Україна Оперативна інформація з регіонів 18.09.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко, Маргарита Коваль

207 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

207 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник продовжує зосереджувати зусилля на спробах повної окупації Донецької області, організації оборони та утриманні захоплених територій, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, проводить заходи щодо перегрупування своїх підрозділів на окремих напрямках, вводить резерви та не припиняє ведення повітряної розвідки.

Ворог не припиняє завдавати ударів по помешканнях мирних жителів та об’єктах цивільної інфраструктури,  таким чином порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

За добу російські окупанти завдали 3 ракетних та 11 авіаційних ударів, здійснили понад 40 обстрілів з РСЗВ по об’єктах на території України. 

Постраждала інфраструктура більш як 20 населених пунктів, зокрема це – Краматорськ, Сіверськ, Серебрянка, Дворічна, Кам’янка, Спірне, Верхньокам’янське, Красногорівка, Новомихайлівка, Нескучне, Полтавка, Успенівка, Миролюбівка, Біляївка та Високопілля. 

Продовжується зберігатися загроза авіаційних та ракетних ударів по всій території України.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. 

На інших напрямках противник вів обстріли з танків, мінометів та артилерії, а саме: 

на Сіверському напрямку – у районах населених пунктів Гута-Студенецька Чернігівської області та Рожковичі, Соснівка і Катеринівка Сумської областей;

на Слобожанському напрямку – у районах населених пунктів Гоптівка, Стрілеча, Козача Лопань, Кудіївка, Висока Яруга, Вовчанськ, Гатище, Бударки, Куп’янськ та Миколаївка;

на Краматорському напрямку – Крива Лука, Пискунівка, Райгородок, Білогорівка, Озерне, Григорівка;

на Бахмутському напрямку – Миколаївка, Сіверськ, Роздолівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Нью-Йорк, Яковлівка, Зайцеве та Майорськ;

на Авдіївському напрямку – Костянтинівка, Авдіївка, Кам’янка, Опитне, Первомайське, Карлівка та Водяне;

на Новопавлівському та Запорізькому напрямках обстрілів зазнали близько 25 населених пунктів. Зокрема, Вугледар, Пречистівка, Велика Новосілка, Микільське, Кам’янське, Залізничне та Новопавлівка.

На Південнобузькому напрямку противник завдавав вогневого ураження по всій лінії зіткнення. Обстрілів зазнали понад 30 населених пунктів. Серед них – Українка, Мирне, Квітневе, Новоросійське, Кобзарці та Ольгине.

У зв’язку з нестачею людських ресурсів для відправки на війну в Україні на території російської федерації проводяться заходи так званої “внутрішньої самомобілізації”. У курській області, під виглядом набору кандидатів до підрозділів матеріально-технічного забезпечення, а в нижегородській області, зокрема, співробітників організації “Атомохорона” – нібито до підрозділів охорони важливих об’єктів. Кандидати, які підписали контракт, проходять тижневий курс стрілецької підготовки і одразу направляються на поповнення в зону бойових дій.

На тимчасово окупованій території Луганської області, зокрема в Біловодському районі, оголошено новий набір до так званих “підрозділів мвс”. Після значних втрат у боях більшість штатних співробітників втекли або дезертирували на територію російської федерації.

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки противника в районах населених пунктів Куп’янськ, Гоптівка, Миколаївка Друга, Весела Долина, Одрадівка, Мар’їнка, Новомихайлівка та Правдине.

Протягом поточної доби авіація Сил оборони здійснила 20 ударів – підтверджено ураження 15 районів зосередження живої сили противника та опорних пунктів і 4 позицій зенітних ракетних комплексів. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони знищили один БпЛА окупантів.

Ракетними військами й артилеріями завдано вогневого впливу по понад 20 об’єктах противника. Зокрема, по 7 пунктах управління і 9 опорних пунктах та районах зосередження особового складу і військової техніки. У зону ураження потрапили об’єкти ППО та понтонні переправи російських окупантів.Загальні втрати ворога уточнюються.

Близько 9 години ранку була обстріляна колонія в Оленівці. Про це повідомили окупаційні війська. Загинув один український військовополонений та 5 п’ятеро зазнали поранень. Серед росіян постраждалих немає. Ворог знову намагається звинуватити у всьому ЗСУ.

Східні області

Харківська область 

Загарбники невдало намагалися атакувати українських військових у районах населених пунктів Куп’янськ, Гоптівка, Миколаївка Друга у Харківській області, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Протягом доби окупанти обстріляли Козачу Лопань, Гоптівку, Стрілечу, Високу Яругу, Вовчанськ, Гатище, Бударки, Дворічну, Кам’янку. 

Оприлюднені деякі втрати окупантів під час втечі з Харківщини. Так, підрозділи 11-го армійського корпусу зі складу Балтійського флоту росії втратили понад 50% особового складу та понад 200 одиниць військової техніки. Також стало відомо, що 64-а окрема мотострілецька бригада, яка вчиняла злочини у Бучі, на Харківщині втратила 90% особового складу, військову частину готують до розформування.

Вночі окупанти обстріляли територію Чугуївської громади, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Виникла пожежа на нежитловому комплексі споруд, інформація про постраждалих уточнюється.

Протягом минулої доби ворог масовано обстрілював Харківський, Чугуївський райони, зафіксували обстріли Куп’янського та Ізюмського районів. Зруйновані житлові будинки та господарчі споруди,  АЗС, гаражі та виробничі об’єкти. У м. Куп’янськ пошкоджено 5-поверховий житловий будинок.

За даними Центру екстреної медичної допомоги, протягом минулої доби від обстрілів окупантів загинула 11-річна дівчинка в Чугуєві. У прикордонному с. Стрілеча Харківського району окупанти влучили з танка по цивільному авто, загинули 2 жінки.

У Куп’янському районі госпіталізовано з пораненнями 5 цивільних, в Харківському – 3 поранених, в тому числі чоловік 91 року. Двоє постраждалих в Ізюмському районі, один – в Чугуївському.

У селі Стрілеча, Харківського району, медики намагалися здійснити евакуацію пацієнтів психіатричної лікарні під обстрілами, ризикуючи життям. Вдалося евакуювати 30 пацієнтів, всього ж у закладі – більше 600. Під час евакуації росіяни розпочали масований обстріл. За попередніми даними, загинули 4 медичних працівників, двоє пацієнтів поранені.

Ексгумація тіл загиблих в Ізюмі може тривати ще майже два тижні, – повідомив міський голова Валерій Марченко.

Ексгумація тіл загиблих на Харківщині. Фото: з соцмереж

За словами міського голови, з 19 вересня у місті мають відкриватися мобільні офіси банків, світло з’явиться «максимум через два тижні». Після деокупації міста рятувальники розбирають завали, прибирають небезпечні конструкції. Також деокупований Ізюм патрулюють поліцейські Краматорська та Слов’янська.

Будинок в Ізюмі, зруйнований обстрілом. Фото: з соцмереж

Донецька область

Протягом минулої доби окупанти обстріляли 14 населених пунктів Донеччини. Військові рф вдарили ракетами “С-300”, “Ураганами”, “Градами”, гатили з артилерії, завдали авіаудару, застосували заборонені касетні боєприпаси по Авдіївці, Бахмуту, Краматорську, Вугледару, Кураховому, Залізному, Родинському, Райгородку, Георгіївці, Костянтинівці, Карлівці, Рай-Олександрівці, Закітному. У Костянтинівці та Краматорську поранення отримали двоє дітей. Про це повідомила пресслужба поліції Донеччини. Знищено та пошкоджено 59 цивільних об‘єктів 50 житлових будинків, готель і два торгових центри в Краматорську, будівлю Слов’янської ТЕС, трансформатор, цивільні авто.

За минулу добу росіяни вбили 5 мирних жителів Донеччини: 2 у Бахмуті, 2 у Вугледарі та 1 у Георгіївці. Ще 18 людей отримали поранення. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі росіяни вели обстріли вздовж усієї лінії фронту.

У Волноваському районі від обстрілів загинули 2 людини у Вугледарі. Також гучно було в селах Вільне Поле та Бурлацьке Комарської громади. Наслідки встановлюються.

У Покровському районі обстрілів зазнали 5 громад. У селі Костянтинівка одна людина була поранена. У Курахівці пошкодили ЛЕП. На ранок черговий обстріл Авдіївки. Також у районі під обстріл потрапило Родинське Покровської громади 2 людини поранено, 3 будинки пошкоджено.

У Краматорському районі росіяни сьогодні поцілили в дорогу поблизу готелю в Краматорську поранили одну людину. У Миколаївці знову влучили у будівлю ЦНАПу. Також під обстріл потрапила адмінібудівля Слов’янської ТЕС.

У Бахмутському районі снаряди прилітали у Сіверську, Соледарську та Торецьку громади. У Щербинівці пошкоджено 3 приватні будинки.

Будинок після обстрілу в Краматорську. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

Тривають стабілізаційні заходи у Святогірську. Сліди окупації міста – десятки підбитих ворожих танків. 

Окупаційна адміністрація Донецька повідомляє про обстріл виправної колонії в Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області, і звинувачує українських військових в обстрілі. Наразі українська сторона не отримала інформацію про імена постраждалих, але Україна звернулась із запитом напряму – до пані Москалькової таі за посередництвом ООН та МКЧХ. Про це повідомив Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Він додав, що як Омбудсман готовий особисто прибути в Оленівку для оцінки всіх фактів та спілкування зі свідками обстрілів, пораненими та утримуваними громадянами.

Луганська область

За минулу добу Сили оборони України відбили атаки противника в районах населених пунктів Михайлівка Друга, Весела Долина, Одрадівка, Мар’їнка, Новомихайлівка та Правдине.

Українська авіація вдарила по 13 районах зосередження живої сили і техніки противника та 3 позиціях зенітних ракетних комплексів. Крім того, підрозділи протиповітряної оборони збили п’ять БпЛА та один гелікоптер Ка-52 ворога.

Ракетні війська і артилерія завдали вогневого ураження по понад двохстах об’єктах противника. Серед них 12 пунктів управління, склади боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів, артилерійські позиції і райони зосередження особового складу та військової техніки.

Противник здійснив обстріли з танків, мінометів та артилерії різних типів по наступних населених пунктах:

  • на Краматорському напрямку: Райгородок, Озерне, Пискунівка, Крива Лука, Сіверськ, Миколаївка, Верхньокам’янське, Спірне, Веселе, Яремівка, Соснове, Ярова, Святогірськ, Щурове, Старий Караван, Серебрянка, Григорівка.
  • на Бахмутському напрямку: Роздолівка, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Зайцеве, Одрадівка, Миколаївка Друга, Майорськ, Нью-Йорк, Виїмка, Суха Балка та Юр’ївка.

Українське військове керівництво цінує життя військових, тому не робить поспішних кроків – всі операції плануються ретельно, – повідомили у Луганській ОВА. 

На окупованій Луганщині місцеві жителі спостерігають скупчення російської техніки майже в усіх населених пунктах, що поблизу з адмінмежею до інших областей. Зокрема, у Троїцькому, Сватовому, Рубіжному, Попасній. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він додав, що у вихідні в Луганську, Сорокиному, Довжанську, Ровеньках, Антрациті, Хрустальному та інших містах окупованої Луганщини військові рф забирають чоловіків з вулиць. А у Сватовому сьогодні вночі після вибуху у готелі загинуло близько 200 солдат армії рф.

Також він зазначив, що Збройні сили України переправилися через річку Оскол у Харківській області. Місце, де саме відбулася переправа, він не вказав, але повідомив, що Луганщина все ближче. Відучора Україна контролює і лівий берег.

Північні області

Київська область

Київщина очікує 600 мільйонів гривень з резервного фонду на капітальні видатки, що дасть змогу завершити роботи з підготовки до опалювального сезону. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба. Він зазначив, що в області 26 тисяч пошкоджених об’єктів у Вишгородському, Броварському та Бучанському районах. Повністю зруйновано 5 тисяч приватних будинків, пошкоджено або зруйновано 127 закладів освіти, 107 закладів медичної галузі.

Збитки, завдані інфраструктурі селища Бородянка, оцінюються у майже 150 млн доларів. Такі дані дослідження оприлюднила Київська школа економіки (KSE Institute). Найбільше постраждала житлова й присадибна забудова (94,9 млн доларів), також пошкоджень зазнали будівлі соціальної, промислової й адміністративної інфраструктури. У Бородянці немає жодних військових частин, складів чи об’єктів стратегічного значення.

Зруйнована росіянами Бородянка. Фото: з соцмереж

Програму підвищення кваліфікації з питань воєнної безпеки та протидії України збройній агресії рф організують на Київщині. Увага приділятиметься питанням мобілізації, правовому режиму воєнного часу, основам національного спротиву, економічним і соціальним складовим. В першу чергу, навчання пройдуть голови районних військових адміністрацій та громад.

В обласному центрі навчання з цивільного захисту та територіальної оборони пройшли керівники загальноосвітніх закладів міста, – повідомили в КМДА. Участь взяли понад 500 осіб.

Київ долучився до флешмобу на підтримку жінок-військовополонених, яких вивезли із заводу “Азовсталь” російські військові. Ініціювала акцію Асоціація родин захисників Азовсталі. Мета флешмобу – привернути увагу суспільства до жінок-військовополонених. На сьогодні в російському полоні перебуває понад 520 некомбатантів, яких вивезено із заводу “Азовсталь” на не підконтрольну Україні територію. Зокрема у полоні перебуває понад 130 жінок, серед яких є і вагітні.

Так, медика Мар’яну Мамонову, яка знаходиться у полоні і от-от має народити, востаннє бачили на відео з Оленівки – жодної інформації про обмін або про стан вагітної рідні не мають. Організатори запросили небайдужих долучитися до флешмобу, публікуючи в мережі своє фото в період вагітності, а також додаючи фото вагітної-медика в карусель, ставлячи в підпис хештег #save_pregnant

«Азовсталь» – нестримний біль всієї України. Фото: Укрінформ

В Києві проходить перша велика фотовиставка “Герої без зброї”, відкриття якої приурочене до Дня рятівника. Тут зібрані світлини, зроблені українськими фотографами під час ліквідації наслідків воєнних дій на території України. В межах виставки на знак вдячності і поваги керівництво Служби нагородило небайдужих представників громадськості за вагомий внесок у роботу підрозділів за надзвичайних ситуацій в умовах війни.

На Київщині у співпраці з ЮНІСЕФ тривають ремонти укриттів у 22 закладах освіти, – повідомили у Київській ОВА. Один із них – Бучанський ліцей №5. Ремонтні роботи планують завершити протягом місяця.

В столиці вже працює 317 дитячих садків, або майже 60% від загальної кількості, відвідують їх 12 500 дітей. Про це повідомили в КМДА. Влітку усі комунальні садочки обстежили на наявність та стан укриття. Департамент освіти та науки міста зазначив, що одночасно в дитсадку можуть перебувати стільки дітей та працівників, на скільки розраховане укриття. Це єдине обмеження щодо прийому дітей у садочки Києва.

В Києві відбулися змагання серед рятувальників Київщини – «Найсильніший пожежний-рятувальник». Згідно із регламентом забіги провели у індивідуальному форматі, тандемі та командній естафеті. Непрості випробування вимагали не лише фізичної витривалості, але й спритності, сили духу та вміння працювати у команді.

Змагання «Найсильніший пожежний-рятувальник». Фото: ДСНС Київщини

Житомирська область

На Житомирщині відзначили найвідважніших лісівників Житомирщини, які рятували лісову галузь та багатьох українців в перші місяці повномасштабної війни. Наразі лісівники області передають деревину на потреби військових, виступають провідниками військових, саперів та рятувальників, допомагають евакуйовувати людей, займаються волонтерством.

У Житомирі на базі Гончаренко Центру відбулася прем’єра фільму “Темна весна”. За словами організаторів, фільм змонтований з архівних матеріалів, відзнятих режисером Дмитром Січнем, засновником Благодійного фонду “Янголи спасіння України”. Стрічка містить історичні свідчення жителів населених пунктів Коростенського району Житомирської області, які постраждали внаслідок бойових дій навесні цього року.

Сумська область

За минулу добу від російських обстрілів з мінометів і САУ постраждали 3 громади Сумської області – Середино-Будська, Білопільська, Шалигінська. Про це повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Внаслідок мінометного обстрілу в одному з сіл Білопільської громади пошкоджено приватний будинок мирних мешканців, вибиті шибки в сусідніх будинках, пошкоджено автомобіль. В Шалигінській громаді згоріло близько 2 тонн сіна.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Укрінформ

Противник обстріляв Білопільську громаду з міномета 120 калібру. Як повідомили в ОТК «Суми», зафіксовано понад 40 влучань у село Вольфине. Загинув місцевий мешканець, зруйновано ферму, водонапорну вежу та будинок.

В області поступово відновлюється інфраструктура, – повідомили в Сумській ОВА. Відновлено адмінбудівлю з пожежним депо та гуртожитком сімейного типу загону технічної служби Головного управління ДСНС в Сумській області. Будівля була знищена в результаті авіанальотів росіян на початку березня.

Громадським фондом «Суми» придбано та передано бійцям 117 бригади обладнання на суму $35 000. Техніку придбано за кошти, які наприкінці серпня передав на допомогу ЗСУ 85-річний сумчанин з продажу своєї нерухомості. Решту суми в розмірі 800 доларів волонтери поклали в основу майбутнього збору коштів на комплекс відеоспостереження за лінією кордону.

Спортивні змагання влаштовано серед підрозділів прикордонників, рятувальників, нацполіції та військових ЗСУ, які дислокуються на Сумщині,– повідомили в Оперативно-тактичному угрупуванні «Суми». Гра відбувалась протягом дня, незважаючи на дощову погоду, участь у грі взяло понад 10 команд. Взаємодія та злагоджена робота серед підрозділів триває не тільки під час виконання бойових завдань, чергувань на блокпостах та патрулювання вулиць.

Фестиваль живої історії «Воргол» відбувся у Путивлі. У програмі фестивалю – лекторій, майстер-класи, читання авторських віршів та рок-концерт. Також гості могли скуштувати старовинні страви, придбати розписані імбірні пряники та поділитися рецептами. За словами організаторів, мета заходу – популяризація сучасної української культури у російськомовному середовищі. Отримані кошти  будуть спрямовані на підтримку ЗСУ.

Чернігівська область

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівської області. Як повідомили в ДПСУ, противник мінометами 120 мм калібру цілив по території Сновської громади, зафіксовано 14 вибухів.

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 135-ти внутрішньо переміщених осіб отримають 57 роботодавців області. Про це повідомили в обласному центрі зайнятості.

Ще 15 вулиць та провулків Чернігова найближчим часом змінять свої назви. Таке рішення планують прийняти на засіданні міської ради. Чернігів звільняє міський простір від впливу країни-агресорки та змінює назви топонімів, через які відбувається просування і ствердження російського домінування.

Колектив Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 готується до нового навчального року. В ньому навчаються і проходять реабілітацію 209 діток з особливими освітніми потребами. З початку повномасштабної війни на базі закладу працював волонтерський центр, в якому готували та розвозили гарячі страви на блокпости, в лікарні, у бомбосховища, доставляли продуктові набори тим, хто цього потребував.

Польова кухня волонтерів, яка рятувала життя у Чернігові. Фото: з соцмереж

Народна артистка України Жанна Боднарук вперше після 24 лютого відвідала Чернігів. За її словами, вона була приголомшена побаченим: десятки розбомблених і спалених будинків в Чернігові і області, зруйнований міст через Десну, безліч нових могил українських героїв та поховань мирних чернігівців.

Зруйновані будинки Чернігова. Фото: з соцмереж

Чернігівці збиралися на волонтерський велопробіг до Товстолісу. Про це повідомили в Агенції міських ініціатив. Дорога до Товстолісу – один з улюблених маршрутів для велопрогулянок або тренування спортсменів, але зараз – це маршрут до сіл, які були тривалий час в окупації та потребують допомоги. 

“Щоденник чернігівки (100 днів тривог та надій)” – вийшла дебютна книга Лариси Сивопляс, яка занотувала свої емоції та спостереження під час активних бойових дій. Всі кошти, виручені від розповсюдження книги, автор планує передати на потреби ЗСУ. 

Центральні області

Дніпропетровська область

Тридцять будинків зруйновано, троє людей постраждало. Вночі під обстрілами ворога знову опинився Нікопольський район. 

Двадцять снарядів «Граду» та ще майже десяток пострілів зі ствольної артилерії. Ворог вночі безжально бив по Нікополю. Троє людей постраждало — 82 та 26-річні чоловіки та 49-річна жінка. Їх госпіталізовано з уламковими пораненнями ніг. Через обстріли на території ринку сталася пожежа. Пошкоджено будівлю райдержадміністрації, шиномонтаж, кілька магазинів, перукарню та дитячий садок. Також 25 багатоповерхівок, 5 приватних житлових будинків, 3 лінії електропередач, газопровід та автівки. 

Зі ствольної артилерії били окупанти вночі й по Марганецькій громаді. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Також  росіяни пообіді чотири рази ударили по трьох громадах району  — Покровській, Червоногригорівській та Нікопольській. Стріляли «Градами» та важкою артилерією. Скерували на мирних людей понад 60 снарядів.  На жаль, двоє чоловіків загинули. Ще двоє чоловіків та жінка поранені. Про це повідомив голова ОДА Валентин Резніченко.

Наслідки ворожих обстрілів на Дніпропетровщині

Вінницька область

У Вінниці вперше в Україні стартував загальноукраїнський проєкт “Торба ляльок на колесах”. Це творчі майстер-класи для внутрішньо переміщених дітей,  віком від 5 до 15 років. Учасники створювали паперові обереги у традиційній українській техніці – вириванка.

Проєкт “Торба ляльок на колесах”. Фото: з соцмереж

На Вінниччині п’ятеро скульпторів з України та Литви упродовж десяти днів майстрували паркові скульптури у рамках фестивалю “Ладижинський гай”. Він завершився благодійним аукціоном, на якому зібрали понад 13 тисяч гривень для ЗСУ.

Кіровоградська область

У селі Первозванівка Кіровоградської області відбувся благодійний матч між ветеранами “Динамо” Київ та кропивницькою збірною “Січ”. Про це розповів організаторів гри Олександр Скляревський. Під час матчу зібрали біля 300 тисяч гривень для допомоги Збройним силам України. На ці гроші планують купити автомобіль для військових.

Черкаська область

У Черкасах волонтери збирають макулатуру, аби монетизувати її та направити кошти на потреби Збройних Сил України. За словами волонтера Павла Пасєчка, наразі вдалось зібрати близько 50 кілограмів.

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів. 

Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Вільноандріївка, Полтавка, Дорожнянка, Оріхів, Темирівкa, Таврійське, Гуляйполе, Білогір’я, Залізничне, Ольгівське, Щербаки, Степногірськ, Преобрженка, Новояковлівка, Мала Токмачка, Павлівкa, Новодaнилівка, Новоандріївка, Новопавлівка, Червоне, Чарівне, Нове, Малинівка, Новокарлівка, Приморське, Кам’янське, Малі Щербаки, Степове.

До поліції надійшло 30 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

У районі Молочного лиману на Запоріжжі було знищено військову базу російських окупантів. Напередодні вони передислокували туди частину своєї військової техніки й особового складу. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. Окрім того, силами спротиву району було зруйноване залізничне полотно поблизу Токмака.

Кардинал-диякон Конрад Краєвський потрапив під обстріл поблизу Запоріжжя під час того, як доставляв гуманітарну допомогу від імені Папи Франциска.

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території було евакуйовано 882 людей, з них  192 – діти.

У тимчасово окупованому Мелітополі окупанти не виплатили 10 000 рублів так званої “соціальної допомоги” батькам, діти яких пішли до школи. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Миколаївська область

Ворог наніс ракетний удар по житловому району Миколаєва реактивними системами залпового вогню «Смерч». 3 реактивних снаряди влучили в гаражні кооперативи, пошкоджено лікарню, постраждалих нема.

Окупанти обстріляли середмістя Очакова з важкої ствольної артилерії 152 калібру та системами «Град». Зруйновано кілька приватних житлових будинків, дві цивільні особи отримали важкі поранення.

Вчора, 17 вересня, обстрілів зазнали Очаків, Дмитрівки та Лупареве. Пошкоджені три приватні житлові будинки та об’єкт інфраструктури.

Наслідки обстрілів Миколаївської області. Фото: Національна Поліція

Польські волонтери привезли гуманітарну допомогу до Миколаєва. Миколаївці отримали продукти, дитяче харчування, корми для тварин та засоби гігієни.

Одеська область

В Чорному морі шторм змусив мінімізувати корабельне угруповання ворога до 6 одиниць. Вони як і раніше укриваються вздовж південного узбережжя Криму. На бойовому чергуванні залишено один корабель-носій 8-ох «Калібрів» та 3 великих десантних кораблі.

З портів Одеської області “зерновим коридором” вийшло вісім суден з агропродукцією.  Ще два судна чекають на свою чергу та сприятливі умови. 169,3 тис. тонн агропродукції заплановано доставити для країн Африки, Азії та Європи.

Судно з українською агропродукцією. Фото: Міністерство інфраструктури України

Херсонська область

Обстановка на Півдні напружена, складна, але контрольована. Про це повідомяє Оперативне Командування “Південь”. Сили оборони продовжують активні дії із закріплення на вивільнених територіях. Під їх тиском противник проводить заходи щодо перегрупування військ на окремих напрямках, вишукує способи підтягування резервів, веде повітряну розвідку. В окупованих населених пунктах посилюють перевірки, але тепер вже шукають не тільки «укронацистів», а й своїх, що повтікали з поля бою і, перевдягнуті в цивільне, вишукують способи евакуюватися.

Противник поступається позиціями, втрачаючи тактично вигідне положення. Однак, не полишає спроб випробовувати на міцність наші підрозділи. Знов силами до взводу за підтримки двох танків Т-72 та іншої броньованої техніки, ворог здійснив невдалу спробу штурму. Втративши дві бойові машини десанту та третину живої сили, відступив.

Протягом дня ворог продовжував активну аеророзвідку, ракетно-артилерійські обстріли та наніс 12 авіаударів по наших позиціях та територіальних громадах вздовж лінії фронту.

Українські захисники забезпечили вогневий контроль транспортних шляхів, логістичних центрів, маневрів й передислокації, пунктів базування та управління ворожих підрозділів. Плани окупантів на відновлення пропускних спроможностей Антонівського залізничного мосту зруйновано.Також Збройні сили України знищили баржу із навантаженою технікою та супровідними російськими військовими на Херсонщині.

Окупаційні війська вдаються до провокацій: вчиняючи стрілянину на вулицях Херсону та інших населених пунктів, видають її за контрдиверсійні заходи, намагаючись звинуватити Збройні Сили України у бездумних вуличних боях серед мирного населення.

17 вересня у центрі Херсона відбулася масштабна стрілянина між найманцями приватної військової компанії, російськими зеками, військовими РФ, ФСБ та “кадирівцями”.

Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

У Херсоні біля кіноконцертного залу “Ювілейний” стався вибух. За інформацією Херсонської ОВА, в тому районі працювала пожежна машина, а також там була велика кількість російських військових.

Так звана “влада” Херсонщини створила власний “Новокаховский коммунальный сервис”. Росіяни вимагають сплачувати за всі комунальні послуги на рахунок цього сервісу. Також окупаційна влада заявила про “списання” всіх боргів станом на 1 вересня 2022 року.

Західні області

Волинська область

Рожищенська громада отримала 5 сучасних бензинових генератори від американського проєкту. Основне завдання генераторів, у разі потреби, живити медзакладів та інших об’єктів критичної інфраструктури.

У Луцьку стартувала друга частина Lutsk Food Fest, на якій куштували їжу і збирали на авто захисникам. Половину з виручених грошей, організатори заходу перерахують волонтерському штабу «Ангар».

За півроку роботи Клуба допомоги переселенцям з тваринами у Луцьку було роздано вже кілька тонн корму для питомців. Про це розповіла координаторка клубу Вероніка-Соломія Федософа-Цибульська.

Закарпатська область

У Празі на підтримку української школи проходить 8-й Міжнародний фестиваль «Віра, Надія, Любов і Мудрість – все, що нас зближує». За сприяння ОВА Закарпаття й Україну на благодійному заході представляють творчі колективи Ужгородського інституту культури і мистецтв 

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську планують побудувати соціальні 5-поверхівки. Спершу там поселятимуть вимушених переселенців, а згодом, якщо виникне потреба, житло надаватимуть сім’ям учасникам бойових дій та людям у скруті. Про це розповів мер міста Руслан Марцінків.

Львівська область

Наразі готовність котелень становить 93%. На випадок критичних ситуацій готують резерви, які будуть використовувати в разі ударів чи у надзвичайних ситуаціях. Про це повідомив голова ОВА Максим Козицький.

Для внутрішньо переміщених осіб у Львові облаштують двоповерхове модульне містечко на 1 300 людей. Мешканців заселять до початку опалювального сезону. Про це повідомили в ОВА.

У Дрогобичі відкрили благодійну виставку-продаж картин про війну. Усі виручені з продажу картин кошти передадуть військовим. Про це повідомила Дрогобицька міська рада.

Благодійна виставка-продаж картин. Фото: Дрогобицька міська рада

У межах проєкту «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки» для переселенців організували екскурсію центром Львова. Зазначимл, що проєкт започаткувала Мальтійська служба допомоги у партнерстві з управлінням туризму та курортів та департаментом соціального захисту населення Львівської ОВА.

Рівненська область

Працівники РАЕС перерахували на рахунок Спілки ветеранів Афганістану у місті Вараш понад 2,7 млн грн, які зібрали під час акції «Я допомагаю ЗСУ». Кошти спрямовуються на квадрокоптери, тепловізори, біноклі, генератори, далекоміри й підсилювачі зв’язку (системи супутникового зв’язку «Starlink»), автомобілі та їх ремонт. Про це повідомили у Рівненській АЕС. 

Тернопільська область

Наразі в області 304 дошкільних заклади працюють у традиційному режимі. 16 – дистанційно. Змішану форму навчання обрали 108 установ. Загалом в закладах області зареєстровано 11 541 дошкільнят. Про це повідомили в ОВА.

Хмельницька область

На Хмельницькій АЕС обговорили питання виконання робіт з відновлення високовольтної лінії передачі ХАЕС – Жешув. Завершити роботи планують протягом найближчих трьох місяців. Після відновлення роботи цієї лінії передач Україна зможе додатково постачати до країн Європи до 1000 МВт-год електроенергії.

Взимку у Хмельницькому 50% будинків можуть залишитися без електропостачання. Багато будинків міста мають застарілу електропроводку, яка може не витримати, якщо хмельничани масово вмикатимуть обігрівачі.

Чернівецька область

Буковина готова до опалювального сезону більше ніж на 81%. Про це повідомив голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк. Голова ОВА розповів, що у школах, дитсадках та лікарнях із газовим опаленням, вирішили “перестрахуватися” також твердопаливними котлами.

Представники міжнародної організації Danish Refugee Council надають  допомогу непродовольчими товарами, а також здійснюють грошову підтримку внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОВА.

Міжнародна підтримка

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала збільшити обсяги допомоги Україні на тлі успіхів ЗСУ. Кая Каллас наголосила, що контрнаступ ЗСУ свідчить про ефективність допомоги, яку вона отримує від західних союзників.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що хоче, аби президент рф путін постав перед Міжнародним кримінальним судом за воєнні злочини в Україні.

Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова після розкриття звірств в Ізюмі заявила, що Прага продовжить надавати підтримку Україні, щоб закінчити війну з “путінськими нацистами”.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс після новин про сотні могил у звільненому Ізюмі заявив, що реагувати на це потрібно не словами, а діями.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала воєнними злочинами та засудила звірства Росії, скоєні у звільненому від окупаційних військ Ізюмі.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський після звісток про масове поховання у звільненому Ізюмі наголосив, що усі воєнні злочинці мають бути притягнені до відповідальності. 

73% американців підтримують вступ України до НАТО. Про це свідчать результати опитування Chicago Council Surveys.

Результати опитування. Фото: з соцмереж

Міністерство закордонних справ Румунії виступило проти публічної заяви ексміністра Андрія Марги, що Україна має віддати свої території іншим країнам. МЗС Румунії вважає неприпустимими подібні висловлювання.

Посол Папи Кардинал Конрад Краєвський потрапив під обстріл російських окупантів під час гуманітарної місії. «Вперше в житті я не знав, куди бігти. Адже треба було не просто бігти, треба знати, як діяти в такій ситуації», – прокоментував кардинал. Обстріл почався, коли кардинал у супроводі двох єпископів та військового доправляв на фронт гуманітарну допомогу.

У США, в селі штату Нью-Йорк, родина фермерів створила на кукурудзяному полі  гігантський лабіринт зі слів «We stand with Ukraine».

Кукурудзяне поле у США. Фото: УЖВ NEWS

Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska