Україна Оперативна інформація з регіонів 23.07.2022 (фото)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 23.07.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Olena Reka, Yana Hushchyna, Halyna Radevych, Ioanna Kryvenko

Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук

150 діб триває героїчний спротив українського народу російському вторгненню.

Україна коротко:

150 діб триває героїчний спротив українського народу російському вторгненню.

Оперативна інформація Генерального штабу Збройних сил України щодо російського вторгнення станом на 18:00:

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках обстановка без суттєвих змін. Ворог обстріляв село Старикове Сумської області. Триває повітряна розвідка прикордонної ділянки в Чернігівській та Сумській областях безпілотними літальними апаратами.

На Слобожанському напрямку підрозділи противника усіма наявними засобами продовжують стримувати підрозділи Сил оборони від просування вглиб тимчасово зайнятої території.

На Харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Харків, Руські Тишки, Черкаські Тишки, Базаліївка, Гусарівка, Руська Лозова, Уди, Малинівка та інших. Завдав авіаудару неподалік Верхнього Салтова.

На Слов’янському напрямку противник обстрілював із артилерії райони Дібровного, Великої Комишувахи, Нової Дмитрівки та інших. Біля Богородичного, силами розвідувальної групи, намагався виявити слабкі місця в обороні наших військ. Противника знешкоджено.

На Донецькому напрямку окупанти продовжують зосереджувати основні зусилля на Краматорському та Бахмутському напрямках, тривають спроби встановлення контролю над територією Вуглегірської ТЕС.

На Краматорському напрямку ворог здійснював обстріли зокрема в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Різниківка, Закітне, Григорівка, Виїмка та Званівка. Завдав авіаудару біля Спірного.

Штурмовими діями з різних напрямків намагався покращити тактичне положення у районі Верхньокам’янського. Українські воїни зустріли ворога кинджальним вогнем та завдали значних втрат. Окупанти в паніці відійшли.

На Бахмутському напрямку противник намагається створити сприятливі умови для продовження наступу на Бахмут. Обстрілював наші війська із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах Травневого, Семигір’я, Роздолівки, Яковлівки, Соледара, Білогорівки та інших населених пунктів. Завдав авіаційних ударів по Покровському та Новолуганському.

Окупанти знову, вже з різних напрямків, спробували штурмувати територію Вуглегірської ТЕС. Знову безуспішно і з втратами.

Розвідувальні групи противника намагалися виявити слабкі місця в обороні наших військ на напрямках Соледара та Покровського. Виявлені та знешкоджені.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог систематично обстрілював цивільну та військову інфраструктуру в районах населених пунктів Новобахмутівка, Піски, Опитне, Водяне, Шевченко, Мала Токмачка, Новосілка, Зелене Поле, Білогір’я та багатьох інших. Завдав авіаударів поблизу Красногорівки та Кам’янки.

На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на недопущенні просування наших військ. Підтримує високу інтенсивність розвідки безпілотними літальними апаратами. Тривають обопільні обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків вздовж всієї лінії зіткнення.

В підрозділах російських окупаційних військ все частіше фіксуються випадки дезертирства та відкритої непокори командуванню.


ЄС засуджує російський удар по порту Одеси, який стався менше як за 24 години після того, як росія підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна морем. «Хоч би що обіцяла росія, вона завжди знайде шляхи, як це не виконувати», – прокоментував обстріл порту Одеси Президент України Володимир Зеленський. Нагадаємо, вранці 23 липня рф вдарила по Одеському порту.

358 дітей загинули внаслідок збройної агресії рф в Україні, – йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. Ці цифри не остаточні. Також через бомбардування та обстріли збройними силами рф пошкоджено 2 188 закладів освіти, з них 221 зруйновано повністю.

В Україні запрацюють нові правила отримання водійського посвідчення. Про це інформують в МВС. Відтепер охочим отримати водійське посвідчення спочатку треба пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування. Тільки потім, вже зі знаннями правил дорожнього руху, курсанти зможуть розпочати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом.

Відомий гурт Imagine Dragons збиратиме гроші на відновлення України. Музиканти стали амбасадорами фандрейзингової платформі United24 та допомагатимуть збирати благодійні внески для України.


Східні області

Харківська область

Протягом доби росіяни наносили удари по Харківському, Основ’янському, Богодухівському, Чугуївському, Ізюмському районах.

Вороги влучили в двоповерховий житловий будинок у Харкові. Загиблих немає, поранений чоловік перебуває в задовільному стані. Будівля майже повністю зруйнована. 

Окупанти поцілили у двір Харківського університету міського господарства, загиблих чи поранених немає. За попередніми даними поліції, обстріл вівся з гармати «Гіацинт-Б».

ХНУМГ, Харків, 23 липня 2022 року. Фото з соцмережі.

Внаслідок ракетного обстрілу селища Рогань на Харківщині частково зруйноване приватне підприємство. Про це повідомили в обласній прокуратурі.

Харків, наслідки обстрілу Рогані, 22 липня 2022 року. Фото: Харківська обласна прокуратура.

Російські окупанти вранці з артилерії обстріляли Довжик Золочівської громади. Значно пошкоджений ліцей. Загинула 74-річна жінка, 4 людини поранено. Про це повідомив голова громади Віктор Коваленко.

Довжик, Золочівська громада, Харківська область, 23 липня 2022 року. Фото: Віктор Коваленко.

У Харкові росіяни знищили 30 нових турецьких автобусів Karsan та десятки тролейбусів. Наслідки обстрілу депо показали комунальники. Пошкоджено 58% тролейбусного парку, що налічує 91 новенький “Богдан”.

Фото пошкодженого автобуса. Фото з соцмережі.

Не дивлячись на обстріли, бригади КП «Харківські теплові мережі» комплексно готують тепломагістралі та внутрішньоквартальні мережі до опалювального сезону.

У Зміївській громаді окупанти знищили 30 га пшениці. Фермери та місцеві гасили вогонь власноруч.

Донецька область

​​По всій території області ситуація залишається напруженою. Ворог веде війну на знищення людей та інфраструктури.

Донеччина після обстрілів 23 липня. Фото з соцмережі.

російські окупанти нанесли 20 ударів по Донеччині – обстріляли 13 населених пунктів області. Руйнувань зазнали 52 цивільні об’єкти. Дев’ятеро людей отримали поранення.

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на Донеччині загинули 637 людей, поранення отримали 1650. Встановити точну кількість загиблих та поранених у Маріуполі та Волновасі наразі неможливо.

Карта Донеччини. Фото з соцмережі.

Російські окупанти вночі та вранці з артилерії обстріляли Авдіївку, Костянтинівку та Торецьк. Загинула одна людина.

Донецька область. Фото з соцмережі.

Слов’янськ знову під ударами російських окупантів – обстріляно житлові квартали міста. Відомо про трьох поранених людей, шість пошкоджених п’ятиповерхівок та кілька приватних будинків. За попередньою інформацією, обстріл міста окупанти здійснили касетними боєприпасами.

Слов’янськ. Фото з соцмережі.

В окупованому Маріуполі найпростіші харчові продукти продають з націнкою у 200-300%. Про це повідомили у Маріупольській міській раді.

На Донеччині за добу поновлене електропостачання до 18 тисяч домогосподарств, без світла лишаються 326 населених пунктів. Найскладніші напрямки – Слов’янський, Авдіївський, Мар’їнський, Торецький, Бахмутський.

Луганська область

Протягом доби українські військові відбили дві атаки окупантів у напрямку Верхньокам’янського та Сіверська. Поблизу Слов’яносербська знищили ще один російський склад боєприпасів. 

З боку Лисичанська ворог постійно атакує різні ділянки адмінмежі між Луганщиною та Донеччиною.

На тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей працюють спеціалізовані тюрми, де тримають місцевих жителів та російських солдатів, які відмовляються воювати.

У Лисичанську ВСУ підірвали штаб окупантів у будівлі суду. Саме в цей момент там тривала нарада. Загинуло близько 50 ворогів, які були у цей час у будівлі. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Скріншот сторінки в соцмережі голови ЛОВА Сергія Гайдая. Фото з соцмережі.

На сьогодні в Лисичанську повністю відсутні централізовані комунікації. За даними голови міської військової адміністрації Валерія Шибіко, наразі в місті залишаються 10-12 тисяч людей.

На окупованій Луганщині, аби мати можливість пересуватись областю, необхідно отримати перепустку від окупантів. Її видають після перевірок та проходження дактилоскопії.

З 8 липня у гуманітарному штабі отримали гуманітарну допомогу 3 634 жителів Сєвєродонецька та навколишніх населених пунктів. Про це повідомив координатор штабу Олександр Стрюк. 

Північні області

Київська область

У рамках проведення Саміту перших леді та джентельменів Київщину відвідали Перші леді Латвійської Республіки Андра Апіне-Левіте та Литовської Республіки Діана Наусєдєнє. Під час візиту гості оглянули вщент зруйновані житлові будинки Ірпеня та поклали квіти біля пам’ятного хреста на місці масових поховань в Бучі.

На території Київської області комендантська година діятиме щодня з 23:00 до 5:00. Тимчасові обмеження продовжені розпорядженням керівника Київської обласної військової адміністрації на всій території області до 31 липня.

В Бучанському районі на протитанковій міні підірвався трактор, – повідомляють в Київській ОВА. Це відбулось під час виконання сільськогосподарських робіт неподалік села Андріївка. Водій трактору не постраждав.

Трактор під час роботи в полі підірвався на міні, Бучанський район. Фото: Київська ОВА.

Більше 270 тисяч вимушених переселенців переїхали до столиці з 2014 року, – повідомили в КМДА. З 24 лютого в Києві зареєстровано ще майже 100 тисяч, понад 15 тисяч із них – діти. Найбільша кількість переїхала із Донецької та Луганської областей, також багато з Харківської, Сумської та Запорізької.

Модульні містечка функціонують у місті Буча, селищах Бородянка та Макарів. За інформацією Київської ОВА, тимчасовий прихисток в них знайшли 1000 людей, які втратили свої домівки через військові дії. Наразі монтаж та підключення до комунікацій будиночків триває в Ірпені.

Завдяки психолого-медичній ініціативі “Моє серденько” у Фастові надано допомогу 236 дітям та 278 батькам. Проєкт започатковано в партнерстві з Центром дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та міжнародною організацією «Лікарі без кордонів». Невдовзі планується відкриття діагностично-лікувального відділення.

В Іванкові на Київщині відкриють мистецький центр на честь української художниці Марії Примаченко, повідомляє керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Артпростір облаштують на базі Іванківського історико-краєзнавчого музею, який був частково зруйнуваний російськими ракетами 25 лютого. Усі картини Примаченко й деякі з інших експонатів вдалося врятувати.

Зруйнований російськими ракетами Іванківський історико-краєзнавчий музей. Фото: Київська ОВА.

У Музеї історії Києва стартує творчий проєкт «Вкрадене мистецтво або переоблік культури». Це серія лекцій, покликаних розповісти про геніальних українських митців, творчість яких із 18 століття привласнювала росія.

Житомирська область

На Житомирщині до центрів зайнятості звернулося більше 1 200 громадян, котрі змушені були змінили місце проживання через бойові дії. Найбільша кількість з Донецької та Київської області, а також Луганської, Харківської й Херсонської. Влаштувалося на роботу за допомогою служби занятості 244 внутрішньо переміщені особи. 

Розпочався цикл семінар-тренінгів з надання домедичної підготовки для поліцейських підрозділів Житомирської області. Інструкторами стали досвідчені викладачі, медики та волонтери. Допомогли організувати заняття Управління дотримання прав людини НПУ та Товариство Червоного Хреста України.

Цього тижня надійшла чергова партія гуманітарної допомоги до Бердичівського, Житомирського, Коростенського та Новоград-Волинського районів. В Житомирській ОВА повідомили, що організація UNICEF надала близько 12 тисяч матраців для облаштування тимчасового житла внутрішньо переміщеним особам.

Навчальні заклади області отримали від Гуманітарного штабу обласної військової адміністрації більше 200 наборів для бомбосховищ. 

Житомирянин виграв конкурс на кращу інсталяцію для Національного технологічного центру Оздеміра Байрактара. Про перемогу Олександра Нікітенка повідомили організатори конкурсу. Надалі планується розробка робочого проєкту для подальшої реалізації. Частину коштів призового фонду архітектори планують передати на допомогу Збройним силам України.

Проєкт художньої інсталяції Олександра Нікітенка для штаб-квартири компанії Baykar. Фото: Житомир.Info

Сумська область

Впродовж доби противник обстріляв Путивльську та Шалигінську громади Сумської області, застосовуючи артилерію, повідомляють в ДПСУ.

Від ворожих обстрілів постраждали Юнаківська, Миропільська, Білопільська, Хотінська, Краснопільська та Миколаївська громади Сумщини, – повідомляють в Сумській ОВА. В Білопільській громаді внаслідок прямого потрапляння артилерійського снаряду в трактор загинув фермер.

У Шостці на одному з підприємств міста пролунав вибух, є травмовані. Про це повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Він зазначив, що вибух не пов’язаний з бойовими діями. Постраждало п’ятеро людей, одна людина померла в лікарні від опіків.

Працівники газового господарства Сумщини отримали подяку від голови ОВА за відповідальність та самовіддану працю в найскладніших умовах війни. З початку війни на Сумщині ворог пошкодив газові мережі у 100 населених пунктах.

В Сумській області волонтери виробляють для військових окопні свічки зі старих бляшанок, гофрованого картону та парафіну. Волонтери запевняють, що такі свічки не бояться вологості та холоду, за їхньою допомогою легко розпалювати багаття навіть у сиру погоду.

Окопні свічки, виготовлені волонтерами Шостки для військових. Фото з соціальних мереж.

Чернігівська область

Російські війська продовжують обстрілювати українське прикордоння, – повідомляють в ДПСУ. Впродовж доби під ворожим вогнем опинилися Новгород-Сіверська і Семенівська громади Чернігівщини.

Тричі зі ствольної артилерії та мінометів росіяни цілили по території Семенівської громади, зафіксовано 32 вибухи. Новгородсіверську громаду ворог обстріляв зі ствольної артилерії, зафіксовано 45 вибухів. Також противник використовував автоматичний гранатомет – зафіксовано близько семи десятків вибухів.

У Чернігівській області виявлено черговий схрон зі зброєю російських загарбників. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України. Схованку знайшли прикордонні кінологи під час проведення планових контрдиверсійних заходів. Про належність до озброєння армії рф свідчить нанесене на зброю маркування.

Схрон з російською зброєю, виявлений на Чернігівщині. Фото: Укрінформ.

Зменшити витрати на утримання очисних споруд, фонтанів, ремонт доріг, водопостачання фонтанів та перерозподілити їх на влаштування спостережних пунктів та аварійно-відновлювальні роботи в житловому секторі – таке рішення прийняла Чернігівська міська рада в умовах війни.

В Новгород-Сіверському відбувся благодійний ярмарок, який організовано для збору коштів на потреби ЗСУ. Щонедільний ярмарок започатковано дружинами військових. На розпродажі можна придбати крафтові речі, виготовлені місцевими ремісниками, смаколики, які своїми руками роблять дружини воїнів, а також запашну олію власного виробництва.

Центральні області

Вінницька область

До всеукраїнського флешмобу “Біжу за Азовсталь” на підтримку захисників Маріуполя долучилися півсотні вінничан. Учасники бігли від Вінницької арки до Замкової гори та у зворотній бік.

Фото із соцмереж

На Чемпіонаті світу з веслувального слалому серед юніорів та молоді до 23 років, який проходив у місті Івреа в Італії, вінничанин Сергій Совко виборов “бронзу”.

У Вінницькому  Музеї історії показали історичні світлини Будинку офіцерів, у який влучила ворожа ракета 14 липня.

Будинок офіцерів у 1958 році (можливо 1959 рік). Фото з колекції Ігоря Ланового.

Дніпропетровська область

Ворог не перестає обстрілювати Дніпропетровщину. Ударили по двох районах області – Нікопольському та Криворізькому.

Червоногригорівську громаду окупанти обстріляли з “Градів”. Жертв та руйнувань немає. 

Електромережі та газовід було пошкоджено у селі Ганнівка Широківської громади в результаті обстрілів. Люди не постраждали. 

Під удар потрапила  Велика Костромка Зеленодільської громади. Кілька вулиць залишились без світла. Жертв немає.

У Дніпрі з’явився мурал у синьо-жовтих кольорах на перехресті вулиць Січових стрільців та Шевченка, присвячений українському дисиденту Левкові Лук’яненку.

Фото із соцмереж

Кіровоградська область

Вранці ворог обстріляв Кропивницький район. Було випущено 13 ракет. Троє людей загинули, 19 поранені.

У Кропивницькому студентів Донецького державного університету внутрішніх справ навчали як надати домедичну допомогу на полі бою. Інструктаж з тактичної медицини проводив бойовий лікар 124 бригади територіальної оборони з позивним “Айболіт”.

У музеї Ракетних військ стратегічного призначення, розташованому у Голованівському районі Кіровоградської області,  відкрили виставку знищеної українцями російської техніки з Київської та Миколаївської областей.

Експонати виставки. Фото із соцмереж

Полтавська область

У Полтаві біля Свято-Успенського Собору майстри Опішнянського художнього ліцею проводять благодійні майстер-класи з гончарства та виготовлення оберегів із тканини. Керамічні та текстильні вироби продають та  збирають гроші на потреби військових.

Фото із соцмереж

У Полтаві, як і в багатьох інших містах України, провели благодійний забіг «Біжу за Азовсталь» для підтримки оборонців Маріуполя.

Черкаська область

На Черкащині безробітних, які не знайшли роботу протягом місяця, будуть залучати до громадських робіт. Про це повідомила керівник відділу обласного центру зайнятості Лариса Мірошник.

На Черкащині пройшов благодійний забіг на підтримку захисників “Азовсталі”.

Фото із соцмереж

Вишивальниця із Черкас Оксана Поступак організувала проєкт “Сорочка для захисників”. Нині 45 майстринь шиють та вишивають національне вбрання, аби передати його українським військовим.

Фото із соцмереж

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Ворог продовжує обстріли позицій українських захисників, застосовуючи танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

Надвечір 60-ма реактивними снарядами РСЗВ “Град” окупанти обстріляли село Канівське на Запоріжжі. Втрат та руйнувань немає.

Ракетний удар на Запоріжжі. Фото з відкритих джерел.

До поліції надійшло 12 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами у районах населених пунктів Успенівка, Гуляйпільське, Рівнопілля, Залізничне, Лук’янівське, Новоданилівка.

Протягом доби з тимчасово окупованої території до Запоріжжя було евакуйовано 1100 людей, 250 з них – діти.

За повідомленням Запорізької ОВА, на тимчасово окупованих територіях продовжують викрадати людей. Наразі відомо про 415 випадків викрадення, понад 170 осіб продовжують перебувати у заручниках. 

Вночі у тимчасово окупованій Кирилівці, що у Мелітопольському районі лунали вибухи. Міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що після вдалих атак ЗСУ на військові бази в Мелітополі і Мирному Мелітопольського району, окупанти почали звозити свою військову техніку до Кирилівки.

Миколаївська область

Зранку російські окупанти запустили 6 ракет С-300 по Миколаєву. Поцілили у приватне складське приміщення та по околицях міста. Від вибухової хвилі та уламків пошкоджень зазнали два міські заклади освіти – в них вибиті вікна і двері.

Протягом доби на території Миколаївської області зареєстровано 10 пожеж, які виникли в результаті влучення ворожих боєприпасів та уламків від них. Пожежі стались у Первомайській, Галіцинівській, Березнегуватській та Бааштанській громадах, а також в обласному центрі.

Пожежа, яка виникла внаслідок ворожих обстрілів. Фото: Миколаївська ОВА.

За даними Миколаївської ОВА, станом на 23 липня з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 7 819 цивільних об’єктів.

Одеська область

Ворог атакував Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу “Калібр”. У порту знаходилось зерно, яке мали відправити на експорт. 2 ракети збито силами протиповітряної оборони. 2 влучили в об’єкти інфраструктури порту. Внаслідок ракетного удару виникла пожежа у насосній станції.

В Чорному морі перебувають два ракетоносці з 16-ма «Калібрами» та два великих десантинх кораблі російської армії.

Херсонська область

Ворог продовжує оборонятися, намагаючись утриматися на зайнятих рубежах за рахунок обстрілів реактивними системами залпового вогню і авіаційних ударів. Про це повідомляє Оперативне Командування “Південь”.

Вдень парою ворожих ударних гелікоптерів Ка-52 атаковано околиці Андріївки. Без втрат.

Українська штурмова авіація та гелікоптери завдали ударів по 2 ворожим опорним пунктам на Херсонщині і по скупченню ворожої сили та техніки на Миколаївщині.

Зафіксовано втрати ворога в кількості 93 окупантів, реактивної системи залпового вогню «Град», 3 БТР-82,  2 самохідних гармати “Піон”,  6 одиниць автотехніки та складу з боєприпасами. Остаточні втрати ворога дорозвідуються.

За даними ОК “Південь”, Сили оборони півдня впродовж 10 днів завдали ударів по 34 пунктах та складах боєприпасів військ рф. Знищено 2 командних та 10 опорних пунктів, 7 місць скупчення сили та техніки, 15 складів з боєприпасами російських військ.

Після ударів ЗСУ окупанти в Херсонській області почали завозити боєприпаси під виглядом «гуманітарної допомоги». Про це повідомляє Головне Управління Розвідки. Збройні сили рф маркують воєнні вантажі як «гуманітарну допомогу». Зокрема, до Херсонської області заїхали понад 20 «цивільних» вантажівок КамАз. Реальний вантаж – боєприпаси. Нові склади боєприпасів ворог облаштовує в закладах культури та освіти.

За даними Міністерства культури та інформаційної політики України, станом на 22 липня у Херсонській області внаслідок збройної агресії росії знищено або ушкоджено п’ять об’єктів культурної спадщини України.

Західні області

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась, – повідомили у Генштабі ЗСУ. Кордон з білоруссю посилено охороняється. ЗСУ, ТрО і добровольчі формування готові до рішучих дій у разі провокацій.

Волинська область

У Луцьку родини переселенців, які виховують дітей з інвалідністю, отримають допомогу від ЮНІСЕФ та ООН. Наразі у Луцькій громаді проживає 52 дитини-переселенці з інвалідністю.

Поляки подарували пожежним Луцька автодрабину з висотою підйому стріли на 37 метрів. Автомобіль надійшов в рамках допомоги від польських вогнеборців з міста Познань.

Автодрабина. Фото з сайту ГУ ДСНС України у Волинській області.

У Луцьку пройшли заняття для дітей, на яких сапери розповіли дітям про вибухонебезпечні предмети.

Закарпатська область

Перша група зі 116 дітей повернулася додому з майже тижневого відпочинку в австрійському Бургенланді. Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

На дитячому ярмарку в Ужгороді зібрали 23 430 грн на далекомір для ЗСУ.

Дитячий ярмарок. Фото з соцмережі.

В Ужгороді пройшла виставка дитячих малюнків на військову тематику, на якій представили близько 30 робіт.

У місті Хуст на Закарпатті вулицю Льва Толстого перейменували на вулицю Бориса Джонсона. Про це повідомили у Хустській міській рада.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську відбувся спортивний благодійний флешмоб “Біжу за Азовсталь”. Організувала захід Асоціація родин захисників “Азовсталь”. Зазначимо, що «Біжимо за «Азовсталь» – загальнонаціональна акція, яку підтримали в 9 містах України. Сьогодні люди пробігли на знак підтримки Маріуполя та полонених з «Азовсталі».

Флешмоб «Біжимо за «Азовсталь». Фото з соцмережі.

У Коломиї в музичних школах більше не вивчатимуть російських композиторів. Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський

Львівська область

Двома евакуаційними потягами з зони бойових дій у Львів евакуювали 270 осіб. До Перемишля зі Львівщини чотирма потягами вирушили 855 людей.

Львівська ОВА організувала неформальну зустріч з представниками туристичної галузі, щоб з’ясувати проблемні моменти туризму та віднайти варіанти їх вирішення.

Ініціативна група вчителів організувала освітній проєкт «Розмови українською» для внутрішньо переміщених людей, які проживають в модульному містечку «Маріяполіс» та впродовж кількох тижнів допомагала їм адаптуватися, удосконалюючи свою розмовну українську мову.

Переселенці вивчають українську мову. Фото з сайту Львівської міської ради.

Львівський марафонець Назар Кірик щодня пробігає півмарафон (21,1 км), щоб зібрати донати на дрон Autel evo 2 dual, ціна якого складає 260 000 грн.

Назар Кірик. Фото з Львівської міської ради.

Рівненська область

Працівників патрульної поліції з Донецької та Луганської областей релокують в Дубно. Про це йшла мова на зустрічі голови Рівненської ОВА Віталія Коваля з головою Нацполіції Ігорем Клименком. Попередньо переїжджатимуть 60 чоловік. Роботу планують розпочати в кінці серпня.

Зустріч стосовно релокації патрульної поліції. Фото з сайту РОВА.

У Рівному відбувся спортивний благодійний флешмоб “Біжу за Азовсталь”. Організувала захід Асоціація родин захисників “Азовсталь”. 

Тернопільська область

На Тернопільщині відбулося засідання оперативного штабу із забезпечення будівельними матеріалами задля відновлення об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії росії. Серед пріоритетних завдань місцевих адміністрацій – моніторинг виробників будівельної продукції та аналіз виробничої потужності підприємств.

Студенти з іспанського Мадриду прибули до Чорткова, щоб допомогти українським захисникам. Вони приїхали двома бусами, навантаженими харчами та медикаментами. Також вони долучилися до приготування тушкованки для бійців.

Іспанські студенти у Чорткові. Фото з соцмережі.

Хмельницька область

Цивільним особам на Хмельниччині заборонено в’їжджати у ліс усіма видами транспортних засобів, крім велотранспорту. Про це повідомили в ОВА.

Чернівецька область

У Чернівецькій ОВА зустрічали спеціального уповноваженого від Уряду Баварії в області, членом організації «Lions Clubs International» Філіпом Блобелем. Під час зустрічі обговорили питання гуманітарної підтримки. Зазначимо, що з початку війни Буковина отримала чотири транши медичних товарів від Уряду Баварії на загальну вартість близько 250 тисяч євро. 

У рамках гуманітарної допомоги вижницькі рятувальники отримали 12 ручних та 6 стаціонарних автомобільних цифрових радіостанцій Hytera та спеціальний мобільний намет для штабу. Про це повідомили в обласному управлінні ДСНС.

Гуманітарна допомога від польських партнерів. Фото з сайту ГУ ДСНС України у Чернівецькій області.

На Буковині провели спортивне свято «Olympic day», на якому взяли участь близько двохсот дітей-сиріт із Миколаївщини. Діти взяли участь у естафетах та конкурсах. Про це повідомляє Управління молоді та спорту Чернівецької ОВА.

Спортивне свято. Фото з сайту ЧОВА.

Міжнародна підтримка

Джо Байден підписав новий пакет допомоги Україні на сумму $175 млн. Пакет включає ще 5 HIMARS и 580 дронів Phoenix Ghost.

США підтверджують готовність надати гуманітарну підтримку та допомогу у повоєнному відновленні України. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Україна отримає 20 мільйонів євро гранту від KfW на будівництво або реконструкцію ПТУ. Про це повідомили у Кабінеті Міністрів.

Володимир Зеленський у Києві зустрівся з делегацією Палати представників Конгресу США.

Польща передала Україні 40 броньованих машин піхоти БМП-1.

Українці у Польщі отримуватимуть спеціальні електронні посвідки для перетину кордонів у ЄС. Цей документ дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони. 

У Польщі лікуватимуть поранених українських бійців. Щотижня санітарний поїзд буде транспортувати в Польщу близько 30 військових, які зазнали поранень. Перша така група прибула на лікування ще 18 липня, друга – поїде наступного тижня.

Завдяки допомозі та фінансуванню польських партнерів Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina у прикордонних населених пунктах Волині облаштують укриття.

Українські екіпажі проходять навчання на тральщиках Sandown в Шотландії. Українські військові відпрацьовують вправи зі зброєю, удосконалюють навички з контролю за пошкодженнями судна та керування механізмами.

Український електронний підпис визнали відповідним до європейських стандартів. Про це повідомили у Мінцифри.

Президент України Зеленський та президент Казахстану Токаєв провели телефонну розмову, під час якої обговорили питання взаємодії в економіці, енергетиці та цифровізації.

Перша леді Литви Діана Науседа прибула до Києва на Другий Саміт перших леді та джентльменів, на якому обговорять майбутнє України та світу в контексті повоєнної відбудови.

В Естонії відправили за ґрати трьох чоловіків за підтримку російської агресії.

Викладачка Варшавської академії мистецтв Аня Кудзя зібрала кошти, купила та сама привезла до України тисячі аптечок для українських захисників. Зазначимо, що у Польщі Аня Кудзя започаткувала акцію UkrainaPomagamy.

Аня Кудзя. Фото з сайту Львівської міської ради.

Легендарний гурт Imagine Dragons став амбасадором платформи United24.

Американський актор Ітан Гоук звернувся до Папи Римського з проханням очолити марш миру для підтримки України.

Ітак Гоук. Фото з сайту Верховної Ради України.

Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska