В Києві пройшов 9й Національний Форум Трансформації України. Виступ голови УЖВ Олени Білецької по соціальному сектору.


04 червня 2019 року відбулось дев’яте засідання Національного форуму «Трансформація України».
Це ініціатива громадського суспільства, створена у якості широкої міжнародної платформи для побудови України як європейської держави. Національний Форум складається з найвищих представників українських церков, депутатів Верховної Ради, волонтерів і добровольців, представників бізнесу, науки, громадського суспільства, а також іноземних експертів, дипломатів, державних діячів та високопосадовців.
Серед учасників сьогоднішнього засідання форуму американський дипломат Деніел Фрід, президент УСПП Анатолій Кінах, Міністр закордонних справ України Павло Кламкін, керівники політичних партій.
 
На форумі з доповіддю виступила голова Української Жіночої Варти Олена Білецька, яка є координаторкою соціального сектору.
З доповіді..
“Ті кроки, які ми повинні робити невідкладно по соціальному сектору, повинні не просто вирішувати сьогоднішні проблеми. Вони повинні закладати основи для нашого майбутнього розвитку, змінити якість життя Українського народу. А це можливо тільки шляхом спільної співпраці та синергії. Акцент не на боротьбі з наслідками, а на профілактиці можливих проблем та викликів! Соціальний сектор має на сьогодні виклики:
• безпека,
• бідність,
• демографія,
• міграція,
• освіта,
• здоров’я
Ці виклики потребують простих і зрозумілих рішень, а люди повинні розуміти всі ці рішення.
Потрібно дати поштовх на самозайнятість населення та на створення нових робочих місць. Саме ті, хто створює робочі місця та додану вартість мають бути максимально підтримані. Підтримувати малий і середній бізнес.
Люди є найбільш мотивованими тоді, коли є господарями своєї долі. ( цитата Яна Томбінського) польський дипломат, голова представництва Європейського Союзу в Україні з 2012р.”
Чим повинно займатися нове міністерство:
•Економічна безпека людини (родини), це є основа економічної безпеки держави,
•Підтримкою сімей з дітьми. Сім’я є найвищою цінністю.
•Ринком праці (максимальна підтримка самозайнятості та малого бізнесу)
•Соціальна допомога (принцип – не риба, а вудочки).
•Пенсіонери/Сеньйори/Люди поважного віку.
Технологія трансформації Міністерства соціальної політики:
1.Стратегія на 20-50 років з чіткими реперними точками.
2.Чіткі, конкретні і зрозумілі цілі, розставлені згідно пріоритетів та наявних ресурсів у часі та просторі.
3.Робота проектами (так само чітко сформульовані цілі проектів, їх цільова група, ресурси, очікувані в часі результати тощо.)
Попередній підсумок:
Сьогодні на 11 млн. працюючих українців припадає навантаження: 13 млн. пенсіонерів; 6 млн. дітей; 18 млн. різних пільговиків. Тобто, на 11 мільйонів працівників припадає 37 мільйонів утриманців. Це означає, що кожен працівник утримує по 3-4 особи, крім себе.
Вже одне це позбавляє сенсу наявну соціально-економічну модель держави: коли вона формувалась, то просто не розраховувала на таке співвідношення. Тому всю соціально-економічну систему, якщо узагальнено, можна списувати в утиль.
Чи не списувати – але працювати вона все одно перестала. Умови роботи не відповідають її характеристикам.
Тому необхідно негайно розробляти й запроваджувати хоч якусь робочу модель – бо на цій вже ніхто нікуди не їде. А не тонемо тільки завдяки міжнародній системі кредитування. Але ж безкінечно позичати не можемо.
І ще принциповий момент. Навіть в умовах війни країна повинна нарощувати можливості для забезпечення благополуччя населення. Люди тікають з країни не через зарплати, а через відсутню віру у своє майбутнє і майбутнє дітей. Повернення цієї віри також є нашим завданням.
Бо відчуття благополуччя є дуже суб’єктивним – комфортне життя кожен уявляє по-своєму. Але формується це відчуття благополуччя через суспільні взаємодії. Зокрема, і через ту роботу, що ми з вами взяли на себе.
Тобто, фактично ми заявили дві глобальні мети, неймовірно амбітні:
– Описати, якою має бути наша держава у 2050-му і як до цього йти.
– Переконати місцеві громади, суспільство в цілому, що Україна має перспективи, і вони в Україні – також мають ці перспективи.
Переконана, ми з вами маємо всі шанси впоратись!”
 
УЖВ