В.о. заступника міського голови Дніпра обговорила питання гендерної рівності в Україні

ЯНІКА МЕРИЛО: “ЯКЩО ФІЛАТОВ ЧИ САДОВИЙ ПІДВИЩАТЬ НА МЕНЕ ГОЛОС – ЦЕ БУДЕ ОСТАННІЙ РАЗ, КОЛИ ВОНИ КРИЧАТИМУТЬ”
На запитання ведучого Романа Чайки “чи можуть Садовий, Філатов (міські голови Львова та Дніпра відповідно – 5.ua) зробити вам якесь зауваження? Кричали на вас?”, в.о. заступника міського голови Дніпра, радник міністра інфраструктури України та голова відділу розвитку міста Львова Яніка Мерило відповіла: “Звісно можуть, але ніхто не кричав. Не може кричати, і не буде, не має права кричати на мене”.
На питання, чи є в Україні гендерна рівність, особливо на тлі Естонії, де цей параметр є надзвичайно важливим, Мерило відповіла так: “Я вірю, що є всі можливості – і я вірю, чесно вірю. І я не відчувала ніколи, що мені чогось не вистачає чи не можу робити кар’єру бо я жінка. Я була в дуже “чоловічих галузях” – я була в галузі ІТ, потім в інвестиційному банкінгу, потім я займалась різними сферами – як от обороною і так далі. Я ніколи не відчувала, що те, що я жінка – мені заважає чи допомагає”.
Проте з’ясовується, що ведучий мав на увазі інший бік проблеми: “Ви зі своєї сторони на цю проблему дивитеся. А я говорю не про те, що вам не дають такі самі права, як для чоловіків, а навпаки – з іншого боку. Тобто це вони відчувають дискримінацію! Хіба ви не розумієте, що усі ці люди, які бояться підняти на вас голос – вони вже дискриміновані, бо на інших жінок вони можуть кричати?”
В.о. заступника міського голови Дніпра пояснила: “Просто я не даю на себе кричати і ніколи не дам на себе кричати – вони розуміють, що це буде останній раз, коли вони будуть кричати. Це не питання гендерності, це питання принципів”.

Джерело
Відділ моніторингу «Української Жіночої Варти»