо-молодіжний центр відтепер працюватиме у Вінниці. Такий простір допомагатиме інтеграції молодих людей з різних регіонів, які зараз живуть у Вінниці. 

​​Фонд громади «Подільська громада» надав фінансову допомогу підприємствам, які постраждали від ракетного удару у Вінниці. Серед семи підприємців, які отримали 60 тис. грн, передусім ті власники та власниці бізнесу, котрі працювали в «Ювілейному», що зазнав значних пошкоджень. За грантові кошти підприємці закупили, відремонтували, відновили пошкоджене обладнання, устаткування, інструменти та вже повернулися до роботи.

​​Вінницькі волонтери з гуманітарним вантажем вирушають до міста-друга Балаклії.  Вантажівку завантажували у Центрі реабілітації «Гармонія» та згодом у волонтерському центрі «Шахіна». Сюди у межах проєкту «Разом» небайдужі містяни зносили речі для жителів деокупованої Балаклії.

Допомога для Балаклії. Фото: з соцмереж

Кіровоградська область

У кропивницькому “Банку речей” одяг внутрішньо переміщеним особам дають безкоштовно. Про це розповіла керівниця громадської організації “Банк речей” Олена Глініста.

На Кіровоградщині у  Вільшанці пройшла благодійна акція від міжнародної організації Siobhans Trust та команди волонтерів зі США, Франції, Ірландії, Шотландії та інших країн. Мета цієї акції – підтримка морального духу українців, які переживають війну. 

Полтавська область

113 аграріїв області отримають більше 1700 поліетиленових рукавів для тимчасового зберігання зерна. Ця допомога надійшла у межах співпраці Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) спільно з Мінагрополітики України. Кожен такий рукав уміщує до 200 тонн зерна. У ньому воно може зберігатися протягом кількох місяців під відкритим небом. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

На Полтавщині розробляють обласну Комплексну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб на період 2023-2024 років. 10 листопада заступник начальника Полтавської ОВА Катерина Рижеченко провела робочу нараду щодо його підготовки з керівниками профільних департаментів та управлінь.

Черкаська область

На Черкащині  отримали для шкіл кейси «Школа в коробці» від UNICEF. Загалом це 392 групові набори з потрібним приладдям для навчання та розвитку. Розподілять їх між школами області, зокрема, малокомплектними. У пріоритеті також навчальні заклади в сільських тергромадах. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Андрій Табурець.

Допомога для черкаських шкіл. Фото: з соцмереж

У Черкаській області запускають  роботу адаптаційної платформи. За словами директорки Черкаського обласного контактного центру, радниці з питань ВПО в Черкаській області Лариси Ходаковської, у межах адаптаційної платформи заплановані виїзди профільних фахівців: юристів, психологів, волонтерів, працівників соціальних служб до місць компактного поселення ВПО. 

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Близько 7 ранку ворог атакував Вільнянський район 2 ракетами, ймовірно С-300. У результаті обстрілів, пошкоджені господарські споруди, техніка та врожай, що був на складах.

Наслідки ранкової атаки. Фото: Запорізька ОВА

За інформацією Офісу президента, протягом минулої доби російські окупанти 71 раз обстріляли Запорізьку область. Під атакою опинились 35 об’єктів інфраструктури у 16 населених пунктах, зруйновано 11 з них. Одна людина дістала поранення. Окупаційні війська вели вогонь по містах Гуляйполе, Оріхів, смт Залізничному, селах Білогір’я, Чарівне, Червоне, Малинівка, Дорожнянка, Успенівка, Новоданилівка, Новоандріївка, Ольгівське, Щербаки, Мала Токмачка, Степове, Кам’янське.

Миколаївська область

Десятого листопада з’явилося повідомлення, що Сили оборони України звільнили місто Снігурівка. Населений пункт був окупований російськими військами з 19-го березня 2022 року. Речниця командування “Південь” Наталія Гуменюк зазначила, що станом на 10 листопада ситуація в Снігурівці потребує “інформаційної тиші”.

Вчора, 9 листопада, обласний центр вкотре зазнав збройних атак з боку окупаційних військ. Були пошкоджені чотирьи приватних житлових будинків, гаражне приміщення, транспортні засоби, приміщення приватного підприємства та хлібзаводу. Постраждав 51-річний чоловік.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Національна Поліція

Тривають обстріли території та прилеглих населених пунктів Березнегуватської громади, що знаходяться на лінії розмежування. Інформація щодо постраждалих та пошкоджень уточнюється.

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії провели інспекцію на Південноукраїнській атомній електростанції. Метою візиту МАГАТЕ була перевірка відсутності незаявленого ядерного матеріалу. У ході інспекції МАГАТЕ на “Південноукраїнській АЕС” інспекторами не виявлено будь-якого незаявленого ядерного матеріалу чи незаявленої діяльності із ядерним матеріалом.

Одеська область

Корабельне угруповання ворожого флоту в Чорному морі складає 14 кораблів, серед яких 1 ракетоносій із 8 ракетами «Калібр» на борту.

Над Чорними морем на Одещині збито два безпілотних розвідники типу «Гранат-3». Про це повідомили в Оперативному Командуванні “Південь”.

В Одесі група волонтерів “Технарі” розробила прилад нічного бачення “Сова 0.2”, за допомогою якого бійці ЗСУ зможуть їздити ввечері та вночі без ввімкнених фар.  “Сову” розробили для того, аби через світло фар уночі противник не бачив позицій українських військових. У комплект входить 4К-монітор з несенсорними кнопками керування, авіаційні роз’єми та камери. За допомогою приладу військові бачать дорогу перед собою на відстані до 30 метрів та можуть рухатися зі швидкістю до 55 кілометрів за годину.

Прилад нічного бачення “Сова 0.2”. Фото з соцмереж

Херсонська область

Обстановка на Південнобузькому напрямку залишається напруженою, але контрольованою Силами оборони. Противник веде перегрупування та здійснює заходи щодо часткового відведення військ на лівий берег Дніпра.

За словами Головнокoмандувача ЗСУ, Валерія Залужного, на напрямку Первомайське-Херсон ми просунулись на 7 км, взяли під контроль 6 населених пунктів, площа звільненої землі – 157 кв км.  На Херсонському напрямку з 1 жовтня просування наших військ в глибину оборони противника складає до 36,5 км, загальна площа відвойованої території сягає до 1381 кв км, відновлено контроль над 41 населеним пунктом.

Ворог продовжує обстріли і звільнених територій і глибоко тилових районів. Вранці окупанти обстріляли нещодавно звільнену Золоту Балку. Намагалися влучити в пункти видачі гуманітарної допомоги та в адміністративні будівлі органів влади. Пошкоджено приватні обійстя. Без постраждалих.

На тимчасово окупованих територіях ворог, змінюючи місце дислокації, залишаючи блокпости мінує об’єкти та території. Продовжує шантаж техногенною катастрофою.

По звільнених територіях і населених пунктах Бериславського району на правому березі Дніпра ворог наніс ракетний удар, зруйнувавши один з приватних будинків. Одна особа загинула, ще одна отримала поранення.

За уточненою інформацією, з міста Херсон припинено так звану евакуацію населення через відсутність охочих. У місті окупаційна влада припинила видачу заробітної платні та соціальних виплат. 

За минулу добу поліція відкрила 62 кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів російської армії на Херсонщині. Біля Дар’ївського мосту у Херсонському районі російські військовослужбовці розстріляли 56-річного чоловіка та заволоділи його автомобілем «Chery Tiggo». В с.Каїри Каховського району на зупинці громадського транспорту окупанти розстріляли місцевого жителя.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Медики Волинського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф поїхали десять днів добровольцями працювати на деокуповані території Херсонщини. Один лікар, два фельдшери та водій взяли з собою автомобіль екстреної швидкої допомоги, ліки та усе необхідне обладнання, яке дозволить їм виконувати посадові обов’язки. Про це розповів керівник центру Володимир Шмаль.

Жителі Шацька предали у Харківську область гуманітарну допомогу – 15 тонн картоплі, моркви, буряків, капусти, цибулі та консервації. Про це повідомили у Шацькій територіальній громаді.

У Луцьку на одному із перехресть тестують прилад безперебійного живлення. Безперебійник працює на бензині і має забезпечити роботу світлофорів за відсутності електропостачання. Зі слів комунальників, якщо прилад себе добре покаже у роботі, то такі безперебійники встановлять на інших ділянках з інтенсивним рухом транспорту.

Луцька продакшн-студія «Правда PRO» працює над створенням історико-документального фільму про переслідування протестантів у часи радянського союзу. Головний задум картини – показати перемогу віри над тоталітаризмом.

Закарпатська область

Жителі Закарпатської області у рамках акції «Авто для ЗСУ» придбали автівку для 46-ї окремої десантно-штурмової бригади. Повнопривідний позашляховик Mitsubishi пройшов технічне обслуговування, перефарбований в камуфляжний колір та поїхав на південь України до військових.

Працівники Ужгородської міської ради взяли участь у Форумі щодо цифровізації громад під час війни. Захід організували Міністерство цифрової трансформації України спільно із Закарпатською ОВА та центром підтримки підприємців Дія.Бізнес.

Івано-Франківська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській ОВА та з представниками департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОВА. Мова йшла про доступність до соціальної та громадської інфраструктури особам з інвалідністю.

Для Івано-Франківського військового госпіталю передали три роботизовані реанімаційні ліжка. Допомога надійшла завдяки співпраці настоятеля церкви Всіх Святих Землі Української о. Юрієві Бураку з іспанським партнерам, зокрема з лікарнею Святого Йосифа/Кендлера.

Львівська область

Львівський Оборонний Кластер (ЛОК) передав для рятувальників ДСНС України 2 тисячі бронежилетів. Передача бронежилетів відбулась в межах підписання меморандуму про співпрацю між ЛОК та ДСНС України.

Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» надала для ВПО Дрогобиччини побутову техніку. Крім того, чеські партнери допомагають із гарячим харчуванням ВПО, які проживаються у колективних притулках Бориславської, Трускавецької та Дрогобицької територіальних громад. 

З Дрогобиччини на передову відправили автомобіль швидкої допомоги. Благодійники з БФ «Коло» передали автівку на фронт у межах ініціативи «1 000 автомобілів свободи».

У Городку відбувся благодійний вечір-аукціон «Код Нації», який організувала ГО «Апостольська Чота». В межах аукціону вдалось зібрати понад 500 тисяч грн на броньований автомобіль для ЗСУ. Автівка потрібна для евакуації поранених військових із зони бойових дій.

Школярі Миколаївської громади виручили понад 30 тисяч грн на благодійному ярмарку. Усі кошти підуть на підтримку Збройних Сил України.

Американський психіатр та спеціаліст із мозкової інженерії з 22-річним досвідом Джефрі Роуз приїхав до Львова, аби підтримати українців. З собою він привіз унікальну методику лікування психологічних розладів за допомогою вібрацій. Крім того, психіатр із США прочитав львівським медикам лекцію про стреси – під час повітряної тривоги в укритті.

Рівненська область

До поліції міста Рівного надійшло повідомлення про замінування супермаркету. Оперативні служби виїхали на місце – вибухових пристроїв не найдено.

В ОВА відбулась зустріч з Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови. Мова йшла про співробітництво та гуманітарну допомогу області.

На Рівненщину привезли зимовий одяг для українських військових. Таку допомогу передала делегація з Чеської Республіки. Крім того, в область їде 10 автобусів.

Рівненська область отримала 2 реанімобілі Citroen Jumper типу «С», обладнані кисневими балонами, кардіомоніторами, дефібриляторами, електрокардіографами та апаратами штучної вентиляції легень. Загалом в межах ініціативи Першої Леді область вже отримала п’ять таких авто. Нагадаємо, збір коштів для їх закупівлі Олена Зеленська запустила на фандрейзинговій платформі United24.

​​Волонтери Вараської громади відправили сім автомобілів для військових. Про це розповів голова Рівненської ОВА Віталій Коваль та додав, що транспортні засоби відремонтували, пофарбували та освятили.

Тернопільська область

Центр надання адміністративних послуг у форматі «Дія.Центр» відкрили у селищі Заводське. Понад 7 тисяч місцевих жителів, а також ВПО, які проживають у громаді, матимуть можливість отримати понад 250 адміністративних послуг.

Завдяки ініціативі «Громада, дружня до дітей та молоді» та ЮНІСЕФ Тернопіль отримав соціальний автомобіль. Він буде використовуватись для волонтерства, допомоги ВПО, які знайшли прихисток у Тернополі та дітей, яким потрібен порятунок від насильства у сім’ях.

Хмельницька область

В область прибуло медичне обладнання від МОЗ. А саме ларингоскопи, отримані за сприяння Офісу Президента України, та безконтактні термометри, отримані в рамках співпраці з Світовим банком. Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я ОВА Олександр Завроцький.

Чернівецька область

На кордоні з Румунією та Чернівецькою областю відкрився новий пункт пропуску «Красноїльськ». За добу він може пропускати 2 000 громадян, 10 автобусів та 490 автомобілів.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Франція передасть Україні ще 6 гаубиць Caesar у найближчі тижні. «Ми доставимо їх у найближчі тижні. Наразі ми поставили інші види артилерії попереднього покоління – гаубиці TRF1», – повідомив Себастьян Лекорню.

Уряд Норвегії готується виділити близько $ 144 млн на підтримку України. Про це заявив Міністр оборони країни Бьорн Арілда Грам.

Нідерланди передадуть 100 млн євро у військовий фонд для України. Гроші мають піти на фінансування купівлі військової техніки для потреб ЗСУ. Про це заявили в Міністерстві оборони Нідерландів.

Україна отримала 1 570 Starlink від уряду Польщі. Ці термінали допоможуть налагодити звʼязок у звільнених містах та селах, де працюватимуть публічні Wi-Fi точки і жителі зможуть підключатися до інтернету.

Для сфери охорони здоров’я України передано автівку для роботи медичних працівників та 20 медичних роботів «Homedoctor» від іспанської неурядової громадської організації «Help to Ukraine».

Нідерланди відправлять ще 100 інструкторів для навчання солдат ЗСУ. Зазначимо, 90 нідерландських військових вже навчають українських захисників. Зазначимо, що навчання військових європейськими фахівцями відбуваються в рамках місії ЄС.

Іспанські військові навчатимуть українських снайперів. Навчання проходитиме на військовій базі у Толедо. Зазначимо, що навчання військових європейськими фахівцями відбуваються в рамках місії ЄС.

Європейський парламент схвалив угоди Євросоюзу з Україною та Молдовою щодо спрощення транскордонного перевезення вантажів. Про це йдеться у заяві на сайті парламенту.

«УкрОборонПром» створює спільний кластер з міноборони Чехії. Це передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів, розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту ОВТ, а також співпрацю у сфері високих технологій. Про це повідомили в «УкрОборонПром».

Литовські митники не впустили цистерну з білорусі з символом агресії рф – знаком Z. Трапилося це на залізничному прикордонному пункті Кена. Цистерну до країни не впустили, а повернули назад до білорусі.

Уряд Естонії підтримав проєкт поправок до законодавства, що вказують на підстави для демонтажу пам’ятників (насамперед це стосується радянських військових пам’яток). Далі проєкт поправок передадуть на розгляд парламенту.

Рідкісний смарагд із затонулого 400 років тому судна продадуть для допомоги Україні. Дорогоцінний камінь піде з молотка на аукціоні Sotheby’s Magnificent Jewels за ціною від 50 000 до 70 000 тисяч доларів. Зазначимо, власниця прикраси, Мітці Пердью, яка відвідала Україну влітку, вирішила виставити смарагд на аукціон, аби підтримати гуманітарну діяльність в Україні. На ці гроші забезпечать медикаменти, дитяче харчування, продукти, тепло, житло та евакуацію.

Рідкісний смарагд. Фото: з соцмереж

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska