Україна Оперативна інформація з регіонів 20.09.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко, Маргарита Коваль

209 добу  український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противником продовжується зосереджуватися зусилля на спробах повної окупації Донецької області, організації оборони та утриманні захоплених територій, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, здійснює заходи щодо перегрупування своїх військ, постійно веде повітряну розвідку.

За поточну добу російські окупанти завдали 7 ракетних та 20 авіаційних ударів, здійснили понад 15 обстрілів з РСЗВ по військових та цивільних об’єктах на території України, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Унаслідок терористичних дій російських військ за поточну добу постраждала інфраструктура більш як 20 населених пунктів.  Серед них Слов’янськ, Сіверськ, Соледар, Бахмут, Вугледар, Степне, Нікополь та Очаків. В населеному пункті Печеніги окупанти намагалися зруйнувати дамбу Печенізького водосховища, успіху не мали. Продовжується зберігатися загроза завдання противником авіаційних та ракетних ударів на всій території України.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась.

На інших напрямках противник здійснював обстріли з танків, мінометів та різнокаліберної артилерії:

на Сіверському напрямку – у районах населених пунктів Михайлове і Гута Студенецька Чернігівської області та Нововасилівка і Рясне Сумської області;

на Слобожанському напрямку – у районах населених пунктів Козача Лопань, Стрілеча, Глибоке, Дергачі, Фиголівка, Дворічна, Шевченкове, Куп’янськ та Кам’янка;

на Краматорському напрямку – Ярова, Пришиб, Донецьке, Серебрянка, Щурове, Райгородок, Озерне, Крива Лука, Миколаївка, Сіверськ, Івано-Дар’ївка, Роздолівка, Олександрівка та Григорівка;

на Бахмутському напрямку – Верхньокам’янське, Виїмка, Спірне, Веселе, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Одрадівка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Майорськ та Нью-Йорк;

на Авдіївському напрямку – Красногорівка, Мар’їнка, Новомихайлівка, Первомайське;

на Запорізькому напрямку – Новосілка, Новопіль, Времівка, Велика Новосілка, Вугледар, Новомайорське, Залізничне, Гуляйполе, Малинівка, Червоне, Дорожнянка, Малі Щербаки, Мала Токмачка та Кам’янське.

На Південнобузькому напрямку обстрілів з боку противника зазнали понад 25 населених пунктів.  Зокрема, Високопілля, Миролюбівка, Новогригорівка, Білогірка, Благодатівка, Широке, Зоря, Шевченкове, Тернові Поди, Правдине, Мирне та Олександрівка.

У результаті успішних дій підрозділів Сил оборони на Бахмутському та Авдіївському напрямках противник продовжує зазнавати значних втрат. Лікувальні заклади міста Горлівка переповнені важкопораненими військовослужбовцями окупаційних військ. Крім того, з території  Херсонської області на тимчасово окуповану територію Донецької області переміщено два великогабаритних вантажних автомобіля з тілами загиблих осіб з 1 армійського корпусу збройних сил російської федерації. Кількість уточнюється.

Через невдале проведення заходів прихованої мобілізації військово-політичним керівництвом російської федерації прийнято рішення щодо виведення підрозділів 217-го парашутно-десантного полку з території Сирійської Арабської Республіки та їхньої подальшої підготовки до перекидання на територію України.

Підрозділи Сил оборони відбили атаки противника в районах населених пунктів Веселе, Курдюмівка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Майорськ, Первомайське, Мар’їнка та Новомихайлівка.

Протягом поточної доби для підтримки дій наземних угруповань авіація Сил оборони уразила 12 районів зосередження живої сили і військової техніки противника та одну позицію зенітного ракетного комплексу. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони знищили один БпЛА ворога.

Ракетні війська і артилерія за поточну добу завдали вогневого ураження по 30 об’єктах противника. Зокрема, по 17 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 10 районах зосередження артилерії, а також 3 складах боєприпасів. Загальні втрати ворога уточнюються.

Окупанти вивезли на територію росії щонайменше 2,1 тисячі українських дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це повідомила віцепрем’єрка Ірина Верещук. Також вона додала, що наразі перевіряється вся інформація і факти щодо викрадених дітей, і влада невідкладно звертається до російської федерації, яка вчинила злочин. «Ми вимагаємо повернути наших дітей, звертаємося до міжнародної спільноти з вимогою зробити все, щоб росія заплатила, тобто посилити санкції, за те, що сьогодні наші діти незаконно перебувають на території російської федерації”, – підсумувала Верещук.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо збільшення до 2 км прикордонної смуги вздовж лінії державного кордону з росією і білоруссю. Про це повідомив народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк. Також цей законопроєкт включає порядок залучення підрозділів Збройних сил України задля посилення охорони держкордону. Зокрема, йдеться про можливість створення застав вогневої підтримки, артилерії та авіаційних ланок, відбору біометрики у всіх, хто перетинає держкордон, з перевіркою їх на блокпостах і розпізнаванням осіб.

Україна не відмовиться від звільнення своїх територій, навіть при проведенні на них псевдореферендумів. Про це заявив глава МЗС (міністерства закордонних справ)  Дмитро Кулеба. Також він додав, що навіть гібридна мобілізація нічого не змінить. 

Східні області

Харківська область 

На лінії зіткнення ворог намагається організувати оборону та утримати ті території Харківщини, що залишаються під його контролем. Окупанти обстріляли місто Дергачі, селища Козача Лопань, Шевченкове, Дворічна та села Кам’янка, Стрілеча і Глибоке, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Ворог намагався зруйнувати дамбу в Печенігах на Харківщині, успіху не мав. 

Ініціюється створення понад 20 військових адміністрацій в адмінмежах об’єднаних громад Харківщини, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Він зазначив, що насамперед мова йде про громади, де є або були активні бойові дії, та деокуповані населені пункти.

Цієї ночі ворог завдав ракетного удару по об’єкту інфраструктури в Чугуївському районі. Без постраждалих.

Протягом минулої доби ворог продовжував обстрілювати населені пункти Харківщини вздовж лінії кордону з рф та лінії зіткнення в Харківському, Куп’янському та Ізюмському районах.

За даними Центру екстреної медичної допомоги, протягом минулої доби в Куп’янському районі 3 людей зазнали поранень. В Харківському районі 2 чоловіків отримали поранення внаслідок підриву на міні.

Мінна небезпека на звільнених від ворога територіях залишається дуже високою попри те, що піротехніки ДСНС роблять усе можливе, аби очистити нашу землю від вибухонебезпечних речей

Протягом минулої доби знешкоджено 1110 боєприпасів та вибухівок. Виявлено в тому числі багато протипіхотних мін “Пелюсток”.

Внаслідок обстрілу села Грушівка Куп’янського району двоє людей загинули. Поранення отримали 9 мирних мешканців, у тому числі 4 дітей. Поранені госпіталізовані до медустанов, медики оцінюють їхній стан як середній. Інформація доповнюється. 

Донецька область

Протягом минулої доби окупанти обстрілювали населені пункти Донеччини з авіації та реактивної артилерії. Серед мирних жителів є загиблі та поранені. Про це повідомила пресслужба поліції Донеччини. Ворог здійснив дев’ять вогневих атак на Авдіївку. Уражень також зазнали міста Торецьк, Бахмут, села Дорожнє, Єлизаветівка, Хромове, Яковлівка. Обстрілами окупантів знищені та пошкоджені 10 цивільних об’єктів, серед яких 7 житлових будинків, цехи коксохімічного заводу та залізничний вокзал. У Часовому Яру обстрілами зруйнована школа та дві житлові багатоповерхівки.

На стелі, встановленій на межі Донеччини й Харківщини, підняли український прапор.

Підняття українського прапора. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

За минулу добу росіяни вбили одного мирного жителя Донеччини у Торецьку. Ще 12 людей отримали поранення. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

На Святогірському напрямку українські прикордонники знищили групу російських диверсантів, які намагались переплисти Сіверський Донець та зайти в тил українських військових.

Цієї ночі росіяни продовжували активно стріляти на Донецькому та Горлівському напрямках.

Близько першої ночі вороги завдали авіаудару по Бахмуту влучили в багатоповерхівку. У будинку обвалилися три під’їзди. Під завалами можуть бути дві людини. На місці працюють рятувальники. Також на території громади напередодні ввечері під обстріл потрапило Хромове одна людина поранена.

Гучно минула ніч у Сіверську. Внаслідок обстрілів зруйновано щонайменше 2 приватні будинки. Інформація щодо постраждалих не надходила.

Вночі росіяни обстріляли стару частину Авдіївки, під ранок центральну. За попередньою інформацією, без жертв.

О пів на першу ночі обстрілу зазнала Богоявленка Вугледарської громади обсяги руйнувань встановлюються.

Окупанти незаконно вивезли ще 135 дітей з окупованих районів Донеччини до рф. Серед вивезених дітей є трирічна дівчинка з Маріуполя, – повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Луганська область

На території Білогорівки постійно проходили важкі бої, але наші військові наразі її зачистили від ворога. У Білогорівці росіяни розбили всю інфраструктуру Попаснянського районного водоканалу, залишивши близько мільйона жителів Луганщини без водопостачання. Від цього населеного пункту практично нічого не залишилося, так само як і від Попасної, Новотошківського та інших сіл Гірської громади, – повідомили у Луганській ОВА.

З великих міст області, де зруйнована критична інфраструктура, на зимовий період людей, скоріше за все, необхідно буде евакуювати. Готові до евакуації населення на зиму у разі деокупації  Лисичанська, Рубіжного та Сєвєродонецька. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

Він додав, що проведення «псевдореферендумів» – це крок для оголошення мобілізації на рф. Але примусова мобілізація в так званій «лнр» зараз більше нагадує репресії: чоловіків ловлять на вулицях. На комунальних підприємствах окупованої Луганщини залишили критичний мінімум чоловіків – інші вже на фронті.

Північні області

Київська область

На Київщині знайшли тіла ще двох закатованих росіянами чоловіків. Як повідомив очільник поліції Київської області Андрій Нєбитов, захоронення знаходилось у лісосмузі поблизу села Мироцьке Бучанського району, де нещодавно на позиціях армії рф було знайдено 18 вбитих росіянами цивільних. 

У Бучі знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових, які зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню. Триває ремонт пошкоджених будинків – це 2 882 об’єкти. Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федорук. Крім того, на вулиці Вокзальна, яка зазнала суттєвих руйнувань, планують почати будівництво 12 житлових будинків. 

Наслідки російської військової агресії в Бучі. Фото: Олексій Мандзій

Після деокупації регіону відновлено 85% приміських та міжміських автобусних маршрутів, – повідомили в Київській ОВА. Пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони Київської області.

В Київській області вже 326 підприємців скористалися державною програмою та отримують щомісячну фінансову допомогу за працевлаштування внутрішніх переселенців. Більшість з них працює у сфері переробної промисловості, сільського, лісового та рибного господарства, оптової та роздрібної торгівлі. 

Для дітей з села Великодимерської громади облаштовують освітній простір у місцевому будинку культури. Там зможуть навчатися учні старших і початкових класів, також вони матимуть доступ до дистанційного навчання. Нагадаємо, окупанти підірвали школу та дитячий садок села, відступаючи з Київщини – 500 дітей залишилося без доступу до освіти. Єдиний вцілілий автобус зараз возить малечу 22 кілометри до найближчої школи, а старші вчаться лише онлайн.

Зруйнована російськими військовими школа в селі Велика Димерка. Фото: з соцмереж

На честь героїв “Азовсталі” планують встановити військовий цвинтар-меморіал на Співочому полі в Києві. Візуалізацію майбутнього меморіалу розробив архітектор, який служив у “Азові”. Наразі проєкт знаходиться на розгляді в КМДА.

На п’ятнадцяти станціях метрополітену в Києві навчатимуть містян основам домедичної допомоги. Навчання для всіх охочих проведуть 23 та 24 вересня медики Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs цього року з міркувань безпеки проведуть у Києві. Цей фестиваль сприяє культурній інтеграції митців з різних регіонів України, зокрема східних, які значно постраждали внаслідок російської агресії. До програми фестивалю увійде національний конкурс ігрового й документального кіно, спеціальні покази й національні прем’єри, а також індустріальна секція, яка складатиметься з воркшопів, майстер-класів і творчих зустрічей.

Виставка картин українського художника Стаса Жалобнюка під назвою “Потенційно (не)прийнятний контент” відкриється у Києві в Галереї протестного мистецтва. Художник створював картини від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Роботи, виконані переважно у мішаній техніці (колаж), подекуди шокують. Автор, за його словами, розкриває справжнє обличчя окупантів та прагне зруйнувати репутацію російської культури та міфи про її велич. 

Художник Стас Жалобнюк. Фото: Музей Революції Гідності

Про евакуацію населення з-під обстрілів, доставку гуманітарної допомоги для місцевих та звільнення від російських військових розказують мешканці селища Макарів у другій серії проєкту «Щоденники війни», яку анонсував керівник Київської ОВА Олексій Кулеба на своєму тг-каналі. 

Житомирська область

Про систематичну роботу з інформування населення щодо мінної небезпеки йшлося на робочій зустрічі з делегацією Представництва Датської Ради у справах біженців в Україні. Про це повідомили в Житомирській ОВА. Також обговорювалась можливість надання допомоги особам, які постраждали від мін та вибухонебезпечних залишків під час війни. За підтримки МЗС Фінляндії та Данії Представництво має ресурси та можливість надати медичну та психологічну допомогу, протезування, фізіологічну реабілітацію, фінансову та іншу допомогу родинам, родичі яких загинули від вибухонебезпечних предметів.

Від початку повномасштабної війни піротехніками Житомирщини здійснено 238 виїздів, обстежено 309 га територій та знешкоджено 2 552 вибухонебезпечні предмети (ВНП), – повідомили в ДСНС області. Внаслідок бойових дій та обстрілів окупаційними військами рф у північних районах регіону ВНП забруднено близько 750 км² території. Зокрема, це території низки громад Коростенського району.

Опалення до медичних закладів Житомира планують подати раніше офіційного початку опалювального сезону. Про це повідомили в КП “Житомиртеплокомуненерго”.

Гуманітарний штаб Житомирської обласної військової адміністрації відправив деокупованим громадам Харківщини понад 40 тонн гуманітарного вантажу. Цього разу до нього увійшли  продуктові набори, яких вкрай потребують жителі звільнених сіл та містечок.

Позашляховик вартістю 150 тисяч гривень передали українським військовим представники Житомирської обласної спілки азербайджанців. Як повідомили організатори, гроші на авто збирали впродовж тижня, а ініціаторами збору коштів була азербайджанська молодь.

Сумська область

Противник обстрілював прикордоння Сумщини та Чернігівщини «Градами», САУ та мінометами, – повідомили в ДПСУ. За минулу добу під ворожим вогнем опинилися Зноб-Новгородська та Краснопільська громади. Загалом зафіксовано понад 60 вибухів. У селі Славгород внаслідок прямого потрапляння реактивних снарядів в житловий будинок постраждало подружжя пенсіонерів, яке зараз перебуває у лікарні. Крім цього, зазнали пошкоджень і руйнувань близько десятка приватних будинків.

Зафіксовано понад 10 ударів противника по території села Юнаківка, – повідомили в Сумській ОВА. Снаряди розривалися на городах місцевих мешканців, пошкоджено місцеву амбулаторію, житлову інфраструктуру та лінію електромережі.

Також російські військові вели мінометний обстріл по селу Ободи Білопільської громади – зафіксовано 10 вибухів, в результаті яких пошкоджено щонайменше 5 будинків мирних мешканців.

Наслідки ворожих обстрілів Краснопільської громади. Фото: ДПСУ

20 територіальних громад Сумщини беруть участь у державній програмі з відновлення зруйнованих ворогом будинків, лікарень, шкіл, садочків та доріг. На придбання будівельних матеріалів з держбюджету для Сумщини передбачено понад 135 млн грн, – повідомили в Сумській ОВА. Агентство ООН у справах біженців в Україні планує відбудувати 1000 будинків, зруйнованих війною на Сумщині.

Через смерч у Бурині 18 вересня пошкоджено 273 будівлі (з них 118 житлових) – повідомили в ДСНС. В Новослобідській громаді найбільше постраждало село Ширяєве – 20 пошкоджених будинків. Також є руйнування в Хмелівській громаді. Триває відновлення будинків та господарчих споруд, електро- та газопостачання.

Наслідки буревію на Сумщині. Фото: Сумська ОВА

Чернігівська область

За минулу добу під ворожими обстрілами опинилися Семенівська та Сновська громади, – повідомили в ДПСУ. Територію Сновської громади ворог обстрілював зі 120 мм мінометів, зафіксовано 5 вибухів. По території Семенівської громади завдавали ударів зі ствольної артилерії, зафіксовано 12 вибухів.

Прилуцькі поліцейські повідомили про підозру російському військовому за розстріл автівки з цивільними людьми. Слідчими встановлено анкетні дані та зібрано доказову базу, яка свідчить про його причетність до розстрілу та вбивства цивільних громадян наприкінці лютого на території Ічнянської громади. Триває підготовка матеріалів для оголошення підозрюваного у міжнародний розшук.

Судитимуть трьох військових рф, які жорстоко поводилися з цивільними під час окупації села Ягідного на Чернігівщині. Слідство здійснювалося Управлінням СБУ в Чернігівській області. За даними слідства, російські військові: вдиралися до будинків мирних мешканців й стріляли по приміщенню, де переховувалися люди; виводили місцевих мешканців на вулицю за мінусової температури та змушували роздягатися в присутності жінок і дітей; безпричинно застосовували фізичне насилля до потерпілих, завдаючи побоїв автоматичною зброєю; незаконно позбавили волі місцевих мешканців, замкнувши їх на три дні у погребі власного домоволодіння, обмеживши їм доступ до води, їжі та свіжого повітря.

Заклади освіти Чернігова відтепер забезпечені генераторами, – повідомили в міській раді. Місто отримало 31 дизельний генератор завдяки USAID Проєкту енергетичної безпеки. Обладнання буде використовуватися у випадку відключення будівель від електроенергії, що допоможе забезпечити стабільне проходження опалювального сезону.

В Чернігові триває акція зі збору мотиваційної літератури для українських захисників – «Бібліотека українського воїна». Її мета – зібрати книжки українським захисникам, зокрема й військовим із Чернігівщини. Книжки відбирають переважно патріотичного спрямування – історичні романи, повісті та поезія.

Центральні області

Дніпропетровська область

Відучора й до самого ранку в Нікопольський громаді було оголошено сигнал повітряної тривоги, яка тривала майже 9 годин. Окупаційні війська російської федерації неодноразово протягом ночі обстріляли Нікопольський район.  З «Градів» ворог двічі вдарив по Червоногригорівській ТГ. Ще двічі – по самому Нікополю. Окрім цього, російські окупанти били по Марганецькій громаді. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Вінницька область

У Вінницькій громаді містянам продовжують видавати набори з гуманітарною допомогою. Вінничани з соціально вразливих груп населення отримали уже 2059 продуктових пакунків за програмою ЮНІСЕФ. Крім того, допомогу продовжують видавати і сім’ям загиблих учасників бойових дій від польської Fundacja Biedronki завдяки співпраці Фонду громади «Подільська громада» з БФ «Імпульс ДСНС». Продуктові та гігієнічні набори отримали наразі 136 родин. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Під час книжкових шістьох аукціонів, зібрали мільйон 100 тисяч гривень на армію, вінничани Олександр Гнатюк та Сергій Філіппов. За ці гроші закупили амуніцію для захисників та тепловізори.

Кіровоградська область

На Кіровоградщині ексзалізничника і люстрованого податківця підозрюють у створені ботоферми на підтримку росії. Про це розповіла речниця СБУ в Кіровоградській області Юлія Ткач. Під час обшуків у домі підозрюваних вилучили комп’ютер з доказами їх діяльності.

Полтавська область

Сьогодні на Полтавщині, завдяки волонтерам та представникам бізнесу, військові отримали ще чотири автівки. Також передали перископи, дальноміри та рації. Про це повідомив голова Полтавської  ОДА Дмитро Лунін.

Допомога для військових. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів.

Надвечір російські військові завдали ракетних ударів по селах Запорізького району. За попередньою інформацією, були застосовані ракети С-300. Інформація щодо поранених та руйнувань наразі з’ясовується.

Внаслідок обстрілу окупантами смт Степногірськ уламкові поранення отримали місцеві жителі  — чоловік та дружина.

До поліції надійшло 54 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами. Ворожої атаки зазнали обласний центр, а також населені пункти Пологівського, Василівського та Запорізького районів.  Унаслідок акту збройної агресії є поранені та загиблі громадяни.

19 вересня, упродовж доби, окупаційні війська здійснили дев’ять вогневих атак на Запоріжжя. Ще одна ракета прилетіла в село Привітне. Удари спричинили пошкодження житлової та критичної інфраструктур регіону, а також транспортних засобів громадян.

Крім того, зафіксовано обстріли Оріхова, Червоної Криниці, Гуляйполя, Новоселівки, Успенівки, Добропілля, Рівнопілля, Приморського.

Цього тижня МАГАТЕ проведе консультації на високому рівні щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо ЗАЕС. 

На так званому “загальнонародному з’їзді громадян Запорізької області” окупанти погододили проведення “референдуму” щодо приєднання Запорізької області до росії. Він має відбутись з 23 до 27 вересня.

Російські окупанти відзвітували про вилучення українських книжок з бібліотек Мелітопольського району. Зокрема йдеться про дитячу літературу українською мовою.

У Запорізькій області запрацював Запорізький координаційний центр Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Фахівці центру опрацьовують заявки на пошук, підтримують зв’язок із рідними. Про це повідомили у Запорізькій обласній раді.

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території було евакуйовано 946 людей, з них  166 – діти.

Миколаївська область

Ворог вдень спрямував два ударних дрони на портову інфрастурктуру Очакова. Один атакував прибережну зону, другий був знищений на підльоті. Люди не постраждали.

По Березнегуватому ворог гатив реактивними системами залпового вогню «Смерч». Влучено і частково зруйновано елеватор, поранено 3 працівників, в центральній частині селища пошкоджено кілька будівель, в тому числі й професійний ліцей. Без людських втрат.

По Баштанському району ввечері ворог бив реактивними снарядами з системи залпового вогню “Смерч” та згодом ще й з зенітно-ракетних систем С-300. Уражено відкриті ділянки.

Служба безпеки України затримала російського агента, який коригував ракетні удари ворога для зриву опалювального сезону на півдні України. Йому повідомлено про підозру у державній зраді, вчинену в умовах воєнного стану. Триває досудове розслідування.

Після вчорашніх ракетних обстрілів по Миколаєву, Южноукраїнську та Новій Одесі, поліцейські задокументували чотири пошкоджених  багатоквартирних та 15 приватних житлових будинків, приміщення двох магазинів, ресторану, автовокзалу, гаражу та 11 МАФів. Поранення отримала  60-річна мешканка обласного центру.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Національна Поліція

Українські війська просуваються у напрямку Херсона, тому є необхідність будувати нові укріплення ближче до міста. Про це розповів начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

Станом на 20 вересня в Миколаєві внаслідок обстрілів російськими військами загинули 135 людей, серед них — одна дитина. Важкі поранення отримали 665 жителів міста, з них — дев’ять дітей. Про це розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

З лютого 2022 року ринок праці в Миколаївській області зазнав суттєвих змін. Попит на робочі сили скоротився вдвічі, а реєстрація безробітних зросла на десять відсотків. З початку повномасштабного вторгнення 6 тисяч безробітних змогли знайти роботу за сприяння служби зайнятості. Станом на 19 вересня 15 тисяч людей шукає роботу через центр, доступно 477 вакансій.

Одеська область

В Чорному морі вороже корабельне угруповання з 11 кораблів та катерів продовжує маневрувати, ховаючись за Кримом. На бойовому чергуванні перебувають 3 надводні ракетоносії з 24-ма «Калібрами» і 3 великих десантних кораблі.

Оперативне Командування “Південь” попереджає, що через шторм у прибережну смугу може приносити міни.

Бійці Одеської зенітної ракетної бригади збили в Бериславському районі Херсонської області російський штурмовик Су-25, повідомили в повітряному командуванні “Південь”

20 вересня з портів “Одеса” та “Чорноморськ”  в рамках “зернової ініціативи” вийшли вісім суден з 195,7 тисячами тонн агропродукції на борту.

Волонтерський штаб “Нехай щастить” відновив видачу харчових наборів від ООН. Отримати набори зможуть переселенці, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї та одинокі батьки. Набір продуктів видається раз на місяць за наявності документів, які підтверджують статус.

Херсонська область

З метою покращення тактичного положення, ворог намагався провести штурмові дії силами до мотострілецького взводу в напрямку Давидів Брід – Білогірка. Вчасно виявлений та зупинений артилерійським вогнем. Із втратами ретирувався.

Українські захисники вдарили по баржі, завантаженій озброєнням, технікою та особовим складом. Таким чином, спроба ворога налаштувати альтернативні переправи через Дніпро в районі Нової Каховки та Козацького, виявилась невдалою.

Протягом бойового дня ворог також продовжував обстріли наших позицій вздовж лінії фронту, по прилеглих територіальних громадах, наніс 3 авіаційні та 3 ракетні удари.

Українська авіація нанесла 15 ударів по ворогу. 2 безпілотних розвідника оперативно-тактичного рівню «Орлан-10» та «Орлан-30» знищено.

Ракетно-артилерійські підрозділи виконали понад 260 вогневих завдань, в тому числі по 4 районах зосередження ворожих резервів живої сили та техніки в Бериславському, Генічеському, Каховському й Херсонському районах, по мостах і альтернативних переправах – понтонах і баржах.

Підтверджені втрати ворога складають 90 окупантів, 3 танки, 8 одиниць іншої авто-бронетехніки, 3 гаубиці «Мста-Б» й «Мста-С», 4 самохідних 152 мм «Акації»,  2 самохідних гармати «Гіацинт-С»,  6 реактивних систем залпового вогню «Град» і склад ворожих боєприпасів в Правдиному.

За минулу добу поліція відкрила 20 кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів військовослужбовців рф на Херсонщині. російська армія масовано обстріляла шість населених пунктів області: Нововознесенське, Миролюбівку, Ольгине, Архангельське, Кам’яне та Новопетрівку. Є поранені, зафіксовано руйнування будинків, адміністративних будівель, магазинів та складів. Також зафіксовані факти викрадення військовими рф мешканців Херсонщини та мародерство на тимчасово окупованих територіях. 

Так звана “громадська рада” Херсонської області звернулась до гауляйтера -“керівника” Сальдо та до “голови” фейкового уряду Єлісєєва з проханням терміново провести референдум про визнання Херсонщини суб’єктом росії. Було вирішено провести референдум з 23 по 27 вересня. Також Сальдо у своєму зверненні сказав про мобілізацію на території Херсонської області для участі у Спеціальній військовій операції збройних сил росії.

Херсонці та місцеві  активісти виступають проти референдуму.

Листівка “Стоп референдум”. Фото: телеграм-канал “Жовта стрічка”

Західні області

Волинська область

На котельнях Луцька станом на 19 вересня вже замінили 43 насосних установки. Речник комунального підприємства “Луцьктепло” Антон Безносиков розповів, що нове обладнання має зменшити використання електроенергії.

На Волині бригади Червоного Хреста їздять у віддалені села, де немає амбулаторій. В бригаді – лікар, медична сестра, волонтер товариства Червоного Хреста і водій. Вразливі категорії волинян та вимушені переселенці в пріоритеті для надання медичної допомоги.

Закарпатська область

163 шкіл області обладнали швидкісним інтернетом за проєктом Мінцифри «Wi-Fi в укриттях». Про це повідомили в ОВА.

Івано-Франківська область

З Івано-Франківська до Миколаєва відправили гуманітарну допомогу. 22 тонни спецвантажу відправили завдяки Мальтійській службі допомоги Івано-Франківська.

З Підгайчиківської громади передали автомобіль для потреб українських військових. Про це повідомили у Коломийській районній державній адміністрації.

Львівська область

Від початку повномасштабної війни, на Дрогобиччину приїхали понад 35 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них понад 11 тися — діти.

Львівський оборонний кластер передав для добровольчих формувань територіальних громад області 300 бронежилетів.

У львівській мерії відбулась зустріч з керівником Італійського культурного інституту в Україні Едоардо Крізафуллі. На зустрічі мова йшла про спільні мистецькі та культурні українсько-італійські проєкти.

Львівський оборонний кластер виготовляє дитячі бронежилети. Днями 30 бронежилетів відправлять на Донеччину для евакуації малечі.

Дитячі бронежилети. Фото: з соцмереж

Рівненська область

У Вараському районі відпрацювали алгоритм дій при надзвичайних ситуаціях на Рівненській АЕС. Зокрема, відпрацювали дії при евакуації цивільного населення, замінуванні, ліквідації пожежі, протимінній безпеці в прикордонних районах.

У Рівному дошкільнята та учні закладів загальної середньої освіти, чиї батьки воюють, будуть отримувати безоплатне харчування. Таке рішення прийняв Рівненський виконком. Йдеться про майже 1 300 дітей.

Вараська громада відправила на фронт 6 позашляховиків. Автомобілі наповнили усім необхідним для військових – біноклями, старлінками, маскувальними сітками, продуктами харчування, теплим одягом тощо.

Тернопільська область

У Тернопільській області заготували для опалювального сезону 68,5 кубометрів дров. Це на 2 тисячі кубометрів більше, ніж за минулий рік.

В ОВА пройшла нарада з головами територіальних громад області та керівниками структурних підрозділів. Мова йшла про підготовку до опалювального сезону, функціонування освітніх та медичних закладів.

У міській раді Тернополя відбулась нарада з головами правління ОСББ та керівниками обслуговуючих підприємств. Мова йшла про алгоритми дій на випадок відсутності тепла, води, світла, газу.

На Тернопільщині запрацював Координаційний центр з питань осіб, зниклих безвісти.

Хмельницька область

Заклади охорони здоров’я Хмельниччини отримали гуманітарну допомогу. Медикаменти на суму 30 тисяч євро надали благодійна організація Stiftung Mainzer Herz  та клініка Universitätsmedizin Mainz з Німеччини.

Чернівецька область

На Буковині з 343 шкіл області за очною формою навчання працюють 153, за змішаною – 177, а дистанційною – 13. В області з 387 садочків у звичному режимі працює 293, за змішаною формою – 47, а дистанційною – 22. Про це повідомили у Департаменті освіти і науки Чернівецької ОВА.

Форма роботи шкіл та дитсадків. Фото: Департаменті освіти і науки Чернівецької ОВА

З Буковини передали гуманітарну вантаж на Схід. Допомогу передали військовим медикам. Зокрема, йдеться про теплий зимовий одяг та взуття, ліки, пічки-буржуйки тощо. Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької ОВА.

На економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розпочався набір слухачів на безкоштовну програму «Підприємництво та організація власного бізнесу». Курс розрахований для військовослужбовців та членів їхніх сімей у рамках проєкту «Норвегія-Україна». Про це інформує ЧНУ.

Міжнародна підтримка

Рада ЄС затвердила виділення 5 млрд євро додаткової макрофінансової допомоги для України. Про це повідомили на сайті Євроради.

Німеччина поставила Україні два РСЗВ Mars II та 50 бронемашин Dingo. Про це повідомили у Міноборони ФРН.

Уряд Німеччини передасть Україні чотири самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000. Про це заявили у Міністерстві оборони Німеччини.

Німеччина та Словенія погодили передачу Україні 28 танків M-55S.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у межах міжнародної ініціативи COVAX доставив в Україну 400 тисяч доз мРНК-вакцини проти COVID-19 Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech. 

Командувач ВПС США в Європі та Африці генерал Джеймс Хекер заявив, що Україна отримає літаки F-16 за два-три роки після ухвалення відповідного політичного рішення. Хекер пояснив, що такі терміни пов’язані з питаннями підготовки пілотів і логістики.

Президент України Володимир Зеленський та генеральний директор найбільшої у світі інвестиційної компанії BlackRock Ларрі Фінк провели зустріч у режимі відеоконференції. На зустрічі мова йшла про можливості залучення державних і приватних інвестицій в Україну.

Події в Україні стануть ключовою темою 77-ї генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку, оскільки війна та її наслідки зачіпають весь світ. Про це заявив верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Президент Туреччини Ердоган заявив, що вторгненню рф в Україну немає жодного виправдання.

Найбільший приватний турецький банк Isbank  припинив обслуговувати російські картки “мир”.

Делегація Асоціації родин захисників «Азовсталі» та полку «АЗОВ» провела зустріч із представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста у Вашингтоні. Під час зустрічі мова йшла про відвідини місією Червоного Хреста місць утримання військових, розслідування теракту в Оленівці та повернення тіл загиблих у трагедії.

УЄФА вирішило усунути збірну росії від жеребкування Євро-2024, яке відбудеться 9 жовтня. Про це повідомив президент УАФ Андрій Павелко.

17% українців, які залишили свій дім через війну, вже повернулися з-за кордону. Також знизився відсоток тих, хто хоче залишитися за кордоном. Наприкінці серпня таких було 27%, а зараз – лише 10%. Про це свідчать дослідження Gradus Research.

Дослідження Gradus Research. Фото: з соцмереж


Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska