Війна в Україні: останні новини на сьогодні 07.10.2022 (фото)

226 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Військові новини: Що за сьогодні відбулося в Україні і світі, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на спробах зриву активних дій Сил оборони на окремих напрямках, разом із тим веде наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

Ворогом обстрілюються позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, було здійснено інженерне обладнання оборонних рубежів та позицій на окремих напрямках та  проведено повітряну розвідку. Завдано ударів по цивільній інфраструктурі та помешканнях мирних жителів, порушивши норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Продовжує залишатися загроза авіаційних та ракетних ударів на всій території України. Протягом доби окупанти завдали 2 ракетних та 5 авіаційних ударів, здійснили понад 10 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.

Від ворожих ударів постраждали об’єкти та цивільне населення більш ніж 10 населених пунктів. Серед них – Рідкодуб, Гуляйпільське, Новоандріївка, Запоріжжя, Миколаїв, Славгород.

Для ударів по населених пунктах Запоріжжя та Миколаїв противник використав 4 безпілотні літальні апарати іранського виробництва Shahed-136.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась.

На інших напрямках російські окупанти здійснювали обстріли:

на Сіверському напрямку – із мінометів та ствольної артилерії, в районах населених пунктів Сеньківка і Ясна Поляна Чернігівської області, а також Середина Буда, Фотовиж, Бояро-Лежачі, Рижівка, Голишівське, Кияниця, Миропілля, Мезенівка та Славгород Сумської області;

на Слобожанському напрямку – із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Басове, Глибоке, Висока Яруга, Красне, Стрілеча, Стариця, Гатище, Вовчанськ, Волохівка та Дворічна;

на Краматорському напрямку – із мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Терни, Райгородок, Спірне, Білогорівка, Верхньокам’янське, Серебрянка, Григорівка, Торське, Іванівка та Греківка;

на Бахмутському напрямку противник здійснив обстріли в районах населених пунктів Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмут, Бахмутське, Іванград, Опитне, Майорськ, Виїмка, Роздолівка, Веселе, Зайцеве та Одрадівка;

на Авдіївському напрямку ворог завдав вогневого ураження по районах населених пунктів Авдіївка, Кам’янка, Новобахмутівка, Мар’їнка, Красногорівка, Водяне, Первомайське та Новомихайлівка.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках від ворожих обстрілів постраждала інфраструктура в районах Новоукраїнки, Павлівки, Нескучного, Червоного, Гуляйполя та Новополя.

На Південнобузькому напрямку вогневого впливу зазнали райони понад двадцяти населених пунктів, що неподалік лінії зіткнення.

Підрозділи Сил оборони України відбили ворожі атаки в районах населених пунктів Виїмка, Бахмутське, Красна Гора, Бахмут, Майорськ, Андріївка, Первомайське, Веселе, Кам’янка, Побєда, Невельське, Новомихайлівка та Тернові Поди.

Російська окупаційна влада продовжує чинити тиск на громадян України, які залишились на тимчасово окупованій території Донецької області. За наявною інформацією, в окремих районах міста Горлівка, представники “силових структур” залякують місцевих жителів, які не підтримали приєднання тимчасово окупованого регіону до російської федерації на незаконному референдумі. Продовжується виявлення чоловіків, які уникають мобілізації, їх затримують та примусово направляють до підрозділів 1-го армійського корпусу для поповнення втрат.

За наявною інформацією, існують суттєві проблеми матеріального забезпечення мобілізаційних заходів, що проводяться військовим керівництвом російської федерації. Так, на початку жовтня, із 8 тисяч відмобілізованих осіб, які перебувають на базі новосибірського вищого командного училища, забезпечено військовою формою не більше половини.

Крім того, зазначеному особовому складу видають лише польову форму та взуття. Решту екіпірування необхідно купувати за власний кошт або спробувати отримати від органів місцевої влади як гуманітарну допомогу. Залишається проблемним питання забезпечення мобілізованих шоломами та бронежилетами.

Російські окупанти продовжують зазнавати втрат на півдні нашої країни. Так, у районі населеного пункту Каховка Херсонської області, підтверджено знищення живої сили та військової техніки, серед якої засоби протиповітряної оборони. Також, внаслідок ефективного вогневого ураження району зосередження противника поблизу населеного пункту Борозенське, 5 жовтня поточного року, втрати ворога склали до 10 осіб загиблими та близько 20 поранених.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала 11 ударів. Підтверджено ураження 8 місць зосередження озброєння та військової техніки, а також 3 зенітних ракетних комплексів противника. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони збили два БпЛА та два гелікоптери ворога.

Ракетними військами й артилерією за добу уражено один район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, понтонну переправу та комплекс РЕБ.


Україна – перша країна, на озброєнні якої будуть IRIS-T. Про це повідомив речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат. Ці комплекси посилять нашу систему ППО. Українські фахівці вже вчаться працювати з цими зенітно-ракетними комплексами.

Відбулась перша ротація представників місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Про це було вказано у заяві гендиректора агентства Рафаеля Гроссі. Члени, які перебували на ЗАЕС, повертаються назад, а наразі буде знаходитися нова посилена команда експертів МАГАТЕ.

Старт “митного безвізу” покращить торгівлю між Україною, Євросоюзом і його партнерами, а сама система та пройдений Києвом шлях до приєднання до конвенцій стануть моделлю для нашої європейської інтеграції за рештою напрямів. Таких висновків дійшли учасники першої “Митної платформи: Україна-ЄС 2022”, яка відбулася 5 жовтня у Києві. Нагадаємо, з 1 жовтня для України набрали чинності положення міжнародних Конвенцій про процедуру спільного транзиту і спрощення формальностей у торгівлі товарами.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів. У міністерстві зазначають, що першою країною, з якої було відправлено вантаж для доставки в Україну під процедурою спільного транзиту, стала Німеччина.

Останні події війни на сході України

Харківська область

Армія рф завдала ударів по прикордонному Вовчанську та щонайменше ще трьох населених пунктах області, – повідомили у Генштабі ЗСУ. Протягом дня не менше десяти населених пунктів Харківщини потрапили під вогонь російських окупантів.

Продовжується відновлення доріг Харківщини. У першу чергу роботи ведуться на тих шляхах, які з’єднують звільнені населені пункти з Харковом. Наприклад, на дорозі Харків – Липці – Борисівка, де вже розчистили 10 км. Ліквідовано понад 300 квадратних метрів ушкоджень. На місці працюють 32 робітники дорожніх служб та 15 одиниць техніки.

Розчищення доріг. Фото: телеграм-канал Заступника Керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка

Вдалося доставити гуманітарні вантажі до звільненої Борівської громади, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Туди спрямували три фури із 3 тисячами продуктових наборів, 20-тонну фуру із засобами гігієни та дитячими товарами, 2 вантажівки по 20 тонн від «Червоного Хреста» та 2 буси від волонтерів.

Протягом доби окупанти наносили удари по Куп’янському, Чугуївському, Ізюмському районах. 

Унаслідок обстрілів у Куп’янську виникла пожежа на території меблевого цеху.

Протягом доби медики обласного Центру екстреної медичної допомоги госпіталізували 2 людей в Куп‘янському районі, 4 – в Ізюмському та 2 людини у Вовчанську, Чугуївського району. Усі постраждалі в середньому стані. 

Зранку в Ізюмському районі 47-річна жінка отримала поранення, наступивши на міну. Постраждала збирала в лісі гриби. 

Донецька область

У Лимані та Святогірську розпочали ексгумацію та перезахоронення загиблих і померлих під час окупації. 

У Лимані наразі відомо про два поховання. Одне з них налічує близько двох сотень могил. За попередньою інформацією, це – одиночні могили, де поховані цивільні. На іншій ділянці – братська могила, у якій, за оперативними даними, можуть бути як військові, так і цивільні. Точну кількість ще доведеться встановити. Зараз правоохоронці  досліджують ці місця і невдовзі приступлять до процесу ексгумації.

У Святогірську на міському кладовищі перезахоронили 21 тіло – цивільні, загиблі в окупації. Поки тривали бої за Святогірськ та окупація, загиблих закопували на вулицях і подвір’ях. Усі тіла з числа перезахоронених сьогодні ідентифіковані та належним чином передані землі.

Поховання. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

У тимчасово окупованій Горлівці російські окупанти залякують та тиснуть на місцевих, які відмовились підтримати приєднання окупованих територій до рф. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За минулу добу росіяни вбили 2 мирних жителів Донеччини: у Бахмуті та Курдюмівці. Крім того, у Святогірську виявили ще 7 цивільних, убитих росіянами під час окупації. Ще 7 людей за вчора отримали поранення. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі під російські обстріли потрапили громади Покровського та Бахмутського районів.

На Донецькому напрямку обійшлося без постраждалих, однак є пошкодження в Мар’їнській, Авдіївській та Очеретинській громадах. 

У Мар’їнській громаді росіяни обстрілювали Мар’їнку, Красногорівку, Максимільянівку, Костянтинівку та Георгіївку. Авдіївка тричі була обстріляна з артилерії, зокрема вранці – касетними суббоєприпасами. Постраждали стара і центральна частини міста. В Очеретинській громаді пошкоджено будинок і школу в Новоселівці Першій.

На Горлівському напрямку росіяни вели вогонь по околицях Соледара, Бахмутьского і Федорівки в Соледарській громаді та по околицях Торецька.

На Лисичанському напрямку було гучно в Званівській громаді – пошкоджено 4 будинки у Верхньокам’янському, без постраждалих.

За добу поліцейські задокументували 28 ударів по Донеччині. Протягом доби під обстрілами перебували 18 населених пунктів. Мішенню окупантів стали житлові будинки, російська армія вбила та поранила цивільних мешканців. Також вела вогонь із авіації, ЗРК «С-300», РСЗВ «Ураган», «Град», артилерії, танків. Зруйновано та пошкоджено 32 цивільних об‘єкти – 26 житлових будинків, відділення банку, лінії електропередач, складське приміщення, господарські споруди. Три авіаудари війська рф завдали по Часовому Яру, пошкоджено щонайменше три приватні оселі, інформація про поранених не надходила. З реактивної артилерії російські військові обстріляли Бахмут. Є жертви, руйнувань зазнали два багатоквартирні та 14 приватних будинків.

Пошкодження на Донеччині. Фото: МВС України

У тимчасово окупованому Маріуполі українські партизани підпалили базу російських офіцерів. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Луганська область

Село Греківка Красноріченської селищної громади Сватівського району Луганської області офіційно звільнене від окупантів.

Звільнення Греківки. Фото: телеграм-канал очільника Луганської ОВА Сергія Гайдая

ЗСУ намагаються «продавити» Лиманський напрямок, звільняючи розташовані там населені пункти Луганщини, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він додав, що зі Сватового, Білокуракиного та Кремінної вивозиться все медичне обладнання, грабуються школи, навколо мінуються автошляхи, мости, адмінбудівлі.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони України завдала 23 удари.

Підтверджено ураження опорного пункту, 15 районів зосередження озброєння та військової техніки, а також 7 зенітних ракетних комплексів противника. Крім того, наші підрозділи ППО на різних напрямках збили понад 20 БпЛА ворога. Серед них – 5 Орлан-10, 15 Shahed-136 та 1 Mohajer-6.

Ракетні війська і артилерія за минулу добу уразили 5 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 5 позицій ППО, 2 засоби артилерії, склад боєприпасів та переправу.

Відбито атаки російських окупантів в районах населених пунктів Виїмка, Красне, Бахмут, Майорськ, Веселе, Побєда, Невельське, Кам’янка та Тернові Поди.

Із різного виду озброєння росіяни обстріляли низку населених пунктів. Зокрема:

  • на Краматорському напрямку: Спірне, Білогорівка, Сіверськ, Верхньокам’янське, Серебрянка, Роздолівка;
  • на Бахмутському напрямку: Соледар, Яковлівка, Бахмут, Часів Яр, Курдюмівка, Опитне, Зайцеве та Нью-Йорк.

Що відбувається зараз на Півночі України

Київська область

Над Києвом хочуть звести захисний купол “Муромець” проти дронів. Він складатиметься з потужної мережі антидроних пеленгаторів-перехоплювачів. Це канадсько-український проєкт, який планують реалізувати за кошти міжнародних донорів. Деталі його створення обговорять під час Національного оборонного хакатону, котрий відбудеться за підтримки НАТО у Києві.

В освітніх закладах Київщини продовжують облаштовувати сховища, – повідомили в Київській ОВА. На сьогодні укриття мають близько 600 закладів середньої освіти.

Київ розпочинає опалювальний сезон для закладів соціальної сфери – столичних лікарень, шкіл, дитсадків та інших установ. Таке рішення сьогодні ухвалила Рада оборони міста. Підключатимуть об’єкти до тепла індивідуально за заявками керівників, які самостійно визначатимуть доцільність увімкнення тепла.

З’явилася інтерактивна карта пунктів обігріву Київщини. Про це повідомили у Васильківській міській територіальній громаді. Всі бажаючі можуть заздалегідь ознайомитися з адресами пунктів обігріву.

Пункт обігріву. Фото: Держслужба з надзвичайних ситуацій

У Пуща-Водицькому психоневрологічному інтернаті відремонтували будівлі, які були пошкоджені обстрілами росіян у березні.

В Борисполі передали українським родинам ключі та документи від 19 соціальних квартир для тимчасового проживання. Квартири отримали багатодітні сім’ї Київської області, житло яких було пошкоджене або зруйноване внаслідок російської військової агресії, та сім’ї з дітьми, які є переселенцями з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Надання соціального житла здійснюється за програмою Держмолодьжитла.

У селі Бузова встановили перші модульні будинки на приватних садибах мешканців, які втратили власні оселі через війну. Тимчасове житло надали в межах житлової програми від УВКБ ООН. Загалом через цю програму Королівство Данія надало 96 модульних будинків для встановлення на території Київської та Чернігівської областей.

Відновлює роботу Київський фунікулер, який було законсервовано навесні під час активних бойових дій під Києвом. Адже підйомник має статус пам’ятки архітектури, історії, науки і техніки, особливою цінністю якого є вітражі авторства українських художників Валентина Задорожного та Миколи Шкарапути.

Київський фунікулер. Фото: КМДА

У столиці спростили порядок видачі продуктових наборів пенсіонерам та людям з інвалідністю. В КМДА повідомляють, що продуктових наборів достатньо на всіх пунктах видачі столиці, а отримати їх можуть особи, які знаходяться на обліку у територіальних центрах соціального обслуговування.

Житомирська область

На Житомирщині знайшли прихисток понад 72 тисячі внутрішньо переміщених осіб, які евакуювалися через дії російських окупаційних військ та пройшли реєстрацію за місцем тимчасового проживання. Як повідомляє обласний Департамент соціального захисту населення, серед переселенців налічується 20 486 дітей, у тому числі 5 978 – дошкільного віку, а 358 прибули без батьків.

Ключі від соціальних квартир передано восьми сім’ям переселенців, які евакуювалися з Маріуполя, Енергодару, Бахмуту, Соледару, Костянтинівки, Нової Каховки, Голої Пристані, Богданівки, – повідомили в Житомирській ОВА. За сприяння міжнародних партнерів було придбано 8 квартир: шість у Новій Боровій, одна в Житомирі та одна у Новоград-Волинському.

Чергова партія гуманітарної допомоги надійшла з Німеччини для медичних закладів Новоград-Волинського району. Як повідомили в районній військовій адміністрації, гуманітарний вантаж передала Німецька Університетська клініка федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн  (UKSH Universitätsklinikum Schleswig-Holstein) та благодійник – уродженець Звягельщини.

В Житомирі проведуть благодійний аукціон «Україна очима дітей». Планують розіграти лоти, серед яких – патріотичні бокси з підписом Валерія Залужного, картини житомирських митців та інші секретні лоти. Отримані з аукціону кошти передадуть на потреби Збройних Сил України. 

Сумська область

За минулу добу з території росії обстріляли 8 громад Сумщини із застосуванням авіації, ствольної та реактивної артилерії, мінометів та безпілотників. Як повідомили в ДПСУ, під ворожим вогнем опинилися території Есманьської, Середино-Будської, Новослобідської, Краснопільської, Юнаківської, Миропільської, Білопільської та Великописарівської громад.

Внаслідок обстрілу Юнаківської громади дістав осколкове поранення житель одного з сіл громади, також розбиті господарські споруди, гаражі, паркани, вибиті вікна, уламками вбито домашню птицю.

Ворог продовжує обстріли територій Білопільської, Новослобідської, Шалигинської та Великописарівської громад. Внаслідок завданих ударів по території Новослобідської громади пошкоджено будинок культури та житловий будинок.

В Охтирському районі відновлено міст, підірваний під час бойових дій, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. За його словами, по цій переправі на початку березня ворог мріяв швидко дістатися до Охтирки. Завдяки зусиллям місцевого бізнесу, аграрних підприємств, фермерських господарств і жителів громад було зібрано понад 800 тисяч грн на відновлення мостового переходу. Відновленням займалась Державна спеціальна служба транспорту ЗСУ.

В Лебединській громаді також закінчилася довгоочікувана реконструкція мостової споруди, яку було зруйновано на початку березня під час наступу російських військ. Наразі відновлено всі зруйновані конструкції мосту та повністю оновлена проїжджа частина довжиною майже 200 м.

Відновлений міст в Лебединській громаді. Фото: facebook Дмитра Живицького

Чернігівська область

Під ворожим вогнем опинилися три громади Чернігівщини, – повідомили в ДПСУ. Безпілотні літальні апарати ворога скинули 3 вибухові та один саморобний підпалюючий пристрій на територію Семенівської громади. Городнянську громаду противник обстріляв зі ствольної артилерії – зафіксовано 7 вибухів. Новгород-Сіверська громада постраждала від мінометного обстрілу.

Противник продовжує завдавати ударів по прикордонню області. Як повідомили в ОК «Північ», зафіксовано 15 ударів з міномету 120 мм в бік населеного пункту Блешня, 25 ударів зі ствольної артилерії – в районі населеного пункту Гай, 17 – у напрямку Сеньківки, 6 – Миколаївки. Втрат серед особового складу та техніки немає.

На Чернігівщині за призначенням допомоги на проживання звернулися понад 56 тисяч внутрішньо переміщених осіб, – повідомили в Чернігівській ОВА. У 2,8 тисячі з них – зруйнована або непридатна для проживання оселя. Така державна допомога надається на кожну внутрішньо переміщену особу у розмірі 2000 гривень. Загалом в області офіційно зареєстровано 78,7 тисячі внутрішньо переміщених осіб.

Понад 18 млн гривень матеріальної допомоги вже виплачено власникам пошкоджених або зруйнованих приватних будинків у Чернігові, – повідомили в міській раді. Отримати матеріальну допомогу відтепер можуть і власники квартир в одноповерхових будинках Чернігова, які знищені або пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Наслідки російських обстрілів. Фото: Чернігівська міська рада

Чернігівська міська рада веде перемовини з власником готеля “Україна” стосовно демонтажу будівлі, зруйнованої ракетним ударом. Через потенційну небезпеку для людей місто працює над тим, аби будівлю розібрали і не ставили під загрозу людські життя.

Останні події в Центральні області України

Дніпропетровська область

Окупаційні війська російської федерації продовжують воювати проти мирного населення і тероризувати громади.

Вночі шість разів атакували Нікопольський район з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню. 

Били по Марганецькій громаді. Також вдарили і по Нікополю. В місті понівечено п‘ятиповерхівку, приватні будинки, підприємство транспортної інфраструктури, господарські споруди, автівки, газогін і лінії електропередач. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Надвечір росіяни знову обстріляли  Нікопольський район. Ударили «Градами» та важкою артилерією.  У Червоногригорівській громаді вбили 37-річного чоловіка та 42-річного чоловіка поранили. Він у лікарні. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Вінницька область

Бійці з батальйону “Вінницькі скіфи” збили російський безпілотник “Орлан”. Апарат приземлили майже неушкодженим. Про це повідомила 59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка.

20-річний Веніамін Бондарчук із Вінниччини, який рятував побратимів, підірвався на міні та втратив кінцівку, поїхав на протезування у США. Сьогодні він у штаті Міннесота, місті Міннеаполіс. Веніамін є одним із 15-ох українських захисників, яких запросили взяти участь у безкоштовній програмі протезування і реабілітації українців, що втратили кінцівки внаслідок війни рф.

Кіровоградська область

Кіровоградщина продовжує допомагати звільненим від ворога територіям Херсонської і Харківської областей. Громади вже відправили тонни будматеріалів для першочергових відновлювальних робіт. Про це повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Райкович.

Полтавська область

На Полтавщині військові отримали 6 санітарно-технічних модулів, закуплених за кошти обласного бюджету.  У цих модулях є душові, водонагрівачі, пральні та сушильна машини й електроконвектор.  Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін. 

 

Санітарно-технічні модулі для військових. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Черкаська область

Фрагменти гранат, ракет та набоїв виявили піротехніки під час обстеження полів на Уманщині. Вибухонебезпечні предмети знешкоджували протягом дня. Нагадаємо, що вони з’явились там після російських обстрілів на початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

У Черкасах затримали жінку, яка підтримувала російську агресію. Черкащанка через соцмережі відкрито поширювала проросійські матеріали та підтримувала агресію рф проти України. Про це повідомила речниця Нацполіції області Зоя Вовк.

Знешкодження вибухонебезпечних предметів. Фото: голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

Вночі ворог вперше обстріляв Запоріжжя безпілотними літальними апаратами, попередньо – іранськими дронами-камікадзе. Пошкоджена інфраструктура в двох районах міста, – повідомив голова Запорізької ОВА Александр Старух. Поранено людину.

7 жовтня біля 9:50 російські військові випустили по Запоріжжю дві ракети. Одна з них влучила у двір багатоповерхівки – вибиті вікна, пошкоджені балкони, поламані дерева. Постраждали вікна будинків поблизу та двох дитячих садків. Одна людина отримала осколкові поранення.

Будинок у Запоріжжі після влучення ракети у двір. Фото: з соцмереж

Сьогодні вдень окупанти втретє за добу атакували обласний центр. Над однією з громад Запоріжжя протиповітряна оборона ЗСУ збила три російські ракети. Про це повідомив очільник ЗОВА Александр Старух. За попередніми даними, постраждалих немає.

Кількість загиблих від обстрілів Запоріжжя протягом 6 жовтня зросла до 12 осіб, – повідомили у Національній поліції Запорізької області. Щонайменше 15 людей після  обстрілів залишаються зниклими безвісті.

Загалом за минулу добу окупанти обстріляли 18 населених пунктів області. До поліції надійшло 28 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури.

У тимчасово окупованому Енергодарі лунали потужні обстріли, які спричинили відключення електропостачання. Крім світла, мешканці залишились без води та інтернету. Про це повідомив міський голова Дмитро Орлов. Він додав, що ці обстріли є провокаціями окупантів.

Гендиректор МАГАТЕ Гроссі заявив, що Запорізька АЕС залишатиметься українською, незважаючи на заяви рф про її перехід під російський контроль. Також він анонсував розширення місії МАГАТЕ на електростанції від 2 до 4 представників.  

Миколаївська область

7 жовтня близько 01:20 ворог атакував Миколаїв, попередньо дронами-камікадзе, – повідомили у Миколаївській ОВА. Внаслідок обстрілу загорівся дах двоповерхової будівлі в одному з районів міста. На щастя, обійшлось без жертв.

Вранці на Миколаївщині зенітним ракетним підрозділом Повітряних Сил було знищено ударний вертоліт окупантів Ка-52 «Алігатор». Про це повідомило повітряне командування «Південь».

Через щоденні аварії на водопровідній мережі Миколаєва жителі міста часто не мають водопостачання. 50% води замість квартир потрапляє на вулиці. Про це повідомляє мер міста Олександр Сенкевич. Вдома немає питної води: по трубах біжить лише технічна. В місті працюють 130 пунктів видачі очищеної води. Проблеми з водопостачанням розпочалися після російського обстрілу водогону 12 квітня.

Впродовж 6 жовтня піротехніки на Миколаївщині вилучили 10 боєприпасів. Про це повідомили в ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

13 громад Миколаївської області взяли участь у обласному заході «WAR: гастрофронт Миколаївщини». Учасники змагались між собою в приготуванні страв в умовах воєнного стану: без електрики і газу, використовуючи продукти з гуманітарних наборів.

«WAR: гастрофронт Миколаївщини»: учасники з 13 громад області змагаються у приготуванні їжі в умовах війни. Фото: з соцмереж

Миколаїв підготувався до опалювального сезону на 100%. Про це повідомили у міській раді. Опалення в місті запрацює в плановому режимі.

У прифронтовому Миколаєві попри все продовжує працювати зоопарк. Склад мешканців змінюється: цивільні та військові приносять до закладу покинутих або загублених тварин. Про це розповіли співробітники зоопарку кореспондентам Суспільного.  Так, папугу роду Ара до зоопарку принесли бійці ЗСУ.

Одеська область

Увечері 6  жовтня Одеська область була атакована російськими дронами-комікадзе. Силами протиповітряної оборони  збито три БпЛА «Shahed-136» на над морем під час вечірньої повітряної тривоги. Про це повідомляє речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. 

У Чорному морі, вздовж узбережжя Криму маневрують 12 ворожих кораблів та катерів. У готовності до застосування ракетного озброєння перебуває чотири носія, два з яких – підводні. 24 ворожих «Калібри» – напоготові до застосування, звітує ОК Південь.

Голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко зустрівся в Одеському морському торговельному порту з керуючим директором Директорату планування та проведення місій, оперативним командувачем усіх місій ЄС Стефаном Томасом з приводу роботи «зернового коридору». Наразі, Україна веде складні переговори щодо забезпечення продовження поставок зерна зі своїх чорноморських портів після закінчення угоди про такий експорт з 1 листопада. Очільник Одеської ОВА поінформував Стефана Томаса про результати поточного врожаю ранніх зернових культур в регіоні. В результаті зустрічі вирішено зробити все можливе для продовження експорту врожаю з України і в майбутньому, а також – для повернення до експортних показників всіх портів регіону, які були в довоєнний період. 

Комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» завершило підготовку до майбутнього опалювального сезону. Наразі, тепловики підготували всі розподільні вузли та 153 котельні, що знаходяться на балансі підприємства, повідомили у прес службі мерії. “З початку року під час підготовчих робіт комунальниками було виявлено 777 пошкоджень теплових мереж. Наразі усунуто 97,3% пошкоджень, а також проведено заміну майже 6 тисяч погонних метрів труб.

Загальнонаціональний конкурс «Українська мова – мова єднання» проходить в Одесі вже 23-й рік поспіль та постійно розширює свою географію та сфери суспільного життя. Він став своєрідним патріотичним брендом Одеси. Одеський національний академічний театр опери та балету став лауреатом 23 конкурсу та отримав почесний відзнаку. Творчий  колектив театру та генеральний директор і художній керівник театру,  Надія Бабич, відзначені спеціальними дипломами конкурсу у номінації «На видноті світу» за світову прем’єру опери Катерина.

Відзнака за світову прем’єру опери Катерина. Фото: з соцмереж

Херсонська область

Триває звільнення Херсонщини від окупантів. У Херсоні та області лунають вибухи. Сили оборони ліквідують склади боєприпасів, техніку, живу силу ворога та логістичні шляхи окупанта. Про це повідомляє Оперативне командування «Південь». В районі Нової Каховки українська авіація знищила ворожі зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони.

Наразі силами ЗСУ звільнено від російських загарбників 500 квадратних кілометрів. Деокуповано 29 населених пунктів області.

Зі звільнених від ворога та прифронтових селищ Херсонщини до поліції щодня надходить інформація від громадян, які повернулись до власних домівок. Мешканці повідомляють про руйнування будинків через російські обстріли, а також про факти проживання окупантів у приватних оселях.

Юна жителька звільненої від окупантів Хрещенівки. Фото: Херсонська ОВА

Ткацьке підприємство було евакуйоване з тимчасово окупованої Нової Каховки. Українсько-шведське виробництво, що продає свої килими по всьому світові, мусило переїхати через окупацію міста, в якому працювало, у Косів на Прикарпатті. Про це повідомило керівництво ткацького ательє.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

З Волині на передову відправили автівку Мітсубісі Паджеро. Крім того, в машину довантажили продовольство, яке надав благодійний фонд «Добра справа». Про це повідомили в ОВА.

Закарпатська область

Делегація Луцької міської ради взяла участь у Конгресі транскордонної співпраці, що відбувся 5-7 жовтня у партнерському місті Люблін Республіки Польща. Головна тема цьогорічного Конгресу — «Безпека та солідарність».

Керівництво області відвідало Алею Слави Центрального кладовища в Мукачеві і вшанувало пам’ять загиблих бійців 128-ї ОГШБр та інших військових формувань.

Кладовище у Мукачеві. Фото: Фейсбук-сторінка голови Закарпатської ОВА Віктора Микити

Івано-Франківська область

Фінансову допомогу з державного бюджету на суму більш ніж 1,4 млрд грн отримали 90 тисяч ВПО в Івано-Франківській області. Про це повідомила голова ОВА Світлана Онищук.

На Івано-Франківщині відкриють прихистки для жінок і дівчат, які постраждали від насильства. Проєкт «Shelter for Women and Girls — victims of War Crimes» реалізується громадською організацією «Елеос-Україна» за підтримки Посольства Латвійської Республіки в Україні.

Львівська область

У Львові надійшло повідомлення про замінування декількох шкіл. В управлінні освіти зазначили, що навчальні заклади діють згідно з протоколом –  евакуюють учнів та повідомляють батьків. Приміщення навчальних закладів та прилеглі до них території фахівці обстежують на наявність вибухонебезпечних речовин чи предметів.

У Варшаві, відбулася міжнародна конференція, присвячена співпраці польського та українського бізнесу у справі відбудови України. Львівську область на заході представив директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОВА Роман Шепеляк. На заході обговорили стан та перспективи економіки України та їх вплив на глобальну економіку. 

У міській раді відбулась зустріч з Заступником виконавчого директора Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) Ібом Петерсеном. Під час зустрічі, зокрема, обговорили результати вже реалізованих спільно проєктів, перспективи їх розвитку, а також нові можливості співпраці.

На засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради затвердили програму «Безпечний офіс». Згідно з якою, для Львівських міських територіальних громад придбають дизельні генератори, комплекти хімічного та протирадіаційного захисту, резервні прилади освітлення, радіозв’язку, медикаменти тощо.

У Великомостівській громаді встановлюють модульні захисні сховища. Вартість модульного бункера складає понад 200 тисяч грн. Кошти виділили з місцевого бюджету Великомостівської територіальної громади. Такі модульні бункери чудова альтернатива, щоб забезпечити в найкоротші терміни захисними укриттями заклади, що не мають своїх сховищ.

Модульні захисні сховища. Фото: Львівська ОВА

У Новояворівській громаді Яворівського району відремонтували 32 житлові кімнати гуртожитку вищого професійного училища. Тут зможуть тимчасово проживати приблизно 80 осіб, які евакуювались із регіонів бойових дій та знайшли прихисток на Львівщині.

У Львівській ОВА нагородили  керівників установ, які надавали власні фури та водіїв для перевезення гуманітарної допомоги після початку війни. Зазначимо, на безоплатній основі здійснили понад 1 200 рейсів для перевезення гуманітарних вантажів з країн ЄС та по всій території України. Загалом доставили більше 25 тисяч тонн гуманітарної підтримки.

У Західноукраїнському дитячому медцентрі тривають заняття з психологічної підтримки. Фахівці Центру допомагають дітям подолати наслідки психотравми, завдані воєнними діями в країні.

Кам’янка-Бузька громада за підтримки експертів «U-LEAD з Європою» розробить програму інтеграції ВПО. Мета програми – сприяти інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомляють у регіональному офісі U-LEAD у Львівській області.

Рівненська область

Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО) виступить спонсором капітального ремонту ліцею у селі Суськ. Повноцінний ремонт ліцею оцінили у 300 тисяч євро.

У Радивилові видавали благодійну допомогу для ВПО. Зокрема, постільну білизну, гігієнічні набори, продукти тощо. Допомогу надала Благодійна організація «Волинський ресурсний центр». Про це повідомили у Радивилівській громаді

З міста Острог на Рівненщині запровадили донорські рейси до Центру служби крові у Рівному. На 15 жовтня організовують уже другий виїзд.

Тернопільська область

Опорні школи Тернопільської області отримають по 3 тисячі доларів від ЮНІСЕФ. Це має допомогти школам організувати повноцінний освітній процес, комфортно перезимувати та не переривати навчання через негоду й холоди. Зокрема, кошти призначені на косметичний ремонт, закупівлю обігрівачів, генераторів, пального, підручників, а також – облаштування безпровідної мережі «Інтернет» (Wi-Fi).

Хмельницька область

З Старосинявської громади на фронт передали гуманітарний вантаж. Зокрема, 40 буржуйок, продукти, засоби гігієни та милі обереги, які зробили своїми руками найменші жителі громади. Про це повідомили у Старосинявській раді.

Чернівецька область

У переддень 81-ї річниці утворення гетто в Чернівцях вшанували пам’ять в’язнів та усіх, хто постраждав від нацистського режиму. Захід відбувся біля Меморіалу на вулиці Петра Сагайдачного. Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

У Чернівцях відбулася презентація нової книжки Таїсії Наконечної «Побачити Париж», про українців за кордоном. Письменниця вирішила продавати збірку в межах благодійного аукціону, кошти з якого підуть на допомогу ЗСУ.

У Карапчівську школу-інтернат доставили 2 тонни гуманітарної допомоги. Йдеться про продукти харчування та засоби гігієни. Їх закладу передав філіал Вранча Червоного Хреста Румунії. Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОВА .

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Фінляндія схвалила відправлення Україні дев’ятого пакету військової допомоги. Задля безпеки, зміст допомоги не розголошується, але зазначається, що вона «враховує потреби України й наявні ресурси Сил оборони».

Іспанія відправила Україні нову партію гуманітарної допомоги, призначену забезпечити першочергові для Міноборони України матеріально-технічні та медичні потреби. З міста Алькала-де-Енарес вирушили вісім легких позашляхових броньованих автомобілів, два автомобілі швидкої допомоги та п’ять тонн медикаментів. Про це заявила Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес.

Гуманітарний вантаж. Фото: з соцмережПрезидент Франції Макрон підтвердив, що Європа надішле Україні більше військового спорядження, серед якого — французькі гаубиці «Цезар».

Уряд Японії розширив санкції проти росії. Цього разу під обмеження потрапили 81 росіянин і 9 організацій. Зокрема, їхні активи заморозять.

Президент України  Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Під час зустрічі обговорили питання безпеки на Запорізькій АЕС. 

Норвегія посилить контроль російських рибальських суден. Тепер вони зможуть заходити лише в три норвезькі порти, де їх перевірятимуть. Норвегія буде стежити за діяльністю росії в своїх водах і портах, щоб не стати транзитом для нелегального завезення товарів до рф. Про це заявили в МЗС Норвегії.

ЄС має поставити Україні танки західного зразка та прискорити процедуру приєднання країни до ЄС. Про це заявили глава Європарламенту Роберта Метсола.

Україна планує відкрити посольство в Гані задля розширення присутності в Африці.

У Латвії пенсіонерів з громадянством рф зобов’яжуть складати іспит на знання латиської мови.

Американський письменник Стівен Кінг, який від початку війни дуже підтримує Україну, у Twitter написав: «Світ – росії: Забирайтеся під три чорти з України. Це – не ваша країна».

Twitter Стівена Кінга. Фото: з соцмереж

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

 

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska