Війна в Україні сьогодні: останні новини на 09 листопада 2022 (фото)

259 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом поточної доби противником завдано 8 ракетних та 10 авіаційних ударів, здійснено більше 4 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.

Ударів противника зазнали райони понад 15 населених пунктів Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської та Сумської областей.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь й надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України, приймає та розміщує російських військовослужбовців, надає полігони для підготовки. Триває формування спільного російсько-білоруського угруповання військ. Продовжує зберігатися загроза завдання ударів противником та застосування ударних БпЛА з території та повітряного простору республіки білорусь.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – зі ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Новомиколаївка і Уланове Сумської області. Також ворог задіяв ударний БпЛА;

на Слобожанському напрямку – з мінометів, реактивної та ствольної артилерії, у районах населених пунктів Григорівка і Колодязне. Застосовано ударний БпЛА;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Куп’янськ та Білогорівка;

на Бахмутському напрямку – з танків і всього спектру артилерії, у районах населених пунктів Білогорівка, Опитне, Нью-Йорк та Південне;

на Авдіївському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Вугледар, Кам’янка, Веселе та Новобахмутівка;

на Новопавлівському та Запорізькому напрямках – з танків та різнокаліберної артилерії, у районах населених пунктів Времівка і Кам’янське;

На Південнобузькому напрямку обстрілів зазнали райони понад 25 населених пунктів, що поряд із лінією зіткнення. Крім того, ворог продовжував вести повітряну розвідку, активно застосовуючи БпЛА. Здійснив понад 50 вильотів.

У мобілізованих російських громадян, які проходять підготовку в Курській та Брянській областях, суттєво погіршується морально-психологічний стан через відмінність картинки російської пропаганди від дійсної ситуації, нелюдські умови перебування та відсутність обіцяних виплат.

Російським підрозділам, які проходять підготовку в районі міста Барановичі Брестської області, видано застарілі зброю та майно – металеві шоломи зразка Другої світової війни та засоби захисту періоду 60-70 років минулого сторіччя. Крім того, значна частина стрілецької зброї, а саме автоматів АК-74, у неробочому стані через погані умови зберігання.

За уточненою інформацією, із міста Сєверодонецьк Луганської області російські окупанти вивозять награбоване майно та викрадені автомобілі. Мародерство відбувається під прикриттям і в супроводі представників окупаційних так званих органів державної безпеки.

Авіація Сил оборони України протягом поточної доби завдала по ворогу 4 удари. Під ураження потрапили 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 2 позиції засобів протиповітряної оборони противника. 

Також наші воїни на різних напрямках збили 5 БпЛА “Шахед” та 2 “Орлани”.

Підрозділами ракетних військ і артилерією Сил оборони за поточну добу уражено 6 районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, 2 станції радіоелектронної боротьби та інші важливі військові об’єкти противника.


Правозахисні організації вирішили створити інформаційний правозахисний штаб. Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак. Штаб має на меті оприлюднення важливої інформації щодо порушення прав людини під час російської агресії. Також він додав, що штаб працюватиме безперервно та стане майданчиком для інформаційної підтримки питань українських полонених, яких утримують окупанти.

Переселенцям виплатили понад 42 мільярди гривень. Про це повідомила міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Щомісячна державна допомога на проживання особам із інвалідністю та дітям складає 3 тис гривень, для решти ВПО – 2 тис гривень. Кошти на виплати переселенцям у бюджеті є.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Амбарне, Бударки, Вільхуватка, Гоптівка, Дворічна, Землянки, Мілове, Стариця, Берестове, Крохмальне і Чернещина потрапили під обстріли російських окупантів на Харківщині за добу. Російські військові обстріляли Куп’янськ, Григорівку та Колодязне, – повідомили у Генштабі.

Сьогодні провели зустріч із координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Обговорили подальше надання допомоги області. Пані Деніз запевнила, що підтримка Харківщини триватиме і надалі. Наші партнери планують найближчим часом постачати найнеобхідніше для того, аби пережити зимовий період, зокрема, все для облаштування пунктів обігріву. Також окремо зупинилися на координації місії ООН із Радою волонтерів Харківщини.

Зустріч з координаторкою системи ООН в Україні. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

З площі Поезії у Харкові демонтували погруддя Олександра Пушкіна. Воно відправлено на відповідальне зберігання, – повідомили у Харківській міській раді. На місці пам’ятника залишився закладений піском постамент.

Демонтування пам’ятника Пушкіну. Фото: Харківська міська рада

Протягом доби ударів окупантів по Харкові не зафіксували. Однак ворог із артилерії, мінометів продовжує обстрілювати прикордонні населені пункти. 

У Дворічанській громаді Куп’янського району горіло приватне домоволодіння. Після 15 години окупанти обстрілами пошкодили адміністративну будівлю у смт Дворічна, горів дах приміщення. 

Вночі, після 2 години, у Шевченківській громаді Куп’янського району внаслідок обстрілів горів сінник. 

За добу медики госпіталізували 42-річну жінку та 31-річного чоловіка внаслідок обстрілів у Дворічанській громаді, місцеві отримали поранення та госпіталізовані до медустанови. Стан пацієнтів середній. 

Мінна небезпека в Харківській області ще тривалий час залишатиметься однією з найбільших проблем. Російські окупанти замінували абсолютно все. На жаль, протягом доби 2 працівника дорожньої служби 21 та 51 років загинули. Ще двоє чоловіків 55 та 34 років отримали поранення. Спецтехніка зачепила міну під час робіт в Чугуївському районі. 

Піротехнічні підрозділи ДСНС протягом доби знешкодили 635 вибухонебезпечних предметів. Розмінування триває. 

Донецька область

Українські військові відбили атаки російських окупантів поблизу 14 населених пунктів на Донбасі.

Бійці підрозділу спеціального призначення Національної гвардії України розбили колону російської армії. Про це повідомила Національна гвардія України. Спецпризначенці знищили три танки та два БМП разом з екіпажами.

За минулу добу стало відомо про 3 цивільних, убитих росіянами на Донеччині: у селі Костянтинівка, Часовому Яру та Авдіївці. Крім того, правоохоронці виявили тіла 3 убитих росіянами під час окупації у Ямполі. Ще 11 людей в області отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Напередодні ввечері росіяни завдали удару по Краматорську – одна дитина поранена. Внаслідок удару зруйновані та пошкоджені 12 приватних будинків і багатоповерхівка, школа, сім торговельних павільйонів та автомобілі. 

Обстріл у Краматорську. Фото: Поліція Донеччини

На Донецькому напрямку росіяни обстріляли Курахове – поцілили у приватний сектор та промисловий об’єкт. Авдіївку ввечері росіяни обстріляли з артилерії – 1 людина загинула, 1 поранена. 3 людини поранено у Красногорівці.

На Горлівському напрямку найбільше постраждала Часовоярська громада. У Часовому Яру 1 людина загинула, 2 поранено. Пошкоджені дитсадок, школа та інфраструктурний об’єкт, повністю знищено 4 будинки, часткових руйнувань зазнали ще щонайменше 16. Гучно минула ніч у Світлодарській громаді, були обстріли околиць Торецької та Соледарської громад.

На Лисичанському напрямку під вогнем Торське і Зарічне у Лиманській громаді та Серебрянка, Дронівка і Сіверськ у Сіверській громаді. Інформацію щодо постраждалих та обсягів руйнувань встановлюються.

Російські військові мінують передмістя Маріуполя, зокрема, ґрунтові дороги та поля, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Поліцейські у деокупованих населених пунктах Лиманської громади знаходять “схрони” з награбованим майном, – повідомили у поліції Донеччини.

Два фільми про війну номінували на кращий документальний фільм Європейської кіноакадемії. Обидві стрічки про Донеччину.

Луганська область

Поблизу Сватового росіяни продовжують обстрілювати населені пункти. Упродовж минулої доби під їхнє ураження потрапили Макіївка, Невське, Новоселівське, Площанка, Стельмахівка, Греківка, М’ясожарівка, розташовані на Куп’янському та Лиманському напрямках. 

Підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Білогорівки і Новоселівського. Про це повідомили у Луганській ОВА.

Білогорівку росіяни практично зруйнували – вони обстрілюють її постійно, навіть із авіації, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Також він зазначив, що за останній тиждень в окупантів сталося багато вибухів складів боєкомплектів та казарм. Карти мінних полів росіяни не роблять – мінують Луганщину хаотично.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Найбільші проблеми з електропостачанням наразі в Києві, Київській та Харківській області, – повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль. Це зумовлено прицільними ударами країни-терориста по енергетичній інфраструктурі в цих регіонах. Енергетики працюють над тим, аби поступово зробити графіки відключень більш передбачуваними для людей та бізнесу.

Південна Корея долучиться до відбудови Київської області та надання їй гуманітарної і фінансової допомоги, – повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. За його словами, Київщина готова стати пілотною областю для реалізації корейських інноваційних та інфраструктурних проєктів з відбудови в Україні.

Американський актор і кінорежисер Шон Пенн уже втретє за час повномасштабної війни відвідує Україну. Цього разу він привіз до Києва свою статуетку «Оскар», яка залишиться в країні до перемоги. Пенн також розповів, що продовжує роботу над своїм фільмом про Україну.

На Алеї Сміливості в Києві з’явилася зірка Шона Пена. Фото: з соцмереж

На Київщині внаслідок бойових дій пошкоджено 220 закладів освіти та 112 культурних установ. Зруйновані бібліотеки та величезний книжковий фонд. Зафіксовані випадки, коли росіяне цілеспрямовано знищували українські книжки. Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба.

До Дня української писемності та мови воїни 114-ї бригади територіальної оборони Київщини спільно зі школярами написали Радіодиктант національної єдності. Традиція написання диктанту триває 22 роки, за цей час його пишуть вперше в умовах війни.

Військові 114 бригади тероборони спільно зі школярами пишуть Радіодиктант національної єдності. Фото: Київська ОВА

В Києві завершують ремонт у багатоповерхівках, найбільш пошкоджених російськими обстрілами в березні. Зокрема в будинку на проспекті Свободи повністю відремонтували й утеплили фасад, відновили інженерні мережі й майже завершили ремонт квартир і місць загального користування. 

13 закладів охорони здоров’я області отримали сучасне медичне обладнання та медичні вироби завдяки проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». 239 одиниць устаткування надали провідні міжнародні компанії. Це обладнання допоможе якісно та ефективно надавати медичну допомогу жителям області, вимушеним переселенцям та пацієнтам, які постраждали від бойових дій.

Конструкторські роботи в напрямку побудови нової “Мрії” наразі тільки розпочато, – уточнили в ДП “Антонов”. На теперішній час є близько 30% комплектуючих, які можна використати для другого зразка. Вартість побудови оцінюється щонайменше у 500 мільйонів євро, проте «про конкретну суму поки говорити зарано».

Житомирська область

В центрі Малина щодня тривають роботи з відновлення Соборної площі після російських авіаударів. Роботи планують закінчити протягом декількох тижнів, – повідомили в міській раді.

В Житомирі проводять психологічний воркшоп для переселенців – “Відновлення та стійкість”. Він спрямований на підтримку людей, які пережили жахи війни. Відвідати воркшоп можна безкоштовно.

До Городоцької громади надійшла чергова партія благодійної допомоги від Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Україна. Громада отримала гігієнічні набори та набори першої необхідності, які стануть у пригоді під час перебування в укритті.

Освітні мобільні бригади Житомирщини відвідали ще чотири громади області, – повідомили в ГО «In Touch Ukraine Foundation». Заняття з дітьми проводилися в ігровій формі, з підлітками – влаштовували лекції, диспути та командні ігри. Говорили й про серйозне: провели заняття з мінної безпеки, обговорювали теми попередження насильства та подолання паніки.

Сумська область

Минулої доби ворог випустив по прикордонню Сумщини 59 мін та снарядів. Про це повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Обстрілів зазнали Краснопільська, Білопільська, Зноб-Новгородська, Великописарівська та Миропільська громади. Окупанти стріляли з мінометів та артилерії, а на територію Краснопільської громади скинули вибухівку з безпілотника. У Білопільскій громаді були пошкоджені електроопори, село залишилось без світла.

Пізно ввечері окупанти з мінометів обстрілювали Середино-Будську громаду: пролунало 8 вибухів.

Над Сумщиною українські військові збили російський БПЛА, – повідомляє очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Ворожого безпілотника було збито зі стрілецької зброї.

Збитий над Сумщиною російський безпілотник. Фото: з тг-каналу голови Сумської ОВА Дмитра Живицького

Відновлено один з найбільших мостів у Сумській області, зруйнований під час війни. Його було підірвано, щоб перешкодити просування окупантів вглиб. Міст поєднує Сумщину з Чернігівщиною і дозволяє добратися з однієї області до іншої найкоротшим шляхом. Допомагали відновлювати споруду Новгород-Сіверська та Шосткинська громади.

Мешканці Шостки писали всеукраїнський радіодиктант без світла та інтернету. Захід, що проводився у волонтерському центрі «Шостка Добро», припав якраз на відключення світла, що означало відсутність інтернету у приміщенні. Але це не завадило бажаючим долучитися до всеукраїнської акції. Волонтери підійшли до рішення проблеми креативно: задіяли колонку з блютузом і добровольця, який стояв на вулиці з телефоном і «ділився» трансляцією з учасниками.

Чернігівська область

За минулу добу російських обстрілів зазнали дві громади на Чернігівщині – Городнянська та Сновська. Про це повідомила речниця Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова. Вогонь вели з території російського села Чорноземний Городок. Стріляли з мінометів, зафіксовано 8 вибухів.

В Ніжині кошти, призначені для новорічного святкування, передадуть до ЗСУ. Про це стало відомо від ніжинського міського голови Олександра Кодоли. Бюджет, запланований на встановлення і демонтажу новорічної ялинки, проведення святкових заходів та використання додаткових ілюмінацій, становить кілька сотень тисяч гривень. Наразі міська рада збирає запити на конкретні потреби від кількох військових частин. Голова зазначив, що одночасно плануються скромні заходи для дітлахів, які не мають залишитись зовсім без свята.

Близько 300 безкоштовних буржуйок зробила для українських військових компанія «Пожмашина»: сума її становить близько 3 млн гривень. Остання партія пічок відправилась на Бахмутський напрямок.

Поліцейські Чернігівщини знайшли та повернули додому всіх дітей, які зникли від початку року. Про це повідомили у поліції Чернігівської області. Всього відшукали 168 дітей, з них 162 були знайдені впродовж першої доби від моменту повідомлення. Щоб запобігти втечам, співробітники ювенальної юстиції проводять роз’яснювальну роботу з підлітками і вчать їх, куди можна звернутися у складній ситуації по допомогу.

У Сновській громаді проводяться тематичні заходи для мешканців, мета яких – «закохати в рідну мову». Про це розповіла Ірина Ярмоленко, волонтерка Молодіжного простору «САМ». Вона зазначила, що для мешканців прикордоння це особливо актуально – вивчати рідну культуру, спілкуватися українською, вживати вітчизняний контент.

Волонтери прикордонної Сновської громади проводять заходи на підтримку рідної мови та культури. Фото: з соцмереж

Працівники СБУ на Чернігівщині викрили двох прокремлівських агітаторів під час перевірки одного з блокпостів. Про це повідомили в ОК «Північ». Чоловіки поширювали в інтернеті пропагандистські матеріали з виправданням російської агресії.

Мережа АЗК WOG відновила у Чернігові роботу зруйнованого автозаправного комплексу, який постраждав від російської агресії.  Про це повідомляє WOG на своїй сторінці у «Фейсбуці». У липні компанія повернула до роботи 8 пошкоджених під час війни комплексів у Києві та Київській області.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Росіяни продовжують чинити злочини проти мирних українців. Цієї ночі окупаційні війська рф атакували Дніпропетровську область дронами-камікадзе. Ворожі БПЛА влучили у логістичне підприємство. Є постраждалі – це четверо осіб, яких врятували ДСНС-ники. Наразі люди перебувають в лікарні. Рятувальники загасили пожежу, що охопила близько 3 тисяч метрів квадратних. П‘ять дронів ліквідували  сили ППО.

У Нікопольському районі окупанти вдарили з важкої артилерії по Марганецькій ТГ. Пошкодили будівлю підприємства і три приватні будинки. З РСЗВ накрили й Мирівську громаду. Там понівечено зо три десятки житлових будинків та господарських споруд, автівку, газогін і електромережі. 

Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Пообіді росіяни знову обстріляли Нікопольщину.  Ударили «Градами» по Марганецькій громаді. Вбили одного місцевого мешканця.  Російський снаряд прилетів прямо у житловий будинок.  Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Наслідки ворожої атаки. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

У Дніпрі внутрішньо переміщені люди з Маріуполя разом з працівниками міської бібліотеки писали радіодиктант національної єдності.

Вінницька область

​​У Вінниці на аукціоні, влаштованому до Дня культури, зібрали 324 тисячі гривень для ЗСУ. Окрім того, під час зустрічі заступниця міського голови Галина Якубович вручила від міськради подяки діячам культури, які у перші місяці війни, коли був великий транзит ВПО, допомагали із розміщенням людей та надавали підтримку.

Бійці підрозділів Сил територіальної оборони Вінниччини взяли участь у тематичному флешмобі до Дня української писемності та мови. Про це повідомила 120 бригада тероборони ЗСУ.

​​У Вінниці півтори сотні сімей з вразливої категорії отримали одноразову допомогу від волонтерської місії «Карітас-Спес-Вінниця». Пакунки допомоги містили продуктові набори та засоби особистої гігієни.

Кіровоградська область

Для системи ППО Кіровоградщини купили зенітний прожектор. Дальність променя прожектора сягає шість кілометрів. Про це повідомила речниця голови ради Олена Данилишин.  З її слів, прожектор купили за гроші з власних зарплат, бюджетних грошей не витрачали.

На Кіровоградщині музиканти, бібліотекарі, співаки, театрали, музеїсти, народні майстри зібрали понад 200 тисяч гривень, щоб придбати автівку захисникам.  

Полтавська область

У Полтаві презентували стінопис із зображенням військового Сергія Волинського Мурал із назвою «Вірний завжди» створили на честь виконувача обов‘язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, яка брала участь в обороні Маріуполя. Стінопис розміром 25 на 10 метрів створили на багатоповерхівці у мікрорайоні Поділ.

Стінопис із зображенням Сергія Волинського. Фото: з соцмереж

Черкаська область

Спробували свої сили в орфографії та пунктуації військовослужбовці черкаської територіальної оборони: четверо її бійців долучились до написання Радіодиктанту єдності.

Черкаська ТрО пишуть Радіодиктант єдності. Фото: з соцмереж

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Військові рф обстріляли Запорізьку область понад 80 разів за добу, 49 з них поцілили по об’єктах цивільної інфраструктури у 17 населених пунктах.

На Запоріжжі зареєструвала 18 фактів порушень звичаїв війни. Вкотре вогневої атаки зазнали жителі Пологівського та Запорізького районів. У результаті обстрілів пошкоджено житлову інфраструктуру райцентрів, травмовано двох цивільних. 

Фахівці міжнародної гуманітарної організації “Лікарі без кордонів” почали надавати психологічну допомогу медичним працівникам Запоріжжя. З цією метою у міських лікарнях організували безоплатні індивідуальні консультації. Психологи проводять індивідуальні консультації у двох міських Центрах надання первинної медико-санітарної допомоги. Фахівці — здебільшого місцеві.

Миколаївська область

Вранці 9 листопада збройні сили pосійської федерації обстріляли Миколаїв. Є влучання боєприпасів у житлові будинки. Всього по місту зафіксовано три “прильоти”. Снаряди влучили в приватний сектор, хлібзавод та приватне підприємство. Внаслідок обстрілу осколкові поранення отримала одна людина.

Російські війська продовжують обстрілювати Миколаївську область. Протягом доби 8 листопада під вогонь потрапили населені пункти в Миколаївському та Баштанському районах. Зафіксовані влучання в об’єкт інфраструктури, зруйновано житловий будинок.

Про це повідомляє Миколаївська обласна військова адміністрація.

Станом на 9 листопада тривають бої за тимчасово окуповане місто Снігурівку. Російські війська в районі ведення бойових дій перегруповуються. Про це повідомив керівник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. Речниця Об’єднаного командування “Південь” Наталія Гуменюк зазначила, що станом на 9 листопада ситуація в Снігурівці потребує інформаційної тиші.

Ракетно-артилерійські підрозділи Сил оборони півдня 8 листопада знищили склад боєприпасів російських військ неподалік Снігурівки, що на Миколаївщині. Про це повідомили в Оперативному командуванні “Південь”.

Збитки комунального підприємства “Миколаївводоканал” через російські обстріли сягнули 30 мільйонів гривень. Руйнує труби і солона вода, якою заповнена водопровідна мережа міста. Про це розповів директор МКП “Миколаївводоканал” Борис Дуденко. Кількість пошкоджених труб складає вже понад сорок кілометрів. За словами директора підприємства, поки що усувати пошкодження вдається власними силами із залученням підрядних організацій, але розраховують на допомогу донорів.

Ремонтні роботи в Миколаєві. Фото з соцмереж

Одеська область

Чисельність корабельного угруповання ворога у Чорному морі становить 8 кораблів, які маневрують уздовж кримського узбережжя. Серед них – 2 великих десантних, ракетоносії знаходяться в пунктах базування.

Ворог не припиняє атаки дронами та ракетами, як повітряного та морського базування. Небезпека ударів залишається високою цілодобово. Про це повідомляє ОК “Південь”. Із застосуванням авіації з напрямку Чорного моря ворог спрямував по узбережжю Одещини Х-31, яку випустив з літака Су-30. Силами протиповітряної оборони ракету знищено над морем.

З портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний” вийшли три судна з 21,6 тис. тонн олії для країн Азії та Європи. У зворотному напрямку рухаються дев’ять суден. Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури України.

Херсонська область

Обстановка на Півдні залишається напружено складною, але перебуває під контролем Сил оборони. Противник намагається тримати оборону на зайнятих рубежах, а також готує відступні позиції. Вогневе ураження наносить із застосуванням реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії, мінометів, танків вздовж лінії бойового зіткнення, по прилеглих територіальних громадах і тилових районах. З метою уточнення положення наших військ та корегування вогню артилерії продовжує використання безпілотних шпигунів.

Ворог 4 рази атакував наші позиції армійською авіацією, у відповідь отримав 11 наших ударів по системах протиповітряної оборони і районах зосередження ворожих сил та техніки. Ракетно-артилерійські підрозділи виконали 290 вогневих завдань. Зокрема був знищений склад ворожих боєприпасів неподалік Костромки. 

На Херсонщині поліція відкрила 68 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російської армії. За минулу добу війська рф здійснили масований обстріл сіл Бериславського району, є поранені, пошкоджено приватні будинки, гаражі, автомобілі, сонячні електростанції, зруйновані склади для зберігання зерна.

На деокупованих територіях Бериславського району працівники компанії мобільного оператора виявили факти знищенні російськими військовими базових станцій мобільного зв’язку, а також викрадення телекомунікаційного обладнання.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Поліція Херсонської області.

Російські військові підірвали п’ять мостів на Херсонщині, щоб сповільнити натиск Збройних Сил України. Про це повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. Окупанти підірвали н Дар’ївський, Тягинський мости, міст на виїзді зі Снігурівки в бік Херсона через канал, міст в Новокаїрах та в Миловому.

На Херсонщині утворили дві міські та дві сільські військові адміністрації. Президент Зеленський підписав указ про створення Голопристанської та Каховської міських військових адміністрацій та Долматівської та Хрестівської сільської військової адміністрацій.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

До Луцька з робочим візитом приїхав Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет. Посадовець презентував Освітній Хаб, який має на меті допомогти усім мешканцям та ВПО міста реалізувати себе. Зазначимо, усі послуги в Хабі – безкоштовні.

Переселенцям у Луцьку видають зимовий одяг. Отримати теплі речі та взуття у центрі взаємопідтримки для ВПО можуть не лише переселенці, а й луцькі родини, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Волинський художник-архітектор, квітникар Василь Рижук встановив світовий рекорд у номінації «Українська квітуча вишиванка з найбільшою кількістю чорнобривців та декоративних соняшників висаджених художником-скульптором вздовж доріг України за авторським проєктом».

Закарпатська область

Генеральна директорка департаменту економічного співробітництва та розвитку Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки Лучія Кісс повідомила, що Словаччина готова надати Закарпаттю резервні системи живлення. 

Представники міської ради Ужгорода під час візиту до словацького міста-побратима Кошице зустрілись з представниками департаменту проєктів ЄС та з представниками Словацької Республіки. Мова йшла про реалізацію грантового проєкту «Міста у розширеному європейському просторі: спільний розвиток потенціалу державних установ шляхом словацько-українського транскордонного  співробітництва та підвищення доброчесності у державних справах (СЕЕА)»

В Ужгороді розпочався форум, присвячений цифровізації громад в умовах війни у межах українського тижня регіональної цифрової трансформації. Захід організували Міністерство цифрової трансформації України спільно із Закарпатською ОВА та центром підтримки підприємців Дія.Бізнес.

На українсько-словацькому кордоні в Ужгороді демонтовано пам’ятник «визволителям». На місці демонтованого пам’ятника розглядають можливість встановлення меморіалу на честь закарпатських гірських штурмовиків 128 бригади.

Івано-Франківська область

Івано-Франківщина отримала 5 генераторів від міжнародних донорів з Угорщини. Допомогу передало Закрите акціонерне товариства з ділового розвитку та управління майном «Кес холдінг». Завдяки цьому поповнився резерв генераторів області. Про це повідомила голова ОВА Світлана Онищук.

Львівська область

ВПО у Львівській області, завдяки роботі консультативно-координаційних центрів, продовжують отримувати допомогу від міжнародних та українських організацій. Допомогу надають, зокрема, Угорська екуменічна служба, БФ “Карітас”, “Solidarites international”, БФ “Прем’єр Уржанс”, ГО “Лісові ініціативи” тощо.

З 10 по 12 листопада на Дрогобиччині чергуватимуть мобільні медичні бригади зі Шпиталю Шептицького (Львів) для обстеження ВПО. Всі доступні послуги надаватимуться безкоштовно. 

У Сокальській школі №4 відбулися спортивні змагання під назвою «Веселі старти». Учасниками стали діти від 10-14 років, які знайшли прихисток у Сокальській громаді Червоноградського району. Ініціатором та організатором заходу став благодійний фонд «Карітас-Сокаль».

Рівненська область

У  рамках угоди між Рівненським міським центром зайнятості та Благодійною організацією «Благодійний фонд Україна для героїв» працевлаштовано перші 15 безробітних. Вони формують пакети з ліками для громадян, які постраждали внаслідок бойових дій. Нагадаємо, голова ОВА Віталій Коваль підписав розпорядження, аби офіційно безробітні могли виконувати суспільно-корисні роботи й отримувати за це кошти в розмірі мінімальної заробітної плати – 6 700 грн.

У Рівному відкриють Центр підтримки переселенців з Маріуполя. Центр працюватиме над тим, щоб поселенці з Маріуполя і Маріупольського району могли інтегруватися в ті громади, в яких вони зараз знаходяться.

Тернопільська область

В Тернопільській ОВА до написання Радіодиктанту долучились військовослужбовці, рятувальники, освітяни, медики, журналісти, волонтери, ВПО та інші представники громадськості. Зазначимо, щороку український радіодиктант об’єднує українців по всьому світі. Вперше його започаткували у 2000 році, після чого він став флешмобом.

Написання Радіодиктанту в ОВА. Фото: Тернопільська ОВА

Воїни Тернопільської 44-ої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола на позиціях також долучились до написання Диктанту єдності.

Бійці пишуть диктант. Фото: 44 окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола

Хмельницька область

Голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій ввів в дію рішення ради оборони області щодо обмеження споживання електроенергії. Воно діє до 14 листопада включно.

Хмельницький обласний перинатальний центр отримав авто швидкої допомоги від Фонду Народонаселення ООН. Про це повідомили в Хмельницькій ОВА.

Чернівецька область

Управління освіти міста Чернівці зробило перерозподіл власних коштів і за рахунок економії виділило 20 млн грн на обігрівачі для укриттів, камери відеоспостереження та облаштування огорож у закладах освіти. Про це повідомили у Чернівецькій міській раді.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Дві системи NASAMS вже в Україні. Про це повідомили у Пентагоні.

Чергова партія військової техніки та амуніції з Німеччини доставлена до України. Серед того, що передано, перелічені 30 колісних бронемашин Dingo, ракети для системи ППО Iris-T SLM, 4 антидронні датчики, 18 розвідувальних безпілотників, 5 тягачів-транспортерів M1070 Oshkosh, навантажувач. Крім того, ракети для системи Iris-T SLM, 42 машини для розмінування, 4 мобільні і захищені системи розмінування, 3 мобільні, захищені і дистанційно керовані системи розмінування, 5 мобільних розвідувальних комплексів.

Єврокомісія офіційно оприлюднила пропозицію надати Україні в 2023 році 18 млрд євро макрофінансової підтримки. Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

США виділили Україні додаткові $25 млн через проблеми з електроенергетикою та опаленням. Ці кошти підуть на допомогу найбільш постраждалих домогосподарств. Про це заявила представниця США при ООН посол Лінда Томас-Грінфілд.

До середини грудня Британія планує доставити намети з підігрівом і понад 25 000 комплектів одягу для екстремально холодної погоди, що забезпечить військовослужбовцям можливість діяти та виживати в умовах низьких температур в Україні. Про це повідомив Міністр оборони Бен Уоллес.

Наступний саміт НАТО відбудеться 11-12 липня 2023 року в Литві. Про це повідомив генсек Альянсу Столтенберг. «Це буде можливість ще більше зміцнити наш Альянс, посилити підтримку України і вирішити ключові питання безпеки в цей критичний час», – написав він.

Генасамблея ООН розгляне резолюцію про механізм компенсації збитків, завданих Україні російською війною.

Ірландія виступає за якнайшвидший вступ України до Європейського Союзу. Про це заявив Міністр закордонних справ країни Саймон Ковені.

Україна та Румунія відновлюють залізничне сполучення на ділянці Рахів – Ділове – Валя-Вішеулуй. Укрзалізниця вже здійснила перший пробний заїзд за даним напрямком. Незабаром маршрут зафункціонує у повноцінному режимі.

5 – 13 листопада у змішаному форматі у місті Женева (Швейцарія) та місті Ухань (Китай) проходить 14-те засідання Конференції Договірних Сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення (COP14). Серед учасників – понад 160 країн світу, у тому числі делегація Уряду України. У рамках засідання 32 країни світу у спільній заяві звернули увагу на негативні наслідки збройної агресії рф для навколишнього природного середовища України.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska