Війна в Україні сьогодні: останні новини на 03 листопада 2022 (фото)

253 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Ворог проводить обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Протягом поточної доби противник завдав 3 ракетних та 16 авіаційних ударів, здійснив понад 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. 

Ворожих ударів зазнали райони більш як 25 населених пунктів. Зокрема, це Павлоград Дніпропетровської області та Авдіївка і Вугледар на Донеччині.

Зберігається загроза завдання нових ударів та задіяння ударних БпЛА, зокрема і з території республіки білорусь.

На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Республіка білорусь продовжує підтримувати збройну агресію російської федерації проти України. 

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, в районах населених пунктів Вильчики Чернігівської області та Стара Гута, Соснівка і Нововолодимирівка Сумської області;

на Слобожанському напрямку – в районах населених пунктів Гатище, Козача Лопань, Огірцеве та Стрілеча. Ворог застосував ударний БпЛА;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Спірне та Званівка;

на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Соледар, Опитне, Нью-Йорк, Озарянівка та Курдюмівка;

на Авдіївському напрямку – з танків та різнокаліберної артилерії, в районах населених пунктів Мар’їнка, Новомихайлівка, Невельське та Водяне;

на Новопавлівському та Запорізькому напрямках – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Вугледар, Кам’янське та Времівка.

На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони понад 35 населених пунктів вздовж лінії зіткнення. Крім того, ворог продовжував проводити повітряну розвідку, активно задіюючи БпЛА. Здійснив понад 30 вильотів.

Незважаючи на оголошене завершення часткової мобілізації, військове керівництво російської федерації продовжує набір так званих “добровольців” для участі у війні на території України. Військкомати отримали вказівки щодо подальшого формування так званих добровольчих підрозділів. Цими “добровольцями” можуть стати чоловіки з погашеною судимістю, без обмеження віку та за будь-якого стану здоров’я, окрім осіб, що мають офіційний статус інваліда. Щоб уникнути юридичних та фінансових зобов’язань, укладання контракту з міністерством оборони російської федерації з такими особами не передбачається.

Раніше відмобілізований особовий склад має низький рівень морально-психологічного стану, що призводить до надзвичайних подій у місцях дислокації. Так, в підрозділах 57 мотострілецької дивізії так званих територіальних військ, на етапі злагодження в Казані, самовільно залишило частину понад 15 осіб солдат і сержантів, а під час передислокації в Україну ще двоє мобілізованих вчинили самогубства.

Крім того, основною проблемою вже діючих окупаційних підрозділів, крім приватних військових кампаній, залишається низька навченість особового складу та швидкий вихід з ладу бойової техніки, що знята зі зберігання і не пройшла відповідного обслуговування. 

Авіація Сил оборони протягом доби завдала по ворогу 12 ударів. Під ураження потрапили 8 районів зосередження озброєння та військової техніки, а також 4 позиції засобів протиповітряної оборони противника.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони за добу уразили 3 райони зосередження живої сили, 2 райони скупчення озброєння і військової техніки, 2 склади боєприпасів та інші важливі військові об’єкти російських окупантів.

Вдалося повернути 107 українських бійців, 74 з них захищали «Азовсталь». Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Було обміняно 6 офіцерів, 101 рядового та сержанта. Це бійці ЗСУ, ВМС, ТрО, ДПСУ, НПУ, ДССТ та нацгвардійці, серед яких троє «азовців». Також Єрмак додав, що багато тяжкопоранених, лежачих з Маріуполя, із «Азовсталі», є поранений боєць внаслідок вибуху в Оленівській колонії. Чимало отримали поранення ще у березні. 

Було виявлено тіла 868 цивільних у деокупованих населених пунктах Харківщини, Донеччини, Херсонщини. Про це повідомив начальник департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Нацполіції Олексій Сергєєв. Унаслідок російської агресії загинуло 868 цивільних, з них – 24 діти. “…Лише за минулу добу у зазначених регіонах виявлено тіла 14 осіб, що є черговим підтвердженням того, що росія здійснює фактично геноцид українського народу”,– повідомив Сергєєв. Також він додав, що поліція забезпечила стабілізаційні заходи у 375 деокупованих населених пунктах: 43 на Донеччині, 244 на Харківщині та 88 на Херсонщині. Відновлена робота 14 підрозділів поліції: 10 на Харківщині та по два на Донеччині та Херсонщині.

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) завершили польову перевірку об’єктів на запит українського уряду. Про це повідомили у Twitter-акаунті агентства. Не було виявлено жодних ознак ядерної діяльності на українських об’єктах, які росія брехливо називали місцями розробки «брудної бомби».

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Військові рф обстріляли понад 20 населених пунктів на Харківщині за добу, – повідомили у Генштабі. Під обстріл російських окупантів протягом дня на Слобожанському напрямку потрапили Гатище, Козача Лопань, Огірцеве і Стрілеча.

60 котелень пошкоджені внаслідок бойових дій на Харківщині. Станом на 3 листопада опалюється 34% будинків. Про це повідомили у пресслужбі Харківської ОВА з посиланням на директора обласного Департаменту житлово-комунального господарства Сергія Магдисюка.

Мобільна лабораторія для відбору ДНК-матеріалів у родичів зниклих безвісти або похованих на території Ізюмського району почала працювати в Ізюмі 2 листопада. Біологічні матеріали здали 16 людей, – повідомили у прокуратурі Харківської області. Мобільну лабораторію Україні передав уряд Франції. Зразки в Ізюмі відбирають експерти Інституту судових експертиз імені Бокаріуса, які працюють разом з прокурорами Ізюмської окружної прокуратури області та слідчими поліції.

Вчора близько 23:00 ворог завдав удару 3 ракетами, попередньо ЗРК С-300, по м. Харків, – повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. У Київському районі ракета пошкодила господарську будівлю та тролейбус, решта ракет влучили в землю. Без постраждалих.

Пошкоджений тролейбус Харкова. Фото: з соцмереж

Протягом минулої доби російські окупанти обстрілювали мирне населення прилеглих до лінії зіткнення та кордону з рф територій. Обстрілювалися міста Куп’янськ, Вовчанськ, смт Дворічна та інші населені пункти Куп’янського, Харківського та Чугуївського районів. Пошкоджені житлові будинки, громадські споруди, сталися пожежі.

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, минулої доби в м. Куп’янськ під обстрілом загинула 82-річна жінка. У Куп’янському районі одна людина госпіталізована з пораненнями. У Чугуївському районі зазнали поранень 5 мирних мешканців.

На деокупованих територіях області триває розмінування. За добу спеціалісти ДСНС знешкодили 754 вибухонебезпечних предметів. Мінна небезпека в області залишається дуже високою. Вчора біля с. Олександрівка Богодухівського району в полі на міну наїхав комбайн. 37-річний комбайнер госпіталізований з пораненнями. Біля с. Гракове Чугуївського району на міні підірвався трактор, 45-річний тракторист загинув.

Донецька область

У Донецькій області через активні бойові дії було зруйновано чотири птахофабрики, загинули понад мільйона курок. Через це середня ціна на яйця зросла до 56 гривень за десяток.

За минулу добу росіяни вбили 4 цивільних на Донеччині: 3 у Бахмуті та 1 в Авдіївці. Крім того, правоохоронці виявили тіла 4 цивільних, загиблих під час окупації: 3 у Рубцях та 1 у Лозовій. Ще 5 людей в області отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі та вранці росіяни здійснювали обстріли по лінії фронту від Курахового до Лимана.

На Донецькому напрямку без жертв, але є руйнування. У Кураховому пошкоджено електромережі, а в Мар’їнській громаді пошкоджено 2 приватні будинки у Зоряному.

Інтенсивні обстріли вночі були на Горлівському напрямку: пошкоджено 6 приватних будинків у Роздолівці Соледарської громади, також під вогонь потрапили околиці Торецької та Світлодарської громад – без жертв.

На Лисичанському напрямку – знову обстріли Зарічного і Торського Лиманської громади. Інформацію щодо постраждалих та обсягів руйнувань уточнюють.

Луганська область

Загарбники не полишають спроб контратакувати ті ділянки фронту, звідки наші військові їх відсунули, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. 2 листопада ворог намагався наступати поблизу Макіївки, Невського і Білогорівки. Ударів з боку росіян зазнало село Невське. Крім того, вчора окупанти обстріляли територію в районах Греківки, Надії, Площанки і Суходолу. Вони очікують наступу ЗСУ на Сватове, тому останнім часом використовують там так званий «живий щит», прикриваючись цивільним населенням.

Підрозділи росіян розміщуються на підприємствах та у навчальних закладах, а разом із тим освітній процес не перервано. А в Міловому та Новопскові посилено фільтраційні заходи. Після вибіркових обшуків в цих населених пунктах зникають люди. Щось дізнатися – живий родич чи ні – практично неможливо. Заспокоюються, коли затриманий повертається – зазвичай через місяць-другий.

У тимчасово окупованих містах та селах Луганщини ціни в порівнянні з підконтрольною Україні територією вище майже у два рази. Якщо врахувати різницю між справжнім курсом рубля та тим, що встановили на окупованих територіях, люди вимушені переплачувати подекуди у чотири у рази. Про це повідомили у Луганській ОВА.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Президентка Греції Катерина Сакелларопулу відвідала Бучу та Ірпінь. Вона побувала на місці масового захоронення місцевих в Бучі. “Про те, що сталося у Бучі та в інших містах України має знати весь світ. Греція та країни Європи будуть і надалі підтримувати Україну, адже зараз ми всі разом боремось за весь демократичний світ”, – сказала Сакелларопулу.

Президентка Греції Катерина Сакелларопулу в Бучі. Фото: Олександр Маркушин

Навколо Києва вдосконалюють системи інженерного обладнання та зводять фортифікаційні споруди. Як повідомили в командуванні Сухопутних військ, проводиться обладнання вогневих позицій та укриттів для особового складу, нарощується фортифікаційне обладнання рубежів оборони, встановлюються вибухові та невибухові інженерні загородження перед позиціями наших військ.

Оголошено підозру двом російським військовослужбовцям, які зґвалтували вагітну жінку, катували та грабували людей на Київщині. На підставі зібраних доказів Головне слідче управління встановило, що до цих злочинів причетні військовослужбовці 6-го танкового полку військової частини 93992 збройних сил рф.

Електроенергію підключено до всіх абонентів, які залишалися без електропостачання через ракетні обстріли у понеділок, – повідомили в Київській ОВА. В області розпочалися стабілізаційні відключення електроенергії.

Відновлено міст через річку Ірпінь поблизу села Стоянка. У лютому мостову споруду на міжнародній автотрасі Київ-Чоп підірвали, щоб зупинити наступ окупантів. Наразі проїзд мостом повноцінно запрацював в обидві сторони, – повідомили в Офісі президента.

Міст через річку Ірпінь поблизу села Стоянка відновлено. Фото: з соцмереж

Бучанська громада отримала генератор потужністю 650 кВт від партнерів з Македонії. Цієї потужності вистачить, щоб забезпечити електропостачанням об’єкти критичної інфраструктури в центрі міста, а саме резервуари чистої води, пожежне ДЕПО, котельню та інші заклади соціальної сфери.

В Ірпені запрацював Офіс підтримки, де можна отримати безкоштовну допомогу психолога та юридичні консультації, – повідомили в Ірпінській міській раді. Проект реалізовувала громадська організація “Інноваційні соціальні рішення”.

В Києві на Позняках відновили будинок, який сильно постраждав під час ракетних обстрілів російських загарбників. Будинок виглядає навіть краще, аніж до початку повномасштабної війни – його утеплили, відновили балкони та встановили вікна.

Відновлений після російських обстрілів будинок в Києві. Фото: з соцмереж

Житомирська область

Від початку воєнних дій понад 112 тисяч переселенців отримали прихисток на Житомирщині. Офіційно в області проживає понад 74 тисяч таких осіб, – повідомили в обласній військовій адміністрації. Кожного дня, у співпраці з міжнародними представництвами та Гуманітарним штабом Житомирської ОВА, волонтерська команда «In Touch Ukraine Foundation» здійснює до територіальних громад поставки гуманітарної допомоги.

За останній місяць Житомирщина отримала понад 760 тонн гуманітарної допомоги для найбільш незахищених верств населення та родин переселенців, які постраждали внаслідок російської воєнної агресії. 

В Житомирі понад сто українськомовних книг зібрали в Гончаренко Центрі для громад Чернігівської області. Всі зібрані книги передадуть до бібліотек, які зазнали руйнувань внаслідок російської агресії. 

Сумська область

За минулу добу противник 7 разів обстрілював прикордоння Сумщини. Зафіксовано понад 140 вибухів різних снарядів та мін, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Ударів зазнали Шалигинська, Есманська, Миропільська, Великописарівська, Юнаківська та Середино-Будська громади. Внаслідок ворожих атак пошкоджено лінії електропередач, водопровід, магазин, приватні будинки та господарські споруди.

Ворог продовжує завдавати удари, – повідомили в Сумській ОВА. Зафіксовано мінометний обстріл Краснопільської громади – 7 вибухів.

На Сумщині як альтернативне паливо використовують агропелети для відгодівлі худоби. Також, за інформацією лісгоспів, для жителів області заготовляють паливні пелети та щепу з гілок та стовбурів зрубаних дерев. В Сумському, Лебединському та Охтирському держлісгоспах налагоджено випуск колотих дров твердих порід.

В Сумах люди з інвалідністю з центру “Берегиня” допомагають армії. За словами директорки центру Інни Галіченко, вже півроку вони виготовляють для українських військових окопні свічки, обереги, патріотичні прикраси, а також плетуть маскувальні сітки та кікімори.

Фільм про місто-герой Охтирка анонсував керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. У документальній стрічці йдеться про героїв – звичайних людей, які ціною власного життя відстояли місто.

Чернігівська область

За останню добу росіяни п’ять разів обстрілювали прикордоння Чернігівщини. Сумарно терористи випустили майже 50 мін і снарядів. Під ворожим вогнем опинилися Новгород-Сіверська, Семенівська та Сновська громади.

10 років у в’язниці проведе військовий рф, який впритул розстріляв житловий будинок у Чернігові. Стороною обвинувачення в Чернігівському апеляційному суді доведено, що оператор-навідник, виконуючи незаконний наказ командира батальйону, 26 лютого 2022 року обстріляв осколково-фугасним снарядом багатоповерховий будинок у місті Чернігові, який не був військовою ціллю і не використовувався для військових потреб. 

Розпочалась відбудова автомобільного мосту через Десну на в’їзді до Чернігова, який росіяни розбомбили 23 березня, – повідомили в Укравтодорі. Тимчасовий міст планують відкрити протягом трьох місяців. Також стартувало будівництво фундаменту нового мосту та під’їздів до нього – його планують звести до 2024 року.

Відбудова автомобільного мосту через Десну після російського авіаудару. Фото: з соцмереж

У Новгород-Сіверській громаді в рамках декомунізації та дерусифікації перейменували близько 80 вулиць. Одну з центральних вулиць, яку називали Губернською, вирішили назвати на честь другого президента України, який родом з Новгород-Сіверщини.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Всю ніч на Дніпропетровщині було неспокійно, ворожі атаки зафіксовано у трьох районах області. У Кривому Розі дрон-камікадзе окупантів влучив в об‘єкт енергетичної інфраструктури. Також ворог вдарив ракетою по об‘єкту водної інфраструктури. Руйнування – серйозні, кілька районів міста залишилися без світла та води. 

Павлоград – під удар потрапило одне з промислових підприємств. 

Нікопольщину російські окупанти накривали з важкої артилерії і РСЗВ: «Градами» били по Марганецькій громаді та по самому Нікополю. В місті через удар була пожежа, вщент згоріла заправка, понівечено багатоповерхівку, два приватні будинки, коледж, шиномонтаж, декілька підприємств та електромережі.  В Марганецькій громаді є знеструмлення домівок.

Вночі підрозділ повітряного командування «Схід» над Дніпропетровщиною  збив чотири дрони-камікадзе. Уламки пошкодили господарську споруду та сінник на території приватного домоволодіння в Нікопольському районі. 

Вдень у Нікопольському районі окупаційні війська російської федерації обстріляли з РСЗВ Марганецьку громаду. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

Вінницька область

​​У VinSmart Центрах вже підготували до роботи генератори, які закупила Вінницька міська рада. Як розповів директор Центру Дмитро Мира, спеціалісти уже провели відповідні навчання та наповнили їх пальним. Окрім шкіл та садочків, пункти обігріву на випадок надзвичайних ситуацій організували в міських бібліотеках та на базі семи підліткових клубів VinSmart у різних районах міста.

Кіровоградська область

З концертом посеред міста виступив оркестр 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго. Про це повідомив організатор проєкту Євген Жердій. 

За його словами, збирають гроші на теплий одяг для українських військових, противірусні препарати та тепловізори. Нагадаємо, що кропивницькі артисти за 7 місяців зібрали мільйон гривень на потреби української армії. 

На Кіровоградщині  у Новомиргороді, буржуйки для захисників виготовляють волонтери. Обігрівачі роблять з використаних газових балонів. З арматури виготовляють скоби для бліндажів. Самі груби декорують, щоб ті мали в укриттях більш естетичний вигляд. На таких буржуйках можна приготувати їжу та висушити одяг.

Полтавська область

Триває передача гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у різні громади Полтавщини.Постільна білизна, подушки, посуд і гігієнічні набори – все це отримують громади області, в яких проживають ВПО. Така допомога надійшла від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Окрім того, передали ще й гігієнічні засоби та шкільне приладдя від ЮНІСЕФ.  Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Допомога для ВПО. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

У Полтаві внутрішньо переміщеним особам (ВПО) роздають теплий одяг. За майже два місяці дії акції “Соціальний гардероб” у Полтаві роздали близько 10 тонн одягу та взуття ВПО. Про повідомила  керівниця проєктів благодійного фонду “Карітас Полтава”, який організував акцію, Алла Раковецька.

Черкаська область

На Черкащині черговий автотранш від Всеукраїнської аграрної ради підсилив морську піхоту.  Це +5 пікапів, які допоможуть  військовим бути максимально мобільними. Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни ВАР уже передала на фронт 450 одиниць техніки. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

Допомога для військових від ВАР. Фото: голова Черкаської ОДА Ігор Табурець

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За добу російські військові атакували близько 20 населених пунктів області. Серед них Гуляйполе, Оріхів, Залізничне, Мала Токмачка, Дорожнянка, Новоданилівка, Темирівка, Щербаки, Ольгівське, Полтавка, Малинівка, Григорівка, Чарівне, Преображенка, Новоандріївка, Степногірськ, Кам’янське, Малі Щербаки, Степове. Ворожим вогнем зруйновано понад п’яти осель, в інших – потрощило стіни, вікна, фасади. Також пошкоджено  дві багатоповерхівки, магазини та місцевий ринок у Степногірську.

За уточненою інформацією від Генштабу, підтверджено, що у населеному пункті Василівка поранено до 50 російських загарбників. 

У результаті російських обстрілів 2 листопада пошкоджено дві останні високовольтні лінії зв’язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Про це повідомляє НАЕК “Енергоатом”. О 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. Увімкнулися дизель-генератори, пального для їх роботи залишається на 15 діб.

Вранці у Мелітополі була зруйнована частина захопленого російськими військовими заводу, де розміщувався один з основних штабів особового складу окупантів. Про це розповів міський голова Іван Федоров. Внаслідок вибухів була пошкоджена одна з перших військових баз російських окупантів – захоплене ними підприємство “Рефма”. За інформацією Івана Федорова були зруйновані три верхні поверхи офісної будівлі та пошкоджено ангар, де розміщувалось 80 одиниць ворожої техніки.

Миколаївська область

На Миколаївщині вночі обстрілами зруйновано житловий будинок в одному з населених пунктів Широківської громади. Тривають обстріли території та прилеглих до лінії фронту населених пунктів Березнегуватської громади. Інформація щодо постраждалих та пошкоджень уточнюється.

Сьогодні вночі окупаційні війська вкотре обстріляли територію Інгульської громади. Інформація про пошкодження та постраждалих уточнюється. 

Підтверджено знищення непередодні до 60 солдатів в Першотравневому Баштанського району. Про це повідомляють в ОК “Південь”

Миколаївські родини з дітьми в листопаді отримують гуманітарну допомогу в рамках проєкту “SOS ДІТИ. Програма екстреної допомоги”. Сім’ям надають теплі ковдри, термовентилятори та продуктові набори. Допомогу родинами видають через адміністрації районів Миколаєва. Загалом місто отримали 2 000 термовентиляторів, 1 230 силіконових ковдр та 800 продуктових наборів на загальну суму понад 2,2 мільйона гривень.

Гуманітарна допомога для родин з дітьми. Фото: з соцмереж

Одеська область

В Чорному морі корабельне угруповання противника складається з 8 одиниць. Серед них перебуває на бойовому чергуванні 1 ракетоносій, споряджений 8 ракетами «Калібр».

Після відновлення “зернової угоди” з портів Одеської області 3 листопада вийшли 7 суден з агропродукцією. Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури України. Судна з 290 тисячами тонн агропродукції вирушили до країн Азії та Європи.

Херсонська область

Обстановка на південнобузькому напрямку залишається складною, але контрольованою. Противник продовжує проводити перегрупування військ, здійснює вогневе ураження у напрямку позицій Сил оборони з метою стримування дій наших підрозділів. Окупанти обмежили рух через річку Дніпро, заборонивши місцевому населенню використання будь-яких плавзасобів.

Нещодавно звільнені Хрещенівку і Біляївку в Бериславському районі ворог обстрілював зенітно-ракетними системами С-300 та реактивними системами залпового вогню «Ураган».

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Поліція Херсонської області

Наші підрозділи ракетно-артилерійських військ вночі нанесли результативні удари по альтернативній переправі в районі Антонівського мосту. Це критично ускладнює ворогу логістику. В районі Чорнобаївки уражено скупчення техніки, яку ворог намагався вивести в інші місця дислокації.

У Херсонській області окупанти планують вивезти на територію рф сонячні електростанції. Про це повідомляє Оперативне Командування “Південь”. В окупованих районах Херсонської області власники сонячних електростанцій повинні засвідчити своє право власності окупантам. Якщо вони цього не зроблять у встановлений строк, то майно буде «націоналізовано» (викрадене) та передане створеній окупантами фейковій компанії «гуп херсонобленерго». Потім майно планується вивезти на територію рф.

Також за інформацією ОК “Південь” місцевим заборонили використовувати всі причали (навіть невеликі сільські). У разі знаходження будь-яких плавзасобів, їх або знищать, або конфіскують. Самі колаборанти впродовж кількох тижнів переселяються до пансіонатів, які розташовані на Арабатській Стрілці. Власників баз відпочинку примушують розселяти «переселенців». 

Поліція відкрила 54 кримінальні провадження щодо воєнних злочинів російських військових на Херсонщині. Зокрема, щодо факту викрадення та вивезення російськими військовими на територію країни-агресора художніх цінностей з Херсонського художнього музею, мародерства та викрадення людей. Також було викрито ряд колаборантів.

Центр протидії дезінформації виявив дезінформаційну кампанію кремля щодо відступу окупаційних військ із правобережжя тимчасово окупованої Херсонщини. Наразі більшість російських пропагандистів здійняли “інформаційний шум” навколо питання зникнення триколору, піднятого над будівлею Херсонської облдержадміністрації. Цей факт, у поєднанні із заявою колаборанта Стремоусова про вихід військ РФ з Херсона, подають як перегрупування російських військ на лівий берег Дніпра. Наспрвді, росіяни посилюють угруповання на правобережній частині Херсонської області.

Працівники Бериславського районного відділу поліції спільно з волонтерами привезли гуманітарні продуктові набори у постраждале через війну та нещодавно звільнене смт Велика Олександрівка. Цього разу передали людям хлібобулочні вироби, консерви, олію, каші, макарони, борошно, чисту питну воду.

Видача гуманітарної допомоги у смт. Велика Олександрівка. Фото: Поліція Херсонської області

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

В ОВА відбулась зустріч з директором департаменту організації цивільного захисту ДСНС України полковником служби цивільного захисту Віктором Вітовецьким. Мова йшла про організацію заходів цивільного захисту, а також необхідність активного розвитку місцевої добровільної пожежної охорони.

На Волині відбулась координаційна зустріч з представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. Мета зустрічі – надання допомоги для ВПО, налагодження спільної співпраці, визначення основних потреб регіону в даному напрямку.

Луцька міська рада виділить 12,5 млн грн на закупівлю 6 потужних дизель-генераторів для безперебійної роботи луцьких котелень, в разі відсутності в місті електропостачання.

З Шацьку передали 2 автівки на передову для бійців. Кошти зібрали працівники бюджетних установ.

У Луцьку буде 63 пункти пункти обігріву і точки зі Старлінками. У кожному пункті обогріву будуть печі-буржуйки з поверхнею для приготування їжі, дрова, дизель-генератор, питна вода та базовий набір продуктів. За необхідності буде чергувати медичний працівник з базовим набором медикаментів.

Луцький музикант назбирав 102 тисячі грн для українських військових. Гроші волонтер збирає на універсальні зарядні станції для Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Закарпатська область

З Закарпаття передали на фронт бійцям 101-ї Закарпатської окремої бригади територіальної оборони гуманітарний вантаж. Мова йде про 19 мініелектростанцій, бензопили, каміни, захисний вологостійкий одяг, плівку для облаштування бліндажів у великих об’ємах тощо.

Закарпатським бійцям добровольчого спецпідрозділу «Сонечко» передали сучасний дрон DJI Agras T30. Про це повідомив очільник області Віктор Микита.

Івано-Франківська область

Двоє військовослужбовці з Прикарпаття повернулися додому з полону. З полону звільнені військовослужбовець Василь Заярний (від 16 травня перебував у російському полоні) та офіцер-психолог, лейтенант Анастасія Терешіна (потрапила в полон 18 травня під час окупації Маріуполя). Зараз вони проходять повний медичний огляд і в подальшому реабілітацію.

З Івано-Франківська захисникам відправили гуманітарний вантаж. Допомога включає генератор, ліхтарики, павербанки, батарейок, каремати, теплі ковдри, засоби для особистої гігієни, їжу та смаколики.

Львівська область

Рятувальники Львівщини взяли участь у міжсекторальних симуляційних кризових тренуваннях програми «Стійка Україна/Resilient Ukraine». Тренування охоплювали, зокрема, наслідки поточної війни, техногенні надзвичайні ситуації, дезінформація тощо.

Координаційний центр з питань надання гуманітарної допомоги у Львівській області отримав гуманітарний вантаж з США. Мова йде про зимову форму для захисників та три палети протигазів для військових та цивільного населення. Зазначимо, цей вантаж – один з 20 контейнерів, які США планує передати Координаційному центру.

Центр матері і дитини «Незламні матусі», який у Львові збудували для вагітних переселенок, відвідали представники міжнародних організацій World Vision International та HealthRight International. Гості розповіли про реалізацію проєкту «Надання міжсекторальної підтримки ВПО та постраждалим внаслідок війни в Україні» у Львові. Зазначимо, проєкт включає створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги ВПО з дітьми.

Дрогобицька районна військова адміністрація у партнерстві з мережею магазинів «АЛЛО» передала 50 зимових конвекторів для різних військових частин. Про це повідомили в ОВА.

Зимові конвектори для ЗСУ. Фото: Львівська ОВА

На Дрогобиччині запрацює новий творчий простір для дітей ВПО. Тут діти переселенці зможуть отримати можливість розвивати свої навички, а також можливість навчатись  та здобувати додаткові знання.  Проєкт реалізується чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» People in Need за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади  Global Affairs Canada (GAC).  Зазначимо, що від початку повномасштабного російського вторгнення, на Дрогобиччину приїхали понад 11 тисяч дітей.

У Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі діти виготовляють окопні свічки для захисників України. За годину діти виготовляють 18 свічок та прикрашають їх теплими побажаннями для захисників.

Процес виготовлення свічок та написання побажань захисникам. Фото: Львівська міська рада

Рівненська область

На Рівненщині працюють над тим, аби забезпечити наявність мобільного зв’язку навіть у критичних ситуаціях, до яких можуть призвести ракетні обстріли. Про це заявила заступниця голови Рівненської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило.

Бригада «Рівнеобленерго» вирушила на Херсонщину. Енергетики ремонтуватимуть пошкоджені ворогом електромережі на деокупованих територіях. Тож часто відновлювальні роботи будуть проводитися у супроводі саперів та під звуки артилерії, розповів начальник служби з експлуатації розподільних мереж «Рівнеобленерго» Василь Ярема.

Бригада «Рівнеобленерго». Фото: Рівненська ОВА

У Здовбицькій громаді шиють плащі-намети та готують тушкованки для ЗСУ. Кошти на закупівлю м’яса та наметової тканини вдалося назбирати на покровському благодійному ярмарку.

Тернопільська область

На Тернопільщину прибув потяг з Донеччини. Понад 80 ВПО вдалось евакуювати із зони бойових дій.

Хмельницька область

Чеські партнери передали пожежний автомобіль DAF для однієї з військових частин Хмельниччини. Автівка вже підготовлена до використання – проведено технічний огляд та укомплектування необхідним спорядженням.

Чернівецька область

В ОВА відбулась нарада з представниками 30 найбільших підприємств та об’єктів житлово-комунального господарства краю. Мова йшла про необхідність скоротити споживання електроенергії.

Буковинські комунальні заклади охорони здоров’я зі стаціонарними відділеннями на 100% забезпечені резервними джерелами енергоживлення. Про це повідомила начальниця управління стратегічного розвитку медицини та організаційно-ресурсного забезпечення Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Світлана Польова.

У Сокирянській громаді триває підготовка житла для ВПО. Планують переобладнати колишнє хірургічне відділення місцевої лікарні для проживання сімей лікарів, які прибули із зони активних бойових дій.

У Чернівцях за підтримки німецьких партнерів GIZ та “Чернівціобленерго” триває облаштування 26 модулів для тимчасового проживання переселенців. Про це повідомили в Чернівецькій міській раді.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

За результатами перевірки МАГАТЕ не виявило ознак ядерної діяльності в Україні. Про це заявили в організації.

Повідомлення МАГАТЕ. Фото: з соцмереж

США передадуть Україні системи VAMPIRE для боротьби з БПЛА у 2023 році.

Мicrosoft надасть технологічну допомогу на 100 млн доларів. Про це повідомив Віцепрезидент компанії Бред Сміт.

Федеральна рада Швейцарії виділила 100 млн швейцарських франків (майже $100 млн) на відновлення енергетичної інфраструктури України.

Німеччина надала мобільні фільтрувальні системи для води 13 українським громадам.

Представники благодійної асоціації «Free Ukraine» передали Україні 21 позашляховик Toyota Land Cruiser J78, обладнаний для роботи в складних умовах на територіях зі зруйнованою інфраструктурою. Зазначимо, що українсько-швейцарська асоціація «Free Ukraine» вже передала Україні 30 таких позашляховиків. Ще 70 будуть доставлені найближчими місяцями.

Парламент Болгарії підтримав відправку Україні важкого озброєння.

Швейцарія приєдналася до санкції ЄС проти Ірану у зв’язку з постачанням дронів-камікадзе росії.

Комітет у закордонних справах парламенту Чехії визнав російський режим терористичним.

Видатний історик Тімоті Снайдер став амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24. Снайдер вже розпочав збір на «Ловця шахідів».

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska