Україна Оперативна інформація з регіонів 26.05.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів  України від  УЖВ 26.05.2022

матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Reka Olena, Viktoriia Peremoga

Триває дев’яносто друга доба героїчного протистояння українського народу російському воєнному вторгненню.

Зараз обстановка на фронті залишається складною та має ознаки до подальшого загострення. Противник задіяв всі сили і засоби для захоплення території та оточення наших військ. Ворог здійснює вогневий вплив вздовж всієї лінії фронту. “Бої досягли максимальної інтенсивності. Ворог штурмує позиції наших військ одночасно на декількох напрямках”, – повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Україна коротко:

Згідно зведенням Генштабу ЗСУ:

На Волинському та Поліському напрямках, на території Брестської області тривають тактичні навчання збройних сил Білорусі.

На Сіверському напрямку ворог продовжує заходи інженерного обладнання позицій у прикордонних районах Брянської області. Для посилення охорони ділянки кордону росіяни залучають авіацію.

Противник і далі обстрілюють з мінометів та ствольної артилерії позиції сил оборони України у прикордонних районах Сумської області.

На Харківському та Слов’янському напрямках вороги зосередились на утриманні зайнятих позицій та стримуванні просування українських військ. Росіяни також обстрілюють українські позиції.

За підтримки артилерії ворог вів наступ у напрямку н.п. Богородичне, але успіху не мав і відійшов на позиції, що займав раніше.

Російські окупанти обстрілюють Харків, наразі відомо про 7 загиблих мешканців, 17 зазнали поранення, серед них 9-річна дитина.

На території Бєлгородської та Воронезької областей окупанти продовжують підготовку резервів. Поповнюють запаси з метою подальшого відновлення наступу.

На Донецькому напрямку ворог обстрілює підрозділи українських захисників, завдає ракетних ударів, веде розвідку, нарощує авіаційну підтримку, здійснює перегрупування військ. Посилює угруповання за рахунок переміщення резервних підрозділів.

На Лиманському напрямку противник зосередив зусилля на вогневому ураженні наших підрозділів в районах Озерного та південніше н.п. Лиман.

На Сєвєродонецькому напрямку противник веде наступ у напрямках населених пунктів Сєвєродонецьк та Борівське. Успіху не має.

У напрямку населеного пункту Устинівка має частковий успіх.

Щоб порушити логістичне сполучення та не допустити маневр українських військ окупант завдає ударів по мостових переправах.

На Бахмутському напрямку російські окупанти ведуть наступ у напрямках населених пунктів Комишуваха, Ниркове, Берестове та Білогорівка, але успіху не мають, зазнали втрат та відійшли.

У напрямках Покровського та Клинового ворог має частковий успіх, оволодів населеним пунктом Мідна Руда. Здійснює перегрупування.

Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай розповів, що окупанти не контролюють трасу “Лисичанськ-Бахмут”, але пристрілялися там, тому українські захисники та волонтери шукають інші шляхи, щоб доставляти вантажі до підконтрольної Україні території Луганщини.

На Авдіївському напрямку ворог намагався поновити наступ, успіху не має.

На Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних бойових дій противник не вів, обстрілював позиції наших військ з мінометів, реактивної та ствольної артилерії, вів контрбатарейну боротьбу.

На Запорізькому напрямку угруповання противника додатково посилено сформованим танковим батальйоном на танках Т-62.

На Південнобузькому напрямку противник активних бойових дій не проводив. Окупанти ймовірно замінували узбережжя Каховського водосховища.

На Бессарабському напрямку, на території Придністровського регіону Республіки Молдова, знижено рівень терористичної небезпеки. При цьому, особовий склад оперативної групи російських військ в регіоні продовжує несення служби в посиленому режимі.

За даними Оперативного командування “Південь”, загрози ракетних ударів по регіону з моря залишаються актуальними, але спроби висадки десанту малоймовірні через погану погоду.

На тимчасово захоплених територіях України окупаційна влада продовжує заходи адміністративно-поліцейського режиму. Росіяни перешкоджають виїзду мирних жителів на територію, підконтрольну українській владі.

Крім того, окупанти активізували трансляцію пропагандистських інформаційних матеріалів через наявні та спеціальні засоби телерадіомовлення.

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний нагадав партнерам, що з доставкою зброї не можна зволікати, оскільки це вимірюється життями людей, які рятують світ від російських окупантів.

Путін відкрито торгується з ЄС: обіцяє поставки зерна в обмін на зняття санкцій.

За три місяці повномасштабної війни Нацбанк “надрукував” вже 120 мільярдів гривень: щомісяця Україні потрібно 5 млрд доларів для функціонування бюджету, і за три місяці з цією метою Національний банк “надрукував” вже 120 млрд грн, або 4,1 млрд доларів. Джерелами фінансування державного бюджету від початку повномасштабної війни рф проти України передусім є військові облігації та міжнародна допомога – усього за понад два місяці надійшло 13,8 млрд дол, або 404,2 млрд грн.

Протягом доби піротехнічні підрозділи ДСНС залучалися 223 рази. Виявлено, вилучено і знешкоджено 1 тис. 95 вибухонебезпечних предметів та 8 кг вибухової речовини, у тому числі 1 авіаційну бомбу. Обстежено територію площею 353 га.

Понад 676 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації, з них щонайменше 240 дітей загинуло та понад 436 отримали поранення. Найбільше дітей постраждало у Донецькій (151), Київській (116), Харківській (105), Чернігівській (68), Луганській (50), Херсонській (49), Миколаївській (45), Запорізькій (28), Сумській (17), Житомирській (15) областях та у м. Києві (16).

Потік на в’їзд в Україну через західний її кордон 16 днів поспіль після 9 травня перевищує потік на виїзд, а сумарно чистий приплив в Україну за ці дні становив рекордні 120 тис. осіб.

В окупованому Маріуполі росіяни продовжили навчальний рік до кінця літа, аби підготувати школи до російської програми. Дітям все літо будуть викладати російську мову та літературу, історію росії та математику російською. Окупанти почали інвентаризацію бібліотечних, шкільних та інших книжкових фондів – і віднесли до “екстреміської” літератури всі підручники з історії України та літератури.

У Києві створили віртуальні тури по зруйнованих та пошкоджених будівлях під час війни.

Асамблея Всесвітньої організації охорони здоров’я ухвалила резолюцію, в якій засудила збройний напад росії на Україну і закликала російську армію припинити нищити і бомбардувати українські лікарні.

Самопроголошений президент білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у збройних силах білорусі створюють нове оперативне командування – південне, при цьому він заговорив про ймовірну війну на території країни.

Президент України Володимир Зеленський нагородив ще 144 українських військових, з них 17 – посмертно.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що “треба зробити все можливе, щоб у світі з’явилася стійка звичка – брати до уваги Україну”.

Східні області

Окупанти обстріляли майже 50 населених пунктів в Донецькій та Луганській областях, зруйнували і пошкодили 60 цивільних об’єктів. Загинуло 9 цивільних осіб, ще 14 отримали поранення і травми різного ступеню важкості.

Українські захисники і захисниці зі складу угруповання Об’єднаних сил відбили сьогодні 12 атак ворога та знищили:

  • багатоцільовий гелікоптер Ка-52;
  • крилату ракету; 
  • безпілотний літальний апарат типу «Орлан-10»
  • 1 танк;
  • 5 артилерійських систем;
  • 5 одиниць бойової броньованої техніки;
  • 5 ворожих автомобілів.

Харківська область

Сьогодні ворог розстріляв Харків. Попередньо, гатили із гаубиць. Російські війська вчергове обстріляли північні райони міста – Павлове Поле, Олексіївку, крім того, Київський  район, також був обстріл селища Жуковського, район ХАІ. За даними Ігоря Клименка, у Харкові внаслідок сьогоднішніх обстрілів загинуло 9 людей (8 у Харкові, один – у Дергачах), серед них – немовля. Коли почався обстріл, на вулиці гуляла молода сім’я: дружина та чоловік, у якого на руках було 5-тимісячне маля. Чоловік помер одразу, жінку в тяжкому стані госпіталізували. Згодом поліцейські знайшли й тіло дитини. Малюка з рук батька вибуховою хвилею відкинуло вгору на дах під’їзду. 

Щонайменше п’ять російських снарядів вдарили по Дергачах 26 травня. 

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що від сьогоднішніх обстрілів 19 людей отримали поранення  (17 у Харкові, двоє в області), серед них 9-річна дитина. 

Від російських ударів по Харкову 26 травня спалахнули пожежі – загорівся кіоск, авто.

Збито два російські безпілотники «Орлан» у Харківській області. Про це повідомляють у Штабі оборони Харкова.

Окупанти викрали Владислава Соловйова, сина голови Чкаловської громади на Харківщині Віктора Соловйова, який відмовився вивішувати російський прапор.

Донецька область

За 26 травня росіяни вбили ще 5 мирних жителів Донеччини: 2 у Мар’їнці, 2 у Лимані та 1 у Зорі.

Противник здійснював обстріли наших підрозділів в районах Озерного та південніше населеного пункту Лиман. Також російські окупанти ведуть наступ у напрямках населених пунктів Комишуваха, Ниркове, Берестове та Білогорівка, успіху не мають. У напрямках Покровського та Клинового ворог має частковий успіх.

Ворог заволодів населеним пунктом Мідна Руда на Донеччині, мінує узбережжя Каховського водосховища, а також активізує трансляцію пропагандистських матеріалів на окупованих територіях – за матеріалами зведення Генштабу.

Загострилась бойова ситуація в районі Авдіївки, внаслідок нічного обстрілу була значно пошкоджена пожежна техніка та будівля пожежної частини. Подальше несення служби під загрозою. У зв‘язку із цим керівництвом Головного управління ДСНС України у Донецькій області, заради збереження життя особового складу, було прийнято рішення передислокувати рятувальників Авдіївки у більш безпечний населений пункт.

Ще один старший офіцер-окупант “демілітаризований” на Донбасі. У небі над Попасною Луганської області збито полковника авіації Білорусі 63-річного льотчика Миколу Маркова, який літав на Су-25.

Над Азовським морем майорить останній військовий прапор України у Маріуполі. Тримає стяг судно «Донбас». Та як би сумно це не виглядало, корабель досі заважає ворогу запустити роботу порту. Навіть затоплене українське судно робить свою роботу на благо країни та наперекір окупантам.

Також у Маріуполі російські окупанти встановили 12 телевізорів, де показують російську пропаганду, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Він додав, що телевізори встановили біля пунктів видачі гуманітарки, пунктах оформлення різних паперів та місць доступу до води.

На Донбасі 26 травня українські військові в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» знищили 87 ворогів та п’ять БМП.

Луганська область

Противник веде наступ у напрямках населених пунктів Сєвєродонецьк та Борівське, успіху не має. У напрямку населеного пункту Устинівка має частковий успіх. 

Тривають важкі бої на околицях Сєвєродонецька, ворог намагається прорватися в місто. Обласний центр знищують артилерією та авіацією. Наші захисники тримають оборону в районі Золотого та Катеринівки. У Тошківці рашистів посунули, ЗСУ закріпили позиції.

ЗСУ знищили блокпост з окупантами на трасі «Лисичанськ – Бахмут». Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Але траса  під постійним ворожим вогнем, пересування нею небезпечне. Можливість підвезення гумвантажів та евакуація населення не втрачена.

Північні області

МВС спільно з підрозділами Збройних сил зміцнюють оборону кордонів та посилять режим служби в прикордонних областях.

У північних прикордонних областях України фіксуються спроби проникнення диверсійно-розвідувальних груп з боку Росії, ведуться артилерійські та мінометні обстріли. Це не дозволяє перенаправити резерви на більш “гарячі” напрямки. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Водночас він зазначив, що вздовж кордонів з Білоруссю накопичення російських ударних угруповань не спостерігається.

Київська область

Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін прибула з візитом до України та відвідала Ірпінь і Бучу. Закордонна делегація побувала на трагічних місцях, де російська армія чинила геноцид проти цивільних українців.

Мер Києва Віталій Кличко сьогодні спілкувався з представниками іноземних медіа на Всесвітньому економічному форумі в Давосі під час дискусії «Київ після нападу».

Віталій Кличко заявив, що Ірпінь, Буча, Гостомель, Бородянка врятували Київ. Вони стали на захисті столиці України. Якщо б не оборона сусідніх міст, всі жахливі кадри з руйнуваннями були б на київських вулицях.

За словами Віталія Кличка, під час штурму столиці загинуло 120 мешканців міста, 300 було поранено, 16 дітей потрапило до лікарні у важкому стані, четверо з них померли.

На Київщині тривають роботи з розмінування. Протягом дня піротехніки обстежили та знешкодили виявлені вибухонебезпечні предмети в 30 населених пунктах.  

В місті Києві піротехніки працюють над пошуком мін на території ботанічного саду ім.Гришка на Печерську. Ботсад буде закритий для відвідувачів ще два тижні.

Перелік безпечних для відвідування парків Києва визначила раніше військова адміністрація. Піротехніки вже перевірили понад 700 гектарів зелених зон міста, обстеження тривають.

Відновлення електропостачання у Київській області зайняло рекордні терміни і вже завершене, повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.

У Києві вчора було закінчено роботу над муралом зі «Святою Джавеліною», який створено художниками творчої групи Kailas-V. На муралі зображено Божу Матір, яка тримає в руках переносний протитанковий ракетний комплекс Javelin.

Сьогодні українські релігійні діячі висловили протест з цього приводу, звернувшись з відповідною заявою до Президента країни та мера міста Києва.

Але автори проекту пояснили, що ця робота є арт-об’єктом, та відноситься до мистецтва. В цій роботі немає нічого образливого для віруючих, особливо якщо враховувати зображення різних видів зброї (мечі, списи) на старовинних іконах.

У Києві на туристично-культурному хабі з’явились 3D-тури по зруйнованим та пошкодженим через російську агресію будівлям Києва. Його відвідало вже понад 100 тис. користувачів з більш ніж 30 країн світу.

«Важливо зафіксувати воєнні злочини рф та поширити інформацію. Ворог заплатить, а ми обов’язково все відновимо та переможемо», – написав у своєму телеграм-каналі керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич.

Житомирська область

На одному з блокпостів у Житомирській області правоохоронці зупинили мікроавтобус та під час огляду виявили автомат Калашникова, понад пів сотні набоїв, корпус гранати і кілька запалів. Нині тривають перевірки щодо походження зброї і боєприпасів.

Для українських військових у Житомирі налагодили виробництво портативних зарядних пристроїв для мобільних телефонів, рацій, планшетів та навіть терміналів “Starlink”.

Чернігівська область

Ворог обстріляв з мінометів та ствольної артилерії район Заріччя Чернігівської області.

Ситуація в області залишається стабільною, періодично здійснюються обстріли прикордоння, але потреби в евакуації немає, повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Продовжуються першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Триває розмінування території Чернігівщини. За інформацією від ДСНС у Чернігівській області станом на ранок 26 травня, за добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів. Всього з початку воєнних дій вилучено 24614 вибухонебезпечних предметів.

У передмістях Чернігова здійснюється відновлення електромереж. Через значні руйнування, завдані під час бойових дій, енергетики з нуля прокладають лінію 10 кВ, яка тягнеться вздовж Бобровиці та заживлює Новоселівку.

Сумська область

Ворог обстріляв з мінометів та ствольної артилерії райони Бачівська і Краснопілля Сумської області.

Опівдні над Сумами наші сили ППО збили ворожу ракету.

Чому Сумщина не входить до переліку областей, в якій ведуться бойові дії, пояснив керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький на прес-конференції журналістам 25 травня.

До Міністерства реінтеграції України направлено перелік прикордонних населених пунктів, які постійно перебувають під обстрілами. Ймовірно, вони будуть віднесені до тих, де ведуться бойові дії.

Організована евакуація населення з прикордонних сіл, селищ і міст наразі не проводиться. Але, якщо потреба в евакуації є, – за запитом голови громади її буде організовано.

У Сумах через брак пального комунальні автобуси будуть обслуговувати громадян лише в години пік. 

Центральні області

Дніпропетровська область

Вкотре вночі ворог обстріляв з артилерії Апостолівську громаду у Криворізькому районі. Обійшлося без жертв.

«У Кривому Розі відновлюється виробництво на промислових підприємствах. Сьогодні почав роботу прокатний цех №3 комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг». Є перша мирна продукція, після чавуну, в умовах війни – це 160 тонн катанки», ‑ повідомив 25 травня начальник військової адміністрації міста Олександр Вілкул.

Полтавська область

На Полтавщині відбувся суд у справі щодо двох російських військових, які причетні до обстрілів Харківщини 24 лютого. Це призвело до руйнувань і пошкоджень об’єктів інфраструктури та житлових будинків. Вирок мають оголосити 31 травня.

Полтавщина тримає свій продовольчий фронт. Начальник Полтавської обласної військової адміністрації відзвітував про завершення посівної. Аграрії області засіяли 1402,6 тис. га сільськогосподарських культур – це 100% від запланованого посіву площ.

Вінницька область

До Вінниці переїхало 22 релокованих підприємства, 18 з яких вже розпочали діяльність. У місті для них діють інструменти підтримки, а для працівників – програма «Муніципальне житло».

Ботоферму, яка діяла у Вінниці в інтересах рф, викрили кіберфахівці СБУ. На фейкових сторінках у соцмережах поширювали неправдиву інформацію про військову агресію проти України.

Черкаська область

У Черкасах за проросійську пропаганду затримали колишнього генштабіста. Чоловік звільнився з лав Збройних Сил та отримав громадянство росії, щоб працювати в одній з військових частин цієї країни.

Автопарк швидких Черкаської області поповнився відразу 20 новими автомобілями, про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець. Бригади також працюють за межами області, рятуючи постраждалих через бойові дії. З початку війни, завдяки навчально-тренувальному Центру, більше двох тисяч цивільних і військових навчились надавати домедичну допомогу.

Південні області

У Міністерстві закордонних справ України наголосили, що указ Путіна про спрощений порядок надання громадянства рф жителям Херсонської та Запорізької областей є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права, а також зобов’язань рф як держави-окупанта відповідно до міжнародного права.

Запорізька область

На Запорізькому напрямку російські війська посилюють угруповання військ у Пологівському та Василівському районах області. Ймовірно, для поновлення наступальних дій у напрямку Василівка – Кам’янське, а також у напрямку Оріхова та Гуляйполя. Противник обстріляв з артилерії райони населених пунктів Новопіль, Чарівне, Оріхів та Кам’янка.

Вчора після атаки російських військових по об’єктах Запоріжжя, гасили пожежу в торговельному центрі на площі 800 кв.м. та будівлях Шевченківського району міста.

У селі Новобойківське внаслідок обстрілу горіла господарча споруда, у Новокарлівці Пологівського району – приміщення школи на площі 200 кв.м.

В Оріхові внаслідок російського обстрілу горів гараж, дах житлового будинку, суха трава та сміття на плащі 1,5 га та господарча споруда. Рятувальники локалізували всі пожежі.

ДСНС вилучила та знешкодила два касетних боєприпаси та два реактивні снаряди “Смерч”  в районі сіл Новояковлівка та Магдалинівка.

CБУ повідомила про підозру російському генералу, який командував окупантами на Запоріжжі. Генерал-лейтенант 58-ї армії рф Михайло Зусько віддав наказ свідомо нищити населені пункти Запорізької області у березні 2022 року. У результаті злочинних дій загинули та були поранені мирні мешканці, зруйновано приватні домівки, об’єкти критичної інфраструктури.

Екснардеп, депутат Запорізької облради, обраний від партії “Опозиційний блок” Євген Балицький отримав підозру за статтею ККУ про державну зраду. Чоловік перейшов на бік рф та долучився до силового захоплення влади в регіоні. За підтримки російських військових, Балицький змусив працівників місцевого самоврядування та комунальних підприємств визнати його керівником “військово-цивільної адміністрації Запорізької області.

25 добровольців-рятувальників зараховані до лав новоутвореного формування цивільного захисту. Через те що російські війська завдають масштабних руйнувань житловій та критичній інфраструктурі на Запоріжжі, в головному управлінні ДСНС області підбирають та готують добровольців. Після підготовки вони зможуть доєднатися до добровільного формування цивільного захисту та допомагати професійним рятувальникам.

Херсонська область

Військові рф обстріляли Нововоскресенське касетними снарядами, а увечері скинули близько тисячі протипіхотних фугасних мін. Також окупанти обстріляли село Дудчани Милівської територіальної громади з лівого берега Дніпра. У селі є нерозірвані снаряди, зруйновані приватні будинки.

Генштаб ЗСУ повідомляє, що ворог намагається покращити тактичне положення та забезпечити вихід на адмінкордони Херсонської області. Противник вів штурмові дії в районі населеного пункту Таврійське, успіху не мав.

На Криворізькому напрямку російські військові безрезультатно намагалися штурмувати в районі населеного пункту Миколаївка. Обстрілювали Осокорівку, Трудолюбівку і Добрянку.

Київська міська прокуратура повідомила про підозру у держзраді депутату Херсонської обласної ради, якого військові РФ призначили керувати митницею.

Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України роз’яснило, як діяти у разі примусового переходу закладів освіти Херсону на стандарти освіти держави-агресора.

У разі неможливості працювати за українськими стандартами керівникам закладів освіти слід призупинити освітній процес, при цьому за працівниками зберігається середня зарплата.

У разі примусу, коли змушують продовжувати працювати «під дулом автомата», така діяльність не буде нести за собою кримінальної відповідальності. Але факти примусу необхідно обов’язково фіксувати і, за можливості, повідомляти в СБУ та/або прокуратуру.

Миколаївська область

На лінії зіткнення продовжується ведення бойових дій, повідомляють в ОК “Південь”. Російські війська намагаються укріпитися на окупованій Херсонщині і розпочали побудову третього рубежу оборони.

Противник намагався просунутись в бік Миколаєва, обійшовши українські позиції силами посиленого взводу, за підтримки 2 танків та 3 БМП. Вогневим ураженням, за підтримки 4 гелікоптерів Мі-8, противнику завдано втрат до 7 солдатів та знищено 1 БМП-2. 

Продовжуються артилерійсько-мінометні обстріли по населеним пунктам області і мирному населенню. Обстріли велись у Куцурубській громаді, в смт Первомайське, в селі Котляреве, Шевченківській, Широківській та Березнегуватській громадах. Внаслідок обстрілів загинуло 2 людини, ще 2 людини було поранено. Також є пошкодження об’єктів соціальної та адміністративної інфраструктури.

У Миколаєві працюють 30 гуманітарних пунктів, де щодня безкоштовно роздають хліб та консерви у рамках програми від Організації Об’єднаних Націй.

Одеська область

Росіяни створюють фейки про облаштування “бойовиків-нацистів” у школах та лікарнях Одещини, щоб виправдати ракетні удари по цивільних об’єктах. Так, 26 травня у Міноборони рф заявили, що у будівлі онкологічного диспансеру в Одесі підрозділи ЗСУ нібито обладнали опорний пункт та змусили хворих покинути заклад.

23 травня росіяни згадали школи №14 та 71 і заявили, що в них створили вогневі позиції та розмітили бронетехніку, артилерію та РСЗВ.

У Ізмаїлі будуть перейменовувати вулиці, назви яких пов’язані з росією та її радянським й імперським минулим. За словами міського голови Андрія Абрамченко, на території Ізмаїлу є 359 вулиць, провулків та проспектів з російськими назвами. Приблизно 100 з них названі на честь російських та радянських вчених, діячів культури та історичних персонажів.

Західні області

Волинська область

Національна поліція затримала працівника військкомату Волині на протиправній діяльності. Зловмисник домовлявся з чоловіками призовного віку, які мали намір ухилитися від мобілізації та подальшого проходження служби, і обіцяв за винагороду – 4 500 доларів США – допомогти покинути межі держави.

За цим фактом слідчі ГУНП Волині розпочали кримінальне провадження за ч.3 ст.332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

СБУ на Волині затримала колишнього військовослужбовця збройних сил росії, який в’їхав в Україну через Білорусь із українським паспортом.

Слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру у державній зраді (ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України). Також йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою. 

Триває досудове розслідування для з’ясування усіх обставин злочину.  Перевіряється його зв’язок зі спецслужбами країни-агресора та з’ясовуються реальні причини візиту в Україну.

Закарпатська область

У Закарпатській області двом мешканцям с. Грушево повідомлено про підозру у незаконному переправленні кількох осіб через державний кордон. Зокрема, одного з фігурантів підозрюють у вчиненні цього з корисливих мотивів.

Закарпатська ОДА повідомляє, що до регіону переїхало близько 45% від усіх релокованих компаній в Україні. Загалом до області прибули 262 підприємства, 182 підприємства вже працює. Вже понад 160 компаній перереєстрували свій бізнес на Закарпатті, тобто стали податковими агентами.

Закарпаття прийняло представників ІТ-компаній, чималу кількість підприємств, які спеціалізуються на сфері послуг, виробництві одягу, машин і устаткування, меблів, комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, оброблення деревини тощо. 

Івано-Франківська область

У селі Великий Ключів на Івано-Франківщині організували швейний цех, в якому вже пошили дві тисячі аптечок для військових. Раніше тут шили спортивні костюми, але уже понад два місяці підприємство працює винятково для потреб військових. У цеху працюють 13 людей. У компанії планують освоїти пошиття кобури для військових та спальних мішків. 

Львівська область

Минула доба на Львівщині минула спокійно. Вперше від початку повномасштабного вторгнення рф вимушені переселенці, які б потребували тимчасового захисту, не зверталися за прихистком.

Кордон на виїзд на всіх переходах Львівщини перетнули майже 20 тисяч людей. Через західний кордон з України виїхали 35 тисяч людей, повернулися – 36 тисяч.

У Яворівському районі завершують будівництво модульного містечка для вимушених переселенців. Тут зможуть проживати близько 50 жінок з дітьми.

Формат житла відрізняється від інших модульних містечок, які вже є у Львівській області, тим, що санвузли, душові, приміщення для приготування їжі будуть всередині будівлі, де розташовані спальні кімнати.

Рівненська область

Міжнародний благодійний фонд «Соціальний захист» та Німецький благодійний фонд передали гуманітарну допомогу у спецзаклад Рівненщини, де проживає 257 людей з інвалідністю. Майже півтори сотні підопічних – внутрішньо переміщені особи із зони бойових дій. До гуманітарної допомоги увійшли меблі, пральні машини, засоби гігієни та харчі.

За час війни банки видали с/г працівникам  Рівненської області кредитів на 910,7 млн грн. Основну частину цієї суми – 721,6 млн грн залучили за програмою портфельних гарантій, коли держава покриває 80% кредиту. Всього пільгові кредити взяли 163 аграрії Рівненщини.

Тернопільська область

З 30 травня у Тернополі запрацюють ще 5 садочків. Станом на 26 травня, у 18-ти тернопільських дитячих садочках працює 162 групи, які відвідують 1708 дітей.

Артисти Тернопільської обласної філармонії організовують благодійні концерти у рамках мистецького проєкту “Разом до перемоги”. Під час виступів стоїть скринька, куди глядачі можуть пожертвувати гроші на Збройні сили України.

Хмельницька область

Увечері, 25 травня, під час повітряної тривоги, сили протиповітряної оборони збили ворожу ракету, яка летіла над Хмельниччиною. Уламки впали в полі. Жертв та руйнувань немає.

Орієнтовно в межах Хмельницької міської територіальної громади проживає близько 42,7 тисяч переселенців, ще близько 179,8 тисяч зупинялись у нас щонайменше на добу. 1614 дорослих подали заяву на працевлаштування. Про це повідомили у Хмельницькій міській раді.

Чернівецька область

У Чернівцях через брак палива випускають менше маршруток. У пікові години маршрутки їздять у повному обсязі, а в  непікові періоди курсує від 70 до 80% маршруток.

У Чернівецькій області 25 роботодавців отримають компенсації за працевлаштування переселенців. Вони взяли на роботу 37 людей з інших регіонів. За кожного найманого працівника роботодавці отримають 6500 гривень.

З Чернівецької області за останні два тижні виїхали понад 4 тисячі людей. Станом на 26 травня в області перебуває понад 90 тисяч осіб. Найбільша їх чисельність була 9 травня – майже 95 тисяч. Кількість переселенців зменшується, бо люди повертаються на деокуповані території. Також частина родин виїжджає за кордон, тому що закінчується навчальний рік у школах та вишах.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta