Україна Оперативна інформація з регіонів 19.08.2022 (фото)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 19.08.2022

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська

Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук

177 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню. 

Україна коротко:

Оперативна інформація станом на 18.00:

Продовжуються авіаційні та ракетні удари російських окупантів по цивільних об’єктах на території України.

На Волинському та Поліському напрямках ознак створення наступальних угруповань не знайдено. Відзначається проведення навчань підрозділів військово-повітряних сил та протиповітряної оборони збройних сил республіки білорусь. Зберігається загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів з території і повітряного простору цієї країни.

На Сіверському напрямку зі ствольної артилерії ворог обстріляв цивільну та військової інфраструктуру в районах населених пунктів Пушкарі Чернігівської області та Миропілля і Павлівка на Сумщині.

На Харківському напрямку російські вбивці здійснювали вогневе ураження зі ствольної та реактивної артилерії цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Харків, Протопопівка, Петрівка, Слатине, Великі Проходи, Коробочкине, Мілова та Гусарівка. Завдали авіаційних ударів біля Старого Салтова і Явірського. Ворог підтримує високу інтенсивність ведення розвідки БпЛА.

Окупанти намагалися покращити тактичне положення неподалік Питомника. Отримали відсіч та відступили. Здійснили дистанційне мінування місцевості в районах Старого та Верхнього Салтова.

На Слов’янському напрямку, біля Дібрівного, Вірнопілля, Чепіля та Богородичного, противник здійснював вогневе ураження із танків, ствольної та реактивної артилерії. 

У районах населених пунктів Карнаухівка, Дібрівне, Вірнопілля та Долина противник здійснив спроби прорвати оборону наших військ. Зазнав втрат та відійшов.

На Краматорському напрямку зафіксовано ворожі обстріли неподалік Сіверська, Григорівки, Берестового та Івано-Дарʼївки. 

Наступальними та штурмовими діями загарбники намагалися просунутися біля Виїмки та Івано-Дарʼївка. Отримали жорстку відсіч та відійшли. 

На Бахмутському напрямку ворог здійснював обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Світле, Соледар, Берестове, Вершина, Білогорівка, Залізне, Яковлівка. Задіяв авіацію для ударів неподалік Соледара і Яковлівки. 

Окупанти вели наступальні та штурмові дії в районах населених пунктів Бахмут, Соледар, Кодема, Бахмутське і Зайцеве. Успіху не мав

На Авдіївському напрямку зазнали вогневого впливу райони населених пунктів Новоукраїнка, Красногорівка, Водяне, Мар’їнка, Шевченко, Ласточкине, Авдіївка і Опитне. Противником було завдавано авіаудари поблизу Мар’їнки, Новоселівки Другої та Невельського. Вів наступ у районах населених пунктів Опитне, Піски і Майорськ. Безуспішно.

На Новопавлівському напрямку зафіксовано обстріли неподалік Великої Новосілки, Павлівки, Новомихайлівки та Золотої Ниви. Противник завдав авіаційних ударів поблизу Павлівки і Новомихайлівки. Біля останнього ворог безуспішно намагався покращити тактичне положення, зазнав втрат та відступив. 

На Запорізькому напрямку ворогом було обстріляно зі ствольної та реактивної артилерії та танків райони населених пунктів Самійлівка, Гуляйполе, Преображенка, Мала Токмачка, Полтавка, Новосілка, Темирівка, Залізничне і Новоандріївка. Завдав авіаударів біля Щербаків, Дорожнянки та Новосілки. Вів активну розвідку позицій наших військ БпЛА.

На Південнобузькому напрямку ворог зосереджував зусилля на недопущенні просування наших військ та поповненні втрат. Продовжив обстріли із танків та артилерії різних типів вздовж всієї лінії зіткнення. Завдав авіаційних ударів поблизу Миколаївського, Нового Життя, Первомайського, Білої Криниці та Лозового. 

Штурмовими діями здійснив спробу прориву нашої оборони в районі населеного пункту Кірове, проте зазнав втрат та відступив. 

В акваторіях Чорного та Азовського морів корабельне угруповання противника продовжує підтримку дій наземного угруповання військ, блокування цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря та ураження об’єктів і елементів інфраструктури в глибині території України.

Українські захисники завдають втрат російським окупантам на всіх напрямках, де тривають активні бойові дії.

______

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш уперше відвідав Одесу. Він прибув до Одеси разом із міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим. Гутерреш висловив жаль, що значні потужності порту Одеси не використовують повністю. За словами Кубракова, наразі в 3-х портах міста перебуває десять завантажених суден. Очікується, що найближчим часом буде отримано ще 40 заявок додаткових суден. 

У Львові було заарештовано приміщення гуртожитків підприємства на суму понад 450 млн грн. Їхніми власниками були росіяни. За даними слідства, упродовж 2014-2016 роках підприємство шахрайським шляхом привласнило кошти мешканців гуртожитків. Наразі вирішується питання передачі приміщень в управління АРМА. 

Супутник ICEYE, який придбав благодійний фонд Сергія Притули за допомогою пожертв українців, перебуватиме у власності України до закінчення терміну його функціональності на орбіті. Завдяки цьому супутнику ми можемо визначити, що і коли він знімає, а також у якому форматі та спектрі ми отримуємо дані. Також, згідно з договором, у разі якоїсь проблеми зі супутником компанія-продавець зобов’язується надати Україні ідентичний супутник. Про це повідомили у Фонді Притули. 

Східні області

Харківська область 

Ворог обстріляв позиції наших захисників з танків, реактивної та ствольної артилерії, використовував літаки та вертольоти. У районі Ізюму окупанти намагалися наступати на напрямках Барабашівка – Карнаухівка, Сулигівка – Дібрівне, Сулигівка – Нова Дмитрівка. Всюди наші захисники тримають позиції та завдають ворогу відчутних втрат, – повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Також російські війська отримали відсіч і відступили при спробі прорвати оборону ЗСУ в районах Питомника та населених пунктів Карнаухівка, Дібрівне, Вірнопілля та Долина.

На шосту ранку зафіксовано щонайменше 5 ракетних ударів у Київському, Немишлянському та Основ’янському районах міста, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

У Київському районі ракета влучила у навчальний корпус Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. Загинула вахтерка. 

Зруйнований корпус НТУ “ХПІ”. Фото: з соцмереж

В Основ’янському районі зруйновано будівлю цивільного підприємства, у Немишлянському ракети влучили в 2 приватні будинки. 

Будівля цивільного підприємства після пожежі. Фото: ДСНС Харківщини

Протягом доби окупанти продовжували гатити з артилерії по населених пунктах Чугуївського, Харківського, Богодухівського районів області. Пошкоджені житлові будинки та господарчі споруди, горіла пшениця у полі. У Золочевській громаді виникли пожежі в приміщенні клубу, бібліотеці та полях. У Печенігах Чугуївського району поранення отримав чоловік.

У Харкові встановили перший екземпляр укриття на зупинці громадського транспорту. В ньому є 12 сидячих місць та близько 100 кг піску для гасіння займань.

Рятувальники завершили пошукову операцію у гуртожитку Слобідського району Харкова. Російський ракетний удар вранці 18 серпня забрав життя шести людей, серед яких 13-річний хлопчик.

Донецька область

У Донецькій області внаслідок обстрілів за минулу добу загинули п’ятеро людей, – повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

У Авдіївці евакують весь медичний персонал через відсутність опалення та проблеми з логістикою. Про це повідомив очільник міської військово-цивільної адміністрації Віталій Барабаш. Він додав, що ситуація залишається складною, але українські військові потроху повертають під свій контроль територію в районах сіл Опитне та Піски.

російські військові обстріляли Краматорськ. Пошкоджені та зруйновані будівлі освітніх закладів. Травмованих і загиблих немає.

Попри обіцянки маріупольцям відновити завод, окупанти вирізають обладнання з металургійного комбінату імені Ілліча на металолом, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

У Слов’янській громаді залишаються близько 20 тисяч мешканців, понад 2 тисячі люди похилого віку, люди з інвалідністю, які залишилися самі. Також близько двох тисяч дітей. Про це повідомив голова Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях.

Луганська область

Упродовж доби відбито 8 атак ворога, – повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Біля вісьмох населених пунктів росіяни залучали авіацію. Лише за минулу ніч вони 16 разів використовували ствольну та реактивну артилерії, спрямовуючи удари по населених пунктах і укріпленнях наших військових.

Окупанти проводять примусову мобілізацію в захоплених влітку містах. На фронті намагаються прорватися до Бахмута, – повідомили у Луганській ОВА. Чоловіки поступово зникали і в Старобільську, в Біловодську, і навіть у нещодавно захоплених Сєвєродонецьку та Лисичанську.

Луганщина. Фото: телеграм-канал очільника Луганської ОВА Сергія Гайдая

 

Північні області

Київська область

Делегація асоціації «Eurocities», яка об’єднує очільників близько 140 міст з 30 країн, відвідала Київщину. 18 мерів європейських міст на власні очі побачили наслідки війни в Бородянці, Ірпені та Бучі.

Делегація «Eurocities» відвідала Київщину. Фото: Олексій Кулеба

У Києві викрили підпільний серверний центр, через який працювали російські хакери. За інформацією СБУ, близько сотні зловмисників займалися зламом  комп’ютерів, крадіжки паролів і здійснення DDoS-атак, зокрема на сайти органів державної влади.

СБУ викрила підпільний серверний центр. Фото: СБУ

У селі Гурівщина Бучанського району почали будувати медичну амбулаторію. Попередня будівля медичного закладу була повністю зруйнована внаслідок російських обстрілів. Нова амбулаторія зможе обслуговувати більш ніж 5 тисяч пацієнтів.

Служби у справах дітей отримають 40 ноутбуків від БО «Надія і житло для дітей» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Мета проекту – підтримати дітей і їхніх батьків, а також знизити негативні наслідки від пережитих травмуючих подій, спричинених війною. Для цього в області планують створити 7 стаціонарних локацій, 5 мобільних бригад і 4 пересувних точки для організації дозвілля дітей із залученням кваліфікованих спеціалістів.

У Київській області вже обстежили 100% закладів освіти і склали акти оцінки 67% укриттів. За словами міського голови Віталія Кличка, у Києві для очного навчання дітей відкриють тільки ті школи, де облаштовані укриття. Заклади, поруч з якими немає укриттів, працюватимуть в онлайн-форматі.

На Київщині відбудеться благодійний марафон «Забіг відновлення 2022» за участі паралімпійців. Олег Іваненко (людина на візку) та Василь Закревський (незрячий) з міста Бровари бігтимуть маршрут у 42 кілометри через деокуповані населені пунктами Броварського району. Зібрані під час забігу кошти підуть на відбудову району і допомогу постраждалим від війни.

Житомирська область

Внаслідок російської збройної агресії у природному заповіднику «Древлянський» знищено 2 100 га насаджень, а збитки від забруднення довкілля оцінили у понад 14,5 млрд грн. Як повідомили в Державній екологічній інспекції Поліського округу, лісові пожежі спричинили викид в атмосферне повітря десятків тисяч тонн забруднюючих речовин, а також не виключається вивільнення радіоактивних ізотопів, акумульованих на території заповідника внаслідок аварії на ЧАЕС.

Дитячий садок у Новограді-Волинському облаштували для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Одночасно у закладі можна розмістити 130 дорослих і 50 дітей. Керівництво садка надаватиме продуктові набори, засоби особистої гігієни, а також планує забезпечувати гаряче харчування.

Житло для переселенців у дитсадку. Фото: з соцмереж

Сумська область

Під ворожим вогнем опинилися території Краснопільської, Миропільської, Білопільської громади, – повідомили в ДПСУ. Противник завдавав вогневих уражень із застосуванням мінометів, реактивної та ствольної артилерії. 

Поліцейські Сумщини продовжують документувати наслідки ворожих обстрілів. Внаслідок обстрілу сіл Миропілля, Павлівка та Ободи пошкоджено дах приватного будинку, нежилий будинок та приміщення школи. 

Наслідки обстрілу армією рф Білопільської громади. Фото: Національна поліція

В області продовжують виявляти залишки ворожих боєприпасів, – повідомили в Нацполіції Сумщини. На Лебединщині вибухотехніки виявили головну частину з касетою від реактивної системи залпового вогню «Смерч» та бойову частину від некерованої авіаційної ракети С-8. 

Вантажний автомобіль ЗІЛ, ігноруючи попереджувальні таблички “обережно міни”, з’їхав на обочину дороги та підірвався на міні, – повідомили в Сумській ОВА. Внаслідок цього водій загинув на місці. Ним виявився власник аграрної компанії та депутат селищної ради, який перевозив зібраний врожай.

Вантажний автомобіль підірвався на міні, Краснопільська громада. Фото: Сумська ОВА

На Сумщині розпочала роботу Агенція регіонального розвитку, – повідомили в обласній військовій адміністрації. Це незалежна структура – «генератор» проєктів, яка візьме на себе пошук ефективних рішень та інструментів для відновлення та розвитку області.

Творчі та кулінарні майстер-класи, фітнес та пізнавальні заняття. Такі безоплатні зустрічі проводять для дітей у Сумах у рамках проєкту “СпівДія заради дітей”. Загалом, за словами менторки проєкту Юлії Панченко, заняття відвідали чотири сотні дітей від 5 до 12 років. Проєкт реалізують у співпраці з Дитячим фондом ООН (UNICEF Ukraine) та Міністерством молоді та спорту України. Долучитися до занять можуть усі охочі.

Чернігівська область

російські війська обстріляли населений пункт на території Семенівської громади. Як повідомляють в ДПСУ, вогонь вівся ймовірно з міномету 120 мм, зафіксовано три вибухи. Протягом години тривав обстріл Новгород-Сіверської громади з реактивних систем залпового вогню, зафіксовано 19 вибухів.

На території Михайло-Коцюбинської громади, яка перебувала під російською окупацією, виявлено черговий сховок з набоями та снарядами. Як повідомили в МВС України, правоохоронці вилучили 240 набоїв та снарядів різного калібру, а також форму окупантів з шевронами армії рф. Придатні боєприпаси передадуть Силам оборони України.

Виявлено черговий сховок окупантів, Михайло-Коцюбинська громада. Фото: ДПСУ

У Чернігові 57% школярів навчатимуться дистанційно, а 43% відвідуватимуть школи, де є укриття. З 28 тисяч дітей 12 тисяч підуть до школи, інші ж навчатимуться онлайн. Про це за результатами опитування батьків чернігівських школярів розповіли в міському управлінні освіти. З 32-х навчальних закладів міста – 25 пошкоджені. Внаслідок прямих попадань зруйновано майже 13 тисяч квадратних метрів покрівлі в закладах освіти, а 57 тисяч квадратних метрів покрівлі пошкоджено внаслідок уламкових потраплянь.

В області триває капітальний ремонт електромережі у мікрорайоні обласного центру Бобровиця, який зазнав значних руйнувань через активні бойові дії. Як повідомили в Чернігівській ОВА, на відновлення ліній електропередач з резервного фонду держава виділила 1,65 млн грн. До середини вересня планується завершити роботи.

Продовжується ремонт в Чернігівській центральній районній лікарні, всі десять корпусів якої зазнали руйнувань. З резервного фонду держбюджету на ці роботи спрямовано майже 15 млн грн. Роботи планують закінчити у вересні.

У Чернігові триває розроблення проєкту організації території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». До 25 серпня розробник проєкту надасть варіант картосхеми із зонування до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА.

У селі Новоселівка відкрито тимчасове модульне містечко для місцевих жителів, чиї домівки зруйновано окупантами. В селі російська армія зруйнувала понад 100 будинків, більше 300 осіб залишилося без житла. Про це повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. Він зазначив, що це вже десяте містечко, відкрите для людей, які постраждали від агресії росії та втратили житло.

Центральні області

Дніпропетровська область

В Апостолівській громаді Криворізького району внаслідок нічного ворожого обстрілу з «Ураганів» загинув чоловік. Пошкоджено приватний будинок, газопровід та електромережі. 

Окупанти обстріляли Велику Костромку в Зеленодольській ТГ – поцілили в магазин та кафе. Там сталася пожежа. Люди неушкоджені.

Під ворожий вогонь знову потрапив Нікополь – близько третьої години ночі окупанти вдарили по центру міста зі ствольної артилерії. Пошкоджено понад півтора десятка багатоповерхівок, школу, будівлю податкової служби, «Ощадбанк», магазини, заклади харчування, електромережі. В 4-поверховому будинку через обстріл сталась пожежа.

В Синельниківському районі окупанти вночі вдарили по Межівський ТГ. Є постраждалі. На місці обстрілу виявлено уламки від РСЗВ «Торнадо С». Пошкоджено приватний будинок та господарчу споруду. 

З ранку ворог вдарив по Великомихайлівській громаді. Поцілили по складах сільгосппідприємства. Людей не зачепило. 

Вдень ворог здійснив ще одну атаку на Нікопольський район. П’ять снарядів з російської ствольної артилерії прилетіли у житлові квартали Марганця. Попередньо, поранені двоє людей. У місті є руйнування будівель. Виведено з ладу лінію електропередач. Ударив ворог також по Мирівській громаді. 

Наслідки  обстрілів на Дніпропетровщині. Фото: телеграм-канал очільника ДОР Миколи Лукашука

Вінницька область

До Плисківського психоневрологічного інтернату на Вінниччині евакуювали 18 переселенців із Донеччини. Про це повідомив директор обласного пансіонату Сергій Якубовський. Евакуацією людей з інвалідністю та похилого віку займалася міжнародна місія “Лікарі без кордонів”.

Евакуація людей з інвалідністю. Фото: з соцмереж

Вінниця стала третім містом, в якому відкрили фотовиставку “Війна ще не закінчилась”. На площі Європейській розгорнули 10 стендів з фотографіями журналістів, які загинули під час виконання своїх обовʼязків або були поранені, чи опинились в полоні з початку повномасштабного вторгнення росії. Виставку ініціював інститут масової інформації за підтримки музею Вінниці.  

Кіровоградська область

“Відбиток патріота” – це створення найбільшого прапору з відбитками пальців патріотів. Такий проєкт започаткували представники ГО «Центр» з Кропивницького до 31-ї річниці Незалежності України. Волонтери відправляться Кіровоградщиною, щоб усі охочі взяли участь у цьому заході. Усі зібрані кошти спрямують на придбання коптерів для наших захисників.

Полтавська область

У дворі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відкрили виставку про російсько-українську війну. Експозиція має назву «Життя переможе смерть». Серед експонатів – уламки зброї, однострої українських військових, спорядження, елементи побуту бійців, а також зразки міжнародної гуманітарної допомоги. Виставка присвячена Дню Незалежності. 

Черкаська область

У навчальних закладах Черкаської області навчатимуться діти-переселенці. Станом на 19 серпня зареєстрували вже більш, ніж 3 400 дітей, – повідомив очільник місцевої військової адміністрації Ігор Табурець. За його словами, готовність кожного приміщення до навчання перевіряє спеціальна комісія. 

Черкащину продовжують звільняти від наслідків російської агресії. Сьогодні  рятувальники провели одне з найнебезпечніших розмінувань – підводне. В акваторії Дніпра вони виявили фрагмент ракети. Транспортувати його було неможливо, тож знищили на місці. 

Знищення залишків ракети. Фото: телеграм-канал голови Черкаської ОДА Ігоря Табурця

 

Південні області

Запорізька область

Вдень у Запоріжжі пролунала серія вибухів. За повідомленням керівника ОВА Олександра Старуха, спрацювали сили протиповітряної оборони Збройних сил України.

На Запоріжжі поліцейські задокументували 34 факти порушення звичаїв війни.

За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Запоріжжя, Преображенка, Новомиколаївка,  Мала Токмачка,  Оріхів, Нестерянка. російські військові обстріляли житлові будинки, також ушкоджень зазнали об’єкти критичної та цивільної інфраструктури.

Велика кількість заяв про наслідки руйнувань надійшла від мешканців Оріхова. Впродовж доби окупанти гатили по приватним будинкам, багатоповерхівкам, а також одному з місцевих закладів дошкільної освіти. Відомо про одну поранену жінку.

Наслідки ворожих обстрілів міста Оріхів. Фото: з соцмереж

Ердоган обговорить з Путіним ситуацію навколо ЗАЕС. Про це Президент Туреччини заявив за підсумками візиту в Україну.

Державна інспекція з ядерного регулювання України заборонила запуск енергоблоків №1 та №2 Запорізької АЕС. Про це повідомили в прес службі регулятора. 

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 886 людей, з них  236 – діти.

9 громад області отримали будівельні матеріали для ремонту приватних будівель та цивільної інфраструктури. Гуманітарну допомогу напередодні доставили для потреб жителів Запорізької області завдяки міжнародній організації Комітет Червоного Хреста та Норвезькій раді у справах біженців. Її вже отримали представники Степногірської, Комишуваської, Кушугумської, Таврійської, Новоолександрівської, Гуляйпільської, Оріхівської, Преображенської та Тернуватської територіальних громад.

Прокурору однієї з окружних прокуратур Запорізької області повідомили про підозру у державній зраді. За даними слідства, підозрюваний почав працювати на керівній посаді в окупаційній “адміністрації” рф на тимчасово окупованій території області.

Миколаївська область

Вісьмома зенітними ракетами С-300 серед ночі росіяни вдарили по Миколаєву. Ворог повторно обстріляв Чорноморський національний університет імені Петра Могили. Двома ракетами російські військові зруйнували головний корпус будівлі. За словами ректора університету, головний корпус реконструкції не підлягає. Також окупанти поцілили по житловим кварталам та промисловій інфраструктурі. Поранено двох цивільних осіб.

Корпус Чорномрського національного університету. Фото: Національна Поліція

Упродовж доби 18 серпня під ворожим вогнем перебував населений пункт Галицинове. Пошкоджені житлові будинки, автомобілі, адмінбудівлі. Отримали поранення двоє місцевих мешканців.

Продуктові набори, які підготували небайдужі мешканці Латвії, отримують мешканці сіл, що зазнали пошкоджень від російської військової агресії. Зокрема, ці набори були доставлені в Калинівський старостат та в село Мішково-Погорілове.

Гуманітарна допомога для мешканців Миколаївської області. Фото: Миколаївська ОВА

Одеська область

До Одеси з офіційним візитом прибув Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Він відвідав Одеський порт, звідки експортується зерно в рамках Стамбульської угоди.

З морських портів Одещини в рамках зернової угоди відправились 25 суден з 630 тисячами тонн агропродукції. Наразі в портах області готуються до виходу ще 10 кораблів. 

Корабельне угруповання ворожого флоту в Чорному морі продовжує маневрувати вздовж кримського узбережжя. 2 ракетоносії, споряджені 16 крилатими ракетами морського базування «Калібр», перебувають напоготові.

В Одеській області стартувала осіння посівна. Про це повідомили в Одеській ОВА. 760 000 гектарів заплановано засіяти озимою пшеницею та ячменем. Житом засіють 500 гектарів, озимим ріпаком 100 000.

В місті Подільськ стартувала виставка російської техніки, яку ЗСУ знищили під час бою на Миколаївщині.

Виставка знищеної російської техніки. Фото: Подільська територіальна громада

Херсонська область

Протягом доби Збройні сили України завдали ударів по скупченнях російських військ на Херсонщині та по мосту через Каховську греблю. 

Підрозділи ЗСУ двічі пішли у наступ, під час однієї з атак зустрілись з десантно-штурмовими підрозділами військ рф.  В ході зустрічного бою, противнику нанесено вогневе ураження, внаслідок якого він був змушений з втратами танків, броньованої техніки та особового складу відійти на вихідні позиції. В полон взято 2 окупанти.

Ворог намагався здійснити спробу штурмових дій в напрямку Олександрівка Станіслав. Успіху не мав. З втратами відійшов.

Українська авіація нанесла 4 удари по скупченню ворожої живої сили, озброєння та техніки в Баштанському та Бериславському районах.

Ракетно-артилерійські підрозділи виконали понад 200 вогневих завдань. Наразі підтверджені втрати ворога складають 73 окупанти, 3 танки, 4 пускові установки  та 1 радіолокаційну станцію до ЗРК С-300, 5 одиниць броньованої та автомобільної техніки та склад боєприпасів. 

Херсонська обласна прокуратура повідомила про підозру у колабораційній діяльності жителю Каховки. Він добровільно погодився обійняти в окупаційній “владі” посаду так званого “начальника Комунального виробничого управління “Каховський водоканал”.

Прокуратура оголосила про підозру у державній зраді та колабораційній діяльності двом працівницям державної кримінально-виконавчої служби з Херсонщини.

 

Західні області

Волинська область

З початку війни Волинська область прийняла 71 тисяч 786 вимушено-евакуйованих осіб.

У Волинській ОВА відбулася зустріч представників гуманітарного хабу ООН та благодійних організацій щодо допомоги внутрішнім переселенцям, які знайшли прихисток в області.

Сім’ям загиблих військових з Нововолинської громади виплатять по 100 тисяч грн з обласного бюджету. Про це інформує БУГ.

Діти з села Нова Лішня Поромівської громади продають патріотичні браслети. Виручені кошти юні благодійники передають на потреби армії.

Закарпатська область

В ОВА пройшла робоча зустріч з Почесним консулом України в угорському Сегеді Алексом Ровтом. Під час зустрічі обговорили питання співпраці з гуманітарними фондами США, підтримку економіки Закарпаття у воєнний час, розвитку підприємств і поточних проєктів, які вже реалізуються.

Мер Нью-Йорка Ерік Адамс опікується питаннями вимушено переміщених осіб з України і цікавиться Закарпаттям. Про це повідомив очільник ОВА Віктор Микита після зустрічі з мільярдером Алексом Ровтом.

В Ужгороді волонтери «Совиного гнізда» за підтримки американської компанії Just Answer та Arizae Foundation роздали 100 дитячих гігієнічних наборів для дітей до 3-х років.

Волонтери в ужгородському Палаці дітей та юнацтва (Падіюні) щодня плетуть маскувальні сітки. Вони вже виготовили сотні таких сіток та десятки спеціальних костюмів-чугайстрів для українських військових.

На двотуровому міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв “Через терни до зірок” студенти спеціалізації “Оркестрові духові та ударні інструменти” Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора здобули перше місто.

У Місті  Виноградів біля пожежної частини з’явився мурал з зображеним вогнеборцем, якого охороняє янгол. Мурал створила харківська художниця Анастасія Худякова.

Мурал. Фото: з соцмереж

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську відбулося чергове засідання регіональної комісії з реабілітації осіб, які потерпіли від репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. За результатом розгляду справ, ухвалено рішення про подання Національній Комісії з реабілітації обґрунтованих пропозицій щодо визнання 11 осіб потерпілими від репресій та трьох осіб реабілітованими.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка відбувся майстер-клас у рамках ініціативної програми «ВільноХаб» та творчого проєкту «Мріємо та діємо». Понад 20 дітей, котрі проживають в Івано-Франківському обласному Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, взяли участь у тематичному декоруванні патріотичних пряників «Солодкі мрії про вільну Україну». 

В Коломийській публічній бібліотеці триває виставка «Маріуполь. Мистецтво проти війни». В експозиції – світлини фотохудожника Євгена Сосновського. На кожній з них біль знищеного окупантами українського міста. 

Виставка. Фото: з соцмереж

В Обласній книгозбірні у рамках програми «ВільноХаб» для вихованців Центру соціально психологічної допомоги та реабілітації дітей міста Харкова, які з перших днів війни перебувають в одному із закладів відпочинку на Прикарпатті, організували свято книги. Діти отримали подарунки – канцелярські товари, індивідуальні засоби гігієни та солодощі.

На Прикарпатті рятувальники провели для вихованців літнього дитячого християнського табору змагання «Юний пожежний рятувальник» за міжнародним форматом «FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE» з використанням дитячої смуги з перешкодами.

Львівська область

Львівська міська рада ухвалила рішення облаштувати укриття (бомбосховища) у Сихівському районі міста Львова, яке може використовуватись для захисту населення у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного характеру та у воєнний час.

На Львівщину прибули 22 дитини з інвалідністю, одна з яких пересувається на інвалідному візку.  Їх евакуювали з Запорізького дитячого будинку-інтернату. На Львівщині дітей розселили в дитячі будинки. Про це повідомили в ОВА.

Понад 30 організацій взяли участь у другій онлайн зустрічі саб-кластеру захисту дітей у Львівській області. Під час зустрічі представили оновлену карту присутності організацій у сфері захисту дітей по Львівській області, а також обговорили подальшу співпрацю у сфері захисту дітей в області.

Завдяки спільним зусиллям благодійної організації «100% Життя» та ОВА у Львові створили та забезпечили всім необхідним соціальне швейне підприємство. Зазначимо, що для відкриття цього підприємства з обласного бюджету виділили понад 920 тисяч грн.

Міжнародні гуманітарні організації Національної асоціації громадського харчування та Благодійного фонду Святого Тадея передали гуманітарну допомогу для ВПО з Яворівщини та військових. Військові отримали ліхтарики, павербанки, рації, аптечки, термобілизну, взуття тощо. Переселенці – продукти харчування, засоби гігієни, товари для дітей, ковдри, одяг тощо.

Господині сіл Перв’ятичі та Спасів Сокальської громади Червоноградського району від початку війни випекли для українських захисників та захисниць 1 000 кілограмів домашнього печива.

Рівненська область

Рівненська міська рада, за рахунок перевиконання міського бюджету, виділить соціально незахищеним жителям громади додаткову фінансову допомогу.

На Рівненщині продовжують розгортати місця для переселенців. На сьогодні в області діє понад 5 тисяч вільних поселень, водночас необхідно облаштувати ще більше 7,5 тисяч. Таке завдання область отримала від Уряду. 

В ОВА пройшла нарада щодо організації заходів цивільного захисту та створення безпечних умов перебування у закладах освіти дітей, учнів і працівників з урахуванням збройної агресії рф.

На Рівненській АЕС 19 та 20 серпня проводиться спільне загальностанційне протиаварійне тренування. Про це повідомили у Вараській міськраді.

Вараський ліцей №2 виграв спортивний інвентар від міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Ukraine. Йдеться про один із 30 наборів, яким діти зможуть користуватися на уроках фізичної культури. 

У Рівненській області завершують збирати культури ранньої групи. Намолочено 96% озимої пшениці, 99% – ярого ячменю, 78% – вівса. З полів вже зібрали озимий ріпак. Обмолочено більшість посівів озимого жита та ярої пшениці. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Тернопільська область

В ОВА пройшла зустріч з керівником регіональної політики МВС України Віталієм Загайним. Обговорили питання безпеки в укриттях, зокрема, в навчальних закладах, забезпечення цивільного захисту населення та системи оповіщень.

26 серпня в центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі відбудеться економічний форум BraveTe. Програма форуму складається з двох окремих тематичних блоків, присвячених релокації талантів та бізнесів і ринку HoReCa під час війни, які включають дискусійні панелі та круглі столи з провідними експертами та підприємцями.

У Тернополі діти разом з батьками організувати ярмарок – продавали домашню випічку, напої та вироби ручної роботи. Зібрані гроші підуть на допомогу Збройним силам України.

Хмельницька область

У одному з гарнізонних будинків офіцерів, що на Хмельниччині, ініціативна група сплела понад 3 тисячі метрів маскувальних сіток для українських захисників.

У Красилівській тергромаді на підтримку Збройних Сил України започаткували благодійний тур з мистецькою акцією творчих колективів Центру культури і дозвілля “Перлина”. Зібрані близько 60 тисяч грн підуть на потребу ЗСУ.

У Хмельницькому в усіх мікрорайонах міста активно працюють клуби міського Центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання. З юними переселенцями займаються педагоги-організатори і психологи.

У се­лі Су­дил­ко­ва, що на Ше­пе­тів­щи­ні, юні жи­те­лі гро­ма­ди влаш­ту­ва­ли бла­го­дій­ний яр­ма­рок, аби до­по­мог­ти тим, хто бо­ро­нить кра­їну від ро­сій­сько­го аг­ре­со­ра. Зібрані гроші підуть на потребу ЗСУ.

Чернівецька область

У Чернівцях міська влада планує створити хостел на 50 місць для тимчасових переселенців. На сесії міської ради депутати підтримали рішення щодо схвалення грантового проєкту на використання 1,5 млн євро. Кошти Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) будуть направлені на покращення умов життя та надання послуг для ВПО.

«Карітас Чернівці» оголосили про видачу грошових короткострокових грантів на оплату орендованого житла для ВПО. На отримання грантів можуть претендувати родини від 3 осіб, перевага надаватиметься вразливим категоріям.

 

Міжнародна підтримка

Міністерство оборони Фінляндії повідомило, що країна проведе навчання для Збройних сил України в рамках програми навчання під керівництвом Великобританії. Фінляндія відправить до Британії близько 20 інструкторів.

Уряд Естонії схвалив новий пакет військової допомоги для України, що включає нові партії мінометів і протитанкової зброї, а також ще один польовий госпіталь.

З України вдалося експортувати 10 млн тонн зернових та олійних культур. Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш після зустрічі у Львові, заявив про пріоритетність безпеки Запорізької АЕС і необхідність досягти домовленостей щодо її демілітаризації.

Британська академія навчатиме українських сироварів технології сироваріння. За підтримки швейцарської Academy of Cheese та ProCheese організовує для українських сироварів безкоштовний курс «Теорія професійного сироваріння». 

Представник Держдепу США Нед Прайс закликав забезпечити для МАГАТЕ доступ до Запорізької АЕС.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутерреш заявив про ухвалення рішення провести місію з виявлення та встановлення фактів трагедії в окупованій Оленівці.

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав країни Євросоюзу скасувати дію довгострокових шенгенських віз, виданих країнами ЄС росіянам. Принаймні до закінчення війни в Україні.

У серпні на закритті щорічного Німецького джазового фестивалю «Cologne Jazz Week», який відбудеться у Кьольні, виступить Львівський академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» разом з відомою за кордоном українською джазовою виконавицею Тамарою Лукашовою. «INSO-Львів» має намір перерахувати 8 тисяч євро після виступу на потреби ЗСУ. Також диригент оркестру Ярослав Шемет весь гонорар передає на потреби військових.

У Spotify з’явився український плейлист United24: Music for Ukraine до Дня незалежності України. Туди увійшла сотня треків – пісні українських музикантів та світових виконавців, які підтримують Україну.

 


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska