Україна Оперативна інформація з регіонів 24.09.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

213 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противником продовжується зосереджуватися зусилля на спробах повної окупації Донецької області та утриманні захоплених територій, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, веде повітряну розвідку та намагається відновити втрачені позиції на окремих напрямках.

Ворог і далі цинічно завдає ударів по цивільній інфраструктурі та помешканнях мирного населення. Продовжує залишатися загроза завдання противником авіаційних та ракетних ударів на всій території України.

Окупанти завдали 5 ракетних та 12 авіаційних ударів, здійснили понад 9 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по військових та цивільних об’єктах на території нашої держави, тим самим порушивши норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Від ворожого вогню постраждали понад 20 населених пунктів. Зокрема, Бахмут, Миколаївка, Калинівка, Миколаїв, Сухий Ставок, Південне, Малі Щербаки.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась.

На інших напрямках противник завдавав вогневого ураження з танків, мінометів та ствольної артилерії, а саме:

на Сіверському напрямку – у районах населених пунктів Гута-Студенецька і Михайлове Чернігівської області та Павлівка, Стукалівка, Середина-Буда, Миропільське, Краснопілля, Мезенівка і Славгород Сумської області;

на Слобожанському напрямку – у районах населених пунктів Гоптівка, Стрілеча, Івашки, Олександрівка, Подоли, Куп’янськ та Горохуватка;

на Краматорському напрямку – Пришиб, Ярова, Озерне, Діброва, Райгородок та Сіверськ;

на Бахмутському напрямку – Соледар, Бахмут, Бахмутське, Весела Долина, Одрадівка, Зайцеве, Яковлівка, Нью-Йорк, Верхньокам’янське, Білогорівка та Роздолівка;

на Авдіївському напрямку – Авдіївка, Бердичі, Первомайське, Карлівка, Водяне, Мар’їнка та Новомихайлівка.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках обстрілів зазнали понад 25 населених пунктів.  Серед них Вугледар, Новоукраїнка, Новосілка, Новопіль, Білогір’я, Оріхів, Темирівка та Времівка.

На Південнобузькому напрямку вогневого впливу зазнали понад 40 населених пунктів вздовж лінії зіткнення. З метою ведення розвідки, коригування вогню та завдання ударів по об’єктах цивільної інфраструктури ворог здійснив понад 60 вильотів БпЛА.

На території російської федерації тривають заходи часткової мобілізації. У зв’язку з низькими мотивацією та готовністю громадян росії брати участь у бойових діях на території України, у населених пунктах краснодарського краю з перших годин оголошеної мобілізації представники військових комісаріатів розпочали побудинкові обходи з негайним врученням повісток чоловікам призовного віку. На основних дорогах виставляються поліцейські блокпости з метою контролю переміщення чоловічого населення. Мобілізований особовий склад після короткої підготовки в навчальних центрах планується направляти для поповнення військових підрозділів, які зазнали численних втрат в ході війни на території України.

За поточну добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Петропавлівка, Виїмка, Бахмутське, Зайцеве, Опитне, Одрадівка, Невельське та Новомихайлівка.

Для підтримки дій наземних угруповань, авіація Сил оборони завдала 19 ударів. Підтверджено ураження 14 районів зосередження живої сили і військової техніки противника та 5 позицій зенітних ракетних комплексів.

Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони знищили 4 літаки (Су-25, два Су-30 та один Су-34), 5 БпЛА та крилату ракету окупантів.

Ракетними військами і артилерією, зокрема, уражено 4 пункти управління, понад 10 районів зосередження живої сили та техніки противника, 3 позиції протиповітряної оборони та 4 склади з боєприпасами. Втрати ворога уточнюються.


Незалежна міжнародна комісія Організація Об’єднаних Націй підтвердила, що в Україні було скоєно воєнні злочини російською армією. Про це повідомив голова комісії Ерік Моуз. Комісія розглядала події, що відбулися у лютому-березні 2022 року у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях. Загалом, члени комісії відвідали 27 міст та населених пунктів. Було опитано понад 150 потерпілих та свідків цих жахливих подій. Вік жертв сексуального та гендерно зумовленого насильства сягав від чотирьох до 82 років.

Українські військові, які були звільнені з полону мають великі проблеми зі здоров’ям. Про це повідомила голова патронатної служби “Азова” Олена Толкачова.  Майже всі 215 осіб мають крайній ступінь анорексії. «Наші хлопці знесилені, контужені, дуже багато прихованих переломів та загострень різного ступеня хронічних хвороб”, – сказала вона. Також додала, що усі лікарі діють злагоджено та уважно, щоб не пропустити жодного синця, жодної подряпини. Скоро частину захисників патронатна служба у кооперації з державою відправить на лікування та відновлення за кордон. 


Східні області

Харківська область 

Рівно 7 місяців від початку повномасштабного російського збройного вторгнення ворог не припиняє терор мирного населення Харківщини. 

За добу окупанти обстріляли не менше семи населених пунктів області: Івашки, Стрілеча, Олександрівка, Колодязне, Дворічна, Південне та Печеніги, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Сили оборони України відбили атаки російських загарбників в районах населених пунктів Петропавлівка, Одрадівка та Новомихайлівка у Харківській області.

З 447 ексгумованих на кладовищі в Ізюмі, де виявили масове поховання часу російської окупації, знайшли 22 військовослужбовців. Про це повідомив очільник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов. Також з місця масового поховання вилучено: 194 – чоловіки; 215 – жінки; 5 – дітей; 11 –  рештки осіб, стать не визначено.

Тільки за минулу добу піротехніки ДСНС знешкодили на території області 578 вибухонебезпечних предметів. 

Харківщину відвідали представники дипломатичних установ більше 20 країн, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Минулої доби делегати із Австрії, Литви, Іспанії, Франції, Словенії, Данії, Туреччини та інших країн на власні очі побачили катівні, масові поховання, де зараз триває ексгумація тіл.

Представник делегації на Харківщині фіксує наслідки російського вторгнення. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

Протягом минулої доби росіяни обстрілювали населені пункти, розташовані недалеко від кордону з рф та лінії зіткнення.

Найбільше від обстрілів страждає Куп’янський район. За минулу добу там зазнали поранення 5 людей, в тому числі 2 дітей – сестри 10 та 17 років.

У Чугуївському районі поранення отримав 45-річний чоловік. Він підірвався на міні під час збору грибів. Аналогічний нещасний випадок трапився з 24-річним мешканцем Ізюмського району, який також збирав гриби.

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили 2 мирних жителів Донеччини: у Бахмуті та Красногорівці. Ще 3 людини отримали поранення. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Цієї ночі росіяни стріляли по громадах Покровського, Краматорського та Бахмутського районів.

У Покровському районі росіяни ударили з ЗРК С-300 по Миколаївці Новогродівської громади – пошкодили 2 двоповерхівки та 5 приватних будинків. Також постраждала Курахівська громада: Курахове обстріляне з РСЗВ, Успенівка і Ганнівка зазнали ракетних ударів – пошкоджені приватні будинки. Крім того, внаслідок бойових дій знеструмлено Карлівську фільтрувальну станцію – Покровська громада опинилася без води. На ранок – артобстріли Авдіївки: пошкоджено адмінбудівлю АКХЗ та житлові будинки у старій частині міста. Поранених та загиблих немає.

У Краматорському районі під обстріл потрапила Дружківка – без жертв, однак є пошкоджені житлові будинки. З місця обстрілу евакуйовано 7 людей.

Постійні обстріли були у Світлодарській громаді, однак без постраждалих.

По всій країні жителі Донецької області, які змушені були покинути свої домівки, вийшли на акції на підтримку територіальної цілісності України. З територій, які росіяни окупували після 24 лютого, виїхала абсолютна більшість людей, і переважно у вільні регіони України.

Світлина з акції на підтримку територіальної цілісності України. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

Службова собака Айра з Маріуполя, яка служить у поліції, отримала іменну премію на церемонії нагородження службових собак сектору безпеки та оборони України “Чотирилапий захисник”. Про це повідомила пресслужба поліції Донеччини. Нагородження відбулось у Києві 21 вересня. .

Луганська область

За добу підрозділи Сил оборони відбили атаки противника в районах Спірного, Соледару, Бахмутського, Одрадівки, Курдюмівки, Зайцевого, Майорського, Кам’янки, Авдіївки та Опитного.

Авіація Сил оборони завдала 25 ударів. Підтверджено ураження 18 районів зосередження живої сили і військової техніки противника та 7 позицій зенітних ракетних комплексів. Підрозділи ППО знищили один гелікоптер, один літак та вісім БпЛА окупантів. 

Ракетні війська і артилерія уразили 6 пунктів управління, понад 20 районів зосередження живої сили та техніки противника, 3 позиції протиповітряної оборони та 4 склади з боєприпасами. 

Упродовж минулої доби ворог обстріляв низку населених пунктів, зокрема:

  • на Краматорському напрямку: Ярова, Райгородок, Діброва, Озерне, Сіверськ, Спірне, Роздолівка, Веселе, Білогорівка, Богородичне, Пришиб, Маяки, Щурове, Старий Караван, Діброва, Озерне, Крива Лука, Миколаївка;
  • на Бахмутському напрямку – Виїмка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Одрадівка, Зайцеве та Майорськ.

Так званий референдум на Луганщині проходить під дулами автоматів. Разом з бланками люди нерідко примусово отримують російський паспорт та повістку до військкомату.. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Одне із кращих металургійних підприємств України – Алчевський металургійний комбінат – зупинило випуск продукції.  Працювати нікому, щоправда, є кому голосувати. Аби підвищити явку, працівники «виборчих комісій» в супроводі озброєних військовослужбовців російської федерації примушують жителів голосувати безпосередньо в місцях їхнього проживання.

Фахівці Луганського регіонального Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вчергове отримали від ГО «Асоціації психологічного консультування та травмотерапії» гуманітарну допомогу – костюми хімічного захисту AlphaTec 4000. Цей захист розрахований для виїзних бригад медицини катастроф першої черги, працюючих у зоні бойових дій.

Північні області

Слідча комісія Ради ООН з прав людини знайшла докази військових злочинів, скоєних в Україні. Роботу комісії зосереджено на чотирьох областях: Київській, Харківській, Сумській та Чернігівській. Слідчі ООН поспілкувалися з понад 150 жертвами та свідками, а також відвідали 27 міст і селищ, де досліджували масові поховання, а також центри ув’язнення та тортур.

Комісія встановила, що росіяни: бомбардували українські міста, не розрізняючи де цивільні, а де військові, зокрема, із застосуванням «касетних боєприпасів або реактивних систем залпового вогню та авіаударів»; били струмом, знімали весь одяг з примусово ув’язнених; незаконно ув’язнювали та ґвалтували, зокрема, дітей – вік жертв коливався від 4 до 82 років.

Київська область

В Києві переселенці з Маріуполя вийшли на загальнонаціональну акцію “Маріуполь – це Україна”. Учасники зібралися біля центру “ЯМаріуполь”, щоб підтримати Маріупольський Спротив та показати, що місто було, є та буде українським попри будь-які фейкові російські референдуми. Майже 200 тисяч маріупольців виїхали на вільну територію України, але в місті залишилося багато людей, які чекають на деокупацію, проте не можуть вийти на акції протесту через смертельну небезпеку, – йдеться у повідомленні.

Акція “Маріуполь – це Україна” в Києві. Фото: Анна-Вікторія Хорошун

Київ та Барселона стали містами-побратимами, – повідомили в Київській міській державній адміністрації. Барселона передавала Україні пожежні авто, гуманітарну допомогу, надала тимчасовий притулок українцям, які рятувалися від війни. Мер Барселони Ада Колоу підкреслила, що її місто і надалі допомагатиме і підтримуватиме Київ та Україну.

Мер Барселони Ада Колоу та мер Києва Віталій Кличко. Фото: КМДА

В Ірпені, за підтримки дитячого фону ЮНІСЕФ, облаштовують укриття в дитячому закладі освіти «Знайко», – повідомили в Київській ОВА. До повномасштабної війни садочок відвідувало 120 дітей.

На Київщині піротехніками знешкоджено 68 464 вибухонебезпечних предмети, – повідомили в ДСНС. Обстежено майже 21 тис га території, перевірено 1 267 об’єктів та 1 999 домогосподарств, понад 1 800 км автомобільних доріг, 1 400 км ліній електропередач та 11,5 км газопроводу.

Триває ремонт мосту через річку Ірпінь. Як повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба, до 10 жовтня планують відкрити ще один тимчасовий переїзд. На місці зруйнованого у перші дні широкомасштабного вторгнення мосту відкрито тимчасову переправу, яка на даний момент не може впоратися з великим потоком автівок.

Триває ремонт мосту через річку Ірпінь. Фото: Київська ОВА

30 дітей-сиріт віком від 8 до 11 років повертаються з оздоровлення та відпочинку в Іспанії. П’ятеро серед них – діти з Великодимерської та Бучанської громад, які втратили батьків. Протягом місяця маленькі українці відпочивали, їздили в подорожі, займались спортом та арт-терапією, з ними працювали психологи.

Житомирська область

Для відновлення мосту в Малині, зруйнованого в березні внаслідок обстрілів російських військ, знадобиться понад 100 мільйонів гривень та від шести до дев’яти місяців роботи. Про це повідомив міський голова Олександр Ситайло. Наразі триває процес державних закупівель, які проводить Житомирська обласна військова адміністрація.

Пошкоджений міст через річку Ірша в Малині. Фото: Facebook Олексія Чернишова

З перших днів війни Житомирщина надає прихисток та підтримує осіб з інвалідністю. Як повідомили в Житомирській ОВА, у зв’язку з військовою агресією рф проти України Житомирська область прийняла понад 100 тисяч осіб, які змінили місце проживання. Серед них – 525 осіб з інвалідністю з Донецької, Луганської та Київської областей, яких було розміщено в 9-ти інтернатних установах соціального захисту населення.

На території Швайківської громади впродовж літа заготовлено понад 200 кубічних метрів дров. Як повідомив голова громади Габріел Мкртчян, зрізано пів тисячі аварійних дерев, а також дерева, які самі насіялися на комунальній земельній ділянці. Дрова, зокрема, підуть на опалення закладів освіти. 

Сумська область

За минулу добу російські військові обстріляли Краснопільську, Білопільську, Середино-Будську та Юнаківську громади, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Зафіксовано майже 140 вибухів. За інформацією ДПСУ, противник з території росії завдавав ударів по прикордонню з використанням дронів, крупнокаліберних кулеметів, мінометів та ствольної артилерії. Внаслідок удару по Середино-Будській громаді пошкоджено інфраструктуру енергозабезпечення.

Наслідки ворожих обстрілів прикордоння України. Фото: ДПСУ

У Сумах планують обладнати мережеву сонячну електростанцію. З цією метою Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ надасть грант на суму 100 тисяч євро. Про це повідомили в Сумській міській раді. У проєктній заявці вказано, що електростанцію планують встановити для забезпечення безперебійного гарячого водопостачання будівлі дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди.

Відбулись фінальні змагання серед футбольних команд підрозділів, особовий склад яких виконує завдання в смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Суми”. У змаганнях взяли команди з Полтавщини та Сумщини, які перемогли в турнірах минулого тижня. Перемогу здобула команда з міста-Героя Охтирки.

Представники цивільно-військового співробітництва командування ОТУ «Суми» передали гуманітарну допомогу Миропільському ДФТГ, які охороняють кордони нашої країни з перших днів повномасштабної війни. 

Чернігівська область

Під ворожим вогнем вкотре опинилися громади Чернігівщини, – повідомили в ДПСУ. Сновську громаду противник обстріляв з мінометів 120 мм калібру, зафіксовано 4 вибухи. Семенівську громаду – з мінометів 82 мм калібру, зафіксовано 15 вибухів.

Чернігівщину відвідала делегація Міжнародної організації з міграції на чолі зі старшою координаторкою програми Рафаель Робелін. На зустрічі з представниками ОВА мова йшла про співпрацю у відновленні інфраструктури, зокрема, найбільш постраждалих мікрорайонів обласного центру та населених пунктів Чернігівського району.

З резервного фонду держбюджету для відновлення пошкоджених об’єктів у громадах Чернігівщини виділено 250 млн гривень. Завершено роботи на 22 об’єктах, тривають – на 57-ми. Про це повідомив керівник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. З держбюджету надходить потужна допомога будівельними матеріалами для першочергових аварійно-ремонтних робіт у громадах області, які постраждали внаслідок бойових дій.

Відновлено десятки будинків в різних населених пунктах області та мікрорайонах обласного центру. Наразі відбудовано дві вулиці у селі Ягідне – силами добробату там відновлено 22 житлові будівлі. На закупівлю будматеріалів з обласного бюджету виділено 12,6 млн гривень.

До відновлення області залучаються міжнародні гуманітарні організації. За останні місяці в ОВА проведено переговори з 15 дипломатичними делегаціями. Налагоджено комунікацію з майже 50 міжнародними організаціями та фондами.

На зимовий період в обласному центрі міська влада планує розгорнути роботи шістьох пунктів обігріву. З цією метою встановлять намети, придбають буржуйки та дрова для їх функціонування. Цього року, зважаючи на воєнну ситуацію в країні, пункти обігріву планують розгортати не за таких низьких температур, як зазвичай.

У Чернігові провели тренінг для жінок, які постраждали від бойових дій – «РаДіти знов». Під час зустрічі йшлося про психологічну допомогу собі і своїм дітям. Тренінг відбувся завдяки проєкту Українського жіночого фонду.

Тренінг для жінок «РаДіти знов» у Чернігові. Фото: з соцмереж

Чернігівський Театр пісні «ЗАБАВА», попри російську військову агресію, продовжує презентувати традиційні українські пісні та українську мову. За словами керівниці Театру Марини Харчук, молодь організовує концертні виступи у Франції на підтримку України. Пісня «Коли душа складає крила» отримала гран-прі патріотичного конкурсу авторської пісні. Солістка, яка виконала цю пісню, зараз перебуває у Німеччині.

Колектив Театру пісні «ЗАБАВА» з українськими піснями за кордоном. Фото: з соцмереж

Центральні області

Дніпропетровська область

Окупаційні війська рф знову били по Нікопольщині. Вранці під обстріл потрапив Марганець. Ракети від «Градів» прилетіли на територію хлібозаводу. Двоє людей – чоловік 1973 року народження і жінка 1971 року народження – дістали поранення. Жінка у важкому стані. Обох постраждалих госпіталізували. Внаслідок обстрілу сталася пожежа. Згоріло кілька легкових автівок, пошкоджено адмінбудівлю. Також в місті зачепило два десятки приватних будинків, п‘ять багатоповерхівок, машини, електромережі. 

Окрім цього, окупанти обстріляли з «Ураганів» Червоногригорівську громаду. Попередньо – ніхто не постраждав. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

У Дніпрі маріупольці біля центру “Я – Маріуполь” виступили проти фіктивного референдуму у їхньому рідному місті, який організовують окупанти. 

Вінницька область

У Вінниці також, як і у більшості міст України, відбулась мирна акція проти “референдумів” щодо входження українських окупованих територій до складу рф. За підрахунками зібралося близько 100 людей. Учасники акції тримали у руках плакати з написами: “Все буде Україна”, “Ні фейковому референдуму”, “Маріуполь — Україна”.

“Херсон inside/outside”,  під такою назвою відкрилася виставка у Вінниці. На якій  представили роботи херсонських митців, які перебувають в окупації, та тих, хто наразі проживає в інших містах України та за кордоном. Ця виставка про творчий діалог, розповіла кураторка Олена Афанасьєва.

Картина з виставки. Фото: з соцмереж

Кіровоградська область

У Кропивницькому жителі Маріуполя влаштували протест проти псевдореферендуму у їхньому місті. “Маріуполь був, є і буде українським містом”, – сказала співорганізаторка акції Олена Швидка. Нагадаємо, що у Кропивницькому живе півтори тисячі маріупольців, в Кіровоградській області – тисяча.

Протест проти псевдореферендуму у Маріуполі. Фото: з соцмереж

Кропивничани в рамках благодійної акції, яку ініціював Національний банк, “Смілива гривня” зібрали 200 кілограм монет для допомоги Збройним силам України.  В День міста їх передали Ощадбанку, розповів керівник пресслужби міськради Сергій Якунін.  Гроші порахують у банку та покладуть на рахунок ЗСУ. 

Полтавська область

13-річний каратист із порушенням слуху Святослав Стегній вирішив продати свої нагороди. Для цього волонтери влаштують аукціон, а зібрані гроші витратять на потреби українських військових. За словами Святослава, віддавати медалі для цієї мети не шкода.

Черкаська область

У Черкасах вимушені переселенці приєдналися до національної акції “Маріуполь – це Україна”. У заході взяли участь близько пів сотні людей.

Південні області

Запорізька область

Упродовж доби окупаційні війська обстрілювали населені пункти Пологівського району. Значних ушкоджень зазнали оселі мешканців Оріхова, Гуляйполя та прилеглих сіл. Загалом поліція зареєструвала 73 повідомлення про зруйновану інфраструктуру у Запорізькій обасті.

Цієї ночі окупанти випустили ракети по житловій інфраструктурі Запоріжжя. Одна ворожа ракета влучила в житловий сектор обласного центру та викликала пожежу в багатоповерховому будинку. Одна людина загинула, 7 людей поранено. Також від розриву снарядів у приватних будинках, розташованих неподалік епіцентру трагічної події, повилітали шибки та двері, пошкоджені дахові покриття та фасади будівель.

Наслідки ворожого обстрілу в Запорріжжі. Фото: Національна Поліція

Псевдореферендум, який вирішили провести окупанти на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, не матиме жодної законної сили. Про це повідомив керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух. Він наголосив, що так званий “референдум” російської окупаційної влади є спеціальною інформаційною операцією, яка має легалізувати захоплення російськими військами українських територій.

 

У Мелітополі окупанти примушують місцевих жителів “голосувати” просто на вулиці у їхньому так званому “референдумі”. Про це повідомив міський голова Іван Федоров.

Посадовець зазначив, що місцеве населення не підтримує “референдум”.

 

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1065 людей, з них  218 – діти.

 

Миколаївська область

Ворог продовжує спроби атакувати портову інфраструктуру Очакова. По акваторії скеровано 2 ракети Х-31, випущені з винищувача Су-30. Люди не постраждали.

Ворог знову обстрілював Миколаїв і Миколаївський район з зенітно-ракетної системи С-300. Обстріляний парк, пошкоджені житлові будинки, газогін, виникла пожежа. Відомо про влучання в акваторію річки Південний Буг.  Постраждалих нема.

З літака тактичної авіації Су-30 ворог випустив ракету Х-31 по Куцурубській громаді. Без людських втрат.

Дрон «Шахід-136» атакував ввечері позиції українських захисників на лінії зіткнення в Березнегуватській громаді.

Тривають обстріли території Баштанської, Інгульської та Широківської громаад громади. Зафіксовано руйнування будівель, загорання автомобіля. Постраждалих немає.

За добу російські агресори зруйнували 16 домівок мирних жителів Миколаївщини. Після вчорашніх ракетних обстрілів Миколаєва, поліцейські задокументували п’ять пошкоджених приватних і 10 багатоквартирних будинків, а також руйнації об’єкта інфраструктури. На території Куцурубської громади пошкоджено приватний житловий будинок та господарську споруду.

В Миколаївському районі знищено ворожий гелікоптер Мі-8, а в Баштанському – зенітно-ракетний комплекс «Тор». Про це повідомили в ОК “Південь”.

У Миколаївській бібліотеці імені Шури Кобера і Віті Хоменка 23 вересня відбулася зустріч з художницею Юлією Поліщук. Авторка презентувала 12 листівок на патріотичну

Зустріч з Юлією Поліщук. Фото: з соцмереж

Одеська область

Ворог двічі атакував Одесу за допомогю дронів-камікадзе з напрямку Чорного моря. Внаслідок влучання двох дронів зруйновано адмінбудівлю в припортовій зоні. Вибуховою хвилею пошкоджено кілька навколишніх будинків. Загинула одна цивільна особа. Ще один «Шахід-136» був збитий над морем. 

Під час повторної повітряної атаки Одеси, силами протиповітряної оборони над морем знищено ще 4 дрони-камікадзе. Серед них вперше в Україні збитий багатоцільовий ударний БпЛА іранського виробництва “Mohajer-6” (Мохаджер-6), призначений для проведення розвідки, спостереження, рекогносцировки та вогневого ураження.

При спробі атакувати напрямок порту Південного черговий «Шахід-136» також влучно збитий.

Корабельне угруповання ворожого флоту в Чорному морі складається з 15 кораблів та катерів. Зона їх маневрування незмінна – переховуючись від імовірного ураження, вздовж південно-східного узбережжя Кримського півострова. Склад, задачі та загрози – також без змін – 3 надводних та 1 підводний носії 28-ми «Калібрів» напоготові нанесення удару по всій території України.

З портів Одеси та Чорноморську  24 вересня, відправляться вісім суден до країн Африки, Азії та Європи з 131,3 тисячею тонн агропродукції.

В центрі допомоги переселенцям з Маріуполя в Одесі влаштували акцію проти “референдуму” про приєднання окупованих територій України до Росії.

Акція маріупольців проти “референдуму”. Фото: з соцмереж

Херсонська область

Противник зосереджує зусилля на організації псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Херсонщини. В кількох населених пунктах створені мобільні виборчі комісії. Облаштовані ділянки для голосування ретельно охороняються посиленими патрулями. Паралельно здійснюються подворові обходи із примушуванням місцевих мешканців долучитися до голосування. За словами Юрія Соболевського, заступника голови облради, деяким людям довелося голосувати двічі – в перший і другий день, а деяким ще й голосувати за членів своєї родини.

Ворог продовжує спроби підтягнути резерви, намагається проводити ротації підрозділів, маневри силами та засобами на різних напрямках.

Протягом ночі ворог наніс 2 авіаційних і 2 ракетних удари по наших позиціях та населених пунктах з цивільним населенням.

Оперативне Командування “Південь” повідомляє, що була проведен підготовча робота щодо виявлення пунктів управління, місць зосередження ворожого озброєння та техніки, встановлення місць підтягування резерву, в тому числі і залізницею з напрямку тимчасово окупованого Криму. Над цими об’єктами встановлюється вогневий контроль.

Українська авіація нанесла 3 удари по ворогу, а ракетно-артилерійські підрозділи відпрацювали 180 вогневих завдань. Знов завдано удари по Каховському мосту та резервам ворожої техніки, що готувались до переправи в районі Антонівського мосту. В самому Херсоні атакований район зосередження ворожого озброєння та техніки, а в Бериславському районі ненесено удар по артилерійській батареї і пункту управління ворожими підрозділами. Ще один пункт управління уражено в Генічеському районі.

В Бериславському районі протиповітряна оборона збила російський штурмовик Су-25.

Ракетно-артилерійські підрозділи уразили понтонну переправу в Новій Каховці, два скупчення озброєння та техніки в Бериславському районі, 3 осередки сил та засобів в Каховському й Херсонському районах, станцію радіоелектронної боротьби в районі Крутого Яру, колону озброєння та техніки – в Каховці.

В Запорізькій та Херсонській областях чоловікам призовного віку, що відмовились від українського громадянства та отримали паспорти російської федерації окупаційна влада розпочала вручення повісток про мобілізацію.

Служба безпеки України встановила особу командира рф, який віддає накази із затримання і катування херсонців. За даними слідства, начальник управління росгвардії у Херсонській області Олександр Науменко з березня 2022 року керує військовослужбовцями росгвардії та представниками незаконних збройних формувань рф в окупованому Херсоні.

Співробітники поліції Херсонської області в звільненому Високопіллі патрулюють вулиці разом із бійцями роти особливого призначення ГУ Нацполіції Херсонщини. Про це повідомляє поліція Херсонської області.

За минулу добу працівники поліції відкрили 29 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російської армії на Херсонщині. Вбивства цивільних, викрадення та катування людей, захоплення установ, мародерство – ось чим займаються військовослужбовці рф на тимчасово окупованих територіях.

Західні області

Волинська область

У Луцьку в рамках підготовки до опалювального сезону завершують встановлення 76 індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхових будинках і модернізацію п’яти котелень.

Четверо школярів та їх батьки з Каменя-Каширського торгують домашньої випічкою, а виручені кошти віддають на потреби військових, зокрема, для купівлі дрона. За три дні вони зібрали понад 33 тисячі грн.

Юні волонтери. Фото: з соцмереж

Закарпатська область

З російського полону додому повернувся військовослужбовець Закарпатської 128-ї бригади Олександр Кравцов.

Закарпаття відвідав заступник керівника Офісу Президента України Кирил Тимошенка. Під час візиту він відвідав чотири райони та ознайомився з проєктами, які регіон згенерував і перевів у стадію реалізації в умовах воєнного стану.

В ОВА відбулась зустріч з представниками міжнародної компанії «Metrica Inc.». Мова йшла про посилення співпраці щодо забезпечення потреб вимушених переселенців.

В Ужгородській міській раді відбулася зустріч з керівниками сусідніх територіальних громад (Холмківської, Баранинської та Оноківської). Обговорили, зокрема, співфінансування перебування дітей із навколишніх сіл у дитсадках Ужгорода.

Івано-Франківська область

З 17 до 22 вересня в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні дев’ятеро лікарів та три медсестри зі США оперували поранених українських військовослужбовців. Усього медики надали допомогу 39 бійцям із травмами обличчя.

У Івано-Франківську переселенці з Маріуполя вийшли на мирну акцію протесту проти “псевдореферендуму”. Організатор заходу Олена Калантай каже, таким чином хотіли підтримати тих, хто залишився в окупації.

Акція протеста. Фото: з соцмереж

У Кутах, що на Косівщині, запрацював шелтер для ВПО. Реалізували проєкт представники організації «Карітас Коломия» за підтримки донорів.

Львівська область

У Львові відбувся круглий стіл на тему «Ведення бізнесу в Україні під час війни». Під час зустрічі мова йшла про відновлення та підтримку українського бізнесу, який є важливим джерелом наповнення держбюджету та створення робочих місць. 

Рівненська область

За підтримки Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Рівненщина отримала гуманітарну допомогу. Розкладачки, постільну білизну, пледи, рушники та інше передадуть сім’ям ВПО та центрам масового проживання переселенців. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Тернопільська область

Небайдужi українцi за ніч зібрали понад 5 млн грн на лікування звільненому з російського полону бiйцю батальйону морської піхоти 36-тої окремої бригади тернополянину Михайлу Дiанову (позивний «Мiшаня»).

Михайло Дiанов. Фото: з соцмереж

Хмельницька область

8 захисників та 1 захисниця із Хмельниччини, які перебували в полоні, повернулись додому.

Одночасно на декількох локаціях у місті Хмельницький  відбулась акція протесту проти проведення “референдуму” на тимчасово окупованих територіях України. Ініціаторами акції стали центри підтримки переселенців.

Чернівецька область

У середині жовтня на кордоні з Румунією планують відкрити цілодобовий вантажний контрольно-пропускний пункт «Красноїльськ». Про це повідомили в ОВА.

У Чернівецькій обласній філармонії відбувся благодійний концерт, на якому збирали гроші на амуніцію та дрон для військових на Херсонському напрямку.

Міжнародна підтримка

Парламент Німеччини проголосував за рішення про передачу танків Україні.

Національна антитерористична прокуратура Франції вже розслідує сім справ стосовно злочинів, скоєних проти французів під час повномасштабного вторгнення росії в Україну

Фінляндія найближчими днями запровадить обмеження на в’їзд для росіян, посилаючись на міжнародну шкоду, яку завдають туристи з рф.

Голова МЗС Австралії Пенні Вонг вважає, що росія порушує статут ООН своїм незаконним вторгненням в Україну.

Речник президента Туреччини Ібрагім Калин заявив, що Анкара не визнаватиме результати псевдореферендумів про приєднання Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей до росії.

Уповноважений уряду з безпеки інфопростору Польщі Станіслав Жарин заявив, що Польща не повинна масово приймати росіян, які втікають від мобілізації. Чиновник наголосив, що росіян не повинні приймати у Польщі, оскільки вони можуть бути небезпечними для держави.

Литва також не надаватиме притулок росіянам, які тікають від мобілізації. Про це заявив очільник МЗС Литви Габріеліус Ландсбергіс.

Заява очільник МЗС Литви. Фото: з соцмереж

Австралія закликала Китай змусити путіна закінчити війну

Telegram на вимогу Apple і Google заблокував кілька провладних білоруських та російських каналів.

Амстердам передасть українцям 2 тисячі забутих велосипедів. Велосипеди передадуть медикам, соціальним працівникам та волонтерам, які допомагають людям на деокупованих територіях. Перші партії розподілять між громадами у Києвській, Харківській, Дніпропетровській та Чернігівській областях.

У штат Мериленд відбувся один з найбільших українських фестивалів у США – фестиваль Великого Вашингтона. Цього року у фестивалі взяли участь українські зірки Оксана Білозір та Руслана.

Щорічний Український фестиваль. Фото: УЖВ NEWS

Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska