Україна Оперативна інформація з регіонів 22.09.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

211 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противником зосереджується зусилля на спробах повної окупації Донецької області та утриманні захоплених територій, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, не припиняє ведення повітряної розвідки.

Ворог і надалі завдає ударів по об’єктах цивільної інфраструктури та житлових будинках, тероризуючи мирне населення. Загроза авіаційних та ракетних ударів залишається для всієї території України.

За добу противник завдав 4 ракетні та 17 авіаційних ударів, здійснив понад 24 обстріли з РСЗВ по військових та цивільних об’єктах на території України, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Постраждала інфраструктура більш як 30 населених пунктів, Це, зокрема, Пришиб, Спірне, Веселе, Мар’їнка, Бахмут, Костянтинівка, Нескучне, Полтавка, Єгорівка, Безіменне, Білогірка, Запоріжжя, Кривий Ріг, Первомайськ, Миколаїв, Очаків, Високопілля, Сухий Ставок та Миролюбівка.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась.

На інших напрямках противник продовжує обстріли з танків, мінометів та артилерії:

на Сіверському напрямку – у районі населених пунктів Шалигине, Волфине, Їздецьке та Миропільське Сумської області;

на Слобожанському напрямку – у районах населених пунктів Глибоке, Стрілеча, Мороховець, Веселе, Сотницький Козачок, Вовчанськ, Гатище, Дворічна, Гусинка, Кам’янка, Куп’янськ, Артільне, Осинове та Міхуватка;

на Краматорському напрямку – Богородичне, Яцьківка, Ярова, Тетянівка, Святогірськ, Пришиб, Словʼянськ, Платонівка, Донецьке, Сидорове, Закітне, Озерне, Щурове та Райгородок;

на Бахмутському напрямку – Сіверськ, Спірне, Званівка, Миколаївка, Роздолівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Одрадівка, Веселе, Білогорівка, Розівка, Зайцеве, Яковлівка, Майорськ;

на Авдіївському напрямку – Красногорівка, Авдіївка, Кам’янка, Опитне, Мар’їнка, Водяне і Новомихайлівка;

на Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник активних дій не проводив, разом з тим здійснив артилерійські обстріли по населених пунктах Микільське, Вугледар, Володимирівка, Пречистівка, Новоукраїнка, Велика Новосілка, Нескучне, Времівка, Павлівка, Мала Токмачка, Гуляйпільське, Залізничне, Полтавка, Новопіль та Новосілка.

На Південнобузькому напрямку вогневого впливу зазнали понад 37 населених пунктів.

Ворог намагається утримати ситуацію на тимчасово окупованих територіях під своїм контролем. У Херсоні посилюється адміністративно-поліцейський режим, здійснюється перевірка осель та психологічний тиск на місцевих жителів.

Активізувалась робота щодо підготовки та проведення так званого “референдуму” на тимчасово захоплених територіях України. Так, у населених пунктах Херсонської області, представники російської окупаційної влади, під приводом якісного розподілу гуманітарної допомоги, намагаються отримати від місцевих жителів їх особисті дані. Триває формування так званих “виборчих комісій”.

У місті Старобільськ Луганської області окупаційна влада заборонила місцевому населенню залишати місто у період з 23 по 27 вересня. За наявною інформацією, окупанти створюють озброєні групи для обходу помешкань та примусу людей брати участь у так званому “референдумі”. Проводиться підготовка до зйомок пропагандистськими ЗМІ сюжетів про таку собі “активну участь місцевих мешканців у голосуванні”.

На тимчасово захопленій території Запорізької області місцевим жителям за надання паспортних даних та отримання громадянства російської федерації обіцяють грошову винагороду і побутові прилади.

За поточну добу підрозділи Сил оборони відбили ворожі атаки в районах населених пунктів Куп’янськ, Зайцеве та Новомихайлівка.

Протягом доби авіація Сил оборони уразила десять районів зосередження живої сили і військової техніки противника та дві позиції зенітних ракетних комплексів.

Крім того, нашими підрозділами протиповітряної оборони було знищено два БпЛА окупантів.

Ракетні війська і артилерія за поточну добу завдали вогневого ураження, зокрема, по чотирьох пунктах управління, двох районах зосередження особового складу та військової техніки, трьох позиціях ППО, позиції артилерії, а також трьох складах боєприпасів.


Україна повернула своїх Героїв додому у рамках обміну з російськими окупантами. Про це було повідомлено президентом Володимиром Зеленським та главою ОП Андрієм Єрмаком в ефірі телемарафону. Вдалося обміняти 215 українських захисників, серед них 10 іноземців. Також серед звільнених із російського полону 124 – офіцери. Серед тих, кого звільнили, 108 бійців “Азову”. росії повернул кума путіна віктора медведчука і 55 російських окупантів. Зокрема, п’ятеро українських командирів перебувають в Туреччині під особистими гарантіями захисту і безпеки Ердогана.

На тимчасово окупованій Донеччині російські куратори наказали бойовикам окупованої Донеччини розширити “електоральну базу”. Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України. Вони хочуть залучити до участі у псевдореферендумі неповнолітніх українців, у тому числі з дитячих будинків. Таким чином бойовики намагаються штучно компенсувати катастрофічну нестачу голосів. Також хочуть залучати родини з пропискою в Донецькій області, які тимчасово виїхали до рф. Українські спецслужбовці ідентифікували всіх організаторів, встановила їх місцезнаходження та задокументувала злочини.


Східні області

Харківська область

Під удари російських військових потрапили вісім населених пунктів Харківщини: Стрілеча, Глибоке, Мороховець, Гатище, Вовчанськ, Кам’янка, Куп’янськ та Осикове, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Підрозділи Сил оборони відбили атаку російських окупантів в районі Куп’янська. Також під обстріл на Харківському напрямку потрапили Веселе, Сотницький Козачок, Дворічна, Гусинка.

Харківський спецпідрозділ “Kraken” оприлюднив інформацію про втрати в ході контрнаступу на Харківщині. Під час звільнення Балаклії та Куп’янська загинули дев’ятеро військових. Список і фото загиблих опубліковані у Telegram-каналі підрозділу.

Протягом минулої доби ворог продовжував терор мирного населення Харкова та Харківської області. Минулого вечора окупанти з РСЗВ обстріляли Київський район Харкова, зруйновано 7 гаражів на території гаражного кооперативу. Сталася пожежа. Ніхто не постраждав.

На території області від ворожих обстрілів страждали Чугуївський, Ізюмський, Куп’янський та Харківський райони. Пошкоджені житлові будинки, господарські споруди. В Чугуївському районі внаслідок ракетного удару пошкоджено верхній шлюз Печенізької дамби. Ситуація на об’єкті під контролем, загрози прориву дамби немає, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За даними Центру екстреної медичної допомоги, в Куп’янському районі поранені 5 людей, в тому числі 13-річний хлопчик. Його стан медики оцінюють як важкий. В Харківському районі 1 поранений.

Неподалік с. Гракове Чугуївського району під час проведення ремонтних робіт підірвалися на міні 2 співробітника “Харківобленерго” та 1 співробітник ДСНС. Один з них загинув, двоє госпіталізовані з пораненнями.

На вулицях Куп’янська вилучили дві російські авіабомби ФАБ-500, які російські окупанти спустили на парашутах у житлові сектори міста, – повідомили в обласній прокуратурі.

Двоє семирічних дітей та 72-річна жінка дістали поранень внаслідок російського обстрілу Куп’янська, повідомили у Харківській ОВА.

На ранок 22 вересня на кладовищі в Ізюмі ексгумували тіла 387 людей, серед яких 5 дітей, повідомив очільник відділу Харківської обласної прокуратури Євгеній Соколов.

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили 5 мирних жителів Донеччини: 2 у Кураховому, 1 у Бахмуті, 1 в Авдіївці та 1 у Карлівці. Ще 12 отримали поранення. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Промислова зона у Краматорську. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла КириленкаУвечері росіяни завдали ракетного удару по підприємству у Краматорську та обстріляли школу мистецтв у Часовому Ярі касетними боєприпасами.

У Мар’їнській громаді зафіксовано обстріли по Мар’їнці, Красногорівці, Максимільянівці та Костянтинівці, в Очеретинській – по околицям Очеретиного, Кераміка та Новокалинового. Без постраждалих.

Всю ніч поодинокі прильоти в Авдіївці, на ранок – масований артобстріл центру міста та танковий обстріл старої частини – наслідки встановлюються.

У Диліївці Костянтинівської громади пошкоджено 2 будинки, без жертв.

У Бахмутській громаді удари прийшлися по приватному сектору Бахмута та Хромовому – поранено 2 людини, пошкоджено 6 будинків.

У Світлодарській громаді гучно було в Одрадівці та на станції Майорськ – інформація про постраждалих не надходила.

В Кураховому рятувальники під час розбирання завалів зруйнованої багатоповерхівки дістали тіло чоловіка, який вважався безвісти зниклим. У Курахівській громаді вже загинули 16 місцевих мешканців, поранення отримали 39 жителів, а одна людина безвісти зникла.

 

Курахове. Фото: з соцмереж

 Окупований Донецьк потрапив під обстріл. Внаслідок обстрілу загинули щонайменше шестеро людей. Окупаційна влада Донецька звинувачує українських військових в обстрілі.

В “ДНР” планують залучати дітей від 13 до 17 років до участі у “референдумі”. Неповнолітніх мають супроводжувати до “виборчих дільниць” їх батьки, опікуни або представники так званих “дитячих будинків” на тимчасово окупованій території регіону, – повідомили в СБУ. За інформацією радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, ватажок так званої “ДНР” Пушилін дав вказівку терміново організувати проведення “референдуму” у Маріупольському, Нікольському та Мангуському районах з 23 по 27 вересня.

Луганська область

У Старобільську, що у Луганській області, окупанти заборонили населенню їхати з міста через референдум, – повідомили у Генштабі ЗСУ.

За минулу добу підрозділи наших військ відбили атаки противника в районах населених пунктів Зайцеве, Одрадівка та Новомихайлівка.

Авіація Сил оборони завдала 41 удар по ворожих позиціях. Підтверджено ураження 21 району зосередження живої сили і військової техніки противника, 4 опорних пунктів, 15 позицій зенітних ракетних комплексів.

Ракетні війська і артилерія влучили по 24 об’єктах противника. Зокрема, по 4 пунктах управління різного рівня, 4 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 7 складах боєприпасів та ПММ. В зону ураження потрапили склади, 4 об’єкти ППО та артилерії.

Ворог здійснював обстріли з танків, мінометів та артилерії різних калібрів по населених пунктах:

  • на Краматорському напрямку: Слов’янськ, Коровій Яр, Богородичне, Олександрівка, Ярова, Пришиб, Діброва, Донецьке, Райгородок, Студенок, Тетянівка, Закітне та Озерне;
  • на Бахмутському напрямку: Миколаївка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Роздолівка, Опитне, Яковлівка, Білогорівка, Майорськ, Кліщівка, Краснополівка, Званівка, Юр’ївка та Нью-Йорк

Напередодні холодів окупанти виселили жителів Гончарівки та Кузьменівки зі своїх помешкань насильно та вивезли вглиб окупованої Луганщини. Де зараз вони – достеменно невідомо. До початку російського вторгнення в цих населених пунктах проживали загалом трохи більш як дві тисячі людей – повідомили у Луганській ОВА.

росіяни підтягують резерви з боку Сватового та Троїцького. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Він додав, що не дивлячись на звільнення, знищена Білогорівка досі знаходиться під постійними ворожими обстрілами.

Північні області

Київська область

У рамках пілотного проєкту оцифровано 40 населених пунктів шести громад Київщини: Ірпінська, Бучанська, Гостомельська, Бородянська, Дмитрівська та Макарівська. Попередня оцінка збитків цих громад, за даними проміжного звіту партнерів, складає майже 2 млрд доларів, загалом Україні необхідно для відбудови та відновлення 349 млрд.

Нагадаємо, задля якісної та швидкої відбудови Київщини Міністерство розвитку громад і територій України та Програма розвитку ООН підписали Меморандум. Міжнародні партнери будуть проводити оцінку пошкоджень будівель та картографування Київщини, а також підтримувати розробку комплексної геоінформаційної системи моніторингу регіонального відновлення та розвитку.

Посол України в Іспанії Сергій Погорельцев та мер Герніки Хосе Марія Горроньо підписали меморандум про дружбу та побратимство між містами Ірпінь та Герніка. Про це повідомило посольство України в Іспанії. Зазначається, що крім розвитку культурних зв’язків, підписання меморандуму відкриває дорогу для участі компаній регіону Біскайя в проєктах з відновлення зруйнованої інфраструктури міста Ірпінь.

Посол України в Іспанії Сергій Погорельцев та мер Герніки Хосе Марія Горроньо. Фото: з допису Embajada de Ucrania en el Reino de España

Віталій Кличко звернувся до Федерального міністра економічної співпраці та розвитку Німеччини щодо надання Києву генераторів та мобільних пунктів обігріву. Він зазначив, що столиця придбає пересувні мобільні котельні як резервне джерело теплопостачання на випадок позаштатних ситуацій під час опалювального сезону. Вони забезпечуватимуть теплом лікарні, дитсадки, школи і працюватимуть у пунктах обігріву, які розгорне місто.

Рятувальники Києва прибули на деокуповані території Харківщини у складі зведеного загону ДСНС. 41 рятувальник та 12 одиниць техніки братимуть участь у відновленні місцевої інфраструктури. До складу загону також увійшли 9 одиниць техніки та 11 чоловік від Київської міської державної адміністрації.

За підтримки ЮНІСЕФ тривають ремонтні роботи в укритті Ірпінського ліцею інноваційних технологій. Після їх завершення діти зможуть відвідувати навчальний заклад. З початку навчального року навчання відбувається онлайн.

У Бородянці відновлюють Палац культури імені Тараса Шевченка. Як повідомили в Київській ОВА, там триває заміна вікон за рахунок субвенції державного бюджету. Роботи планують завершити за декілька тижнів.

В Києві відкрилась виставка “Марія Примаченко. Врятоване”, – повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики. У межах проєкту демонструють 14 робіт художниці, які вціліли після пожежі в Іванківському історико-краєзнавчому музеї, спричиненої російськими обстрілами.

У Києві представили врятовані картини Марії Приймаченко. Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

23 вересня у столиці відбудеться Благодійний аукціон «Герої без зброї». Всі зібрані кошти будуть передані пожежно-рятувальним частинам Краматорська та Харкова. Для продажу на аукціоні зібрано понад 100 лотів – роботи українських художників, історичні предмети козацької доби, спортивні атрибути підписані легендарними спортсменами.

Японський блогер приїхав до Києва підтримати українців. Коїчі Кувабара проводить кампанію “Безкоштовні обійми” по всьому світу з 2011 року. Днями він виклав свою трансляцію з Майдану Незалежності.

Коїчі Кувабара приїхав до Києва підтримати українців обіймами. Фото: з соцмереж

Житомирська область

Серед звільнених українських полонених – Дмитро Козацький, захисник «Азовсталі» з позивним «Орест», родом з міста Малин Житомирщини. Про це повідомив керівник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко. Дмитро – автор фотографій поранених бійців у польовому шпиталі «Азовсталі», які стали символом боротьби за свободу українців у всьому світі.

Дмитро Козацький з мамою та сестрою після повернення з полону. Фото: Instagram, Dasha Stilinski

Житомир вчасно увійде в опалювальний сезон – технічна готовність міста до зими на рівні 95%. Про це повідомив директор «Житомиртеплокомуненерго». Всі заплановані роботи планують завершити до 1 жовтня.

Патрульні поліцейські Житомира затримали жінку, яка чіплялася до перехожих та агресивно поводилася – затримана виявилася громадянкою росії. Також з’ясувалося, що жінка перебуває на території України незаконно та підлягає примусовому видворенню. Поліцейські передали її працівникам СБУ.

В Житомирі стартував освітній проєкт “Визначні постаті Житомирщини”, присвячений 85-річчю від дня створення області. Його програма складається з вебінарів, які формуються в хронологічному порядку – починаючи від козацької доби і до сьогодення. Проєкт реалізують спільно з управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОВА.

Сумська область

За минулу добу російські військові обстрілювали Білопільську, Середино-Будську та Шалигинську громади. Як повідомили в Сумській ОВА, внаслідок обстрілів пошкоджено житлові будинки, приміщення Атинського психоневрологічного інтернату, підстанцію та електромережу. Зафіксовано майже 170 ударів з мінометів, ствольної артилерії, гранатометів, РСЗВ, а також 5 кулеметних черг.

В результаті російських мінометних обстрілів в селі Волфіне вчора зруйновано чотири хати, сьогодні – горять склади з зерном на місцевій фермі. Село знаходиться біля російського кордону та перебуває під постійними обстрілами, там залишилася жити 21 людина.

Зафіксовано 26 мінометних ударів по одному з прикордонних сіл Великописарівської громади. Є руйнування, інформація щодо постраждалих уточнюється.

Наслідки ворожих обстрілів Білопільської громади. Фото: Сумська ОВА

Серед звільнених з російського полону військовослужбовців, які повернулися додому – троє з Сумщини. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації. Це – Костянтин Марченко, Олександр Москаленко та Богдан Семенець (Зарицький).

Про основні напрямки співпраці йшлося на зустрічі з координаторкою системи ООН в Україні Деніс Браун та представниками Управління ООН з координації гуманітарних питань, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Обговорювались проєкти щодо підготовки до зими і проходження опалювального сезону, відновлення зруйнованого ворогом житла, допомоги місцевим підприємцям та підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Зустріч з представниками ООН на Сумщині. Фото: Сумська ОВА

В області понад 300 учасників подали на розгляд власні бізнес-проєкти в межах програми мікрогрантів “єРобота”. Про це повідомили в Сумському обласному центрі зайнятості. Визначено 42 переможці, які мають створити 96 робочих місць. Загальна сума грантів – 9 мільйонів 700 тисяч гривень. Попитом в області користуються програми “Своя справа” на створення та розвиток власного бізнесу та “Новий рівень” – на створення та розвиток переробних підприємств.

Буржуйки для обігріву українських військових виготовляють в Сумському хіміко-технологічному центрі професійно-технічної освіти. За словами волонтерів, протягом останнього місяця виготовили десяток таких пічок для обігріву військових. Моделі відрізняються – кожну роблять окремо згідно до запитів військових. Також волонтери виготовляють для захисників окопні свічки та металеві підставки, на яких можна підігріти їжу.

Сумські школи отримали аптечки від місцевої організації Товариства Червоного Хреста України. 24 аптечки передали в рамках програми, згідно з якою планують відроджувати місцеві організації.

Чернігівська область

За минулу добу під ворожими обстрілами опинилися Городнянська та Сновська територіальні громади Чернігівщини. Про це повідомили в ДПСУ. Зафіксовано понад 10 мінометних ударів.

В пріоритеті роботи Управління ООН з координації гуманітарних справ в області: підготовка до опалювального періоду, продовольча підтримка звільнених та прикордонних громад, відбудова соціально важливих об’єктів інфраструктури, психологічна реабілітація населення, співпраця з місцевими волонтерськими організаціями та підприємствами. Про це повідомив керівник Чернігівської ОВА після зустрічі з координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун. Він зазначив, що понад 100 партнерських організацій, які співпрацюють з ООН, присутні в Чернігівській області.

У Чернігові запровадили нову відзнаку – «За оборону Чернігова». Відповідне рішення прийняте на засіданні міської ради.

Двом бойовим командирам присвоїли звання “Почесний громадянин Чернігівської області” за внесок в організацію оборони регіону. Таке рішення прийняли на засіданні обласної ради.

В Городнянській громаді встановлюють ручні колонки, щоб забезпечити водою людей у разі проблем з електропостачанням (від нього працюють індивідуальні насосні станції, облаштовані господарями на подвір’ях). Допомагає в цьому англійський фонд «SAVE THE CHILDREN».

П’ятсот дітей Чернігівщини відвідали Болгарію та оздоровилися після воєнного вторгнення російських військ на Чернігівщині. Організаторами поїздки стали благодійний фонд “Основи країни” та голова болгарської партії ГЕРБ, колишній прем’єр-міністр Бойко Борисов.

Діти Чернігівщини на оздоровленні в Болгарії. Фото: з соцмереж

Центральні області

Дніпропетровська область

Окупанти не припиняють тероризувати мирні громади Дніпропетровщини. Знову обстріляли Нікопольський район. Вчора пізно ввечері росіяни з «Градів» вдарили по самому Нікополю. Випустили близько 20 ракет. На жаль, внаслідок атаки загинув один чоловік 1987 року народження. Пожежі, що виникли через обстріл, пошкодили господарчі споруди й гаражі. Також в місті зачепило зо два десятки житлових будинків, адмінбудівлі, лікарні, музей, кафе, кіоски. Понівечено автівки, також пошкоджено газогін й лінії електропередач.

У Кривому Розі через ворожий дрон-камікадзе зайнялася будівля. Пожежу ліквідовано, постраждалих немає.  Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Також російські війська завдали ракетного удару по одному з агропідприємств Дніпропетровщини. Внаслідок обстрілу зруйновано склад із зерном. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

 

Наслідки ворожих обстрілів на Дніпропетровщині. Фото: голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко

Вінницька область

З полону звільнили захисника “Азовсталі” з Вінниччини, молодшого сержанта 36-ої окремої бригади морської піхоти Андрія Рибачка. Про це повідомила його мати Катерина Рибачок. Серед “азовців”, звільнених з російського полону, були вінничани – Віктор Цебрик та Євген Дзись. Віктор сьогодні у госпіталі. Про це повідомила мама захисника Ірина. Про звільнення сина з російського полону Ірина дізналась від Служби Безпеки України. Також звільнено з полону військового парамедика з Вінниці Назарія Гринцевича, це підтвердила його мати Маріанна Колос. У полон 19 -річний захисник потрапив після евакуації з металургійного заводу Азовсталь” в Маріуполі . Понад 4 місяці його тримали в колонії окупованої так званої “ДНР”. Захисник мав поранення.

У вінницькому хабі “Місто змістів”  відбулася презентація проєкту “24 історії після 24 лютого”. Це розповіді вимушено переміщених жінок, які жили в окупації. Щоб врятуватися від ракет, вони ховались у підвалах. З рідних міст виїздили під обстрілами. Проєкт ініціювала вінницька журналістка Олеся Шуткевич спільно з організацією інформаційно-просвітницький центр “Вісь”.

Кіровоградська область

В рамках обміну полоненими  з росії повернувся військовий “Азову” з Долинської Кіровоградської області Олександр Музинський. Він воює на фронтах російсько-української війни з 2014 року, розповів член об’єднання “Свобода” Олександр Ромащенко.

 Полтавська область

Із 215-ти захисників, яких Україна повернула з російського полону, вісім воїнів із Полтавщини. Це Сергій Волинський, Олексій Стребков, Сергій Павлюк, Сергій Стратічук, Сергій Кравченко, Богдан Трубічин, Сергій Корнет та Євгеній Бова. Вісім сімей із Полтавщини знову обіймуть своїх найрідніших людей. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Полтавщина відправила чергову партію гуманітарної допомоги для деокупованих територій Харківської області. Три вантажівки повезли 50 тонн продуктів: 20 тонн води, 20 тонн макаронів, 10 тонн цукру. Також відправили матраци. Продукти й речі доставлять у місця, де допомога найбільше потрібна. Нагадаємо, що тиждень тому відправили 50 тонн найнеобхідніших продуктів, а також засоби гігієни. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Допомога для Харківщини. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Черкаська область

У межах обміну Україна повернула Героя “Азовсталі” з Умані Олександра Чепурка.  Олександр потрапив до російського полону разом із дружиною Юлією Масловською (Чепурко), втім наразі відомо лише про звільнення Олександра.

Південні області

Запорізька область

Після сьомої ранку ворог обстріляв Запоріжжя. Було випущено 9 ракет, одна з яких влучила у готель в центральному парку. Будівлю було зруйновано і люди опинились під завалами. Інформація підтверджена міською адміністрацією. На даний момент відомо, що одна людина загинула і п’ятеро поранені. Точна кількість постраждалих встановлюється. На місці працюють рятувальні бригади.

Отель у Запоріжжі після влучення російської ракети. Фото: з соцмереж

Рятувальникам з ДСНС вдалося врятувати німецьку вівчарку, яка опинилася під завалами готелю. Про це розповів у телеграм радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Бійці витягли собаку з-під уламків і перенесли в безпечне місце. Тварина отримала поранення. Їй була надана перша медична допомога.

Внаслідок обстрілу порушена робота електричної підстанції. Про це повідомили в Адміністрації Президента. Громади, що на півдні Запорізького району, залишились без електроенергії. Ще одне попадання пошкодило місцеву телевежу.

Зазнали шкоди також і житлові будинки, – повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух. Загалом за останню добу російські війська знищили на Запоріжжі щонайменше 53 цивільні об’єкти у 23 населених пунктах.

Рятувальники з-під завалі житлового будинку у одному з селищ Пологівського району дістали тіло жінки. Про це повідомили в ДСНС Запорізької області. Вчора громада була обстріляна окупантами, постраждали оселі.

У Мелітополі стався  вибух на території місцевого ринку. Про це сповістив голова міськради Мелітополя Іван Федоров: «Окупанти влаштували теракт у людному місці, щоб напередодні псевдореферендуму звинуватити в терорі українську владу. Страх, терор та ліквідація неугодних – три складові, які на окупованих територіях весь час демонструє росія». Пізніше стало відомо, що в результаті теракту загинули 6 окупантів.

МАГАТЕ розпочала консультації з Україною та російською федерацією про утворення зони безпеки навколо Запорізької АЕС. Про це заявив у Twitter  генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі.  За його словами, покладено початок «конструктивним та активним» консультаціям з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою щодо створення зони ядерної безпеки та захисту на АЕС.

Окупанти закликають ЗСУ піти із Запорізької області до проведення так званого референдуму. Таку заяву зробив представник незаконної адміністрації на окупованій території регіону, його цитує російське видання «RIA Новости». Воїнам погрожують, що після референдуму їх присутність буде сприйнята як агресія проти рф.

Виїзд із Запоріжжя на окуповану територію наразі неможливий, – повідомили у Луганській ОВА. Пояснюється таке рішення небезпекою для громадян: існує високий ризик артилерійського обстрілу з боку російських військових. Через це пропуск через гуманітарний коридор було тимчасово припинено.

Впродовж минулої доби з тимчасово окупованої території Запорізької області було евакуйовано 793 мешканців, з них 177 – діти, – повідомили в ОВА.

У Запоріжжі триває марафон «Кіно заради перемоги!». Культурний захід проходить у 15 областях країни. Він спрямований на підтримку українських військових, що героїчно боронять державу, та переселенців, яким довелося тікати від війни. В рамках марафону у Центрі допомоги мешканцям Василівського району відбувся показ фільму «Сторожова застава».

Миколаївська область

Вночі близько 00:15 російські військові в черговий раз вчинили масований обстріл Миколаєва. Про це повідомили в Миколаївській ОВА.  Були задіяні ракети комплексу С-300. Постраждали багатоповерхівки, вікна будівель, пошкоджено газопровід, водогін, подвір’я кінотеатру і театру, адміністративні споруди. Внаслідок ракетного удару загорілось складське приміщення. Попередньо без жертв. Комунальні служби ліквідують наслідки ворожих дій: розбирають завали та розчищають дороги, тротуари, вивозять на звалище сміття.

Також постраждали Миколаївський та Баштанський райони. Під вогнем окупантів опинились Воскресенська, Інгульська та Широківська громади.

Близько восьмої ранку ВСУ над Миколаївщиною збили ворожий безпілотник. Інформація про це надійшла від повітряного командування «Південь». Військовослужбовці зенітного ракетного підрозділу знешкодили російський безпілотний літальний апарат оперативно-тактичного рівня «Картограф», який був відправлений для шпигування.

Над Миколаївщиною ВСУ збили ворожий безпілотник. Фото: з соцмереж

Від ударів по місту Очакову атакуючими дронами спалахнув буксир. Про це зранку повідомило Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області. Ворог використав іранський дрон-камікадзе типу «Шахід-136». Вогонь охопити територію в 50 кв.м, його вдалось погасити силами двох пожежних відділень. Всього було випущено три БпЛА, двоє збили ЗСУ.

На Миколаївщині було викрито шпигуна, який інформував росіян про локації українських військових, – повідомила обласна прокуратура. Мешканець Миколаєва передавав інформацію про переміщення ВСУ та техніки через спеціально створений Telegram-канал. Стаття за такі дії передбачає позбавлення волі від 8 до 10 років.

Щонайменше 10 релігійних споруд було зруйновано на Миколаївщині від початку російського вторгнення. Дані про це відображаються на інтерактивній мапі Держслужби України з етнополітики та свободи совісті. За період від 24 лютого зазнали руйнувань біля 270 релігійних об’єктів України.

В обласному центрі ведеться робота по встановленню зупинок-укриттів. Про це повідомив голова місцевої ОВА Віталій Кім. У першу чергу такі зупинки з’являться у районах, куди ще дістають снаряди ракетно-залпового вогню. Очільник ОВА зауважив, що такі укриття, хоча і не гарантують захисту від усіх загроз, принаймні врятують від уламків та обстрілів з РСЗВ.

У Миколаєві триває добровільна евакуація громадян. За останні дві доби місцеве комунальне підприємство перевезло до Одеси та Паланки 114 місцевих жителів. 32 особи було евакуйовано до Німеччини.

Одеська область

Корабельне угруповання ворога в Чорному морі тримає вздовж південно-східного узбережжя Криму 14 кораблів та катерів. Серед них на бойовому чергуванні перебувають 3 надводних носії крилатих ракет «Калібр» сумарним залпом 24 ракети та 3 великизх десантних кораблі.

Під час обміну 22 вересня з російського полону звільнили Одеського арбітра та лікаря-нейрохірурга Дмитра Кубряка. Про це повідомив президент Української асоціації футболу Андрій Павелко. Дмитро разом з групою медиків поїхав у Маріуполь, де й потрапив у полон. Перебував у колонії в Оленівці.

Звільнений з полону Дмитро Кубряк. Фото: з соцмереж

10-річна Катерина Кутинець передала до благодійного фонду Сергія Притули 31 тисячу гривень. Дівчина пропонувала людям зіграти з нею у “Вікторину навпаки” і перевірити її знання з географії. За кожну правильну відповідь отримувала гроші, які особисто передала Сергію Притулі.

Херсонська область

Обстановка на південнобузькому напрямку в операційній зоні Сил оборони півдня складна, але стабільно контрольована. Підрозділи Сил оборони продовжують руйнувати важливі для ворога логістичні шляхи.

Ворог намагається здійснювати маневри, ущільнюючи оборону та посилюючи артилерійське прикриття. Протягом ночі ворог обстрілював наші позиції із ствольної артилерії і реактивних систем залпового вогню, наніс 3 авіаційних удари гвинтокрилами армійської авіації.

Ворог розгорнув підрозділи протиповітряної оборони в Бериславському районі з метою убезпечення своїх підрозділів від авіаційних і ракетних ударів.

Українська авіація нанесла 21 удар по ворогу. Морські піхотинці знищили ворожий гелікоптер Мі-24 в районі Костромки. При спробі ворога проводити повітряну розвідку, виявлено і знищено 2 шпигуни типу «Орлан-10».

Українські захисники завдали ударів по двом командним пунктам безпосередньо в Херсоні, двом пунктам управління в Нововоскресенському й Дудчанах, складам боєприпасів в П’ятихатках та Херсоні, трьох районах скупчення озброєння, техніки і живої сили в Дудчанах і Новій Каховці, а також радіолокаційній станції «Зоопарк» в Крутому Яру.

ЗСУ зупинили спробу окупантів проїхати Каховської дамбою з Херсону.

Підтверджені втрати ворога складають 41 окупант, 4 танки, 12 одиниць іншої авто-бронетехніки та зенітно-ракетний комплекс «Бук-М2/3».

З російського полону звільнили херсонця Олександра Вороненка, який захищав Маріуполь і поранений потрапив у полон. За словами Олександра, серед звільнених, є ще херсонці.

Окупанти активізували роботу з підготовки та проведення так званого “референдуму” на тимчасово захоплених територіях України. Так, у населених пунктах Херсонської області, представники російської окупаційної влади, під приводом якісного розподілу гуманітарної допомоги, намагаються отримати від місцевих жителів їх особисті дані. Триває формування так званих “виборчих комісій”.

Західні області

Волинська область

З полону звільнили захисника «Азовсталі» з Ківерцівщини Володимира Лучка.

З 17 жовтня 2022 року, на час комендантської години, у Волинській області діятимуть перепустки нового зразка. Старі перепустки потрібно буде здати протягом місяця. Про це повідомили в ОВА.

У волинському селищі Любешів, на кордоні з Білоруссю тренувались евакуйовувати людей. Там відбулися навчання з евакуації населення у разі виникнення загрози вторгнення окупаційних військ на територію громади.

Для воїнів 14-ої окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого з Волині передали 8 потужних рацій, каремати та антисептики.

Працівники Любомльської центральної районної лікарні зібрали із своєї зарплати понад 150 тисяч грн на ЗСУ. На частину зібраних коштів придбали 6 генераторів, а сьомий у магазині дали безкоштовно. Генератори вже відправили на передову, військовим 14 омбр.

У Нововолинську відкриють другу благодійну їдальню. Отримати гарячі страви зможуть мешканці громади, які опинилися у скрутному становищі та внутрішньо переміщені особи. Крім цього, під час зими в приміщенні буде пункт обігріву.

Закарпатська область

В Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді відкрили виставку робіт закарпатського художника, директора галереї «Ужгород» Миколи Шете.

В Ужгороді відбувся благодійний концерт «Ми хочемо жити без війни! Хай буде мир на всій землі!». Ініціювала акцію грузинська діаспора Закарпаття.

Івано-Франківська область

Серед звільнених у рамках обміну полоненими – прикарпатський захисник Андрій Понар.

В ОВА відбулась зустріч з представниками міжнародної організації з міграції (МОМ). На зустрічі мова йшла про підтримку внутрішньо переміщених людей.

Працівники Вигодської селищної ради придбали авто для військових 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Необхідні для покупки автівки 160 тисяч грн вдалося зібрати за рахунок щомісячних внесків працівників апарату ради.

Львівська область

В ОВА відбулась нарада з представниками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, ОКС ЛГП «Галсільліс» та трьох військових лісгоспів області. Мова йшла про дрова і пиломатеріали для будівництва бліндажів як на території Львівщини, так і на передовій.

На Львівщині перебувають Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

В області на будівництво об’єктів інфраструктури для ВПО цього тижня виділили 11,5 млн грн. Загалом вже перерахували більше 101 млн грн із запланованих 226 млн грн для реалізації 44 проєктів у 29 установах.

Лікарня святого Миколая у Львові отримала сучасний біохімічний аналізатор з периферійним обладнанням та набором витратних матеріалів. Все це лікарня отримала завдяки Благодійному фонду «Крила надії».

Зі Львова до Австрії евакуювали 17-річну дівчину з Дніпропетровщини, яка постраждала внаслідок обстрілу росіян. 17-річна Настя Пригонець постраждала внаслідок обстрілу станції Чаплине на Дніпропетровщині. Вона отримала 25% опіків тіла, черепно-мозкову травму та складні мінно-вибухові травми.

Евакуація дівчини. Фото: Львівська міська рада

У Львові виготовляють вишиванки з унікальним візерунком зображення безпілотника Bayraktar. Перші сорочки уже передали засновникам турецької фірми. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Унікальний візерунок. Фото: Львівська міська рада

Рівненська область

Із 215 звільнених з полону є четверо з Рівненщини. Вони потрапили до полону з «Азовсталі». Це капітан медичної служби Мамонова  Мар‘яна, на 9 місяці вагітності (уродженка Дубенського району), капітан Козінський Дмитро (житель міста Рівне), старший солдат Козацький Дмитро (студент Острозької академії) та підполковник Данилевич Віталій (уродженець Дубенського району). Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

​​

Вагітна медикиня Мар’яна Мамонова, яка рятувала поранених в оточеному Маріуполі. Фото: з соцмереж

 

На Дубенщині працює волонтерський центр «Tenetа». Тут плетуть маскувальні костюми (кікімори), сітки та відшивають військове спорядження. За 100 днів роботи, волонтери замаскували більше ста одиниць військової техніки.

У Рівному тривають навчання з домедичної допомоги для немедичних працівників.

Тернопільська область

Двох тернополян звільнили з полону. Мова йде про парамедикиню Катерину Поліщук (позивний Пташка), морського піхотинця Михайла Діанова та майора Арсена Дмитрика. Від початку війни вони мужньо тримали оборону країни й мотивували увесь світ вірити в перемогу.

Українська Пташка вдома. Фото: з соцмереж

В Тернопільській ОВА провели другу зустріч з представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні.  Зокрема, обговорили посилення координації гуманітарного реагування в Тернопільській області.

Захисники з Чорткова отримають тисячу турнікетів. Турнікети відправить громадська організація з США Htx4ukraine. Зазначимо, що створили ГО українці, які живуть та працюють у США, щоб допомагати ЗСУ в боротьбі проти окупантів рф.

Для потреб Тернопільської міської комунальної лікарні №2 передали медичні препарати та 24 рюкзаки для парамедиків. Рюкзаки містять усі необхідні інструменти та препарати для надання невідкладної медичної допомоги. Допомогу надали німецьке місто Фленсбург та польська фундація «Fundacja Darem Dalej». Чотири рюкзаки вже відправлено на передову.

Тернопільські підприємці зможуть отримати безкоштовну інформацію та консультації про роботу в умовах військового стану. Це стало завдяки новому проекту освітньої програми, яку створили Дія.Бізнес з UKRSIBBANK та Mastercard.

Хмельницька область

Серед звільнених полонених є «азовець» з Хмельницького Богдан Годованюк.

Чернівецька область

Новоселицька та Кам’янська громади Буковини отримали пожежне спорядження. Бойовий одяг, бензопили, пожежні трьохколінні драбини та інше спорядження надійшло у рамках проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». Допомогу отримали від Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща в Україні. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Чернівецькій області.

Гуманітарна допомога. Фото: телеграм-канал голови Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка

 

Міжнародна підтримка

Німеччина передала 6 зеніток «Gepard» та 6 000 боєприпасів до них. Також заявляється про передачу 3000 одиниць 155-мм снарядів.

Британія готова надати Україні $500 млн для закупівлі газу, а також сприяти розвитку українського газовидобутку. Про це заявив прем’єр Денис Шмигаль.

МАГАТЕ розпочало переговори з Україною та росією щодо параметрів зони безпеки навколо Запорізької АЕС. Про це заявив гендиректор Рафаель Гроссі.

Україна, Польща й Британія у форматі тристороннього альянсу обговорили протидію російській агресії. Про це заявили у МЗС України.

Міністр оборони Італії Лоренцо Гуеріні приїхав до України. Під час візиту, він відвідав Ірпінь, аби на власні очі побачити наслідки військової агресії рф.

Міністри закордонних справ країн-членів ЄC проведуть екстрену зустріч з метою обговорити військову підтримку України та погрози путіна щодо застосування ядерної зброї. «Ми не дамо себе залякати і будемо продовжувати повну підтримку суверенітету України», – сказав головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Країни ЄС домовилися підготувати восьмий пакет санкцій та збільшити постачання зброї Україні. Санкції будуть спрямовані проти «найважливіших секторів російської економіки та продовжуватимуть переслідувати осіб, відповідальних за агресивну війну в Україні».

Казахстан, Узбекистан та Киргизстан заборонили своїм громадянам воювати в Україні. За це передбачено кримінальну відповідальність на Батьківщині – від 5 до 10 років ув’язнення, можлива також конфіскація майна.

Водночас п’ятьох громадян Великої Британії, які воювали на боці України, повернули з російського полону. Про це заявила прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс.

Заява Ліз Трасс. Фото: з соцмереж

КНДР ніколи не постачала зброю чи боєприпаси до росії і не планує це робити. Про це заявив заступник гендиректора бюро постачання обладнання Міністерства оборони країни.

Допомога Україні з боку США триватиме, поки в ній є потреба, попри енергетичний шантаж рф. Про це заявив Джо Байден. Він також додав, що розвиток ситуації в Україні показав, що “росія не має такої компетенції й можливостей, як багато хто думав”.

Фінляндія готує рішення про заборону в’їзду російським туристам. Про це заявив міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто.

Президент Литви Науседа закликав росіян протистояти примусовій участі у війні з Україною. «Часткова мобілізація, оголошена росією, є актом відчаю. Вона свідчить про те, що Україна набирає сили і наближається до перемоги», зазначив він.

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Гегер різко засудив мобілізацію та псевдореферендуми, оголошені путіним.

Оголошення президентом росії путіним часткової мобілізації у рф та погрози застосувати ядерну зброю свідчать про те, що російське вторгнення в Україну зазнає краху. Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Ні Литва, ні інші держави не зобов’язані рятувати росіян від мобілізації. Про це заявила литовська прем’єр-міністр Інгріда Шимоніте.


Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska