Україна Оперативна інформація з регіонів

Україна Оперативна інформація з регіонів 31.05.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів  України від  УЖВ 31.05.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Reka Olena, Viktoriia Peremoga

Триває дев’яносто сьома доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Найпекельніші бої йдуть на сході, зокрема в Сєвєродонецьку – росіяни вже просунулися вглиб міста. 

Армія рф завдала авіаудар по Сєвєродонецьку: влучили в цистерну з азотною кислотою на хімзаводі, повідомив керівник ОВА Гайдай. Він закликав не виходити з укриттів.

Станом на ранок 31 травня стало відомо, що на Луганщині російські загарбники планують вчинити зачистку навколо Сєвєродонецька. Ситуація в регіоні надскладна, при цьому частина Сєвєродонецька тимчасово контролюється росіянами. Водночас вільно просуватися містом окупанти не можуть, оскільки українські бійці ще залишаються в населеному пункті.

У ніч на 31 травня Сумська область знову була атакована з території росії. Росіяни обстріляли Миколаїв та Очаків, а також Зеленодольську громаду Дніпропетровської області, Харків і Золочів, у Донецькій та Луганській областях – бої. 

ЗСУ йдуть у контрнаступ на Херсонщині та Харківщині. Росіяни продовжують обстрілювати Сумщину, Миколаївщину та Харків.

Російські окупанти готуються поновити наступ в напрямках Ізюма в Харківській області та Слов’янська, Сіверська і Райгородка в Донецькій області. 

Україна коротко:

На Волинському та Поліському напрямках обстановка змін не зазнала. Основні зусилля збройні сили білорусі зосередили на посиленні охорони держкордону.

У білорусі зняли з баз перебування танки та БМП. Не виключається їх подальша передача росії.

На Сіверському напрямку, щоб не допустити перекидання підрозділів Сил оборони України на інші напрямки, ворог утримує в прикордонних районах Брянської та Курської областей підрозділи збройних сил рф.

Крім того, росіяни здійснили ракетний авіаційний удар по підрозділах українських військ на Сумщині з літаків Су-30СМ.

Тривають артилерійські та мінометні обстріли прикордонних населених пунктів.

На Слобожанському напрямку росіяни намагаються утримати зайняті позиції та не допустити просування підрозділів Сил оборони України.

Окупанти готуються до відновлення наступу в напрямках Ізюма та Слов’янська.

На Донецькому напрямку противник, за підтримки вогню артилерії та мінометів, проводить активні штурмові дії на Сєверодонецькому та Бахмутському напрямках, бої тривають.

Ворог намагається встановити повний контроль над Сєвєродонецьком та оточити підрозділи Сил оборони. Також окупанти готуються до наступу в напрямку Сіверська та Райгородка.

На Курахівському напрямку противник здійснював вогневе ураження українських військ із застосуванням артилерії.

На інших напрямках окупанти продовжують обстріли з метою сковування дій військ України та недопущення їх перекидання на інші напрямки.

На Південнобузькому напрямку ворог веде оборону та проводить мінування узбережжя річки Інгулець на ділянках можливих дій підрозділів наших військ. Окупанти завдали авіаударів із залученням авіації в районі н.п. Давидів Брід, що на Херсонщині.

В акваторіях Чорного та Азовського морів кораблі росіян продовжують виконувати завдання з ізоляції районів бойових дій. Російський фрегат “Адмірал Макаров”, що має на борту до 8 крилатих ракет типу “Калібр”, перебуває в бойовій готовності.

Окупанти анонсували “націоналізацію” (де-факто – викрадення) 34 суден, що залишились в порту Маріуполя.

У Маріуполі окупанти розпочали процедуру прийому документів для отримання російських паспортів.

Суд на Полтавщині засудив до 11 років і 6 місяців ув’язнення двох російських військових, Олександра Бобикіна та Олександра Іванова, які обстрілювати цивільні райони Харківщини.

Україна отримає нові партії високоточних ракет з більшою дальністю, ніж зараз є в українців, але не ракет, здатних завдати удару вглиб росії, – колишній посол США в росії Майкл Макфол.

Кількість російських кораблів з крилатими ракетами на борту в Чорному морі зменшилася до одного. Декілька інших відійшли в район тимчасово окупованого Криму.

Лідери Європейського Союзу розглянуть на своєму наступному саміті, запланованому на червень, заявку України на членство у ЄС. Також розглянуть заявки Молдови та Грузії.

Більше ніж 689 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації. Офіційне число вбитих дітей 243, кількість поранених 446.

Протягом доби піротехнічні підрозділи ДСНС залучалися 173 рази, виявлено, вилучено і знешкоджено 1 тис. 222 вибухонебезпечних предмета, обстежено територію площею 852 га. Найчастіше працювали: в Харківській області – 4 тис. 755 разів, Київщині – 2 тис. 593, Чернігівщині – 1 тис. 580, Миколаївщині – 1 тис. 344, Черкащині – 777, Сумщині – 573. Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення рф знешкоджено 125 тис. 560 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 1 тис. 983 авіаційні бомби. Обстежено територію площею 26 тис. 579 га.

За добу 30 травня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули 71 тисяча осіб та майже 17 тисяч транспортних засобів. До України за минулу добу прибули майже 39 тисяч осіб, понад 35 тисяч з них – українці. Вже три тижні кількість громадян, які повертаються до України, більша від чисельності тих, які виїжджають за кордон. Оформлено понад 148 вантажівок з гуманітарною допомогою.

Верховна Рада звільнила з посади уповноваженого парламенту з прав людини Людмилу Денісову.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що Україна працює над організацією операції під егідою ООН та за участі флотів партнерів, щоб створити безпечний морський коридор для українського зерна. 

Президентка Словаччини Зузана Чапутова приїхала з візитом в Україну, провела зустріч з  президентом Володимиром Зеленським, вона відвідала зруйновані російськими військами Ірпінь та Бородянку.

31 травня у Гаазі відбулася спільна пресконференція прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана та генпрокурора України Ірини Венедіктової. І.Венедіктова в Гаазі наголосила, що судовий фронт є дуже важливим, адже щодня в Україні вчиняється близько 200-300 воєнних злочинів.

Верховна Рада прийняла законопроєкт №7413 про зміни до бюджету, які передбачають збільшення видатків загального фонду держбюджету на 287,09 млрд грн за рахунок здійснення додаткових зовнішніх запозичень. Документ, передбачає 5,82 млрд грн на програму “єПідтримка”, що дасть можливість тим, хто подав заявку 26-31 березня (904,77 тис. застрахованим особам) отримати виплати, збільшення видатків на національну безпеку та оборону – на 247,77 млрд грн, поповнення резервного фонду – 1,5 млрд грн, фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду – на 20,06 млрд грн. Також передбачене збільшення видатків на надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі, на оплату житлово-комунальних послуг – 12,54 млрд грн. Допомогу на проживання отримають 1,8 млн осіб.

З травня з боку бізнесу спостерігається рекордний запит на пільгове кредитування за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, що свідчить про прагнення підприємців якнайшвидше відновити діяльність. Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють в сфері сільського господарства (51,8%), торгівлі та виробництва (22,6%), промислової переробки (14%). Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Київська області та м. Київ. Програма “Доступні кредити 5-7-9%” дозволяє залучити до 60 млн грн під 0% на період дії воєнного часу +1 місяць з гарантією від уряду на рівні 80%.

Верховна Рада встановила, що 28 липня в Україні буде святковий день – День української державності.

 Східні області

Харківська область

 За минулу добу ворог обстрілював Основ’янський та Київський райони м. Харкова та Харківський, Ізюмський, Чугуївський та Богодухівський райони області. Є троє загиблих: жінка в смт Коротич Харківського району, чоловік в с. Уди Богодухівського району та жінка в смт Чкалівське, Чугуївський район. Загалом по області поранення отримали 14 мирних мешканців. З них 4 людей в Харкові, в тому числі 16-річний хлопець. В смт Коротич Харківського району постраждали 5 цивільних, в тому числі дівчина 13 років. 

Сьогодні зранку обстріли населених пунктів області продовжились. В с. Іванівка, Ізюмського району, загинула дитина 12 років, 1 цивільний отримав поранення. Ще 1 жінка загинула в Золочеві. 

Росіяни понад 10 годин били з артилерії по селищу Золочів на Харківщині. За словами голови громади, росіяни розстрілювали село з гаубиць. Вибухи луналил від 8 ранку і не припинялися до 18:00

Триває підготовка ворога до відновлення наступу в напрямку Ізюму. 

Ворог намагався контратакувати в районі с. Довгеньке, успіху не мав і відступив. Наші військові тримають позиції і завдають окупантам втрат.

Бійці спецпідрозділу «KRAKEN» разом з французькими волонтерами передали до лікарні естреної допомоги у Харкові гуманітарну допомогу у вигляді медичних засобів. Також доставили Харківській обласній клінічній лікарні та Чугуївській центральній районній лікарні нове сучасне обладнання, придбане за кошти обласного бюджету на загальну суму 16 млн. гривень.

Бійці 93-ї бригади збили ще один російський гелікоптер Ка-52 на Харківщині.

Донецька область 

За 31 травня росіяни вбили 4 мирних жителів Донеччини: 3 у Слов’янську і 1 у Райгородку. Ще 7 цивільних дістали поранення. Неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі, повідомив Начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

На Бахмутському напрямку – штурм Золотого, Камишевахи, Ниркового, Берестового, Покровського та Доломітного. Успіхів немає. На Лиманському напрямку ворог готувався до наступу, проводив розвідку в районі Лимана.  Зазнав втрат, відступив.

Уночі росіяни завдали ракетного удару по Слов’янську на Донеччині. Щонайменше троє людей загинуло, ще шестеро поранені, повідомляє голова Донецької ОВА Павло Кириленко. Постраждала школа і ще сім багатоповерхівок. Про остаточну кількість жертв буде відомо після рятувальної операції.

У Волноваському районі Донецької області українські військові захопили у полон снайпера російської армії. Під час допитів у СБУ він розповів, що їм наказали підписати згоду на вбивство мирних жителів.

Російські окупанти почали вивозити з Маріуполя дітей, які під час війни втратили або загубили батьків. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Також за його інформацією, окупанти вивезли з Маріуполя до фільтраційного табору до Безіменного ще 320 людей, серед яких 32 дитини. До Таганрогу окупанти депортували ще 345 маріупольців, серед яких 37 дітей.

2,5 тис. тонн українського металопрокату залишили акваторію Маріупольського порту. Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Луганська область

На Сєверодонецькому напрямку йде штурм у Сєвєродонецьку та Тошківці.

У Сєвєродонецьку станом на вечір 31 травня тривають вуличні бої, українські військові тримають оборону. Російські військові контролюють більшу частину Сєвєродонецька, але місто залишається під українським прапором. Обласний центр наближається до рівня руйнувань Рубіжного та Попасної. У місті критична інфраструктура зруйнована на майже 100%, пошкоджено 90% житлового фонду, з них 60% критично, тобто відновленню не підлягає. Через обстріли гуманітарні вантажі до Сєвєродонецька завезти неможливо, як і евакуювати людей.

Також у Сєвєродонецьку російська авіація обстріляла хімзавод, стався викид азотної кислоти, повідомив Гайдай.

Північні області

У Гомельській області білорусі, що межує з Київською, Чернігівською та Житомирською областями України, з 22 червня по 1 липня відбудуться планові навчання з військовими комісаріатами, заплановані заходи вогневої підготовки на стрільбищах.

Київська область

Сьогодні з офіційним візитом Київщину відвідала Президентка Словаччини Зузана Чапутова. Закордонні партнери залишились шоковані побаченим у Бородянці та Ірпені. Зараз дві слідчі групи зі Словаччини працюють на Київщині в якості міжнародних експертів, які документують воєнні злочини, вчинені збройними силами російської федерації у містах Буча та Бородянка.

На Київщині тривають роботи з розмінування. Протягом 30 травня піротехніки обстежили та знешкодили вибухонебезпечні предмети в 30 населених пунктах Бучанського, Броварського, Вишгородського, Білоцерківського та Фастівського районів.

За минулу добу піротехніки обстежили 106,77 га території, з них 0,06 га акваторії водних об’єктів. Перевірили 13,7 км автомобільних доріг, 4,5 км ліній електропередач, знешкодили 512 одиниць вибухонебезпечних предметів.

У Києві пляжний сезон доки що не відкривають заради безпеки громадян. На територіях пляжів і зон відпочинку Києва розпочнуть обстеження дна акваторій на наявність вибухонебезпечних предметів. Також розпочалися лабораторні дослідження води поверхневих водойм та питної води.

Дорожні служби Київщини вже очистили 506 км вулиць та доріг державного значення. Після розмінування розчистили Бучу, Ірпінь, Макарів, Бородянку, Ворзель, Горенку, Гостомель та село Озера. Повністю прибрали згорілу техніку та повалені дерева. Крім того, щоб забезпечити нормальний проїзд, проводиться ямковий ремонт, поновлюють розмітку. Роботи не припиняються, триває прибирання будівельного сміття. Облаштовано 19 тимчасових переправ.

Укрзалізниця організовує в Києві виставку «Рятуючи майбутнє», присвячену Дню захисту дітей.

Житомирська область

Сьогодні Голова Житомирської ОВА зустрічав представників посольств відразу трьох країн – Іспанії, Естонії та Латвії, які доєднаються до різноманітних програм відновлення та відбудови об’єктів по всій Житомирській області.

В Житомирі ухвалено рішення про підписання угод щодо встановлення партнерських відносин з польським містом Гдиня та чеським містом Пардубіце. Отже, Житомир буде мати два міста-побратима.

Чернігівська область

В Чернігові розпочалися ремонтні роботи на об’єктах критичної інфраструктури. Через обстріли російської армії в місті повністю знищені 3 з 5-ти великих водонасосних станцій. Ушкодження перешкоджають водопостачанню на верхній частині будинків та впливають на ефективність роботи каналізаційних мереж.

Тривають ремонтні роботи на об’єктах КП «Чернігівводоканал».

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області здійснює відновлення автошляхів на пріоритетних напрямках руху.

Сумська область

Ніч на Сумщині знов пройшла неспокійно. Близько опівночі ворог здійснив з літака два пуски ракет по території Есманської громади, з артилерії обстріляно Білопільську громаду, біля 3 ночі близько 10 ударів артилерії по Великописарівській громаді. В усіх випадках обійшлося без людських жертв, інформація про руйнування уточнюється, – повідомляє Дмитро Живицький, керівник Сумської ОВА.

Зранку зафіксовано близько 8 вибухів з території рф у напрямку села Фотовиж Есманської громади. Втрат серед особового складу та техніки немає. Повідомляє ОК «Північ».

Ворог здійснив ракетний авіаційний удар по підрозділах наших військ в Сумській області з літаків Су-30СМ. Тривають артилерійські та мінометні обстріли прикордонних населених пунктів, – повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Ввечері зафіксовано 16 вибухів на території України (по околицям н.п. Середина Буда та н.п. Прогрес). Вогонь вівся попередньо з міномету. Втрат серед особового складу та техніки немає. Інформація щодо загиблих, поранених серед місцевого населення та пошкодження цивільної інфраструктури уточнюється.

Центральні області

Дніпропетровська область

Ворог продовжує обстріли Криворізького району. Вночі знов лунали вибухи в Зеленодольській громаді. Вдень в результаті обстрілів в одному з сіл перебито лінію електропостачання. Жертв та руйнувань житлових будинків немає.

Волонтери евакуювали з Донеччини до Дніпра понад 70 людей. Більшість – вимушені переселенці зі Слов’янська, Краматорська, Костянтинівки та Бахмута. У Дніпрі людям допомагають сісти на потяги, щоб їхати далі на захід, або знаходять їм тимчасовий прихисток.

Місто Павлоград Дніпропетровської області прихистив два промислових підприємства з Луганської області та одне з Донецької. Підприємства вже розгортають свої потужності та додатково набирають співробітників. Один із заводів дуже вчасно демонтував та перевіз своє обладнання, а за два дні його територію розбомбили.

В селі Олександрівка, у передмісті Дніпра, парафія УПЦ МП приєдналась до ПЦУ разом із настоятелем Андрієм Пономаренком.

Полтавська область

У Полтаві виділили три земельних ділянки під забудову житла для переселенців. Згідно з планом, висота забудови має бути від чотирьох до шести поверхів та налічуватиме майже 2 тисячі квартир. За словами Дмитра Луніна, нове житло переселенцям надаватимуть тимчасово, доки на їхніх територіях не відновлять будинки. Після цього квартири надаватимуть, зокрема, військовим та їхнім родинам.

На Полтавщині засудили двох російських військових на 11,5 років позбавлення волі. Їх судили за порушення законів та звичаїв війни, а саме – за обстріли з “Градів” цивільної і критичної інфраструктури Харківщини. На суді обидва визнали вину та оскаржувати вирок не збираються.

Вінницька область

Начальник Вінницької ОВА повідомив, що на постійному проживанні у Вінницькій області зараз перебуває 171 075 внутрішньо переміщених осіб, з них 1443 особи – маломобільні, 51 598 осіб – діти.

На базі обласних закладів позашкільної освіти Вінниччини з 6 червня почнуть працювати літні табори для відпочинку дітей.

Черкаська область

Укрзалізниця відновлює залізничне сполучення столиці з Черкасами. З 8 червня, вперше за два роки, почне курсувати регіональний поїзд Київ-Черкаси.

Південні області

На Південнобузькому напрямку минулої доби противник активних бойових дій не проводив. Здійснив вогневе ураження цивільних об’єктів в районах населених пунктів Олександрівка, Прибузьке, Посад-Покровське, Новогригорівка, Осокорівка, Князівка та Трудолюбівка.

На Бессарабському напрямку, на території Придністровського регіону республіки Молдова, суттєвих змін в діяльності та положенні оперативної групи російських військ не відзначається.

На Запорізькому напрямку основні сили окупанти продовжують зосереджувати в районах Оріхова, Гуляйполя і Великої Новосілки Донецької області. Окрім того, ворог намагається посилити свої угрупування озброєнням і поповнює свої втрати за рахунок застарілої та відновленої техніки. Зокрема зафіксовано створення ворожого танкового підрозділу в районі Мелітополя.

Виконуючи вогневі завдання, протягом ночі українські ракетно-артилерійські підрозділи завдали втрат ворогу: 16 солдатів знищено, знищені самохідна артустановка, 4 броньованих та 5 інших автомашин. А також вщент розбито пункт управління БПЛА, склад боєприпасів, склад пально-мастильних запасів ворога.

Основні зусилля корабельних угруповань чорноморського флоту російської федерації в акваторіях Чорного і Азовського морів зосереджуються на підтриманні сприятливого оперативного режиму та блокуванні цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря. 

Запорізька область

Один з підрозділів української аеророзвідки на Запорізькому напрямку отримав легкі американські безпілотники, оснащені чотирма камерами, які бачать ворога і вдень, і вночі. Бійці вже пройшли відповідні навчання та успішно застосовують нових «бойових пташок» на передовій.

Сьогодні вночі декілька годин поспіль російські війська обстріляли житлові квартали Комишувахи. Житловий фонд зазнав серйозних руйнувань. Жертв та поранених немає.

Продовжують обстрілювати місто Оріхів. В результаті вчорашнього обстрілу постраждали приватні будинки, музична школа та лікарня. Також складною залишається ситуація в Гуляйполі. Люди звідти здебільшого виїхали, у деяких населених пунктах кількість евакуйованих досягає 80%.

На тимчасово окупованих територіях регіону продовжується психологічний та інформаційний тиск ворога. Крім цього, представники рф роблять спроби повністю захопити усі канали комунікації.  Сьогодні була відключений телефонний зв’язок з трьома районами повністю.

На сьогодні, 31 травня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 26 941 абонент у 87 населених пунктах Запорізької області.

З Оріхова вдалося вивезти автобусом у Запоріжжя 50 людей. У логістичному хабі вони отримали усю необхідну допомогу – гаряче харчування, засоби гігієни, місце для відпочинку.

За словами керівника НАЕК “Енергоатом” Петро Котіна, відрізання Запорізької атомної електростанції в м. Енергодар від енергосистеми України для використання її ресурсів на території ОРДЛО та тимчасово анексованого Криму наразі технічно неможливе. Наразі близько 500 російських окупантів перебувають на майданчику Запорізької атомної електростанції.

Миколаївська область

На Миколаївщині російські війська продовжують обстріл населених пунктів реактивними системами залпового вогню «Смерч» та «Ураган». Вночі нанесено удар по Очакову. Пошкоджено газову трубу газорозподільної станції та місцевий хлібозавод. Пожежу оперативно локалізовано, жертв та загрози витоку газу нема.

В Миколаєві знов понівечено житлові будинки, ворог обстріляв спальний район міста серед ночі. Інформація про постраждалих уточнюється. Ворожою артилерією обстріляно Воскресенську, Галицинівську, Шевченківську громаду. Є постраждалі. Інформація уточнюється.

Протягом доби ворог зруйнував 20 цивільних об’єктів в області, всього було пошкоджено 131 невійськовий об’єкт. Серед мирного населення є постраждалі.

З метою уникнення жертв серед цивільного населення комендатура міста Миколаєва рекомендує тимчасово, на декілька діб виїхати з Корабельного, Інгульського районів, мікрорайону Кульбакине, а також із сіл Полігон, Миколаївське, району авіаремонтного заводу.

Жителі громад Первомайського району під час війни продовжують облагороджувати свої території. Так, у селі Кінецьпіль було проведено грейдерування доріг у селі Підгородна провели покіс трави та привели до порядку ландшафт узбіч і зелених зон, у місті Первомайськ дороги підмели та прибрали сміття, а також вивезли багатотонне стихійне сміттєзвалище.

Одеська область

Вчора на Одещині підрозділи зенітних ракетних військ збили крилату ракету Х-22.

Кількість російських кораблів з крилатими ракетами на борту в Чорному морі зменшилася до одного. Декілька інших відійшли в район тимчасово окупованого Криму. Поки немає інформації щодо причин зменшення присутності кораблів.

Херсонська область

На Херсонщині тривають бойові дії та обстріли. Багато населених пунктів без електропостачання, води та газу. Область потребує медикаментів та гуманітарної допомоги.

Противник, не маючи успіхів в просуванні вперед, укріплюється на оборонних рубіжах, ховає техніку та підрозділи в населених пунктах, прикриваючись мирними мешканцями.

Поліцейські Херсонщини привезли гуманітарну допомогу жителям села Осокорівка, яке щодня потерпає від ворожих обстрілів. Правоохоронці передали продуктові набори з крупами, хлібом, борошном, цукром, олією та молочними виробами. 

Майже добу на Херсонщині немає мобільного зв’язку та інтернету. Військові рф відключили живлення пункту приймання оптоволоконного кабелю і тепер змушують місцеве населення переходити на російського оператора.

Росія почала отримувати з окупованої своїми військами Херсонської області урожай попереднього року. Про це заявив “заступник голови військово-цивільної адміністрації” Херсонщини Кирило Стрємоусов, якого цитує російське РБК.

Західні області

На Волинському та  Поліському напрямках основні зусилля збройних сил республіки білорусь зосереджені на посиленні охорони ділянки державного кордону, інженерному обладнанні позицій, веденні розвідки та проведенні заходів бойової підготовки. Загроза ракетних та авіаційних ударів з території республіки білорусь продовжує зберігатися.

Волинська область

Минулої доби Волинь прийняла 70 внутрішніх переселенців. 

Волинська влада повідомила, що листи щодо збору коштів на Збройні сили України, які надходять до місцевих підприємців нібито від імені Волинської обласної державної адміністрації є спробою шахрайства.

З Волинської області на передову у Донецьку область відправили спеціалізований медичний автомобіль та бус з медикаментами, продуктами харчування, засобами гігієни, лопатами та батарейками.

Закарпатська область

Закарпатська область стала лідером серед регіонів, куди евакуювся бізнес.  Сюди прибуло більш ніж 45% всіх компаній по Україні, які  завершили процес релокації.

За майже 100 днів війни проти окупантів до області переїхали 278 підприємств. З них 218 вже працюють. Переважно це компанії з Київщини, Донеччини та Харківщини.

Найбільше на Закарпаття переїхало представників ІТ-сфери – 49%. Серед інших 23,9% – підприємства переробної промисловості, 23,8% – сфера послуг, зокрема і торговельних, 3,2% – сфера будівництва.

Івано-Франківська область

Івано-Франківщина отримала 179 блоків безперебійного живлення вартістю понад 25 тисяч євро. Отримана допомога дасть можливість забезпечити безперебійним живленням обладнання та комп’ютерні системи критичної інфраструктури.

Викладачі та студенти Івано-Франківського національного медичного університету виготовляють ліки для військових. Фармацевти вже налагодили процес виробництва п’ятьох препаратів, які використовують для лікування підвищеної пітливості, попрілостей, грибка та загоєння ран. Саме цих препаратів наразі найбільше не вистачає в аптеках. На прохання бійців вони планують розпочати виробництво засобів захисту від комах та бальзами для губ.

Львівська область

Минулої доби на Львівщині не було повітряних тривог. В області розселили 95 вимушених переселенців. На всіх переходах Львівщини кордон на виїзд за добу перетнули 15 тисяч людей.

За результатами дослідження, яке провела соціологічна група «Рейтинг» пу великих містах Львівщини серед постійних мешканців та переселенців, близько 90% жителів міст, як постійних, так і новоприбулих, відчувають надію, коли думають про ситуацію в Україні.  Більше 90% опитаних в обох категоріях опитаних повністю підтримують Збройні сили України, більше 75% – дії Президента Зеленського. 

Львівські училища за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу проведуть безкоштовні курси з опанування нової професії для внутрішньо переміщених українців. Слухачі зможуть вибрати одну з семи професій: інсталятор, пекар, столяр, продавець-касир, кравець і швачка. Після завершення навчання студенти отримають відповідні сертифікати та зможуть працевлаштуватись.

Рівненська область

Рівненщина прийняла майже 650 переселенців із психоневрологічних інтернатів із регіонів, де відбуваються активні бойові дії.  Сьогодні в один з таких закладів Урвенський психоневрологічний інтернат надійшла допомога від Міжнародної гуманітарної організації «MEDAIR». Це пральні машини, мікрохвильовки, електрочайники, холодильник та інші побутові прилади.

Сьогодні лікарні Рівненської області отримали шість карет швидкої медичної допомоги. Ці автомобілі як гуманітарну допомогу передали закордонні благодійні організації. Швидкі отримали  Рівненська міська лікарня, Квасилівський пункт екстреної медичної допомоги, Рівненський обласний протипухлинний центр. Крім цього, два автомобілі залишаться в Рівненській «екстренці»,  а ще одна поїде на ЗСУ.

Працівники Довговільською школи з самого початку війни шиють екіпірування для військових. Це, зокрема розвантажувальні жилети, балаклави та сумки для аптечок. Працюють у перервах між уроками. Готові вироби майстрині передають військовим безкоштовно за зверненням волонтерів, місцевої влади та тероборони.

Тернопільська область

Сьогодні Почесний консул Литовської Республіки у Тернополі Ярослав Візняк передав Тернопільській обласній клінічна лікарня ще один автомобіль швидкої допомоги. 

У Тернополі з початку дії Закону про нульове розмитнення зросла кількість автомобілів, які ввозять з-за кордону. Вже оформили 4700 транспортних засобів. У результаті державний бюджет недоотримав 540 мільйонів гривень.

Хмельницька область

Сьогодні Хмельницьку область відвідали міністр в Канцелярії Президента Республіки Польща Адам Квятковський, генеральний директор Закордонної служби в Міністерстві закордонних справ Республіки Польща Мацей Карасінський та Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці  Дамян Цярціньскі. Польська делегація привезла комп’ютерну техніку для дітей внутрішньо переміщених осіб. Представники іноземної делегації запевнили присутніх, що Польща й надалі підтримуватиме український народ, надаватиме гуманітарні вантажі та допомагатиме біженцям, які перебувають на її території, допоки українці не переможуть у російсько-українській війні.

Представники ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії» спільно з Благодійним фондом «Nova Ukraine» передали автомобіль швидкої допомоги для Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни.

Чернівецька область

Ситуація із наявністю пального у Чернівецькій області поступово вирівнюється, – повідомляюють в Чернівецькій ОВА. Бензин та дизель з’являються на дедалі більшій кількості АЗС, рекомендована вартість – від 52 до 58 гривень.

У Чернівецькій області від початку повномасштабної війни  приблизно 1500 вимушених переселенців звернулися до центру зайнятості. Понад 180 з них вже працевлаштувались. У центрі зайнятості зараз доступно приблизно 600 вакансій, більшість з них — на робітничі професії. Роботодавці шукають швачок, слюсарів, водіїв та верстатників. Також є і вакансії для медиків, працівників банку та бухгалтерів. 


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard