Україна Оперативна інформація з регіонів 28.09.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

217 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко

217 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противником продовжується виконуватися завдання з повної окупації Донецької області та утримання тимчасово захоплених територій, веде оборонні дії на зайнятих рубежах, а також намагається не допускати активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстріляно позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, проведено повітряну розвідку. Завдано ударів по цивільній інфраструктурі та будинках мирного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. Продовжує залишатися загроза авіаційних та ракетних ударів на всій території України.

За поточну добу окупанти завдали 2 ракетних та 3 авіаційних удари, здійснили понад 6 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. 

Від ворожих ударів постраждало понад 8 населених пунктів. Зокрема, Сіверськ, Білогорівка, Мар’їнка, Миколаїв, Вищетарасівка, Тернові Поди, Мирне та Новогригорівка.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась .

На інших напрямках противник здійснив обстріли населених пунктів з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії:

на Сіверському напрямку – у районі населеного пункту Сеньківка Чернігівської області;

на Слобожанському напрямку – у районах населених пунктів Стрілеча, Соснівка, Красне, Грушівка та Сенькове;

на Краматорському напрямку – Старий Караван, Слов’янськ, Закітне, Діброва та Озерне;

на Бахмутському напрямку – Спірне, Сіверськ, Серебрянка, Нью-Йорк, Андріївка, Соледар, Бахмут, Бахмутське, Одрадівка, Зайцеве, Весела Долина, Опитне, Яковлівка, Майорськ, Юр’ївка, Білогорівка, Веселе та Роздолівка;

на Авдіївському напрямку – Авдіївка, Опитне, Водяне, Первомайське, Тоненьке, Красногорівка, Карлівка, Мар’їнка, Єлизаветівка, Новомихайлівка, Парасковіївка та Георгіївка;

на Новопавлівському напрямку – Павлівка, Микільське, Вугледар, Володимирівка, Єгорівка, Пречистівка, Золота Нива, Шевченко, Новоукраїнка, Велика Новосілка, Нескучне та Времівка;

на Запорізькому напрямку обстрілів зазнали понад 20 населених пунктів. Серед них – Степове, Павлівка, Новопіль, Оріхів, Темирівка, Ольгівське та Гуляйполе.

На Південнобузькому напрямку обстрілів з танків, мінометів та ствольної артилерії зазнали понад 25 населених пунктів вздовж лінії зіткнення, зокрема і Нікополь. З метою ведення розвідки, коригування вогню та завдання ударів по об’єктах цивільної інфраструктури ворог здійснив на даному напрямку до 40 вильотів БпЛА. 

У російській федерації та тимчасово окупованих росією частинах областей України тривають заходи так званої “часткової” мобілізації. У віддалених населених пунктах російської федерації мобілізації підлягає все чоловіче населення визначеної вікової категорії, незважаючи на відсутність досвіду проходження військової служби в минулому та бойового досвіду. Непоодинокі випадки мобілізації осіб з інвалідністю, онкохворих, багатодітних батьків та осіб старших за шістдесят років. В окремих регіонах населення намагається чинити спротив такій примусовій мобілізації.

Неготовність реалізації заходів мобілізації відзначено на збірних пунктах Бєлгородської та Ростовської областей. Так, новоприбулий особовий склад повинен за власний кошт придбати зимову форму одягу та засоби захисту.

Зберігається тенденція пошуку особами призовного віку способів ухилення від мобілізації. Так, на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, чоловіки, з метою уникнення мобілізації, намагаються відкупитися хабарем, виїхати за кордон російської федерації, працевлаштуватись на підприємство критичної інфраструктури або здійснити дрібний злочин.

За поточну добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки противника в районах населених пунктів Зайцеве, Майорськ, Залізне, Одрадівка, Миколаївка Друга, Озерянівка, Первомайське, Побєда, Новомихайлівка, Павлівка та Безіменне.Для підтримки дій наземних угруповань, авіація Сил оборони протягом доби уразила два опорних пункти противника.

Ракетні війська і артилерія уразили командний пункт, чотири райони зосередження живої сили та техніки противника та одну станцію-ретранслятор.

Кабінет міністрів України виділив із резервного фонду держбюджету понад 60,5 млн грн задля відшкодування комунальних витрат за травень. 

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України. Громади, які безоплатно прихистили переселенців у комунальних і державних закладах, а також приватних закладах освіти отримають відшкодування комунальних витрат. Відповідне розпорядження уряд ухвалив на засіданні 27 вересня.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який частково повертає акцизний податок на пальне. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради у картці законопроєкту №7668-д.

Податок на додану вартість для цих видів пального залишається на рівні 7%. Закон робить виняток для пального на потреби військових. Якщо замовником такого пального є Міністерство оборони, то акциз становитиме 0 євро за 1000 літрів. Пільга діятиме на період воєнного та надзвичайного стану.

Східні області

Харківська область

Вночі близько 21:00 російські окупанти обстріляли Харків, вдаривши по Холодногірському  району ракетами С-300. Обійшлось без жертв. Постраждали об’єкти інфраструктури, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Рятувальники гасять пожежу після обстрілу будівель у Харкові. Фото: з телеграм-каналу голови Харківської ОВА Олега Синєгубова

Протягом доби від обстрілів потерпали жителі Харківського, Ізюмського, Богодухівського і особливо Куп’янського районів області. Під вогнем побували селища Стрілеча, Соснівка, Красне, Грушівка та Сенькове.

Госпіталізовано п’ятеро людей з пораненнями у Куп’янському районі. В Богодухівському через обстріли 16-річна дівчина у потрапила до лікарні у важкому стані, про це повідомляє обласний Центр екстреної медичної допомоги.

Продовжуються активні бойові дії на лінії фронту. Звільнене селище Піски-Радьківскі, яке знаходиться  за 35 км від Лиману, що на Донеччині. Продовжується зачищення населеного пункту від ворога. Про це повідомляє РБК-Україна.

Піротехніки ДСНС за добу знешкодили 1547 вибухонебезпечних предметів. Триває розмінування територій.

Російські окупанти завдали шкоди довкіллю Харківщині майже на 83 млрд гривень, про це повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час брифінгу. За його словами, постраждали три національні парки, пошкоджена екосистема заповідників. А обстріли водосховищ, зокрема Оскільского та Печенізького, призвели до неконтрольованого скиду води. 

У деокупованих Балаклії, Барвінковому, Печенігах, Малинівці знову працюють аптеки. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. За його словами, найближчим часом мають запрацювати аптеки в Ізюмі, Вовчанську та Липцях. Сьогодні вдень стало відомо про відкриття аптеки в Ізюмі. 

29 вересня у повному обсязі відновить роботу Салтівська лінія Харківського метрополітену. Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов. Інтервал складатиме 10 хвилин. Рух на цій ділянці був тимчасово зупинений 12 червня через загрозу ударів по підземці.

Донецька область

За минулу добу постраждали понад 40 населених пунктів по всій країні, серед яких були Слов’янськ і Краматорськ, а також міста Авдіївка та Мар’їнка Покровського району, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. 

Ворог продовжує обстрілювати громади Донеччини з танків, мінометів та артилерії різних типів. 

На Краматорському напряму під обстрілами побували громади Краматорського району – селище Катеринівка і Старий Караван, та Горлівського – село Рідкодуб. 

На Бахмутському напрямку ворог завдавав удари по містам Сіверськ та селищам Спірне, Серебрянка, Нью-Йорк, Бахмутське, Весела Долина, Яковлівка, Білогорівка та Роздолівка.

На Авдіївському напрямку від ворожого вогню страждають місто Авдіївка, селища Бердичі, Опитне, Водяне, Тоненьке,  Красногорівка, Карлівка, Марїнка і Парасковіївка.

Протягом доби від дій російських військових загинули п’ятеро людей і ще десять отримали поранення. Четверо загиблих у місті Курахове та один у Бахмуті.

Окупанти обстріляли школу у селищі Миколаївка Краматорського району, у якій переховувались цивільні. Біля 5:00 ранку у навчальний заклад поцілили ракетою попередньо С-300. Приміщення триповерхової будівлі частково зруйноване, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. У сховищі перебували 12 мешканців, серед них двоє дітей і одна людина з інвалідністю. Сховище витримало удар, однак без жертв не обійшлось: пізніше рятувальники дістали з-під завалів тіло жінки.  

Школа у Миколаївці після обстрілу російськими військовими. Фото: з телеграм-каналу голови Донецької ОВА Павло Кириленка

У Краматорську затримано жителя, якого підозрюють у шпигунстві на користь російським окупантам. Чоловік збирав інформацію про оборону міста, – повідомляє Служба безпеки України.

СБУ повідомила про підозри 16 організаторам так званих «референдумів» на тимчасово окупованих територіях Донеччини, Херсонщини та Запоріжжя. Серед них «голова ДНР» Пушилін. 

Луганська область

На Луганщині ЗСУ завдали удар по ешелону тільки-но мобілізованих окупантів, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Ворог був уражений по силах, які долучилися до російської армії через мобілізацію з 21 вересня. Втрати противника оцінюються.

Оголошуючи результати референдуму, окупанти назвали кількість учасників голосування в 1,6 млн. Ця цифра значно перебільшує кількість населення, що залишилось на окупованій території і могло голосувати. Як зазначає очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай, у 2012 році до списків виборців області було включено трохи більше за 1,8 млн осіб. З того часу багато жителів виїхало: тільки за місяці повномасштабного вторгнення область залишили понад 320 тисяч мешканців.

Підсумком голосування окупанти називають цифру в 98,42% – за їхньою версією, саме такий процент виборців на Луганщині підтримав приєднання до росії.  

У відкритому нещодавно Луганському медичному центрі встановили обладнання, яке раніше було вивезене з інших лікарень на захоплених у 2022 територіях, –  повідомляє Луганська ОВА. Працівники місцевих лікарень впізнали поцуплене обладнання по фотографіях у інтернеті.

На одній з вулиць тимчасово окупованого Старобільська місцеві партизани вивісили прапор днр із написом «Навоз». Даною акцією місцеві жителі висловили псевдовладі міста свій протест. Про це розповів місцевий телеграм-канал «Старобільск Life».

Партизани окупованого Старобільська на Луганщині висловлюють протест окупаційній владі через напис на прапорі днр. Фото: з соцмереж

1468 співробітників ДСНС Луганщини чекають на деокупацію територій, щоб виконувати обов’язки у своїх громадах – а тим часом вони працюють у інших регіонах, які потребують допомоги. Більше ніж 75% від загальної кількості особового складу виїхали з окупованих територій і продовжують працювати, – відзначає директор Департаменту з питань цивільного захисту та територіальної оборони Луганської ОВА Олександр Чалий.

Працівники ДСНС із Луганщини гасять пожежі у Харкові та інших містах, витягують людей з-під завалів, проводять аварійно-евакуаційні роботи, переправляють гуманітарну допомогу.

Північні області

Київська область

Меморандум про відбудову військового містечка в Гостомелі підписано з Міністеркою закордонних справ Франції Катрін Колонною та представниками компанії “Neo Eco”, – повідомив керівник Київської ОВА Дмитро Кулеба. В межах співробітництва компанія планує відбудувати 6 житлових будинків, школу та дитячий садок. За підтримки французької компанії демонтовані конструкції будуть перероблені та використані для будівлі нових екооб’єктів.

Міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна відвідала Гостомель. Фото: Олексій Кулеба

Оголошено підозру військовим рф, які розстрілювали людей на Київщині. 25 лютого російські окупанти у Гостомелі з усіх видів озброєння розстріляли 12 автомобілів. Найменша кількість влучань у транспортних засобах – 38 куль, найбільша – 178. Вбито 11 людей та 15 – поранено. Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко. Поліція оприлюднила кадри воєнних злочинів військових рф під Києвом.

Кадр з опублікованих матеріалів про розстріл автівок російськими військовими під Гостомелем. Фото: МВС України

До медзакладів Київщини евакуювали понад 20 маломобільних жителів Донецької області з Бахмута, Торецька, Авдіївки та Волновахи, – повідомили в обласній військовій адміністрації. Евакуаційний потяг зустріли на залізничній станції працівники екстреної медичної допомоги та керівники медичних закладів. 5 лежачих людей доставлено до лікарень Білоцерківського району автомобілями екстреної медичної допомоги.

Жителі Київщини вчасно отримують соціальні виплати. Як повідомили в Київській ОВА, від початку року на забезпечення фінансування соціальних допомог, пільг, субсидій і компенсацій жителям області з держбюджету виділили майже 2,3 млрд грн. Крім того, з’явилися нові програми грошової допомоги для громадян, які постраждали від бойових дій, а також програми підтримки бізнесу.

Тривають ремонтні роботи в деокупованих громадах. За кошти субвенції державного бюджету буде замінено вікна для понад 1 000 об’єктів. Наразі вже виготовлено та доставлено конструкції на 204 об’єкти, у процесі виробництва – вікна для ще 279 об’єктів.

Під час активних бойових дій на Київщині шкільними автобусами проходила евакуація місцевих жителів – 37 з них були знищені або пошкоджені окупантами. Як повідомив керівник Київської військової адміністрації, 40 нових транспортних засобів передано громадам області аби діти мали можливість зручно та безпечно дістатись до закладів освіти.

Українська громада в Нідерландах передала медичне обладнання для Київського обласного перинатального центру. З перших днів повномасштабного вторгнення громада збирає і передає гуманітарну допомогу жителям України, військовим та загонам територіальної оборони.

Житомирська область

Відбувся Перший регіональний форум, присвячений відновленню постраждалих внаслідок російської агресії територій Житомирщини. В форумі взяли участь представники іноземних держав, українського уряду, народні депутати та голови громад області. Про це повідомив керівник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Понад 12 тисяч жителів області тимчасово втратили своє житло. В області пошкоджено понад 2200 приватних будинків, 169 з них повністю зруйновані – в них проживало 5 тисяч жителів Житомирщини. Попри війну та постійні сигнали тривоги, роботи з відновлення тривають щоденно.

Відновлено більш ніж 770 об’єктів інфраструктури області. Серед них – приватні будинки, багатоповерхівки, школи, садочки, адмінбудівлі, медичні заклади, культурні об’єкти та заклади вищої освіти.

Підписано тристоронній Меморандум між Житомирською ОВА, Овруцькою громадою та Естонським центром міжнародного співробітництва, який розпочинає реалізацію проєкту будівництва нового дитячого садочку в Овручі.

Уламки російської ракети від попередніх обстрілів знайдено неподалік села Дітинця Потіївської громади. Про це повідомили в Нацполіції Житомирської області. Про небезпечну «знахідку» правоохоронців повідомив фермер, який побачив її під час сільськогосподарських робіт на полі. Корпус та ще кілька уламків знаходилися близько 800 м від найближчого житлового будинку. Розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Латвійські інвестори з робочим візитом відвідали АТ «Житомиробленерго». Вони приїхали аби переконатись в готовності роботи підприємства у випадку виникнення позаштатних ситуацій, пов’язаних з воєнними діями. Також акціонери передали українським захисникам квадрокоптери Mavic 3. Від початку повномасштабної війни групою компаній VS Energy надано допомоги ЗСУ на суму понад 60 млн гривень.

Якісні слухові апарати отримали 16 дітей з 10 громад Житомирщини завдяки допомозі представників ЮНІСЕФ. Ці пристрої – маленькі комп’ютери, які дозволять дітям чути, адаптуватися до соціуму, отримувати якісне навчання у школі чи дитячому садочку, спілкуватися з однолітками.

Сумська область

За минулу добу російські війська завдали ударів по територіям Середино-Будської та Краснопільської громад. Як повідомили в ДПСУ, зафіксовано 20 ударів зі ствольної артилерії та 40 пострілів з 30-мм автоматичного станкового гранатомета.

Противник продовжує обстрілювати прикордоння Сумщини. Від мінометних та артилерійських ударів постраждала Краснопільська громада, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Внаслідок обстрілів пошкоджено два приватні будинки та частково пошкоджено високовольтну лінію електропередач.

Сумщина готова до опалювального сезону на 98%. Підготовка триває – відновлюються об’єкти теплопостачання, водопостачання та водовідведення, які постраждали внаслідок воєнних дій. Як повідомили в Сумській ОВА, до кінця жовтня завершиться монтаж нового обладнання котельні в Сумах. Внаслідок російських авіаударів там було пошкоджено майже 180 віконних блоків, понад 100 кв.м покрівлі, постраждало обладнання.

Багатодітним сім’ям переселенців та родинам, житло яких зруйноване через війну вручили ключи від квартир. Як повідомив керівник Сумської ОВА, 12 квартир закупила філія Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (10 квартир у Сумах та 2 – у Ромнах). Серед новоселів – родини з Харківщини, Донеччини, Луганщини, в багатьох сім’ях чоловіки захищають Україну.

Чернігівська область

Ворог продовжує обстріли прикордоння Чернігівщини. В районі Сеньківки зафіксовано 70 вибухів із АГС та 7 вибухів з міномета 120 мм, – повідомили в ОК «Північ». Про обстріли території Сновської громади з реактивних систем залпового вогню «Град» повідомив керівник Корюківської військової адміністрації Іван Ващенко.

З робочим візитом Чернігівщину відвідали Голова Національних зборів Франції Яель Брон-Піве та представники делегації Посольства Французької Республіки в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні паном Етьєном де Понсеном. Гості оглянули зруйнований російським бомбовим ударом кардіологічний центр Чернігівської обласної лікарні та десятки зруйнованих будинків у передмісті Чернігова.

Франція взяла під опіку Чернігівщину і планує приймати активну участь у її відбудові, – зазначив керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Найближчим часом надійде черговий масштабний вантаж з Франції – 6 мостів для Чернігівщини, будматеріали та інша гуманітарна допомога.

Голова Національних зборів Франції Яель Брон-Піве з робочим візитом на Чернігівщині. Фото: Чернігівська ОВА

Жителі прикордоння Чернігівщини можуть отримати безкоштовно дрова на зиму. На територіях, прилеглих до зон проведення бойових дій, влада має забезпечити мешканців безоплатною деревиною, щоб кожна сім’я мала можливість зігріти оселю протягом осінньо-зимового періоду. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Витрати на закупівлю та доставлення деревини обласним військовим адміністраціям компенсують шляхом перерозподілу субвенції з державного бюджету.

Одноразову матеріальну допомогу з бюджету Чернігова буде надано ще 271 власнику пошкодженого або зруйнованого приватного житлового будинку. Загальна сума допомоги складає майже 4,5 млн грн. Рішення про це прийняте на засіданні виконавчого комітету міської ради. Матеріальну допомогу в рамках міської Програми вже отримали 717 осіб на загальну суму більше 13,6 млн грн. Розмір матеріальної допомоги залежить від ступеня пошкодження житла.

Пошкодження в Чернігові внаслідок російських обстрілів. Фото: з соцмереж

До 18-ти прикордонних громад Чернігівщини вирушили 440 комп’ютерів для місцевих навчальних закладів, подаровані чеським фондом «Діти України». Раніше 60 таких пристроїв вже отримали дві школи в Чернігові. Разом із технікою передали й канцелярське приладдя.

«Коло підтримки» організували в Сновській школі №2 для дітей-переселенців та їх батьків. Арттерапевтичні зустрічі для них організовують у ресурсній кімнаті навчального закладу. Вже відбулося шість таких зустрічей, які відвідало загалом 90 дітей.

Центральні області

Дніпропетровська область

Вночі ворог чотири рази атакував Нікопольський район. Били з «Градів» і з важкої артилерії. 

По Нікополю російські окупанти вдарили тричі. Внаслідок обстрілів сталася пожежа в приватному будинку, площа займання – близько 200 метрів квадратних. Одну господарську споруду знищено. Через обстріл понівечено будівлю ліцею, п’ятиповерховий будинок, більше десяти приватних осель, зупинку, газогони. Перебито лінії електропередач, внаслідок чого майже 8 тисяч домогосподарств залишилися без світла. Люди неушкоджені.

Вранці вдарили й по Марганецькій громаді. Без постраждалих.

Вчора ввечері силами ППО над Криворізьким районом було збито ворожу ракету Х-59. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих обстрілів на Дніпропетровщині.
Фото: голова ДОР Микола Лукашук

Вінницька область

Волонтери з Вінниччини передали бійцям, які тримають оборону на Херсонському напрямку, 680 кілограмів гуманітарної допомоги. Це медикаменти, продукти харчування, засоби гігієни та інші необхідні речі.

Кіровоградська область

Жителі Кропивницької та шести громад Олександрійського району Кіровоградської області закупили та відправили будівельні матеріали для відновлення будинків на Харківщині, які пошкодили російські ракети.

Полтавська область

Полтавська обласна адміністрація, військова частина А7312 та громадський рух «Оборона Полтави» підписали меморандум про співпрацю. Учасники засвідчили документально готовність об’єднатися для створення в області платформи для навчання з тактичної медицини. Про це повідомили у Полтавській ОВА.

Черкаська область

Черкащина отримала черговий вантаж підтримки. Цього разу від народу Казахстану. Продукти харчування спрямують для потреб соціально вразливих категорій населення. Загалом допомоги надійшло 20 тонн. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Ігор Табурець.

Південні області

Запорізька область

Ворог обстріляв Запоріжжя та населені пункти Запорізького, Пологівського та Василівського районів. За добу поліція зареєструвала 20 повідомлень про воєнні злочини окупантів. 

Упродовж доби, включаючи сьогоднішній ранок, російські військові гатили по житлових кварталах Гуляйполя. Ворог поцілив трьома ракетами С300 в центр міста. Зруйнована будівля, що мала статус історичної пам’ятки. Пошкоджена дорога. Інформація щодо постраждалих уточнюється.

Гуляйполе. Фото: Національна Поліція

Також терористи рф обстріляли смт Степногірськ. Громадяни повідомили органам поліції про вибиті вікна, потрощені дахи, стіни в домівках, пошкоджену прибудинкову територію.

Окупанти засипали забороненими фосфорними боєприпасами село в Запорізькій області. Згоріло декілька будинків та школа.

Лише 0,5% мешканців окупованої частини Запорізької області взяли участь у псевдореферендумі окупантів. Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров.

Волонтери встановили бронежилет з автомобільних ресор вагою у 2,5 тонни у центрі міста Запоріжжя. Бронежилет виготовили для того, щоб показати важливість роботи українських волонтерів під час війни.

Бронежилет. Фото: з соцмереж

Миколаївська область

Ворог випустив 5 реактивних керованих ракет системи С-300 вночі по об’єктах промислової інфраструктури Миколаєва. Без втрат та постраждалих.

Винищувач Су-35 завдав удару ракетою Х-31 по Березнегуватому. Силами протиповітряної оборони ворожий снаряд знищено в повітрі.

У результаті вчорашніх обстрілів Миколаєва, російській окупанти пошкодили 56 об’єктів інфраструктури: 12 багатоквартирних будинків, 12 магазинів, сім закладів харчування, офісні приміщення, приміщення адмінбудівлі, аптек, медичного центру, відділення банку, театру.

В Очакові поліцейські задокументували пошкодження трьох приватних житлових будинків та приміщення готелю. У Весняному, внаслідок обстрілів постраждала 59-річна місцева мешканка. Пошкоджень зазнали приміщення адмінбудівлі та зупинка громадського транспорту.

27 вересня, ворог обстріляв касетними снарядами село Парутине Куцурубської громади. Постраждалих немає.

Під постійним вогнем залишаються села, що знаходяться на лінії розмежування Березнегуватської громади.

Від початку повномасштабного вторгнення війська російської федерації зруйнували понад 700 метрів водопровідних та каналізаційних мереж у Миколаєві. Станом на 28 вересня Миколаївводоканал зазнав збитків на суму понад 26 мільйонів гривень через ворожі обстріли. Найбільш масштабним руйнуванням залишається пошкоджений водогін з річки Дніпро, який пролягає тимчасово окупованою територією Херсонщини. Вартість його відновлення сягає 8,5 мільйона гривень.

Ремонт водопроводу. Фото: Миколаївводоканал

Кабінет міністрів України затвердив перейменування Южно-Української атомної електростанції у Миколаївській області на Південноукраїнську.

Співробітники одного з з найбільших миколаївських підприємств ДП НВКГ «Зоря» – Машпроект» отримали більше 5 тис. продуктових наборів в якості гуманітарної допомоги. Наразі через збройну агресію рф люди, які втратили можливість працювати через вимушене призупинення роботи підприємств потребуть підтримки.

Одеська область

Ворог наніс ракетний удар по Одещині. Два винищувачі Су-35 з боку Чорного моря, випустили 2 ракети Х-59, класу “повітря – поверхня”. Силами протиповітряної оборони обидві ракети знищено в повітрі.

Українська ППО збила 22 дронів-камікадзе з 32, які росіяни випустили по півдню країни. Про таке повідомили в пресцентрі Сил оборони півдня України.

6 ворожих кораблів продовжують маневрувати в Чорному морі вздовж південного узбережжя Криму. Напоготові 3 надводні ракетоносії, споряджені «Калібрами» у кількості 24 одиниці.

28 вересня чотири судна вийшли з портів “Чорноморськ” та “Південний”. На їх борту 115 тисяч тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи. Серед суден, що вирушили з Одеського регіону, MAGNUM FORTUNE, який перевозить 51 тисячу тонн пшениці для Бангладешу, та ALMERAY з 32,4 тисячами тонн кукурудзи для Лівії.

Херсонська область

Оперативна обстановка на південнобузькому напрямку складна та напружена, але контролюється Силами оборони.

Наші підрозділи продовжують позиційні бої із покращення та закріплення положення, а також вогневий контроль ворожих об’єктів на тимчасово окупованій території.

З метою розвідування наших позицій, розташування підрозділів та імовірних напрямків своїх дій, в Бериславському районі ворог спрямував диверсійно-розвідувальну групу з 4 осіб. Стрілецьким боєм ДРГ зупинено.

Ворог спробував провести наступальні дії складом танкового взводу в напрямку Чкалове – Безіменне . Один танк підірвався на протитанковій міні, два – відступили.

Українські військові завдли удару по контрольно-спостережному пункту та складу з боєприпасами в Бериславському районі.

ЗСУ вдарили по осередку озброєння та техніки у Херсоні та складу боєприпасів російських військ у Новоолександрівській громаді Херсонської області.

За минулу добу поліція відкрила 15 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів військовослужбовців рф на території Херсонської області.

Російські окупаційні війська випустили близько 50 реактивних та крупнокаліберних снарядів по об’єктах цивільної інфраструктури та житлових будинках. Внаслідок обстрілу пошкоджено понад 10 приватних обійсть, 7 господарчих споруд, зупинку громадського транспорту, легкові автомобілі, лінії електропередач та газогони. Попередньо, постраждалих немає.

З тимчасово окупованих територій продовжують надходити повідомлення, що колаборанти та окупанти примушують місцеве населення брати участь у псевдореферендумі. Так, у Херсонському та Скадовському районах за місцем проживання людей літнього віку приходили озброєні військовослужбовці рф та погрозами примушували пенсіонерів голосувати.

Під час відпрацювання на деокупованій території поблизу Високопілля у канаві виявлено тіла двох цивільних чоловіків зі слідами насильницької смерті, попередньо, від вогнепальних  поранень. 

Поліцейські за роботою. Фото: Поліція Херсонської області.

Західні області

Волинська область

На Волині змінено час комендантської години. Зокрема, комендантська година триватиме з 00.00 год. до 05.00 год.

На Волині модернізують систему оповіщення. Луцькрада виділила 2 млн на додаткові 20 автономних електросирен. Їх встановлять у громадах, що розташовані у 30-кілометровій зоні Рівненської АЕС та населених пунктах, які межують з білоруссю та біля митних переходів.

Волинським прикордонникам передали універсальний мотовсюдихід, який виготовили підприємці із Кропивницького.

Всюдихідний багі. Фото: Волинська ОВА

Волонтерський штаб «Ангар» спільно із закладами освіти міста Луцька оголосило акцію «Зігрій захисників». У рамках акції всіх охочі можуть зібрати для захисників та захисниць малюнки, кошти та їжу тривалого зберігання. Усі подарунки та вітання волонтери передадуть воїнам ЗСУ.

У центрі Луцька відбулась всеукраїнська акція «Ні – фейковим референдумам».

Закарпатська область

На Закарпатті 88% опитаних вимушених переселенців готові починати працювати протягом двох тижнів, якщо знайдуть роботу, що їх влаштує. Про це говорять результати дослідження Центру зайнятості Вільних людей.

На Закарпатті розробили першу в Україні програму підтримки бізнесу в галузі вівчарства.

У міськраді Ужгорода відбулася зустріч з представниками Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України.

Делегація Ужгородської міської ради взяла участь у Днях України у Словаччині, що тривають у Кошице.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську запрацювало перше соціальне ательє. Тут кравчині шиють речі для військових, вимушено переміщених осіб та малозабезпечених громадян.

Львівська область

Рятувальники ГУ ДСНС у Львівській області отримали від громадської організації «Ukraine and Ukrainians Abroad» 98 нових сучасних засобів індивідуального захисту.

Допомога для рятувальників. Фото: Львівська ОВА

Американська компанія «Amsted Rail» планує відкрити на Львівщині своє виробництво.

Ірландська компанія Kingspan Global інвестує близько 200 млн євро у створення будівельного технологічного хабу у Львові. Про це повідомили у Львівській міській раді.

До Львова завітав лідер та координатори проєкту MH4U Гайко Кьонігштайн. Зазначимо, що MH4U – проєкт, який допомагає створювати центри психічного здоров’я.

У Львові облаштують спеціалізований центр для ВПО, що потребують особливих умов проживання. Про це повідомили у Львівській міській раді.

​​На Яворівщині почали ремонт житла для ВПО. З‘явиться воно на державному підприємстві «Санаторно-курортного лікувального центру «Шкло». У санаторії зможуть проживати 600 переселенців.

У Стрию стартував новий проєкт Благодійного фонду «Рідня» – «Інтеграція ВПО в соціально-культурне середовище громади Стрия».

У Львові відкрилась виставка, що осмислює різні досвіди переживання людиною війни – «Реактивація».

Виставка. Фото: Львівська ОВА

В Червоноградській громаді запрацював «банк одягу» для вимушених переселенців 

Рівненська область

​​ 98% – готовність Рівненської області до опалювального сезону. Про це заявили в ОВА.

Надійшло повідомлення про замінування Обласного діагностичного центру у Рівному. Біля 700 відвідувачів та працівників установи оперативно евакуювали. Нацполіція, рятувальники та СБУ перевірили приміщення та прилеглу територію. Повідомлення про загрозу вибуху не підтвердилося – вибухонебезпечних предметів не знайдено.

Городоцька територіальна громада купила для потреб протитанкового артдивізіону ЗСУ позашляховик.

Представники Львівського офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців вкотре зустрілися з головою Рівненської ОВА Віталієм Ковалем.

30 буржуйок для військових замовив «Рівнегаз». Обладнання відправлять для своїх працівників, котрі перебувають в ЗСУ.

Тернопільська область

На Тернопільщині провели командно-штабні навчання системи цивільного захисту населення. Основна мета – визначити рівень готовності до дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в умовах режиму воєнного часу. 

Вантаж з медикаментами вирушив з Тернопільщини на Харківщину.

У Тернополі відбувся благодійний ярмарок та концерт. Під час заходу вдалось зібрати близько 70 тисяч грн для потреб ЗСУ.

У Байковецькій громаді на реабілітацію захисника з Тернопільщини Костянтина Рудого зібрали понад 27 тисяч грн на благодійному ярмарку.

Хмельницька область

Працівники Хмельницькводоканал і підрозділів ДСНС відпрацювали алгоритм дій із забезпечення водою громадян у випадку аварійних ситуацій на мережах електропостачання.

Хмельниччина отримала гуманітарну допомогу від штату-побратима Міссісіпі, яку в область доставили за сприяння Республіки Польща. Благодійники передали понад 14 тонн вантажу, серед якого продукти харчування, засоби гігієни, дезінфектори, дитячі іграшки, одяг та взуття. Після сортування вантаж буде розподілено між громадами області, відповідно до потреб ВПО, які там проживають.

Чернівецька область

На Буковині визначили понад 30 об’єктів, які переобладнуватимуть для проживання вимушених переселенців. Ремонтно-будівельні роботи тут проводитиме Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародна організація з міграції, а також Агентство технічного співробітництва та розвитку.

Міжнародна підтримка

США передадуть Збройним силам України до 16 установок NASAMS.

Литва передасть Україні зимову форму приблизно на €2 млн. Її вистачить для 25 тисяч українських військових.

У жовтні Україна отримає найновішу систему ППО IRIS-T, якої немає навіть у Бундесверу. Її виробляють спеціально для України. Про це заявила посолка Німеччини Анка Фельдгузен.

Білий дім попросив Конгрес виділити додаткові $35 млн для ядерної безпеки України.

Сенат США підтримав тимчасове фінансування з понад $12 мільярдів для України.

США готують новий пакет військової допомоги Україні на 1,1 млрд доларів.

Продовольча організація ООН для допомоги Україні планує залучити 180,4 млн доларів США.

США можуть передати ЗСУ засоби боротьби з іранськими дронами-камікадзе.

Естонія надасть Україні модульні госпіталі. Вони потрібні передусім для посилення медичної інфраструктури в постраждалих від війни регіонах.

До Києва приїхала міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна.

В Україні створять офіс Продовольчої організації ООН. Про це заявили у Мінекономіки.

Французька екокомпанія Neo Eco відбудує в Гостомелі школу, дитсадок і 6 житлових будинків.

Володимир Зеленський виступив на засіданні Радбезу ООН, скликаному через псевдореферендуми на окупованих територіях України.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником Президента США з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном. Співрозмовники обговорили продовження безпекової допомоги українській армії.

Лідерка вигравшої на виборах правої партії «Брати Італії» Джорджія Мелоні заявила Володимиру Зеленському, що він може розраховувати на її надійну підтримку у справі свободи України.

ЄС обговорює відключення від SWIFT ще чотирьох російських банків: газпромбанку, альфа-банку, росбанку та тинькофф банку.

Естонія хоче включити патріарха рпц кирила до списку санкцій ЄС. Про це заявила голова МЗС Естонії Урмаса Рейнсалу.

НАТО не визнає референдуми рф, вони є грубим порушенням міжнародного права. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

США не заперечують проти того, щоб Київ застосовував зброю проти регіонів, які можуть увійти до складу рф після псевдореферендумів. Про це заявив Держсекретар США Блінкен.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав НАТО поповнювати запаси боєприпасів якомога швидше для продовження підтримки України.

Німеччина не ставить вимог Україні щодо використання поставленої зброї проти рф. Про це заявила посолка Німеччини Анка Фельдгузен.

Ізраїль визнає суверенітет та територіальну цілісність України та не визнає результатів «референдумів» щодо територій на сході України. Про це заявив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.

Болгарія просить своїх громадян терміново залишити рф.

Посольство США в москві закликало своїх громадян негайно покинути рф.

З App Store зникли російські застосунки “вконтакте”, “vkмузика” та електронна пошта мail.

Facebook викрив масштабну мережу дезінформації рф, яка маскувалась під відомі західні видання. Про це повідомили у Meta.

Українські вогнеборці вперше візьмуть участь у міжнародному челенджі «Фестиваль порятунку», який стартуватиме у Бірмінгемі. Захід відбудеться в рамках міжнародного співробітництва ДСНС та Рятувальною Організацією Об’єднаного Королівства.

Фестиваль порятунку. Фото: ДСНС України

Українка Злата Івашкова, яка щойно закінчила школу і самостійно вивчила японську мову, видала в Японії книгу про Україну, війну та рідне місто. Про це повідомив Посол України в Японії Сергій Корсунський.

Злата Івашкова. Фото: з соцмереж

Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska