Українська жіноча варта на Прикарпатті презентувала соціальне підприємництво на базі старого млина


У селі Ясень, на Рожнятівщині презентували нове соціальне підприємництво. Старий, побудований у 30-х роках млин отримав другий шанс на життя. Його відреставрували завдяки громадській організації «Українська жіноча варта».
«Цей проект ініціювала «Українська Жіноча Варта» за допомогою громади села та за фінансової підтримки посольства Литви. Ми хочемо це відновити і зробити діючим млином-музеєм. На базі млина буде проводитись багато різних заходів, навчань, тут також молотиметься борошно і випікатиметься бездріжджевий хліб, – розповідає голова всеукраїнської організації «Українська Жіноча Варта» Олена Білецька. – Запрошуємо всіх, хто небайдужий долучитись до спільної справи».
Ініціатори проекту зазначають, що на базі млина працюватиме соціальне підприємство. Тобто суміш громадської та комерційної діяльності, де частина прибутку виділяється на різні соціальні потреби. Пані Білецька зазначає, що працівників-чоловіків залучатимуть з тих, які пройшли АТО, з метою їх реабілітації.
На презентацію проекту «Млин» завітав Посол Литовської республіки в Україні Марюс Януконіс.
«Я хочу дуже подякувати вам за таку зустріч у селі Ясень і подякувати нашим партнерам за цю громадську ініціативу – відновити цей млин і створити такий осередок культури в селі. Це соціальний проект, який передбачає допомогу учасникам АТО і їх родинам. Литва дуже рада приєднатися до цього проекту. Ми намагаємось робити маленькі проекти. Оскільки саме маленькі проекти – це крок до допомоги місцевій громадськості і Україні, яка воює, і тим людям, які її захищають. Тому ми запрошуємо місцеву громадськість приєднатися до цього центру, який запрацює в найближчий час»,- зазначив пан Януконіс.
Представники Української Жіночої Варти розповідають, що залучають місцевих жінок до цього підприємства. Їх навчатимуть випікати бездріжджовий хліб. «Ми беремо на відповідальність родини, які втратили чоловіків на війні і завдяки соціальному підприємництву, підтримуємо їхні родини. На початку нашої ініціативи, млин був непрацюючий, половину всього було розкрадено, він розвалювався, тут на горищі жили птахи. На даний момент частково відреставрували його, відчистили і відмили. Наразі інвестиції у млин склали 12 тисяч євро. Це – фінансове сприяння литовського посольства»,- зазначила Олена Білецька.
Окрім посла Литви, на презентацію проекту «Млин» завітав і військовий аташе Литви Альгірдас Норкус з дружиною.
Офіційне відкриття млина відбудеться у жовтні 2017 року.
Джерело
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти