Ukraine Operational information from the regions 21.04.2022 (photo, video)/ Україна Оперативна інформація з регіонів 21.04.2022 (фото, відео)(English/Українською)

Відділ моніторингу #УЖВ
Ukrainian Women’s Guard Monitoring Department

Operational information from the regions of the Active Community network 21.04.2022

 

 

Ukrainian Women’s Guard

ПІДТРИМАЙТЕ НАС 

donate Ukrainian Women’s Guard PayPal  mail:    [email protected]

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard 

 


УКРАЇНСЬКОЮ

Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 21.04.2022р.

Україна коротко:

Продовжується п’ятдесят сьома доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Противник продовжував наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей. Водночас, не припиняються ракетно-бомбові удари по об’єктах військової та цивільної інфраструктури на всій території України.

На півночі України противник активних дій не проводив, ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Фіксується суттєве скорочення інтенсивності руху колон російської військової техніки по території республіки білорусь.

Триває часткове блокування Харкова та руйнування артилерією інфраструктури міста. На тимчасово захопленій території Харківської області окупаційні війська забороняють переміщення місцевого населення в бік території, підконтрольній Силам оборони України, заблокована доставка гуманітарної допомоги з українського боку.

На Донеччині ворог намагався взяти під повний контроль Маріуполь. Продовжував завдавати авіаційних ударів та здійснював спроби штурмових дій в районі морського порту і заводу “Азовсталь”. Як відомо на разі, путін віддав наказ окупантам залишити Азовсталь.

На тимчасово захопленій території Херсонської області самопроголошеною окупаційною владою оголошено мобілізацію осіб чоловічої статі. Крім того, за наявною інформацією, на 1 травня в зайнятій російською федерацією частині Херсонщини сплановано проведення так званого “референдуму”. А у період 2-10 травня – “перепис населення”. Місцевим жителям заборонено будь-яке переміщення між населеними пунктами.

Тривають обстріли Миколаєва, противник намагається покращити тактичне положення та наблизитися до міста, успіху не має.

21.04.2022 Російські війська вбили 208 дітей від початку війни в Україні та 376 дітей отримали поранення через збройну агресію РФ.

Північні області

Київ

У Києві рятувальники розбирають завали багатоповерхівок, які пошкодили російські війська.

Київська

У Бородянці закінчили розбирати завали будівель. З-під завалів дістали 41 тіло загиблих мешканців. Також у селищі виявили дві братських могили з тілами 9-ти мирних мешканців, серед яких – 15-річна дівчина.

Газовики з Житомирщини, які допомагають з відновленням деокупованих територій Київської області, поновили газопостачання у 150 будинках Гостомеля.

Житомирська

В області продовжує лунати повітряна тривога.

Впродовж дня у Житомирі освятили вісім тисяч пасок для військовослужбовців. У волонтерському центрі Житомира триває збір посилок для військовослужбовців.

Чернігівська

У Чернігові рятувальники ДСНС знайшли ще тіла трьох загиблих від російських авіаударів ще на початку березня. Одного загиблого виявили на вулиці Чорновола та двох на стадіоні імені Гагаріна.

На подвір’ї школи №10 комунальні служби знесли пам’ятник Зої Космодем’янській.

Сумська

На Сумщині тривають відновлювальні роботи. За останні 4 дні українські служби вивезли близько 600 тонн будівельних конструкцій з місця потужного авіаудару у Сумах. Також територію області розміновують від вибухонебезпечних предметів.

Східні області

Харківська

Цієї доби російські окупаційні війська знову обстрілювали райони Харкова з реактивних систем залпового вогню, було близько 15 обстрілів. Вогонь артилерії влучав у районах Салтівки, ХТЗ, Олексіївки. По області – в Дергачах, Золочівському напрямку, Чуївському районі. Унаслідок обстрілів окупантів постраждали 5 цивільних.

Але Збройні сили України тримають оборону. На Ізюмському напрямку тривають важкі бої. Тут українські захисники знищили ще один ворожий літак Су-34.

Донецька

Краматорськ

Про руйнування або постраждалих внаслідок дій ворога не повідомлялось. Ситуація залишається тривожною. ЗСУ та ТрО готуються до зустрічі з ворогом. Комунальні служби міста працюють в штатному режимі. Волонтери продовжують працювати на користь міста.

Покровськ і Покровський район

Ворог намагається продовжувати наступ, він активізував застосування оперативно-тактичної авіації та ведення повітряної розвідки. Завдає систематичних авіаційних ударів по військових та цивільних об’єктах. Впродовж останньої доби росіяни ведуть обстріли по мирному населенню вздовж усієї лінії фронту, найактивніше – на Мар’їнському, Авдіївському, Очеретинському.

На Авдіївському напрямку росіяни спробували прорвати оборону, але зазнали невдачі. В самому місті російські снаряди протягом доби пошкодили декілька житлових будинків, сільгосппідприємство, медичний заклад. Вчора перебили газогін та лінії електропостачання – надвечір подачу електрики вже відновили, зараз тривають роботи з відновлення постачання газу.

В Очеретиному пошкоджено будинки та перебито електромережі.

У Мар’їнській громаді під обстрілами Мар’їнка, Красногорівка та Новомихайлівка. Пошкоджено електропостачання — фахівці працюють над відновленням. За 20 квітня росіяни поранили 3 мирних мешканців у Мар’їнці.

Військові ЗСУ дають відсіч ворогові.

Територіальна оборона патрулює Покровську громаду цілодобово. Минула доба у Покровській громаді пройшла відносно спокійно. У штатному режимі продовжують працювати комунальні служби. ​​Покровська громада отримала 40 тисяч літрів води ТМ «Моршинська» для укриттів та починає їх розвозити.

Бахмут

Люди дуже стурбовані, ситуація вкрай напружена, у зв’язку з тим, що навкруги міста у радіусі 40-60 км ведуться запеклі бої.

Маріуполь

На околицях селища Мангуш російські війська розгорнули масове захоронення вбитих ними мирних жителів. Окупанти риють траншеї довжиною близько 30 метрів та самоскидами звозять туди тіла маріупольців.

Окупанти нищать культурну спадщину Маріуполя. Так виглядає найулюбленіша культурний заклад місцевих – палац культури “Молодіжний”.

 

Також росіяни крадуть і вивозять з Маріуполя культурне надбання. Унікальну колекцію Юхима Харабета з 700 експонатів з маріупольського музею медальєрного мистецтва вивезли до Донецька.

Попри складну безпекову ситуацію, триває евакуація мирних жителів з Маріуполя на більш безпечну територію України. Вчора вдалося виїхати чотирьом евакуаційним автобусам. Сьогодні також вивозять жінок, дітей та людей похилого віку.

Луганська

Вуличні бої на Луганщині не спиняються. Люди не виходять з бомбосховищ.

Російська армії руйнує будинки в Рубіжному та Новодружеську. У Сєвєродонецьку не залишилось жодного вцілілого продовольчого складу. Вцілілі будинки у Попасній відсутні.

Харчі люди отримують виключно із гуманітарних вантажів.

Українська розвідка оприлюднила записи перехоплених розмов російських військових, у яких йдеться, що вони отримали наказ вбити всіх військовополонених ЗСУ в районі Попасної на Луганщині.

Від початку російського вторгнення у Попасній загинуло понад 100 людей. В місті досі залишається понад 2,5 тисячі жителів. Попри інтенсивні бойові дії, українська влада намагається евакуювати якомога більше мирного населення. Наразі окупанти контролюють половину міста Попасна. Звідти мирних жителів росіяни депортують на тимчасово окуповані території.

Південні області

Запорізька

Ситуація в області складна.

Активні бої відбуваються в Пологівському районі на напрямку Пологи – Гуляйполе. Сили оборони Запорізького краю продовжують героїчно чинити опір.

Протягом доби російські загарбники вели обстріли із застосуванням: танків, реактивної системи залпового вогню «Град», ствольної артилерії, 120 мм мінометів та крупнокаліберних кулеметів за наступними напрямками: Оріхів, Гуляйпільське, Малинівка, Степногірськ, Нескучне, Павлівка, Новоданилівка, Полтавка, Залізничне, Преображенка, Времівка, Гуляйполе, Білогір’я, Темирівка, Новоандріївка. У Оріхові відомо про одного травмованого мешканця.

Внаслідок обстрілів у Запорізькій області відсутнє електропостачання у 78 населених пунктах, і газопостачання – у 81 населеному пункті.

Підрозділ ППО Національної Гвардії в Запорізькій області з розрахунку ПЗРК знищив ворожий гелікоптер К-52 “Алігатор”. Відомо, що це – одна з найновіших одиниць російської бойової авіації, що є на озброєнні у ворога.

Російські окупанти продовжують чинити терор проти місцевого населення. Вони блокують гуманітарні вантажі, перешкоджають евакуації мирного населення, викрадають та грабують людей. Минулої доби росіяни викрали депутата у Мелітопольському районі та військового капелана з родичами у місті Бердянськ.

Запоріжжя

У місті неспокійно, часто лунають сигнали повітряної тривоги. Окупанти завдали двох ракетних ударів по Запоріжжю — обласна військова адміністрація повідомляє про 2 “прильота”. Постраждалих немає, деталі не розголошуються. Також відомо, що в регіоні вибуховою хвилею від ракетного удару вибило вікна в 4 вагонах евакуаційного потяга Запоріжжя – Львів. Постраждалих немає.

У Запоріжжі на великодні свята встановлюється подовжена комендантська година: протягом трьох днів вона триватиме з 19:00 до 05:00.

В обласному центрі СБУ викрила «ботоферму». Понад 50 тис. фейкових акаунтів ширили фейки та виправдовували збройну агресію проти України. Керували процесом з країни-агресора. Роботу «ботоферми» зупинено, вилучено апаратні комплекси, майже 500 GSM-модулів, більше 3 тис. SIM-карток.

В Запоріжжі затримано громадянина російської федерації. Він працював водієм: возив гуманітарну допомогу до Мелітополя та передавав кураторам з Москви дані про оборону міста та області.

До Запоріжжя прибули три з чотирьох автобусів евакуаційної колони з людьми, яким вчора вдалося виїхати з Маріуполя.

Якимівка

У Якимівці окупанти вивісили у центрі селища російський прапор. Втім, він провисів недовго – невідомий український патріот його зняв.

Херсонська

Сьогодні була організована евакуаційна колона у супроводі представників “Червоного Хреста”, яка мала вивезти частину населення з окупованих частей Нововоронцовської та Високопільської громад Херсонської області до міста Кривого Рога. Але до вечора стало відомо, що російські окупанти автобус не пропустили.

Миколаївська

Миколаївська філія Суспільного потрапила під ракетний обстріл з боку російських військ.

Центральні області

Дніпропетровська

Окупанти обстріляли з «Ураганів» місто Зеленодольськ та село Велика Костромка. Людей та будинки не зачепило. Влучили по комунікаціям і залишили місто без світла та води. Впродовж дня спеціалісти відновили комунікації.

На Дніпропетровщині правоохоронці виявили трьох осіб, які можуть бути причетні до співпраці з країною-агресором. Їх передали співробітникам Службі Безпеки України.

У Кривому Розі виготовили 3000 нових берців захисникам Кривбасу. Робиться це за ініціативи місцевого бізнесу.

Ситуація в Дніпрі стабільна та контрольована. Евакуація продовжується. Комунальні служби працюють у звичайному режимі. Охочих виїхати із Дніпра до більш безпечних регіонів України або за кордон стало значно менше, близько 250-300 людей на день.

У Дніпрі депутати міськради перейменували 30 вулиць, назви яких були пов’язані з росією. Міська рада Дніпра підтримала Постанову Верховної Ради України про визнання російської військової агресії геноцидом українського народу.

З Дніпра до Харкова передали 12 тисяч пасок для святкування Великодня.

Кіровоградська

День пройшов спокійно без повітряних тривог. ЗСУ охороняють рубежі області та військові об’єкти. ТрО чергують на блок-постах та разом з поліціянтами патрулюють місто.

В обласному центрі відбулося вручення ключів від квартири на вулиці Жадова родині лікарів – вимушеним переселенцям з Луганської області. Очільник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович привітав нових власників.

Гайворонська громада запрошує долучитись до акції «Прикрась пасхальне дерево перемоги», яка триватиме протягом Великодніх свят. Містян закликають виготовити великоднє яйце у будь-якій техніці (писанку, крашанку, декупаж, декор стрічками, квілінг, аплікація тощо) та прикріпити до нього кольорову стрічку – щоб можна було почепити на дерево.

У Долинській громаді готуються до висадки яблунево-грушевого саду.

Координатор ВІ “Активна Громада” взяв участь у майстер-класі “Великоднє добро”, що відбувся в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка. Його учасниками були переселенці із Харкова, Запоріжжя, Херсона та юнаки і дівчата з Кропивницького. 

Полтавська

У російсько-українській війні під час жорстоких боїв, при виконанні бойових завдань загинули ще два вірні сини Полтавщини. Один родом родом з Лубенщини, другий з Кременчука. Прощання з героями відбудеться 22 квітня.

У Полтаві почали працювати мобільні бригади, що надають соціально-психологічну допомогу людям, які пережили насильство, а також внутрішньо переміщеним особам, які були вимушені залишити зони бойових дій.

У місті, обласною військовою адміністрацією було роздано понад 6,6 тисяч продуктових наборів для ВПО. Відучора запустили три центри видачі гуманітарної допомоги переселенцям у кожному районі міста. Сьогодні запрацює ще один пункт видачі – «Шафа добра». Координаторка ВІ “Активна Громада” Лілія Гарбузюк готує списки ВПО для видачі їм гуманітарної допомоги.

У місті відбувається збір продуктів харчування, які можна додати до Великоднього кошика для військових. У Полтавському ВПУ імені Чепіги виготовляють паски та ласощі для наших бійців ЗСУ, ТрО, а також для ВПО.

На Полтавщині під час Великодніх свят діятимуть наступні обмеження:

– освячувати паски можна тільки поза комендантською годиною та за відсутності повітряних тривог;

– богослужіння відбуватимуться лише всередині храму та без вірян (на службі можуть перебувати не більше 10 осіб).

Західні області

Львівська

В області лунали два оповіщення про повітряну тривогу.

На Львівщині розселили ще 1353 людини, які вимушено покинули свої домівки. Від початку повномасштабного вторгнення розселили 325 тисяч внутрішньо переміщених громадян. З них 136 тисяч зареєструвались у Центрі надання адміністративних послуг як внутрішньо переміщені особи і тепер можуть претендувати на отримання соціальної допомоги від держави у розмірі 2 тисяч гривень для дорослих та 3 тисяч – для дітей.

Львівська обласна державна адміністрація ініціювала проєкт народної дипломатії з України у тих країнах, які вагаються щодо своєї позиції в російсько-українській війні. Розпочали проєкт з поїздки на арт-ярмарок Unfair у Мілані, який тривав упродовж 7-10 квітня. Народний художник України Володимир Козюк та скульптор Віктор Проданчук подарували свої роботи для продажу на цьому ярмарку. За отримані кошти придбали медикаменти для військових та людей з інвалідністю. Їх уже доправили на Львівщину. Невдовзі адресно розподілять. (Фото https://www.facebook.com/LvivskaODA/posts/350368970456000)

Дрогобич

Сьогодні Дрогобицька громада зустріла ще одного загиблого Героя-захисника України Романа Пурія.

На виконання рішення сесії «Про проведення заходів з дерусифікації», міська рада вирішила перейменувати вулиці на території міста Дрогобича, присвоївши їм імена новітніх Героїв-захисників України.

У Дрогобицькій громаді демонтовують радянський меморіал слави “Кладовище радянських воїнів” на перехресті вулиць Самбірська, Івана Франка, Лесі Українки і Січових Стрільців, який відомий в місті під назвою “Вічний вогонь”. Цей меморіал пам’яті жертв німецько-радянської війни був побудований у 1974 році і тут ховали співробітників підрозділів НКВС-МВС та НКДБ-МДБ-КДБ, які загинули в післявоєнний період в боях з борцями за незалежну Україну.

Дрогобицька міська лікарня отримала автомобіль швидкої із Норвегії. Загалом із початком російсько-української агресії у Дрогобич із міст-побратимів та від закордонних партерів із Польщі, Італії, Швеції та Норвегії було скеровано 9 автівок швидкої медичної допомоги. Із цієї кількості – 5 автомобілів було спрямовано на передову, для потреб воїнів.

Рівненська

Ситуація відносно спокійна, повітряних тривог не було. Військові ЗСУ патрулюють кордон з білоруссю. Представники тероборони патрулюють та чергують на блокпостах.

Сьогодні, начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль працює на Чернігівщині.

Громадяни згуртовані, допомагають волонтерським штабам матеріально та нематеріально. Волонтерська допомога потрібна і чотирилапим улюбленцям. ГО «Еко-Рівненщина» та команда Всеукраїнської Асоціації Зоозахисних Організацій України з початком війни допомагають тваринам. Декілька фур корму для тварин з-за кордону приїхали на Рівненщину для менших друзів, які постраждали вій бойових дій.

На Рівненщині діє гаряча лінія із психологічної підтримки.

Хмельницька

Кам’янець-Подільський

В громаді спокійно, ситуація контрольована. Одній з військових частин передано від міської влади ще один автомобіль швидкої допомоги.

Міська влада активно працює з іноземними містами-партнерами щодо залучення гуманітарної допомоги для потреб людей, які знайшли прихисток у місті та передачі необхідних речей містам, що зараз під обстрілами. Учні ЗОШ №8 передали від себе патріотичні малюнки та смачні паски на передову.

Завдяки волонтерам і гуманітарним вантажам із-за кордону щодня є забезпечення харчуванням більше трьох тисяч офіційно зареєстрованих вимушених переселенців, яких прихистило місто.

Люди готують місто до Великодня – саджають дерева і квіти, впорядковують вулиці і тротуари, прибирають ділянки після прибордюрної очистки доріг, проводять роботи з благоустрою в громадських місцях. Організовують дозвілля для дітей. Щодня з малечею працюють позашкільні заклади і спортивні школи.

Чернівецька

Станом на сьогодні Буковина за межами активних бойових дій, але з початку війни активно допомагає ЗСУ.

На Буковині ВПО можуть отримати допомогу від Aгентства ООН у справах біженців. Громадська організація «Справа Кольпінга в Україні», що діє в місті Чернівці, передала буковинським поліцейським пляшки-фільтри для української армії та цивільного населення.

У Чернівецьку область із дружнім візитом прибув президент Генеральної ради депутатів німецького округу Швабія – Мартін Зайлер.

Закарпатська

В Ужгороді створили та записали 5 аудіо-казок закарпатської письменниці. Ексклюзивні закарпатські аудіо-казки публікують у найбільш популярних телеграм каналах.

В Ужгороді починають квітнути сакури

Вихованці Закарпатського центру туризму виготовили патріотичні обереги для воїнів-захисників: браслети, сердечка і янголят.