Український жіночий фонд та структура ООН-Жінки представили у Києві документальне відео про жінок в АТО “Невидимий батальйон”

29 вересня 2016 року відбулась презентація документального відео, яке було знято в рамках реалізації спільного проекту УЖФ та ООН Жінки “Невидимий батальйон”. У відео, авторкою якого стала відома тележурналістка Ольга Калиновська, йдеться про історії жінок, які служать у збройних силах, а саме в зоні проведення АТО та особисто стикаються з різними проявами неврегульованості становища жінок-військовослужбовців.
Тамар Таварткіладзе від імені ООН Жінки повідомила, що їхня структура приділяє значну увагу правам жінок та викоріненню дискримінації щодо жінок, зокрема і в секторі безпеки. Існує низка резолюцій Ради Безпеки ООН, які спрямовані на посилення ролі жінок у врегулюванні конфліктів та у збройних силах зокрема.
Олеся Бондар, директорка Українського жіночого фонду повідомила, що з часу оприлюднення результатів дослідження “Невидимий батальйон” пройшло 10 місяців але вдалося досягти значних змін, хоча ще доволі багато роботи попереду. Зокрема УЖФ запланував низку адвокаційних заходів, таких як круглі столи із залученням міжнародних експертів з країн, які можуть поділитися успішним досвідом реформування збройних сил та інтеграції до них жінок.
Співавторка дослідження Анна Квіт зазначила, що Міністерство оборони України у червні 2016 року наказом за №292 внесло зміни до переліку штатних посад, розширивши перелік посад, на які можуть призначати жінок.
Втім досі багато жінок не переоформлені, незважаючи на те, що їхні посади вже доступні.  Також ці зміни стосуються лише посад рядового, сержантського та старшинського складу і не торкаються офіцерських посад.
Наталя Дубчак, колишня радниця міністра оборони України з гендерних питань зауважила, що свого часу у міністерстві оборони були вже розроблені відповідні плани та стратегії щодо участі жінок, однак у 2010 році прийшов новий міністр і заблокував цю реформу.
На презентацію також завітала одна з героїнь відео – Наталя Черкасова, яка вже декілька років є гранатометницею, але оформлена начальником продовольчого складу.
Наталя наголосила, що чимало жінок відчувають готовність, силу і потребу захищати свою землю, особливо це стосується жінок з Донецької та Луганської області, а також тих, хто залишили АР Крим – у них особлива мотивація, оскільки вони фактично залишилися без власного дому.
Організатори закликали громадськість та засоби масової інформації допомогти у створенні чергової інформаційної хвилі з тим, щоби пролобіювати подальші зміни і в законодавстві, і у громадському сприйнятті жінок-війсковослужбовців.
У неділю 2 жовтня на 5 каналі вийде програма Ольги Калиновської “Невигадані історії”, в яку увійшло набагато більше матеріалу про жінок в АТО, який вона зібрала під час зйомки ролику “Невидимий батальйон”.
Відео Ви можете переглянути на  сторінці у Facebook або ж завантажити за посиланням http://www.ex.ua/view/104754590
Джерело
Відділ моніторингу «Української Жіночої Варти»