Українським жінкам буде надано доступ до бойових спеціальностей в армії

23 червня 2016 року під час проведення спільної конференції України та НАТО з питань впровадження Національного плану дій  України щодо імплементації резолюції РБ ООН №1325 у секторі безпеки та оборони, учасниками було озвучено про справжній прорив в реформування української армії.  Жінкам, які бажають служити в ЗСУ буде надано доступ до бойових спеціальностей – стрільців, снайперів, командирів бойових машин та інше. Нагадаємо, що донедавна жінки, які захищають країну на східному фронті в документах ЗСУ могли числитись виключно секретарками, зв’язковими чи кухарками.
Як повідомив під час засідання третьої сесій Конференції заступник міністра оборони України Ігор Долгов, на даний момент розширений перелік посад для жінок в ЗСУ вже пройшов затвердження в Міністерстві Юстиції. Також цю інформацію підтвердила радник з гендерних питань ООН Жінки Анастасія Дивинська. Оприлюднення даного документу планується на 29 червня 2016 року.
Слід зазначити, що активісти  «Українска Жіноча Варта» першими віднайшли серед документів МОУ «знаменитий» перелік посад,  щo обмежував права жінок-професіоналів, які реалізовували своє право захищати Україну. Широке оприлюднення цього та іншого документів, активна участь  в громадському русі за надання прав жінкам в доступі до бойових спеціальностей, підтримка від фронтовиків-чоловіків, призвели до певної перемоги прогресу та цивілізаційних норм над застарілими радянськими армійськими стереотипами.
На сьогодні жінкам ще відмовлено в доступі до служби в ССО та ВДВ, але ми впевнені, що найближчим часом ми подолаємо і цю перешкоду, наблизивши ЗСУ до стандартів кращих армій світу.