Україна Оперативна інформація з регіонів 23.08.2022 (фото)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 23.08.2022

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська

Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук

181 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню. 

Україна коротко:

181 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню. 

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області, утриманні захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей, відновленні боєздатності підрозділів, що зазнали втрат.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація не змінилась. Окупанти задіяли ствольну артилерію для обстрілів неподалік Миколаївки та Залізного Мосту Чернігівської області.

На Харківському напрямку ворог обстрілював зі ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Уди, Соснівка, Протопопівка, Слатине, Циркуни, Харків, Петрівка, Великі Проходи, Руські Тишки, Питомник та Коробочкине. Завдав авіаударів біля Питомника, Костянтинівки та Верхнього Салтова. З метою виконання завдань розвідки та коригування вогню артилерії задіяв БпЛА.

На Слов’янському напрямку, неподалік Норцівки, Долини та Дібрівного, було зафіксовано обстріли. Завдав авіаційних ударів біля Богородичного. У районі Нової Дмитрівки вів повітряну розвідку БпЛА.

На Краматорському напрямку вогневого впливу з артилерії різних типів зазнали райони населених пунктів Сіверськ, Григорівка та Біленьке. Ворог задіяв авіацію для ударів біля Тетянівки та Пришиба. Здійснював розвідку позицій наших військ БпЛА.

На Бахмутському напрямку зафіксовано вогневе ураження територій в районах Бахмута, Бахмутського і Кодеми. Завдав авіаційних ударів неподалік Соледара та Бахмута.

Окупанти здійснили невдалу спробу розвідки боєм у напрямку населеного пункту Зайцеве, відійшли.

Наступальними та штурмовими діями противник намагався просунутися у напрямках населених пунктів Соледар, Кодема, Бахмут, Зайцеве та Курдюмівка. Успіху не мав, відійшов.

На Авдіївському напрямку, поблизу Авдіївки, Опитного, Водяного, Новобахмутівки та Невельського, противник продовжив обстріли зі всього спектру артилерійського озброєння. Завдав авіаударів неподалік Мар’їнки і Красногорівки.

Наступальними діями намагався прорвати оборону наших військ та просунутися у напрямках населених пунктів Красногорівка, Первомайське і Невельське. Успіху не мав, хаотично відступив.

На Новопавлівському напрямку ворогом було здійснено обстріли зі ствольної та реактивної артилерії біля Павлівки та Великої Новосілки. Невдало намагався покращити тактичне положення у напрямках Новомихайлівки та Золотої Ниви. 

На Запорізькому напрямку зафіксовано ворожий вогневий вплив у районах населених пунктів Щербаки, Новоданилівка, Гуляйпільське, Чарівне, Новосілка, Зелене Поле, Новопіль та Вишневе. Противник завдав авіаційних ударів біля Малинівки, Залізничного та Времівка.

На Південнобузькому напрямку ворог задіяв танки, ствольну артилерію та РСЗВ для обстрілів районів населених пунктів Посад-Покровське, Олександрівка, Прибузьке, Лупареве, Мирне, Новогригорівка, Червона Долина, Первомайське, Киселівка, Любомирівка, Андріївка, Новоолександрівка, Миколаївка, Князівка та Іванівка.

Завдав авіаударів біля Трудолюбівки, Андріївки та Новогригорівки. Для розвідки позицій наших військ та корегування вогню артилерії противник активно задіював БпЛА. 

Корабельне угруповання окупантів в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжує виконувати завдання з блокування цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря та ураження військових об’єктів і елементів інфраструктури в глибині території України.


Другий саміт Кримської платформи пройшов в онлайн-форматі через повномасштабне вторгнення росії в Україну. У ньому взяли участь 60 країн і міжнародних організацій, серед них близько 40 – на рівні президентів та прем’єр-міністрів. Нагадаємо, Кримська платформа – створений у 2021 році міжнародний формат, що ставить за мету домогтися деокупації Криму. Перший саміт відбувся 23 серпня минулого року в Києві.

Президент Польщі Анджей Дуда приїхав до Києва. Під час виступу на другому саміті Кримської платформи він заявив про необхідність звільнення від російської окупації всієї території України, включно з Кримом. В розмові з президентом Зеленським Дуда заявив, що його країна підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно. Лідери країн обговорили співпрацю у військовій та гуманітарній сферах, а також участь Польщі у відновленні України.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у своєму виступі на другому саміті Кримської платформи наголосив, що завершення окупації росією Криму є фактичною вимогою міжнародного права і важливим елементом глобальної безпеки і стабільності. Він додав, що збереження територіальної цілісності, суверенітету й політичної єдності України вкрай важливо для глобальної безпеки та стабільності.

В одному лише Краснодарському краї росії віддали на “усиновлення” понад 1 000 українських дітей, яких незаконно вивезли із захопленого окупантами Маріуполя. На сайті управління з питань сім’ї та дитинства Краснодарського краю також повідомляється, що діти, яких російські окупанти вивезли з розбомбленого українського міста, тепер проживатимуть у Тюмені, Іркутську, Кемерово та Алтайському краї. Ще понад 300 українських дітей наразі знаходяться у черзі на “усиновлення”. Вони перебувають у спеціалізованих установах Краснодарського краю.


Східні області

Харківська область 

Армія рф обстріляла з артилерії та завдала авіаударів по щонайменше 10 населених пунктах поблизу Питомника, Костянтинівки, Верхнього Салтова та Мосьпанового, – повідомив Генеральний штаб ЗСУ. За інформацією ДСНС Харківщини, вд російських обстрілів у області сталися 6 займань.

Протягом минулої доби ворог обстріляв населені пункти Чугуївського та Ізюмського районів. Пошкоджено будівлі цивільного підприємства, сталося кілька пожеж за межами населених пунктів, горіли лісосмуги та трава, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Ввечері ворог завдав удару 3 ракетами по с. Стара Гнилиця Чугуївського району. Пошкоджені теплиці. Без постраждалих. За даними Центру екстреної медичної допомоги, протягом минулої доби поранення отримали 2 мирних мешканця. У Чугуївському районі поранена жінка, в Ізюмському –  чоловік. 

Ворог обстріляв Київський район Харкова. Зафіксовано влучання в приватний будинок. Ніхто не постраждав. 

У Новобаварському районі Харкова в результаті обстрілів сталася масштабна пожежа в будівлі промислового підприємства. Полум’я охопило близько 5 тис. кв. м., – повідомили в ДСНС Харківщини.

Пожежа у Новобаварському районі Харкова. Фото: ДСНС Харківщини

Окупанти обстріляли Шевченківський район Харкова з артилерії, – повідомив міський голова Ігор Терехов. Поранення дістала одна людина.

Зранку окупанти обстріляли с. Коробочкине Чугуївського району. Сталася пожежа. Інформація про постраждалих уточнюється.

У Харкові 23 серпня відзначають День міста, з цієї нагоди трофейна техніка вийшла на патрулювання міста.

Трофейний “Тигр” у Харкові. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

Донецька область

Противник продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над Донецькою областю, – повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Зафіксовано обстріли ворога неподалік Норцівки, Долини та Дібрівного. Завдав авіаційних ударів біля Богородичного. В районі Нової Дмитрівки вів повітряну розвідку БпЛА.

Вогневого впливу з артилерії різних типів зазнали райони населених пунктів Сіверськ, Григорівка та Біленьке. Ворог задіяв авіацію для ударів біля Тетянівки та Пришиба. Здійснював розвідку позицій українських військ БпЛА. Завдав авіаційних ударів неподалік Соледара та Бахмута. Також зафіксовано вогневе ураження територій у районах Бахмута, Бахмутського і Кодеми. 

Армія рф щоденно обстрілює населені пункти Донеччини. У Соледарі внаслідок обстрілів загинула людина. Слов’янськ, Бахмут та Костянтинівка знову потрапили під обстріли російських військових. 

Внаслідок обстрілу у Слов’янську зруйновано приватний будинок. Про це повідомив очільник МВА Вадим Лях. Травмованих та загиблих немає.

Пошкодження цивільної інфраструктури. Фото: телеграм-канал Краматорської міськради

Понад тисячу українських дітей із Маріуполя було викрадено та незаконно всиновлено в Тюмені, Іркутську, Кемерово та Алтаї. Ще 300 малюків перебувають у закладах утримання Краснодарського краю. Для заохочення усиновлення влада рф пропонує спеціальні фінансові виплати.

Луганська область

На Луганщині продовжується примусова мобілізація, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Окупанти застосовують різні методи, аби відновити боєздатність своїх підрозділів. Наприклад, у Довжанську російські військові під час примусової мобілізації рвуть паспорти, документи про відстрочку чи броню.

Міністерство оборони рф після двох місяців визнало утримання у полоні правозахисника та військового ЗСУ Максима Буткевича. Наразі він знаходиться на тимчасово окупованій території Луганської області.

Північні області

Київська область

На Київщині святкували День Державного прапора. Національний символ урочисто підняли в усіх населених пунктах області. З нагоди свята пройшли тематичні виставки, до яких були залучені представники галузей культури, освіти та спорту. Військові, поліцейські та рятувальники були відзначені державними нагородами.

Урочисте підняття державного прапора. Фото: Київська ОВА

У Київській ОВА відбулася зустріч з представницею Управління Верховного комісара у справах біженців ООН в Україні Кароліною Ліндхольм Біллінг. Обговорювали відбудову зруйнованих будівель області у Макарівській та Бородянській громаді.

Зустріч з Кароліною Ліндхольм Біллінг у Києві. Фото: Київська ОВА

До Київської області прибув міністр освіти, молоді та спорту Чеської Республіки Владімір Балаш. Під час візиту обговорювали відновлення навчальних закладів області та підготовку до нового навчального року. Гість на власні очі побачив школи у Гостомелі та Ірпені, зруйновані російськими обстрілами. 

Двом військовим рф повідомили про підозру за порушенням законів та звичаїв війни. В ДБР повідомили, що двоє солдат із 37-ї мотострілецької бригади, яка дислокується в Бурятії, знущались над мирними мешканцями під час окупації Бородянки та Макарова, а також займалися мародерством і обстрілювали цивільні об’єкти. Їм загрожує позбавлення волі до 12 років.

За один день у столичних парках виявили кілька боєприпасів. Як повідомили у Патрульній поліції, у Дарницькому районі місцеві знайшли дві тротилові шашки, а в парку «Нивки» предмет, схожий на снаряд.

Благодійний фонд «МАЙНДІ» презентував серію навчальних курсів для якнайшвидшого повернення до мирного життя ветеранів війни та учасників бойових дій. Зокрема, це курс із робототехніки, навчання за IT-спеціальностями, а також курс менеджера з логістики. Особлива увага до постраждалих із важкими пораненнями та втратою кінцівок.

У Києві відбулась презентація освітнього проєкту «Діалоги про війну». Матеріали розраховані на учнів 5-11 класів і пояснюють, що таке сучасна російсько-українська війна і чому росія намагається захопити Україну. Мета авторів проєкту навчити дітей критично мислити і не стати жертвами пропаганди.

До Дня незалежності у столиці рух ЧЕСНО та Музей Революції Гідності створили виставку «Інфоспротив». На ній можна побачити колекцію білбордів, графіті, поштових марок, листівок і пісень, які були створені у боротьбі проти російської агресії на інформаційному фронті. Мета проєкту показати, що інформаційний спротив допомагає протидіяти ворогу, а  долучитися до такого спротиву може кожен громадянин.

Житомирська область

Благодійний фонд «Гуманітарний хаб «Житомир» передав близько 7 тонн медикаментів лікарням Харкова. Препарати надійшли в якості допомоги від партнерів з Японії, США та Нідерландів. У пакунках – перев’язувальні матеріали, кровоспинні, знеболювальні, дитячі ліки та інші препарати.

7 тонн медикаментів для Харківських лікарень. Фото: Суспільне Житомир

На Житомирщині триває перевірка готовності закладів освіти до нового навчального року. Сьогодні оглядали школи та садочки Малинської громади, яка зазнала значних руйнувань від російських обстрілів. Всі заклади забезпечують необхідними речами, перевіряють аварійні виходи та вентиляцію, а також проводять інструктажі для вчителів.

Укриття у садочку Малинської громади. Фото: Житомирська ОВА

З нагоди Дня Державного прапору в Житомирі відбувся патріотичний заплив річкою Тетерів, під час якого розгорнули 30-метровий прапор України. У заході взяли участь близько 80 спортсменів на аутригерах, байдарках та каное.

Патріотичний заплив в Житомирі. Фото: Житомирська ОВА

Сумська область

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Сумської та Чернігівської областей. За інформацією ДПСУ, дві 120 мм російські міни розірвалися на території Середино-Будської громади. Також зафіксовано постріли освітлювальними снарядами, – повідомили в Сумській ОВА. Внаслідок обстрілів неподалік міста виникла пожежа біля очисних споруд.

На території Сумщини планують систематично проводити комплексні контрдиверсійні заходи, спрямовані на запобігання та нейтралізацію загроз розвідувально-підривної діяльності ворога. Про це повідомили в СБУ області. Громадян просять зберігати спокій та з розумінням ставитись до можливих незручностей.

Сумщина увійшла до пілотного проєкту МОЗ, згідно якого передбачаються поетапні зміни в системі охорони здоров’я упродовж 2-3 років. Як повідомив керівник ОВА Дмитро Живицький, мета проєкту − сформувати спроможні мережі лікарень, яка забезпечуватиме українців якісними медичними послугами, що відповідають міжнародним стандартам та практикам. Уся програма обійдеться в 7,7 млрд грн. Кошти на її впровадження надійдуть від міжнародних донорів і Європейського банку реконструкції та розвитку.

На Сумщині внаслідок війни пошкоджено 11 медичних закладів, ще 2 зруйновано вщент. За попередніми підрахунками, збитки від руйнації лікарень складають 60 млн грн, від пошкоджень – 13 млн.

170 підопічних Атинського психоневрологічного інтернату переведуть на постійне проживання до одного з сіл поблизу Білопілля. Як повідомили в Сумської обласній раді, на підготовку та ремонт будівель з бюджету Білопілля передано до обласного бюджету субвенцію більш як на 1 млн грн. Нагадаємо, пацієнтів евакуювали після обстрілів психоневрологічного інтернату російською армією. Тоді внаслідок ворожих ударів було поранено троє людей, жодна будівля не вціліла.

В Сумах до Дня Незалежності України презентували творчий проєкт «Перевтілення: портрети, що оживають». Це проєкт сумчанки Анни Гавриленко та Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. В проєкті відтворено 12 відомих картин з колекцій музеїв Сумщини. Виставка триватиме кілька тижнів в обласній філармонії, надалі її демонструватимуть в інших містах області.

Творчий проєкт «Перевтілення: портрети, що оживають». Фото: Сумська ОВА

Чернігівська область

Ворог чотири рази обстрілював територію Семенівської громади зі 120-мм мінометів та ствольної артилерії, загалом зафіксовано близько трьох десятків вибухів, – повідомили в ДПСУ.

В Чернігові екологи міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” обстежують місця злочинів росіян – беруть проби ґрунту, проводять фото- та відеофіксацію постраждалих підприємств та природних об’єктів. Нагадаємо, одне з найбільших забруднень у Чернігові сталося 3 березня від пожежі на нафтобазі. Також внаслідок обстрілів росіянами будівельного гіпермаркету “Епіцентр”, горіли тисячі тонн полімерних матеріалів, що призвело до потрапляння у повітря токсичних речовин.

Екологи міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” за роботою, Чернігів. Фото: з соцмереж.

На Чернігівщині отримали тисячу доз векторної вакцини від COVID-19 Janssen (Jcovden) у межах міжнародної ініціативи COVAX. Упродовж тижня область має отримати ще тисячу доз. Про це повідомила головна координаторка з вакцинальної кампанії в області Романа Сопотницька. Препарат буде розподілено між пунктами вакцинації.

Благодійний турнір з футболу пройшов у Чернігові на стадіоні “Юність”. Змагались 8 команд, серед яких професійні гравці та аматори. За час турніру організатори зібрали 82 тисячі грн для людей, які втратили житло внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Центральні області

Дніпропетровська область  

Ввечері ворог вдарив по Зеленодольській громаді з «Ураганів». Внаслідок обстрілу загинула жінка, її чоловіка поранено. Пошкоджено приватний житловий будинок.

Вночі окупанти тричі вдарили по Нікопольському району зі ствольної артилерії.  У Марганець прилетіли 13 снарядів. Постраждали дві жінки, одна з них в лікарні. В місті пошкоджено 6 житлових будинків, господарчі споруди, газогін та мережу водопостачання. Поблизу одного з сіл Марганецької громади стався ще один обстріл. Ворог поцілив по електромережі. 

У Червоногригорівській ТГ внаслідок обстрілу пошкоджено з десяток приватних будинків, авто, лінію електропередач. Без постраждалих.

Наслідки обстрілів російськими військами. Фото: Прокуратура Дніпропетровщини

У Дніпрі через «приліт» російської ракети один приватний будинок зруйнований, один пошкоджений. Без постраждалих.

Наслідки ранкового прильоту російської ракети «Іскандер». Фото: Валентин Резніченко

На Нікополь російська армія скерувала три дрони-камікадзе та 20 снарядів з «Градів». Понівечені кілька приватних будинків, сталося загоряння. Зачепило і місцевий водно-спортивний комплекс. Попередньо, ніхто не постраждав.Через загрозу артобстрілів  в місті призупинили роботу міського громадського транспорту. Про це повідомили у міськраді Нікополя. Також 3 російські безпілотники-розвідники було збито ЗСУ. 

Наслідки обстрілів на Дніпропетровщині. Фото: Валентин Резніченко

У Дніпрі на День прапору розгорнули на фасаді багатоповерхового будинку один із найбільших прапорів в Україні – його розмір 12 на 18 метрів. Після того, як його знімуть з будівлі, волонтери зроблять з нього багато маленьких прапорців і передадуть їх на передову.

Один з найбільших прапорів в Україні. Фото: з соцмереж

У Дніпрі на оглядовому майданчику в парку ім. Т. Шевченка відбувся відкритий пленер “Дніпро надихає” до Дня Державного прапору України. 11 майстринь образотворчого мистецтва долучилися до заходу.

Творча акція до Дня Державного прапору України. Фото: з соцмереж

Вінницька область   

На проєкт «Укриття для життя», в межах якого передбачені кошти на облаштування укриттів, у Вінниці подали заявку 63 ОСББ, ОСН та громадських організацій. Найбільшу кількість балів набрали 20 заявок, які отримають фінансування для облаштування захисних приміщень у багатоповерхових будинках та укомплектування їх «Пакунками безпеки» з речами першої необхідності.

У Вінниці культурно-мистецькі заходи до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України проходитимуть в онлайн-форматі, – повідомили у міській раді. Серед заходів, зокрема, концертна програма, віртуальні виставки, майстер-клас з виготовлення прапорців та вікторина «Прапор як державний символ».

У Вінниці видають пільгові картки пенсіонерам, учасникам АТО/ООС, чорнобильцям, особам з інвалідністю та дітям-сиротам. На них щомісячно нараховують 60 безкоштовних поїздок у громадському транспорті. Також пільговий проїзд передбачений для учнів та студентів. Крім того, 1 114 пільгових карток вже видано переселенцям, – розповіла директорка “Вінницякартсервісу” Катерина Бабіна.

Два автомобілі швидкої допомоги передала Погребищенській лікарні волонтерка Марина Ставнійчук. Спершу реанімобіль мали відправити на передову. Але після перемовин з адміністрацією лікарні вирішили передати закладу. Раніше цьому закладу волонтери вже передали апарат УЗД та хірургічні столи.

Два автомобілі швидкої допомоги, передані Погребищенській лікарні. Фото: з соцмереж

У День Державного прапора України в пологовому відділені Калинівської центральної районної лікарні традиційно влаштували тематичну фотосесію для немовлят. Дітей фотографували загорнутими у синьо-жовті стяги. Про це розповіла заступниця медичного директора з якості медичного обслуговування Калинівської центральної районної лікарні Людмила Яремчук. До речі, в ніч з 22 на 23 серпня в закладі народилися четверо немовлят – три дівчинки та один хлопчик.

Патріотична фотосесія для немовлят. Фото: Калинівська міськрада

Вінниччина отримала тисячу доз вакцини Janssen від COVID-19. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА. Загалом Дитячий фонд ООН UNICEF Ukraine доставив в Україну 100 000 доз векторної вакцини в межах міжнародної ініціативи COVAX. 

Кіровоградська область

З метою перевірки готовності роботи навчальних закладів в умовах війни до області прибула заступниця міністра освіти і науки України Віра Рогова. Про це повідомили в Кіровоградській ОВА.

Перевірка сховищ у школах області. Фото: з соцмереж

В усіх школах Бобринецької громади на Кіровоградщині облаштували укриття. Нині триває опитування батьків щодо формату навчання дітей, – розповіла заступниця міського голови Бобринця Наталія Яворська.

Укриття у школі Бобринецької громади на Кіровоградщині. Фото: з соцмереж

На площі Героїв Майдану в Кропивницькому курсанти Донецького університету внутрішніх справ організували патріотичну акцію до Дня прапора та 31-ї річниці Незалежності України – в супроводі університетського ансамблю барабанщиць вони вишикувалися у формі тризуба і розгорнули 20-метровий синьо-жовтий стяг.

Патріотична акція до Дня прапора та 31-ї річниці Незалежності України. Фото: Донецький державний університет внутрішніх справ

Неподалік Кропивницького проводяться роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів. Про можливі звуки вибухів попередив голова військової адміністрації області Андрій Райкович. 

Полтавська область

На Полтавщині влаштували велопробіг до Дня Державного прапора – з державними прапорами на велосипедах, шестеро полтавчан подолали 140 км.  Про це розповів організатор акції Анатолій Котляр.

Велопробіг до Дня Державного прапора. Фото: з соцмереж

На Полтавщині із 43 освітніх закладів мистецького спрямування навчання у класах розпочнуть лише у трьох установах. Ще в одній заняття влаштовуватимуть дистанційно через відсутність укриття, а у решті – за змішаним форматом. Про це розповіла директорка обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури Ліна Богодиста.

Укриття у навчальному закладі. Фото: з соцмереж

У Полтавській громаді планують оголосити тендер на розробку проєкту з облаштування національного військового меморіального кладовища на цвинтарі у селі Затурине. На це спрямують 4 мільйони гривень з бюджету громади. Про це розповів директор комунального підприємства “Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування” Дмитро Третяков. 

Черкаська область

Містечко для евакуйованих тварин будують у Черкаському зоопарку. Від початку російської агресії зоопарк вже прийняв 70 тварин і готується до чергового поповнення. У містечку розмістяться, зокрема, леви, леопарди та рисі, – розповів директор зоопарку Євген Ван.

Зоолог Максим Григор’єв годує кінкажу, евакуйовану з Київщини. Фото: з соцмереж

Жителі Черкас долучилися до Всеукраїнського доброчинного велопробігу на підтримку Збройних Сил України, ініційованого рятувальниками. Учасником можна було стати, заплативши за реєстрацію від ста гривень. Організатори велопробігу зібрали 21 тисячу грн, – повідомила волонтерка Центру допомоги армії Іванна Дубова. За її словами, за ці кошти придбають рації для українських військових, які знаходяться на передовій.

Жителі Черкас доєдналися до Всеукраїнського доброчинного велопробігу на підтримку ЗСУ. Фото: з соцмереж

25 комп’ютерів передали Смілянщині доброчинники з Данії. Їх отримали як міські, так і сільські школи. Кожному закладу дістався один комп’ютер, розповів заступник громадської організації “Січ” Денис Балмасов.

25 комп’ютерів передали Смілянщині доброчинники з Данії. Фото: з соцмереж

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів.

Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Ольгівське.

До поліції надійшло 28 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом доби з тимчасово окупованої території області було евакуйовано 1 947 людей, з них  534 – діти.

У тимчасово окупованому місті Енергодар російські військові обстріляли район Запорізької ТЕС. Два чоловіки загинули.

Російські окупанти накопичують техніку на території Запорізької АЕС, також вони збільшили кількість військових на станції, – повідомили в “Енергоатомі”

Якщо буде досягнуто успіху в переговорному процесі, представники Міжнародної агенції з атомної енергії планують відвідати Запорізьку АЕС. Про це повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі.

Двом російським військовим та двом колаборантам заочно повідомили про підозру у справі викрадення українського врожаю на тимчасово окупованих територіях. Підозрювані привласнили та вивезли близько 138 тисяч тонн української сільгосппродукції.

Творчі колективи та вихованці Запорізького регіону провели культурно-мистецький захід з нагоди головних державних свят. Гості заходу разом із акторами Запорізького академічного обласного театру юного глядача виконали гімн України та відомі українські пісні.

З нагоди Дня Державного прапору у Запоріжжі провели флешмоб “Підійми наш прапор”. Синьо-жовтий стяг розгортали у кожному районному хабі для ВПО, а саме:  Василівському, Мелітопольському, Пологівському, Бердянському і Запорізькому.

Напередодні Дня Незалежності, у Запоріжжі презентували вишиті патріотичні писанки. Майстрині створили їх, щоб висловити вдячність іноземним лідерам за підтримку України.

Миколаївська область

Українські сили протиповітряної оборони збили російську ракету Х-31, яка була спрямована на Миколаївську область.

Жителям Миколаївщини рекомендують дотримуватися усіх правил безпеки та не нехтувати сигналами тривоги, особливо у День Державного прапора та День незалежності України. За словами керівника Миколаївської ОВА, існує висока загроза обстрілів.

Сьогодні вночі російські війська завдали чергових ударів по Березнегуватому та території Широківської громади. Про це повідомляє Поліція Миколаївської області.

Вчора під ворожим вогнем перебував Миколаїв, Березнегувате та села Велике Артакове, Мурахівка. Пошкоджені багатоквартирні та приватні житлові будинки, адмінбудівлі, харчувального закладу та транспортні засоби.

Волонтери платформи «МрійДій» передали три позашляховики миколаївським захисникам. Автомобілі приїхали з Болгарії, Франції та Литви й вже пройшли повний технічний огляд та готові до експлуатації.

Автомобілі від волонтерів. Фото: Миколаївська ОВА.

Одеська область

В Чорному морі напоготові перебувають чотири ракетоносії, споряджені 28 ракетами “Калібр”.

23 серпня Український прапор  підняли на площі біля аеропорту “Одеса”, а також прикрасили ним Воронцовський маяк. Стяг, піднятий в аеропорту, є найбільшим на Одещині. Його розміри – 6 на 8 метрів, висота флагштока – 50 метрів.

Воронцовський маяк. Фото з соцмереж.

Херсонська область

Українські ракетно-артилерійські підрозділи знищили склад з боєприпасами та командний пункт 247-го десантно-штурмового полку в Чорнобаївці, а також командний пункт 331 парашутно-десантного полку в Нововоскресенському і ще один склад з боєприпасами в Благодатному.

Підтверджені втрати ворога складають 23 військових, один танк Т-72 та легкий броньований тягач.

За минулу добу поліція відкрила 25 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів військових рф та їх поплічників на Херсонщині.

Російські війська обстріляли 7 населених пунктів Херсонської області, є поранені, пошкоджено приватні будинки, гаражі та сонячні електростанції. Проти мирного населення окупанти застосували ракетні системи залпового вогню “Град”, артилерію та міномети.

Наслідки ворожих обстрілів у Херсонській області. Фото: Поліція Херсонської області.

Станом на 22 серпня росіяни тримають у полоні 6 голів українських громад з Херсонської області. Про це повідомили в Асоціації міст України.

Рух опору “Жовта стрічка” оголосив акцію проти російської агітації, яку військові РФ розвішують у тимчасово окупованих містах області. За умовами акції, потрібно зібрати агітаційні листівки, плакати та інші пропагандистські матеріали окупантів, пошкодити їх і викинути на смітник, сфотографувати або зняти на відео і надіслати на @yellowribbonUA_manager.

Західні області

Волинська область 

У Білорусі неподалік кордону з Рівненщиною та Волинню помітили колони військової техніки. Про це повідомляє моніторингова група «Беларускі Гаюн». За їхніми даними, на трасі М10 (Лунинець-Пінськ) рухались 7 БТР, від Білоозерська до озера Біле рухались 6 «Уралів» і КамАЗ білоруської армії. 

На кордоні з білоруським кордоном в Ратнівській громаді копають рови, що зможуть зупинити ворожу техніку. Наразі триває розчистка каналів від чагарників та дерев. Про це повідомляють на веб-сайті Ратнівської громади.

У Луцьку з 40-метрового обеліска на меморіальному комплексі “Вічна Слава” демонтували радянську зірку. Як розповів керівник міського департаменту житлово-комунального господарства Микола Осіюк, зірка важить 300 кілограмів і розташована на висоті 36 метрів. Спершу майстри намагалися спиляти зірку повністю, але згодом вирішили демонтовувати її частинами. 

З 23 серпня почав курсувати новий швидкісний потяг Укрзалізниці, який з’єднує  Луцьк і Рівне зі столицею України. Завершено ремонт та випущено на маршрут другий двоповерховий поїзд Skoda.

Закарпатська область

В Ужгороді до Дня Державного Прапора України на площі Богдана Хмельницького підняли найбільший прапор Закарпаття. Стяг має розміри 3,5 на 7 метрів і майорить на 30-метровому флагштоці. Через загрозу можливих атак з повітря цьогоріч програма святкувань була максимально скороченою, – повідомили в Закарпатській ОДА.

Підняття найбільшого прапору Закарпаття. Фото з соцмереж

В Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосифа Бокшая розпочалася виставка “Україна очима і серцем юних харків’ян». Виставка відбувається з нагоди святкування Дня Незалежності України, Дня Державного Прапора України та Дня міста Харкова.  Більшість малюнків вихованців Південноміської дитячої художньої школи та юних закарпатських художників були створені в бомбосховищах і підвалах.

Малюнки харківських дітей на виставці в ужгороді. Фото: zakarpattya.net.ua

Івано-Франківська область

З нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України в Штабі спілки волонтерів Прикарпаття, яка з 2014 року діє в обласній державній адміністрації, вручили нагороди. Івано-Франківських волонтерів нагороджено медаллю “Доблесть Прикарпаття”, а також грамотами за активну волонтерську і благодійну діяльністю, мужність і патріотизм.

Нагородження волонтерів. Фото: телеграм-канал очільниці Івано-Франківської ОВА Світлани Гоменюк.

Чергову вантажівку для наших воїнів було відправлено на передову. Разом з авто для військових поїде особливий подарунок – патріотичні пряники, приготовлені вихованцями Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації. В Івано-Франківській ОВА зазначили, що наші захисники мають знати, що в тилу роблять все можливе, щоб допомогти нашим солдатами дати відсіч ворогу, .

Львівська область

Під час підняття прапора на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові вшанували тих, хто віддав своє життя за свободу України. Біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України. 

Урочистості до Дня Державного прапора України. Фото: телеграм-канал очільника Львівської ОВА Максима Козицького

Делегація з Луганської області на чолі з головою ОВА Сергієм Гайдаєм прибула на Львівщину з нагоди Дня Державного прапора України та Дня Незалежності. 

Ще 200 вимушених переселенців матимуть дах над головою та нормальні умови для проживання, – повідомили у Львівській ОВА. Вони проживатимуть у гуртожитку на вулиці Мельника у 32 кімнатах. Сьогодні мешканці отримали ключі від кімнат. Реконструкцію гуртожитку, підвідомчого Дрогобицькій міській раді, здійснили за 52 дні. 

Оператори дронів у 103 бригаді сил ТрО почепили до БПЛА прапор України та пустили неподалік лінії зіткнення. Таким чином стяг було видно на тимчасово захоплених росією територіях України. В Telegram-каналі бригади повідомляється, що після польоту квадрокоптер із прапором успішно повернувся і надалі використовуватиметься для виявлення та знищення ворога.

Привітання українців на окупованих територіях. Скриншот з відео 103 бригади Сил ТрО

У Львові до Дня Державного прапора України для дітей організували майстер-клас з виготовлення патріотичних брошок. Він відбувся у Львівській обласній дитячій бібліотеці. За словами працівника бібліотеки Тараса Федорчака, від початку війни у бібліотеці помітно збільшилась кількість патріотичних заходів.

Рівненська область

В Рівному з нагоди Дня Прапора вперше відзначили людей, якими пишається область,  новою нагородою – «Слава Рівненщини». Ця почесна відзнака є нагородою найвищого рівня Рівненської ОВА. Першими отримали цю нагороду військовослужбовець Володимир Климов, головний лікар Рівненської центральної міської лікарні Євген Кучерук та пастор Церкви Християн Віри Євангельської і волонтер Володимир Бричка, .

Колектив «Рівнегазу» передав військовим ОК «Захід» автомобіль. Це вже 15-й транспортний засіб, який енергетики придбали для наших захисників. Крім авта військові отримали також буржуйки для польових умов, тактичний одяг та саперські лопати. Баскетбольний клуб «Рівне» та Сергій Ліщук також долучились до акції та придбали для ЗСУ надсучасний квадрокоптер.

Тернопільська область

З нагоди Дня Державного прапора в Тернополі відбулися урочисті заходи. Загальнонаціональною хвилиною мовчання вшанували загиблих воїнів й урочисто підняли Український стяг у парку «Сопільче». Також присутнім продемонстрували прапори різних епох, починаючи від часів Русі і до Незалежності. 

На Тернопільщині встановили 4 нові кисневі станції з 14 запланованих, – повідомили у Тернопільській військовій адміністрації. Спеціальне обладнання вже працює у Гусятинській комунальній лікарні, Заліщицькій центральній міській лікарні, Тернопільській міській комунальній лікарні № 2, а також у Козівській центральній районній лікарні.

Кисневі станції. Фото: телеграм-канал Тернопільської ОДА

Хмельницька область

У Хмельницькому відбувся благодійний велозаїзд до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. Виручені кошти використають на закупівлю квадрокоптера для ЗСУ, –повідомили в міській раді.

Для мешканців міста та ВПО  ГО “Молодь за краще майбутнє” спільно з Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою за підтримки European Endowment For Democracy організували історичний екскурс «Державотворчі процеси сучасної України». Про це повідомили в міській раді.

Чернівецька область

Масштабна ретроспективна виставка про красу Буковинського краю та його людей «Чарівний край Черемоша й Прута» відкрилась у Чернівецькому обласному художньому музеї. Присвячено її Дню Незалежності України.  У експозиції представлено понад 70 творів з колекції закладу – живопис, графіка і скульптура від початку 20 століття до наших днів. Про це повідомили в обласній раді.

Сотні написів залишили на 10-метровому синьо-жовтому прапорі буковинці та переселенці, котрі взяли участь в акції «Сади єднання», яка відбулася в десяти громадах краю. Організували ініціативу силами місцевого об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, депутатів обласної ради та активістів.

Акція «Сади єднання». Фото: Чернівецька обласна рада

Міжнародна підтримка

Нідерланди виділять Україні додатковий пакет допомоги на 80 млн євро для підтримки економіки та допомоги в розмінуванні. Про це повідомили в Міністерстві оборони країни.

Уряд Словаччини передасть Україні 30 бойових машин піхоти (БМП). Натомість отримає від Німеччини 15 танків Leopard 2A4. Про це повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

Громадянам Естонії варто подумати, наскільки їм потрібно бути на території росії. Про це заявив глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу.

Країни Балтії, Польща та Фінляндія можуть запровадити заборону на в’їзд російських туристів навіть якщо ЄС не зможе домовитися про спільну заборону. Про це повідомив литовський міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс. За його словами, насамперед Вільнюс покладається на загальноєвропейське рішення.

На другому саміті Кримської платформи прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив про розширення санкцій щодо росії. Вони стосуватимуться 62 осіб та одного підприємства оборонного сектору. Також Канада виділила Україні 450 млн доларів на закупівлю палива на зиму. 

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина спільно з Японією надасть Україні 60 млн доларів на будівництво зерносховищ. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що докладає зусиль для розширення військової підтримки України. 

Президент Естонії Алар Каріс закликав судити всіх, хто має стосунок до злочинів у війні рф проти України. Він закликав докласти зусиль, щоб агресивні дії Росії обходились їй дорожче.

У Європі вперше продали конфісковану яхту підсанкційного російського олігарха. 

Пʼятипалубна 72-метрова яхта Axioma належала мільярдеру Дмитру Пумпянскому. Це перша суперʼяхта, виставлена ​​на публічний аукціон після вторгнення росії в Україну. 


Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages^

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska