Війна в Україні сьогодні: останні новини на 01 листопада 2022 (фото)

251 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Ворог проводить обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. 

Протягом доби противником завдано 4 ракетних та 26 авіаційних ударів, здійснено понад 27 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Ворожих ударів зазнали райони більш як 20 населених пунктів. Серед них – Микільське Запорізької області, Полтава, Краматорськ, Нікополь та Миколаїв.

Продовжує зберігатися загроза завдання нових ударів та застосування ударних безпілотних літальних апаратів, зокрема і з території республіки білорусь.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. Республіка білорусь і надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, у районах населених пунктів Сеньківка і Гай Чернігівської області, а також Олександрівка і Вовківка Сумської області;

на Слобожанському напрямку – з артилерії різного типу, у районах населених пунктів Вільхуватка, Вовчанськ, Козача Лопань, Красне, Мілове, Стариця, Стрілеча, Ветеринарне та Чугунівка;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Дворічна, Кучерівка, Куп’янськ, Кислівка, Берестове, Греківка, Невське, Осинове, Терни, а також Торське;

на Бахмутському напрямку – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Зеленопілля, Берестове, Бахмут, Бахмутське, Іванград, Соледар, Спірне, Білогорівка, Опитне та Яковлівка;

на Авдіївському напрямку – з різнокаліберної артилерії, у районах населених пунктів Авдіївка, Мар’їнка, Водяне, Парасковївка, Красногорівка, Первомайське та Невельське;

на Новопавлівському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Богоявленка, Павлівка, Велика Новосілка, Пречистівка, Вугледар, Времівка та Нескучне;

на Запорізькому напрямку – з усього спектру артилерійського озброєння, у районах населених пунктів Гуляйпільське, Залізничне, Дорожнянка, Степове, Ольгівське, Малинівка, Новоданилівка та Червоне.

На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення. Від обстрілів з реактивних систем залпового вогню противника постраждало місто Нікополь.

Окупанти продовжують примусове переміщення цивільного населення на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. Ворог вдається до залякування цивільних мешканців, поширюючи інформацію про можливий підрив греблі Каховської ГЕС. Водночас, місцеве населення позбавлене засобів комунікації.

Російську окупаційну адміністрацію Херсона переміщено до міста Скадовськ.

Постійні втрати особового складу у підрозділах противника, що беруть безпосередню участь у бойових діях на території України, окупаційне командування намагається компенсувати мобілізованими військовослужбовцями. З тими, хто відмовляється брати участь у бойових діях, проводять так звану «роботу» співробітники ФСБ російської федерації.

За уточненою інформацією, підтверджено знищення складів боєприпасів противника у Запорізькій області 29 жовтня. Крім того, внаслідок вогневого ураження районів зосередження російських окупантів, було знищено 5 одиниць військової техніки. Втрати особового складу складають до 30 осіб загиблими та близько 100 – пораненими.

Авіація Сил оборони України протягом поточної доби завдала 22 удари. Під ураження потрапили 19 районів зосередження озброєння, військової техніки, а також 3 позиції зенітних ракетних комплексів противника. На різних напрямках наші підрозділи протиповітряної оборони збили два БпЛА типу “Орлан-10” та шість ударних дронів “Шахед-136”.

Підрозділами ракетних військ і артилерії за добу уражено два райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, склад боєприпасів та чотири інших важливих військових об’єкти противника.

Внаслідок терористичної атаки росії по енергетичним об’єктах рівень пошкоджень сягнув 40 %. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський після зустрічі з комісаром Європейського Союзу з питань енергетики Кадрі Сімсон. Вони обговорили подальші кроки щодо гарантування енергетичної безпеки України, а також посилення енергетичних санкцій проти російської федерації. 

Удари росії проти української цивільної інфраструктури є складовою геноциду. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Обстріли об’єктів, які забезпечують мешканців світлом та теплом, є цілеспрямованою метою задля залишення людей взимку без опалення та світла. Конвенція про геноцид 1948 року чітко на це вказує: зумисний вплив на умови проживання певної групи з розрахунком на її фізичне знищення, частини чи усієї – це геноцид, – наголосив міністр.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

За добу військові рф обстріляли Вовчанськ та ще шість населених пунктів Харківщини, – повідомили у Генштабі. Під удари окупантів вдень потрапили понад 10 населених пунктів області, серед яких Козача Лопань, Вовчанськ, Куп’янськ, Дворічна.

Збройні сили України станом на 1 листопада звільнили на Харківщині 568 населених пунктів, – повідомили в Офісі президента України.

Пункти обігріву, які планують облаштувати у Харкові на випадок аварійних відключень світла і тепла, працюватимуть цілодобово, – повідомив міський голова Ігор Терехов. Списки пунктів розмістять в оголошеннях на під’їздах.

Ніч у Харкові минула без ударів росіян. Протягом доби окупанти обстрілювали з артилерії населені пункти Харківщини, які межують із лінією зіткнення, зокрема Куп’янського та Чугуївського районів, – повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Після 21 години окупанти завдали ударів по Куп’янську, зруйнований житловий будинок. Жертв та постраждалих немає.

Протягом доби медики госпіталізували жінку 50 років, яка постраждала внаслідок обстрілу у Ківшарівці Куп’янського району. Пацієнтка у тяжкому стані.

Піротехнічними підрозділи ДСНС продовжують розміновувати території. Протягом доби знешкодили 563 вибухонебезпечних предмети.

Донецька область

За минулу добу  стало відомо про 3 мирних жителів Донеччини, убитих росіянами, 2 у Бахмуті та 1 у Кураховому. Крім того, правоохоронці виявили тіло 1 цивільного, загиблого під час окупації, у Рубцях. Ще 3 людини за вчора отримали поранення, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Серед ночі росіяни завдали 2 ракетних ударів по Краматорську – чотирнадцятьма ракетами поцілили у промзону. Інформація про постраждалих та пошкоджену інфраструктуру не надходила.

На Донецькому напрямку без постраждалих. У Кураховому зруйновано приватний будинок, також були прильоти по околицях сіл. В Авдіївці – поодинокі прильоти вночі, два масовані артобстріли під ранок. В Очеретинській громаді обстріли по околицях сіл – пошкоджено ЛЕП.

На Горлівському напрямку одна людина загинула і 2 зазнали поранень у Бахмуті, пошкоджено приватний будинок і багатоповерхівку. У Торецькій громаді зруйновано 4 будинки у Курдюмівці, пошкоджено будинок та забито худобу у Неліпівці. У Соледарській громаді поодинокі обстріли поблизу сіл, у Роздолівці пошкоджено приватний ангар.

На Лисичанському напрямку не припиняються обстріли Торського і Зарічного у Лиманській громаді. Подробиці встановлюються.

Наслідок обстрілу у Бахмуті горіли 10 балконів та частково квартири. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

У Волновасі обстріляли готель на трасі Маріуполь Донецьк, повідомив радник міського голови Петро Андрющенко.

У звільненому Лимані відновили роботу відділення двох банків.

Луганська область

Сєвєродонецьк живе фактично у середньовіччі – світло окупанти провели лише в декількох десятках будинків, – повідомив про поточну ситуацію в місті очільник ВЦА Олександр Стрюк. Він зазначив, що спостерігається дефіцит навіть технічної води, сміття із дворів практично не вивозиться. У свою чергу, окупаційна влада не переймається стихійними похованнями, які виникли в місті.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони України завдала по ворогу 14 ударів, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Під ураження потрапили райони зосередження озброєння та військової техніки, опорні пункти і позиції комплексів протиповітряної оборони противника. На різних напрямках наші підрозділи протиповітряної оборони збили 4 гелікоптери, 2 БпЛА та 45 ворожих крилатих ракет.

Воїни ракетних військ і артилерії за минулу добу уразили 2 пункти управління, 3 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки та інші важливі військові об’єкти окупантів.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

До Києва з візитом прибула помічниця Держсекретаря США у справах Європи та Євразії Карен Донфрід, щоб обговорити підтримку України. Про це повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк.

Помічниця Держсекретаря США у справах Європи та Євразії Карен Донфрід в Києві. Фото: Twitter Ambassador Bridget A. Brink

Через вчорашню ракетну атаку країни-терориста були пошкоджені енергооб’єкти, які живлять Бориспільський, Броварський, Переяславський, Вишгородський та Ірпінський райони, – повідомили в Укренерго. Без світла залишилося 300 тисяч клієнтів у Київській області.

Наразі електропостачання в області відновлено на 90%, тривають планові стабілізаційні відключення, – повідомили в Київській ОВА.

В столиці повністю відновлена можливість енерго- та водопостачання, однак вимкнення світла продовжать застосовувати через дефіцит в енергосистемі. За інформацією КМДА, до ліквідації пошкоджень внаслідок ракетних ударів були залучені понад тисяча працівників “Київводоканалу”, понад сто спеціалістів ДТЕК та десятки одиниць спецтехніки.

З метою економії споживання електроенергії в київському метрополітені буде змінено графік руху поїздів, а на всіх тролейбусних маршрутах столиці працюватимуть автобуси.

В Києві, у випадку надзвичайних ситуацій взимку готові розгорнути близько 1 000 пунктів обігріву для мешканців міста, – повідомив мер міста Віталій Кличко. З цією метою вже придбали електрогенератори та зробили запаси води.

Триває відбудова області після атак країни-терориста, – повідомили в обласній військовій адміністрації. В місті Ірпінь відновлюють пошкоджені багатоповерхівки – ремонтують покрівлю та проводять фасадні роботи.

У столиці втілюють в життя проєкт зі створення Національного військового меморіального кладовища. Його планують розташувати на території урочища “Лиса Гора” Голосіївського району. Таке рішення ухвалили на засіданні Київради. Орієнтовна площа військового цвинтаря становитиме 140 га.

Проєкт меморіального цвинтаря в Києві. Фото: Міністерство розвитку громад та територій України

Житомирська область

Через обстріли енергетичної інфраструктури військами рф дефіцит потужності на Житомирщині становить близько 30 відсотків. За інформацією “Житомиробленерго”, споживачів електроенергії у місті та області розділили на чотири сектори та, у разі аварійної ситуації, вимикатимуть електропостачання в одному з цих секторів.

Чергову партію автобусів передав Уряд Естонії для громад області, – повідомили в Житомирській ОВА. В рамках співпраці України з Естонією цього разу автобуси отримали Олевська, Овруцька, Хорошівська, Березівська, Лубенська, Семенівська громади, а також Державний університет «Житомирська політехніка».

Заклади освіти Житомирщини отримають 2 918 сучасних хромбуків від компанії Google. Як повідомили в Департамент освіти і науки Житомирської ОВА, проєкт є продовженням ініціативи «Ноутбук кожному вчителю», а його реалізація стала можливою завдяки підтримці ООН з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО.

Незабаром в Житомирській області відкриють відразу 5 дитячих точок «Спільно». Про це повідомили в громадській організації «In Touch Ukraine Foundation». Програми гуманітарної допомоги UNICEF, консультації психологів та соціальних працівників, різноманітні заходи, майстер-класи та багато активностей очікують на дітей та дорослих Баранівської, Ємільчинської, Олевської, Ружинської та Черняхівської громад.

Дитяча точка «Спільно». Фото: Житомирська ОВА

Сумська область

Минулої доби вдень окупанти обстріляли зі ствольної артилерії Краснопільську громаду: зафіксовано 36 влучень. Про це повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Ввечері цього ж дня ворог випустив 10 мін з території рф по Зноб-Новгородській громаді. Обійшлось без жертв та руйнувань.

У Сумах проведуть воркшоп з мінної безпеки для молоді від 14 до 35 років. Вестиме його представник Головного управління патрульної поліції у Сумській області. Захід відбудеться 4 листопада у МЦ «Романтика»: говоритимуть про вибухівки та правилах поводження з ними, щоб зберегти життя собі і близьким.

Буринська лікарня тепер матиме автономну кисневу станцію. Таке рішення прийняли у МОЗ України. Врахувавши нагальну потребу медичного закладу у кисні для лікування хворих з ковідом, було вирішено забезпечити лікарню власною станцією. Вартість її становить близько 3 млн гривень.

10-річна школярка із Сум Євгенія Кащенко заспівала у центрі міста, щоб зібрати гроші для батькового підрозділу. Це вже вдруге дівчинка виступає на вулиці з метою допомогти воїнам. Завдяки першій спробі Женя разом з небайдужими людьми змогли зібрати кошти на тепловізор, а тепер у планах купити захисникам теплі речі.

Сумська школярка співає, щоб зібрати допомогу для татка-військовослужбовця та його побратимів. Фото: з соцмереж

Сумський вчитель на уроках праці разом з учнями виготовляє кишенькові міні-нагрівачі для ЗСУ. Така пічка має вагу не більше за 150 грамів і дозволяє в польових умовах за декілька хвилин підігріти чай або їжу. Учитель праці Сергій Марущенко колись побачив такий пристрій у військового з США і удосконалив його, щоб той ефективно працював у наших реаліях. Як матеріал беруться деталі з різних непотрібних приладів. Щоб закип’ятити чашку води цією пічкою, достатньо буде 5-6 шишок як паливо. Півтори десятка готових нагрівачів відправляться до Охтирки та Миколаєва.

Чернігівська область

Три вулиці Варвинської громади у Прилуцькому районі були перейменовані – тепер вони носять імена загиблих на війні земляків. Таке рішення прийняла Варвинська селищна рада. Тепер замість Комарова, Гагаріна та Пушкіна будуть вулиці Костянтина Кропиви, Сергія Божка та Олександра Ляха.

На Ічнянщині під час благодійного ярмарку для земляків-оборонців зібрали 55 000 гривень. Про це повідомила міська рада Ічні. На ярмарку місцеві жителі продавали власну випічку, вироби хенд-мейд, книги, іграшки, прикраси та сувеніри. Кулінар та телеведучий Костянтин Грубич, який прийшов підтримати людей у цій справі, частував бажаючих козацьким кулішем з польової кухні. 

У Чернігові відбувся інтелектуально-патріотичний батл, який організували працівники Чернігівської міської дитячої бібліотеки. Про це повідомили у ОК «Північ»: військовослужбовці брали активну участь заході. На батлі команди школярів мірялися знанням про козацьке військо та ЗСУ. Під кінець змагання воїни подарували дітям літературу про історію України, а натомість отримали від колективу бібліотеки пакунки з окопними свічками.

Українські військові взяли участь у проведенні інтелектуально-патріотичного батлу серед чернігівських школярів. Фото: ОК «Північ»  

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Під ударом була Нікопольщина. Російські окупанти били по двох громадах з важкої артилерії і «Градів». 

В Нікополі понівечено майже півтора десятка п‘ятиповерхівок і один приватний будинок, легкові авто, дитсадок, аптеку, банк та перукарню. 

В Марганецькій громаді зачепило електромережі, 10 тисяч родин залишилися без світла. Через ворожий обстріл було знеструмлено насосну станцію, близько 40 тисяч абонентів залишились без водопостачання.В небі над областю вночі наші захисники збили три ворожі дрони-камікадзе.  Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

У Зеленодольській громаді Криворіжжя через обстріли рф пошкоджено понад 40% житла та інфраструктури. Місцеві жителі й комунальники ремонтують спорткомплекс, дитсадок та будинки.

Відремонтована будівля. Фото: голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко

Вінницька область

87-річна вінничанка Людмила Яремчук виготовляє “кікімори” (захисні костюми) для снайперів та розвідників. За 5 місяців жінка зв’язала понад 20 кікімор. Робить їх у волонтерському центрі.

87-річна вінничанка в’яже “кікімори”. Фото: з соцмереж

Дві з половиною тисячі книг зібрали учні однієї з вінницьких шкіл під час акції “Російську літературу — на макулатуру”. Тривала вона протягом тижня. Про це повідомила директорка Наталія Кучма.

Кіровоградська область

Майже 27 тисяч “сміливих гривень” зібрали для ЗСУ у “Прозорому офісі” Кропивницького.  Про це повідомив директор департаменту надання адміністративних послуг Кропивницької міської ради – керівник Центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» Олександр Нікітенко. Сума зібраних коштів перераховувалася на потреби Збройних Сил України.

Полтавська область

Сьогодні вночі Полтавщину атакували 10 дронів-камікадзе «Шахед». 

Сили ППО та  ТрО – 6 БПЛА збили. На жаль, чотири влучили в об’єкти цивільної інфраструктури.  Уламки потрапили на складські приміщення в Полтаві, внаслідок чого виникла пожежа. Загиблих та постраждалих не зафіксовано. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Наслідки від ворожих дронів-камікадзе. Фото: Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко

Черкаська область

Черкаські ветерани війни розпочали тренування у спортивно-соціальному реабілітаційному центрі. Його створили на базі муніципального спортивного клубу “Дніпро”. Там безоплатно займаються захисники та захисниці після тяжких поранень.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

У Запорізькій області збройної атаки зазнали об’єкти критичної, цивільної та житлової інфраструктури в обласному центрі та у передмісті. Також під вогонь окупантів потрапили населені пункти Пологівського та Запорізького районів.  Минулої доби до органів поліції надійшло 29 повідомлень про руйнування.

З самого ранку військові рф застосували по центру та околицям Запоріжжя авіацію, вдарили ракетами Х-101 та С-300. Після кожної хвилі влучань на об’єктах виникали пожежі. Більшість районів обласного центру та населених пунктів на околицях залишилися без енергопостачання.Неподалік місць влучань вибуховою хвилею пошкоджено навколишню територію.

Також правоохоронці зафіксували влучання в об’єкти критичної інфраструктури  у населених пунктах Запорізького району. Від розірваної ракети в повітрі постраждало близько десяти домівок в одному з сіл Вільнянської територіальної громади. Окрім цього ворожого вогню зазнали населені пункти Пологівського району: зруйновані будинки та господарчі будівлі.

Пожежа внаслідок ворожого обстрілу. Фото: Національна поліція

Станом на 1 листопада роботи з ліквідації наслідків ракетної атаки російських військ по об’єктах енергетичної інфраструктури Запоріжжя, що сталась 31 жовтня, завершені. За уточненими даними, 31 жовтня, після обстрілів окупаційними військами рф, знеструмленими були 191 тисяча 600 домівок, підприємств та установ. До кінця доби енергопостачання міста Запоріжжя та містян було повністю відновлено.

За інформацією Генштабу, 29 жовтня були знищені склади боєприпасів противника у Запорізькій області. Крім того, було знищено 5 одиниць військової техніки. Втрати особового складу складають до 30 осіб загиблими та близько 100 – пораненими.

Внаслідок вибуху, що стався у тимчасово окупованому Бердянську 31 жовтня, був поранений перший заступник голови окупаційної “адміністрації міста із зовнішньої політики та масових комунікацій” Павло Іщук. Колаборанта госпіталізували. Він перебуває у свідомості, але стан його оцінюється, як тяжкий.

Минулої доби російські окупанти оголосили в тимчасово окупованому Мелітополі канікули та намагаються вивести дітей на територію Криму, Краснодару та інших регіонів рф. Про це повідомив міський голова Іван Федоров.

За повідомленням ГУР, окупанти виставили умову ліцензованим співробітникам оперативної зміни Запорізької атомної електростанції, що до 2 листопада вони мають визначитися щодо підписання або відмови від контракту з «росатомом». Іншим працівникам ЗАЕС виставлено термін – до 1 грудня. Найближчим часом будуть анульовані перепустки на станцію українського зразку. Також в управлінні повідомляють, що на даху п’ятого енергоблоку встановлено обладнання РЕБ для боротьби з засобами аеророзвідки. На промисловій зоні ЗАЕС розміщено чергову зміну окупантів. Командний склад розосереджений по місту та проживає в квартирах місцевих мешканців, які виїхали.

Миколаївська область

За повідомленням ОК “Південь”, ворог активно икористовує аеророзвідку з метою уточнення положення наших військ та коригування вогню артилерії. Близько двох десятків безпілотних повітряних шпигунів зафіксовано на Херсонщині та Миколаївщині.

Нашою армійською авіацією 31 жовтня було влучно атаковано скупчення особового складу окупантів на опорному пункті противника в районі Снігурівки на Миколаївщині.

Опівночі, чотирма зенітними керованими ракетами системи С – 300, ворог завдав удару по середмістю Миколаєва. Внаслідок обстрілу понівечено будівлі навчального закладу, повністю зруйновано двоповерховий житловий будинок, ще з десяток приватних будинків пошкоджено. У багатоквартирній п’ятиповерхівці виникла пожежа. Є руйнування медичного закладу. Загинула одна людина. Решта втрат уточнюється. Будівля гімназії, яка була пошкоджена обстрілами, вважається історичною та архітектурною пам’яткою міста.

Частково зруйнована будівля гімназії в Миколаєві. Фото: з соцмереж

Внаслідок вчорашніх завданих ударів по території Очаківської громади, поліцейські задокументували пошкодження двох приватних житлових будинків. Загинули два мирні жителі віком 25 і 28 років. Отримав поранення 37-річний чоловік.

У Миколаєві та трьох районах області: Баштанському, Вознесенському та Миколаївському, – протягом тижня, з 24 по 31 жовтня, тривали роботи з відновлення пошкодженої обстрілами інфраструктури. Про це повідомляє Миколаївська обласна військова адміністрація. Зокрема, станом на 1 листопада вікна зашиті у 73 відсотках будинків, відремонтовано майже половину пошкоджених дахів. Окрім цього, відновлено дві пошкоджені частини трубопроводу теплової мережі, на даний час ведуться роботи з ізолювання.

Одеська область

В акваторії Чорного моря корабельне угруповання ворожого війська має суттєве скорочення до 6 одиниць, які продовжуються укриватися за кримським узбережжям. На чергуванні носіїв крилатих ракет не зафіксовано. Динаміка загальної обстановки передбачає її оперативні зміни.

СБУ затримала на Одещині чоловіка, якого підозрюють у підготовці вибухів на залізниці. За даними відомства, чоловік збирав дані про перевезення військової техніки, озброєння та боєприпасів на Одеській залізниці. Цю інформацію він планував передати російській розвідці для підготовки вибухів на основних логістичних шляхах ЗСУ на півдні країни. Затримали підозрюваного під час налаштування техніки для спостереження за залізницею. В схованці чоловіка силовики виявили 11 тротилових шашок та міну ТМ-62 з детонаторами. Затриманому повідомлено про підозру у держзраді та незаконному поводження зі зброєю та вибуховими речовинами. Також йому можуть інкримінувати диверсію. Триває досудове розслідування.

Вибухівка, яку виявили в сховку підозрюваного. Фото: з соцмереж

Військові з одеської 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу отримали партію допомоги від благодійного фонду “Повернись живим”. Бригаді передали 30 терміналів Starlink, п’ять квадрокоптерів DJI Mavic 3 Fly More Combo, десять карт пам’яті до них та п’ять додаткових модулів пам’яті.

З портів “Чорноморськ” та “Південний” 1 листопада вийшли три судна з 85 тис. тонн агропродукції. Українські порти прийняли два танкери під завантаження олією для Йорданії та Румунії. Черга із суден в Босфорі, які очікують на інспекцію, скоротилася з понад 170 до 147 як на вихід, так і на вхід.

Херсонська область

Обстановка на південнобузькому напрямку складна, але підконтрольна Силам оборони. Противник продовжує обороні дії та облаштовує нові рубежі оборони. Протягом ночі вогневе ураження наносилось нашим військам із застосуванням реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів вздовж усієї лінії бойового зіткнення. Також обстрілів зазнали територіальні громади Миколаївського, Баштанського та Берисласького районів.

Окупанти продовжують примусове переміщення цивільного населення на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. Ворог вдається до залякування цивільних мешканців, поширюючи інформацію про можливий підрив греблі Каховської ГЕС. Водночас, місцеве населення позбавлене засобів комунікації. Російську окупаційну адміністрацію Херсона переміщено до міста Скадовськ.

За минулу добу поліція відкрила 34 кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів російських військових на Херсонщині. Зокрема, задокументовані обстріли поселень Бериславського району, факти мародерства на деокупованих територіях, викрадення людей. Біля села Ольгине Високопільської громади на протитанковій міні підірвався 19-річний житель одного з сіл.

Зруйнований ворожими обстрілами будинок. Фото: Поліція Херсонської області

В тимчасово окупованому Бериславі перестали надавати медичну допомогу місцевим жителям. Росіяни вивезли все медичне обладнання з лікарень міста й припинили їх діяльність.

З Державного архіву Херсонської області військові рф вивозять найцінніші документи XVІІІ- XІX століття зі складу Національного архівного фонду України. Про це повідомляє Державна архівна служба. Також служба повідомляє, що військові рф викрали документи з архівів судів, міської ради та РАЦС у Херсоні.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

В одному з медичних закладів Луцька група волонтерів-перукарів організувала  стрижки поранених військовослужбовців, які перебувають на лікуванні чи реабілітації. Благодійна акція «Стрижка для солдата» продовжуватиметься й надалі, адже чимало майстрів у місті бажають долучитися.

Закарпатська область

Закарпатські гірські штурмовики надіслали світлину з передової на Херсонщині та подякували за допомогу в забезпеченні транспортом високої прохідності. Про це повідомив голова ОВА Віктор Микита.

Світлина з передової. Фото:фейсбук-сторінка голови ОВА Віктора Микити

Івано-Франківська область

На Городенківщину прибула чергова гуманітарна допомога із Польщі для військових. Посол сейму республіки Польща Павел Кукіз передав для українських захисників повнопривідний автомобіль «Сузукі», спальні мішки, каремати, військову форму, зимову термобілизну та перев’язувальні матеріали.

До Івано-Франківська прибув гуманітарний вантаж вагою 15 тонн від німецьких благодійників. Допомога включає медичні засоби, зимовий одяг, амуніцію для військових та рятувальників. А ще – два укомплектовані автомобілі швидкої допомоги.

Львівська область

У Львівській міській раді нагородили переможців відеоконкурсу «Енергоефективний Львів». Діти отримали цінні подарунки від асоціації «Енергоефективні міста України» та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Зазначимо, в рамках конкурсу школярі ділились своїми порадами, як економити тепло і електроенергію.

У центрі Львова відкрили пересувну експозицію оригінальних робіт українських ілюстраторів про повномасштабну російську війну та допомогу ЄС Україні. Експозиція є складовою Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом ми – Європа», яку Європейський Союз розпочав у серпні. Кампанія має на меті поінформувати українців про всебічну підтримку, солідарність та допомогу від ЄС.

Кампанії «Разом ми – Європа». Фото: Львівська міська рада

У Національному драматичному театрі Львова відбувся концерт під назвою «Українцям щонайперше – воля!». Мистецький проєкт мав на меті зібрати кошти на підтримку Збройних Сил України.

У Полтвівській школі (Красненська територіальна громада) відбулись святкові заходи, під час яких збирали коштів для захисників. Зібрані майже 40 тисяч грн передали на потреби ЗСУ.

Рівненська область

Лише у жовтні на Рівненщині поступило 18 повідомлень про замінування. А з початку війни – 152. Про це повідомили в ОВА.

На Рівненщину привезли гуманітарну допомогу від української діаспори з Торонто (Канада). Три позашляховики, інвалідні візки, медичні препарати та білизна доставлена за сприяння ОВА.

На Рівненщині нагородили волонтерів. Серед них, зокрема, викладачі, студенти, шеф-кухарі та підприємці. Їх нагородили годинниками від Рівненської ОВА.

Гуманітарний проєкт із забезпечення одягом переміщених дітей віком до 14 років реалізує Мінреінтеграції спільно з дитячим фондом ЮНІСЕФ. У рамках цієї ініціативи на Рівненщину надійде 9 тисяч комплектів теплого одягу для дітей.

Державний архів Рівненської області отримав гуманітарний вантаж з Німеччини. За сприяння Бібліотеки імені Мартіна Опіца, що у місті Герне, для потреб архіву передали генераторів, теплообігрівачі, 200 архівних ящиків, 2 000 фотоархівних оболонок, 2 сканери та 15 вогнетривких кишень для документів.

Тернопільська область

4 листопада у Тернополі відбудеться форум регіональної цифрової трансформації West Ukraine Digital. Мета форуму – розвиток економіки та цифровізації в умовах релокації українського бізнесу, надання дієвих механізмів для реалізації цифрових проектів, спонукання до планування технологічного майбутнього.

Хмельницька область

У Хмельницькому відбулась презентація воєнної поетичної збірки «Люди з дієсловами». Презентація відбулась  рамках роботи проєкту Літературна мережа «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Мистецький проєкт втілюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Чернівецька область

До Чернівців прибув подарунок від міста Мецу (Франція). Це низькопідлоговий автобус-гармошка, який  може вмістити до 150 людей за раз. Про це повідомили у міській раді.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

США передадуть Україні 8 систем NASAMS. У Пентагоні повідомили, що 2 таких системи Україна отримає найближчим часом. Крім того, у Пентагоні взяли на себе відповідальність надати країні засоби протидії з безпілотниками, включаючи систему VAMPIRE.

Дванадцять країн постачатимуть Україні енергетичне обладнання. За повідомленням Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Ізраїль, Іспанія, Італія, Литва, Німеччина, Північна Македонія, Польща, Республіка Корея, Словаччина, Словенія, Фінляндія та Франція поставлять в Україну 954 одиниці енергетичного обладнання.

Україна та Чехія готують понад 50 проектів для посилення ЗСУ. Про це повідомив Міністр оборони Олексій Резніков.

ЄС готовий постачати Україні електроенергію у разі її дефіциту внаслідок російських обстрілів. Про це заявила Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон.

Заява Кадрі Сімсон. Фото: з соцмереж

Україна та Словаччина продовжили угоду про збільшений імпорт газу. Про це повідомив «Оператор газотранспортної системи України».

Дитячий фонд ООН (UNICEF Ukraine) доставив в Україну 2,3 млн доз мРНК-вакцини проти COVID-19 Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech, які надав уряд США в рамках ініціативи COVAX.

Чехія підтримала вступ України до НАТО. Президент України Володимир Зеленський та Премьер Чехії Петро Фіала підписали декларацію про підтримку вступу України до альянсу.

В Україні планують створити точки Wi-Fi на випадок відключення електроенергії, які працюватимуть на акумуляторах Tesla Powerwall і терміналах Starlink. Для цього використають частину з понад 1,5 тисячі терміналів Starlink, які Україна отримає від Польщі.

Тимчасовий захист для українців в ЄС, активований у березні 2022 року на один рік, автоматично продовжено до березня 2024 року.

Болгарія продовжила програму розміщення біженців з України на необмежений термін. Однак, біженців перемістять із готелів у державні заклади. Буде дано 15-денний термін до середини листопада, щоб людей перемістили.

Молдова оголосила персоною нон ґрата російського дипломата після падіння фрагментів російської ракети на територію країни. Про це повідомили в МЗС Молдови.

Голова Європейської ради Шарль Мішель засудив ракетні удари росії по Києву та об’єктам критичної інфраструктури в інших регіонах.

Заява Шарля Мішеля. Фото: з соцмереж

Футбольний союз Боснії і Герцеговини відмовився від товариського матчу зі збірною росії. Проти проведення матчу виступили лідери збірної, разом з капітаном Едіном Джеко. Гравці сказали, що грати з росіянами не можливо, поки росія воює з Україною.

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska