«В мене на Батьківщині – війна» – українська модель з обмеженими фізичними можливостями

Олександра Кутас була волонтером в українських шпиталях, де лікуються військові, поранені під час боїв на Донбасі
Олександра Кутас прилетіла до Нью-Йорка одна. Її інвалідний візок пошкодили в літаку, щоправда, відразу ж купили новий. Потім була дорога до Нью-Джерсі, майже щоденні поїздки до Нью-Йорку – під час снігового шторму і під проливним дощем, пропозиції роботи і відмови, інтерв’ю на радіо і нові знайомства.
Кутас – перша українська модель з обмеженими фізичними можливостями. Вперше її помітили в шістнадцять років – до красуні, яка сиділа в кафе, підійшла дівчина-фотограф і запропонувала зробити фотосесію.

Торік фотографії Кутас можна було побачити у Києві, на Українському тижні моди.
Кутас мріяла опинитися на подіумі Нью-Йоркського тижня моди. Цього разу мегаполіс, куди модель приїхала втретє, зустрів її неласкаво – поганою погодою, пробками на дорогах, не зовсім вдалим переговорами – в показі взяти участь не вдалося, не співпав розклад.
У неї було кілька фотосесій, одна з них із нью-йоркським фотографом Майком Дотом. Як і Кутас, Майк – швидше виняток з правил, у нього шизофренія, що не заважає йому працювати, отримувати нагороди, насолоджуватися сімейним життям (його дружина Та Мінг Чен – художниця з макіяжу) і фехтувати (до того, як Майк занедужав, він був тренером з фехтування).
Через кілька днів після фотосесії Кутас повернулася до рідного Дніпропетровська. Рік для неї обіцяє бути захоплюючим: крім кар’єри фотомоделі, Кутас працює над проектом з обладнання міста пандусами, а також розробляє концепцію тревел-шоу за участю людей з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, вона була волонтером в українських шпиталях, де лікуються військові, які отримали поранення під час боїв на сході України.
EDFC6BA7-15C7-421F-98D8-EB3F84CFAB38_mw1024_s_n
Відділ моніторингу ГО “Українська Жіноча Варта”
Джерело:  www.radiosvoboda.org

Add a Comment

You must be logged in to post a comment