Війна в Україні сьогодні: останні новини на 02 грудня 2022 (фото)

282 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

За поточну добу російськими окупантами завдано 13 авіаційних ударів по позиціях наших військ вздовж лінії зіткнення; 4 ракетних удари по цивільних об’єктах міст Дніпро і Запоріжжя, населеного пункту Зарічне Запорізької області та міста Костянтинівка на Донеччині. Також ворогом здійснено понад 10 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по цивільній інфраструктурі Херсона, Антонівки та позиціях наших військ вздовж лінії зіткнення. 

Продовжує зберігатися загроза ракетних ударів загарбників по об’єктах енергетичної системи та критичної інфраструктури по всій території України.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. 

На Сіверському напрямку ворог здійснив мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів Грем’яч і Гай Чернігівської області та Нововасилівка,  Ходине, Вовківка, Юнаківка та Запсілля на Сумщині.

На Слобожанському напрямку обстрілів із мінометів, ствольної та реактивної артилерії зазнали райони населених пунктів Гур’їв, Ветеринарне, Козача Лопань, Висока Яруга, Глибоке, Огірцеве, Вовчанськ, Бочкове, Бударки та Бологівка Харківської області.

На Куп’янському напрямку противник веде оборону. Обстріляв райони населених пунктів Берестове, Вишневе, Дворічна, Кислівка, Котлярівка і Табаївка на Харківщині та Новоселівське і Стельмахівка Луганської області. Також завдав авіаударів неподалік Кислівки та Новоселівського.

На Лиманському та Бахмутському напрямках ворог продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій. Обстрілів із усього спектру артилерії зазнали обʼєкти в районах населених пунктів Площанка, Макіївка і Терни Луганської області та Верхньокам’янське, Спірне, Білогорівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Нью-Йорк та Опитне на Донеччині. 

На Авдіївському напрямку противник намагається покращити тактичне положення. Вогневого ураження з артилерії різних типів зазнали обʼєкти в районах Авдіївки, Водяного, Красногорівки, Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області.

На Новопавлівському напрямку окупанти ведуть оборонні дії. Здійснили обстріли з мінометів, ствольної та реактивної артилерії по районах Вугледара, Павлівки та Пречистівки Донецької області. Також, неподалік Вугледара, зафіксовано ворожі авіаудари.

На Запорізькому напрямку противник посилює передові позиції та веде оборону. Вогневого впливу зазнали райони населених пунктів Времівка Донецької області; Дорожнянка, Загірне, Залізничне, Оріхів, Новоандріївка, Малі Щербаки і Кам’янське на Запоріжжі та Нікополь і Шолохове Дніпропетровської області.

На Херсонському напрямку ворог обороняється. Обстріляв з артилерії населені пункти, що розташовані на правому березі річки Дніпро, зокрема, Золота Балка, Гаврилівка, Качкарівка, Іванівка, Інгулець, Микільське, Дарʼївка, Молодіжне, Зеленівка та Дніпровське Херсонської області. Також окупанти не припиняють тероризувати обстрілами цивільне населення у Херсоні та його передмістях.

У населеному пункті Михайлівка, що на тимчасово зайнятій території Запорізької області, ворог, з метою звинувачення Сил оборони України у знищенні цивільної інфраструктури, підпалив будівлю навчального закладу “Михайлівське вище професійне училище”.

Противник продовжує зазнавати втрат. Так, підтверджено вогневе ураження 1 грудня поточного року району зосередження живої сили противника на тимчасово зайнятій території Запорізької області, неподалік населеного пункту Кам’янське. Втрати окупантів склали до 100 осіб пораненими. Крім того, у той же день, у Куп’янському районі Харківської області було збито ворожий гелікоптер.

У місто Горлівка Донецької області, у результаті бойових дій на Бахмутському напрямку, у період із 30 листопада по 1 грудня доставлено до 70 тіл загиблих окупантів. 

Українська авіація протягом поточної доби завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 удари по позиціях зенітних ракетних комплексів противника, а також удар по його взводному опорному пункту.

Підрозділами ракетних військ і артилерією Сил оборони уражено 5 пунктів управління, позицію засобів протиповітряної оборони ворога, 2 склади боєприпасів, 9 районів зосередження особового складу і ОВТ та 4 інших важливих об’єкти противника.


З початку повномасштабної війни вдалося звільнити 1331 особу. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Серед них – військові та цивільні.

Президент України Володимир Зеленський схвалив указ РНБО щодо  санкцій деяких представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в російській федерації. Про це було повідомлено в указі президента України №820/2022 про рішення РНБО України від 1 грудня. Це рішення було ухвалено після перевірки діяльності релігійних організацій на території України в умовах військової агресії росії задля забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів України.


Останні події війни на сході України

Харківська область 

У Куп’янському районі військові збили російський гелікоптер, – повідомили в Генштабі ЗСУ.

Близько 500 будинків у Харкові неможливо буде відновити. Приблизні збитки внаслідок війни – 9 млрд доларів. Про це мер міста Ігор Терехов сказав під час пресконференції. За його словами, без житла внаслідок війни лишилися 150 тис. людей. Міський голова зазначив, що російська армія пошкодила 109 шкіл, 110 садків, 53 медустанови.

З 1 грудня в Харкові почали працювати пункти з видачі гарячих обідів. В Індустріальному районі кухарі від самого ранку складали меню та готували для місцевих жителів. Підготували 300 порцій, але планують готувати ще більше, зазначила кухар Світлана Мельникова.

Знову під інтенсивними обстрілами Куп’янський район. Окупанти продовжують нищити цивільну інфраструктуру. Внаслідок обстрілів виникали пожежі в гаражах, горіли авто, господарчі споруди. 

По Вовчанську та населених пунктах громади росіяни також наносять артилерійські удари, внаслідок одного із обстрілів пошкоджена приватна сільгосподарська техніка. 

Близько опівночі у с. Клугино-Башкирівка окупанти влучили ракетою С-300 в житловий будинок. Постраждала жінка 67 років, її госпіталізували до медичної установи та надали медичну допомогу, пацієнтка продовжить лікування амбулаторно. Ще одній 24-річній жінці надали допомогу на місці. Є часткові руйнування п’ятиповерхового житлового будинку. За словами начальниці Чугуївської міської військової адміністрації Галини Мінаєвої, людей, чиї квартири постраждали, забезпечать тимчасовим житлом.

Пошкоджений будинок у Клугино-Башкирівці, 2 грудня 2022 року. Фото: телеграм-канал очільниці Чугуївської МВА Галини Мінаєвої

 

До речі, у сусідньому під’їзді будинку, в який вночі рф влучила ракетою у Клугино-Башкирівці, вранці 2 грудня зіграли весілля. Молодята Аня та Дмитро вирішили не скасовувати весілля через удар рф.

У прикордонному Вовчанську згорів трактор: російська армія влучила у нього під час обстрілу 1 грудня. Його загасили менш ніж за годину, – повідомили в управлінні ДСНС у Харківській області. Також внаслідок обстрілів згорів ВАЗ-21118 у селі Колодязне Дворічанської громади. Вогонь охопив гараж та дах літньої кухні, рятувальники загасили пожежу за 2,5 години. У селищі Козача Лопань внаслідок обстрілу горів сухостій, вогонь поширився на площу у 500 кв. м.

Донецька область

Вночі росіяни вели обстріли на ділянках фронту від Курахівської до Часовоярської громади.

На Донецькому напрямку під обстріли потрапили Курахове та Берестки. На щастя, обійшлося без постраждалих, але є численні пошкодження приватних та багатоквартирних будинків – точні наслідки встановлюються.

На Горлівському напрямку зафіксовано приліт у центр Часового Яру – пошкоджено дах та вікна будинку. Також гучно було на околицях Торецької і Соледарської громад. Без жертв.

Крім того, росіяни обстріляли Костянтинівку, яка розташована у відносному тилу. Ніхто не постраждав, але в місті пошкоджено 3 адмінбудівлі та 2 триповерхівки, – повідомив очільник міської військової адміністрації Олексій Рослов.

Після обстрілів, Донецька область. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

Минулої доби росіяни поранили 6 цивільних на Донеччині: 4 у Бахмуті та 2 у Кураховому, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

У тимчасово окупованому Світлодарську, що на Донеччині, повернули на постамент пам’ятник Володимиру Леніну. Окупанти знайшли у місті знесений майже дев’ять років тому постамент. Очільниця північного-східного відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова розповіла, що станом на жовтень 2016 за результатами виконання закону про декомунізацію на Донбасі було демонтовано 76 радянських пам’ятників, з них 43 пам’ятника Леніну.

Луганська область

Упродовж минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Новоселівського, Стельмахівки, Червонопопівки і Білогорівки. На Куп’янському та Лиманському напрямках росіяни ведуть оборону. З танків та різнокаліберної артилерії вони обстріляли Стельмахівку, М’ясожарівку, Макіївку і Площанку.

ЗСУ вже дуже близько до Кремінної, – повідомили у Луганській ОВА.

На Сватівському та Кремінському напрямках окупанти задіяли шалену кількість особового складу і техніки, але ЗСУ мають там успіх та поступово рушать уперед, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Також він зазначив, що росіяни цілодобово атакують Білогорівку, а Старобільськ – логістичний центр, тому туди і кинуті російські десантники з Херсонського напрямку. 

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

До Києва приїхав британський телеведучий та мандрівник Бер Гріллз. Він анонсував спеціальний випуск програми «Вижити за будь-яку ціну» із Володимиром Зеленським. Президент подякував відомому британцю за увагу до нашої країни та поширення інформації про війну в Україні.

Зустріч Бера Гріллза з Володимиром Зеленським. Фото: Офіс президента

Київська область вже другу добу без сталого електропостачання, – повідомили в Бучанській раді. Як пояснюють в ДТЕК, це аварійне відключення може затягнутися на вихідні і лише з понеділка, ймовірно, буде можливість повернутися до планових відключень.

Київ збільшив ліміт на споживання електроенергії, але столиця поступово наближається до планових відключень. Про це повідомили в YASNO.

350 житлових будинків Києва пошкодили ракетні удари російських окупантів, – повідомив на Київському безпековому форумі міський голова Віталій Кличко. Загалом зруйновано або пошкоджено 678 інфраструктурних об’єктів міста. У тому числі 77 закладів освіти, 80 об’єктів житлово-комунального господарства, 25 об’єктів транспортної інфраструктури та 26 будівель охорони здоров’я.

У Святошинському районі Києва відновили багатоповерхівку, яку зруйнували росіяни в березні – на її стіні зобразили Фенікса, як символ відродження. Фото: з соцмереж

У Києві станом на осінь перебуває 3,35 мільйона людей, – повідомив міський голова Віталій Кличко. За його словами, до повномасштабної війни в столиці постійно перебували 3,6 мільйона людей, вдень ця цифра могла збільшуватися до 4,8 мільйона через робітників з області. Кількість мешканців міста підрахували за допомогою аналізу мобільного трафіку.

В Києві відбувся практичний семінар про особливості роботи поліції в умовах збройної агресії рф. Голова Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що з першого дня війни розгорнуто Ситуаційний центр Національної поліції, створено 300 ліній дистанційного прийому викликів, відкрито гарячу лінію з пошуку рідних, поліцейські з перших днів війни взяли на себе функцію евакуації людей з гарячих точок. 

В столиці відбулася пресконференція, приурочена до фіналу Нацвідбору «Євробачення-2023». На ній презентували уривки пісень фіналістів та фіналісток і провели жеребкування, яке визначило порядок виступів у фіналі. Захід відбувся в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Фіналісти Нацвідбору «Євробачення-2023». Фото: з соцмереж

Житомирська область

Про відключення світла в окремих районах Житомира попередив людей міський голова Сергій Сухомлин. Відключення відбувалися через перевантаження в мережі по області.

Верховний Суд підтримав позицію Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності передачі палацу Терещенків в смт Червоне у власність Житомирської єпархії УПЦ (МП). Раніше Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності. Зокрема, будівлю палацу та частину прилеглої території безкоштовно передали у користування московської церкви, а згодом – у приватну власність.

Архітектурна пам’ятка Житомирщини – садиба Терещенка. Фото: Ukrinform

На Житомирщині СБУ перевіряє монастирі УПЦ московського патріархату. Про контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ МП повідомили в Службі Безпеки України Житомирської області. Враховуючи збройну агресію росії, заходи проводяться, зокрема, для унеможливлення використання релігійних громад як осередку “руського міра” та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

Поліцейські вибухотехніки Житомирщини два тижні навчалися працювати на автоматизованій машині для розмінування територій. Керувати машиною можна дистанційно з безпечної відстані до одного кілометра.

Навчання вибухотехніків з керування машиною для дистанційного розміновування територій. Фото: Тетяна Іскоростенська

Акція «Живі листи» триває на Житомирщині для поранених військовослужбовців, які лікуються в області. В заході беруть участь діти області та переселенці будь-якого віку. Українським військовим планують передати 700 листів, вже написано – понад 250.

Сумська область

180 снарядів та мін протягом минулої доби спрямували росіяни на прикордонні території Сумщини, – повідомив керівник ОВА Дмитро Живицький. Під обстрілами перебували Шалигинська, Есманьська, Юнаківська, Зноб-Новгородська та Миропільська громади. Внаслідок обстрілів зайнялася пожежа, пошкоджені зерносховище та ЛЕП.

Основам самооборони вчать жінок у Сумах. В межах проєкту з протидії насильству “Обізнана і захищена” на тренингу учасницям демонструють, як захистити себе від нападників. Самообороні навчають інспектори патрульної поліції. Проєкт створено громадською організацією “Ліга сучасних жінок” за підтримки Міжнародного Медичного Корпусу.

Суми отримали 20 тонн гуманітарного вантажу з німецького міста Целлє, – повідомили в міській раді. У вантажі – продукти, новорічні дитячі подарунки, засоби гігієни, медикаменти та обладнання для лікарень. Це вже третій гуманітарний вантаж від початку повномасштабного вторгнення з німецького міста-побратима Сум.

Чернігівська область

Ворожі війська з території рф вкотре обстріляли прикордоння Чернігівщини, – повідомили в ДПСУ. Зафіксовано 6 ударів з міномета 120 мм в районі Сеньківки, 1 мінометний удар та три кулеметні черги – в районі Вінторівки.

Партнерство Чернігова з німецьким Аахеном та французьким Реймсом затвердили на засіданні міської сесії. За допомогою відеозв’язку до громади та депутатів міста звернулася очільниця Аахена Сіббіла Койпен.

Седнівська, Олишівська, Семенівська та Менська громади підсилено генераторами різної потужності, – повідомили в Чернігівській ОВА. Чергову партію потужних генераторів, які надійшли на допомогу від ROCKWOOL, теж своєчасно розподілять між громадами області. 

У Чернігові продовжили дію програми з виплати допомоги містянам, у яких пошкоджені приватні будинки. Відповідне рішення погодили на засіданні міської ради. 78-ми жителям будинків, які постраждали від обстрілів рф, виділено матеріальну допомогу у розмірі майже 1,2 млн грн. Нагадаємо, загальна кількість пошкоджених приватних будинків Чернігова складає – 2 783. 

Зруйновані приватні будинки Чернігівщини. Фото: з соцмереж

В деокупованій Чернігівській області відновили роботу всі бібліотеки, які працювали на момент російського вторгнення. 11 бібліотек знову почали працювати після ремонту пошкоджених російськими агресорами будівель або перемістилися до інших. Про це свідчать дані дослідження «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії».

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Вночі ворог кілька разів обстріляв Нікопольський район з важкої артилерії, випустивши близько 40 снарядів. Під ворожий вогонь потрапив Нікополь і територія Марганецької громади. 

Окупаційні війська рф знову обстріляли Нікополь з важкої артилерії. Поцілили по одному з підприємств. Увечері стався повторний обстріл міста. Вдарили росіяни і по Червоногригорівській ТГ на Нікопольщині. Пошкоджені – магазин, чотири приватні будинки, господарські споруди, електромережі. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих атак. Фото: голова ДОР Микола Лукашук.

З Дніпропетровщини на Херсонщину відправили кілька вантажівок з найнеобхіднішим. У машинах генератори, бензопили та продукти. У наборах борошно, олія, макарони та багато іншого. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Вінницька область

За підтримки Карлсруе встановили у Вінниці мобільні «пункти незламності». Десять таких наметів уже працюють у різних районах міста – від ДПЗ до Тяжилова.  Вантаж з наметами та необхідним обладнанням в комплекті..  Про це повідомили у Вінницькій міській раді. 

Мобільний “Пункт незламності”. Фото: Вінницька міська рада

​​Різнопланові гуртки, підтримка дитячого психолога та допомога матусям з ГВ: у Вінниці відбулось відкриття Дитячого Простору. Як розповіли координатори проєкту, у Дитячому Просторі кожна дитина зможе знайти заняття відповідно до віку та інтересів. Також тут пропонують допомогу діткам, які втратили батьків, онкохворим, дітям з інвалідністю, дітям, які травмувалися через війну.

Кіровоградська область

На Кіровоградщину ЗСУ. З ворожого полону додому повернулися  шестеро захисників. Про це повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Райкович.

Полтавська область

На Полтавщині виплатять кошти жителям села, які мають збитки після падіння російської ракети. Компенсацію з обласного бюджету отримають 17 жителів села Чечелеве Кам’янопотоківської громади. Їхні будинки пошкодило чи зруйнувало внаслідок російського ракетного удару. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Черкаська область

На Черкащині підсилили розвідників однієї з потужних бригад дронами. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

25 фотографій, присвячених побуту українських військових, готують до експозиції у міському будинку культури імені Кулика у Черкасах. Автор світлин — солдат 118 бригади Володимир Парадний, який працював над ними з березня цього року.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

За повідомленням Національної поліції у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі 19 населених пунктів. Надійшло 13 повідомлень про руйнування будинків громадян та об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф. В одному з сіл внаслідок потрапляння ракети майже повністю зруйновано адміністративну будівлю, де знаходились усі необхідні місцевим жителям служби, – повідомили у військовій адміністрації. 

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 69 осіб, з них 10 – діти.

Пожежа, яка зайнялася після обстрілу Запоріжжя військами рф. Фото: ОВА

Міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що упродовж останніх тижнів російські військові на блокпостах не випускають з тимчасово захоплених територій Запорізької області чоловіків призовного віку. За його інформацією, виїхати з окупованого Мелітополя та району можуть не більше 10 людей на день. Мер зазначив, що загарбники мотивують це тим, що чоловіки, які виїдуть на підконтрольну Україні територію, будуть мобілізовані. Але насправді вони проводять мобілізацію у себе і через це не випускають українців. Він також зазначив, що в одному з курортних селищ Мелітопольського району загарбники формують казарми на території санаторіїв. Мова йде про тисячі одиниць військової техніки та десятки тисяч солдатів. 

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що в переговорах про зону безпеки довкола Запорізької атомної електростанції “досягнуто серйозного прогресу”, й відповідна угода може бути досягнута до кінця року. За його словами, наразі сторони досягли згоди щодо деяких основоположних принципів. На питання, чи приймає росія вимогу України вивести озброєння й військових із території ЗАЕС, Гроссі відповів, що російська сторона “не проти угоди й принципу захисту станції”.

Миколаївська область

За добу російські війська завдавали ударів по акваторії Очаківської громади, – повідомив голова ОВА Віталій Кім. Він також повідомив, що росіяни зруйнували близько 13 500 об’єктів бізнесу на територіях Миколаївської області, що були окуповані. Серед знищених активів 12 найбільших агропідприємств області. За словами Кіма, наразі ще не можна порахувати збитки. Водночас кримінальні провадження щодо руйнації росіянами потужностей продовжують реєструвати. Він додав, що за час повномасштабної війни податкові надходження від виробництв у Миколаєві знизились уп’ятеро.

Відповідно до інформації зі ЗМІ з посиланнями на військову адміністрацію, за добу на Миколаївщині російськими обстрілами пошкоджено 17 цивільних об’єктів. Для ліквідації наслідків російської агресії підрозділи ДСНС вилучили 51 снарядів.

Наразі в області тривають роботи з відновлення газо- та електропостачання у населених пунктах, які постраждали внаслідок війни. Натепер без газопостачання вже 6 352 споживачі. Припинено електропостачання, водопостачання, водовідведення у 82 населених пунктах.

Проводиться добровільна евакуація. Загалом із Миколаївської області евакуйовано 27 751 осіб. 

Одеська область

У Чорному морі російське угрупування складається з 7 кораблів. Ракетоносії серед них наразі відсутні. Однак загроза ракетних ударів, в тому числі й “Калібрами” залишається, – розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. 

Третє судно зайшло до порту Одеси під завантаження 25 тис. гуманітарної пшениці від України для Сомалі в рамках програми, започаткованої президентом Зеленським в партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН, – повідомили в Міністерстві Інфраструктури України. Її мета – допомога бідним країнам у боротьбі з голодом. Друге судно сьогодні завершує в порту Чорноморська завантаження 30 тис. тонн пшениці, які будуть відправлені до Ефіопії. Очікується, що до кінця весни порти Одеси приймуть понад 60 суден, які доставлять українську пшеницю для бідних країн. Також у рамках “Зернової ініціативи” сьогодні з портів Великої Одеси вийшли 7 суден з 287,4 тис. тонн агропродукції для країн Азії, в тому числі й для Індонезії, яка потерпає від продовольчої кризи. Загалом з початку роботи “зернового коридору” Україна експортувала 12,7 млн тонн агропродукції.

Херсонська область

Російські окупаційні війська 12 разів обстріляли Херсон, є поранені та загиблі. Про це повідомила начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова. За її словами, із 20 листопада у Херсоні було зафіксовано 119 ударів російських ракет, загинуло 19 людей, постраждало 37, серед них одна дитина. Загалом російські окупанти 42 рази обстріляли територію Херсонської області, загинули три особи, ще сім мешканців дістали поранень різного ступеня важкості, повідомив голова обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич. Він зазначив, що росіяни цілеспрямовано атакують цивільну інфраструктуру області та вбивають мирних жителів. 

Жителі звільнених населених пунктів Херсонщини отримали гуманітарну допомогу. Серед помочі консерви та продуктові набори від World Food Programme, дрова, паливні брикети, понад тисяча будівельних наборів від UNHCR Ukraine. Також на Херсонщину доправили 200 м куб. габіонів – споруд, що забезпечуватимуть захист об’єктів інфраструктури від ворожих обстрілів. Про це повідомив голова ОВА Ярослав Янушевич. 

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Відбувся черговий обмін полоненими. Додому повернулись 50 українських захисників. Серед них два волинянина. Це Віктор Яценюк з Ковельського району, який з вересня перебував у полоні. А також Петро Клиш з Камінь-Каширського району, який вважався безвісти зниклим.

Луцькі «пункти незламності» отримали сучасне медобладнання. Чотири дефібрилятори та шість мішків Амбу для проведення серцево-легеневої реанімації передала Канадська організація Ukraine medical support через ГО «Медицина в дії».

Львівська мерія, завдяки податкам містян, передала 125-тій бригаді територіальної оборони ще 347 пар зимового взуття. Також особовий склад повністю забезпечили шапками, бафами, більшою частиною термобілизни тощо.

Поліцейські з Волині, які у складі Сил оборони захищають Україну, отримали відзнаки та нагородну зброю. Відзначив волинських правоохоронців очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов.

Нагородження військових. Фото: з соцмереж

Міський голова Ігор Поліщук зустрівся з матерями та дружинами військовослужбовців 2-го стрілецького батальйону та 115-ї окремої бригади територіальної оборони, які перебувають в полоні та вважаються безвісти зниклими.

У місті на Волині молодь провела акцію у підтримку міста Бахмута. У рамках акції підтримки молоді люди виготовили літери-бенери, які склали слово «Бахмут». Їх вивісили над дорогою у сквері поблизу пам’ятника Борцям за волю і незалежність України.

Закарпатська область

Голова ОВА Віктор Микита з робочим візитом перебуває у Києві. На порядку денному – питання енергозабезпечення Закарпаття та стабілізація графіків подачі електрики до споживачів у громадах.

Залишок бюджетних коштів області за 2022 рік спрямують на потреби військових та комунальних закладів, які приймають ВПО. Таке рішення було прийняте на засіданні постійної комісії з питань бюджету області.

У Свалявський обласний будинок дитини в четвертий раз завітали румунські благодійники з гуманітарною місією. Цього разу привезли ліжка, матраци для облаштування побуту у кімнатах для ВПО, а також одяг та засоби гігієни для вихованців.

З Ужгорода до Харкова відправляється перший рейс «Сковорода Експрес». Укрзалізниця увічнила маршрут мандрів українського просвітителя-гуманіста, поета, педагога до 300-річчя з дня його народження. Потяг вирушатиме та прибуватиме під спеціально створену музичну присвяту українського піаніста-віртуоза Євгена Хмари.

Рейс «Сковорода Експрес». Фото: Закарпатська ОВА

Івано-Франківська область

За 280 днів повномасштабної війни на Івано-Франківщині було 241 повітряна тривога.

В голова ОВА Світлана Онищук нагородила найвищою нагородою області – медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям” воїнів 80-ї Окремої десантно-штурмової бригади. Про це повідомили в ОВА.

В ОВА відбулась зустріч з представницями міжнародної організації «Help Age International». Йшлося про надання підтримки людям похилого віку, які постраждали від війни, надання їм соціальної та медичної допомоги, задоволення їх базових потреб.

У Івано-Франківську запустять автобуси обігріву зі Starlink Там можна буде підзарядити гаджети та випити чаю. Спецрейс запустять, якщо в місті не буде електроенергії понад добу.

Львівська область

В ОВА відбулась зустріч з координатором OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні Генріком Вілладсеном. Мова йшла про допомогу області в умовах війни.

Львівщина отримала 3 тисячі світловідбивних елементів. Їх роздадуть вихованцям дитсадків та школярам області. Передав елементи уповноважений радник міністра-речника з прав дітей Республіки Польща (Rzecznik Praw Dziecka) Максим Сяркевич.

Львівський обласний перинатальний центр отримав гуманітарну допомогу. Необхідні речі Центру передали в межах програми «Гуманітарна солідарність». Програму реалізував Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві та за фінансової підтримки CARE Deutschland e.V.

Краківський ботанічний сад збирає кошти для ботанічного саду у Львові. На зібрані кошти планують купити електрогенераторів.

Рівненська область

На Рівненщині 226 підприємців отримали кошти за програмою «єРобота: Своя справа». За підсумками 10-ї хвилі реалізації програми «єРобота: Своя справа» Рівненщина зберігає лідерство за кількістю проєктів, що отримають фінансування.

10-ї хвилі реалізації програми «єРобота: Своя справа». Фото: Рівненська ОВА

Тернопільська область

Працівники департаменту освіти та науки Тернопільської ОВА зібрали та передали подарунки до дня святого Миколая для дітей Херсонщини. Загалом зібрали близько 5 тонн допомоги. Це канцтовари, солодощі, домашня випічка. Вантаж прямуватиме до самого Херсону із зупинкою в Чорнобаївці, де частину продуктів передадуть місцевим дітям.

Для мешканців тернопільської громади презентували мобільний додаток «е-Тернопіль». У додатку доступна онлайн-карта руху транспорту, передбачена можливість запису на прийом до управління державної реєстрації, є можливість отримувати сповіщення про почaток тa відбій сигнaлу «Повітрянa тривогa». Тaкож доступні мaпи із проклaдaнням мaршрутів до пунктів обігріву, зaклaдів торгівлі, що прaцюють без світлa, мaпи колонок-кaчaлок питної води та мaпи укриттів.

Хмельницька область

На підтримку ЗСУ платники податків Хмельниччини перерахували понад 670 млн грн військового збору.

З Хмельницького передали ще один Маviс 3 Fly Combo для бойових спецпризначенців. Зазначимо, з початку війни з Хмельницького передали  понад 140 дронів та  квадрокоптерів для різних підрозділів.

По­лі­цей­ські Хмель­ницько­го до­лу­чи­ли­ся до ак­ції зі зда­чі кро­ві для по­ра­не­них вій­сько­вих. Цього ра­зу 24 літри крові здали бій­ці ро­ти по­лі­ції особ­ли­во­го приз­на­чен­ня, час­ти­на з яких бу­ла по­ра­не­на і про­хо­ди­ла лі­ку­ван­ня і ре­абі­лі­та­цію.

У Хмельницькому відкрилась пересувна експозицію “Разом ми – Європа”. Вона вже побувала в кількох містах України. Експозиція відбувається в рамках кампанії ЄС, що має на меті поінформувати українців про підтримку, солідарність та допомогу ЄС. Мистецькі твори створені українськими ілюстраторками.

Експозиція “Разом ми – Європа”. Фото: Хмельницька міська рада

Чернівецька область

Вперше до Чернівців приїхав Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява. Його супроводжував Почесний консул Латвійської Республіки в Чернівцях Ілля Хочь. Під час зустрічі у міській раді мова йшла про підтримку українців у боротьбі з агресором.

Чотири буси розмальовок, пазлів та іграшок, а також майже 170 тисяч грн зібрали для дітей з деокупованих територій вихованці чернівецьких садочків. Для цього малеча організовувала благодійні вистави.

 

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Німеччина ухвалила новий пакет військової допомоги Україні. До нього, зокрема, увійшли 7 зенітних самохідних установок Gepard. Крім того, в уряді Німеччини зазначили, що цього тижня Україні надали 3 мостоукладальні танки BEAVER, 10 безпілотних надводних кораблів, 65 одиниць охорони кордону, 14 тисяч спальних мішків, запчастини Мі-24 та 30 машин швидкої допомоги.

Швеція виділяє «зимовий пакет» допомоги для України. Допомога на $338 млн включатиме ППО.

ЄС розгляне пропозицію скерувати на відбудову України заблоковані кошти російських олігархів і виділить Києву €1 млн на розмінування. Про це повідомив Жозеп Боррель.

Чехія остаточно ухвалила навчання українських військових на своїй території. Передбачається підготовка до чотирьох тисяч українських військовослужбовців в Чехії у 2023 році. Також Чехія направити до 55 військових для участі у місії ЄС із підготовки українських військових.

Литва закупить партію зимового одягу для 25 тисяч українських військових. На це витратять понад 2 млн євро. Про це повідомили у Міністерстві оборони Литви.

Литовський виробник Audimas Supply передасть українським армійцям тисячу флісових светрів безкоштовно.

Кабінет міністрів Італії ухвалив декрет про продовження постачання зброї Україні на 2023 рік. Згідно з декретом Італійський уряд може відправляти військову техніку та зброю Україні у 2023 році, не запитуючи дозволу в парламенту.

13 грудня у Парижі відбудеться конференція з допомоги Україні щодо протидії таким ударам РФ і боротьбі з їхніми наслідками.

Джо Байден та Еммануель Макрон засудили війну путіна та пообіцяли підтримку Україні. Президенти опублікували спільну заяву, в якій підкреслили, що не визнають анексії росією українських територій та засуджують будь-яку ескалацію. Також вони пообіцяли надавати значні ресурси для підтримки стійкості українського цивільного населення в зимовий період.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Головою Африканського Союзу, Президентом Сенегалу Макі Салем. Обговорили подальше втілення ініціативи GrainfromUkraine і можливу участь країн Африки в реалізації формули миру.

Усі 30 країн-членів НАТО погоджуються з вступом України до Альянсу. По це заявила віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Стефанішина.

Еммануель Макрон особисто працює над підготовкою “енергетичного Рамштайну” для України, який невдовзі відбудеться в Парижі. Про це заявив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

Державна міграційна служба України розширює роботу мережі відокремленого підрозділу ДП «Документ» у Польщі. Тепер кожен охочий зможе легко оформити паспортні документи у ще одному польському місті. До Варшави, Кракова та Гданську приєднався Вроцлав.

У Конгресі США зареєстрували проєкт визнання приватна військова компанія “вагнер” терористичною організацією. Документ має назву «Про притягнення до відповідальності російських найманців».

В Гаазі обговорили створення Офісу прокурора, який відповідатиме за розслідування злочинів рф.

Молдова на засіданні ОБСЄ закликала вивести російські війська з Придністров’я.

Послу росії в Литві вручили ноту про оголошення його персоною нон ґрата, чиновник має покинути країну протягом п’яти днів. Зазначається, що посол рф оголошений персоною нон ґрата за діяльність, не сумісну з його дипломатичним статусом.

Італія бере під державне управління ключовий НПЗ країни, що належить російському “лукойлу”. Рішення уряду Італії, як повідомляється, спрямоване на “захист національних інтересів у стратегічних галузях виробництва”.

До Києва приїхав відомий британський телеведучий Бер Гріллз. Зазначимо, Бер Гріллз – британський мандрівник, телеведучий та письменник. Найбільш відомий завдяки телепрограмі «Вижити будь-якою ціною».

Зустріч Бері Гріллза з Володимиром Зеленським. Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Дитячий хор «Український Щедрик» прибув до Нью-Йорка і дав концерт на Центральному вокзалі. Це символічна подія, бо саме тут 100 років тому відбулася північноамериканська прем’єра «Щедрика» українського композитора Миколи Леонтовича.

В Австралії випустили лімітований джин Sunshine & Sons Pineapple Parfait Gin на честь визволення Херсона. Гроші з продажу підуть на придбання металошукачів, які потім відправлять в Україну для розмінування звільнених територій. Дизайн етикетки створив Костянтин Дес з Одеси. 

Джин на честь визволення Херсона. Фото: УЖВ NEWS

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна


 

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska