Україна Оперативна інформація з регіонів 22.06.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів  України від  УЖВ 22.06.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Reka Olena, Halyna Radevych, Ioanna Kryvenko

119 діб український народ героїчно протистоїть російському вторгненню.

Україна коротко:

119 діб український народ героїчно протистоїть російському вторгненню.

Сьогодні вдень російські окупанти запустили по Миколаєву сім ракет. Внаслідок удару пошкоджені підприємства, школа, багатоповерхові та приватні будинки, є поранені.

Оперативна інформація Генерального штабу Збройних сил України щодо російського вторгнення станом на 18:00:

На Волинському та Поліському напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала. 

На Сіверському напрямку ворог застосував ствольну артилерію для обстрілів районів населених пунктів Тур’я, Миропільське та Славгород Сумської області.

На Слобожанському напрямку противник штурмовими діями намагається покращити тактичне положення своїх підрозділів в районі міста Слов’янськ. Ворог застосовував ствольну та реактивну артилерію в районах населених пунктів Богородичне, Нова Дмитрівка, Новопавлівка, Курулька, Долина, Пришиб, Краснопілля, Вірнопілля, Рідне, Червоне, Шнурки, Червона Поляна, Карнаухівка, Велика Комишуваха, Нова Дмитрівка та Семиланне.

На Харківському напрямку ворог веде бойові дії для стримування підрозділів Сил оборони. Здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Харків, Байрак, Перемога, Коробочкине, Шевелівка, Рубіжне, Леб’яже, Мосьпанове, Шестакове, Петрівка, Руська Лозова, Хрестище, Кулиничі, Уди, Старий Салтів, Верхній Салтів, Питомник, Ртищівка та Печеніги.

На Донецькому напрямку окупаційні війська намагаються просунутися у напрямку міста Бахмут та встановити контроль над містом Сєвєродонецьк. 

На Сєвєродонецькому напрямку противник завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Верхньокам’янка, Сєвєродонецьк та Сиротине. Тривають бойові дії за місто Сєвєродонецьк.

На Бахмутському напрямку ворог завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Берестове, Яковлівка, Клинове і Вершина та авіаційно-ракетних ударів неподалік Часового Яру, Новолуганського та Гірського.

На Краматорському напрямку противник активних наступальних дій не вів. Обстрілював позиції Сил оборони із ствольної артилерії в районах Пришиба, Сидорового, Донецького та Маяків.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог продовжує систематичний вогневий вплив з метою недопущення перекидання підрозділів Сил оборони на інші напрямки.

Противник завдав авіаційних ударів поблизу Новобахмутівки, Кам’янки, Авдіївки, Павлівки, Вугледара та Шевченка. 

В районі Новобахмутівки наші воїни відбили штурм та змусили ворога відійти.

На Південнобузькому напрямку противник, інженерним обладнанням позицій, вогневим впливом із ствольної та реактивної артилерії, намагається не допустити просування підрозділів наших військ вглиб захопленої території.

Українського журналіста й фотографа Макса Левіна та його друга Олексія Чернишова російські солдати стратили під Києвом свідомо. Ймовірно, після допитів і тортур. Про це йдеться у розслідуванні міжнародної організації «Репортери без кордонів» (RSF). Ще одного відомого журналіста Володимира Чепового, який боронив Україну від окупантів, сьогодні визнали зниклим безвісти.

НАТО визначить росію найсерйознішою загрозою Альянсу. Нову стратегічну концепцію буде схвалено на саміті в Мадриді, – заявив генсекретар НАТО Єнс Столтенберг.  

Україна готова виконати всі рекомендації для вступу в ЄС та вже 24 червня очікує рішення про статус кандидата. Про це сьогодні заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. 

Вся нафтопереробна галузь в Україні зупинилась через цілеспрямовані російські ракетні обстріли, – заявили в правлінні НАК «Нафтогаз України». 

Личаківський районний суд Львова продовжив арешт народного депутата Віктора Медведчука до 9 серпня. Медведчук був затриманий 12 квітня в результаті операції СБУ. Він звинувачується у державній зраді.  

Східні області

Харківська область 

Російські війська продовжують обстрілювати Харківщину зі ствольної та реактивної артилерії, повідомляє Генштаб ЗСУ. Під ударом – понад 20 населених пунктів області, серед яких Харків, Кулиничі, Старий Салтів, Печеніги, Коробочкине.

На лінії зіткнення ворог стріляє зі ствольної та реактивної артилерії. На Харківському напрямку окупанти ведуть повітряну розвідку. У районі Ізюму ворог продовжує штурмові дії в напрямку міста Слов’янськ. Наші військові тримають оборону. Російські окупанти зазнають великих втрат.

Три райони Харкова піддалися обстрілам за добу. Російські окупанти били по Слобідському, Індустріальному та Немишлянському районах Харкова. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. Пошкоджені господарські та промислові об’єкти, сталося декілька масштабних пожеж. Попередньо 3 поранених. Інформація уточнюється.

Також поранена людина у селищі Шевченкове Куп’янського району. Росіяни вночі продовжили обстріли м. Чугуїв, зруйновані житлові будинки та господарські споруди. Попередньо 2 людей загинули, 2 поранених. 

У селищі Золочів ударом російської ракети знищений двоповерховий багатоквартирний будинок, повідомив голова громади Віктор Коваленко. Одна людина загинула. Пошуково-рятувальна операція завершена. З-під завалів дістали трьох загиблих.

П’ятеро жительок села Пришиб під Балаклією загинули внаслідок російського мінометного обстрілу 22 червня, повідомив голова Ізюмської районної адміністрації Степан Масельський.

Донецька область 

Війська намагаються просунутися у напрямку міста Бахмут. Ворог завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Берестове, Яковлівка, Клинове і Вершина та авіаційно-ракетних ударів неподалік Часового Яру, Новолуганського та Гірського. Обстрілював позиції Сил оборони із ствольної артилерії в районах Пришиба, Сидорового, Донецького та Маяків. У районі Новобахмутівки наші воїни відбили штурм та змусили ворога відійти.

Другий день поспіль великі колони техніки російських окупантів залишають Маріуполь та Маріупольський район в напрямку Бердянськ-Пологи, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Він додав, що російські окупанти змінили тактику контролю пересування людей. Частіше використовується контроль мобільними групами, що раптово з’являються в різних районах міста. Зміна тактики пов’язана з виводом більшості військового залишку окупантів з міста на інші ділянки фронту. Також з його слів стало відомо, що мобільний зв’язок залишається великою проблемою. Російські окупанти роздають картки свого оператора. Окупанти змінили тактику нагляду за Маріуполем через нестачу ресурсів. За словами радника мера, окупанти демонтували стаціонарні блокпости та залишили лише контрольні пункти в районі мостів. Тепер ворог частіше використовує мобільні групи, що раптово з’являються в різних районах.

Російські окупанти в Маріуполі вже не розбирають завали, розбиті будівлі вивозять на звалища разом з тілами загиблих, повідомив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. 

У Слов’янську російські військові з 21 червня на ніч 22 червня обстріляли мікрорайон Північний. Є поранений, повідомив начальник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях.

Шестеро дітей отримали поранення внаслідок обстрілу Часового Яру російськими військовими 21 червня, повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Полонених оборонців «Азовсталі» планують обміняти поетапно: Україна сподівається звільнити основну частину з них найближчим часом, заявив очільник ГУР Буданов. Він додав, що найважче визволити з полону буде командний склад.

Окупанти продовжують викрадати мешканців Енергодара та працівників ЗАЕС. Про це повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов. Людей масово викрадають, місце перебування частини з них – невідоме. Решта перебувають у дуже важких умовах: їх катують струмом та знущаються як фізично, так і морально.

За 22 червня росіяни вбили 4 мирних жителів Донеччини: 2 у Пречистівці, 1 у Красногорівці та 1 у Залізному. Ще 5 людей дістали поранення.

Луганська область

Ворог намагається встановити повний контроль над Сєвєродонецьком, та здійснює спроби блокувати підрозділи Сил оборони в районах Борівського та Воронового, бойові дії тривають. Окупанти закріплюються в Устинівці, ведуть наступ у напрямку Білої Гори, мають частковий успіх, бойові дії там теж тривають.

На напрямку Тошківка – Підлісне ворог оволодів Підлісним та Мирною Долиною, закріплюється на зайнятих рубежах. Також має частковий успіх в районі Гірського.

Сьогодні росіяни продовжують стягувати резерви до Сєвєродонецька та в напрямок Тошківка-Золоте. Нині там тривають бої. 

У Сєвєродонецьку на Луганщині бойові дії перемістились на територію промзони й частково заводу “Азот”, ситуація складна. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк.

Лисичанськ продовжує потерпати від ворожих обстрілів. Лише за декілька днів орки нанесли катастрофічних руйнувань місту. Маємо трьох поранених цивільних та  декілька поліцейських. Масовані обстріли значно зруйнували інфраструктуру та житловий масив. Умисно випущені ворожі ракети по будівлям силових структур міста – поліції, прокуратурі, СБУ.

Орки відмовилися від форсування річки Сіверський Донець через страх великих втрат. 

Російські окупанти влаштовують витік газу в луганських багатоповерхівках, аби вигнати на вулицю чоловіків, які ховаються від мобілізації, повідомили в СБУ.

«Тиха» евакуація триває.

Північні області

Київська область

Київщину відвідала італійська делегація на чолі з мером міста Бергамо Джорджо Горі та Почесним президентом італійської недержавної установи CESVI Мауріціо Каррарою. Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. На зустрічі обговорювалися перспективи відбудови пристоличного регіону та визначення можливих напрямків співробітництва Київської області та міста Бучі з італійськими партнерами.

Учасники Наглядової Ради Ялтинської Європейської стратегії (YES) відвідали Гостомель, місця масового поховання мирних жителів у Бучі, Бородянку та на власні очі побачили воєнні злочини російських агресорів. Також делегація оглянула ДП «Антонов», де зараз знаходиться зруйнований літак «Мрія».

За добу на Київщині виявлено та знешкоджено 335 вибухонебезпечних предметів, обстежено 110,49 га території, перевірено 1,1 км автомобільних доріг та 8 об’єктів, – звітують в ОВА. Продовжуються роботи з розмінування території.

Завершується аварійний ремонт дороги з Києва до Чернігова, яка була суттєво пошкоджена під час бойових дій. Крім ямкового ремонту «Укравтодор» відновив зруйновані узбіччя, а також зробив ще два тимчасових об’їзди на місці зруйнованих під час боїв мостів.

На Київщині відновлено роботу 339 приміських та міжміських автобусних маршрутів загального користування, на яких задіяно близько 600 транспортних засобів. Пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони області. Проте, повідомляють в Київській ОВА, з’явились випадки нелегальних перевезень автомобільним транспортом без дозвільних документів. За даними фактами здійснюються виїзні перевірки патрульною поліцією області.

5,5 тисяч осіб влаштовано на роботу Київською обласною службою зайнятості з початку року. В той же час 14,2 тисяч осіб у області зареєстровані як безробітні. Для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, передбачена компенсація, зазначають у службі зайнятості. Зокрема, цьогоріч на Київщині вже отримали роботу 178 людей із регіонів, де ведуться бойові дії. За це підприємства отримали 2,2 млн грн.

Організатори найбільшої освітньої волонтерської програми в Східній Європі – проєкту GoCamp Online пропонують для українських шкіл у сьогоднішніх умовах оновлені програми з креативності, діджитал-технологій, бізнесу та підприємництва. 30 шкільних команд Київщини візьмуть участь у проєкті програми обміну «UKRAINE IS THE CAPITAL OF GREAT PEOPLE».

Цього літа в Київській області у 23 територіальних громадах працюватимуть 33 табірні зміни для дітей 6-17 років, повідомили в Київській ОВА. Всього за літній період у пришкільних дитячих таборах денного перебування зможуть відпочити близько 2,5 тисяч дітей.

В електронному рейтинговому голосуванні за перейменування міських об’єктів українці віддали понад 6,5 мільйона голосів. Отримані результати голосування передано в Київську міську раду для подальшого розгляду експертної комісії. Громадяни України у застосунку «Київ Цифровий» голосували за перейменування майже 300 об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами.

В Києві закрили рух Південним мостом для приватного автотранспорту. Проїзд дозволено лише спецтранспорту екстрених та аварійних служб, громадському транспорту, транзитному вантажному транспорту, а також авто зі спеціальними перепустками. Напередодні в місті було поновлено автомобільний рух мостами Метро і Патона.

Житомирська область

Днями з Донеччини на Житомирщину прибуло 90 підопічних Комишівського психоневрологічного інтернату. Російські війська суттєво пошкодили будівлю їхнього інтернату, яка залишилася повністю знеструмлена, без води та теплопостачання. Від початку війни Житомирщина стала прихистком для десятка соціальних закладів, які опікуються тими, хто потребує особливого догляду. Наразі в інтернатних закладах області перебувають 260 осіб з Донеччини.

Освітянам Малинської та Коростенської громад передано 221 портативний комп’ютер, повідомили в Житомирській ОВА. Завдяки спільній програмі ЮНІСЕФ і Міністерства освіти та науки України викладачі шкіл зможуть продовжувати освітній процес дистанційно. Загалом програма передбачає надання 583 ноутбуків освітнім закладам області.

Дайсуке Тарутані приїхав з Японії до українського Житомира, аби на власні очі побачити, як живуть люди в умовах війни, а потім показати це всьому світу. Цей чоловік прихистив у себе вдома родину житомирян. За його словами, Японія зазвичай не приймала біженців, але після російського вторгнення в Україну порядок змінився – прихисток став можливим, якщо місцеві беруть відповідальність за родину.

Сумська область

Внаслідок обстрілів Краснопільської громади шість людей отримали поранення, в одному з населених пунктів пошкоджена цивільна інфраструктура, – повідомляють в Держприкордонслужбі України. Ще чотири людини поранено в результаті атаки з дронів-камікадзе.

Фото: Результати обстрілів Краснопільської громади

Вночі та зранку ворог обстрілював з мінометів  Есманьську та Новослобідську громади. Зафіксовано 20 вибухів. Жертв та руйнувань попередньо немає.

Протягом дня противник обстрілював Сумську область з різних видів зброї, повідомив керівник ОВА Дмитро Живицький. Всього зафіксовано понад 80 вибухів. Постраждали Білопільська (села Старі Вирки та Атинське), Великописарівска, Хотінська, Шалигінська та Глухівська громади. Пошкоджено приміщення Атинського психоневрологічного інтернату, водонапірну башню та місцеву ферму (поранені тварини, потрощено техніку). Внаслідок потрапляння вибухівки з ворожого безпилотника по території Глухівської громади, загинула людина.

На території Охтирського району на ворожій міні підірвалася автівка з поліцейськими, які патрулювали територію. Поранено двох співробітників поліції. 

В Сумський області водолази виловили у річці Сейм небезпечний улов – переносний зенітно-ракетний комплекс «Ігла». Вибухонебезпечний предмет разом з артилерійським снарядом 125 мм були вилучені з водоймища у селі Корольки фахівцями ДСНС.

2 063 будівлі Сумщини зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів. Пошкоджено 1 310 приватних та 198 багатоквартирних будинків. Про це повідомили в Сумській ОВА. Кількість пошкоджених будинків постійно збільшується, оскільки обстріли території області з боку росії не припиняються. До переліку пошкоджених будівель внесені також об’єкти критичної інфраструктури, освітні та медичні заклади, адмінбудівлі та приватні підприємства.

Розпочато роботи по відновленню зруйнованої рашистами Охтирської ТЕЦ. Два етапи проекту по забезпеченню міста теплом включають в себе: встановлення газового водогрійного котла та встановлення котлів, які працюють на щепі. Закінчити роботи планується у другій половині жовтня.

Тростянецьку лікарню, яку нещодавно розстріляли орки під час окупації міста, також планують відбудовувати, – інформує мешканців області керівник Житомирської ОВА Дмитро Живицький. Минулого тижня завершено технічне обстеження приміщень та отримано експертний висновок про стан будівлі. Відновлення лікарні відбудеться за рахунок виділених урядом коштів.

Чернігівська область

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 19 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 170 таких предметів. Інформацію станом на ранок 21 червня надало ДСНС Чернігівщини. Всього з початку воєнних дій вилучено 28 793 вибухонебезпечні предмети.

У Чернігівській області продовжуються першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури: перекриття даху в Чернігівському обласному центрі крові; поточний ремонт однієї з котелень АТ «Облтеплокомуненерго»; роботи з поточного ремонту та встановлення вікон у Чернігівській обласній лікарні.

Триває відбудова приміщення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яке постраждало у перші дні повномасштабного вторгнення російських військ. На ремонт приміщення спрямовано понад 2,7 мільйона гривень, повідомляють в обласній військовій адміністрації. Для завершення робіт будівельникам необхідно півтора місяця.

До Чернігівської області прибула благодійна допомога з Нідерландів – 144 велосипеди. Вже незабаром вони будуть передані медикам, освітянам, працівникам критичної інфраструктури. Ця допомога стала можливою завдяки Посольству Королівства Нідерландів в Україні та організації De Leeuw Kyiv.

Центральні області

Дніпропетровська область

У Криворізькому районі знову неспокійно. Противник кілька разів обстріляв  Апостолівську та Зеленодольську громади. За попередньою інформацією, постраждалих немає.

Внаслідок ворожих обстрілів зруйновано центр села Велика Костромка Криворізького району. Руйнувань зазнали чотири магазини та клуб. Місцева громада залишилася без світла та газу. 

Під час атак російських військових на Дніпропетровщині  загинула 21 людина. Про це повідомив голова ОВА Валентин Резніченко.

31 громада Дніпропетровщини отримала обладнання та інструменти для відновлення пошкодженої обстрілами інфраструктури. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

В науково-технічній бібліотеці Дніпра відкрили групу психологічної підтримки для дітей, постраждалих під час воєнних дій. 

Вінницька область

З початку повномасштабного вторгнення рф 13 медичних закладів Вінниччини продовжують приймати та лікувати поранених бійців, проведено тисячі операцій.

У приміщенні Вінницького будівельного коледжу волонтери щодня плетуть маскувальні сітки для захисників. Для цього власноруч фарбують старі речі, постіль та штори у зелений колір.

У Вінниці переселенцям-пільговикам оформляють карти для безкоштовного проїзду.

Члени громадської організації “Фонд розвитку громади”, які переїхали з Краматорська до міста Бар, організували клуб зі скандинавської ходьби. Також вони допомагають іншим переселенцям та відправляють гуманітарну допомогу на Донеччину.

На Вінниччині з полиць бібліотек прибирають російську літературу,  книги російських авторів зносять до сховищ.

Полтавська область

На Полтавщині місцева влада оцінює наслідки руйнувань на Кременчуцькій ТЕЦ внаслідок ворожих ракетних ударів. Сама ТЕЦ та сусідній нафтопереробний завод вже кілька разів зазнавали ракетних обстрілів російськими військами. Наразі в області працюють над створенням обласного фонду для оперативного вирішення можливих проблем з опаленням. 

Завали Кременчуцької ТЕЦ після обстрілу на Великдень | Фото: censor.net.ua

На Полтавщині засуджено 9 бойовиків так званої “ДНР”, які воювали проти українських воїнів. Суд призначив їм по 15 років позбавлення волі. Про це повідомили в обласному управлінні СБУ. Чоловіків затримали на Харківщині. Обвинувачені приєдналися до незаконних збройних формувань на тимчасово окупованій Донеччині на початку повномасштабного вторгнення.

У Нехворощанській громаді створили фонд житла, де розселяють переселенців. Нині фонд налічує п’ять приміщень, а ще хочуть звести будинок на чотири квартири. На це планують спрямувати кошти громади та держбюджету.  

Польський журнал  «Wprost»  присудив полтавчанці Наталії Панченко, яка організувала блокаду російських вантажівок на кордоні з Білоруссю, нагороду ShEO Awards 2022, визнавши її активісткою року. Статуетки відомого журналу вручають «найвпливовішим лідеркам, які змінюють світ та надихають інших». Нагадаємо, в березні вона разом з Іриною Земляною, організувала блокаду вантажівок на кордоні між Польщею та Білоруссю, які ввозили товари до росії. За місяць протистояння їм вдалося досягти мети — ЄС заборонив проїзд російських фур до кінця війни. 

Полтавська громада отримала чергову гуманітарну допомогу — 4 вантажівки з майже чотирма тисячами продуктових наборів загальною вагою 68 тонн. За підтримки БО «Світло надії» продукти розподілять між внутрішньо переміщеним особам. Також громада отримала гуманітарний вантаж з допомогою від ЮНІСЕФ — засоби особистої гігієни і аптечки.

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація контрольована, без суттєвих змін. Противник продовжує ведення позиційної оборони, готує тимчасово окуповані населені пункти до кругової оборони, створює опорні пункти на основних дорожніх напрямках.

Впродовж доби ворог здійснив 42 обстріли позицій українських захисників зі ствольної та реактивної артилерії вздовж усієї лінії зіткнення.

Противник обстріляв цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Таврійське, Новояковлівка.

Впродовж доби внаслідок артилерійських обстрілів російськими окупантами сталося 9 пожеж у Пологівському районі, – повідомили в ДСНС Запорізької області. Також піротехніки виявили 13 одиниць касетних кумулятивно-осколкових елементів та 2 реактивні снаряди від РСЗВ «Ураган» у декількох населених пунктах Запорізького району.

Для вивезення зерна, награбованого з українських запасів, окупанти проводять розчищення акваторії Бердянського торговельного порту. Разом з тим, до тимчасово окупованого Мелітополя прибув залізничний потяг для перевезення зерна. Проводиться його завантаження для подальшого транспортування до рф.

Протягом доби з тимчасово окупованої території евакуювались 1 362 особи, з них 349 – діти.

Через пошкодження ліній електропостачання більше 21 тисячі абонентів у 78 населених пунктах Запорізької області залишились без електрики.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 17 000 споживачів в Оріхівському районі та у м. Пологи.

На сьогодні по області без газопостачання залишаються 81 тисяча споживачів у 107 населених пунктах області. Без газопостачання – 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Запорізькі слідчі викрили шахрайку, яка ошукувала громадян під приводом збору коштів для ЗСУ. Про це повідомили в Нацполіції. В ході слідства встановлено, що 34-річна мешканка Запоріжжя у змові з іншою особою, отримувала від громадян кошти під приводом зборів благодійних внесків на потреби ЗСУ. Лише за березень-квітень вони ошукали десятки громадян та суб’єктів господарювання на майже 400 тисяч гривень.

Миколаївська область

Ситуація в операційній зоні залишається стабільно напруженою, повідомляє Оперативне Командування “Південь”.

На Миколаївщині  ворог обстрілював Березнегуватську та Воскресенську громади. Поранено одну людину. Зайнялися суха трава та поля із врожаєм. Пожежі вдалося оперативно загасити.

Вночі вчергове атаковано ракетами портову інфраструктуру Очакова. Обійшлося без жертв. Обстрілювали села Солончаки, Стара Богданівна, Лоцкине та Червоне.

Миколаїв продовжують обстрілювати. Зранку російські війська нанесли масований ракетний удар по промисловій і портовій інфраструктурі, житловим районам. Пошкоджено будівлі двох загальноосвітніх шкіл. Ворог знову використовував заборонені касетні боєприпаси. Одна з касет розірвалася просто на подвір’ї приватного будинку. В результаті, один чоловік загинув на місці, другий отримав важкі поранення.

Миколаїв обстріляли керованими ракетами. Російський агресор вдарив по місту сімома ракетами. Постраждали приватні підприємства, будинки, школа. Про це розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Фото: Снаряд від обстрілу у Запорізькій області

Всього за добу ЗСУ виконали 150 вогневих завдань, авіацією нанесено 5 ударів по противнику. Підтверджені ворожі втрати складають 49 осіб, 2 самохідних гаубиці «Мста-С», 1 тягач, 1 станція радіоелектронної боротьби, 1 склад боєприпасів, 5 одиниць броньованої та автомобільної техніки.

З початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено 5 663 цивільних об’єкти. Натепер без газопостачання залишаються 6 097 споживачів. В 97 населених пунктах Баштанського та Миколаївського районів припинено електропостачання, водопостачання та водовідведення.

У Миколаївській області фермерам, які транспортують врожай сільськогосподарських культур, дозволили переміщення автомобільними дорогами області протягом комендантської години. Також дозволяється здійснювати цілодобове проведення польових робіт і переміщення сільськогосподарської техніки польовими шляхами.

Мальтійська служба допомоги Івано-Франківська знову надіслала допомогу Миколаївській області. У Миколаїв передали маски, що потрібні рятувальникам, засоби гігієни та продукти харчування. До Южноукраїнська було доставлено технічне обладнання, продукти харчування та автомобіль для розвезення гуманітарної допомоги та організації польових кухонь.

Одеська область

Корабельне угруповання ворожих сил в кількості 5 ракетних кораблів, 3 ВДК та 1 підводний човен несуть загрозу ракетного удару 44 крилатими ракетами. 

На острові Зміїному зафіксовано влучання у зенітно-ракетний комплекс “Панцир С1”, радіолокаційну станцію та автомобільну техніку. Остаточні результати удару встановлюються.

Херсонська область

На Херсонщині в умовах постійних обстрілів та бойових дій продовжується тиск окупантів на освітян та медиків, зафіксовані викрадення активістів, журналістів та громадських діячів. Так, ГУР повідомляє про те, що окупанти примушують українських лікарів виписувати фіктивні довідки – вимагають надати довідки про нездатність продовжувати військову службу за станом здоров’я. Також стало відомо, що російська армія вивезла тіла своїх вбитих військових в район аеродрому Чаплинка для їхнього спалення.

Вчора, внаслідок масового обстрілу, сталася масштабна пожежа на полі та в лісі на території Кочубеївської територіальної громади. Про це повідомила місцева сільська рада. Пожежа перекинулася на село, згоріли господарські будівлі, значно постраждали будинки, перебито електричні провода, вбито велику рогату худобу. 

Фото: Пожежа внаслідок обстрілів у Кочубеївській територіальній громаді

У Чорнобаївці здійснено замах на місцевого колаборанта Юрія Турульова. Про це повідомили в Херсонській ОВА. Був підірваний автомобіль Турульова, проте він не постраждав.

Поліція Херсонщини відкрила 408 кримінальних проваджень щодо незаконного позбавлення волі російськими окупантами мирних жителів області. Серед тих, хто зник – міські та сільські голови, старости сіл, депутати обласної та місцевих рад, правоохоронці, військові, активісти та священнослужителі. 

Західні області

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала, – повідомили у Генштабі ЗСУ. Кордон з білоруссю посилено охороняють. ЗСУ, ТрО і добровольчі формування готові до рішучих дій у разі провокацій.

Волинська область

Православна Церква України нагородила луцьких волонтерів із «Адреналіну» медалями «За жертовність та любов до України».

Закарпатська область

На Закарпатті працює 41 центр надання адмінпослуг, де допомагають як вимушеним переселенцям, так і місцевим, повідомили в обласній військовій адміністрації.

В Закарпатській області 84 підприємства надали роботу 191 внутрішньому переселенцеві. За кожного працевлаштованого переселенця бізнес може отримати від держави матеріальну компенсацію у розмірі 6500 грн.

На Закарпатті затримали чотирьох чоловіків, які за 15 тисяч гривень пропонували виїхати до країн ЄС, повідомили в СБУ. Чоловікам повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання від вартою.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську СБУ викрила антиукраїнського агітатора, який активно поширював у забороненій соцмережі російську пропаганду. За цей злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років з конфіскацією майна.

Львівська область

Кордон на виїзд за добу на переходах Львівської області перетнули 16 423 особи.

Двома евакуаційними потягами до Львова прибули 225 вимушених переселенців.

На Львівщині у перший клас цьогоріч підуть більше ніж 26 тисяч дітей, з яких понад 200 – вимушені переселенці.

У закладах освіти Львівської області зараз проживають більше 20 тисяч ВПО.

Тернопільська область

Станом на 21 червня Тернопільська громада прийняла 38 тисяч 989 внутрішньо переміщених осіб, повідомили в міській раді. 11 907 з них зупинялися у Тернополі на декілька днів, більше 27 тисяч залишилися на тривалий період.

В Тернополі правоохоронці затримали 25-річного чоловіка, який носив одяг з комуністичною символікою та категорично відмовлявся її зняти. 

Міжнародна підтримка

Країни ЄС досягли повного консенсусу щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу, заявили у МЗС Франції.

15% оборонного бюджету Люксембургу виділять на підтримку України у війні з рф, повідомив премʼєр-міністр Люксембургу Бетель.

Ірландія заморозила російські активи (рахунки в різних банківських установах та фондах, приватні літаки, яхти та елітна нерухомість) на 1,7 млрд євро.

Президент України провів розмову з президентом Конфедерації італійської промисловості Карло Бономі щодо участі італійських підприємців у післявоєнній відбудові України.

Поліція Маямі у рамках програми “Guns 4 Ukraine” запропонувала американцям здати зброю, щоб передати її Україні. Поліція пропонувала $50 за пістолети, $100 – за дробовики та $150 – за “потужніші” гвинтівки. Правоохоронці не ставили питань щодо походження зброї. Однак, є певні законодавчі обмеження, які можуть загальмувати передачу зібраної зброї в Україну.

Володимир Зеленський звернувся до учасників благодійного телемарафону Embrace Ukraine — #StrivingTogether, який відбувся в Амстердамі. Під час звернення Президент України зазначив, що сподівається на отримання позитивного рішення

стосовно кандидатства в ЄС, а також подякував усім, хто підтримує Україну.

Словенія передала Україні 35 бойових машин піхоти М-80 югославського виробництв, повідомив міністр оборони країни Мар’ян Шарець.

Словаччина готова передати Україні 12 винищувачів МіГ-29, якщо Польща та Чехія погодяться захищати її повітряний простір доти, доки країна не отримає куплені у США F-16.

Компанія Fenix Insight створила для українців гральні карти, які вчать розрізняти види мін, снарядів та інших вибухонебезпечних предметів. У колоді по 60 карт, на кожній з них – текст українською та англійською мовами про вибухонебезпечні предмети.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard