Верховна Рада України зробила перший крок до забезпечення рівних прав жінок в армії


5 грудня 2017 року, напередодні Дня Збройних сил України, вищий законодавчий орган нарешті виніс на розгляд законопроект № 6109 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях».
Законопроектом пропонується надати особам обох статей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
Також закріплюється принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками, що включає рівний доступ до посад і військовий звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби.
На сам кінець, скасовуються необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі та проходження військових зборів чоловіками та жінками.
Шлях законопроекту до розгляду був не простим: його довго не могли внести в порядок денний сесії, і навіть знімали з розгляду, через відсутність кворуму депутатів в сесійній залі.
І от нарешті цей необхідний перший крок до визнання прав жінок, як громадян України, у військовій сфері зроблено.
Законопроект № 6109 прийнято в першому читанні 230 голосами народних обранців. Звісно, до повного ухвалення закону ще треба пройти певний шлях, і невід’ємне право жінки, громадянки, захищати свою країну буде вимагати не одного законодавчого врегулювання, але початок є.
Тим більше, що українське жіноцтво, доброволки та військовослужбовки, з початку відпору збройній агресії сусідів в 2014 році, довело і своє право і свою здатність захищати рідну землю не гірше від чоловіків.
Нагадаємо, що Українська Жіноча Варта була в числі перших ініціаторів руху за допуск жінок до бойових посад в ЗСУ.