Війна в Україні сьогодні: останні новини на 01 грудня 2022 (фото)

281 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

За добу противник завдав ракетного удару по позиціях наших військ на території Харківської області. Здійснив 16 авіаційних ударів, зокрема по населеному пункту Білогір’я Запорізької області, обстріляв з реактивних систем залпового вогню місто Херсон. 

Продовжує зберігатися загроза завдання ворогом ракетних ударів по об’єктах енергетичної системи та критичної інфраструктури по всій території України.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. 

На Сіверському напрямку ворог здійснив мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів Костобобрів і Грем’яч Чернігівської області та Гаврилова Слобода, Середина Буда, Пустогород, Бачівськ, Вільна Слобода, Будки, Білопілля та Краснопілля на Сумщині.

На Слобожанському напрямку противник продовжує утримувати свої війська в прикордонних районах Бєлгородської області. Обстрілів ворожої артилерії різних типів зазнали райони населених пунктів Гур’їв Козачок, Красне, Зелене, Слобожанське, Огірцеве, Бочкове, Мала Вовча, Бударки, Дворічна та Западне Харківської області.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник обороняється. Обстріляв із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Табаївка, Крохмальне і Берестове Харківської області; Стельмахівка, М’ясожарівка, Макіївка і Площанка Луганської області та Торське на Донеччині.

На Бахмутському напрямку противник надалі зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій. Вогневого ураження з танків та артилерії зазнали обʼєкти в районах Серебрянки, Верхньокам’янського, Спірного, Роздолівки, Білогорівки, Яковлівки, Соледара, Бахмутського, Бахмута, Залізного та Нью-Йорка Донецької області.

На Авдіївському напрямку противник продовжує спроби покращити тактичне положення. Ворожого вогневого впливу з танків та артилерії різних типів зазнали обʼєкти в районах Авдіївки, Первомайського, Водяного, Веселого, Красногорівки та Мар’їнки на Донеччині.

На Новопавлівському напрямку ворог веде оборонні дії. Зафіксовано обстріли окупантами районів населених пунктів Времівка, Велика Новосілка, Богоявленка, Парасковіївка, Золота Нива, Пречистівка, Вугледар та Павлівка Донецької області. 

На Запорізькому напрямку ворог також обороняється. Здійснив артилерійські обстріли по районах Нікополя, Кам’янського, Новоандріївки, Залізничного, Гуляйполя, Дорожнянки і Білогір’я Запорізької області та Ільїнки на Дніпропетровщині.

На Херсонському напрямку ворог веде оборону раніше зайнятих рубежів. Обстрілів зазнали, зокрема, Качкарівка, Республіканець, Матросівка, Токарівка та Антонівка Херсонської області. Не припиняє ворог тероризувати з артилерії і жителів міста Херсон.

За наявною інформацією, російські окупаційні війська відводять окремі підрозділи та готують до евакуації персонал окупаційних адміністрацій населених пунктів тимчасово зайнятої території Запорізької області. Так, з населеного пункту Михайлівка, виїхали підрозділи, що базувалися у місцевому відділку поліції та одному з навчальних закладів. У населених пунктах Пологи та Інженерне окупанти виїжджають з будинків, де вони були розквартировані, вивозять викрадене майно. У населеному пункті Бурчак окупаційна влада проводить перепис для так званої добровільної евакуації населення.

Підтверджено вогневе ураження підрозділами Сил оборони місць зосередження живої сили противника за попередні дні. У населених пунктах Мирне, Токмак, Інженерне, Пологи, Ясне та Кінські Роздори Запорізької області втрати противника склали понад 230 осіб пораненими, знищено більше 15 одиниць військової техніки різних типів та склад боєприпасів. Інформація щодо ліквідованих окупантів уточнюється.

Авіацією Сил оборони протягом поточної доби завдано 14 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 3 удари по позиціях зенітних ракетних комплексів противника.


Відбувся черговий обмін військовополоненими. Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. Вдалося звільнити 50 військовослужбовців, зокрема оборонців Маріуполя та “Азовсталі”, полонених, які були в Оленівці, поранених, зокрема в боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках. 

Верховна Рада прийняла закон №8081 щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. Закон передбачає надання відпустки військовослужбовцям тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

На Слобожанському напрямку рф продовжує тримати війська в районах Бєлгородської області, що межують з Україною, а на Куп’янському напрямку окупанти ведуть оборону, – повідомили в Генштабі ЗСУ. Під обстріли російських загарбників потрапили 18 населених пунктів Харківщини. Військові рф завдали ракетного удару по позиціях українських захисників на території Харківської області протягом останньої доби.

Відбулася зустріч з заступником Міністра закордонних справ Чеської Республіки Мареком Свободою, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Окрім організації надання медичних послуг населенню в умовах бойових дій обговорили також співпрацю у сферах енергетики та важливість економічного відновлення Харківської області.

ДНК-експертиза підтвердила, що у безіменній траншеї на кладовищі №18 у Харкові похований саме тероборонівець Роман Сімонок, який загинув під час ракетного удару по обладміністрації. За словами його матері, ДНК-експертизу провели прискорено, за місяць. Відбирали її зразки для порівняння. Зараз готуються до перепоховання Романа на Алеї Слави. Нагадаємо, що у вересні Харківська міська рада визнала, що під час поховань наприкінці лютого комунальне підприємство “Ритуал” виконувало свою роботу з порушеннями закону. На кладовищі виявили масові поховання у траншеях – 1220 людей поховані у спільних могилах без трун. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за двома статтями: наруга над могилою та службова недбалість. Юридична компанія “Міллер” 28 листопада повідомляла, що з масового поховання на прохання рідних вже ексгумували двох людей.

Дитячого письменника Володимира Вакуленка, вбитого окупантами в Ізюмському районі на Харківщині, поховають 6 грудня у Харкові. Про це повідомила виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

У декілька разів збільшилася інтенсивність обстрілів у Куп‘янському районі. Протягом доби росіяни постійно наносили артилерійські удари по населених пункту прикордонних громад району. Виникали пожежі в будинках, господарчих спорудах, складах, є влучання по відкритих територіях. 

Під обстрілами також прикордонні Вовчанська та Липецька громади – горіли гаражі, пошкоджені фасади приватних будинків. 

За даними Обласного центру екстреної медичної допомоги, без  постраждалих.

Міжнародний комітет Червоного Хреста передав Харкову та області 50 систем оповіщення. Про це розповів директор обласного Департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

Нові сирени від “Червоного хреста” для Харківщини. Фото: ХОВА

Донецька область

Російські зусилля навколо Бахмута вказують на те, що війська не винесли уроків з попередніх кампаній із великими втратами, зосереджених на цілях обмеженого оперативного чи стратегічного значення. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни. За словами аналітиків, з кінця травня російські війська постійно витрачали бойову силу на невеликі населені пункти навколо Бахмута і за наступні 6 місяців вони домоглися приросту всього лише близько декількох кілометрів. 

Приблизно те саме повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Він зазначив, що окупанти кидають усі сили на захоплення Бахмута, але безрезультатно.

На Волноваському напрямку росіяни обстріляли Вугледар. Пошкоджено щонайменше 6 будинків, без постраждалих.

На Донецькому напрямку вночі були поодинокі прильоти по старій частині Авдіївки, а на ранок місто зазнало масованого артобстрілу по центру. Також зранку ворог завдав ракетного удару по інфраструктурному об’єкту у Кураховому – двоє людей поранено.

На Горлівському напрямку найбільше постраждав Бахмут: 2 людини поранено, пошкоджено будинок, склад та адмінбудівлю. Також поодинокі обстріли зафіксовано біля Роздолівки, Яковлівки та Бахмутського у Соледарській громаді.

На Лисичанському напрямку 1 людина отримала поранення і 1 будинок зруйновано у Торському Лиманської громади.

Минулої доби росіяни росіяни поранили 3 цивільних на Донеччині у Бахмуті, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

У деокупованому Лимані медики міжнародної організації “Лікарі без кордонів” приймають місцевих у приміщенні переобладнаної бази відпочинку, оскільки обидві лікарні були зруйновані російськими військовими.

Безпілотник для ЗСУ створюють військові та волонтери з Донеччини. Інженери та волонтери зі сходу збирають кошти на розробку та виготовлення власного ударного комплексу “Інквізитор”. За планом, він матиме кращі льотні характеристики, ніж у інших коптерів такого класу, а вартість його буде у декілька разів нижчою. Про створення нового безпілотника розказав один з учасників проєкту Сергій Наконечний.

Луганська область

На фронті на Куп’янському та Лиманському напрямках противник продовжує вести оборону. Протягом 30 листопада росіяни здійснили вогневий вплив по Новоселівському, Стельмахівці, Макіївці, Площанці, Невському, Червонопопівці і Білогорівці.

Підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Новоселівського, Стельмахівки і Білогорівки.

На деокупованій території Луганської області правоохоронці шукають російських диверсантів. – повідомили у Луганській ОВА. Правоохоронці досі виявляють ДРГ, які ховаються по хатах у звільнених селах. Поруч йдуть бої.

Наші бійці тримають оборону в Білогорівці, у напрямках Кремінної та Сватового ЗСУ, як і раніше, просуваються уперед. У Луганській області українські військові вже знаходяться за декілька кілометрів від Кремінної, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Також він зазначив, що замінована уся окупована територія, від мостів до лісопосадок. Також росіяни стягнули велику кількість техніки. У Старобільську окупанти створюють вже другу лінія оборони з військових, яких перекинули з Херсону.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

Українська розвідка не має інформації про створення ударного угруповання для наступу на Київ з території Білорусі, – повідомив керівник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко. Командування сил і засобів оборони міста Києва проводить системні заходи з нарощування і підтримання військ у бойовій готовності, вдосконалює систему інженерного обладнання, протиповітряної оборони та вогневого ураження противника.

Ірпінь відвідав міністр оборони Словенії Мар’ян Шарець. Він побував на зруйнованій внаслідок російських обстрілів вулиці 10-а лінія. Від ірпінського міського голови Олександра Маркушина закордонний гість дізнався про героїчну оборону міста та перспективи відбудови зруйнованого.

Міністр оборони Словенії Мар’ян Шарець в Ірпені. Фото: Ірпінська міська рада

Троє військових рф у березні 2022 року жорстоко поводилися з місцевим жителем у тимчасово окупованому селі Гавронщина. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора. Правоохоронці встановили, що впродовж тижня росіяни знущалися над чоловіком – били, погрожували вогнепальною зброєю, зв’язували руки та ноги мотузкою. Вони декілька днів тримали його без верхнього одягу в ямі на відкритому повітрі, закопували в холодний ґрунт, не давали воду та їжу. До суду скеровано обвинувальний акт щодо цих російських військових за порушення законів та звичаїв війни, стаття передбачає ув’язнення до 12 років.

Енергосистема Києва стабілізується, але екстрені відключення тривають, – повідомив гендиректор YASNO Сергій Коваленко. За його словами, в понеділок кияни залишалися без електропостачання на понад 9 годин, минулої доби – вже на 7.

Київ оснащує генераторами станції мобільних операторів для «безперебійності звʼязку», – повідомили в КМВА. Також по місту планують розподілити понад 40 станцій Starlink, які забезпечуватимуть інтернетом держадміністрації та лікарні.

В столиці визначено 58 проблемних перехресть, на яких під час вимкнень електроенергії і знеструмлення світлофорів працюватимуть регулювальники руху.

У київських багатоповерхівках розмістять 5 000 коробок на випадок блокування у ліфтах. Як повідомили в КМДА, бокси будуть розміщені в будинках, які найчастіше підпадають під стабілізаційні та екстрені вимкнення світла. До складу кожного боксу входять вологі рушники, сухі серветки, пакети для сміття, печиво, вода, одноразові стаканчики та заспокійливе.

В Києві триває відбудова найбільш пошкоджених обстрілами рф будинків, – повідомив керівник КМВА Сергій Попко. На сьогодні 5 з них повністю відновлені, 9 будинків планують відновити до кінця року, ще 2, з великим обсягом робіт, – до середини наступного року.

Пошкоджена внаслідок російської атаки 16 березня 2022 року будівля Києва. Фото: ДСНС

Понад 200 тисяч переселенців додалося в Києві за час повномасштабної війни. Загалом з 2014 року в столиці зареєстровано понад 360 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Серед них – понад 61 тисяча пенсіонерів та майже 12 тисяч – людей з інвалідністю, – повідомили в КМДА.

Закладам освіти 42-х громад Київщини передали 3 808 ноутбуків. Девайси будуть використовуватися для організації освітнього процесу, зокрема для дистанційного навчання. Це відбулося в межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education) та проєкту «Цифровий актив для України» компанії HP та Microsoft. 

Житомирська область

Для оплати праці 50-ти безробітних Житомирщини, які долучаться до «Армії відновлення» до кінця 2022 року, виділено майже 400 тисяч гривень. Як повідомили в обласній службі зайнятості, люди зможуть взяти участь в оплачуваних суспільно корисних роботах, які будуть організовуватись районними військовими адміністраціями та сільськими, селищними і міськими радами.

Багато будівель Житомирщини потребують розчищення та відновлення. Фото: з соцмереж

За 34 дні облаштовано шкільне укриття для дітей працівників підприємства «Кромберг енд Шуберт Житомир». На підприємстві не змогли проігнорувати прохання батьків та, разом з іншими благодійниками, надали школі необхідні будівельні матеріали та 100 стільців з регулюванням висоти. Тепер замість онлайн занять дітей очікує повернення до рідної школи. 

На Житомирщині планують створити навчальний центр для вогнеборців-добровольців. Наразі триває розробка механізмів щодо організації проєкту, а в січні планується підписання документів з польськими колегами щодо втілення його в життя.

Житомирські рятувальники отримали автомобіль, два генератори, медикаменти та продуктові набори. Привезли та передали допомогу вогнеборець Ярослав Палаш з міста Милослав та ксендз Яцек з міста Гевартов. З початку війни вони передавали гуманітарну допомогу в Україну та активно допомагали рятувальникам.

Допомога від польських рятувальників. Фото: ДСНС

Придбати автомобіль для однієї з бригад ЗСУ планує скульптор з Коростишева Олексій Марковський. Для цього він через соцмережі почав продавати виготовлені ним бетонні скульптури котиків. Акцію підтримки назвали “Котики для котиків”.

Сумська область

Минулої доби ворог випустив по прикордонню Сумщини 110 боєприпасів з мінометів та ствольної артилерії. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. Під ворожим вогнем опинилися Краснопільська, Білопільська, Середино-Будська та Есманьська громади. По останній окупанти гатили чотири рази за добу. 

Внаслідок злочинної російської атаки в Білопільській громаді загинув 15-річний хлопець, який під час артобстрілу не встиг добіжати до укриття декілька метрів. Серед руйнувань – пошкоджені житлові будинки, лікарня, дитячий садок, транспортні засоби, електро- та газові мережі.

Наслідки обстрілів Есманської громади на Сумщині. Фото: з тг-каналу голови Сумської ОВА Дмитра Живицького

Сьогодні окупанти знову вели вогонь по прикордонню Сумщини, – повідомили в ОК «Північ». Загалом протягом дня по території області випущено 120 мін та снарядів. 

На території селища Ходіне Шосткинського району зафіксовано 50 влучень зі станкових автоматичних гранатометів і 5 – з мінометів. По Нововасилівці у Середино-Будській громаді ворог гатив з САУ – нараховано 24 влучання. У селі Вовківка Шосткинського району відбулося 46 влучань з мінометів.

Рятувальники Сумщини будуть сповіщати населення про роботу «Пунктів незламності», – повідомили в ДСНС області. Оповіщення проводитимуть за допомогою спецавтомобілів.

Місто Тростянець отримало 9 електрогенераторів від чеських друзів. Про це повідомили на сайті Тростянецької громади. Від компанії Sika Ukraine та міста-побратима Бистршице-над-Перштейном надійшла гуманітарна підтримка у вигляді генераторів. Також чехи передали 3 788 квадратних метрів покрівельного руберойду – це вже друга партія подібної допомоги, перша була отримана в жовтні і використовується для ремонту школи.

Конотопська Центральна районна лікарня отримає від Японії мобільний рентген-апарат. Про це повідомило посольство Японії в Україні. Підписано ряд проєктів з послом Японії Мацуда Кунінорі – вони стосуються забезпечення лікарень у різних областях України медичним обладнанням.

У Сумах відновлено ще дві постраждалі від окупантів будівлі, – повідомили в Сумській ОВА. Замінені склопакети у двох пятиповерхівках – вікна були знищені під час артилерійних обстрілів міста.

Прийнято рішення про дерусифікацію назв вулиць на Сумщині. Питання про зміну назв постало одразу після повномасштабного вторгнення, 30 листопада рішення було ухвалене. Йдеться про перейменування 211 вулиць, провулків та проїздів. 

Чернігівська область

Минулої доби окупанти тричі за день обстріляли Новгород-Сіверську громаду на Чернігівщині. Про два обстріли, що відбулися у першій половині дня, повідомили у ОК «Північ»: зафіксовано 9 ударів з міномету і стільки ж – зі ствольної артилерії. Пізніше в Чернігівському прикордонному загоні повідомили про ще один обстріл – ворог знов задіяв ствольну артилерію та скинув два боєприпаси з безпілотників. Загалом нараховано 9 вибухів.

Франція передала мости, які допоможуть відновити транспортне сполучення у Чернігівській області. Про це повідомили у «Укравтодорі». Три нові споруди встановлять у Чернігівщині на пошкоджених ділянках – у пріоритеті будуть ті ділянки доріг, які є критично важливими для гуманітарної ситуації у регіоні.

Мешканці багатоповерхівок у центрі Чернігова залишаються по 12 годин на добу без тепла. Така ситуація склалась через непрацюючу за відсутності світла котельню, яка до того ж має обігрівати і школу. Місцеві жителі здобувають тепло за допомогою розігрітої на газу цегли і скаржаться на появу грибка в домівках.

У смт Короп на Чернігівщині уся громада плете маскувальні сітки для ЗСУ. Голова громади Володимир Куніцин зазначив, що плетіння стало ще й майданчиком для комунікації, своєрідною віддушиною від самого початку повномасштабної війни. Активність була організована директоркою місцевого Центру дитячої та юнацької творчості на базі закладу.

Жителі Коропської громади плетуть маскувальні сітки для ЗСУ. Фото: з соцмереж

Чернігівські студенти показують дошкільнятам театральні вистави під час тривог. Члени театрального гуртка із Національного університету «Чернігівський колегіум» грають лялькову виставу в укритті для мешканців одного з дитячих садків у Чернігові. Сцену та імпровізований зал глядачів студенти підсвічують ліхтарями. За словами директорки дитсадка Тетяни Ярмоленко, вихованці перестали лякатись тривог.

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Напруженою залишається ситуація в Нікопольському районі. Вночі його знову неодноразово обстріляли окупаційні війська рф. Марганецьку громаду атакували з важкої артилерії і «Градів» близько 7 разів. Червоногригорівська громада на Нікопольщині теж не мала спокою вночі. Внаслідок ворожого обстрілу з важкої артилерії там зруйновано господарську споруду, ще дві понівечено. Також потрощено два будинки, пошкоджено газогін та електромережі. Близько 300 родин залишилися без світла, ще зо три десятки – без газу. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Пообіді окупанти знову обстрiляли Нікопольщину. Ударили з важкої артилерії по самому Нікополю. Зайнялася квартира у багатоповерхівці. Постраждав її господар – 56-річний чоловік. У місті понівечені кілька багатоповерхівок і лінії електропередач. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

Вінницька область

​​У Вінниці відбулася зустріч між представниками Вінницької міської ради та Міжнародного комітету Червоного Хреста, під час якої обговорили важливі питання щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам, які наразі складають 10 % населення Вінниці. Як зазначила заступниця міського голови Галина Якубович, на зустрічі йшлося й про допомогу вінничанам. 

Кіровоградська область

На Кіровоградщині поліцейські облаштували 27 “Пунктів незламності”. В будівлях поліції вони працюють цілодобово, про це повідомив начальник Кропивницького районного управління Андрій Гудіма. У Кропивницькому таких пунктів три.

Полтавська область

Волонтери “Полтавського батальйону небайдужих” передали одному з полтавських підрозділів ППО два спеціальні далекобійні прожектори, які допомогатимуть стежити за небом в нічний час. Кошти на ці прожектори зібрали в Будиночку Миколая (“Благокава”).

Волонтери передали одяг, засоби гігієни та дитячі суміші до декількох відділень лікарні у Горішніх Плавнях.

У Полтаві проведуть форум волонтерів та волонтерок «Перемагаємо разом». Про це повідомили в управління культури Департаменту Полтавської міської ради.

Черкаська область

Фотовиставку “Нескорений Херсон” презентували у Черкасах. Це – розповідь у фото про спротив херсонців російській окупації від мітингів до підпілля. Автор світлин, фотокореспондент Олександр Корняков, фільмував усе протягом пів року, доки не був вимушений переховуватися та виїхати.

Виставка “Нескорений Херсон”. Фото: з соцмереж

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів.

За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Степове, Кам’янське, Малі Щербаки, Гуляйполе, Оріхів, Дорожнянка, Ольгівське, Новоданилівка, Залізничне, Новоандріївка, Чарівне, Малинівка, Преображенка. Надійшло 24 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

російські окупанти продовжують використовувати цивільні об’єкти на тимчасово захоплених територіях. Так, в приміщені школи одного із населених пунктів Запорізької області, загарбники облаштували польовий шпиталь. Водночас, протягом 28-29 листопада, фіксувалася евакуація поранених загарбників колоною з вантажівок та автобусів, що рухалася у бік Мелітополя.

За наявною інформацією, російські окупаційні війська відводять окремі підрозділи та готують до евакуації персонал окупаційних адміністрацій населених пунктів тимчасово зайнятої території Запорізької області. Так, з населеного пункту Михайлівка, виїхали підрозділи, що базувалися у місцевому відділку поліції та одному з навчальних закладів. В населених пунктах Пологи та Інженерне окупанти виїжджають з будинків, де вони були розквартировані, вивозять викрадене майно. У населеному пункті Бурчак окупаційна влада проводить перепис для так званої добровільної евакуації населення.

Підтверджено вогневе ураження підрозділами Сил оборони місць зосередження живої сили противника за попередні дні. В населених пунктах Мирне, Токмак, Інженерне, Пологи, Ясне та Кінські Роздори Запорізької області втрати противника склали понад 230 осіб пораненими, знищено більше 15 одиниць військової техніки різних типів та склад боєприпасів. Інформація щодо ліквідованих окупантів уточнюється.

30 листопада окупанти взяли у полон та вивезли у невідомому напрямку начальника відділу культури Бердянська Миколу Шостака. Про повідомила голова Бердянської військової адміністрації Вікторія Галіціна.

Сьогодні, 1 грудня, президент Енергоатом звільнив заступника головного інженера Запорізької АЕС Юрія Чернічука, який виконував обов‘язки головного інженера станції. Таке рішення пов‘язане із наявністю підтвердженої інформації про колабораційну діяльність Юрія Чернічука.

ГУР повідомляє, що представники «росатому» на ЗАЕС привласнюють гроші, призначені на зарплати українському персоналу. Також за даними розвідки, на ЗАЕС залишається близько 500 окупантів, 200 з яких це так звані «кадирівці». Їхнє головне завдання – залякування персоналу та схиляння до співпраці з окупантами. У промисловій зоні станції виявлено близько 300 мін, які залишили по собі підрозділи окупантів, коли залишали станцію.

Миколаївська область

На випадок тривалого аварійного відключення електроенергії у Миколаєві збільшили кількість “Пунктів незламності”. У пунктах можна зарядити телефони та отримати додаткову інформацію. Загалом станом на 1 грудня у переліку 41 адреса. Пункти розгорнуті у кожному районі міста.

Станом на 1 грудня піротехнічні підрозділи обстежили залізничну колію від Миколаєва до Херсона, майже половину міста Снігурівка Миколаївської області, 100 відсотків асфальтового покриття дороги Миколаїв — Херсон (це 67 км), а також біля 300 км інших автошляхів на окупованих територіях Миколаївської та Херсонської областей. Всього розміновано 11,5 квадратних кілометрів із 8 тисяч 800 квадратних кілометрів деокупованих територій Миколаївської та Херсонської областей. Насамперед, піротехніки обстежують об’єкти ерерго-, тепло-, водо-, газопостачання і зв’язку.

У Миколаївській області обстежено 43 об’єкти теплопостачання, знешкоджено 5 600. вибухонебезпечних предметів.

На дорогах деокупованих населених пунктів Миколаївщини ведуться роботи з відновлення транспортного сполучення. Для забезпечення тимчасового проїзду дорожні працівники облаштовують три ділянки автомобільної дороги Р-81 Казанка – Снігурівка – /P-47/. Наразі на ділянці дороги від смт Березнегувате до Снігурівки влаштовують покриття із щебенево-піщаної суміші. Також між Снігурівкою та селом Баратівка тривають підготовчі роботи для влаштування тимчасової обʼїзної дороги біля зруйнованого мосту. Крім того, на відрізку шляху поблизу смт Березнегувате теж відновлюють проїзд біля мосту, який було зруйновано.

Відновлення проїзду біля зруйнованого мосту. Фото: Миколаївська ОВА.

Одеська область

1 грудня з портів Одещини вийшов караван з трьох суден. Вони доставлять 126 тисяч тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи. Серед них балкер GOLDEN ARSENAL з 27 тисячами тонн пшениці до Алжиру, в якому продовольча криза. Наразі в портах області на 22 судна завантажують 767 тисяч тонн агропродукції. “Зерновим коридором” рухаються чотири судна під завантаження 205 тисячами тонн продовольства.

В мерії Одеси підписали договір про встановлення партнерських відносин між Одесою та містами Маямі та Маямі-Біч Сполучених Штатів Америки. Підписаний договір передбачає співпрацю в економічній, торговій, науково-освітній, соціально-культурній, туристичній та спортивній сферах з містами-партнерами Маямі та Маямі-Біч.

Підписання партнерства Одеси з містами США. Фото з соцмереж.

Херсонська область

З лівого берега Дніпра армія рф обстріляла з «Градів» житлові квартали Херсона, ворожі снаряди влучили у художній музей, багатоповерхівки, приватні будинки та автомобілі. Від прямих влучань снарядів деякі житлові приміщення є непридатними для проживання. В центрі міста у власній квартирі загинула 77-річна жінка, у помешкання потрапив крупнокаліберний снаряд. У районі ХБК розпочалися пожежі, палали автомобілі та квартири. Через ворожі обстріли у деяких районах міста зникло світло. Енергетики вже працюють над скорішим вирішенням проблеми.

Наслідки ворожих обстрілів у Херсоні. Фото: Поліція Херсонської області.

Під час проведення стабілізаційних заходів у звільненому с.Любимівка Бериславського району працівники поліції виявили поховання двох місцевих жителів, які, ймовірно, загинули внаслідок ворожих обстрілів. Поліція перевіряє інформацію щодо вбивства російськими військовими подружжя в одному з тимчасово окупованих населених пунктів Скадовського району. За наявною інформацією, злочин стався у місцевій сільській школі, в якій знаходилися окупанти. 

На околиці Херсона в селищі Правдине виявили нове масове поховання людей, яких вбили російські військові. Правоохоронці ексгумували тіла семи мирних мешканців, загиблих внаслідок збройної агресії рф. За даними слідства, у квітні 2022 року під час окупації зс рф села Правдине російські військові розстріляли в будинку сімох цивільних. Після цього окупанти підірвали будинок із розстріляними людьми.

Ексгумація тіл в село Правдине. Фото: Херсонська обласна прокуратура.

За повідомленням Генеральний штаб ЗСУ, у місті Олешки спостерігається зменшення кількості російських військових та військової техніки. З окремих населених пунктів Херсонської області вивели російські війська та розосередили їх у лісосмугах вздовж ділянки автошляху Олешки – Гола Пристань. Основа частина військ — це мобілізовані особи.

Станом на 1 грудня піротехнічні підрозділи обстежили залізничний вокзал Херсона, залізничну колію від Миколаєва до Херсона, 15 із 16 пріоритетних електропідстанцій у Херсоні, 100 відсотків асфальтового покриття дороги Миколаїв — Херсон (це 67 км), а також біля 300 км інших автошляхів на окупованих територіях Миколаївської та Херсонської областей. Всього розміновано 11,5 квадратних кілометрів із 8 тисяч 800 квадратних кілометрів деокупованих територій Миколаївської та Херсонської областей. Насамперед, піротехніки обстежують об’єкти ерерго-, тепло-, водо-, газопостачання і зв’язку. У Херсонській області обстежено 99 об’єктів теплопостачання, знешкоджено 6 800 вибухонебезпечних предметів.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

З Волині відправили на лінію фронту партію мобільних металевих пічок. Виготовили буржуйки працівники одного з підприємств Волині.

Вчителям області передали 382 ноутбуки для організації освітнього процесу. Нагадаємо, Волинська область одержала 1 283 хромбуки в межах домовленостей Міносвіти з компанією «Google» та ЮНЕСКО. Тож ще 901 – передадуть до кінця тижня. 

В луцьких закладах освіти встановлять буржуйки. На придбання 63 буржуйок Луцька міська рада виділила 1,1 млн грн.

Поблизу Луцька зводять будинки-шелтери для ВПО. Орієнтовно зведення одного шелтеру обходиться $ 16 тисяч.

Закарпатська область

Голова ОВА Віктор Микита та керівниця проєкту в Україні міжнародної організації «Люди в біді», Вероніка Кусіова підписали Меморандум про надання відповідної одноразової допомоги вразливим категоріям населення і краянам, які прихистили ВПО. Йдеться про закупівлю та доставку 5 куб. м дров на одне домогосподарство. 

Понад 7,7 млн грн виділять із бюджету Ужгорода на генератори та паливно-мастильні матеріали для медичних закладів міста. Про це повідомили в міській раді.

Івано-Франківська область

Обленерго змінили підхід до розподілу лімітів навантаження. Буде денний та нічний ліміт. На 1 грудня нічний ліміт – 249 МВт та денний ліміт – 314,9 МВт для Прикарпаття.

В ОВА відбулась зустріч з представником Міністерства закордонних справ України в місті Ужгород Іваном Лукачуком. Під час зустрічі йшлося про реалізацію транспортних проектів та залучення до їх реалізації закордонних партнерів. 

Завдяки співпраці з Литвою на Прикарпатті відкриють другий шелтер для жінок, котрі постраждали від воєнних злочинів з боку російської армії під час російсько-української війни. Про це повідомили в ОВА.

3 авто підвищеної прохідності вирушили на передову до український військових. Крім того, бійцям передали 200 комплектів зимової форми та 3 інверторні батареї.

Косівська та Коломийська районні військові адміністрації підготували для відправки на передову 2 банно-пральних комплекси для бійців. Про це повідомили в ОВА.

Львівська область

За час війни понад 120 тисяч українців отримали медичну допомогу у Львові. Про це повідомили у міській раді Львова.

БО «Карітас Стрийської єпархії» упродовж листопада надавали допомогу ВПО. Мова йде про 1 500 продуктових та сімейних наборів, 142 особам надали абонементи на гарячі обіди у закладі громадського харчування, 126 осіб отримали одяг. Окрім цього, 45 осіб забезпечили водою та видали 93 благодійних обіди. 

Рівненська область

На Рівненщині фермери отримали рукави для зберігання 250 тисяч тонн зерна. Їх надали в рамках програми підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Мінагрополітики.

Тернопільська область

Галина Грищук, яка втратила сина у війні, пожертвувала 100 тисяч грн на будівництво храма-пантеона з іменами всіх, хто загинув за Україну у селі Лішня. Жінка переконана – син би схвалив її доброчинну ініціативу

Хмельницька область

10 захисників з Хмельниччини відзначено орденами “За мужність” ІІІ ступеня посмертно. Високі державні нагороди рідним загиблих Героїв вручив голова ОВА Сергій Гамалій.

У Шепетівці, що на Хмельниччині, демонтували пам’ятник Миколі Островському. Островський – радянський письменник і комуніст.

Чернівецька область

Лікарня на Сокирянщині отримає від Уряду Японії безоплатну допомогу. Для лікарні буде придбано апарат штучної вентиляції легень експертного класу та монітор пацієнта з капнографією японського виробництва, аналогів яким немає в області. За умовами проекту, техніка постачається виключно від японських виробників. Про це повідомляє Сокирянська міська рада.

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Світовий банк сумарно надав Україні майже $18 млрд екстреної допомоги. Про це заявила виконавча директорка Світового банку Марі Елка Пангесту.

У листопаді Україна отримала 151 млрд грн зовнішньої фінансової підтримки.

На наступний рік ООН запропонувала $ 5,7 млрд для гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від війни.

Білий дім просить конгрес США виділити $ 1,1 млрд на підтримку енергетики України та Молдови. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Литва виділяє ще € 13 млн на підтримку України. Про це заявили у Міністерстві оборони Литви.

Канада випустила $ 500 млн облігацій на підтримку України, які викупили за день. Про це повідомили у Міністерстві фінансів Канади.

США уклали контракт на $ 1,2 млрд із Raytheon на закупівлю системи ППО NASAMS для України. Про це повідомили у Пентагоні.

ЄС виділить додатково € 1 млн на розмінування в Україні. Про це заявив високий представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Мінцифра та Amazon Web Services підписали меморандум про співпрацю. Згідного цього меморандуму Україна отримає $75 млн підтримки.

Бельгія відправить в Україну підводні апарати R7. Зазначається, що дистанційно керований апарат R7 призначений для океанографів, гідрографів та для роботи з підводними спорудами.

Норвегія передала Україні п’ять медичних автобусів швидкої допомоги через Євроатлантичний координаційний центр НАТО з реагування на стихійні лиха (EADRCC). Про це повідомили у НАТО.

Санітарний автобус. Фото: з соцмереж

Уряд Японії надасть Україні безвідплатну допомогу в межах першого етапу фінансування Програми підтримки проектів безпеки людини “КУСАНОНЕ” 2022 року на загальну суму більше $ 400 тисяч для реалізації п’яти проектів у сфері охорони здоров’я у Вінницькій, Сумській, Чернівецькій, Миколаївській та Львівській областях.

Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт погодилася представити уряду пропозицію про розміщення Patriot в Україні. Про це повідомив віцепрем’єр Польщі Маріуш Блащак.

Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу. За відповідну резолюцію проголосував Бундестаг ФРН.

Європейські енергетичні компанії закликають пожертвувати Україні необхідне обладнання, щоб допомогти відремонтувати інфраструктуру, яка була пошкоджена вторгненням росії. Зазначимо, з початку війни в Україну було доставлено 37 вантажів із 20 країн світу, і ще 47 відправлень здійснюються.

Франція почала працювати з міжнародними партнерами, в тому числі з Україною, над пропозицією створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів росії. Про це повідомили у МЗС Франції.

Британія наклала санкції на віцепрем’єра рф Дениса Мантурова і посадовців, які причетні до проведення мобілізації в росії та організації псевдореферендумів на окупованих українських територіях.

Уряд Чехії затвердив можливість продовження віз тимчасового захисту для українських біженців до кінця березня 2024 року. Зазначимо, наразі цей термін обмежений березнем 2023 року.

До Києва із візитом прибув очільник церкви у Великій Британії, архієпископ Кентерберійський. Джастін Уелбі зустрінеться з лідерами церков України та ВПО, аби проявити солідарність з народом та українськими церквами.

Перша леді України Олена Зеленська зустрілась з королем Чарльзом III. Вони разом завітали до Українського католицького собору в Лондоні, на території якого розташовано й лондонський Ukrainian Welcoming Centre.

Олена Зеленська зустрілась з королем Чарльзом III. Фото: з соцмереж

У Вільнюсі (Литва) муніципалітет розпочав демонтаж найбільшого пам’ятника військам срср на Антакальніському цвинтарі.


Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska